تعمیر هارد اکسترنال WD

تعمیر هارد اکسترنال wd

برای تعمیر هارد اکسترنال wd یا همان هارد اکسترنال وسترن دیجیتال نیاز به توضیحات مقدماتی میباشد که این مقاله به بررسی مهمترین ایرادات این نمونه از هارد می پردازد  . پرفروش ترین هارد در دنیا چه از لحاظ اکسترنال و چه از لحاظ اینترنال هارد وسترن میباشد که از نظر کمیت یکی از با کیفیت ترین هاردهای موجود در بازار میباشد. اما خرابی های هارد وسترن با بقیه هارد ها متفاوت میباشد .

هارد های اکسترنال wd که در باکس ها عموما مشکی رنگ میباشند ، پس از باز کردن هارد بر خلاف بقیه هارد ها که از یک برد ساتا و یک تبدیل که هارد را از حالت اینترنال به اکسترنال تبدیل میکند شامل یک برد یک تکه اکسترنال میباشد.

در سالهای پیش به علت عدم دسترسی کامل به فریمور این نمونه از هاردها امکان ریکاوری این هاردها بسیار کم بوده اما با تلاش شبانه روزی متخصصین کانون بازیابی اطلاعات توانسته ایم بهترین و مطمئن ترین راه را جهت تعمیر این نمونه از هاردها پیدا کنیم .

متخصصین کانون بازیابی پس از چک اولیه هارد برد را از طریق متود جدید و پیشرفته به یک برد ساتا تبدیل میکند حال به کل هارد از جمله فریمور و هد هارد دسترسی پیدا میکنیم و بر خلاف گذشته ۹۹% خرابی هاردهای فوق قابل شناسایی میباشند.

لازم به ذکر است پس از تعویض برد با برد ساتا شما بر فریمور هارد دسترسی داشته اما بعلت Encrypt بودن دیتا با دستگاه های معمولی قابل خواندن نمیباشد

روند استفاده از هارد

کانون بازیابی اطلاعات برای تعمیر هارد اکسترنال WD ابتدا به اصلاح فریمور هارد پرداخته و پس از اصلاح فریمور از طریق MRT و PC3000 هارد را Decrypte کرده و به دیتا دسترسی پیدا میکند و Decrypte کردن این نمونه از هاردها به نحوی Bypass کردن هاردو رسیدن به اطلاعات درون هارد میباشد.

لازم به ذکر است تمام مراحل فوق فقط توسط متخصصین مجرب و ابزار الات پیشرفته امکان بازیابی میباشد. مشاهده شده است یکسری از مراکز بدون دستگاه شروع به دستکاری Service Area هاردهای فوق کرده که متاسفانه در بعضی از موارد مشاهده شده که امکان ریکاوری هاردهای فوق کاملا از بین میرود

برای تعمیر هارد اکسترنال WD اتفاقاتی که ممکن است برای هارد شما بیفتد در پایین توضیح میدهیم

روند استفاده از هارد

Power ) )بستگی به تعداد هارد اتفاقاتی که ممکن است بیفتد رفع عیب با بهترین وضعیت میچرخد. )روش تست Spindle motor درست چرخیدن: گذاشتن گوشی دکتری روی هارد؛ گرفتن هارد بر روی دست و احساس چرخش داشتن( هیچ عیبی در هارد نیست و رفع عیب نیاز ندارد.
هارد به زور میچرخد و صدای نامتعارف از چرخش ایجاد میگردد. حتی اگر هارد کار میکند، دیگر امن نخواهد
بود. spindle motor میچرخد اما با ویبره )عامل خرابی spin یا شل شدن پلترها یا اثر ضربه باشد و…(
در اکثر مواقع این هارد دیگر به ما دیتکت نمیدهد که راه بازیابی اطلاعات جراحی است.
)پلاترها به یک هارد سالم منتقل شوند( موتور به سرعت لازم نمیرسد و هد ما بر وی پلتر، آرشه ویلون
و صدای آژیر یا ملودی ایجاد میکند. در ۰۷ % موارد، برد خراب است، چک شود. در
spindle موارد دیگر میتواند ایراد از هد یا باشد. motor به محض چرخش صدای هر کلیک )ناکت( داریم. صدای هر کلیک میتواند از چند عامل، خرابی خرابی برد شُک زدگی یا ROM هد خرابی
کثیفی کانکترها باشد. درست میچرخد اما spin ، هارد دیتکت دستی میدهد
احساس حرکات سالم را نداریم.
به محض استارت، برد میترکد. به علت نوسانات ولتاژ الکتریسیته ساکن حتیخرابی برد.
نمیچرخد. spin هارد صدای خیلی خفیف میدهد و بوشها یا بلبرینگ ،(spin jam) اسپین جم
خراب شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت شماره تماس

شماره تماس خود رابه صورت کامل وارد نمایید

مثال 0912000000