ریکاوری دوربین مدار بسته

ریکاوری دوربین مدار بسته dvr

در این مقاله سعی بر این است در رابطه با ریکاوری دوربین مدار بسته کمی توضیح دهیم اصطلاح ریکاوری دوربین مداربسته چندان درست و صحیح نیست هر DVR  در درون خود از هارد برای ذخیره اطلاعات استفاده می کند ما اصولا به ریکاوری هاردهای درون DVR  نیاز داریم.

استفاده هارد مناسب جهت دوربین مدار بسته

قبل از بحث ریکاوری بهتر است در مورد هارد های داخلی دستگاه نیز کمی صحبت کنیم.دستگاه DVR  به علت استفاده مکررنیاز به استفاده هارد های با مشخصات خاص خودرا دارد.

اصولا یک دستگاه DVR  در حال ذخیره اطلاعات به صورت مستمراست ، یعنی هنگام روشن کردن DVR  هارد شروع به ذخیره اطلاعات می کند و بر اساس تعداد دوربین ها درون DVR، ممکن است از چند روز یاحتی تا یک ماه حجم هارد یک بار پر و مجدد شروع به پاک کردن اطلاعات قدیمی و رایت اطلاعاتجدید می نماید پس بهترین و مناسب ترین هارد DVR  اصولا هارد های با قابلیت رایت فراوان می باشد که بهترین گزینهPARPLE WD که مربوط به شرکت وسترن دیجیتال بوده و اصولا به رنگ بنفش قابل مشاهده است.

توصیه های مهم برای افزایش طول عمر دوربین مدار بسته(DVR) :

  1. در بعضی از مواقع کاربر به علت عدم آشنایی با کارکرد صحیح دستگاه برای استخراج یک یا چند عدد فیلم که به راحتی در DVR  قبل مشاهده است هارد را از درون DVR  خارج و به کامپیوتر وصل می نماید و DVR  به علت پیچیدگی خاص در MBR  کامپیوتر توانایی شناسایی پارتیشن هارد فوق نبوده و در اغلبموارد به عنوان یک هارد خام در نظر می گیرید در این هنگام کاربر مجدد به علت عدم دیدن فیلم خود دوباره هارد را به DVR متصل می کند اغلب سیستم های DVR به علت مباحث امنیتیی در این هنگام هارد را مجددا” فرمت می کند که این امر در بعضی از مواقع ریکاوری را سخت تر می نماد پس به هیچ عنوان هارد را از DVR برای دیدن فیلم های خود خارج نکنید و در صورت جدا کردن مجددا” وصل نکنید.
  2. نوسان برق و قطعی برق از مواردی بوده که به هارد شما آسیب وارد می کند برای جلو گیری از این امر در صورت امکان برای دستگاه DVR  خود از محافظ و در صورت امکان و عدم مشکل مالی از UPS استفاده کنید اما اگر به توان خرید UPS را نیز ندارد از یک محافظ خوب و در هنگام رفتن برق حتما تاریخ و ساعت DVR  خود را مجددا” تنظیم کنید چون در بیشتر مواقع مشتهده شده است که مشتری برای جستوجو تاریخ خاص به علت تنظیم نبودن تاریخ مجبور به دیدن تمام فیلم ها می شود.

از عوامل موثر در تعداد روز های ذخیره شده در هارد به چن مورد بستگی دارد که در پایین شرح می دهیم:

  1. حجم هارد مورد استفاده : هر چقدر که حجم هارد مورد استفاده بیشتر باشد امکان ذخیره روز های بیشتری مهیا می شود به طور مثال اگر شما توانایی دیدن ده روز قبل را دارید و هارد شما یک ترا بایت بوده به راحتی می توانید با تعویض هارد خود به یک ۳ ترا یا ۴ ترا بایت حجم ذخیره اطلاعات را در درون هارد خود تا ۳۰ روز بیشتر کنید . پس حجم هارد مورد استفاده تاثیر زیادی در تعداد روز های ذخیره شده در هارد شما می باشد.
  2. تعداد دوربین های مورد استفاده نیز از مواردی بوده که باعث کم و زیاد بودن حجم داخلی هارد شما می نماید به طور مثال هر چه که تعداد دوربین های بیشتری استفاده نمایید به طبع برای داشتن سیکل بیشتری باید حجم هارد خود را نیز افزایش دهید.
  3. از موارد دیگر در DVR این می باشد که تمام فیلم های شما بدون صدا می باشد که در بعضی از موارد کابر بدون توجه به این امر دچار اشتباه شده و در اصل تصویر برای او بدون صدا چندان قابل اهمیت نیست پس حتما در DVR از نصاب این کار بخواهید در این مورد به شما توضیح درستی ارائه دهند و در صورت نیاز به صدا می توانید بلندگو های خاصی روی دوربین یا تعویض DVR خود با دوربین هایی که هم قابلیت ضبط تصویر و هم ضبط صدا دارند را انجام دهند.

سوالات متداول

از سوالات رایج و اصلی در DVR اصولا مشتری به طور مثال اطلاعات دو ماه پیش مد نظر می باشد و دستگاه DVR او فقط یک ماه توانایی ذخیره دارد پس هارد DVR را جدا و به یک مرکز ریکاوری ارسال نمایید اصولا تنظیمات هارد های DVR بر این اساس می باشد که در روز ۳۰ که فضای هارد پر شده است روز یک را پاک کرده و روز ۳۱ را به جای روز اول جایگذاری میکند و به ترتیب برای ذخیره روز دوم بعد از سیکل یک ماه روز دوم سیکل اول را پاک کرده و روز دوم از سیکل دوم را جا گذاری می نماید یعنی اور رایت ، علت اور رایت عدم فضای کافی برای ذخیره بوده و اصولا تمام تنظیمات DVR می توان بر این اساس باشد که هنگام پر شدن قدیمی ترین فضا پاک شود که رسیدن به اطلاعات سیکل اول در بیشتر مواقع غیر قابل ریکاوری می باشد.

نرم افزار ریکاوری دوربین مدار بسته

برای ریکاوری دوربین مدار بسته هیچ کدام از نرم افزار های FREE در بازار کارد ندارند همانطور که در بالا انتشار کردیم به علت متفاوت بودن فایل سیستم هارد های DVR  اغلب نرم افزار های موجود در بازار سیستم فایل های DVR را پشتیبانی نمی کند. در دنیا فقط دو نرم افزار جهت ریکاوری DVR مورد استفاده قرار می گیرد که این نرم افزار ها نیز فقط و فقط از توانایی ریکاوری DVRزا دارد و هیچ کدام از این دو نرم افزار به صورت رایگان وجود ندارد و حتما باید خریداری شود و هزینه خرید آنها بالغ بر ۱۰۰۰ دلار می باشد کهبرای یک کاربر عادی چندان ارزش ندارد اما کانون بازیابی اطلاعات از این دو نرم افزار با آخرین آپدیت و پشتیبانی کامل از اغلب DVR ها استفده می کند و در بعضی از موارد که DVR به عمد فرمت می شود نیز توانایی ریکاوری کامل با ذکر تاریخ و روز را دارا می باشد.

مطلب مرتبط: معرفی نرم افزارهای رایگان ریکاوری هارد

قابلیت یک نرم افزار ریکاوری DVR

  1. خروجی تصاویر حتما باید توسط کامپیوتر قابل پخش باشد
  2. تمام فیلم ها باید با ذکر دقیق تاریخ و روز باشد و مشتری برای دیدن یک روز خاص مجبور نباشد وارد فیلم شود و از بالای فیلم تاریخ را نگاه کند کا این امر فوق العاده زمان بر بوده
  3. نرم افزار باید قابلیت ریکاوری فیلم های پاک شده DVR باشد

انواع دستگاه DVR

دو نوع ضبط کننده وجود دارد که در هنگام خرید باید توجه کنیم تصاویر DVR  یا NVR این دو دستگاه با عملکرد های مشابه اما تفاوت هایی نیز دارند که در پایین شرح می دهیم.

تفاوت دستگاه DVR و NVR

این دو دستگاه هر دو وظیفه ضبط تصاویر دوربین مدار بسته را بر عهده دارند دستگاه DVR مخفف DIGITAL VIDEO RECORDER  است و  NVR مخفف NETWORK VIDEO RECORD است و عمده تفاوت ها در نحوه پردازش داده می باشد.

سیستم های  DVR داده ویدیویی را در خود دستگاه رکوردر پردازش می کند د حالی که سیستم های NVR داده ویدیویی را در دورین رمز گذاری وپردازش می کند سپس آن را به ضبط کننده NVR که برای ذخیره سازی و مشاهده از راه دور بوده ارسال می کند.

دستگاه NVR با دوربین های ID لینک می شود اما  DVR با دوربین با دوربین های آنالوگ لینک می شود.

سیستم DVR حتما از طریق یک سیستم امنیتی با سیم اما NVR با سیم یا بی سیم می شود در بالامختصر توضیحاتی در رابطه با تفاوت های دو دستگاه قید شد که به مشتری برای خرید کلی کمک خواهد کرد.

ریکاوری انواع دوربین های DVR و  NVR

در بعضی از مواقع مشاهده شده است که به علت سرقت یا آتش سوزی هارد DVR  یا NVR  دچار آسیب فیزیکی جدی شده است در این مواقع ابتدا باید مشکل فیزیکی هارد برطرف شود سپس با کمک گرفتن از نرم افزار های مخصوص خود در صدد ریکاوری دستگاه دوربین مدار بسته بر آییئم.

کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از کاملترین ابزار جراحی و کاملترین آرشیو برد و بهره گیری از متخصصین دوره دیده در بزرگترین شرکت هایی که در این زمینه در دنیا پیشگام می باشد توانسته است در سال گذشته بالغ بر ۹۵% هارد های با خرابی فیزیکی و غیر فیزیکی را با موفقیت ریکاوری و تحویل مشتری نماید.

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

ریکاوری دوربین DVR - 9.8

۹.۸

کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از کاملترین ابزار جراحی و کاملترین آرشیو برد و بهره گیری از متخصصین دوره دیده در بزرگترین شرکت هایی که در این زمینه در دنیا پیشگام می باشد توانسته است در سال گذشته بالغ بر ۹۵% هارد های با خرابی فیزیکی و غیر فیزیکی را با موفقیت ریکاوری و تحویل مشتری نماید.

User Rating: ۴.۸۱ ( ۴ votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *