به مرکز تعمیر هارد ایران خوش آمدید

تعمیرات تخصصی انواع هارد اکسترنال و اینترنال با تحویل فوری در تهران.برای شروع فرآیند بازیابی اطلاعات، اکنون تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی | ۰۲۱۶۶۴۷۹۵۸۰
 • پاسخگویی ۲۴ ساعته
 • مشاوره رایگان
 • برسی هارد بدون هزینه
 • دارای گواهینامه معتبر
 • حفظ محرمانگی اطلاعات

 تعمیرات هارد اینترنال

کانون بازیابی اطلاعات خدمات پیشرفته ای را برای بازیابی اطلاعات از هارد ارائه می کند.یکی از نکاتی که در تعمیر هارد باید به آن توجه کنیم برسی علت خرابی هارد است.به همین دلیل باید یک برسی همه‌جانبه از مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری هارد دیسک انجام دهیم، که می‌تواند همزمان یا جدا ازهم در یک هارد مشاهده شود.خرابی هارد علائمی دارد که اگر آن را برطرف نکنیم، می‎تواند باعث ازبین رفتن اطلاعات شود.

همچنین توجه داشته باشید که هارد دیسک ها را کارخانجات متفاوتی با تکنولوژی مختلفی میسازند و روش تعمیر هریک از آنها متفاوت است .حتی هارد دیسک هایی با برند یکسان هم متفاوتند چراکه هر برند دارای خانواده ی مختلفی از هارد میباشند.

عدم شناسایی هارد

ممکن است دلایل متعددی وجود داشته باشد که چرا هارد اینترنال یا اکسترنال شما توسط سیستم ویندوز شناسایی نمی شود. بررسی کنید که آیا هارد دیسک شما در Disk Management قابل مشاهده است یا خیر. برای حل مشکل شناسایی نشدن هارد می توانید از راه حل های ارائه شده در این مطلب بهره مند شوید. اگر با این روش ها موفق نشدید، برای بازیابی اطلاعات از هارد دیسک با کانون بازیابی تماس بگیرید.

خرابی پلتر هارد

اگر سطح پلتر هارد دیسک خراشیده شود ، آسیب وارد شده جبران ناپذیر می باشد. حتی اگر تعویض هد هارد انجام شود ، هد جدید فورا آسیب می بیند. خرابی پلتر به آسانی از حلقه های مخدوش دورانی بر روی سطح پلتر و یا علائم خراشیدگی روی سطح پلتر قابل تشخیص می باشد.برای تعویض پلتر نیاز به یک محیط ایزوله به نام کلین روم نیاز است.به همین دلیل توصیه می کنیم هارد دیسک را درمنزل بازنکنید.

هارد دیسک نمی چرخد

موتور دوکی یا اسپیندل موتور (Spindle Motor) یکی از اجزاء الکترونیکی هارد دیسک است، که  وظیفۀ آن چرخاندن پلاتر درایو است. میانگین سرعت گردش پلاترهای درایو ۷۲۰۰ دور در دقیقه است. زمانیکه بلبرینگ های اسپیندل موتور هارد دیسک قفل می کند ( مثلا بر اثر شوک فیزیکی و ضربه خوردن ) درایو برای شناسایی اولیه تلاش می کند اما چون یاطاقان اسپیندل موتور قفل شده ، توانایی چرخاندن پلاتر را ندارد.

هارد بدسکتور دارد

برای فهم بهتر این مشکل باید بدانید که بدسکتور چیست.هنگامی که اتفاق برای هارد بیافتد، داده ها در آن بخش ها معمولا از بین می روند.بد سکتور فیزیکی هارد، همانطور که از اسمش پیداست ناشی از بروز مشکلات فیزکی و ضربه خوردن هارد است.بدسکتور فیزیکی بدترین نوع این مشکل است.به دلیل اینکه بازیابی اطلاعات هارد از این نوع هارد بسیار مشکل و احتیاج به یک کارشناس یا مرکز بازیابی دارید.

 قفل شدن اسپیندل موتور

موتور دوکی یا اسپیندل موتور) (Spindle Motor یکی از اجزاء الکترونیکی در درایو هارد دیسک است ، که  وظیفۀ آن چرخاندن پلاتر درایو است. میانگین سرعت گردش پلاترهای درایو ۷۲۰۰ دور در دقیقه است. زمانیکه بلبرینگ های اسپیندل موتور هارد دیسک قفل می کند ( مثلا بر اثر شوک فیزیکی و ضربه خوردن ) درایو برای شناسایی اولیه تلاش می کند اما چون یاطاقان اسپیندل موتور قفل شده ، توانایی چرخاندن پلاتر را ندارد. در برخی موارد ما در کانون بازیابی اطلاعات،  تعمیرات هارد دیسک  با استفاده از ابزار فوق تخصصی موتور هارد دیسک قفل اسپیندل موتور را در صورتیکه آسیب جدی نباشد ، برطرف نموده و اطلاعات شما را بازیابی می کنیم. در سایر موارد ، هارد دیسک بصورت اسمبل نشده باقی و برای تعویض موتور و یا انتقال پلاتر به هارد دیسک با هویت مشابه و اسمبل مجدد ( اصطلاحاً جراحی هارد دیسک ) اقدام می شود.

خرابی برد هارد دیسک

از ایرادات شایع انواع هارد دیسک خرابی برد می باشد که با در نظر نگرفتن برند هارد برای اغلب هارد ها به وجود می آیند . نوسان برق , اتصال به تلویزیون , بر عکس زدن پاور برد هارد شما را دچار آسیب می نماید لازم به ذکر است زمانی که هارد دیسک شما دچار سوختن برد می شود در بعضی از حالات به هارد دیسک شما هم آسیب وارد می نماید و هارد شما از نظر فیزیکی نیز دچار مشکل می شود اما کانون بازیابی اطلاعات با دارا بودن کاملترین آرشیو برد هارد دیسک در ایران مشکل عدم وجود را ندارد و برد هارد دیسک شما را با هر برند در دسترس دارد و در صورتی که با تعویض برد هارد متوجه شویم که به مدیای هارد شما نیز آسیب وارد شده است هارد شما را  در صورت اهمیت داشتن اطلاعات جراحی می نمائیم.

سیستم فایل خراب است

از نرم افزار بازیابی اطلاعات برای بازیابی اطلاعات از دست رفته به دلیل خرابی سیستم فایل ناشی از خاموش شدن نامناسب سیستم، آلودگی به ویروس و غیره استفاده کنید.

ازبین رفتن پارتیشن

خرابی پارتیشن معمولاً زمانی ایجاد می شود که در فرآیند بوت شدن، سیستم نتواند پارتیشنی را که حاوی داده های بوت است پیدا کند یا MBR خراب شود.نوسان برق , اتصال به تلویزیون , بر عکس زدن پاور هارد شما را دچار آسیب می نماید.

هارد RAW شده باشد

هنگامی که هارد ظرفیت واقعی خود را نمایش نمی دهد.این حالت هارد RAW نامیده می شود.برای رفع مشکل RAWشدن هارد مطلبی با همین عنوان در سایت قراردادیم. اگر با راه حل های ارائه شده، مشکل برطرف نشد با ما تماس بگیرید.

هارد ویروسی شده

باج‌افزارها یا همان ویروس های باج گیر با استفاده از خللی که در پارتیشن ایجاد می‌کنند باعث عدم دسترسی به اطلاعات هارد می شوند و از شما بابت دسترسی به هارد درخواست واریز وجه می کنند.در مطلبی با عنوان بازیابی اطلاعات هارد ویروسی شده به روش های مختلفی جهت ریکاوری هارد اشاره کرده ایم.

تعمیر انواع برندها و مدل های هارد، تخصص ماست


در تعمیر هارد، نقش برند بسیار پررنگ است؛  چرا شرکت های سازنده هارد ساختار یکسانی برای تولید هارد ندارند و باید از روش های خاصی برای تعمیرات هارد بهره گرفت.بازیابی اطلاعات از هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال مارک های معروف مانند: Western Digital®، Seagate®، Samsung®، Transcend®، Toshiba®، Lenovo®، LACIE®، و غیره را داریم.

WD تعمیر هارد وسترن

بازیابی اطلاعات با انواع رابط های هارد

SATA eSATA USB
PATA SAS SCSI
IDE Fiber Channel Firewire

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما در کانون بازیابی اطلاعات پاسخگوی سئوالات شما هستند

تعمیر هارد با در نظرگرفتن همه سناریوهای ممکن

در برخی از موارد برگرداندن اطلاعات پاک شده از هارد، به تخصص نیاز دارد. افتخار ما بازیابی ۱۰۰٪ اطلاعات از انواع هارد اینترنال و اکسترنال است. حتی در مواردی که ریکاوری هارد فرآیند پیچیده ای باشد.

هارد صدای کلیک می دهد

هد ظریف‌ترین بخش فیزیکی هارد است؛ که وظیفۀ آن خواندن و نوشتن اطلاعات روی پلتر  با استفاده از امواج مغناطیسی است.اگر هد آسیب ببیند، عملیات خواندن یا نوشتن اطلاعات روی پلتر مختل می شود و نتیجه آن عدم دسترسی به اطلاعات خواهد بود.یکی از نشانه های خرابی هد، بلند شدن صدای غیر عادی از هارد است.

هارد صدای تق تق می هد

اگر هد هارد شکسته شود، هنگام عملیات خواندن/نوشتن بر روی پلتر ،صدای خراشیدگی  ایجاد می کند.

صدای خراش پلاتر هارد دیسک

اگر هارد دیسک روی صفحه خود خط و خش داشته باشد و در حین عملیات خواندن/نوشتن، سر هارد دیسک با تماس با نواحی خراشیده صفحه شروع به تولید صدا می کند.

صدای گیر کردن هد هارد

وقتی هد هنگام خواندن/نوشتن اطلاعات در هر قسمتی روی پلتر متوقف می شود، صدای گیر کردنیجاد می شود. (هد توانایی بازگشت به جای اصلی خود را ندارد و  همچینی موتور اسپیندل نمی چرخد)

گرمای زیاد

بیشتر هارد دیسک ها، طوری طراحی شده‌اند که تحمل گرما در دمای ۵ تا ۵۰ درجه سانتیگراد را دارند، اما در این میان برخی از هارد دیسک‌های مدرن می توانند تا ۶۰ درجه سانتیگراد را نیز تحمل کنند. گرچه گرمای بیش از حد معمولاً آسیب جدی به هارد وارد نمی‌کند،اما در موارد مشابه ما شاهد از دست رفتن اطلاعات و خطاهای خواندن هستیم. نکته مهم اینست که کامپیوتر، لپ تاپ و یا هارد اکسترنال خود را همیشه در دمای متعال نگه دارید ، مخصوصاً در ماهای گرمِ سال. در موارد شدید ، گرما حتی می تواند باعث شود برد مدار الکترونیکی که کنترل تمام هارد دیسک را در اختیار دارد آسیب ببیند، بطوریکه  تعمیر هارد را با استفاده از نرم افزاری که برای کار انتخاب کرده اید غیرممکن سازد.

ممکن است هارد سوخته باشد

بدون تردید مهمترین بخش از اجزای الکترونیکی هارد، برد آن است.وقتی می گوییم هارد سوخته، منظورمان برد آن است.اگر این قطعه به هردلیلی به مشکل بخورد، نتیجه آن عدم شناسایی هارد توسط سیستم خواهدبود.وقتی برد هارد دیسک (pcb) معیوب شود.برای تعمیر آن از ۲ روش مرسوم استفاده می کنیم: ۱- از یک هارد قدیمی مشابه استفاده کرده و برد هارد معیوب را جابجا می‌کنیم. ۲-برد هارد را تعمیرکنیم.منظور از تعمیر تعویض قطعه ای به نام(ROM) است که روی هارد تعویض می‌شود.

خرابی ناشی از ضربه

یکی از دلایل متداول خرابی هد هارد دیسک ها که کارشناسان تعمیرات هارد ما با آن مواجه می شوند ، آسیب بر اثر ضربه می باشد. آسیب فیزیکی به هارد دیسک معمولا بر اثر پرتاب یا سقوط تصادفی یک درایو هارد دیسک اکسترنال ، یا لپ تاپ می باشد. این اتفاق باعث آسیب جدی به فرآیند پارک کردن هد هارد دیسک شده و مانع از برگشت هد به ناحیه پارکینگ می شود. در مواردی دیگر نیز وارد شدن شوک به هارد دیسک باعث بلند شدن هد از روی پلاتر و غیرممکن شدن فرآیند خواندن و نوشتن هارد دیسک می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر می‎‌توانید به صفحه تعمیر هارد ضربه خورده مراجعه کنید.

به پایان رسیدن عمر هارد

بر اساس طول عمر هارد دیسک، سیگنال خروجی از هد به قسمت الکترونیکی هارد دیسک کاهش می یابد. زمانیکه سیگنال بسیار ضعیف می شود ، درایو هارد دیسک توانایی خواندن و نوشتن خود را از دست می دهد که موجب عدم دسترسی به اطلاعات می شود.

پیام unallocated نمایش می‌دهد

درصورت مواجه با این مشکل ، ۲ راه پیش رویمان قراردارد:

 • اگر اطلاعات مهمی در هاردنداریم، می توان براحتی از گزینه Format برای پارتیشن بندی استفاده کرد.
 • اگر از قبل اطلاعات درهاردذخیره باشد، نباید از گزینه فرمت(Format) استفاده کنیم.در این صورت برای رکاوری به یک مرکز بازیابی مراجعه می کنیم.

بد افزارهای مخرب(باج‌افزارها)

باج‌افزارها یا همان ویروس های باج گیر با استفاده از خللی که در پارتیشن ایجاد می‌کنند باعث عدم دسترسی به اطلاعات هارد می شوند و از شما بابت دسترسی به هارد درخواست واریز وجه می کنند.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ای با عنوان باج افزار چیست را بخوانید.فعالیت این باج گیرها در دنیا به یک روش معمول اخاذی تبدیل شده است.اما با مشاهده این باج گیرها به هیچ وجه نباید مبلغی واریز شود و برای بازیابی هارد،باید به یک مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنیم.

بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد

برخی از نرم افزارهای سلامت هارد می تواند به شما در مورد طول عمر هارد و نیز رفع برخی از مشکلات نرم افزاری کمک کند. در ادامه به موثرترین انها اشاره می کنیم.

HDDScan نرم افزار کاربردی اسکن هارد

HDDScan نام نرم افزاری کاربردی و حرفه‌ای برای اسکن و گزارش‌گیری از وضعیت سلامت هارد درایو

HD Tune Pro| قوی‌ترین نرم افزار تست سلامت هارد

HD Tune Pro  نام یک نرم افزار جدید و قدرتمند با هدف تست سلامت هارد است.

HDD Regenerator | قوی ترین نرم افزار رفع بدسکتور هارد

HDD Regenerator نرم افزاری قدرتمند، برای باسازی و ریکاوری سکتورهای معیوب هارد، بدون از دست دادن

HDD Low Level Format | نرم افزار فرمت هارد بدون بازگشت

این برنامه برای فرمت اطلاعات از روی هارد و حافظه های جانبی است.با این نرم افزار

Disk Drill | قویترین نرم افزار ریکاوری هارد+لینک دانلود

Disk Drill نرم افزاری قدرتمند برای بازیابی فایل های پاک شده از انواع درایوها، مخصوص فلش

Recoverit | نرم افزار ریکاوری فایل های حذف شده

برای بازیابی عکس های حذف شده  از سطل زباله، می‌توانید با استفاده از  یک نرم افزار

هزینه بازیابی هارد چقدر است؟

محاسبه و برآرود هزینه ریکاوری اطلاعات پس از برسی و تست اولیه ارائه می شود.برای مشاهده قیمت ها و نحوه محاسبه، روی برآورد هزینه بازیابی اطلاعات کلیک کنید.

هارد فرمت شده هنگام اتصال یه گوشی یا TV

 • با ظرفیت ۱ ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • با ظرفیت ۲ ترابایت از ۱.۲ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۴ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۶ میلیون تومان

هاردی که شناسایی نمی شود

 • با ظرفیت  کمتر از ۱ ترابایت  ۵۰۰ هزار تومان
 • با ظرفیت ۱ ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • با ظرفیت ۲ ترابایت از ۱.۴ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۷ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۲ میلیون تومان

هارد سوخته است یا برق داخل هارد نمی رود

 • با ظرفیت ۱ ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • با ظرفیت ۲ ترابایت از ۱.۲ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۴ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۶ میلیون تومان

پر تکرار ترین سئوالات

به سئوالات شما در مورد هزینه، نحوه بازیابی و امنیت داده ها در حد توانمان پاسخ داده ایم.

هزینه ریکاوری هارد با توجه به برند، میران آسیب، ظرفبت هارد و  همچنین زمان تحویل متفاوت است. برای تعمیرات جزئی هارد هزینه ای بین ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان  و برای خرابی های بزرگتر بین ۱ تا ۳ میلیون تومان دریافت خواهد شد.

بله، قبل از شروع پروسه بازیابی اطلاعات، همکاران ما با شما تماس گرفته و هزینه دقیق را اعلام خواهند کرد.در صورت رضایت شما از قیمت ریکاوری، فرایند بازیابی شروع خواهد شد.در غیر این صورت هارد شما مرجوع میشود.

دربیشتر موارد خیر. میزان داده های بازیابی شده بر قیمت تأثیری ندارد. قیمت با میزان آسیب، قطعات مورد نیاز، زمان صرف شده و میزان پیچیدگی برای بازیابی داده ها لحاظ می شود.

خط‌ مشی ما در کانون بازیابی دریافت هزینه پس از تکمیل فرایند بازیابی اطلاعات است. قبل از ارسال هارد یا تحویل آن مبلغ از شما دریافت خواهد شد.برای شروع فرآیند بازیابی نیازی به ارائه جزئیات پرداخت ندارید.

در صورتی که به هردلیلی اطلاعات شما را بازیابی نشود، هزینه‌ای برای زمان صرف شذه و تجهیزات بکاررفته از شما دریافت نمی‌کنیم.

زمان تحویل قطعه در کانون بازیابی مبتنی بر سه روش زیر است:

اورژانسی- فوری: زمان بازیابی و تحویل هارد در این حالت، کمتر از ۳ ساعت خواهد بود.

استاندارد: ۲-۵ روز کاری.روز های تعطیل محاسبه نمی شود.

سلب مسئولیت: زمان بازیابی را نمی توان بصورت دقیق اعلام کرد. عوامل متعددی ممکن است بر زمان لازم برای فرآیند بازیابی کامل اطلاعات تأثیر بگذارد، از جمله: پیچیدگی بازیابی، موارد پیش بینی نشده.

بسته به ظرفیت داده های بازیابی شده دارد.اطلاعات شما باتوجه به ظرفیت آن روی یک فلش یا هارد اکسترنال ریخته میشود.

شرکت کانون بازیابی اطلاعات از اعضای اتحادیه است. همچنی سایت ما دارای نماد اعتماد است.یعنی اینکه در صروت بروز تخلف حق شکایت مشتریان محفوظ است. بنابراین اطلاعات شما امن و محرمانه نگه داری می شوند.

با افتخار نرخ بازیابی موفق ۹۶ درصدی در هارد به نام شرکت ما ثبت شده است.

بله. زمانیکه که بازیابی به تکنسین نیاز داشته باشد،  هارد دیسک را به صورت فیزیکی باز کنند.فرایند بازکردن هارد و تعمیر آن همگی در کلین روم است

در بیشتر مواردهاردی که توسط مشتری قبلا بازشده به سختی تعمیر شده و احتمال ریکاوری آن وجود ندارد یا بسیار مشکل است.بنابراین توصیه می‌کنیم از بازکردن هارد برای تعمیر یا تعویض خودداری کنید.

بله.برای تعمیر هارد ضربه خورده به کلین روم نیاز است و بدون آن امکان بازیابی و تعمیرهارد وجود ندارد.این تجهیزات در کانون بازیابی اطلاعات وجود دارد.

برخی از هارد درایوهای معیوب بعد از تعمیر امکان ریکاوری نداشته و فقط می توان اطلاعات جدیدی روی آن ریخت.همچنین برخی از هارد دیسک ها هم فقط ریکاوری شده و قابلیت تعمیر ندارند.

باتوجه به نوع خرابی هارد دریافت هزینه متفاوت خواهد بود.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ای که در باره هزینه تعمیر هارد نوشته شده را مطالعه بفرمایید.

۱۶۶ دیدگاه برای “تعمیر هارد
 1. نگین گفته:

  سلام من یک هارد اینترنال وسترن بلو ۵۰۰ گیگ دارم که قبلا کار میکرد اما بعد یک مدت وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم ویندوز بالا نمیاد اما از اونجایی که ویندوزم روی SSDهست هر موقع که هارد رو از کامپیوتر قطع کنم ویندوز به خوبی بالا میاد و مشکلی نداره.
  این هارد HDD رو چکار باید بکنم؟

  ۱
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   در بعضی مواقع خراب بودن یک هارد حتی دوم در سیستم باعث بالا نیامدن کل سیستم خواهد شد بهر حال کاری که از دست شما بر می اید اینه که اون هارد رو کلا وصل نکنید و هارد رو به یک مرکز تعمیر هارد ارجاع دهید که اگر قابل تعمیر بود برای شما انجام دهند و اگر هم غیر قابل تعمیر بود در صورت نیاز با یک هارد دیگه جایگزین کنید

   ۲
 2. سیامک حیدری گفته:

  با سلام
  یه هارد وسترن دیجیتال ۴ ترا بایت بنفش بر روی DVR برای ۵ دوربین داشتم دقیقا ۳ سال شبانه روز کار کرد تا امروز رفتم یه نگاهی به bkup بندازم فهمیدم error میده
  هر کاری کردم نه با لب تاب و نه خود دستگاه DVR فرمت نشد
  و روی لب تاب همه فضا رو به عنوان unlocated می‌شناسه با bad sector فراوان
  آیا میشه کاری کرد و هارد رو تعمیر کرد؟
  یا واقعا عمرش تموم شده
  و به فکر یه هارد دیگه بود

 3. مرادی گفته:

  عرض سلام
  خسته نباشید
  بنده دو سه سال پیش هارد HDD 1Tb لپتامپو دراوردم اکتسرنالش کردم
  و هارد SSD 256gbانداختم برای لپتاپم
  تا چند روز پیش اوکی‌بود عملکرد هارد HDD
  ولی الان تو read و write خیلی طول میکشه و‌زمان بر‌هست
  یک فایل هارو هم اصلا باز نمیکنه بعد freeze میشه
  هیچ فایلی روهم پاک یا کپی نمیکنه
  تو تنظیمات خود ویندوز هم قسمت Error Checking زدم scan بشه
  چند ساعتیه که هنوز یجا مونده
  تکون نمیخوره
  بایستی چیکار کنم ؟

 4. حسین گفته:

  سلام خسته نباشید بنده یه هارد ۱ترا مارک ای دیتا دارم که اینو با کابل otg وصل میکردم جهت جابجایی فایلها که بعد مدتی اخطار آسیب به دستگاه داده میشد ولی بنده توجهی نمی‌کردم که به یکباره دیگر فایلها رو نمیاره و فرمت میخواد چند جا تو تهران و کرج بردم میگن باید هدش عوض بشه که با انجام این کار احتمال داره برگرده ویا بر نکرده خواستم نظر شما را بدونم با تشکر

  ۱
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید بیارید بررسی کنم بدون بررسی نمیشه نظر قطعی داد اما اگر تشخیص درستی در رابطه با هد و جراحی داده باشند کلا در پروسه جراحی چیزی صد درصد وجود ندارد ‌و در صورت آسیب هد به سطح پلتر اطلاعات غیر قابل بازیابی حتی با جراحی است اما اگر فقط هد آسیب دیده باشد با جراحی شما به اطلاعات خواهد رسید

   ۱
 5. معین گفته:

  سلام خسته نباشید
  هارد من از فاصله ی ۲۰-۳۰ سانتی افتاد زمین , تقریبا از روی کیس کامپیوتر و بعد از اون چند بار روی لوگوی مادربرد بوت گیر کرد و بعد دیگه صفحه سیاه میومد.
  امکان تعمیر یا بازیابی اطلاعات هستش؟
  درود

 6. فاطمه گفته:

  سلام وقت بخیر. هارد من ضربه خورده و بچه ها مدت طولانی بدون اینکه از کابل با دوتا خروجی استفاد ه کنن ( از کابل معمولی استفاده کردن) به تلویزیون وصلش کردن.الان هلسثش (health) رو که چک میکنم یهو از ۹۰ درصد شده ۹ درصد و فکر میکنم که هر لحظه امکان سوختنش وجود داره.راهی برای تعمیر کردنش هست؟

 7. abdolazim گفته:

  سلام
  من یک هارد ۵۰۰ گیگ سیگیت دارم که درایو هارد قرمز بود کاملا پر بودیکی از دوستانم بهم داده بود>خاستم حافظه شو کامل خالی کنم!
  چون پارتیشن بندی نشده بود درایو رو فرمت کردم و از اون لحظه دیگه بالا نمیاره بردمش شهر خودمون گفتند نمی صرفه درستش کنم راهنمایی بفرمایید ارزش داره تعمیرش کنم.ممنون

 8. ندا گفته:

  هارد سیگیت ۵۰۰ گیگ دارم که بالا نمیاد. وقتی به کامپیوترم وصلش میکنم اجازه نمیده ویندوزی که روی اون هاردم نصبه بالا بیاد. صفحه کلن سیاه میشه و باید حتمن این هارد سیگیت رو جدا کنم از مادربرد تا ویندوزم باالا بیاد. اطلاعات این هاردی که مشکل داره رو نیاز دارم. میشه کمکم کنید تا مشکل هاردم برطرف شه؟

 9. رسول غفاری راد گفته:

  سلام
  هارد توشیبا یک ترا دارم سیستم بالا میاره درایو هم میخونه فقط هر ده دقیقه یبار ارور میده هارد دیسک خرابه بکاپ بگیرید و تعویض کنید
  مشکل بدسکتور داره فک کنم
  راستی برنامه هارد هم نصب دارم درصد سلامتی هارد زده صفر

 10. رحیم گفته:

  سلام و روز بخیر
  با توجه به اینکه کار شما خیلی حساس هست و اطلاعات خیلی حساسی رو بازیابی می کنید چرا سایت داری مجوز های اعتبار سنجی نیست . مثل نماد الکترونیک .
  منی که قصد دارم هاردم رو با اطلاعت شخصی بفرستم برای شما تا تعمیر کنید چه چیزی ضمانت اصالت مرکز شمارو رو میکنه ؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اصولا هاردی که به مشکل می خوره شما توانایی رفع آن را به کمک نرم افزار ندارید اصولا در این هارد مشکلی به وجود آمده که ممکن است در همین حد باقی بماند یا باعث از کار افتادن کامل هارد شود عزیزانی که هاردشون کلا بالا نمی اد در گذشته ممکن هست مانند هارد شما قبل از از کار افتادن کامل سیستم ارور های مانند ارور شما مواجه شده اما دقت نکردن
   بهترین ‌درست ترین کار برای هارد شما بک اپ گرفتن از اطلاعات در فضایی غیر از این هارد بوده ‌اگر در نهایت مشکل هارد شما بیشتر شد یا خواستید این ارور برای هارد شما برای همیشه برطرف شود هارد رو ارسال می کنید تا پروسه تعمیر کامل هارد شما انجام شود

 11. وحید گفته:

  سلام وقت بخیر
  یه چند تا سوال در مورد پارتیشن بندی هارد داشتم راهنمایی کنین ممنون میشم
  هارد بنده ۱ ترابایت هستش …موقع نصب ویندوز چه میزان حجم برای درایو c در نظر بگیرم ؟ بقیه فضا رو به چند قسمت تقسیم کنم بهتره ؟ کلا با حساب درایو ویندوز چند تا باشه ؟ فرق بین پارتیشن پرایمری و لاجیکال چی هستش ؟

 12. حسین گفته:

  سلام من یه هارد اس اس دی پورت m2 nvme خریدم و وقتی گذاشتمش رو لپ تاپ نخوندش حتی تو بایوس هم نخون و بعد از اپدیت بایوس بازم نخوند و حتی اینل راپید شیر هم نصب کردم ولی باز بالا نیومد. مارک هارد ای دیتا هست. مدل لپ تاپ ایسوس پرو p2440uq هست. ممکنه راهنمایی کنید ؟

  ۱
 13. حمید گفته:

  سلام، شب خوش
  من دقیقا نمیدانم چه مشکلی برای هاردم پیش آمده. حدس می زنم از bad sector باشد. وقتی فولدر را باز میکنم یا در لحظه یا بعد از اندک زمانی پیام not responding دریافت میکنم و دیگر هیچ کاری نمیشود کرد. مدل هاردم maxtor است. با این توصیف آیا اطلاعات هاردم قابل بازیابی هست؟

 14. amirrr گفته:

  سلام وقتتون بخیر یه بار که کامپیوترم روشن کردم سیستمم بوت نشد اول فک کردم ویندوز پاک شده اما بعدش فهمیدم کلا هاردم نمیشناسه مدل هاردم ۵۰۰ گیگ سبز وسترن دیجیتال هست نرم افزار نشان دهنده سلامت هارد سلامتی ۹۰ درصدنشون میداد اخیرا هنگ می کرد سیستمم طوری که باز کردن یدونه پوشه چند دقیقه طول میکشید حتی برخی وقتا کلا استوپ می کرد ویندوز اما دیقه این بار یهو کلا رفت امیدی هست ؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بله باید بیارید بررسی کنیم اما باید از دست کاری روی اون اجتناب کنید و حدالامکان دیگه اتصال ندهید اما در حال حاضر هارد شما احتمالا دچار عدم دیتکت شده است که ممکنه خرابی فیزیکالی بد سکتوری و غیره باشه

 15. پارسا گفته:

  سلام. هارد ۱ ترابایت توشیبا دارم که تو فرایند decryption گیر کرده رو ۹۵.۹%. چون این عدد بعد چند ساعت تغییر نکرد تصمیم گرفتم فرمتش کنم اما انگار کار نمیکنه حتی با CMD نمیشه فرمتش کرد، یعنی وقتی هارد به پیسی وصله دستورات CMD اجرا نمیشه. دیتا برام مهم نیس چون ازش بکاپ دارم اما آیا این هارد قابل تعمیره؟

  ۱
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   شما برای این کار وزمانی که اطلاعات مهم نیست یک بار هارد را با نرم افزار low level format یک فرمت کامل انجام دهید اما اگر فرمت کامل انجام نشود اصلاح این هارد باید با دستگاه سخت افزاری تعمیر شود

 16. میلاد گفته:

  سلام یدونه هارد بنفش ۸ ترا اصلی دارم مدل WD82PURX روشن میشه صدای مشکوکی نمیده، ولی توی Sentinel هیل و پرفورمنس رو علامت سوال نشون میده، با Genius HDD تست کردم همه سکتور هارو بد سکتور نشون میده کلا اوضاعش خرابه ، میشه درستش کرد؟

 17. سامانی گفته:

  سلام دوست عزیز
  بنده یه لبتاب نو دارم و جدیدا هارد HDD توشیبا اضافه کردم جهت ذخیر مدیا و سیستم عامل هم در اس اس دی هست وقتی تو وب هستم تکس منیجر درصد HDD را صفر میزنه ولی جدیدا چرا هارد اچ دی داغ میشه در حالی که استفاده نمیشه

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اینکه شما چطور فهمیدید این هارد با دمای بالاتر از دمای طبیعی کار می کنه جای سوال داره اما اگر منظورتان اینه که کلا چرا هارد روشنه خوب این استاندارد هارد است و بعضی از هارد ها حتی در صورت عدم استفاده در حالت اماده برای استفاده بوده و روشن بودن و کمی داغ شدن نیز به طبع طبیعی است

 18. محمد ظهوری گفته:

  سلام من ی هارد اکسترنال سیگیت ۱ ترا دارم که ۲بار توسط پسرم ارتفاع نیم متری افتاد روی سرامیک و دیگه متاسفانه اطلاعاتش بالا نمیاد.خواستم ببینم امکان تعمیر هارد ویا بازیابی اطلاعاتش هست،؟ممنونم.خسته نباشید

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هاردی که ضربه می خورد به احتمال زیاد دچار اسیب فیزیکی شده و هد ان اسیب می بیند و به احتمال زیاد باید جراحی و هد ان تعویض شود این پروسه فقط برای ریکاوری اطلاعات انجام شدنی هست و برای راه اندازی مجدد واستفاده کردن جدید امکان پذیر نیست باید بیارید بررسی کنیم

 19. محمد گفته:

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید.
  دو روزه کیسم دچار مشکل شده
  وقتی روشن میکنم و ویندوزم بالا میاد. همون صدایی ک هنگام روشن شدن از هارد در میاد
  همون صدا از هارد در میاد و سیستم هنگ میکنه. بعضی اوقات هم وقتی ویندوز بالا میاد وقتی یک برنامه سنگین مثلا بازی یا یک فیلم پلی میشه یا چیزای دیگ شبیه به این … دوباره همین صدا از هارد در میاد و سیستم هنگ میکنه بعضی اوقات هم بدون اینکه صدایی از هارد در بیاد سیستم خاموش میشه ممنون میشم راهنمایی کنین ک ایا مشکل از هارده و باید تاویض بشه یا نه
  با تشکر

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر صدای که الان دارید می شنوید از هارده پس مشکلتون از هارده اما صدا می تونه از جاهای دیگه از سیستم هم بیاد وباعث هنگی سیستم یا خاموش شدن سیستم شما بشه برای بررسی خرابی بهتره یک هارده تست روی سیستم اتصال دهید و هارد اصلی رو خارج کنید وروی اون هارده جدید هم ویندوز نصب کنید اگر مشکل حل شد صد درصد مشکل از هارده اما اگر همچنان مشکل روی سیستم وجود داشت هارد اصلی رو جایگزین کنید وکیس رو به یک کارشناس ارجاع دهید اما اگر مشکل از هارده بهتره این هارد عوض شود

   ۱
 20. علی گفته:

  باسلام…بنده سیستمم ویروسی شده بود وبه همین خاطر تصمیم به نصب ویندوز گرفتم که موقع بالااومدن پیغام ntldr is missing میداد چون نصف ونیمه نصب شده بود.الانم مجددا اقدام میکنم حافظه کل لپ تابو برای نصب به صورت خالی نشونم میده یعنی ۱۱۱ گیگ حافظه لپ تابو میگه خالیه درحالیکه ۴ تا درایو داشتم و برام فایل های اون درایو مهمن.موقع نصب روی همون پارتیشنی کهع خودش داده هم ( بدون اینکه پارتیشن رو فرمت کنم ) پیغامی میده که مفهومش عدم شناسایی هارد هستش.نظرتون راجع به مشکل بنده چیه؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   ممکنه هارد شما علاوه به ویروس مشکلاتی سخت افزاری هم داشته که تا قبل از تعویض ویندوز مشکل چندان نشان داده نمی شد اما الان با نصب ویندوز جدید مشکل مشخص شده و به طبع ویندوز به صورت درست نصب نمی شود اما بهر حال هارد رو از اون سیستم جدا کرده وبه یک سیستم دیگه اتصال دهید اگر هنوز به صورت تک پارتیشن بوده اما قبل از تعویض ویندوز پارتیشن های دیگه ای هم داشته هارد رو باید به شرکت ارسال کنید تا اطلاعات ریکاوری شود وسپس هارد تعمیر سپس نصب ویندوز انجام شود

   ۲
 21. رضا گفته:

  سلام و وقت بخیر استاد
  در کیفی که حامل لبتاب و هارد اکسترنال بود، از فاصله ۱.۵ متری افتاد و هم هارد اکسترنال و هم لبتاب دیگر کار نمیکنند، هارد اینترنال (لبتاب) هیچ صدایی نداشته، اما هارد اکسترنال صدای (بیپ بیپ مقطع) داره، بنظرتون امکان دسترسی به اطلاعات وجود دارد یا خیر؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   با این شرایط شما به هیچ عنوان با کامپیوتر معمولی توانایی رسیدن به اطلاعات رو ندارین باید هارد ولپ تاپ بررسی شود وبعد از بررسی با ابزار سخت افزاری احتمالا دو تا هارد شما نیاز به جراحی وسپس ریکاوری در هارد دیگه داره که تمام موارد فوق بدون بررسی امکان گفتن خرابی اون نیست

   ۱
 22. صادق گفته:

  سلام و درود
  من یک هارد هیتاچی ۷۵۰G دارم که روی لپ تاپ نصب است مدتی قبل پیام خطا داد و اعلام می کرد که بک آپ بگیرم الان سرعت کپی کردن یا انتقال داده ها به خارج هارد یا درون هارد به کندی صورت می‌گیرد و گاهی هنگ می کند با بعضی از نرم افزارها مثل hddscan و hddreg قصد داشتم بد سلکتور را پیدا کنم که وسط کار پیام خطا می‌دهد و متوقف می شود لطفا بفرمایید مشکل از کجاست
  با تشکر

 23. سیدعباس سیدعزیزاله گفته:

  سلام وقت بخیر . هارد اکسترنال من یک ترابایت هست چند روزه هیچ سیستمی نمیشناستش فقط پیغام میده باید فرمت بشه . اطلاعات داخلش مورد نیازمه . اگر فرمت بشه قابل دسترسی به اطلاعات هست یا خیر ؟ و آیا اینکه اصلاً امکان استفاده مجدد از آن هست یا خیر . اولویت با اطلاعات داخل آن است . با تشکر . نیازمند راهنمایی هستم .

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   پیغام فرمت به دو دلیل است خرابی فیزیکال و خرابی لاجیکال
   اگر تشخیص در خرابی لاجیکال یا نرم افزاری باشه به کمک نرم افزار های ریکاوری اطلاعات رو می تونید در هارد دیگه ریکاوری کنید
   اما اگر پیغام فرمت به خاطر خرابی فیزیکال باشه به کمک نرم افزار شما نمی توانید به اطلاعات برسید
   به هیچ عنوان هارد رو فرمت نکنید چون فرمت یک مشکل به مشکل هارد اصافه می کند بدون فرمت می تونید از نرم افزار کمک بگیرین

 24. soltan گفته:

  سلام وقت بخیر
  یه هارد ADATA HD830 چهار ترابایت که تقریبا ۵۰۰ گیگ فضای خالی داره رو دارمش که به مشکل خورده
  هیچ ضربه ای بهش وارد نشده و هیچ صدای تق تق یا چیزه دیگه ای نمیده
  وقتی که به سیستم وصل میکنم سنسور شوکش فعال میشه و چراغ سنسور از رنگ آبی به قرمز چشمک زن تغییر میکنه کابلشو عوض کردم و با چند سیستم دیگه تست کردم بازم هاردم روشن نمیشه
  ممنون میشم توضیح بدین مشکل از کجاست و آیا قابل تعمیر هستش یا نه.

 25. پژمان گفته:

  سلام خسته نباشید من سه تا هارد دارم یگی از هاردم با برنامه تست میگیرم زده سلامتیش ۲۵ درصد دوقسمت داره performance 100 , health 25 درصد میزنه کار میکنه سر صدا هم نداره اما موقع کار هنگ میکنه باید ریست کنم تمام قطعاتو چک کردم همه درستن فقط همینه که نمیدونم چطوری درست کنم

 26. محمد زند گفته:

  سلام من هارد ۶ ترا صفر مدل وستر دیجیتال بنفس خریداری کردم .بدون گارانتی . هارد روزی که دستم رسید خراب بود . سیستم روی قسمت بوت هارد رو میشناسه ولی سیستم هنگ میکنه و جلو تر نمیره. روی چند سیستم چک کردم اینجور بود .مشکلش چیه؟ آیا درست میشه؟ چقدرهزینه داره ؟

  ۱
 27. افشین گفته:

  هارد سامسونگ من حدود دو ماه بود که ارورر میداد که از اطلاعات بک آپ بگیرید یا هارد را عوض کنید

  من چک کردم متوجه شدم هارد را ۱۰۰ درصد سالم می نه اما عمر هارد ازش گذشته ، با هاش کار میکردم و این ارورر هم هر چند دقیقه مخصوصا زمان نوشتن روی هارد داده میشد مثل کپی یک فایل یا ضبط کردن

  اما الان مدتی هست که اصلا ویندوز بالا نمیاد آیا میتوانید این هارد را بدون از دست دادن اطلاعات برایم درست کنید تا بتوانم ازش استفاده کنم؟ من برای لود نشدن ویند‌ز اررورهای زیر را میگی م :
  0xc000001
  0xc000007
  بعد از پاسخ دادن از طریق ایمیل اعلام کنید که چک کنم

 28. افشین گفته:

  هارد سامسونگ من حدود دو ماه بود که ارورر میداد که از اطلاعات بک آپ بگیرید یا هارد را عوض کنید

  من چک کردم متوجه شدم هارد را ۱۰۰ درصد سالم می نه اما عمر هارد ازش گذشته ، با هاش کار میکردم و این ارورر هم هر چند دقیقه مخصوصا زمان نوشتن روی هارد داده میشد مثل کپی یک فایل یا ضبط کردن

  اما الان مدتی هست که اصلا ویندوز بالا نمیاد آیا میتوانید این هارد را بدون از دست دادن اطلاعات برایم درست کنید تا بتوانم ازش استفاده کنم؟ بعد از پاسخ دادن از طریق ایمیل اعلام کنید که چک کنم

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید هارد ارسال بشه تا بررسی کنم اما غالبا هاردی که دچار خرابی میشه باید اطلاعات در هارده دیگه ریکاوری سپس بعد از تایید مشتری این هارد تهمیر شود چون تعمیر هارد باعث نابودی اطلاعات قبلی و باعث غیر قابل باز گشت کردن اطلاعات خواهد شد

   • افشین گفته:

    درود الان هاردم به جایی رسیده که ویندوز بالا نمی آمد ولی وقتی بالا اومد هیچ برنامه ی exe کار نمیکنهو ارور 0xc000000d the application was unable to y correctly میدهد ولی دیگر فرمت ها کار می‌کنند و چراغ هارد هم همیشه روشن هست و اول کند است بعد از مدتی کمی بهتر میشه
    من نمی دانم علتش ارهارد است یا ویندوز که بخواهم خدمتتان بیاورم

    چون هارد هیچ صدایی ندارد و هیچ ضربه ای هم نخورده سامسونگ اینترنال ۱۶۰ گیگ است

    • محمد نامدار گفته:

     سلام
     باید هارد رو از سیستم جدا کنید و به عنوان هارد دوم به یک لپ تاپ یا PC اتصال دهید اگر مشکل از ویندوز باشه می تونید به این طریق اطلاعات رو روی یه هارد دیگه کپی کنید اما اگر روی یک سیستم دیگه شناسایی نشه باید هارد رو برای کانون بازیابی یا تعمیر ارسال کنید.

 29. افشین گفته:

  درود من هارد سامسونگ دارم با برنامه تست کردم سالم است اما عمر هارد به پایان رسیده و حتی از آن گذشته است و مدام ارورر میگیرم و ویندوز بالا نمیاد الان‌ هم که چند روز هست حتی با سی دی ویندوز هم لود نمیشه و صفحه آبی می بینم آیا می توانی عمر هارد را برایم صفر کنید تا بتوانم دوباره ازش استفاده کنم؟
  پرسش بعدی
  آیا مشکل از عمر هارد است؟

 30. احمد گفته:

  سلام و خسته نباشید. یک هارد یک ترا مخصوص دستگاه nvr دارم که مدتی هست وقتی دستگاه ری استارت میشه هارد رو دیتکت نمیکنه ولی از داخل منو دستگاه اگر فرمت بشه دوباره شروع بکار میکنه تا زمانی که برق قطع بشه یا دستگاه ری استارت بشه که مجدد به مشکل میخوره. دستگاه رو با هارد دیگه تست کردم مشکل نداره. به نظر شما مشکل هارد چی میتونه باشه. ممنون از راهنمایی شما. در ضمن با کامپیوتر هم شناسایی میشه ولی وقتی میخوام فرمت کنم پیفام ورود و خروج خطا رو میده و نمیشه فرمت کرد.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام روی دستگاه شما زمانی که برق قطع میشه مشکل می خوره ممکنه در سیستم های دیگه هم وقتی که برق قطع بشه دچار مشکل بشه.
   اما اینکه خراب منطقی نیست یا هارد خراب است یا سالمه و با قطعی برق نباید هارد دچار مشکل شود مگر اینکه خود هارد ایراد اساسی داشته باشد بهتره هارد رو یک بار با نرم افزار low level format یک بار کامل فرمت کنید اگر کامل فرمت نشود صد درصد هارد خراب و قطعی برق ربطی ندارد.

   • احمد گفته:

    احتراما وقتی سیستم ری استارت میشه هم هارد رو دیتکت نمیکنه. با کامپیوتر هم نمیشه فرمت کرد.چون کامپیوتر هم درست دیتکت نمیکنه که بشه فرمتش کرد. فقط بصورت آنلوکیتت میشناسه و گزینه فرمت غیر فعاله. با این حال میشه ارسال کنم براتون؟

 31. محمد گفته:

  سلام
  من دو تا هارد دیسک لپ تاپی دارم
  سامسونگ ۱TB و هیتاچی ۶۴۰GB
  هیتاچی و سامسونگ وقتی به سیستم وصل میکنم درایورش رو داخل Device Manager میشناسه و فقط هیتاچی دو درایو داخل This PC نمایش میده و اصلا باز نمیشه و ظرفیتی نشون نمیده.همچنین داخل Disk Managment بعضی مواقع یه قسمتی میاد به نام Offline و سریع میره
  آیا قابل تعمیره اگر مربوط به قسمت مکانیکی شامل هد و پلاتر و … باشه؟اطلاعات داخل اصلا مهم نیست جهت ریکاوری

  پنجشنبه ۱۳ خرداد هستید هارد هارو بیارم؟

 32. جلال گفته:

  سلام. خسته نباشید. ممنون از سایت خوبتون و توضیحات مفیدتون. ببخشید ۲ تا سوال داشتم خدمتتون.
  اول یه هارد سیگیت لپتاپ ۲ ترابایت دارم. اکسترنال کرده بودم. ضربه هم تا اونجایی که یادمه نداشته. الان هاردو چه اکسترنال چه داخلی استفاده میکنم وصل نمیشه. تو ستاپ کامپیوترم نمیشناسه. از هارد صدای بوق بوق ریز میاد. ولی کار نمیکنه و دیسک توش نمیچرخه. اطلاعاتش مهم نیست برام. ارزش تعمیر دارد بفرستم خدمتتون؟
  و سوال دوم با توجه به قیمت بالای هارد ، یه هارد ۸ ترا ۳،۵ اینچ توشیبا n300 میخوام وارد کنم. بین راه احتمال ضربه های کوچیک هست. ولی هارد تو بسته بندی مشما حباب دار هست. ایا هارد ۳،۵ اینچ در مقابل ضربه مقاوم تر از هارد ۲،۵ اینچ است یا نه ، انجام این کار ریسک است؟ ببخشید بازم وقتتون رو میگیرم. تشکر.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   صدای تیک تیک هارد شما نشان دهنده گیر کردن هد هارد روی سطح پلتر هست هارد درست بشو نیست فقط اطلاعات قابل نجات هست که برای شما مهم نیست این گیر سه دلیل داره:
   یک ضربه دو نوسان و سومی کشیدن ناگهانی هارد از سیستم کلا فرقی نمی کنه هارد دو ونیم اینچ با سه ونیم اینچ نسبت به ضربه حساس هست اما بهر حال تمام هارد های ایران به همین شکل وارد می شود باید از باب گارانتی مطمین شوید که اگر هارد خراب بود بتونید مرجوع کنید.

   ۱
   • جلال گفته:

    تشکر. لطف کردید بابت پاسخگویی.
    و ببخشید یه سوال دیگه داشتم شاید کمی بی ربط باشه. عذر میخوام.
    هارد ظرفیت بالا لازم دارم. به شدت گرون شده برا ارز دیجیتال . خیلیها میگن جهانیه.‌ ولی سایتای خارج قیمت پایینه. صبر کنیم قیمت هارد میاد پایین ؟ یه هارد ۸ ترا رو ۱۸ میلیون قیمت میدند.

    • محمد نامدار گفته:

     سلام
     عزیز شما از من پیش بینی اینده بازار رو می خوای ؟
     من نمی تونم فعلا چیزی بگم اما مطمینا در هارد مشکلی که در کارت های گرافیک پیش اومد پیش نخواهد امد زیرا کارت گرافیک قابل گذشت ونخریدن بود اما هارد چیزی نیست که طرف از خرید ان صرفنظر کند مطمینا هارد چیزی هست که عدم وجود ان به کل سیستم IT در دنیا اسیب خواهد رساند

 33. سعیدی گفته:

  ممنونم از پاسختون
  ایا بدون این نرم افزار و با استفاده از ابزار خود ویندوز (disk management) هم می شود full format کرد؟
  و دوم برای تشخیص اینکه مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری ایا استفاده از نرم افزار های تست سلامت مثل HD tune کمکی به ما می کند؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بله هنگام فرمت در ویندوز ۱۰ اگر تیک quick format را بردارین Full Format انجام می شود
   برای تشخیص مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری همانطور که از اسم نرم افزار بر می اید هیچ نرم افزاری قادر به تشخیص خرابی نرم افزاری یا سخت افزاری نیست
   واگر هم در نهایت شما به هر دلیل مشکل هارد رو بتوانید حل کنید log های save شده روی سرویس ایریا را نمی توانید پاک کنید و ان هم عموما باید توسط سخت افزار انجام شود

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   مشکلات عمده هارد بر دواساس هست :
   ۱-مشکلات سخت افزاری
   ۲-مشکلات نرم افزاری یا خرابی های لاجیکال
   اگر مشکلات لاجیکلی باشه با فرمت مشکلات حل خواهد شد اما Full Format نه Quick Format!!!
   اما اگر مشکلات سخت افزاری باشه کاری از دست شما بر نخواهد امد و باید با دستگاه های سخت افزاری کار شود
   اما برای مشکلات نرم افزاری می تونید از نرم افزار low level format استفاده کنید.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   ممکنه بوده مشکل از کابل بوده باشه اما خرابی کابل هم در بیشتر مواقع اگر اصلاح نشود به هارد اسیب وارد می کند پیشنهاد من به شما در ابتدا تعویض کابل شما است تا مطمین شویم الان در حال حاضر کابل سالم است یا نه اگر مشکل حل نشد باید به دست کارشناسان کانون بفرستین بررسی کنند.

 34. امیر گفته:

  سلام.من هارد دوربین مدار بستم چند بار خیلی شدید به زمین افتاد روی سرامیک بعد وقتی از روی زمین برداشتمش داخلش صدای تق تق میداد یه چیزی تکون میخور یا چیزی از جاش دراومده بود انگار.هارد خراب شده؟؟هزینش چقدر میشه؟؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اصولا ضربه به هارد در بیشتر مواقع باعث نابودی کامل هارد میشه وبا وجود صدا از هارد شما هد هارد شما مشکل خواهد داشت و این هارد تعمیر نخواهد شد
   اما اگر اطلاعات مهمی داشته باشین باید با هزینه بالا جراحی شود واطلاعات رو نجات داد در غیر این صورت بی خیال هارد شوید وهارد رو باید عوض کرد.

 35. مرتضی خانگل زاده گفته:

  سلام مدتیه لپ تاپم دچار مشکل شده اونم اینه که وقتی دکمه پاور رو میزنم بعد چندثانیه صدای فن لپ تاپ ومیشنوم که انگار رو دور تند هستش ولی ویندوز بالا نمیاد هرچند وقت یبار روشن میشه ولی وقتی خاموش میکنم باز همون داستان پیش میاد خواهشن اگه کسی اطلاعاتی داره که به دردم میخوره راهنماییم کنه.با تشکر

 36. یاسین گفته:

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید بنده یه هارد دیسک WD blue 2Tb دارم
  ازش برای گیم استفاده میکنم
  تقریبا چند ماه این مشکل پیش اومده که وسط بازی یا زمانیکه کپی پیست میکنم یه صدایی از هارد میاد و برای دو دیقه از کار میافته و دوباره اون صدا رو میده و شروع به کار کردن میکنه
  از دیروز تا به الان وقتی لوددینگ بازی ها تموم میشه صفحه سیاه میشه و میندازه بیرون
  و باز هم مشکل که در بالا گفتم رو دارع
  بازی رو منتقل کردم اس اس دی و مشکلی نداره
  شما میدونید مشکل از چی هست و ایا قابل تعمیره؟ و یا اینکه ببرم برای گارانتی ؟ بنده اصلا ضربه یا …. ای به هارد وارد نکردم و فقط تا به الان استفاده عادی داشتم
  داخل اپلیکیشن Hard disk sentinel سلامت هارد رو ۱۰۰ درصد نشون میده
  متشکرم از شما

 37. عرفان زمانی گفته:

  با سلام من هارد وسترن دیجیت دارم و دقیقا هر مشکلی گفتین رو این داره یعنی هم گاهی دیتکت نمیشه و کلا خاموش میشه سیستم میگه هارد موجود نیست و هم کند میشه گاهی هم اطلاعات رو از رو فلش و گوشی گاهی کپی نمیکنه هم بعضی وقتا ک فیلم میزارم یا موسیقی یهو یه صدای زیقی میاد ازش باز قطع میشه اگه میشه راهنمایی کنید چیکار کنم هارد ۱ ترا سبز هستش

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بهتره سریع تر اطلاعات این هارد رو تخلیه کرده چون تمام موارد ناامنی هارد رو نشون می ده سپس برای حل مشکل هارد این هارد رو به یک مرکز تخصصی تعمیر ارسال کنید تا مشکل هارد رو برطرف کرده سپس مجدد از هارد استفاده کنید.

 38. قزوینه گفته:

  سلام
  دوست عزیز من یه هارد ۲۵۰ سیگیت دارم که به مرور زمان شروع به کند شدن کرد ؛ بعضی اوقات ویندوز لود نمیشد تا اینکه کلا از کار افتاد و دیگه شناسایی نمیشه ، بنظر شما امکان راه اندازی هارد یا بکاپ گیری از هارد وجود داره ؟
  ممنون از سایت خوب و اطلاعات کاملتون?

 39. جابر عسگری گفته:

  سلام خسته نباشید من پاک کردن و پارتیشن بندی هارد(WD) لپ تاپ(Lenovo g510) برا یکی رو انجام دادم و مدتی بعد از نصب ویندوز ارور Windows detected a hard disk problem اومد که با برنامه تعمیر بد سکتور رفع موقت شد ولی بعد از یه مدتی دوباره سرکله اش پیدا میشه هارد رو هم چندین بار فرمت و پارتیشن بندی کردم و خیلی کارهای نرم افزاری روش انجام دادم ولی فایده نکرد میخواستم ببینم تعمیر سخت افزاری لازمه روش انجام بشه یا باید هارد عوضش کنم

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید بررسی کنم.اصولا فرمت هارد چندان به عملکرد بهتر هارد کمک نمی کند اون فقط ادرس دیتا رو از روی هارد پاک می کند.اصولا در این مواقع باید در صورت ممکن اطلاعات رو از هارد خارج کنید و هارد رو برای یک مرکز معتبر جهت تعمیر اساسی ارسال کنید که اگر هارد فضای خراب یا هد خرابی دارد برای همیشه از روی هارد حذف شود.شما اصولا مشکل رو موقت حل می کنید سپس بعد از استفاده از هارد دوباره بعد از رسیدن به مناطق خراب هارد مجدد دچار مشکل می شود

   ۲
 40. امید گفته:

  سلام و عرض ادب
  متاسفانه بنده هارد را در شرایط غیر ایزوله باز کردم.هارد بنده از نوع hdd لپ تاپی است.
  به نظر شما آیا این هارد قابل تعمیر خواهید بود؟؟
  شایان ذکر است هارد به صورت اکسترنال و با رابط های موجود در بازار استفاده میشد.
  ممنون میشم کمک کنید
  سپاس فراوان

 41. سیه چهره ناصر گفته:

  با سلام
  هارد اکسترنال WD My password !T دارم به کامپیوتر وصل می کنم صفحه فقل میاد البته نسبت به قبل با تاخیر و بعدش با تاخیری تمام درایوها میاد ولی داریو پیغام غیرقابل دستیبابی رو میزنه هیچکاری نمی تونم بکنم لطفا راهنمایی بفرمایید

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اغلب هارد ها با خرابی نرم افزاری(لاجیکال) یا سخت افزاری(فیزیکال) ابتدا کند شده، ولی بعد از مدتی کلا از کار افتاده و دیگه دیتکت نخواهد شد اگر دسترسی به اطلاعات دارید، باید اطلاعات را استخراج در غیر این صورت نباید بیشتر به هارد فشار بیارین و ارسال کنید شرکت برای بازیابی اطلاعات.

   ۱
 42. Sooren گفته:

  سلام خسته نباشید
  هارد بنده قسمتی که در آن سيم ساتا جای میخورد کمی کج شده است
  یعنی محل جای گیری کابل ساتا همون زردا که کابل داخلشون می ره یکی دوتاشون فقط کج شدن دچار مشکل نيستند یکی از فامیل هایمان گفت با موچین میشه سر جایش آورد آیا راست است و آیا این کار عمریست ممنون میشم جواب دهيد

  ۲
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بنده در موارد غیر کارشناسی و غیر تخصصی نظر نمی توانم بدم
   هارد محل ذخیر اطلاعات انسان که در بعضی از موارد با از دست رفتن ان ممکنه انسان چه از نظر مالی و چه از نظر معنوی ضرر های زیادی کند پس لطفا در موارد شبیه این از دست کاری فیزیکی خودداری ودر صورت نیاز این امر را به افراد متخصص محول کنید

   ۱
  • محمد نامدار گفته:

   سلام بله امکانش هست اما قبلش چن تا سئوال دارم :
   ۱-ایا می خواین خودتون کار انجام بدین ؟
   ۲-ایا می خواین ارسال کنید جایی ریکاوری کنند؟
   ۳-چه اتفاقی برای هاردتون پیش اومده ؟
   ودر نهایت چه کمکی از دست من بر میاد سوالتون خیلی کلی هست.

 43. حسن گفته:

  سلام جناب خسته نباشید . سیستم من موقع ستاپ و بالا اومدن ارور smart hard disk و hard disk problem
  رو میده و وقتی هم که سیستم بالا میاد خیلی خیلی کنده و هنگ میکنه و جدیدا هم خودش خودشو ریست میکنه . درحالی که اینکه بیشتر فضای سیستم خالیه و نرم افزار سنگین هم اجرا نمیکنم بنده . خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

  ۲
  • محمد نامدار گفته:

   سلام هارد شما دچار مشکل شده وارور اسمارت به همین دلیل سریع اطلاعات رو خارج کنید. هارد شما به هیچ عنوان امن نیست.
   خرابی هارد ربطی به خالی یا پر بودن هارد نداشته هارد شما در چند روز اینده دیگه به احتمال بالغ بر ۹۰ درصد دیگه بالا نخواهد امد
   درصورت خارج کردن اطلاعات هارد رو برای تعمیر می تونید ارسال کنید.اما اگر برای خارج کردن اطلاعات هم به مشکل خوردین به هارد زیاد فشار نیارین که اول ریکاوری بعد تعمیر بشه

   ۳
 44. mahdi گفته:

  سلام استاد خسته نباشید.
  من یه مدت وقتی هارد رو به کامپیوتر یا دستگاه دیجیتال وصل میکردم تند تند قطع وصل می شد<بعد چند مدت دیگه اطلاعات هارد رفت و
  هد هارد میره روی دیسک و دوباره برمیگرده سرجاش همین روند پیش میره و هد هارد سر جاش نمیمونه.
  ((هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710 ظرفیت ۱ ترابایت))
  ۱_مشکل سخت افزایه یا نرم افزاری؟
  ۲_اطلاعات رفته شده بر میگرده!؟
  ممنون از اطلاعات جامع و مفیدتون.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اصولا صدا از هارد چیز خوبی نست نشان از مشکلات سخت افزاری است اما مطلق نمیشه گفت
   اما بهر حال اطلاعات جایی نمیره تو مکان خودش هست اما در نهایت خرابی فیزیکالی که عمده ان هد است باعث عدم دسترسی به اطلاعات می شود که در نهایت نیاز به جراحی وتعویض هد ودر نهایت ریکاوری اطلاعات در هارد دیگر hsj.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد شما یا احتمالا فقط در حال حاضر برد ان را دیتکت می کند و اون اطلاعات مربوط به برد هارد شما می باشد
   یا احتمالا هارد شما الان دچار مشکل فریم ویر یا افت ظرفیت شده است در نهایت باید بررسی کنید که ایا هارد شما در disk managment بالا می اید یا نه
   شناسایی هارد در این مد نشان از سالم بودن حداقل قسمتی از هارد می باشد

 45. علیرضا فراهانی گفته:

  سلام من تعداد زیادی هارد لپ تاپ معیوب دارم دنبال جایی هستم که با هزینه مناسب برام تعمیرشون کنن ایرادات هاردها عمدتا ۴ دسته اند ۱-صدای اضافی ۲-دیتکت نشدن بدون صدای اضافه ۳-نشان دادن ظرفیت ۲ترا برای هارد ۵۰۰ ۴-بدسکتور
  خواستم ببینم میتونم از شما کمک بگیرم ؟؟؟ تعداد هاردها حدود ۵۵۰ عدد می باشد
  ممنون میشم اگه کمکم کنید

 46. ثنایی گفته:

  سلام، هارد اکسترنالم به گوشی وصل بود که یهو هنگ کرد و دیگه باز نشد بعدش که دوباره به گوشی وصل می کنم چراغش روشن میشه و صدایی هم برای چند ثانیه میده
  و قطع میشه ولی هارد باز نمیشه، آیا هارد تعمیر میشه و اطلاعاتش قابل بازیابی است؟
  متشکرم

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   روشن بودن چراغ دلیل به سلامت یا خاموش بودن آن دلیل عدم سلامت هارد نیست. اگر بعد از چند ثانیه صدا و قطع صدا همراه با خاموشی هارد باشد علت به احتمال زیاد خرابی فیزیکالی یا هد هارد است
   اغلب هاردها قابل ریکاوری هستند اما هاردهایی که صدا می دهند قابل تعمیر نیستند

 47. حسن گفته:

  سلام خسته نباشید
  سیستم من بعضی وقت ها صدای بیب میده بعد ویندوز چند ثانیه کار نمیکنه چند بار انجام میده تا کلا سیستم میپره وقتی هم بالا می یاد اولش کلی نوشته میاد که ۱۰ دقیقه طول میکشه نوشته ها تمام بشه تا ویندوز بالا بیاد
  ایرادش از هارد میتوانه باشه
  ممنون

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر این صداها از هارد میاد باید برای تعمیر و ریکاوری هارد تون لطفا با مرکز تعمیر هارد مون تماس بگیرید تا برسی بشه.در مورد نوشته ها اگه منظورتون صفحه ابیه به احتمال زیاد از هاردتون می تونه باشه.علتش هم ممکنه نوسان برق باشه.

 48. حسین گفته:

  سلام.من یه دونه هارد اکسترنال ادیتا دوترابایت دارم که موقعی که وصلش کردم به گوشی به درستی کار میکرد اما چند بار پشت سر هم به خاطر لقی که کابلش داشت تکون خورد و خاموش و روشن شدو بعد از اون دیگه هارد رو نخوند.الان که وصلش میکنم چراغ ابی هارد روشن میشه که به معنی درستی هارد هست اما اصلا توسط گوشی و لپتاپ خونده نمیشه.البته لپتاپ و گوشی تشخیص میدن که یه چیزی بهشون وصل شده ولی نمیخوننش چراغ هارد هم که روشن میشه که وصل شده ولی بالا نمیاد.ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۱
 49. امین گفته:

  سلام من وقتی درحال بازی هستم صفحه آبی مرگ میاد و این کد رو نوشته memory management از چند نفر پرسیدم گفتن مشکل از هارد اینم بگم هارد من تقریبا برای ۶ سال پیش هست و این اواخر سیستم دیر بالا میاد میخواستم بدونم حتماً باید هارد رو تعویض کنم؟

 50. hassan گفته:

  سلام و خسته نباشید .من یه هارد۱ ترابایت Adata دارم که طبق گفته تعمیرکار فریم آن آسیب دیده و باید تعویض بشه میخواستم بدونم آیا بعد از تعویض فریم امکان بازیابی اطلاعات هست یا نه؟ اگر قابل بازیابی نیست چه راهی پیشنهاد میکنید . با تشکر

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اصولا در بیشتر مواقع ودر صورت مهم بودن اطلاعات وبر اسال برند هارد فریم ویر قابل تعویض نیست واصولا فریم ویر در بیشتر مواقع مخصوصا در صورت مهم بودن اطلاعت تعویض نمی شود بلکه اصلاح می شود زیرا عمده دلیل اسیب فریم ویر حتی در صورت تشخیص درست پر شده defect list هارد بوده ودلیل پر شدن این لیست وجود بد سکتور یا خرابی هد بود و بعد از رفع مشکل اصلی هارد حال فریم ویر اصلاح می شود نه تعویض .
   و حتی با اصلاح فریم ویر بدون اصلاح ورفع دلیل اصلی خرابی هارد مجدد عملیاتی نخواهد شد
   پس برای رسیدن به اطلاعات یا حتی تعمیر هارد ابتدا
   اصلاح ورفع اصلی خرابی هارد
   سپس اصلاح یا پاک کردن defect list
   و اصلاح یکی بدون اصلاح دیگری بدون نتیجه می باشد

 51. علی صادقی گفته:

  سلام
  من یه هارد اکسترنال وسترن دارم که چند وقت بود انتقال اطلاعات خیلی کند انجام می شد ولی بعد از یه مدت دیگه هارد شناسایی میشه ولی اصلا بالا نمیاره پارتیشن هارد رو به نظرتون قابل تعمیر هست چون شنیدم که این هاردها این مشکل رو زیاد دارند

  ۱
  • محمد نامدار گفته:

   سلام بله کند شدنش به خاطر خرابی سکتوری بوده به مرور زمان این خرابی زیاد ودر نهایت هارد از کار می افته
   به کمک تعمیر مناطق خراب از هارد پیدا شده ودر دیفکت لیست بلاک وهارد دوباره عملیاتی شده و می تونید از هارد مجدد استفاده کنید اما اگر اطلاعات مهم باشد اول باید اطلاعات ریکاوری شده ودر نهایت هارد تعمیر شود

 52. شریف نارویی گفته:

  سلام خسته نباشید،هارد اکسترنال به سیستم وصل بود،دوستمم یه هارد اکسترنال آورد براش فیلم بریزم،وقتی هارد اونم وصل کردم هارد خودم کلا از کار افتاد دیگه بالا نیومد،مشکلش چی می‌تونه باشه احتمالش هست درست بشه؟من فقط اطلاعات داخلش رو خیلی ضروری لازم دارم،نزدیک پونزده سال عکس خانوادگیمون داخلش بود که فقط حسرت همون عکسا رو میخورم،راهی هستی بشه درستش کرد یا عکسا رو ازش بیرون اورد؟من شهرستان هستم میتونم با پست براتون ارسالش کنم فقط اگه بدونم درست میشه

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   وصل کردن هارد دیگه با این باعث خرابی اون نمیشه
   باید ارسال کنید بررسی کنیم بعد خدمتتون می گیم
   بعضی از هاردها هم میشه اطلاعاترو نجات داد هم خود هارد اما بعضی های دیگه فقط میشه اطلاعات رو نجات داد
   بهر حال تا ارسال نکنید نمیشه کاری کر

 53. ایلیا گفته:

  سلام خسته نباشید ما یک هارد اکسترنال داریم که ارور اندروید داده یعنی با کابل otg به تلفن زدیم و اطلاعاتش پاک شد و فقط یه پوشه توش هست که نوشته Android و وقتی که داخلش میشم میزنه data میخواستم ببینم اطلاعاتش قابل باز یابی هست یا نه چون اطلاعات خیلی مهمی توش بود

  ۱
 54. حسین گفته:

  سلام خوبین؟من ویندوزم ویروسی شد عکسهای خانوادگیمون ویروسی شدن بدازون ویندوز عوض کردم و در همون درایوی که عکسا بودن فیلم اهنگ ریختمو پاکردم به چنجا تماس گرفتم گفتن دیگه امکان بازگشتش نیس .ایا درسته بزرگوار حرفشون؟؟؟/ممنون میشم راهنماییم کنید

  ۱
 55. احسان گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  آیا hdd pass هارد رو میشه از بین برد؟
  هارد ۲.۵ اینچی wd پسوردش رو فراموش کردم
  ایا امکان بازیابی رمزش وجود داره؟
  اگر امکانش هست لطفا بهم اطلاع بدید هارد رو براتون ارسال کنم.
  ۰۹۱۷۹۷۴۳۰۴۸

 56. غفاری گفته:

  سلام ، بعلت تعمیرات مجبور بجابجایی کامپیوتر با ماشین شخصی شدیم ولی بعدا” کار نکرد و پیام format the disk می آید و احتمالا تکان و ضربه خورده ولی چون برنامه حسابداری دارد ، احتمال دارد ریکاوری و راه اندازی شود؟

 57. erfanet گفته:

  سلام خسته نباشید یکی از درایوای من اسکن ریپر میشد گ گداری و هنگ میکرد سیستم ریست میشد و خود ویندوز تعمیرش میکرد من این سری کلید اس رو زدم و گذشتم از اسکن و ریپر حالا تو مای کامپیوتر درایوم رو اصلا باز نمیکنه و هیچ جزعیاتی نداره چک دیسک هم کار نمیکنه هم تو خط فرمان تست کردم هم ویندوز و توی مدیریت دیسک هم درایو فرمت راو گرفته راه حلی هست درست شه و اصلا میشه ریکاوری کرد چون شصت گیگ اطلاعات دارم تو درایو ممنونم

  • محمد نامدار گفته:

   سلام هارد شما در نهایت پارتیشن تیبل ان RAW شده است اما این خرابی ممکن است مربوط به خرابی فیزیکالی باشه یا لاجیکالی پس بهتره شما بیشتر دست کاریش نکنید چون تشخیص اشتباه خرابی در بعضی مواقع باعث از بین رفتن کامل اطلاعات می شود

   ۱
 58. امیر محمد گفته:

  سلام.ببخشید هارد من چند بار ضربه خورده و چند بار هم رمز لپ تاب اشتباه زده شده.یکی گفت که هارد شما سوخته.خواستم ببینم میتونم بدون عوض کردن هارد اونو درست کنم و حافظش هم برگرده.هارد۵۰۰گیگ لپ تاب acer.

   • erfanet گفته:

    سلام بله استاد درسته ولی هارد کاملا بی صدا و نرم کار میکنه و فک کنم بخاطر ویروسی بود ک تو اون درایو بود و مشکل سخت افزاری گمون نکنم باشه چون حتی تکون هم نخورده سیستم ک ضربه ای واردشه. ایرادی نداره من با سیستم کار کنم چون فقط ی درایو مشکل داره و فرمت راو گرفته بقیه سالمن و با چک دیسک هم اروری نداشتن. ممنون میشم پاسخ بدین چون واقعا میترسم روشن کنم تشکر از شما

 59. اکبر گفته:

  سلام
  هارد کامیوترم به مشکل خورده .چندبار دکمه پاور کامپیوتر پشت سرم زده شده توسط بچه و هارد از کار افتاده. هارد ۵۰۰ گیگ حجمش هست ولی تنها ۵گیگ اونرو میشناسه ایا قابل تعمیر و بازیابی اطلاعات هست ؟

  ۱
 60. ممد گفته:

  سلام
  هارد من موقعه نصب ویندوز شناخته نمیشد و پارتیشن هاشو نمیورد وبعد مدتی روی لگوی مادر برد گیر کرد دیگه بوت هم نشد وصلش میکنم روی صفحه مادر برد گیر میکنه دیگه هیچکاری نمیشه کرد چیکارذش باید بکنم .اگر پارتیشن بندی رو پاک کنم دوباره پارتیشن بندیکنم بازم میشه ریکاوری کرد فایل های قبلیمو ؟ محتویاتش رو لازم دارم

  ۱
  • مدیر گفته:

   سلام
   شما مشکل نصب ویندوز ندارین شما مشکل خرابی هارد رو دارین وقتی که هارد خرابه فرقی نمی کنه پارتیشن اول یا دوم خوب هارد خرابه اما اگر به صورت عمدی یا سهوا اطلاعات رو رو پارتیشن دوم بریزن به خاطر اینکه موقع نصب ویندوز علاوه بر فرمت پارتیشن پروسه اوررایت انجام می شود روی هارد پس حجم زیادی از هارد شما نابود وبخشی هم که ریکاوری میشه به صورت RAW یا همون درهم برهم که دربیشتر مواقع به دردمشتری نمی خوره
   اگر می خواین علمی تر متوجه بشین می تونید به صفحه ریکاوری اطلاعات پس از نصب ویندوز مراجعه کنید

   ۶
  • امجد قیصری گفته:

   سلام . بنده یک هارد سیگیت ۵۰۰ گیگ دارم که بعلت جابجا کردن با یه هارد دیگه .. حالا فقط مقدار۳.۸۰ گ شناخته میشه توسط سیستم خواهشمندم بفرمایید آیا این هارد تعمیر و ریکاوری میشود ؟ چون واقعا لازم و ضروریه فیلم عروسی مردم روشه .. خواهشن راهنمایی بفرمایید . با تشکر
   قیصری . قروه کردستان

   ۱
   ۱
    • احمد خالد وفا گفته:

     سلام. به دلیل افزودن مواد وفایل های بیشتر از گنجایش حافظه و استفاده بیشتر هارددیسک لب تاپ من کرپ و فیل شده بود لب تاپم کاملاً از کار افتید تعمیرگاه بردم و هارددیسک عوض کردم. الان تمام مدارک و اسناد های مهم تو آن هارددیسک است آیا امکان بازیابی و ریکاوری است؟

 61. قاسم مرودشتی گفته:

  سلام و عرض ادب
  هارد من مدتیه که صداهای عجیب غریبی میده و وقتی یه مقدار کار میکنه قطع می شه و خیلی هم داغ میکنه ضمنا این هارد اکسترنال هست لطفا اگه امکان داره راهنماییم کنید ممنون از لطف شما

  ۵

دیدگاهتان را بنویسید

۴.۹/۵ - (۷ امتیاز)