کلین روم (clean room) چیست و چه نقشی در بازیابی اطلاعات دارد؟

بازیابی اطلاعات هارد

کلین روم (clean room) به معنای اتاق تمیز است و در واقع فضایی ایزوله به منظور کنترل ذرات معلق گردو غبار در هواست. همچینین این ذرات با مقیاس تعداد ذرات در فضای یک متر مکعب اندازه گیری می شود.اگر در یک محیط شهری تعداد ذرات معلق در هوا را ۳۵۰۰۰۰۰  در نظر بگیریم با رنج .۵ میکرو متر برای یک کلین روم با استاندارد ISO-1  این تعداد به عدد ۱۲ در هرمترمکعب می رسد و رنج ان چیزی حدود .۳ میکرون و حتی کوچک تر به نظر می رسد.

مرکز تخصصی جراحی هارد

اهمیت کلین روم در جراحی هارد و بازیابی اطلاعات چیست؟

هارد یک دستگاه مغناطیسی بسیار حساس است.چرا که حتی گردوغبارهای بسیار ریز می‌تواند عملکرد آن را تحت تاثیر قرار دهد.اگر یک هارد خارج  از محیط ایزوله باز شود این امکان هست که گردوغبار موجود در فضا روی هد یا پلاتر هارد بشیند و زمانی که هارد روشن است به دلیل چرخش بالای هد روی پلاتر ، موجب می‌شود هارد آسیب ببیند.

این آسیب فیزکی می تواند کار بازیابی اطلاعات هارد را بسیار پیچیده می‌کند.بنابراین اهمیت کلین روم در جراحی هارد اینجاست که معلوم می شود. بنابراین هیچ گاه برای تعمیر هارد از افراد مبتدی مشاوره نگیرید چرا که باید قید اطلاعات هاردتان را بزنید.

ما در کانون بازیابی اطلاعات  برای تعمیر خرابی های سخت افزاری هارد  از آزمایشگاه های کلاس ۱۰۰ که دارای گواهینامه ISo-5 هستند استفاده می کنیم. استانداردهای کلاس ۱۰۰ اجازه می دهد که در هر فوت مکعب کمتر از ۱۰۰ ذره وجود داشته باشد و هر گونه آلودگی احتمالی را از بین می برد.

مزایا داشتن کلین روم هنگام تعمیر هارد

سیستم های فیلترکننده HEPA می توانند ۹۹.۹۹۹ درصد از آلودگی ها را از بین ببرند.

گواهینامه کلاس ۱۰۰ یا کلاس ۵ ISO از محصولات شما محافظت می کند.

سیستم های فیلتر کننده HEPA کوچک با فریم های آلومنیومی می باشد.

سطح کاری استیل ضد زنگ است که برای راحتی اپراتور لبه های قسمت جلوی سطح کاری به حالت گرد درآمده است.

مانیتورها دارای صفحه نمایش های LED در پنل جلویی هستند تا میزان دقت عملکرد اپراتور را بالا ببرد.

کنترلر سرعت دمنده در داخل پنل الکتیریکی واقع شده است.

موتور چرخنده اکسترنال دارای طراحی بهره وری انرژی است که باعث توزیع جریان هوای ۳۶۰ درجه ای و جریان هوای بهینه و یکنواخت می شود.

شاید این مطلب برایتان مفید باشد:

هزینه تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات
چگونه عمر هارد دیسک خود را طولانی تر کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *