به مرکز تعمیر هارد ایران خوش آمدید

تعمیرات تخصصی انواع هارد اکسترنال و اینترنال با تحویل فوری در تهران.برای شروع فرآیند بازیابی اطلاعات، اکنون تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی | ۰۲۱۶۶۴۷۹۵۸۰
 • پاسخگویی ۲۴ ساعته
 • مشاوره رایگان
 • برسی هارد بدون هزینه
 • دارای گواهینامه معتبر
 • حفظ محرمانگی اطلاعات

 تعمیرات هارد اینترنال

کانون بازیابی اطلاعات خدمات پیشرفته ای را برای بازیابی اطلاعات از هارد ارائه می کند.یکی از نکاتی که در تعمیر هارد باید به آن توجه کنیم برسی علت خرابی هارد است.به همین دلیل باید یک برسی همه‌جانبه از مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری هارد دیسک انجام دهیم، که می‌تواند همزمان یا جدا ازهم در یک هارد مشاهده شود.خرابی هارد علائمی دارد که اگر آن را برطرف نکنیم، می‎تواند باعث ازبین رفتن اطلاعات شود.

عدم شناسایی هارد

ممکن است دلایل متعددی وجود داشته باشد که چرا هارد اینترنال یا اکسترنال شما توسط سیستم ویندوز شناسایی نمی شود. بررسی کنید که آیا هارد دیسک شما در Disk Management قابل مشاهده است یا خیر. برای حل مشکل شناسایی نشدن هارد می توانید از راه حل های ارائه شده در این مطلب بهره مند شوید. اگر با این روش ها موفق نشدید، برای بازیابی اطلاعات از هارد دیسک با کانون بازیابی تماس بگیرید.

خرابی پلتر هارد

اگر سطح پلتر هارد دیسک خراشیده شود ، آسیب وارد شده جبران ناپذیر می باشد. حتی اگر تعویض هد هارد انجام شود ، هد جدید فورا آسیب می بیند. خرابی پلتر به آسانی از حلقه های مخدوش دورانی بر روی سطح پلتر و یا علائم خراشیدگی روی سطح پلتر قابل تشخیص می باشد.برای تعویض پلتر نیاز به یک محیط ایزوله به نام کلین روم نیاز است.به همین دلیل توصیه می کنیم هارد دیسک را درمنزل بازنکنید.

هارد دیسک نمی چرخد

موتور دوکی یا اسپیندل موتور (Spindle Motor) یکی از اجزاء الکترونیکی هارد دیسک است، که  وظیفۀ آن چرخاندن پلاتر درایو است. میانگین سرعت گردش پلاترهای درایو ۷۲۰۰ دور در دقیقه است. زمانیکه بلبرینگ های اسپیندل موتور هارد دیسک قفل می کند ( مثلا بر اثر شوک فیزیکی و ضربه خوردن ) درایو برای شناسایی اولیه تلاش می کند اما چون یاطاقان اسپیندل موتور قفل شده ، توانایی چرخاندن پلاتر را ندارد.

هارد بدسکتور دارد

برای فهم بهتر این مشکل باید بدانید که بدسکتور چیست.هنگامی که اتفاق برای هارد بیافتد، داده ها در آن بخش ها معمولا از بین می روند.بد سکتور فیزیکی هارد، همانطور که از اسمش پیداست ناشی از بروز مشکلات فیزکی و ضربه خوردن هارد است.بدسکتور فیزیکی بدترین نوع این مشکل است.به دلیل اینکه بازیابی اطلاعات هارد از این نوع هارد بسیار مشکل و احتیاج به یک کارشناس یا مرکز بازیابی دارید.

 قفل شدن اسپیندل موتور

موتور دوکی یا اسپیندل موتور) (Spindle Motor یکی از اجزاء الکترونیکی در درایو هارد دیسک است ، که  وظیفۀ آن چرخاندن پلاتر درایو است. میانگین سرعت گردش پلاترهای درایو ۷۲۰۰ دور در دقیقه است. زمانیکه بلبرینگ های اسپیندل موتور هارد دیسک قفل می کند ( مثلا بر اثر شوک فیزیکی و ضربه خوردن ) درایو برای شناسایی اولیه تلاش می کند اما چون یاطاقان اسپیندل موتور قفل شده ، توانایی چرخاندن پلاتر را ندارد. در برخی موارد ما در کانون بازیابی اطلاعات،  تعمیرات هارد دیسک  با استفاده از ابزار فوق تخصصی موتور هارد دیسک قفل اسپیندل موتور را در صورتیکه آسیب جدی نباشد ، برطرف نموده و اطلاعات شما را بازیابی می کنیم. در سایر موارد ، هارد دیسک بصورت اسمبل نشده باقی و برای تعویض موتور و یا انتقال پلاتر به هارد دیسک با هویت مشابه و اسمبل مجدد ( اصطلاحاً جراحی هارد دیسک ) اقدام می شود.

خرابی برد هارد دیسک

از ایرادات شایع انواع هارد دیسک خرابی برد می باشد که با در نظر نگرفتن برند هارد برای اغلب هارد ها به وجود می آیند . نوسان برق , اتصال به تلویزیون , بر عکس زدن پاور برد هارد شما را دچار آسیب می نماید لازم به ذکر است زمانی که هارد دیسک شما دچار سوختن برد می شود در بعضی از حالات به هارد دیسک شما هم آسیب وارد می نماید و هارد شما از نظر فیزیکی نیز دچار مشکل می شود اما کانون بازیابی اطلاعات با دارا بودن کاملترین آرشیو برد هارد دیسک در ایران مشکل عدم وجود را ندارد و برد هارد دیسک شما را با هر برند در دسترس دارد و در صورتی که با تعویض برد هارد متوجه شویم که به مدیای هارد شما نیز آسیب وارد شده است هارد شما را  در صورت اهمیت داشتن اطلاعات جراحی می نمائیم.

سیستم فایل خراب است

از نرم افزار بازیابی اطلاعات برای بازیابی اطلاعات از دست رفته به دلیل خرابی سیستم فایل ناشی از خاموش شدن نامناسب سیستم، آلودگی به ویروس و غیره استفاده کنید.

ازبین رفتن پارتیشن

خرابی پارتیشن معمولاً زمانی ایجاد می شود که در فرآیند بوت شدن، سیستم نتواند پارتیشنی را که حاوی داده های بوت است پیدا کند یا MBR خراب شود.نوسان برق , اتصال به تلویزیون , بر عکس زدن پاور هارد شما را دچار آسیب می نماید.

هارد RAW شده باشد

هنگامی که هارد ظرفیت واقعی خود را نمایش نمی دهد.این حالت هارد RAW نامیده می شود.برای رفع مشکل RAWشدن هارد مطلبی با همین عنوان در سایت قراردادیم. اگر با راه حل های ارائه شده، مشکل برطرف نشد با ما تماس بگیرید.

هارد ویروسی شده

باج‌افزارها یا همان ویروس های باج گیر با استفاده از خللی که در پارتیشن ایجاد می‌کنند باعث عدم دسترسی به اطلاعات هارد می شوند و از شما بابت دسترسی به هارد درخواست واریز وجه می کنند.در مطلبی با عنوان بازیابی اطلاعات هارد ویروسی شده به روش های مختلفی جهت ریکاوری هارد اشاره کرده ایم.

تعمیر انواع برندها و مدل های هارد، تخصص ماست


در تعمیر هارد، نقش برند بسیار پررنگ است؛  چرا شرکت های سازنده هارد ساختار یکسانی برای تولید هارد ندارند و باید از روش های خاصی برای تعمیرات هارد بهره گرفت.بازیابی اطلاعات از هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال مارک های معروف مانند: Western Digital®، Seagate®، Samsung®، Transcend®، Toshiba®، Lenovo®، LACIE®، و غیره را داریم.

WD تعمیر هارد وسترن

بازیابی اطلاعات با انواع رابط های هارد

SATA eSATA USB
PATA SAS SCSI
IDE Fiber Channel Firewire

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما در کانون بازیابی اطلاعات پاسخگوی سئوالات شما هستند

تعمیر هارد با در نظرگرفتن همه سناریوهای ممکن

در برخی از موارد برگرداندن اطلاعات پاک شده از هارد، به تخصص نیاز دارد. افتخار ما بازیابی ۱۰۰٪ اطلاعات از انواع هارد اینترنال و اکسترنال است. حتی در مواردی که ریکاوری هارد فرآیند پیچیده ای باشد.

هارد صدای کلیک می دهد

هد ظریف‌ترین بخش فیزیکی هارد است؛ که وظیفۀ آن خواندن و نوشتن اطلاعات روی پلتر  با استفاده از امواج مغناطیسی است.اگر هد آسیب ببیند، عملیات خواندن یا نوشتن اطلاعات روی پلتر مختل می شود و نتیجه آن عدم دسترسی به اطلاعات خواهد بود.یکی از نشانه های خرابی هد، بلند شدن صدای غیر عادی از هارد است.

هارد صدای تق تق می هد

اگر هد هارد شکسته شود، هنگام عملیات خواندن/نوشتن بر روی پلتر ،صدای خراشیدگی  ایجاد می کند.

صدای خراش پلاتر هارد دیسک

اگر هارد دیسک روی صفحه خود خط و خش داشته باشد و در حین عملیات خواندن/نوشتن، سر هارد دیسک با تماس با نواحی خراشیده صفحه شروع به تولید صدا می کند.

صدای گیر کردن هد هارد

وقتی هد هنگام خواندن/نوشتن اطلاعات در هر قسمتی روی پلتر متوقف می شود، صدای گیر کردنیجاد می شود. (هد توانایی بازگشت به جای اصلی خود را ندارد و  همچینی موتور اسپیندل نمی چرخد)

گرمای زیاد

بیشتر هارد دیسک ها، طوری طراحی شده‌اند که تحمل گرما در دمای ۵ تا ۵۰ درجه سانتیگراد را دارند، اما در این میان برخی از هارد دیسک‌های مدرن می توانند تا ۶۰ درجه سانتیگراد را نیز تحمل کنند. گرچه گرمای بیش از حد معمولاً آسیب جدی به هارد وارد نمی‌کند،اما در موارد مشابه ما شاهد از دست رفتن اطلاعات و خطاهای خواندن هستیم. نکته مهم اینست که کامپیوتر، لپ تاپ و یا هارد اکسترنال خود را همیشه در دمای متعال نگه دارید ، مخصوصاً در ماهای گرمِ سال. در موارد شدید ، گرما حتی می تواند باعث شود برد مدار الکترونیکی که کنترل تمام هارد دیسک را در اختیار دارد آسیب ببیند، بطوریکه  تعمیر هارد را با استفاده از نرم افزاری که برای کار انتخاب کرده اید غیرممکن سازد.

ممکن است هارد سوخته باشد

بدون تردید مهمترین بخش از اجزای الکترونیکی هارد، برد آن است.وقتی می گوییم هارد سوخته، منظورمان برد آن است.اگر این قطعه به هردلیلی به مشکل بخورد، نتیجه آن عدم شناسایی هارد توسط سیستم خواهدبود.وقتی برد هارد دیسک (pcb) معیوب شود.برای تعمیر آن از ۲ روش مرسوم استفاده می کنیم: ۱- از یک هارد قدیمی مشابه استفاده کرده و برد هارد معیوب را جابجا می‌کنیم. ۲-برد هارد را تعمیرکنیم.منظور از تعمیر تعویض قطعه ای به نام(ROM) است که روی هارد تعویض می‌شود.

خرابی ناشی از ضربه

یکی از دلایل متداول خرابی هد هارد دیسک ها که کارشناسان تعمیرات هارد ما با آن مواجه می شوند ، آسیب بر اثر ضربه می باشد. آسیب فیزیکی به هارد دیسک معمولا بر اثر پرتاب یا سقوط تصادفی یک درایو هارد دیسک اکسترنال ، یا لپ تاپ می باشد. این اتفاق باعث آسیب جدی به فرآیند پارک کردن هد هارد دیسک شده و مانع از برگشت هد به ناحیه پارکینگ می شود. در مواردی دیگر نیز وارد شدن شوک به هارد دیسک باعث بلند شدن هد از روی پلاتر و غیرممکن شدن فرآیند خواندن و نوشتن هارد دیسک می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر می‎‌توانید به صفحه تعمیر هارد ضربه خورده مراجعه کنید.

به پایان رسیدن عمر هارد

بر اساس طول عمر هارد دیسک، سیگنال خروجی از هد به قسمت الکترونیکی هارد دیسک کاهش می یابد. زمانیکه سیگنال بسیار ضعیف می شود ، درایو هارد دیسک توانایی خواندن و نوشتن خود را از دست می دهد که موجب عدم دسترسی به اطلاعات می شود.

پیام unallocated نمایش می‌دهد

درصورت مواجه با این مشکل ، ۲ راه پیش رویمان قراردارد:
 • اگر اطلاعات مهمی در هاردنداریم، می توان براحتی از گزینه Format برای پارتیشن بندی استفاده کرد.
 • اگر از قبل اطلاعات درهاردذخیره باشد، نباید از گزینه فرمت(Format) استفاده کنیم.در این صورت برای رکاوری به یک مرکز بازیابی مراجعه می کنیم.

بد افزارهای مخرب(باج‌افزارها)

باج‌افزارها یا همان ویروس های باج گیر با استفاده از خللی که در پارتیشن ایجاد می‌کنند باعث عدم دسترسی به اطلاعات هارد می شوند و از شما بابت دسترسی به هارد درخواست واریز وجه می کنند.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ای با عنوان باج افزار چیست را بخوانید.فعالیت این باج گیرها در دنیا به یک روش معمول اخاذی تبدیل شده است.اما با مشاهده این باج گیرها به هیچ وجه نباید مبلغی واریز شود و برای بازیابی هارد،باید به یک مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنیم.

بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد

برخی از نرم افزارهای سلامت هارد می تواند به شما در مورد طول عمر هارد و نیز رفع برخی از مشکلات نرم افزاری کمک کند. در ادامه به موثرترین انها اشاره می کنیم.

HDDScan نرم افزار کاربردی اسکن هارد

HDDScan نام نرم افزاری کاربردی و حرفه‌ای برای اسکن و گزارش‌گیری از وضعیت سلامت هارد درایو

HD Tune Pro| قوی‌ترین نرم افزار تست سلامت هارد

HD Tune Pro  نام یک نرم افزار جدید و قدرتمند با هدف تست سلامت هارد است.

HDD Regenerator | قوی ترین نرم افزار رفع بدسکتور هارد

HDD Regenerator نرم افزاری قدرتمند، برای باسازی و ریکاوری سکتورهای معیوب هارد، بدون از دست دادن

HDD Low Level Format | نرم افزار فرمت هارد بدون بازگشت

این برنامه برای فرمت اطلاعات از روی هارد و حافظه های جانبی است.با این نرم افزار

Disk Drill | قویترین نرم افزار ریکاوری هارد+لینک دانلود

Disk Drill نرم افزاری قدرتمند برای بازیابی فایل های پاک شده از انواع درایوها، مخصوص فلش

Recoverit | نرم افزار ریکاوری فایل های حذف شده

برای بازیابی عکس های حذف شده  از سطل زباله، می‌توانید با استفاده از  یک نرم افزار

هزینه بازیابی هارد چقدر است؟

محاسبه و برآرود هزینه ریکاوری اطلاعات پس از برسی و تست اولیه ارائه می شود.برای مشاهده قیمت ها و نحوه محاسبه، روی برآورد هزینه بازیابی اطلاعات کلیک کنید.

هارد فرمت شده هنگام اتصال یه گوشی یا TV

 • با ظرفیت ۱ ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • با ظرفیت ۲ ترابایت از ۱.۲ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۴ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۶ میلیون تومان

هاردی که شناسایی نمی شود

 • با ظرفیت  کمتر از ۱ ترابایت  ۵۰۰ هزار تومان
 • با ظرفیت ۱ ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • با ظرفیت ۲ ترابایت از ۱.۴ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۷ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۲ میلیون تومان

هارد سوخته است یا برق داخل هارد نمی رود

 • با ظرفیت ۱ ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • با ظرفیت ۲ ترابایت از ۱.۲ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۴ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۶ میلیون تومان

پر تکرار ترین سئوالات

به سئوالات شما در مورد هزینه، نحوه بازیابی و امنیت داده ها در حد توانمان پاسخ داده ایم.

هزینه ریکاوری هارد با توجه به برند، میران آسیب، ظرفبت هارد و  همچنین زمان تحویل متفاوت است. برای تعمیرات جزئی هارد هزینه ای بین ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان  و برای خرابی های بزرگتر بین ۱ تا ۳ میلیون تومان دریافت خواهد شد.

بله، قبل از شروع پروسه بازیابی اطلاعات، همکاران ما با شما تماس گرفته و هزینه دقیق را اعلام خواهند کرد.در صورت رضایت شما از قیمت ریکاوری، فرایند بازیابی شروع خواهد شد.در غیر این صورت هارد شما مرجوع میشود.

دربیشتر موارد خیر. میزان داده های بازیابی شده بر قیمت تأثیری ندارد. قیمت با میزان آسیب، قطعات مورد نیاز، زمان صرف شده و میزان پیچیدگی برای بازیابی داده ها لحاظ می شود.

خط‌ مشی ما در کانون بازیابی دریافت هزینه پس از تکمیل فرایند بازیابی اطلاعات است. قبل از ارسال هارد یا تحویل آن مبلغ از شما دریافت خواهد شد.برای شروع فرآیند بازیابی نیازی به ارائه جزئیات پرداخت ندارید.

در صورتی که به هردلیلی اطلاعات شما را بازیابی نشود، هزینه‌ای برای زمان صرف شذه و تجهیزات بکاررفته از شما دریافت نمی‌کنیم.

زمان تحویل قطعه در کانون بازیابی مبتنی بر سه روش زیر است:

اورژانسی- فوری: زمان بازیابی و تحویل هارد در این حالت، کمتر از ۳ ساعت خواهد بود.

استاندارد: ۲-۵ روز کاری.روز های تعطیل محاسبه نمی شود.

سلب مسئولیت: زمان بازیابی را نمی توان بصورت دقیق اعلام کرد. عوامل متعددی ممکن است بر زمان لازم برای فرآیند بازیابی کامل اطلاعات تأثیر بگذارد، از جمله: پیچیدگی بازیابی، موارد پیش بینی نشده.

بسته به ظرفیت داده های بازیابی شده دارد.اطلاعات شما باتوجه به ظرفیت آن روی یک فلش یا هارد اکسترنال ریخته میشود.

شرکت کانون بازیابی اطلاعات از اعضای اتحادیه است. همچنی سایت ما دارای نماد اعتماد است.یعنی اینکه در صروت بروز تخلف حق شکایت مشتریان محفوظ است. بنابراین اطلاعات شما امن و محرمانه نگه داری می شوند.

با افتخار نرخ بازیابی موفق ۹۶ درصدی در هارد به نام شرکت ما ثبت شده است.

بله. زمانیکه که بازیابی به تکنسین نیاز داشته باشد،  هارد دیسک را به صورت فیزیکی باز کنند.فرایند بازکردن هارد و تعمیر آن همگی در کلین روم است

در بیشتر مواردهاردی که توسط مشتری قبلا بازشده به سختی تعمیر شده و احتمال ریکاوری آن وجود ندارد یا بسیار مشکل است.بنابراین توصیه می‌کنیم از بازکردن هارد برای تعمیر یا تعویض خودداری کنید.

بله.برای تعمیر هارد ضربه خورده به کلین روم نیاز است و بدون آن امکان بازیابی و تعمیرهارد وجود ندارد.این تجهیزات در کانون بازیابی اطلاعات وجود دارد.

برخی از هارد درایوهای معیوب بعد از تعمیر امکان ریکاوری نداشته و فقط می توان اطلاعات جدیدی روی آن ریخت.همچنین برخی از هارد دیسک ها هم فقط ریکاوری شده و قابلیت تعمیر ندارند.

باتوجه به نوع خرابی هارد دریافت هزینه متفاوت خواهد بود.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ای که در باره هزینه تعمیر هارد نوشته شده را مطالعه بفرمایید.

۱۶۶ دیدگاه برای “تعمیر هارد
 1. نگین گفته:

  سلام من یک هارد اینترنال وسترن بلو ۵۰۰ گیگ دارم که قبلا کار میکرد اما بعد یک مدت وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم ویندوز بالا نمیاد اما از اونجایی که ویندوزم روی SSDهست هر موقع که هارد رو از کامپیوتر قطع کنم ویندوز به خوبی بالا میاد و مشکلی نداره.
  این هارد HDD رو چکار باید بکنم؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   در بعضی مواقع خراب بودن یک هارد حتی دوم در سیستم باعث بالا نیامدن کل سیستم خواهد شد بهر حال کاری که از دست شما بر می اید اینه که اون هارد رو کلا وصل نکنید و هارد رو به یک مرکز تعمیر هارد ارجاع دهید که اگر قابل تعمیر بود برای شما انجام دهند و اگر هم غیر قابل تعمیر بود در صورت نیاز با یک هارد دیگه جایگزین کنید

 2. سیامک حیدری گفته:

  با سلام
  یه هارد وسترن دیجیتال ۴ ترا بایت بنفش بر روی DVR برای ۵ دوربین داشتم دقیقا ۳ سال شبانه روز کار کرد تا امروز رفتم یه نگاهی به bkup بندازم فهمیدم error میده
  هر کاری کردم نه با لب تاب و نه خود دستگاه DVR فرمت نشد
  و روی لب تاب همه فضا رو به عنوان unlocated می‌شناسه با bad sector فراوان
  آیا میشه کاری کرد و هارد رو تعمیر کرد؟
  یا واقعا عمرش تموم شده
  و به فکر یه هارد دیگه بود

 3. مرادی گفته:

  عرض سلام
  خسته نباشید
  بنده دو سه سال پیش هارد HDD 1Tb لپتامپو دراوردم اکتسرنالش کردم
  و هارد SSD 256gbانداختم برای لپتاپم
  تا چند روز پیش اوکی‌بود عملکرد هارد HDD
  ولی الان تو read و write خیلی طول میکشه و‌زمان بر‌هست
  یک فایل هارو هم اصلا باز نمیکنه بعد freeze میشه
  هیچ فایلی روهم پاک یا کپی نمیکنه
  تو تنظیمات خود ویندوز هم قسمت Error Checking زدم scan بشه
  چند ساعتیه که هنوز یجا مونده
  تکون نمیخوره
  بایستی چیکار کنم ؟

 4. حسین گفته:

  سلام خسته نباشید بنده یه هارد ۱ترا مارک ای دیتا دارم که اینو با کابل otg وصل میکردم جهت جابجایی فایلها که بعد مدتی اخطار آسیب به دستگاه داده میشد ولی بنده توجهی نمی‌کردم که به یکباره دیگر فایلها رو نمیاره و فرمت میخواد چند جا تو تهران و کرج بردم میگن باید هدش عوض بشه که با انجام این کار احتمال داره برگرده ویا بر نکرده خواستم نظر شما را بدونم با تشکر

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید بیارید بررسی کنم بدون بررسی نمیشه نظر قطعی داد اما اگر تشخیص درستی در رابطه با هد و جراحی داده باشند کلا در پروسه جراحی چیزی صد درصد وجود ندارد ‌و در صورت آسیب هد به سطح پلتر اطلاعات غیر قابل بازیابی حتی با جراحی است اما اگر فقط هد آسیب دیده باشد با جراحی شما به اطلاعات خواهد رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)