آیا اطلاعات هارد سوخته قابل بازیابی است؟

بازیابی اطلاعات هارد سوخته

برای موفقیت در بازیابی اطلاعات هارد سوخته ، ابتدا باید تشخیص درستی از علت سوختن هارد، داشته باشیم.یعنی برسی کنیم که چرا هارد توسط سیستم شناسایی نمی شود؟ یا اینکه کندشدن هارد، چه ارتباطی با سوختن هارد می تواند داشته باشد؟آیا خودمان می توانیم هارد سوخته را تعمیر کنیم؟برای پاسخ به این سئولات باه ما همراه باشد.

بازیابی اطلاعات هارد سوخته
نمونه ای از برد سوخته هارد

حافظه هایی که ممکن است دچار سوختگی شوند:

دایوهای HDD.مرسوم ترین هارد ها و ذخیره سازهای موجود در بازار بوده و تقریبا بیش از ۸۰% از حجم فضای ذخیره ساز های کامپیوتر های خانگی و شرکتی ها را تشکیل می دهند.هارد دیسک ها یا همان دیسک های سخت( Hard Disk Drive ) از دو قسمت عمده تشکیل شده است.

Media: مدیا اصلی ترین و مهم ترین قطعه تشکیل دهنده هارد های HDD بوده که در داخل آن شامل اجزای کوچکتری مثل: هد ، پلتر و اسپیدل موتور می شود.

PCB یا برد: قطعه ای مبدل بین Media و کامپیوتر یا لپ تاپ بوده است که یکی از مهم ترین بخشهای هارد است که نقش مهمی در بازیابی اطلاعات هارد سوخته دارد و در واقع اولین و مهم ترین قطعه در رابطه با سوختن هارد دیسک می باشند.وقتی می گوییم هارد سوخته، در واقع برد آن اسییب دیده وبرای ریکاوری طبق تشخیص کارشناس مربطه باید تعویض یا تعمیر شود.

هارد های SSD.هارد های SSD یا همان هارد دیسک های جامد که مهم ترین قطعه تشکیل دهنده آن همان PCB و Media در برد هارد دیسک خلاصه می شود و بعد از باز کردن فاب هارد های SSDدر واقع شما با همان برد هارد دیسک مواجه خواهید شد که در درون برد های این هارد ها چیپ های NAND وجود دارد که وظیفه ذخیره اطلاعات یا همان Pater در هارد های  HDD می باشد.

فلش مموری.فلش یا مموری ها در واقع زیر مجموعه هارد های SSD بوده و هنگام باز کردن قاب پلاستیکی در واقع شما با یک Min SSD یا همان فلش یا مموری ها مواجه خواهید شد.برای درک بهتر باید به ۳ نکته مهم دقت نمائید:

نکته اول: در هارد های HDD سوختن هارد دیسک بی معنی بوده مگر اینکه در محیط نگهداری هارد دیسک آتش سوزی رخ داده و هارد نیز گرفتار آتش سوز شده و سوخته است در غیر این صورت سوختن هارد دیسک HDD در اصل به علت وجود قطعات مکانیکی بی ربط می باشد.

نکته دوم: در هارد های SSD منظور از سوختن هارد دیسک سوختن کامل یا قطعه ای از روی PCB یا همان برد هارد دیسک می باشد که ممکن است شامل سوختن خازن مقاومت یا حتی یک دیود یا خازن باشد.

ریکاوری فلش مموری سوختهحتما بخوانید: چطور اطلاعات فلش سوخته را برگردانیم!؟

نکته سوم: در فلش و مموری نیز در صورت استاندارد بودن ، سوختن شامل قطعه های تشکیل دهنده آن بوده که در موارد غیر استاندارد فلش و مموری که به وفور در بازار می باشد آسیب به اصل خود حافظه یا همان سلول های تشکیل دهنده حافظه اطلاق می شود.

علت خرابی هارد دیسک و یا به اصطلاح سوختن هارد چیست؟

از عواملی که در سوختن هارد موثر است می توان به شرح موارد زیر اشاره کرد:

 • ۱- بیشترین اشتباه را یجی در سوختن هارد های اینترنال رخ میدهد اتصال اشتباه به منبع تغذیه یاهمان پاور است که باعث می شود هارد بسوزد.دلیل بلند شدن دود در بعضی از هارد درایوها هنگام اتصال به پاور همین است.
 • ۲- نوسانات ولتاژ در پورت های USB
 • ۳- اتصال هارد به یک جسم رسانا که باعث نوسان برق در برد هارد میشود.این اتفاق معمولا در هارد های اکسترنال رخ می دهد.
 • ۴- گرمای بیش از اندازه محیطی که هارد در آن قرار دارد.گرمای زیاد قاتل هارد است حتما هنگام استفاده از آن دقت کنید زیاد گرم نباشد.

از کجا بفهمیم هارد سوخته است؟

اولا اصطلاح هارد سوخته ، به معنی سوختن برد هارد است و زمانی این اصطلاح به کار می‌رود که هارد پس از اتصال به دستگاه قابل شناسایی نباشد.ضمن اینکه به تجربه ثابت شده ،سوختن هارد، قابل مشاهده نیست. سوختن هارد عموما به مرور زمان رخ می دهد البته در بعضی مواقع شاید اصلا متوجه عدم شناسایی هارد توسط سیستم شوید. درادامه به دنبال پاسخ این سئوال هستیم که:

نشانه سوختگی هارد دیسک چیست؟

۴ دلیل اصلی و موثر در سوختن برد هارد دیسک ، عباتند از:

 • صدای نا متعارف بدهد.
 • توسط سیستم شناسایی نشود.
 • دچار بد سکتور شده باشد.
 • هارد دیسک فرمت نشود.

صداهای غیرعادی از هارد شنیده شود

هارد درایوها، در حالت طبیعی عملکرد تقریبا بی صدایی دارند؛ اما اگر از هارد شما هنگام کپی کردن فایل و یا بارگذاری، صدای غیرعادی شنیدید؛ بدانید که هارد یسک شما در به درستی کار نمی کند وهشداریست برای اینکه از اسیب های احتمالی که ممکن است در ادامه اتفاق بیافتد جلوگیری کنید.بنابراین فکری به حال آن کنید.اینکه هارد دیسک های چرا گاهی اوقات صداهای غیر عادی دارند را در مطلبی به صورت مفصل بیان کردیم.

علت بلندشدن صداهای غیرعادی از هارد چیست؟حتما بخوانید: علت بلند شدن صدای غیر عادی از هارد چیست!؟

وقتی هارد با سیستم شما قهر می کند!

یکی از نشانه های هارد سوخته این است که؛ در هنگام وصل به سیستم (کامپیوتر یا لپ تاپ) هیچ اتفاقی رخ نمی دهد و سیستم هارد را شناسایی نمی کند. اگر این عدم شناسایی هارد، به تناوب اتفاق بیافتد نشانه آن است که برد هارد شما در حال سوختن است و اگر سیستم به طور کل هارد شما را نشناسد، احتمال می رود هارد سوخته باشد.

بد سکتور عظیمی به جان هارد افتاده باشد!

بد سکتور و یا همان نقاط سیاهی که اخلال در کار هارد می کنند، اگر به صورت گسترده بر روی هارد رخ داده باشد، می تواند منجر به سوخته شدن هارد شود. این موردی نیست که بتوانید آن را متوجه شوید و فقط اصحاب فن و متخصصین آن را در می یابند.

هنگام فرمت شدن بازی در بیاورد!

اگر زمان فرمت شدن هارد شما نامتعارف باشد، این می تواند نشانه از قریب بودن سوختن هارد باشد. چهار مورد بالایی که ذکر شد را اگر متوجه شدید و توانستید اطلاعات را از هارد خارج کنید که به شما تبریک می گوییم و کاری با کانون بازیابی اطلاعات نخواهید داشت اما اگر کار از کار گذشت و یک هاردی دارید که نمی توانید به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید و گمان می کنید که سوخته باشد، راه حل را در کانون بازیابی اطلاعات بدانید. ما مجهز به بروزترین و پیشرفته ترین ابزار های بازیابی اطلاعات به نام  PC3000 و MRTPRO  و  HDD Surgery هستیم که به وسیله آن اطلاعات هارد سوخته را به راحتی بر می گردانیم.  

اگر هارد گوشی بسوزد اطلاعات آن پاک می‌شود؟

به لحاظ دسته بندی نوع حافظه ها، حافظه گوشی در رده حافظه‌ داخلی(EMMC) قرار می‌گیرد.هارد گوشی یک حافظه داخلی است که روی برد آن نصب می‌شود.از نشانه های سوختن هارد گوشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خاموش شدن بدون دلیل گوشی موبایل
 • گوشی موبایل روشن می‌شود و روی لوگو (آرم) شرکت سازنده می‌ماند یا به شکل مداوم روی لوگو ریست می‌کند
 • گوشی روشن می‌شود، سیسم عامل اجرا می‌شود اما نمی‌توان اطلاعاتی را از گوشی خواند یا روی آن داده‌ی جدید ذخیره کرد. در این حالت، با قاطعیت می‌توان گفت که گوشی مشکل خرابی هارد دارد.

برای مشاهده توضیحات تکمیلی پیشنهاد می‌کنم این مطلب را بخوانید.(تعمیر هارد گوشی سوخته)

مراحل بازیابی اطلاعات هارد سوخته

تشخیص قطعه سوخته

اولین و کلیدی ترین نکته در برگرداندن اطلاعات هارد سوخته، تشخیص قطعه سوخته در هارد های HDD یا SSD می باشد که مطلقا با تشخیص صحیح در اغلب موارد ۷۰% مراحل صحیح ریکاوری طی شده است.

اصلاح یا تعویض قطعه سوخته

بعد از تشخیص قطعه سوخته حال تعمیر یا در بعضی از موارد با تعویض صحیح قطعه مربوطه ، می توان بخش عمده مرحله اول را تکمیل و هارد دیسک یا حافظه نگهداری را آماده بهره برداری یا استفاده مجدد نمائید.

برآورد هزینه و رفع آسیب فیزیکی قطعه و بررسی لاجیکالی یا نرم افزاری هارد دیسک

پس از پیدا کردن قطعه سوخته و تعویض قطعه خراب حال باید ببینیم با روشن کردن هارد دیسک درصد آسیب به هارد چه مقدار بوده است و در بیشتر موارد آسیب سوختن برد هارد دیسک باعث آسیب های نرم افزاری یا سخت افزاری بیشتر شده است.در بعضی از موارد، آسیب برد باعث آسیب به هد هارد شده و در بعضی از موارد نیز فقط به فریم ویر یا همان سیستم عامل داخلی هارد دیسک آسیب وارد کرده که به راحتی قابل رفع می باشد.

محاسبه هزینه بازیابی هارد سوخته

بسیاری شرکت‌ها برای محاسبه قیمت بازیابی اطلاعات، نرخ مشخصی ندارند.مثلا برخی از مراکز مقدار گیگ بازیابی شده را مبنا قرار می‌دهند،برخی بر اساس میزان مهم بودن اطلاعات داخل هارد قیمت خود را اعلام نموده و متاسسفانه برخی دیگر نرخ را بر اساس نگرانی مشتری از احتمال بازگردانی اطلاعات از دست رفته محاسبه می کنند.ما در کانون بازیابی  بر اساس مقدار زمان و کار انجام شده روی هارد، هزینه بازیابی را منصفانه به مراجعین محترم اعلام میکنیم.بنابراین فرقی ندارد اطلاعات ۶ گیگ یا ۶۰ گیگ باشد، اصل محاسبه بر مبنای کار انجام شده روی هاد دیسک شماست.

می خواهید بدانید ریکاوری هاردتان چه قدر هزینه دارد؟

اگر هارد دیسک شما آسیب دیده یا فکر می‌کنید سوخته و نیاز به مشاوره دارید
همین الان با ما تماس بگیرید

هزینه بازیابی اطلاعات

۰۲۱-۶۶۴۷۹۵۸۰

سئوالات متداول

علت سوختن هارد چیست؟
 • ۱- نوسان برق
 • ۲- اتصال اشتباه کانکتور برق
 • ۳- نوسان در پورت های USB
 • ۴- ریختن مایعات روی هارد دیسک
هارد من صدای تیک تیک می دهد، آیا هارد من سوخته یا در حال سوختن است؟

شنیدن صداهای ناهنجار از هارد در بیشتر موارد به علت خرابی فیزیکی هارد است و ربطی به سوختن هارد دیسک ندارد .در این مورد بُرد هارد توانسته آن را روشن کرده و باعث چرخیدن اسپیندل موتور شود و سوختن هارد در این مورد بی معنی می باشد .

اگر برد هارد دیسک بسوزد، در منزل می شود با تعویض برد خراب با برد سالم هارد را تعمیر کنیم ؟

خیر ، روی PCB قطعه ای به نام ROM وجود دارد که در اغلب هارد دیسک ها یونیک بوده و مختص همان هارد می باشد و در صورت عدم هم خوانی ROM روی برد جدید هارد به هیچ عنوان شناسایی نمی شود.

آیا با تعویض برد خراب و هم خوانی ROM روی برد جدید ، اطلاعات هارد به طور کامل بازیابی می‌شود؟

خیر،تعویض یا اصلاح بُرد خراب اولین و مهم ترین عامل تشخیص خرابی بوده و در ۵۰% موارد هارد نیاز به اصلاح فریم ویر ، جراحی هارد دیسک و موارد دیگری برای برگشت اطلاعات نیز وجود دارد.

آیا بازیابی هارد سوخته با نرم‌افزارهای ریکاوری امکان پذیر است؟

بازیابی اطلاعات از هارد سوخته، با استفاده از یک نرم افزار عادی امکان پذیر نیست.اگر فکر می کنید که با دانلود یک نرم افزار ریکاوری می توانید اطلاعات هارد سوخته را برگردانید، در اشتباهید.چون اساس بازیابی این نوع از هارد نیارمند ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار است.شرکت های بازیابی در صورت بروز این مشکل ، استفاده از دستگاه های مخصوص بازیابی مانند pc3000 پیشنهاد می کنند.این دستکاه مخصوص ریکاوری طراحی شده و برنامه آن نیز منحصر به فرد است.نرم افزارهای ریکاوری ، برای بازگردانی فایل‌های آسیب دیده و پاک شده مناسبند.اما اگر هارد بسوزد یا ایراد سخت افزاری داشته باشده این برنامه ها هیج سودی برای ما نخواهند داشت.

آیا تفاوتی بین بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال،اینترنال یا فلش وجود دارد؟

خیر، رسانه‌های ذخیره ساز حافظه تقریبا ساختار مشابهی دارند؛بنابراین برای بازیابی اطلاعات آنها معمولا از یک اصول ثابتی استفاده می شود.

بهترین راه برای حفظ اطلاعات چیست؟

بهترین و مهم ترین فاکتور برای محفوظ ماندن اطلاعات، Back UP از اطلاعات بوده و استفاده از هر مدل با هر ظرفیت هارد دیسک باعث حفظ اطلاعات نخواهد شد حتماً باید از اطلاعات مهم خود یک Back UP تهیه کنید.

فایل صوتی آقای نامدار در خصوص سوختن هارد وروش‌های ریکاوری آن:

چرا کانون بازیابی اطلاعات

 1. تنها نماینده انحصاری دستگاه Dolphin در ایران
 2. بهره گیری از پشتیبانی بهترین و متخصص ترین کارشناسان ایران 
 3. دارنده یکی از کامل ترین آرشیو «برد هارد» در ایران برای تعویض برد معیوب
 4. اصلاح برد خراب در اغلب موارد و عدم دریافت هزینه زیاد برای مشتری
 5. داشتن کلین روم و بهترین هدرهای دنیا در صورت نیاز به جراحی هارد دیسک
 6. داشتن سه برند ابزار تعمیر و ریکاوری هارد

در نهایت نتیجه می گیریم اصطلاح سوختن هارد دیسک، در هارد های مکانیکی چندان صحیح نبوده و در واقع این برد هارد دیسک بوده که دچار مشکل می شود و با تعویض برد سالم به جای برد خراب و تعویض صحیح ROMاگر سوختن برد آسیب به Media وارد نشده باشد هارد عملیاتی می شود.

۴.۶/۵ - (۹ امتیاز)

93 thoughts on “آیا اطلاعات هارد سوخته قابل بازیابی است؟

  • مدیر says:

   سلام
   اصطلاح سوختن هارد یعنی این که برد هارد آسیب دیده و سوخته
   بله تا ۹۸ درصد قابل ریکاوری هست

   ۴
   ۰
 1. رضا says:

  سلام هارد گوشی بنده سوخته و تعدای عکس داشتم داخلش بنظر شوما میشه برشون گردونم. و اینکه با سوختن هارد بازی .. مخاطبین همش پاک میشهه؟

  ۰
  ۰
   • پرویز says:

    سلام ازارومیه هستم هارد کامپیوترمن کلا کارنمیکنه وولی من تویوتیوب نگاه کردم وخودم خواستم مهندسی کنم ویه هارد دیگه داشتم برد را پاک کردم نشد برد راعوض کردم نشد دیسک رادرآوردم درهارد دیگه گذاشتم نشد ویه ذره خط افتاد خلاصه آقانشد منم عکس هاوفیلم هام داخلشه چیکارکنم اونارو میخام

    ۱
    ۰
    • مدیر says:

     سلام
     همانطور که قبلا هم خدمت شما عرض کردم اشتباه شما این بود که خودتون برای تعمیر هارد اقدام کردید، بنابراین امیدی به بازیابی اطلاعات هارد شما نیست!!!!!!

     ۳
     ۰
     • رضا says:

      در مورد مراکزی که می توانند این کا را انجام دهند میشه ادرسی اطلاعاتی بدین؟

      ۰
      ۰
 2. حسن says:

  خسته نباشید
  جناب بر اثر قطع و وصل شدن برق سیستم هاردم رو شناسایی نمیکنه
  من تمام عکس و فیلمای شخصی و قدیمی داخل هارد دارم که خیلی خیلی ارزشمند هستن
  آیا اگه سکتورش مشکل پیدا کرده باشه میتونم تموم اطلاعاتم ریکاوری بشه؟
  حدود ۴۶۵ گیگ هستش

  ۰
  ۰
  • admin1 says:

   سلام دوست عزیز برای اینکه دقیق تر برسی بشه لطف کنید با شمار تلفن های موجود تماس بگیرید

   ۰
   ۰
  • فاطمه مرادیان says:

   سلام ممنون سلامت باشید
   بله امکانش هست البته تحت شرایطی که امیدوارم خیلی اوضاع وخیم نشده باشه
   اگه مایل باشید میتونید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکارانمون راهنماییتون کنن
   باتشکر

   ۰
   ۰
 3. فاطمه says:

  سلام
  یک هارد. دارم که بهم گفتن سوخته و. دادم تعمیرش کنن اما فقط اطلاعات رو برگردوندن و دیگه قابلیت اینو نداره که اطلاعات جدیدی توش بریزم.می خواستم بدونم آیا هاردم درست میشه یا دیگه کاملا خرابه

  ۰
  ۰
 4. پیام says:

  سلام ،ببخشید من یک گوشی s3سامسونگ دارم که هاردش کاملا سوخته میخاستم همینجوری بفروشم ،ممکنه کسی که میخره بتونه عکس ها و اطلاعات من رو برگردونه و در دست داشته باشه؟اگر بله من چیکار میتونم بکنم که دسترسی نداشته باشه به اطلاعات .ممنون.

  ۰
  ۰
  • مرادیان says:

   سلام ممنون از پیامتون
   اگه منظورتون اینه که گوشی رو با حافظه سوخته میخواین بفروشین و نگران بازیابی اطلاعاتش هستید باید بگم که بعیده که اون اطلاعات به راحتی بازیابی بشه وباید هزینه زیادی بکنه.یعنی اینکه با نرم افزارهای معمول بازاریابی خیلی بعیده که اطلاعات بازیابی بشه.
   اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید باشماره های درج شده تماس بگرید راهنمایی تون میکنن.بازهم ممنون از پیامتون.

   ۱
   ۰
 5. شایان says:

  سلام خسته نباشید … چند وقتی بود که یهو سیستم میپرید و یه صفحه آبی میومد
  و باید ریست میکردم
  یروز همه کیس رو باز کردم‌ خاکاشو بگیرم بعد که وصل کردم‌ دیگه نیومد … بعد یه هفته روشن کردم یهو فیوز پرید بوی سوختگی از پاور‌ اومد
  تورو خدا بگین چیکار کنم

  ۰
  ۰
  • مرادیان says:

   سلام شایان عزیز
   اگر اطمینان داری که بوی سوختگی از هارد بوده به احتمال زیاد هارد کامپیوتر شما سوخته وباید ببینیم که آیا قابل بازیابی هست یا خیر.اگه اطلاعات داخل هارد خیلی مهمه پیشنهاد می‌کنم با شماره های داخل سایت تماس بگیری راهنماییت میکنن.
   ممنون از تماس شما

   ۰
   ۰
 6. حمید says:

  سلام وقت بخیر. اشتباهی هارد اصلی رو با نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool فرمت کردم قابل بازیابی هست؟ تشکر

  ۰
  ۰
  • فاطمه مرادیان says:

   سلام حمید عزیز
   بله امیدوارم امکانش باشه لطفا برای راهنمایی و توضیح بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

   ۰
   ۰
 7. ن.ی.و.ا says:

  ببخشید هارد گوشی من سوخته و گوشیرو فروختم ایا نمیتونن سواستفاده کنن از عکسا مثلا عکسارو برگردونن..امکان چنین چیزی هست؟

  ۱
  ۰
  • فاطمه مرادیان says:

   سلام
   هزینه بازیابی اطلاعات هارد سوخته از گوشی بالا ست و با استفاده از نرم افزارهای بازیابی براحتی نمشه بازگردانی کرد.بنابراین خیلی جای نگرانی نیست چون با هم وقت زیادی صرف بشه و هم هزینه باید بکنن که بعید به نظر میرسه

   ۰
   ۰
 8. ابوالفضل says:

  ببخشید یه سوال داشتم
  من گوشی دومم افتاده توی اب و کلی عکس و برنامه روش داشتم وقتی از اب درش اوردم نور گوشی هی کم شد و کلا نور صفحه رفت بعد هم خاموش شد ایا امکان داره هارد گوشیم سوخته باشه

  ۰
  ۰
  • فاطمه مرادیان says:

   سلام ابوالفضل عزیز
   این احتمال وجود داره که بردگوشی سوخته باشه، بنابراین پیشنهاد می‌کنم اول مطمعن بشید که علت روشن نشدن از برد نیست بعدا میشه رم گوشی رو برسی کرد
   روش نشدن دلایل مختلفی داره که یکیش میتونه از رم سوخته باشد.برای مشاوره میتونید از شماره های موجود توسایت کمک بگیرید

   ۰
   ۰
 9. Sts says:

  من لپتاپ از ارتفاع نیم متری افتاده…بعد یه دقیقه همه چی کار میکرد…بعد خاموشش کردم و دوباره روشن کردم لپتاپ انگار خرخر میکنه..بعپ هی برام بخش بوت میاد… بعدم خواستم ویندوز عوض کنم به هوای اینکه ویندوز پریده،اما درایوی برای جای گذاری اطلاعات ویندوز نیست..بهم گفتن هاردم خراب شد..الان من بخوام اطلاعات هارد رو برگردونم میشه؟

  ۰
  ۰
  • فاطمه مرادیان says:

   سلام دوست عزیز
   امکان بازیابی به احتمال زیاد وجود داره ولی ممکن هارد آسیب دیده لپ تاپ قابل تعمیر نباشه
   بنابراین باید هارد برسی بشه اگه با تعویض قطعه هارد تعمیر بشه که هزینتون کمتر میشه ولی اگه نشه باید یه هارد جدید خریداری کنید
   ولی قطعا امکان بازیابی وجود داره.

   ۰
   ۰
 10. شجاع says:

  با عرض سلام خسته نباشی یه مشکلی که برام پیش امده اینه که کامپیوترم هاردمو شناسای نمیکنه درایو هامو بالا نمیاره خواستم بدونم سوخته اگر سوخته میتونم اطلاعاتم بردارم یا نه

  ۰
  ۰
 11. شجاع says:

  با عرض سلام خسته نباشی یه مشکلی که برام پیش امده اینه که کامپیوترم هاردمو شناسای نمیکنه درایو هامو بالا نمیاره خواستم بدونم سوخته اگر سوخته میتونم اطلاعاتم بردارم یا نه لطفا راهی نشونم بدین

  ۱
  ۰
  • فاطمه مرادیان says:

   سلام
   ۲تا شرکت معتبر تو حوزه بازیابی اطلاعات هستن که کارشونو خیلی خوب انجام میدن
   ۱- کانون بازیابی اطلاعات
   ۲- خانه سخت افزار ایران
   برای مشاوره می تونید تو واتس اپ پیام بدید.
   ۰۹۱۲۶۱۵۴۹۷۷ اقای نامدار

   ۲
   ۰
 12. معصومه says:

  سلام کیس کامپیوترم پارسال موقع روشن شدن صدای عجیبی میداد و بعداز چندثانیه صدا دادن ریست میشد و دوباره این صدا ادامه داشت اما هیچی و بالا نمیاورد و من برق سیستمو کلا قطع کردم بعد از چند ساعت روشنش کردم روشن شد و کار میداد تا چند روز پیش دوباره همین حالت براش پیش اومد وبعداز اون سیستم کلا همون حالتو داره و اصلا دیگه روشن نمیشه و هردفعه که روشن میکنم همونجوریه میخواستم بدونم مشکل از هاردش هست یا چیز دیگه ای؟؟اگر که از هاردشه اطلاعات هارد برمیگرده یا خیر؟؟

  ۰
  ۰
  • فاطمه مرادیان says:

   سلام این خرابی به احتمال زیاد می تونه از رم کامپیوتر، پاور کامپیوتر یا هارد باشه وبدون بررسی کامل کامپیوتر امکان بررسی دقیق نیست
   بله اگر هارد کامپیوتر شما مشکل داشته باشد امکان ریکاوری امکان پذیر است اما اول باید مطمین بشیم هارد کامپیوتر خراب است
   اگر نمی تونید بررسی کنید می تونید کامپیوترتون رو کامل ارسال کنید شرکت هر کدوم از قطعات خراب باشه پیدا وبعد از هماهنگی با شما تعویض یا تعمیر می کنیم

   ۰
   ۰
 13. ریحان says:

  سلام من هاردمو که به لب تاب وصل میکنم اطلاعاتش بالا میاد اما به تلویزیون که وصل میکنم بالانمیاد میزنه فایل یا شاخه اسیب دیده است علتش جی میتونه باشه؟

  ۰
  ۰
  • مدیر says:

   سلام
   علت خاصی نداره به خاطر ناشناخته بودن فایل سیستم برای تلویزیون
   لازم می دونم بگم هارد برای کامپیوتر ولب تاب طراحی شده نه تلویزیون به این دلیل که به علت کنترل نشدن برق تلویزیون باعث اسیب به هارد شما میشه اگر اصرار به دیدن اطلاعات در تلویزیون دارین باید هارد خود را به لب تاب سپس از طریق کابل HDMI لب تاب رو به تلویزیون وصل کنی و اطلاعات خودت رو ببینی

   ۱
   ۰
 14. Nastaran seifi says:

  سلام خسته نباشید کامپیوتر من ارور می داد وقتی بردم تعمیرگاه گفتن که هارد سوخته من کلی عکس و فیلم تو کامپیو تر داشتم ایا میشه عکس ها یا فیلم ها رو روی یک هارد دیگه منتقل کرد؟؟

  ۰
  ۰
  • مدیر says:

   سلام تعریف سوختن هارد تعریف درستی نیست
   هارد از دو بخش تشکیل شده است برد و مدیا برد هما قطعه فیزیکی هست که شما رو هارد بسته شده و می تونید ببینید
   سوختن فقط مختص برد می باشد که در صورت سوختن اگر به مدیای هارد اسیب وارد نشود به راحتی ریکاوری ودرصورت اسیب به مدیا نیز با جراحی قابل بازیابی است
   مراکز غیر متخصص در صورت عدم تشخیص لفظ سوختن هارد را به مشتری تحویل می دهند که اشتباه است

   ۱
   ۰
 15. فرزاد says:

  سلام من بعد دوسال كامپيوترمو روشن كردم بالا نيومد هركارى كردم موقع نصب ويندوز هاردو شناسايى نكرد ولى صداى كار كردن هارد ميومد بردم تعمير گاه گفت هاردت خراب شده منم اصلاعات چجورى تست كنم كه خراب شده يا سالمه اخه صداى كار كردنش مياد

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   صدای کارکرد هارد دلیل سالم بودن هارد نیست اون صدای اسپیندل موتور میاد که داره میچرخه اما دلیل این نیست که هارد شما سالمه بد سکتور نداره و…..

   ۰
   ۰
 16. Alisa says:

  سلام یه مدتی بود وقتی لبتاب رو به شارژر متصل می کردم از شارژر صدا می اومد که آخرین بار که وصل کردم به شارژ لبتاب هنگ می کرد و با طریم هم خالی بود و از اون روز اصلا نه لبتاب شارژ میشه نه روشن میشه چکار کنم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بله قطعا میشه ریکاوری کرد برای این کار باید گوشی رو پست کنید یا حضوری به تشریف بیارید دفتر

   ۰
   ۰
 17. محمد هادیان says:

  با سلام هاردم در اثر اتصال کابل هنگام انتقال اطلاعات اتصالی کرد و بردش سوخت بردم پیش تعمیرکار برد را تعویض کرد و اطلاعاتم را فرمت کرد و برد را هم گم کرده پیداش نکرد الان میخاستم ببینم میشه با برد مشابه یا هارد مشابه اطلاعاتم را بازیابی کرد چون خیلی اطلاعات مهم دارم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام اگر برد اورجینال گم شود هارد بالا نخواهد امد که شما بتوانید فرمت کنید اگر برد اورجینال گم شود اطلاعات برای همیشه در اغلب هاردها غیر قابل بازیابی خواهد شد

   ۰
   ۰
 18. فاتن راد says:

  سلام
  هارد درایو من اشتباهی موقعی که لپ تاپ روشن بود ازش خارج شد و حالا لپ تاپ هارد درایو رو پیدا نمی کنه
  این مشکل راه حلی داره؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید هارد از لب تاب جدا و به صورت تنها بررسی بشه اگر اطلاعات مهم باشه اول ریکاوری بعد پروسه تعمیر روش انجام شود

   ۰
   ۰
 19. رضا بنانی says:

  سلام من بک ps3 دارم و همش میرود روی حالت restoring file system ایا هارد مشکل دارد و با فرمت درست می شود چند بار هم موقع روشن بودن از برق کشیدم آیا درست میشه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بله به احتمال زیاد مشکل از هاردتون است اما باید هارد رو یک بار بررسی کنم اما با فرمت هیچ موقع مشکل هارد برطرف نمی شود

   ۰
   ۰
 20. حسن says:

  سلام
  آیا با تعمیر برد ps3 هارد دستگاه هم ریست میشه؟
  و اگر دستگاه کمی خور باشه ، کپی خورش از بین میره؟

  ۰
  ۰
  • ایسو says:

   سلام من هارد گوشیم سوخته ولی گفتن برای تعمیرش۲۰۰میگیرن آیا امکان بازیابی پیام های پاک شده هست برای کسی که گوشی روتعمیر میکنه میبینه؟

   ۰
   ۰
 21. mohammad says:

  سلام خسته نباشید ممنون میشم کمکم کنید ، من هاردم اکسترناله و برند وسترن دیشب وقتی روی میزم بود نمیدونم چطوری و از کجا کمی خیس شده بود من همونجا با ی چیزی خشک کردم دوروبرشو اخه زیادم نبود بعد گذاشتمش بعد ۵ دقه ی کاری داشتم وصل سیستم کردم و وقتی داشتم کار میکردم و فایل انتقال میدادم یهو ی صدایی مث سوختن و ذوب شدن اومد و منم خیلی سریع قطع کردم کابلو /: و همچنان از قسمتی ک پورت بهش وصل میشه بوی بدی میده و وقتی هم وصل میکنم چراغش روشن نمیش و نمیخونه اصن هیچی نمیاد انگار واقعن سوخته/: خیلی نگرانم هنوزم نبردم نشون بدم میخاستم بدونم ممکنه فقط همون پورت ک کابل ب هارد وصل میشه سوخته باشه و بتونه قطعه جایگزین بشه! چون من سریع قطع کردم !! لطفا کمکم کنید و بهم بگین چقد ممکنه اطلاعاتم برگرده یا اینکه هارد سالم باشه! خیلی ممنون!

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   برد هارد یک مبدل بین هارد و کامپیوتر است اگر برد صرفا بسوزه یا اسیب ببینه اطلاعات قابل بازیابی است ( با تعویض برد واصلاح فریم ویر )
   اما در بعضی از مواقع هنگام نوسان برد اسیب واین اسیب را به مدیای هارد انتقال داده و هد هارد که یک قطعه فیزیکی است باید تعویض ودر اصطلاح جراحی شود
   اما بهر حال هارد رو باید شرکت ارسال کنید تا بررسی شود

   ۰
   ۰
 22. هما says:

  سلام.من کامپیوتر رو به حالت خواب گذاشتم و دو روز بعد یادم افتاد.بعدش یه بار روشن شد و خاموش که شد دیگه روشن نشد.بردمش بیرون تعمیر گفتن به جز پاور هارد هم دچار مشکل شده و متاسفانه بعد دو ماه گفتن اطلاعاتتون برنمیگرده.
  خواستم بپرسم دیگه چاره نداره؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   لطفا هارد رو به آدرس شرکت ارسال کنید تا برسی دقیق انجام بشه.بعد از برسی قیمت اعلام میشه و درصورت رضایت پروسه بازیابی شروع خواهد شد.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید راهنماییتون میکنن.ممنون

   ۰
   ۱
  • محمد نامدار says:

   سلام باید بررسی بشه
   اگر اطلاعات ریکاوری شده رو رو خودش ریخته باشند بله میشه

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   هر گوشی که بالانیاد دلیلش هارد نیست
   فلش ناسازگار مگر دارای ولتاژی خاص است که هارد رو سوزونده دقیقا دو دلیل بی ربط

   ۰
   ۰
 23. Mohamad says:

  سلام
  من یه هارد دارم که چند سال پیش یهو از کار افتاد و من از رو کنجکاوی و عدم اطلاع درشو باز کردم البته در اتاقی که گرد و غباری نداشت فک میکنم?
  بعد دوباره بستمش و به سرم زد بردشو با یه هارد سیگیت دیگه ک اونم یک ترا بود عوض کردم و متاسفانه اون برد اصلیشو هم گم کردم و الان یه برد غیر برد فابریکش تنشه…این بود تمام ماجرا..
  خلاصه اینکه راهی هست و امیدی هست برای بیرون کشیدن یه سری عکس و فیلم و چنتا فایل؟
  الانم یادم اومد که قبل اینکه هارد کلا جوابم کنه ارور اف۱ هم میداد و روی بردش هم اثری از سوختگی داشت یکی از بایوس هاش(نمیدونم اسمش بایوسه یا نه)
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   دو اشتباه
   ۱ : باز کردن هارد
   ۲:گم کردن برد اورجینال
   هردو دلیل دلیلی است برای از دست دادن همیشگی اطلاعات شما
   روی اغلب برد های هاردهای سیگیت قطعه ای به نام رام وجود دارد که یونیک ومنحصر به فرد همان هارد بوده ودر صورت سوختن برد ان قطعه باید حتما روی برد جدید شبیه سازی شود ودر صورت از دست دادن برد اطلاعات شما برای همیشه غیر قابل دسترس می شود

   ۱
   ۰
 24. محمدرضا says:

  سلام‌خسته نباشید.من کامپیوترم رو ارتقا دادم .از مادربرد بگیر تا رم و گرافیک منتهی هاردم همون هارد قبلیه .دیروز ک روشن کردم سیستم و بعد حدودا یک ساعت یه صدای تیک تیک یا تق تق نمیدونم دقیقا چجوری بگم یه همچین صداهایی میداد.کامپیوتر رو خاموش کردم.تو نت سرچ کردم اکثرا گفتن هارده میخاستم بدونم مشکلی که برای هاردم پیش اومده قابل حل هستش و دلیل اصلیش چی هستش.و اینکه میشه اطلاعات توش و انتقال داد
  در ضمن هاردم اینترنال هستش

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   این دلیل ربطی به ارتقاع سیستم ندارد بدون بررسی دقیقا علت خرابی مشخص نیست اما صدای اضافه از هارد اصولا به خاطر خرابی هد هارد است اگر دقیقا خرابی هد باشد هارد قابل استفاده نیست اما در صورت داشتن اطلاعات مهم در هارد باید هارد جراحی شود واطلاعات را با جراحی وریکاوری بیرون کشید

   ۰
   ۰
 25. Reyhaneh says:

  سلام من داشتم با کامپیوتر کار میکردم یک دفعه خاموش شد الان هم هر کاری میکنم روشن نمیشه همه فیلم و عکس های شخصیم هم داخلش هیت نمیدونم چیکار کنم؟

  ۰
  ۰
 26. مهدیار says:

  سلام
  من داشتم در تلویزیون فیلم می دیدم که برق رفت و وقتی که اومد نه لب تاپ نه گوشی نه تلویزیون هیچ کدوم نخوندش میشه ریکاوری کرد. وقتی با لب تاپ رفتم یک پسورد میخواست که من جواب ندادم آیا با این حال میشه ریکاوری کرد

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر در هیچ سیستمی شناسایی نشود احتمال زیاد به مشکل سخت افزاری گرفتار شده است هارد رو باید به شرکت ارسال کنید که مشکل ان بررسی شود اما اگر فیزیکالی به مشکل خورده باشد باید احتمالا جراحی شود.

   ۰
   ۰
 27. مهدیار says:

  الان که با خواهرم زدم داخل لب تاپ هیچی روش نبود میشه ریکاوری کرد و احتمال هست که اطلاعات روش رو بازیابی کنیم لطفا سریع پاسخ بدید چون من توخونه تنها بودم فکر می کنند کاری کردم و حرفمو باور نمی کنند

  ۰
  ۰
 28. bahare says:

  سلام وقت بخیر
  من لپ تاپمو دادم بیرون که ssd 120 رو با ۲۴۰ عوض کنم بعد از تعویض کل اطلاعات هارد دیسکم پریده و تبدیل شده به یه پارتیشن خالی
  مشکل از چیه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید دید که چرا اطلاعات رو از بین بردن و چه کاری روی هاردتون انجام دادن.در اغلب موارد ssd از قانون Trim تبعیت می کند وبا یه فرمت اطلاعات غیر قابل دسترسی خواهد شد البته به ویندوزی که روی ان فرمت شده نیز بستگی دارد با نرم افزار های توی سایت می تونید چک کنید اگر جواب نداد باید بیارین شرکت بررسی کنیم اگر Trim شده باشد اطلاعات غیر قابل دسترسی خواهد شد.

   ۰
   ۰
 29. نیتا says:

  سلام. گوشی من سامسونگ جی۵ بود که خاموش شد دیگه روشن نشد. الان میگن از هارد یا بردشه. فروختمش. سوالم این بود که ایا میتونن عکساییکه روش بود رو به دست بیارن؟ یا عکساییکه قبلا با گوشی انداختم و پاک کردم رو میتونن بازیابی کنن یانه؟ باتشکر

  ۰
  ۰
 30. Ali says:

  سلام وقت بخیر
  من لپ تاپم هارد رو شناسایی نمیکنه ، اما هارد کار میکنه یعنی با روشن کردن لپ تاپ صدای تیک تیک میاد، من اشتباهآ هارد رو باز کردم میشه راهنمایی کنید ، آیا اطلاعات بازیابی میشه در این حالت

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   روشن شدن هارد دلیل به سالم بودن ان نیست
   و بندن منظورتون رو از باز کردن هارد نفهمیدم یعنی درب اصلی هارد رو کاملا باز کردین
   اگر این کار رو کردین احتمالا کل اطلاعات رو غیر قابل دسترس کردین
   چون باز کردن هارد در محیط باز که دارای گرد و غبار بوده درست نیست و حتما باید در کلین روم ودر محیط عالی از گرد و غبار باز شود

   ۰
   ۰
 31. T.B.ZADEH says:

  سلام
  گوشی من هارد اصلیش سوخته میخواستم بدونم بعد از تعویض هارد عملکرد گوشی تا چه حد میتونه مثل قبل بشه؟ یعنی میتونه مثل قبل درست کار کنه یا نه ؟
  ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر تشخیص درست داده باشند و درست عوض کنند و قطعه اورجینال استفاده کنند هیچ مشکلی پیش نخواهد امد

   ۰
   ۰
 32. میثم says:

  سلام. لپ‌تاپ دل ۵۱۱۰ n series دارم. وقتی روشن کردم موقع ران شدن ویندوز، برق قطع شد. بعد از چند دقیقه روشن کردم هارد رو نمیشناسه. با کامند‌پرامپ هم دیسک‌پارت کردم که هیچ درایوی رو نشون نمیده. موقع کار هم یه صدای بوق ضعیف قطع و وصل میشه. به ۲ جا نشون دادم گفتن هاردش باید تعویض بشه.
  من فیلمها و عکسهای دخترم از تولد تا ۴ سالگیش سیو بود فقط اونا رو میخوام باقیش مهم نیست. آیا میشه ریکاوری کرد؟؟؟
  سوال دوم اینکه آیا هارد حتما باید تعویض بشه یا قابل تعمیر است؟ بیرون گفتن باید تعویض بشه و هزینه برام خیلی مهمه.
  ممنونم بابت راهنمایی‌تون.

  ۰
  ۰
 33. سعید says:

  هارد کامپیوتر خواهرم رو به مکافات باز کردم پیچهای بد جوری دارن
  آخه صدای تق تق میداد گفتم کمی روغن بزنم اون دیسکه که اهنیه و میچرخه
  یه سوزنی هم روش بود انگار گیر کرده بود اونم با چاقو از دیسک کمی جدا کردم و روغن زدم
  در پایان‌نامه چسب هارد رو بستم چوم پیچهاش هرز شدن وقتی به کیس مجدد وصل کردم دود زردی از هارد بلند شد من تا خواهرم نیومده چیکار کنم کمک لطفا بیاد منو میکشه چیکار کنم
  هارد ۵ ترا بلو هستش

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر هدف شما نابودی کامل هارده خواهرتون بوده به درستی این کار رو انجام دادین خیالتون راحت اما اگر غیر از بوده دیگه برای این هارد کاری نمیشه کرد و هارد و اطلاعات یک جا نابود شده است هارد حتما توسط یک متخصص در یک محیط تمیز به نام کلین روم باید باز شود و به هیچ عنوان نه روغن نه دست زدن به پلتر نباید انجام می شده است بهر حال این هارد ‌اطلاعات داخل آن را فراموش کنید

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام هارد SSD هم قابل بازیابی است به شرطی که چیپ این هارد توسط دستگاه ما پشتیبانی شود اگر هارد رو سیستم ما پشتیبانی نکنه قابل بازیابی نیست و در نهایت باید منتظر اپدیت های بعدی دستگاه باشید

   ۰
   ۰
 34. ایمان says:

  سلام، بنده یکه هارد یک ترا سیگیت دارم تقریبا مال ۱۳ سال پیشه ، چند ماهی بود بعد از یک مدت که کامپیوتر روشن میموند دیگه نمیشد به هارد دسترسی داشت و باید کامپیوتر را خاموش روشن میکردم تا مشکل رفع میشد البته با ری استارت کردن هم درست نمیشد .
  الان کلا وقتی هارد به سیستم متصل باشه حدود نیم ساعت طول میکشه تا سیستم بالا بیاد و بعد بالا اومدن سیستم هنگه و نمیشه به اطلاعات هارد دسترسی داشت ولی درایو های هارد را نشون میده به نظر شما مشکل از چیه ؟ مشکل هارد قابل حل شدن هست و میشه به اطلاعاتش دسترسی پیدا کرد

  ۰
  ۰
 35. محمد says:

  سلام.
  من هارد وسترن ۳۲۰ دارم.مشکلش اینه که وقتی به سیستم وصلش میکنم فقط یکی از درایوهاش کامل شناسایی میشه.بقیه درایوها فقط اسم وآیکون نشون میده.ممکنه سوخته باشه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   هارد الان هم بالا می اید نسوخته فقط مشکل بدسکتوری یا مشکلات دیگری داشته که باید بررسی شود و احتمالا در آینده هم ممکنه کلا دیگه همین پارتیشن رو نمایش ندهد پس بهتره الان در صورت امکان اطلاعات همان پارتیشن اگر مهم است رو برداشته و برای بقیه اطلاعات به یک مرکز مجهز رجوع کنید

   ۰
   ۰
 36. Abolfazl says:

  سلام
  ببخشید هارد تبلت من سوخته میخواستم بدونم آیا میشه گالری رو بازیابی کنم
  لطفا پاسخ دهید ممنون؟

  ۰
  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *