آیا شما هم برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات خود از یک هارد اکسترنال استفاده می کنید؟اگر جواب شما مثبت است حتما این دغدغه را دارید که اگر هارد اکسترنال، با این اطلاعات مهم بالا نیامده و شما نتوانستید از اطلاعات حیاتی خود استفاده کنید و هارد دیسک شما پیغام فرمت می دهد یا به صورت RAW نمایش داده می شود .

آیا این هارد را باید فرمت کرد یا راهی برای بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال، بدون فرمت نیز وجود دارد ، اگر اشتباها فرمت شده آیا ریکاوری هارد امکان پذیر است ؟ یا خیر در هر صورت در این مقاله سعی داریم به تمامی پرسش های شما جواب دهیم.

یک پشنهاد :لطفا قبل از خواندن ادامه مطلب این فایل صوتی که در مورد هارد های فرمت شده توسط آقای نامدار ضبط شده را با دقت گوش دهید.

خرابی های هارد اکسترنال

 1. خرابیهای Logical (نرم افزاری): این نوع از خرابی هارد اکسترنال در قسمت های مکانیکی و الکترونیکی هارد ایجاد می شود که باعث خرابی در هد هارد، موتور هارد دیسک و یا آسیب فیزیکی به برد هارد اکسترنال می‌شود. این دسته از هارد های اکسترنال با این نوع خرابی فیزیکی و یا مکانیکی بایستی که در محیط کلین روم ، باز شود و مورد برسی قرار گیرد تا برآورد دقیقی از هزینه بازیابی اطلاعات بدست آوریم .
 2.  خرابیهای Physical (سخت افزاری): هارد به لحاظ فیزیکی مشکلی ندارد و کار می‌کند اما دسترسی به اطلاعات امکان پذیر نیست؛ این عدم دسترسی می تواند به دلیل ویروسی شدن، ازبین رفتن پارتیشن ،پاک شدن فایلها و یا فرمت پارتیشن هارد اکسترنال باشد.

عمده خرابی های که پیغام های فرمت و غیره مواجه می شویم مربوط به خرابی های نرم افزاری و در بعضی از مواقع سخت افزاری هارد دیسک هستند.

به عنوان مثال هارد دیسک خود از قطعات مکانیکی مانند هد بهره می گیرد حال در بعضی از مواقع یک یا چند هد شما به مشکل میخورد در این مواقع هارد دیسک به صورت ناقص عمل کرده و توانایی دسترسی به تمام دیتا وجود ندارد، بنابراین در بعضی از موارد در کامپیوتر به طور ناقص دیتکت شده و به کابر به اشتباه پیغام فرمت می دهد، حال در این مواقع فرمت کردن هارد نه تنها مشکل را حل نمی‌کند؛ بلکه به مشکل اصلی هارد شما اضافه می کند .

درحالت دوم که عمده خرابی هارد مربوط به حالت نرم افزاری بوده بعضی از کاربران عزیز این نمونه از هارد ها را به اشتباه به تلویزیون وصل کرده اند.

دلیل عدم شناسایی هارد اکسترنال، وقتی به تلویزیون متصل شود!

وقتی سیستم فایل هارد دیسک تغییر میکند.

سیستم فایل هارد اکسترنال شما NTFS  بوده حال پس از اتصال به تلویزیون، فرمت هارد دیسک شما از NTFS  به FAT  تغیر پیدا خواهد کرد.در این حالت هارد بالا آمده اما اطلاعات قابل رویت نیست زیرا در گذشته اطلاعات شما روی فرمت NTFS  ذخیره شده است حال فرمت هارد دیسک کلا تغیر و آدرس های جدید روی هارد ذخیره شده است.

نوسان برق

حالت دوم که تلویزیون باعث آسیب به هارد شما می شود، بر این اساس می باشد که تلویزیون به علت عدم کنترل برق ورودی پورت های USB  خود ممکن است به هارد شما آسیب فیزیکی وارد نموده و هارد شما دچار خرابی فیزیکالی شده و در بعضی از حالات نیز از شما تقاضای فرمت نموده است. در صورت مشاهد این مورد بدترین کار ممکن فرمت کردن هارد اکسترنال است چرا که باعث می شود بازیابی اطلاعات، تقریبا غیر ممکن شود.

پس در موارد بالا فوق فرمت کردن هارد دیسک، شما هیچ کمکی به بازیابی طلاعات شما نمی‌کند و در اصل مشکلی به مشکلات شما اضافه خواهد کرد.پیشنهاد می‌کنیم برای درک بهتر این مشکل مطلبی را که در باره حل مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال در اتصال به تلویزیون، نوشته شده را مطالعه کنید.(+)

آیا بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال فرمت شده، امکان پذیر است؟

حال اگر به دلایل پایین هارد شما فرمت شده است به ادامه مطلب دقت کنید

کاربرانی که درگیر فرمت یا مشکلات شبیه به این می شوند به چند دسته تقسیم می شوند:

 • دسته اول کاربرانی هستند که به محض اتصال هارد اکسترنال خود به کامپیوتر با پیغام ارور فرمت مواجه می شوند.
 • دسته دوم با اتصال هارد اکسترنال و شناسایی هارد اکسترنال به هیچ فایلی از طریق  explorer  دسترسی ندارند.
 • دسه سوم هارد خود را Quick Format کرده اند.
 • دسته چهارم هارد اکسترنال خود را Full Format کرده اند.

برای آشنایی با این مورد،کتابخانه ای را تصور کنید که در آن فهرست بلندی از کتاب های گوناگون قرار دارد هر کتاب به صورت منظم و طبق فهرست در جای خود قرار دارد اگر لیست فهرست کتاب ها از بین برود در بیشتر مواقع به اصل کتاب آسیب وارد نخواهد شد فقط در بعضی از موارد ممکن است که این کار باعث نابودی کل کتابخانه یا در اصلاح اطلاعات شما خواهد شد که انتها در مورد آنها بحث خواهیم نمود.

Quick Format  درواقع همین کار را انجام می دهد با انتخاب این گزینه آدرس تمام فایل ها از فهرست خالی شده و تمام فضای هارد دیسک برای انتقال اطلاعات خالی شده و شما میتوانید اطلاعات جدید در هارد کپی کنید با کپی اطلاعات جدید یا در اصطلاح over write  اطلاعات جدید روی اطلاعات اصلی و قدیمی شما نشسته و اطلاعات اصلی از بین می رود ، پس اگر اطلاعات شما مهم باشد از کپی اطلاعات جدید خودداری نمایید.

در مواجه شدن با مشکل شماره یک اطلاعات شما آسیب ندیده است فقط فایل سیستم کمی دچار مشکل شده است ، بهترین برخورد با این نمونه از خرابی هارد، جدا سازی هارد و ارسال به یک مرکز ریکاوری هارد می باشد.

اما دسته دوم کسایی می باشند که هارد دچار مشکلات فرمت نشده است احتمال خرابی فیزیکالی در این نمونه از هارد ها زیاد می باشد.دسته سوم مربوط به هارد هایی می باشد که به قبل از اواسط ۲۰۱۹ بر می گردد اگر هارد شما SSD  نباشد و قبل از تاریخ اواسط ۲۰۱۸ باشد نگران نباشید.

در صورت عدم over write به صد در صد اطلاعات خواهید رسید. البته موارد استثنا مربوط به هارد های SSD  و هارد های دارای تکنولوژی SMR می باشد که در مقاله ای جدا گانه توضیح خواهیم داد.برای آشنایی بیشتر با تفاوت درایوهای HDD و SSD مقاله ای تدوین شده که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه نمایید.(+)

دسته چهارم در صورت طی شدن پروسه به صورت کامل اطلاعات برای همیشه نابود شده است.

انواع فرمت های هارد اکسترنال کدامند؟

رایج ترین پیغام های فرمت در اتصال هارد اکسترنال به سیستم می تواند شامل موارد زیر باشد :

 • زمانی که هارد اکسترنال شما به سیستم وصل می شود، در صورت خرابی به صورت اتوماتیک از شما پیغام فرمت بخواهد در صورت فرمت کردن اطلاعات هارد ، بازیابی اطلاعات کمی مشکل می شود.
 • اگر هارد فرمت شود و حتی پارتیشن جدید نصب شود ریکاوری اطلاعات قبل وجود دارد اما اطلاعات در هیچ مواقعی نباید روی هارد فرمت شده ریکاوری شود ، در بعضی از مواقع نیز مشاهده شده است که با زدن پسورد اشتباه هارد شروع به امحاء اطلاعات می کند. متاسفانه به دلیل مسائل ایمنی هارد پس از چند بار زدن پسورد اشتباه ، هارد به دلیل مسائل امنیتی امحاء کرده که ریکاوری این نمونه از هارد ها بسیار مشکل بوده اما در بیشتر مواقع نیز غیر ممکن نبوده.

بهترین نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده کدام است؟

اگر خودمان بخواهیم اطلاعات پاک شده از هارد اکسترنال را بازیابی کنیم، بهترین کار استفاده از نرم افزارهای ریکاوری است.به همین دلیل در این قسمت به معرفی قویترین نرم افزارهای کاربردی، برای بازیابی اطلاعات از هارد اکسترنال می پردازیم. برای آشنایی با این برنامه های آموزشی می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید.(+)

مقاله فوق در هارد های قبل از اواسط  سال ۲۰۱۸ به قبل به صورت قانون وجود داشت اما شرکت های وسترن دیجیتال و سیگیت که پرچمداران تولید  هارد دیسک جهان می باشند از تکنولوژی جدید رونمایی کرده که حتی یک فرمت ساده در بیشتر مواقع باعث باعث امحاء کامل اطلاعات خواهد شد که در مقاله ای به عنوان Trim  سعی می کنیم که آخرین تکنولوژی تولید هارد دیسک ها را شرح دهیم تا یک فرمت ساده باعث از دست رفتن اطلاعات شما نشود.

کلام آخر

لطفا به پیام هایی که هنگام اتصال هارد اکسترنال به سیستم نمایش داده می شود دقت کنید.همچنین بعد از فرمت هارد اکسترنال به منظور بازگردانی سریعتر اطلاعات هیچ داده جدیدی روی هارد فرمت شده ذخیره نکنید. تا به راحتی بتوان اطلاعات آن را بازیابی کرد؛ در صورتی که با پیغام raw  یا فرمت مواجه شدین از فرمت کردن هارد به شدت دوری کنید.

بیشتر بدانید:

۴.۶/۵ - (۱۲ امتیاز)

197 دیدگاه برای “ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده(راهنمای کامل+معرفی نرم افزار)

 1. میلاد اسلامی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من یک هارد اکسترنال دارم که برای آن پسوورد گذاشته بودم…امروز به اشباه چونکه کلمه پسوورد یادم رفته بود روی گزینه erase کلیک کردم و تمام اطلاعات هاردم پاک شده است….آیا راهی برای ریکاوری اطلاعاتم وجود داره…حداقل عکس ها و فیلم های گرفته شده توسط خودم رو بتونم ریکاوری کنم؟….ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  ۳
  ۰
  • مرادیان گفته:

   سلام با تشکر از پیامتون
   احتمال اینکه درست بشه خیلی زیاده لطف کنید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید همکاران راهنماییتون میکنن

   ۳
   ۰
 2. mahghani گفته:

  سلام. من یه هارد اکسترنال یک ترا transcend دارم به گوشی وصل کردم. کامل فرمت شده. چیزی هم دوباره توی هارد نریختم. تقریبا دوسوم هارد عکس و فیلم بوده ، امکان بازیابی” کامل “هست؟ چقدر طول می کشه؟ هزینه تقریبی اش چقدره؟ ممنون میشم جواب بدین

  ۵
  ۰
  • فاطمه مرادیان گفته:

   سلام بله امکان بازیابی هست، اگر:
   همونطوری که فرمودین اطلاعات جدیدی وارد هارد نکرده باشید چون در این صورت overwrite میشه و کار بازیابی رو سخت میکنه
   در هر صورت امکان بازیابی قطعا هست.برای اطلاع از هزینه بازیابی لطفا با شماره تماس های درج شده در سایت تماس بگیرید.
   باتشکر از پیامتون.

   ۰
   ۰
   • Farzane گفته:

    سلام خسته نباشید اگه بعد فرمت هارد توش فیلم بریزیم دیگه امکان برگرداندن اطلاعات قبلی نیست؟تورو خدا کمک کنید

    ۱
    ۰
  • متولی گفته:

   سلام من ی هارد وسترن جدید دارم ب اشتباه فرمت کردم و بلافاصله متوجه شدم و کنسل کردم حالا هارد من فرمت میخواد و حتی ب مرکز تخصصی ریکاوری بردم و گفتن smrهارد حذف شده و هیچ سکتوری نداره… میخواستم بدونم راهی داره که اطلاعات برگرده… من هنوز فرمت نکردم و هیچ اطلاعاتی ب هارد کپی نکردم

   ۰
   ۰
 3. ابراهیم گفته:

  سلام
  یک هارد اکسترنال یک ترا دارم بکسکتور شده امکان کپی فایلهای داخلش نیست چکار باید بکنم لطفا راهنمایی بفرمایید

  ۰
  ۰
  • فاطمه مرادیان گفته:

   سلام
   اگر دچار بدسکتور منطقی شده باشه از طریق نرم افزارهای موجودی که برای هر برند وجو داره،امکان رفع بد سکتور منطق وجود داره.
   به عنوان مثال هارد سیگیت یه نرم افزار برای رفع بدسکتور منطقی داره که می تونید ازش استفاده کنید.
   همچنین میشه از ابزارهای ویندوز برای رفع مشکل بدسکتور استفاده کرد.
   اما اگر این بدسکتور فیزیکی باشه کار سخت تر میشه باید دید هارد دچار کدام نوع بد سکتور شده
   باتشکر از پیامتون.

   ۰
   ۰
 4. بهروز گفته:

  سلام.من هاردمو ریکاوری کردم و حالا که میخوام ذخیره کنم این پیغام رو میده
  sorry monitool power data recavery has crashed
  please send the dump file c;\pdr8-debug.dmp to suppurt @minitool.com
  لطفا اگه راهی برای حل این مشکل هست راهنمایی بفرمایید
  و اینکه فایلهای ریکاوری حجم دارن. ولی پخش نمیشن.

  ۰
  ۰
  • فاطمه مرادیان گفته:

   سلام دوست عزیز
   به احتمال زیاد هارد شما کرش شده و نباید هیچ کاراضافه ای انجام بدید برای بازیابی اطلاعاتش می تونید با شماره های کانون تماس بگیرید و یا شماره تماس بدید را همنایی تون می کنن.

   ۰
   ۰
 5. رضا گفته:

  سلام و خسته نباشید
  بنده یک هارد اکسترنال دارم ک محتویات داخلش برام خیلی ارزشمند بود اما برادر کوچکم ب اشتباه با گوشی فورمتش کرده، ایا امکان ریکاوری وجود داره؟
  (به دلیل شخصی بودن برخی اطلاعات امکان مراجعه به مراکز کامپیوتری وجود نداره و ب ناچار باید خودم با کامپیوتر خودم اینکارو بکنم ک متاسفانه هیچ سررشته ای ندارم، لطفا اگر راهی وجود داره با راهنمایی ب من بگید )
  با ارزوی سلامتی برای شما

  ۱
  ۰
  • فاطمه مرادیان گفته:

   سلام رضای عزیز
   مواقعی که هارد اکسترنال از طریق اتصال به گوشی یا تلویزیون فرمت میشه کار یه مقدار سخته میشه و نکته مهم اینکه بعد از فرمت نباید روی هارد چیزی کپی بشه چون اصطلاحا overwrite میشه.پس اگه هیچ اطلاعات جدید وارد نکردید میشه بازیابی کرد. برای این کار هم می تونید از نرم افزارهای ریکاوری که تو سایت معرفی شدند استفاده کنید. اگر موفق نشدید میتونید هارد رو برامون ارسال کنید تا ریکاوری کنیم.

   ۱
   ۰
   • رضا گفته:

    ممنون از شما بابت پاسخگویی
    من ک چیزی روش کپی نکردم اما خوده گوشی بصورت خودکار یک پوشه به اسم Android روی هارد ساخته، آیا این هم شامل overwrite میشه؟

    با ارزوی سلامتی شما

    ۰
    ۰
   • Parisa Kazemi گفته:

    با سلام و احترام ببخشید من هاردم روی گوشی فرمت شده و همون اطلاعات رو دوباره تو هارد ذخیره کردم ولی الان اصلا هاردم بالا نمیاد به نظرتون امکانش هست که بدون فرمت دوباره اطلاعاتم برگردن؟

    ۰
    ۰
 6. مهیار گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید.
  من یه هارد اکسترنال adata770gدارم.۱تراش پر بود. به گوشیم وصل کردم به پیام توجه نکردم که گفته بود قالب بندی بشه. همینجوری next و زدم. سریعا از گوشی جداش کردم تقریبا ۲۰۰تا ۳۰۰گیگش رفته بود. و نمی تونم به بقیه اطلاعات دسترسی پیدا کنم، اما هنوز از قسمت مقدار فضای موجود ۷۰۰گیگش پره.
  لطفا راهنماییم کنین. ایا امکان بازیابی کامل وجود داره؟
  هنوز میتونم به اطلاعاتم برسم؟
  در ضمن ۱۲ ماه بازیابی رایگان آونگ رو داره.

  ۰
  ۰
  • فاطمه مرادیان گفته:

   سلام اگر اطلاعات جدیدی وارد نکرده باشید امکان بازیابی هست در غیر این صورت با وارد کردن اطلاعات جدید هارد شما overwrite خواهد شد.ب

   ۰
   ۰
 7. مراد علی حیدری گفته:

  سلام. خسته نباشید.
  من هاردم را ریکاوری کردم و حدود ۵۴۰ گیگ همه فایل هام برگشته و حجم اشغالی هارد هم تکمیل نشون میده اما اطلاعتم باز نمی شوند. لطفا کمکم کنید. اطلاعتم چه مشکلی پیدا کردن.همه را داخل یک پوشه به اسم ROOT نشون میده.

  ۰
  ۰
  • فاطمه مرادیان گفته:

   سلام
   به نظر میرسه به ۲ دلیل این اتفاق افتاده:
   ۱- به علت استفاده از نرم افزار نامناسب
   ۲- ریختن مجدد اطلاعات روی هاردی که اطلاعات از اون پاک شده یعنی همون پروسه اوررایت (overwrite) رو روی هارد انجام دادین که باعث نابودی اطلاعات برای همیشه شده اید.

   ۰
   ۰
  • فاطمه مرادیان گفته:

   سلام بله شما هنگامی که اطلاعات خود را از دست می دین مهمترین عامل رسیدن به اطلاعات شما اینه که هیچ اطلاعات جدیدی روی هارد نریزین یعنی از زمانی که متوجه نبودن اطلاعات میشین باید روی هارد هیچ اطلاعات جدیدی کپی نکنید این باعث بالا رفتن شانس ریکاوری شده ریختن اطلاعات بعد از حذف روی هارد باعث اوررایت ودر بعضی از مواقع حجم یا کل اطلاعات غیر قابل ریکاوری میشه

   ۰
   ۰
 8. مینو گفته:

  سلام من یک هارد دارم بعد از اینکه به گوشی وصل کردم و از روی گوشی اطلاعات کپی کردم روی اون دیگه توی تلویزیون محتویات قبلی رو رو نمایش نمیده

  ۰
  ۰
  • فاطمه مرادیان گفته:

   احتمالا هارد یا فرمت شده یا نوع فایل سیستم عوض شده بهر حال به هیچ عنوان روی هارد اطلاعات جدیدی نریزن تا اطلاعات قابل بازیابی بشه ریختن اطلاعات جدید مساوی اوررایت و اوررایت در حجم بالا باعث عدم ریکاوری اطلاعات میشه

   ۰
   ۰
 9. رویا وکیلی گفته:

  سلام من یک هارد یه ترا دارم به گوشی وصلش کردم و متوجه پیام نشدم و فرمتش کردم بعد از اون هم خواهرم بدون اطلاع من اطلاعات روش ریخته و ازش استفاده کرده امکان بازیابی اطلاعاتش چقدره؟

  ۰
  ۰
  • مدیر گفته:

   سلام یک مثال ساده می زنم بقیه داستان رو خودتون متوجه می شین
   من یک هارد با ظرفیت یک ترا بایت دارم کل اطلاعات هارد من هم یک ترا بایت هست یعنی فضای هارد پر می باشد
   حال هارد رو فرمت می کنم و ۵۰۰ گیگ اطلاعات جدید می ریزم در خوشبینانه ترین حالت من فقط به ۵۰۰ گیگ از فضایی که اطلاعات جدید ریخته نشده دسترسی خواهم داشت ان هم به صورت RAW یعنی همه عکس های شما یک جا فیلم های شما یک جا و….
   وقتی اطلاعات جدید ریخته میشه وهارد فقط یک پارتیشن هم داره پس در بیشتر مواقع اون دسته بندی اولیه از بین می رود

   ۱
   ۰
 10. Mahsa گفته:

  سلام، من دوتا sd card دارم که یکیش فرمت شده و اون یکی دیگه تو pc و موبایل خوانده نمیشه و درخواست فرمت میاد وقتی وصل میکنم احتمالا raw شده متاسفانه، من با برنامه safe 365 اسکنش کردم و فایل هامو دیدم اما ریکاورش نکردم فعلا،و اون یکی که فرمت شده اطلاعات جدیدی نریختم روش. من فقط عکس‌ها ‌و فیلم‌ها رو میخوام میتونم جفتشون رو با این برنامه بازیابی کنم!؟؟ تروخدا جواب بدید ممنون

  ۰
  ۰
  • مدیر گفته:

   سلام
   کدوم برنامه و چه اطلاعاتی روی فلش با چه دوربینی روی sd کارت ها ذخیره کرده این
   بعضی از این فیلم ها در نهایت باید ریپیر بشه اگر نتونستین با اون برنامه ها ریکاوری کنید باید ارسال کنید دفتر

   ۱
   ۰
   • mahsa گفته:

    سلام ممنون از پاسختون.
    با برنامه active file recovery اسکنش کردم و تو یه درایو دیگه ذخیره کردم که ریرایت نشه ولی برنگشته .
    اونی هم که فرمت شده هم تو اسکنش چیزی نشون نداد.
    اطلاعات و عکس های روی گوشیم بودن و با دوربین گوشیم گرفته شده بودن
    با این اوصاف میشه کاری براش کرد؟؟
    ممنونم

    ۱
    ۰
 11. رضوان گفته:

  سلام،هارد بنده مدل وسترن دیجیتال هستش که بعد از شناسایی پیغام فرمت نشان میداد،بعد از اینکه فول فرمت رو انتخاب کردم و فرمتش کردم اطلاعاتم بازیابی نشدن،آیا تمام اطلاعات هورد از بین رفته؟ چندین مقاله خواندم که اطلاعات هارد هیچوقت از بین نمیروند،آیا صحت دارد.ممنون از پاسخگوییتون

  ۰
  ۰
  • مدیر گفته:

   سلام اگر هارد رو FULL FORMAT کردین غیر قابل بازیابی است
   اگر کسی گفته میشه برای اون شرکت ارسال کنید بازیابی کنند

   ۱
   ۰
 12. Melika گفته:

  باسلام متاسفانه امروز و هارداکسترنالم متصل کردم به موبایلم و پیام فرمت داد منم زدم روش وقتی هاردمو به لبتاب وصل کردم تمام اطلاعاتم پاک شده بود و هاردم خالی بود اطلاعات داخل هاردم خیلی برای من مهم بودن آیا با ریکاوری امکان باز گردانی تمام فایل ها به ترتیب و مرتب است؟ من خیلی نگرانم ممنون میشم پاسخ بدید

  ۱
  ۰
  • مدیر گفته:

   سلام اگر اطلاعات جدید روی هارد نریزین اطلاعات به احتمال زیاد با همان طبقه بندی قبلی و اولیه قابل بازیابی است
   اما مهم عدم اوررایت overwrite اصطلاح جلوگیری از ریختن اطلاعات جدید می باشد

   ۰
   ۰
 13. رضا گفته:

  با سلام
  من هارد پورتابل سیگیت دارم امروز وقتی به لپتاپ وصلش کردم شناسایی نشد ولی LED هارد روشن شده .هیچ ضربه فیزیکی هم بهش وارد نشده ولی سه سال پیش سهوا به موبایل وصل شده بود و تعمیرش کردم. دلیلش چی هست ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام این هارد بر اساس صحبت شما ممکنه اخرهای عمرش باشه
   اگر اطلاعات مهم است یا اطلاعات مهم نیست از دست شما کاری ساخته نیست باید به یک مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید
   روشن بودن چراغ LED دلیل به سالم یا خراب بودن هارد نیست

   ۰
   ۰
 14. پری گفته:

  سلام من اطلاعات هارد رو پاک کردم چون به فضا نیاز داشتم برای ریختن چیزی..الان میتونم ریکاوریشون کنم؟؟؟

  ۰
  ۰
 15. ملیکا گفته:

  سلام
  من یه هارد دارم و زدم به گوشی و فرمت شد و بعدش عکس ریختم توش آیا قابل فرمت هست اخه خیلی عکسای مهمی توش بود ????

  ۰
  ۰
 16. محمد گفته:

  من یه هارد ۲ ترا دارم به تلویزیون متصل کردم متوجه پیغام فرمت نشدم و اوکی دادم، بعد دیگه روی pc هارد رو تشون نمیداد هرچند داخل منجمنت فقط وجودش رو نشون میداد و قابل دسترسی نبود. فایل جدید روش کپی نکردم فرستادم جایی واسه بازیابی، حالا میگن میتونیم اطلاعات رو برگردونیم ولی هارد درست نمیشه!!!!!
  ممکنه همچین چیزی؟!

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام بدون بررسی نمی تونم بگم
   وقتی به تلویزیون وصل می کنی دو مشکل برای هارد شما درست میکنه
   ۱: هارد رو فرمت می کند
   ۲؛ ممکنه باعث اسیب فیزیکی به هارد بشه
   ممکنه هر دو مشکل بالا رو برای هارد شما به وجود بیاره ممکن هم هست فقط هارد رو فرمت کنه بدون بررسی نمیشه چیزی گفت

   ۰
   ۰
 17. محمد گفته:

  سلام
  من هارد رو به تلویزیون وصل کردم و اشتباها فرمت کردم. بعد مای کامپیوتر نشونش نمیداد ولی داخل منجمنت صرفا وجودش مشخص بود. فرستادم جایی واسه ریکاوری. .گفتن اطلاعات بازیابی میشه ولی هارد درست نمیشه!
  ممکنه همچین چیزی؟؟

  ۰
  ۰
 18. وحید گفته:

  با سلام و احترام من یه هارد ۲ ترا دارم به لپتاپ وصل می کنم دیده می شه ولی وارد نمی شه والبته ظرفیت هم مثل بقیه درایوها نشان نمی ده. وقتی کلیک می کنم پیغام فرمت می ده و می گه باید فرمت شه. از دستور chkdsk در CMD استفاده کردم مقداری پیش رفت و خطای کمبود ظرفیت داد. هیچ فایل جدیدی اضافه نشده و فرمت هم نکردم آیا روشی برای بازیابی اطلاعات وجود دارد. ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام این خرابی مربوط به خرابی فیزیکالی هارد می باشد
   نرم افزار هایی مانند چک دیسک وغیره در صورت سلامت فیزیکال هارد وخرابی لاجیکال درست عمل کرده بیشتر از این دستکاری نباید کرد وباید به یک مرکز معتبر ارسال کنید

   ۰
   ۰
 19. حسین گفته:

  سلام
  من هنگام کار با برنامه وین تو یو اس بی هاردم فرمت شد آیا اطلاعاتش بازیابی میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   نمی دونم برنامه وین چیه! اما ریکاوری به نوع هارد شما بستگی داره اما به احتمال زیاد اگر اطلاعات جدیدی نریخته باشین ریکاوری میشه

   ۰
   ۰
 20. رامش گفته:

  سلام من هارد اکسترنالم توسط لپ تاپ شناسایی نمیشد دادم تعمیرو الان متوجه شدم که به یکسری مسایل امنیتی باید توجه میکردم. سوالم اینه که آیا در طی فرآیند ریکاوری اطلاعات هارد شخص دسترسی کامل به اطلاعاتش خواهد داشت؟ ممنون میشم هرچه سریعتر پاسخ بدید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام بله شخصی که هارد شما برای ریکاوری دستش هست دسترسی کامل به اطلاعات شما دارد و می تواند به صورت random برای چک کردن صحت اطلاعات شما عکس و فیلم نگاه کند که از درست ریکاوری شدن اطلاعات شما اطمینان حاصل کند

   ۰
   ۰
 21. احمد کاییدی گفته:

  با سلام و خسته نباشید …هارد من مشکل داشت و وقتی وصلش میکردم به هر کامپیوتری صدای وصل کردنش میومد چراغ روشن میشد اما بالا نمیومد رفتم دادم تعمیر کردن اما تمام اطلاعاتم پاک شد ایا میشه برگردوند؟؟؟؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام بستگی به تعمیر دارد
   تعمیر درست رایت کردن روی هارد برای چک کردن هد رایت هارد و چک کردن هد رید با رید کامل از هارد اگر این پروسه برای تعمیر هارد شما طی شده باشد
   اطلاعات غیر قابل ریکاوری است

   ۰
   ۰
 22. مصطفی مهری گفته:

  باسلام و خسته نباشید. میخواستم ویندوز عوض کنم فایل ایزو ویندوز رو از طریق برنامه روفوس ریختم رو هارد که متاسفانه هارد رو فرمت کرده میخواستم ببینم میشه اطلاعاتش رو کامل برگردوند.یا اینکه اطلاعات ریخته شده ویندوز اطلاعات قبلی رو از بین میبرن.ممنون میشم سریع جواب بدین.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام اوررایت باعث حذف اطلاعات قبلی میشه
   براساس حجم اوررایت مشخص میشه شما به چه حجمی از اطلاعات خواهید رسید
   هر چه چقدر حجم اوررایت بیشتر باشه رسیدن به اطلاعات قبلی درصدش پایین تر میاد

   ۰
   ۰
 23. Zs گفته:

  سلام خسته نباشید
  من هاردم رو به گوشی وصل کردم
  و وقتی به لب تاپ وصل کردم دیدم تمام اطلاعات پاک شده
  چیکار کنم که برگرده؟
  فکر میکنم فرمت شده باشه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   زمانی که هارد به گوشی وصل می شود در بعضی از موارد سیستم فایل هارد رو پشتیبانی نمی کند و برای شناسایی از شما تقاضای فرمت و شما خواسته یا ناخواسته دستور فرمت را قبول وهارد شما فرمت می شود ودر نهایت سیستم فایل هارد تغییر و گوشی ان را شناخته
   اما بحث ریکاوری ان کمی تجربه وابزار نیازمند است که بنده بدون داشتن این دو موارد توصیه نمی کنم
   بهر حال پیشنهاد من ارسال ان به شرکت یا هر مرکز تخصصی می باشد چون در بعضی از موارد اطلاعات با کوچکترین خطای کاربر برای همیشه از بین می رود

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام اگه مقدور هست حضوری تشریف بیارین.در غیر این صورت می تونید هارد رو به صورت پستی ارسال کنید.

   ۰
   ۰
 24. حسام الدین گفته:

  سلام من برای ریکاوری خود کامپیوترم به مقداری مشکل به برخورد کردم و مشکل این بود که هاردم فرمت شد و من برای جلو گیری از ادامه فرمت کنسل کردم ولی عجیب ترین اتفاق این بود که حجم اصلی هاردم از ۱.۸۱ ترابایت به ۳۴ گیگ تغییر کرد آیا امکان ریکاوری هست ؟؟؟
  در ضمن هارد من WD است

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   این کار شما باعث به وجود امدن دو مشکل در هارد شده است یک خرابی SAیا همان سرویس ایریا که هارد دچار عدم شناسایی صحیح شده است که در اصطلاح Set max LBA هارد دچار مشکل شده است وباید این مشکل حل شود وبعد از حل این مشکل شروع به ریکاوری یا SCAN هارد شما در صورت فرمت شدن کردن
   بله امکان ریکاوری هست

   ۰
   ۰
 25. محسن گفته:

  هارد به تلویزیون ال جی وصل کردم اطلاعات مخفی شده در کامپیوتر هم نشان نمیده وفقط در منیجمنت اطلاعات هارد و ظرفیت هارد مشخص است لطفا راهنمائی کنید۰۹۱۸۸۵۷۱۵۰۹

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد شما وقتی به تلویزیون وصل میشه ممکنه دچار دوخرابی بشه
   ۱: عوض شدن System File
   ۲: به علت نوسان تلویزیون ممکنه هارد شما از نظر فیزیکالی به مشکل بخوره و نیاز باشه که هارد از نظر فیزیکال مجدد چک شود
   بهر حال باید هارد رو ارسال کنید شرکت برررسی بشه

   ۰
   ۰
 26. نیما گفته:

  سلام
  من یه هارد دارم که پیغام فرمت میداد.تپی پنجره CMD
  کدchkdis G:/f رو وارد کردم یهو خودش فرمت شد
  امکان بازیابی هست؟ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   احتمال بازیابی زیاد است اما انتخاب کد چک دیسک کمی نگران کننده است چون در بعضی موارد درصورت داشتن ایراد دیگر ممکنه به هارد اسیب بزنه

   ۱
   ۰
 27. Bahar گفته:

  سلام
  من یک هارد اکسترنال یک ترا مارک سیلیکون پاور دارم که اینو به گوشی وصل کردم
  وقتی به گوشی وصلش کردم هیچ فایلی نشان داده نشد بعد به لپ تاپ وصل کردم در قسمت my computer حجم اشغال شده از هارد را صفر نشان می‌داد در صورتی که من مقداری از حجم هارد را پر کرده بودم
  بعد یک فیلم سینمایی در هارد ریختم تا ببینم چه اتفاقی می افتد
  هر کاری کردم اطلاعات قبلیم بر نگشت
  ویسی که در سایت گذاشته شده را گوش کردم که گفته شد در هارد فرمت شده (یا یه همچین حرفی ) هیچ چیز نریزید
  من الان دو تا مشکل دارم اینکه نمی‌دونم هاردم فرمت شده یا ن ( با توجه به چیز هایی که گفتم ) و اینکه الان اطلاعات من دوباره بر میگردد یا خیر
  و هزینه اینکار چقدر است ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد شما توسط گوشی فرمت و دوباره پارتیشن بندی شده وقتی اطلاعات مهمی دارین هارد وسیله امتحان نیست ونباید اطلاعات جدیدی می ریختین اما احتمال ریکاوری ان زیاد است و شما نباید ازمون وخطای جدیدی رو هارد انجام بدین ارسال کنید شرکت برای ریکاوری

   ۰
   ۰
 28. علیرضا عبادی گفته:

  با سلام وخسته نباشید!
  هارد سلیکون پاور ۱t armo a80 جدید خریدم و از کارتن در آوردم و در اولین فرصت وصل کردن به لپ تاپ چون فایلهای من دارای فرمت ntfs بود نمیتونست به هارد جدید منتقل شود ومن هارد جدید را از فرمت fat32 به فرمت ntfs تغییر دادم و فکر کنم گرینه quick format را تیک آنرا بر نداشتم در خاطر ذهنم نیست فقط نوع فرمت را عوض کردم از fat32 به ntfs آیا برداشتن و بر نداشتن تیک گزینه quick format در فرمت هارد جدید و تازه لازم به تغییر بود و لپ تاپ من هر سه درایور قرمز و پربود و هاردسلیکون پاور ۱t armo a80 قبلی را زدم به لپ تاپ اطلاعات هارد قدیمی را به هارد جدید cut past کردم و بعد از تمام شدن انتقال اطلاعات ، هارد جدید را eject کردم و روز بعد هارد جدید را دوباره به لپ تاپ وصل کردم error format داده شد و من از طریق disk manegment در قسمت disk manegment file system هارد جدید من را raw نشان داد و من هیچ کاری روی هارد جدید از جمله cmd و ریکاوری و فرمت و… انجام ندادم تا ببینم چه میشود چون میدانستم هر کاری انجام دهم دچار مشکلاتی دیگری میشد چون هارد تازه گرفته شده دارای گارانتی میباشد و حالا باید چه کار کرد.
  تکمیلی:هارد جدید من به زمین نیفتاد شوک برق نمی دانم ایجاد شده یا نه و اتفاقات دیگر و … چون هارد من جدید بود واز کارتن در آوردم.
  باتشکر از شما!

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   کار درستی انجام دادین و فرمت هارد رو از fat به ntfs تغییر دادین
   برداشتن تیک quick format باعث انجام فرمت کامل می شود وان هم تاثیری روی خرابی هارد ندارد
   بهر حال اگر اطلاعات مهمی ندارین ومی تونید مجدد کپی کنید روی قسمت raw مجدد کلید راست کرده وگزینه فرمت را بزنید که باعث حذف اطلاعات اما بالا درست هارد میشود اگر گارنتی هم ببرین همین کار را کرده و همون لحظه هارد رو تحویل شما می دهند
   اما اگر اطلاعات مهم است اول باید توسط یک متخصص ریکاوری بعد مجدد فرمت شود در بعضی از مواقع نیز یک متخصص می تواند اطلاعات رو بدون فرمت روی هارد حفظ کند

   ۰
   ۰
 29. ... گفته:

  سلام ببخشید من دوروز پیش یه فیلم ریختم تو هاردم ولی الان دیگه تو پوشه ها هیچ فیلمی نیست و ارور هم میده

  ۰
  ۰
 30. امیر گفته:

  سلام من هنگام نصب ویندوز اشتباهی gpt رو به mbr تبدیل کردم و نمی دونستم که پارتیشن ها پاک میشن الان ویندوز جدید نصب شده اما پارتیشن های ویندوز قبلی که اطلاعات مهمی داخلش داشتم حذف شدند ایا امکان ریکاوری داره؟

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام بله امکانش هست اما اطلاعات پارتیشن C قبلی اگر مهم بوده درصد ریکاوریش پایین است اما برای پارتیشن های دیگه نباید اطلاعات جدیدی بریزین که امکان بازیابی ان کم نشود

   ۰
   ۰
 31. mim گفته:

  سلام. خسته نباشید. هارد من بعد از اتصال به سیستم بالا نمیاد و پیغام میده که باید فرمت بشه. هنگام اتصال هم کمی صدا از خود هارد بیرون میاد. به نظرتون احتمال این که اطلاعات رو بشه برگردوند چقدره؟ اگه بخوام بعدا بازیابی انجام بدم الان نباید فرمت کنم؟ و این که مدت زمانی که طول بکشه تا برای بازیابی اقدام کنم آیا اهمیتی داره؟ مثلا بهتره که زودتر بازیابی انجام بشه یا میشه چند ماه بعد این کار رو انجام داد؟ ممنون.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر هارد شما مشکل فیزیکی نداشته باشه زمان تاثیری نداره
   اگر دستکاری و اوررایت نشه احتمال زیاد اطلاعات بر می گرده
   دقیقا شما نباید هارد رو فرمت کنید بعضی از هارد های جدید اگر هارد فرمت بشه در بعضی از مواقع قابل بازیابی نخواهد شد

   ۰
   ۰
 32. Niloofar گفته:

  سلام.بعد از نصب کردن هارد به گوشیم پیغام داد که میخواین طبقه بندی کنید؟و من ندونسته قبول کردم و کل اطلاعات هاردم پاک شد.چیکار باید کنم؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   پیشنهاد ما در صورت بروز این مشکل اینه که به هیچ عنوان روی هارد فرمت شده اطلاعات جدیدی نریزید تا بشه اطلاعات رو ریکاوری کرد.
   اگر بعد از فرمت شدن اطلاعات تازه ای وارد کنید ریکاوری سخت میشه.

   ۰
   ۰
 33. مریم صادقی گفته:

  سلام منیه هارد اکسترنال داشتم که بیت لاکش کرره بودم ولی متاسفانه توی مویندوز ایکس پی quick format کردم و هیچ اطلاعاتی روش کپی‌نکردم ایا امکان بازگشت اطلاعاتم توش هست خیلی خیلی برام حیاتی هست

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بازیابی هارد فرمت شده بیت لاکر نیاز به تخصص ویژه ای داره که با هیچ نرم افزاری قابل بازیابی نیست. شما می تونید هاردتونو ارسال کنید شرکت برای بازیابی، اما اگر اطلاعات جدیدی بریزین فایل بیت لاکر از بین رفته و به هیچ عنوان امکان بازیابیش نخواهد شد

   ۰
   ۰
 34. مصطفی گفته:

  سلام وقت بخیر
  من توی هاردم همه چی رو ریکاوری کردم و همشون برگشتند.
  اما دو سه تا فیلم خیلی مهم که فقط اصلی دنبال اونا بودم ریکاور نشدند
  راهی هست که من موقع ریکاوری فقط دنبال یک فایل بگردم یعنی منظورم اینه که اسم اون فایلو بزنم پیداش کنه؟
  خیلی مهمه برام
  ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   خیر امکان این سرچ وجود نداره باید از یک متخصص کمک بگیرین
   شما می تونید به صورت raw ریکاوری هم انجام بدین به این منوال که همه فیلم ها را بدون دسته بندی ریکاوری کرد اون هم شاید بشه کمکتون بکنه

   ۰
   ۰
 35. محی الدین گفته:

  سلام وقت بخیر . من هارداکسترنالم بیت لاکر برای ورود بهش فعال کرده دارم و امروز خواستم فولدر های داخل هارد رو هم رمزنگاری کنم و فولدرهایی که شخصی هستن رمز بزارم چون هاردم رو دوستان میبرن. بخاطر همین یک برنامه بنام GiliSoft.USB.Stick.Encryption.11.5 نصب کردم و این برنامه ۷۰۰ گیگ منو شخصی سازی کرد (ولی در اصل هیچ فایل و فولدری شخصی سازی نشد ولی فقط ۷۰۰ گیگ هارد دوترابایت منو اشغال کرد و هرکاری کردم نتونستم این ۷۰۰ گیگ رو برگردونم و کلی تو اینترنت سرچ کردم که ببینم چرا این ۷۰۰ گیگ فضا اشغال شده) هیچ فایل و فولدری هم به داخل هاردم اضافه نشده هیدن اینارم گشتم حتی !! بعد اومدم برنامه ی windirstat رو که فایل های موجود داخل درایو رو اسکن میکنه نصب کردم و همه ی فایل ها رو با حجم و مکانش داخل هارد نشون میداد و همچین این ۷۰۰ گیگ رو هم نشون میداد که داخل هاردم فضا گرفته ولی مکانشو نشون نمیداد وبرای این ۷۰۰ گیگ عنوان Unknown نوشته بود . خواهشا کمک کنید مطالب خیلی مهمی داخل هاردم دارم نفهمیدم باید چکار کنم . توی گوگل هرروشی بود انجام دادم حتی قسمت کلین آپ هم این فضای اشغال شده توسط اون برنامه رو نشون نمیداد . فضاتوی پروپرتیس درایوهارد میگ ۱۰۰ گیگ مونده ولی فایل های داخل هارد رو حجمشونو میبینم ۷۰۰ گیگ کمتر نشون میده و نمیدونم این ۷۰۰ گیگ چجوری اشغال شده. خیلی ممنون از راهنمایی هاتون خدا خیرتون بده

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   جایی عنوان کردین بیت لاکر و جایی دیگه عنوان کردین gilisoft باید فهمید هارد شما با چه نرم افزاری پسورد گذاری شده
   اما بهر حال کاری دیگه از دست شما بر نمی یاد باید ارسال کنید شرکت ما بررسی کنیم

   ۱
   ۰
 36. امیرد گفته:

  من یک هارد یک ترا دارم به گوشی وصل کردم همه اطلاعاتش پاک شد ومن روش فیلم زدم بعد بردیم ریکاوری بکنن یک بار رکاوری کردن نشد بعد من عکس های خانوادگی مون رو از سی دی بهش ریختم آیا بازم ریکاوری میشه

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام هر خرابکاری که می تونستین انجام دادین!!چون اطلاعات جدید ریختین ممکنه اطلاعات به صورت ROOT یا همان طبقه بندی اولیه در نیاد، از فضایی که اوررایت یا اطلاعت جدید نریختین اطلاعات ریکاوری خواهد شد.

   ۰
   ۰
 37. مهرداد مدحی گفته:

  سلام هارد اکسترنال۲ترا دارم حواسم نبود از ۳ پوشه ۱ پوشه رو حذف کردم ۳۵۰ گیگ هم حجمش بود با ریکاوری مای فایل ریکاوری کردم همه فایلها رو اورد ولی هیچ کدوم باز نمیشه دلیل چیه… هیچ گونه اطلاعات جدید هم نریختم….

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اصولا بر اساس خرابی و مدل هارد باید نرم افزار یا سخت افزار مناسب انتخاب شود اما به نظر می رسه شما اطلاعات رو مجدد روی خود هارد ریکاوری کردین اگر این کار رو انجام دادین باید اطلاعات خودتون رو فراموش کنید اما اگر این خطا رو انجام ندادین بهتره برای ریکاوری امن اطلاعات از یک مرکز معتبر کمک بگیرین

   ۰
   ۰
 38. M.e گفته:

  سلام
  من یه هارد یک ترا داشتم و اطلاعات شخصی و فیلم عروسیم و یه سری فیلم و عکس های دیگه روش داشتم
  به گوشیم وصلش کردم برا پیغام فرمت میومد و فرمتش نکردم
  بعد به لپ تاپ دوستم وصلش کردم و بازم همین پیغام اومد و دوستم اشتباهی هارد رو فرمت کرد??
  بعداز اونم اطلاعات جدید ریختم رو هاردم چون نمیدونستم که نباید بریزم
  ولی فیلم عروسیم و تمام عکسام پاک شده???
  توروخدا بگین یعنی نمیشه برش گردوند به هیچ عنوان؟؟????
  اون فیلم و عکسای شخصیم خیلی خیلی برام مهمه از پاک شدنش دارم دیوونه میشم???

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   شما اول فرمت سپس اوررایت کردین بر اساس حجم اوررایت مشخص می شود اطلاعات قابل بازیابی است یا نه.به عنوان مثال شما یک رم ۳۲ گیگ دارین و اطلاعات شما ۳۲ گیگ پر است فرمت سپس اطلاعات جدید به حجم ۱۶ گیگ دوباره روی رم خود اوررایت می کنید از حجم اولیه شما که ۳۲ گیگ بود ۱۶ گیگ رو با اوررایت یا ریختن اطلاعات جدید از بین بردین ۱۶ گیگ باقیمانده قابل بازیابی است.
   حال شما این مثال رو برای هارد خود رو هم در نظر بگیرین به حجم اولیه وحجم اوررایت بستگی دارد

   ۰
   ۰
 39. M.e گفته:

  مرسی از جوابتون
  حجم هاردم پر نبوده شاید مثلا یک دهم حجم هاردمو فایل هام گرفته بوده
  وحتی الان که اطلاعات جدید ریخته شده روی هاردم حتی از حجمی که قبلا داشتم هم کمتره
  چون دقیقا حجمی که اشغال بوده رو یادم نیس بذارین اینجوری مثال بزنم
  من حدودا ۲۰۰ گیگ هاردم اون اطلاعات و عکس و فیلمام بود که فرمت شد
  و مقدار حجمی که الان توی هاردم هست ازاون ۲۰۰ گیگ اولیه خیلی کمتره
  آیااینجوری میشه اطلاعات قبلمو برگردونم
  حداقل فقط فیلم عروسیمو??

  ۰
  ۰
 40. احسان گفته:

  سلام ….من یه هارد وسترن دیجیتال دارم که به دلیل فراموشی رمز مجبور به فرمت کردن شدم .الان میشه اطلاعاتی که روش بوده رو برگردوند؟

  ۰
  ۰
 41. امین گفته:

  سلام من ی هارد یک ترا دارم adata hd هست مارکش.
  هاردو فقط تلوزیون نشون میده و لپ تاپ و گوشی اصلا نشون نمیده و گوشی و لپ تاپ فرمت می خوان.دلیلش چیه؟ برنامه های ریکاوری روی لپ تاپ هم جواب نمیدن

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   من متوجه نشدم اطلاعات رو روی تلویزیون نشون می ده یا فقط هارد رو نمایش می ده!اما شما می توانید وصل کنید به لب تاپ سپس در قسمت disk managment هارد رو بررسی کنید اونجا خرابی رو بهتر متوجه می شوین.اما ممکنه ایراد دستور فرمت دو دلیل عمده داره :
   یکی خرابی یا مشکلات در MBR و دلیل دوم می تونه خرابی فیزیکالی باشه
   بهر حال وقتی شما می گین با نرم افزار هم نشد به خرابی فیزیکالی بیشتر مشکوک می شویم
   اما باید توسط کارشناس هاردتون بررسی بشه

   ۰
   ۰
 42. مصطفی گفته:

  سلام من یه هارد ۲ترا مدل verity دارم که به اشتباه به جای فلش مشتری فرمتش کردم.چیزی جدیدی هم روش نریختم.میشه لطف کنین راهنمایی کنین احتمال بازگشت محتوای هارد هست یانه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اینکه بعد از فرمت اطلاعات جدیدی نریختین خیلی کمک به ریکاوری هارد شما خواهد کرد اما باید بررسی بشه مدل هارد تاریخ تولید وعوامل دیگه به این ریکاوری بستگی داره بهر حال شما می توانید درصورت نیاز از نرم افزار های موجود در سایت استفاده کنید ودر صورت عدم جواب می توانید به کانون بازیابی ارسال که با ابزار سخت افزاری این کار رو برای شما انجام وریسک کار رو تا حد مقدور پایین بیارن

   ۰
   ۰
 43. ملیکا گفته:

  من هاردمو بردم یه مرکز دادم تا ریکاوری بشه
  هاردم رو چون با otg به موبایلم وصل کردم فرمت شده
  ولی گفتن ریکاوری پنجاه پنجاست
  درسته؟
  یعنی ممکنه با ریکاوری اطلاعات ۱۰۰ درصد و کامل برنگرده؟
  بعد از فرمت هیچ اطلاعاتی به هارد اضافه نکردم و از هیچ برنامه ایی استفاده نکردم
  ولی بهم گفتن ریکاوری کلا احتمالش پنجاه پنجاست

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   گفتن احتمال پنجاه پنجاه یعنی شانسی واین نه درسته نه علمی اطلاعات همیشه قابل بازیابی هست اما اگر اطلاعات بازیابی نشه یک کارشناسی درست باید دلیل اون رو بگه
   به عنوان مثال یک پارتیشن با ظرفیت یک ترا بایت اگر فرمت ویک ترا بایت اطلاعات جدید اضافه شود و فضای خالی در هارد نماند این غیر قابل بازیابی هست
   یک هارد ssd در ویندوز ۱۰ اگر فرمت شود به خاطر قاعده trim غیر قابل بازیابی هست وغیره پس ما پنجاه پنجاه نداریم!!!
   اگر شخصی متخصص باشد باید اطلاعات بدون کم و کاست ریکاوری شود اگر نتوانست باید با دلیل عدم توانایی یا عدم ریکاوری نشدن رو خدمت شما بگه.

   ۱
   ۰
 44. ستاره گفته:

  باسلام وخسته نباشید. درحال رمزگذاری هارد بودم که سیستم قطع شد و الان وقتی رمز هارد رو میزنم نوشته زیرو مینویسه و هارد رو باز نمیکنه من اطلاعاتی که رو هارد بوده برام مهم نیست فقط میخوام هارد رو باز کنم واستفاده کنم خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنون.
  Bit locker drive encryption fail to recover from an abruptly conversion.this could be do to either all conversion logs being comupted or the media being write_protected.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام اگر اطلاعات مهم نیست می تونید با دانلود نرم افزار low level format و استفاده از این نرم افزار یا در قسمت disk managment با انجام دادن format بر روی این هارد قابلیت مجدد استفاده را پیدا خواهید کرد.

   ۱
   ۰
 45. اکبر خورشیدفر گفته:

  درود جناب نامدار. یک هارد ۲ ترابایت وسترن دیجیتال مای پاسپورت را به اشتباه کوئیک فرمت نمودم. وقتی متوجه خطای انجام شده گشتم بدون هیچ عمل دیگر که اشتباه را تشدید کند از قبیل ریکاوری و یا کار خودسرانه ی دیگر هارد را از لپتاپ درآوردم و برداشتم تا به یک مرکز تخصصی بفرستم. آیا محتویات آن که شامل فیلم، تصویر، صوت بوده به میزان حدود۱.۵ترابایت قابلیت برگشت دارد، برایم مهم است و هزینه اش مهم نیست.حتا اگر فقط لیست محتویات را هم بدست بیاورم که شامل چه فیلم وسریال ها و… بوده است. تشکر وسپاس از شما.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   قابل بررسی است اینکه دستکاری زیادی نکردین خیلی کمک می کنه و به هیچ عنوان اطلاعات جدیدی هم نباید بریزین بیارید بررسی کنم تا خدمتتون بگم.

   ۰
   ۰
 46. اکبر خورشیدفر گفته:

  درود وسپاس جناب نامدار گرامی. ممنونم از وقتی که برای پاسخگویی صرف نمودید، بسیارقابل قدردانی است. هارد را به چه طریق خدمتتان بفرستم.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام ممنون از لطف شما.هارد خود را بسته بندی و به ادرس شرکت:تهران-چهار راه ولیعصر . مجتمع ابریشم . طبقه چهارم . واحد ۴۰۵ ارسال نمایید.

   ۰
   ۰
 47. محمد گفته:

  سلام وقت بخیر
  من هارد wd دارم و به تلویزیون وصل کردم همین مشکل برایش پیش اومده میتونم بدون فرمت درست کنم هارد رو؟

  ۰
  ۰
 48. غلامرضا گفته:

  سلام من هارد اكسترنالWD يك ترابايت را كه هميشه به تلويزيون وصل مي كردم اين بار به تلويزيون ديگري زدم هارد شناخته نشد سپس به لپ تاب زدم فقط اول استارت مي زد ولي كار نمي كرد.هارد را به يك تعميرگاه دادم گفت بايد جراحي بشه بعد از جراحي هم متاسفانه ريكاوري نشد با توجه به مراتب فوق امكان بازيابي اطلاعات توسط شركت شما هست؟ لطفا پاسخ را به ايميل ارسال فرماييد. با تشكر

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   تلویزیون دارای نوسان زیاد بوده و باعث اسیب به هارد می شود حتی اگر این کار را تا الان بار ها انجام داده اید
   بهر حال احتمالا هد هارد شما اسیب دیده است و نیاز به جراحی داشته است
   اما ما هاردی که در مرکز دیگری جراحی شود به دو دلیل پایین قبول نمی کنیم
   ۱؛ ممکنه انها با باز کردن غیر اصولی و نامناسب باعث اسیب بیشتر به هارد شده و جراحی مجدد ان مطمینا بی فایده است
   ۲؛ ممکن هم بود به خاطر اسیب هد به پلتر که محل ذخیره اطلاعات است ریکاوری ان غیر قابل انجام بوده و حتی اگر در مرکز ما هم این کار رو انجام می دادین نتیجه بخش نبود

   ۰
   ۰
 49. بیات گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت همکاران گل. من یک هارد hhd اکسترنال دارم که دوسال پیش زدمش به دستگاه دیجیتال بعد از اون اومدم به رایانه زدم که دیدم میگه برای بازکردن هارد باید هارد رو فرمت کنید. حالا بعد دو سال دوباره زدم به سیستمم هارد داخل مای کامپیوتر تعریف نمیشه ولی تو disk management هارد تعریف شده که میگه پارتیشنش رو پاک و نصب کنید تا دسترسی هارد داده شود الان شما به من بگید که
  -۱ اطلاعات قابل بازگشته ؟
  ۲- برای بازگشت این اطلاعات از چه نرم افزاری استفاده کنم؟
  ۳-اگه اطلاعات قابل بازگشت نیست چه راهکاری پیشنهاد داده میشه ؟
  لطفا مراحل اینجا توضیح بدید اگه مقدور نیست یک شماره بدین که یا با شما تماس یا از طریق فضای مجازی بتونم با شما در ارتباط باشم چون من هر چی گشتم نتونستم راه ارتباطی رو پیدا کنم
  (جواب رو به ایمیلم ارسال کنید -خیلی اینجا نظرات ثبت شده قابل پیدا کرد نیست-تشکر از تیم خوبتان)

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   خرابی هارد شما ممکنه لاجیکالی یا فیزیکالی باشد بهر حال اگر فیزیکالی خراب شده که کاری از دست شما بر نخواهد امد
   اما اگر لاجیکالی اسیب دیده است به کمک نرم افزار هایی مانند recover my files می تونید این کار رو انجام بدین اما اگر به کمک این نرم افزار scan هارد به کندی پیش رفت scan را متوقف و هارد رو برای بازیابی به کانون بازیابی ارسال کنید زیرا در اون صورت هارد شما مشکل فیزیکالی داشته و با فشار بیش از اندازه به هارد باعث اسیب بیشتر به هارد خواهید شد
   و به هیچ عنوان هارد خود را فرمت نکنید

   ۰
   ۰
 50. مسیح گفته:

  سلام خدمت شما و همه همکاران محترم.
  من برای لپ تاپم یک ssd m2 گرفتم و روی لپ تاپ نصب کردم و چون ویندوزم اورجینال بود روز اول بک آپ گرفته بودم.امروز که بک آپ را برگرداندم به اشتباه روی هارد قبلی(هارد ۲.۵ اینچ که از قبل روی لپ تاپ بود و تمام اطلاعاتم و ویندز روی ان بود) برگشت.میخواستم ببینم الان امکان داره که ریکاوری کنم و اطلاعاتم برگردن.تمام پارتیشن ها پاک شده و فقط یک پارتیشن ساخته شده به حجم ۱ ترابایت و ریکاور ویندوز روش برگشته.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید دید اطلاعات اصلی شما روی کدوم پارتیشن بوده است اگر اطلاعات اصلی شما روی پارتیشن C بوده است احتمالا حجمی از اطلاعات رو از دست داده این
   اما اگر اطلاعات روی پارتیشن های دوم یا سوم بوده است نگران نباشید با ریکاوری اطلاعات قابل بازگشت است.

   ۱
   ۰
 51. حسین گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم هارد اکسترنال ک یه بار پارتیشن بندی شده و دوبار فرمت شده ولی اطلاعاتی مجدد روش ریخته نشده امکان بازیابی اطلاعاتش هس

  ۰
  ۰
 52. احسان گفته:

  سلام. من به اشتباه برا فرمت فلش ، هاردم رو زدم فرمت و سریع کنسل کردم ، ولی الان هارد رو که وصل میکنم پیغام فرمت میده و باز نمیشه! برا درست کردنش باس چکار کنم؟ هارد ۲ ترابایته

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد الان احتمالا در قسمت disk managment با پیغام raw بوده به همین علت هم الان پیغام فرمت می دهد.بهر حال هارد نباید فرمت شود و به همین منوال باید ریکاوری شود در بعضی از مواقع فرمت باعث از بین رفتن کامل اطلاعات خواهد شد.

   ۰
   ۰
 53. الهه گفته:

  سلام
  من هاردمو به گوشی وصل کردم و اشتباهی فورمت کردم و یه فولدر تو هاردم ب اسم اتدروید دیتا موجود شده ایا با ریکاوری احتمال بازیابی اطلاعات هست ؟

  ۲
  ۰
 54. محسن گفته:

  سلام
  هارد من مشکلی نداشت و مثل همیشه وقتی که کارم باهاش تموم شد از لپ تاپم جداش کردم.
  فردا که اومدم و دوباره به لپ تاپ وصلش کردم و خواستم که واردش بشم نزاشت.و پیام اومد که باید فرمت بشه.
  از اون موقع هنوز فرمت نکردمش چون میترسم که اطلاعات توش پاک بشه.بعد از اینکه کمی فک کردم که ببینم ایراد کار از کجاست.فهمیدم که یه فولدری بنام Android رو پاک کردم اما هیچ حجمی نداشت و هیچ حجمی رو اشغال نمی کرد.
  آیا میشه دوباره کاری کرد که بشه وارد هارد شد؟
  و اینکه آیا حدسی که میزنم درسته؟(بخاطر پاک کردن فولدر Android از داخل هارد این مشکل بوجود آمده و اینطور شده؟)
  خواهش میکنم کمک کنید.عکس ها و فیلم های خانوادگی با ارزشی تو هاردم هست.

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد شما پیغام فرمت می دهد این پیغام ربطی به پاک کردن اون فولدر نداره
   این مشکل یا مشکل سخت افزاری می تونه باشه یا مشکل در MBR خود هارد
   بهر حال نباید فرمت کنید چون فرمت کردن در بعضی از مواقع باعث از بین رفتن اطلاعات خواهد شد
   اگر مشکل سخت افزاری داشته باشه کاری از دست شما بر نخواهد امد
   اما مشکل در MBR رو با نرم افزار میشه به اطلاعاتش دسترسی پیدا کرد

   ۰
   ۰
 55. محمد گفته:

  سلام
  من یک درایو هاردم رو به اشتباه کوییک فرمت کردم و فقط ۸ مگابایت فایل روی اون اور رایت کردم
  میخواستم بدونم میشه اطلاعاتم با همون طبقه بندی قبلی ریکاوری شه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   قاعدتا با این تفاسیر اطلاعات باید با طبقه بندی اولیه به دست بیاید اما یک استثنا هم وجود دارد اون هم هارد های جدید که با quick format اطلاعات غیر قابل دسترسی می شود البته این استثنا مخصوص هارد های وسترن جدید با تاریخ تولید ۲۰۱۸ و بعد از ان است

   ۰
   ۰
 56. امیری گفته:

  سلام.من هاردم سیلیکون پاور ۵ترا هست. بدو آسیب و ضربه و فرمت یا چیز دیگری، یهو زدم به سیستم و شناسایی نشد. کابل
  و عوض کردم باز هم شناسایی نشد. چراغ هارد روشن میشه و حتی با اتصال به سیستم یه ویبره خفیف هم ایجاد میشه ولی قابل شناسایی نیست. چه مشکلی می‌تونه داشته باشه ؟ آیا دیتاش قابل بازیابی هست؟؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   قابل بررسی است هارد هایی با برند سیلیکون پاور قاعدتا باکس اون سیلیکون پاور هست وبرند هارد صد درصد چیز دیگری است
   حال بعد از باز کردن هارد و مشخص بودن برند اصلی ان بر اساس نوع و برند حال خرابی اون بررسی و رفع شود.

   ۰
   ۰
 57. ارزو گفته:

  سلام من اصلا هاردمو فرمت نکردم ولی پوشه اصلی که تمام ویدئو هام بوده عکسام بوده پاک شده شاید ۵هزار عکس ولی بقیه پوشه ها اصلا پاک نشده سرجاشه مگه میشه اخه ایا میتونم بفههم چه اتفاقی براشون افتاده؟؟؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر فاکتور ویروس را در نظر نگریم تقریبا این امر اتفاق نخواهد افتاد بهر حال اگر اطلاعات مهم است از هارد نباید استفاده واطلاعات جدیدی روی هارد بریزین که باعث اوررایت اطلاعات نشود و هارد رو برای بررسی بیشتر وریکاوری به شرکت ارسال کنید

   ۰
   ۰
 58. فاطمه گفته:

  سلام
  من هارد ۱ ترابایت داشتم بعد از وصل شدن به تلویزیون از چهارتا پوشه دوتا پوشه عکس و فیلم خانوادگی به فایل صفر کیلو بایت تبدیل شد ولی هنوز حجمش داخل هارد هست
  اطلاعات جدید ۱۸ گیگ ریختم داخلش
  خواستم ببینم امکان ریکاوری هست ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   تلویزیون اصولا باعث حذف اطلاعات خاصی نمیشه اما ممکنه به خود هارد اسیب بزنه اما بهر حال قابل بررسی است بهتر بود اطلاعات جدیدی روی هارد نمی ریختین

   ۰
   ۰
 59. س.ب گفته:

  من یه هارد ۱ ترابایت دارم وقتی به گوشی وصل کردم یه گزینه اومد بدون دقت کردن زدم روش رفت رو مرحله ی فرمت چند ثانیه گذشت از گوشی جداش کردم ولی الان وقتی به کامپیوترم وصلش میکنم میزنه قبل از استفاده فرمت میکنید؟ میزنم کنسل باز نمیشه
  من کلی فیلم و عکس توش دارم امکان بازیابیش هست ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   ممکنه گوشی هارد شما رو یک بار فرمت کرده باشه اما اگر در حال حاضر قادر به دیدن اطلاعات خود نیستید به هیچ عنوان مجدد هارد رو فرمت نکرده واز ریختن اطلاعات جدید روی هارد پرهیز کنید ودر صورت نیاز به اطلاعات از نرم افزار های بازیابی مانند recovery my file و غیره استفاده کنید

   ۰
   ۰
 60. رضا گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  یه هارد اکسترنال ۱ ترا سونی دارم
  که نرم افزار password protection manger
  خود سونی از روز اول روش بود

  و حدود ۲۵۰ گیگ از هارد را انکریپت میکرد …..

  امروز خیلی اتفاقی نرم افزاره نصب مجدد خواست ! در حالی که گزینه اخر پیغام داد که با اینکار کل اطلاعات هارد پاک میشه و من No
  زدم
  ولی هارد را فرمت کرد ….. ☹️
  خیلی هم سریع یعنی دیپ نبود

  من دیگه دست بهش نزدم

  نیمی از اطلاعات موجود در اون ۲۵۰ گیگ برام مهمه

  امکان بازیابی داره ؟

  خاطرات ۱۵سال زندگیم توش ?

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام باید بیارین بررسی کنیم اگر اریس نشده باشه و شما پسورد سالم رو داشته باشین شاید بشه برای اون کاری کرد

   ۰
   ۰
 61. محمد گفته:

  سلام. وقت بخیر. ی هارد ۲ ترا سیلیکن پاور داشتم ک حدود ۱ ترا اطلاعات همه از نوع فیلم و عکس بود. در اولین اتصال ب تلویزیون هوشمند پیغام فرمت داد ک اشتباها توسط پسرم فرمت شد!
  حدود ۳ گیگ بعدش روش اطلاعات ریختم وبعدش دیگه هیچ. بنظرتون الان باید چیکار کنم؟

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   سیستم فایل هارد ها غالبا NTFS است واین فایل سیستم توسط گوشی یا TV ساپورت نمی شود هنگامی که گوشی اتصال داده می شود برای شناسایی هارد باید فایل سیستم عوض شود اولین مرحله تعویض فایل سیستم فرمت کردن هارد می باشد پس هارد شما فرمت شده است اما اینکه مجدد روی هارد اطلاعات جدیدی ریخته این باعث اوررایت MBR فرمت قبلی هارد شده این امر در بعضی از مواقع باعث از دست رفتن دسته بندی اولیه هارد شما خواهد شد بهر حال باید به صورت دقیق وکارشناسی بررسی ودر نهایت اطلاعات در هارد دیگری ریکاوری شود

   ۰
   ۰
 62. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید.
  من یک هارد اکسترنال دارم بهش ضربه وارد شده.فرمتش کردم و ریکاوری کردم ولی عکس ها وفیلمام پاک شده چی کار کنم کامل بازیابی میشه؟

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هاردی که ضربه بخوره در اغلب موارد خود هارد اسیب می بینه در نهایت در هیچ موقع ما نیاز به فرمت کردن هارد برای رسیدن به اطلاعات نداریم
   اگر هارد در disk managment شناسایی بشه پس تمام نرم افزار ها هم توانایی شناسایی این هارد رو داره اما شما هارد ضربه خورده را با فرمت مشکلی به مشکل اصلی هارد که ضربه بود اضافه کردین در نهایت هارد رو باید ارسال کنید شرکت دو مشکل هارد بررسی ودر نهایت بر اساس خرابی موجود در هارد و برند هارد بررسی و ریکاوری اون انجام شود

   ۰
   ۰
   • مبین گفته:

    سلام
    هارد اینترنال ۳٫۵ اینچی دارم یک تبدیل گرفتم براش که پرتابلش میکنه ولی چون تو کیف اداریم هست دیگه براش قاب محافظ یا کیف محافظ نگرفتم تو رفت و امدی که ما ماشین دارم ایا ممکنه هدش اسیب ببینه البته خاموشه و استفاده ای ازش نمیشه

    ۰
    ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بله احتمال ان زیاد است فقط باید درنظر بگیرین بعد از فرمت کردن به هیچ عنوان اطلاعات جدیدی روی هارد ریخته نشود

   ۰
   ۰
 63. كاظم گفته:

  سلام من هارد را به تلویزیون وصل کردم فیلمهای قدیمی نگاه کردم بعد تلویزیون خاموش کردم روز بعد خواستم دوباره فیلم نگاه کنم دیدم همه‌اش پاک شده الان چکار کنم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بهترین کار عدم اتصال مجدد به TV عدم ریختن اطلاعات جدید و سپردن هارد به مراکز بازیابی اطلاعات بوده که به صورت امن و مطمین اطلاعات شما رو ریکاوری کنند اما اگر اطلاعات چندان مهم نیست و از دست دادن انها زیاد برای شما اهمیت ندارد می تونید خودتون با چند نرم افزار که در سایت معرفی کردم امتحان کنید

   ۰
   ۰
 64. ماهی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  حدود ۳۰۰ گیگ از اطلاعات روی هاردم ناپدید شدند، چک کردم و هیدن هم نیست و وقتی هم فولدرها رو جمع می‌کنم حجمشون به اندازه اون ۳۰۰ گیگ کمتر از حجم پر شده‌ایه که خود هارد نشون می‌ده. امکان برگردوندن اطلاعاتم وجود داره؟
  مرسی.

  ۰
  ۰
 65. علی گفته:

  سلام
  من لپ تاپم به مشکل خورده بود ، وقتی برای تعمیر ارسال کردم هارد لپ تاپم رو که اطلاعات خانوادگی روش بود با یک هارد جدید تعویض کردم.
  زمانی که لپ تاپم برگشت و هارد قبلی رو که به شکل اکسترنال درآورده بودیم رو به لپ تاپم زدم فایل مربوط به عکسهارو نمایش نداد.
  دوباره برای بررسی و ریکاوری به همون شرکت ارسال کردم که وقتی مجددا هارد رو تحویل گرفتم تمامی اطلاعات آن حذف شده بود.
  میشه راهنمایی کنید مشکل از چی میتونه باشه؟
  امکان بازیابی اطلاعات وجود داره؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   یه شرکت دیگه روی هارده کار کرده و ممکنه هزار تا کار اصولی یا حتی غیر اصولی روی هارد شما انجام داده باشد باید دید شما به این شرکت اعلام کردین که اطلاعات مهم است یا نه و ما بدون بررسی اولیه هارد چطور باید بفهمیم که این عزیزان روی هارد شما چه کار کردن و بر اساس کاری که این عزیزان کردن میشه فهمید اطلاعات بازیابی میشه یا نه بهر حال بهتره بیشتر دست کاری نکرده و ارسال کنید بررسی کنیم

   ۰
   ۰
 66. احمدی گفته:

  سلام وقت بخیر
  من هارد رو به تلویزیون وصل کردم و خواستم فایلی رو اجرا کنم که فرمتش نخوند و در آوردم بعد از وصل کردن به لب تاب هارد بالا نیومد و به من ارور a device which does not exist was specified رو داد بعدش به سیستم دیگه ای وصلش کردم سیستم کمی هنگ می‌کرد و ارور فرمت داد فرمت نکردم و سریعا به یه مرکز ریکاوری بردم اطلاعات داخلش برام خیلیییی مهمه اونجا که ازشون پرسیدم بهم گفتن ما قول نمیدیم که برگرده میخوام بدونم احتمال برگشت هست ن چیزی کپی کردم نه فرمت

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   وصل کردن به TV اغلب موارد به علت نوسان برق باعث اسیب فیزیکی ودر بعضی مواقع باعث اسیب در MBR هارد یا تغییر فرمت هارد شده حال باید دید کدام عامل برای هارده شما به وجود امده است اگر اطلاعات جدیدی روی هارد نریخته باشین و هاردتون باعث اسیب فیزیکی نشده باشد اطلاعات صد درصد قابل بازیابی است اما در ایراد فیزیکی باید بررسی بیشتر شود
   اما بهر حال زمانی که یک مرکز مطمین پیدا کردین به گفته اونها اطمینان کنید و بزارین کارشون رو انجام بدهند

   ۰
   ۰
 67. Hamed گفته:

  سلام من یک هارد دارم چند وقته که میخوام وصل کنیم به کامپیوتر نه اسم هارد میاد نه وصل میشه واین کار روی گوشی هم انجام دادم ولی وصل نمیشود.
  بعد که وصل میکردم به کامپیوتر یه صدای جیک جیک میومد‌ بیاد چه کار کنیم میشه بگین؟
  الان که ویس تون رو گوش دادم گفتین نباید اطلاعات بریزیم و ما این اشتباه رو کردیم و بگین که میشه درست کنید یا نه؟

  ۰
  ۰
 68. ناصر گفته:

  با عرض سلام من یک هارد اکستر نال دارم ۵تا درایور۲۰۰گیگی همشون هست غیر از درایور اخریم تبدیل شده به فایل local disk همه ۲۰۰گیگی پاک شده نمیدونم مشکلش از کجاست میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد اکسترنال باید تک پارتیشن باشد نه شما دیفالت اولیه رو عوض کنید و پارتیشن های زیادی بریزین اغلب هارد ها با بیش از یک پارتیشن ممکنه خرابی در MBR هارد باعث این مشکلات شود اما بهترین کار در حال حاضر عدم اوررایت جدید روی این هارد بوده و ارسال به شرکت جهت ریکاوری مطمین اطلاعات

   ۰
   ۰
 69. Amir گفته:

  سلام من دسترسی کامل به فایل هام در هارد اکسترنالم دارم اما موقع اکسترکت کردن و یا موقع انتقال فایل تا سه چهار درصد میره و بعد گیر میکنه.فرمت هاردم NFTS هستش.اگه مشکلی که دارم حل میشه یا باید فرمت،ریکاوری کنم و اینکه نمیدونم هاردم جدیده یا قدیم چون ۲۰۱۸خریدمش

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   ممکنه یک هد یا قسمتی از پلتر اسیب دیده باشد ممکنم هست قسمتی از هارد دچار بدسکتور شده باشد برای حل این مشکل فعلا اطلاعات رو به صورت یک جا کپی نکنید و به صورت جز به جز یا تک تک کپی کنید و اگر دوباره در چند فایل مختلف هنوز مشکل وجود داشت دیگه ادامه ندهید و به هارد فشار نیارید ارسال کنید شرکت بررسی کنم

   ۰
   ۰
 70. مبین گفته:

  سلام
  میخوام هارد پرتابل بگیرم بین وسترن و توشیبا و Adata موندم سه تا لینکشو میذارم
  وسترن اونطوری که تو همین سایت عنوان شده پسوردش قابل دور زدن هست و عملا فایده ای پس نداره رمز گذاشتن روش درسته؟
  و اینکه بالاخره نفهمیدم وسترن رمزگذاری سخت افزاری داره یا نه چون توضیحات مینویسن که داره
  پسورد هارد ADATA چطور قابل دور زدن شکستن یا ریکاوری اطلاعات هست؟
  رمزنگاری وسترن با ADATA فرق میکنه؟
  در نهایت کدومو انتخاب کنم ؟

  ۰
  ۰
 71. مبین گفته:

  سلام
  میخوام هارد پرتابل بگیرم بین وسترن و توشیبا و Adata موندم سه تا لینکشو میذارم
  وسترن اونطوری که تو همین سایت عنوان شده پسوردش قابل دور زدن هست و عملا فایده ای پس نداره رمز گذاشتن روش درسته؟
  و اینکه بالاخره نفهمیدم وسترن رمزگذاری سخت افزاری داره یا نه چون توضیحات مینویسن که داره

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   ما هارد وسترن و توشیبا داریم اما هارد adata نداریم در اصل adata تولید کننده باکس بوده ودر هارد های HDD ممکنه بعد از باز کردن وسترن توشیبا یا هر هارده دیگه ای هم توی اون وجود داشته باشد اما در حال حاضر هارد های وسترن کمی برای ریکاوری اون مشکلات زیادی است وفعال بودن قاعده trim در این هارد ها باعث شده است که بعد از پاک‌کردن دیتای خاص ریکاوری آن سخت ودر بعضی از موارد غیر ممکن است
   ودر نهایت اگر دنبال پسوردی غیر قابل دسترسی هستید خود پسورد مختص ویندوز خیلی خوب است و بدون پسورد رسیدن به اطلاعات تقریبا غیره ممکن است

   ۰
   ۰
 72. مینو گفته:

  سلام
  من هارد رو به موبایل وصل کردم پیامی که اومد رو نخونده اوک زدم بعد که به لبتاب وصل کردم دیدم فرمت شده.۴ترا حجمشه و تقریبا پره و بعد فرمت شدن چیزی نریختم روش.میخوام بدم بیرون ریکاوری کنه چقدر احتمال برگشت اطلاعات هست؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   زمانی که هارد توسط گوشی فرمت شود اگر اطلاعات جدیدی نریزین امکان ریکاوری اون زیاده اما موارد استثنایی مانند هارد های وسترن جدید هم هست اما باید توسط یک کارشناس بررسی شود اما تا یک کارشناس هارد رو بررسی نکرده از ریختن اطلاعات جدید خودداری کنید چون این امر باعث اوررایت و از بین رفتن اطلاعات قبلی شما خواهد شد

   ۰
   ۰
 73. عظیم گفته:

  با سلام و تشکر از دست اندرکاران این سایت، بنده اشتباهی هادر اکسترنال را فرمت کردم برای بازیابی با چه شماره ای می توانم تماس بگیرم.

  ۰
  ۰
 74. معصوم گفته:

  سلام خسته نباشید وقتی هارد رو به رایانه وصل کردم اطلاعات هارد بالا نیومد چه اتفاقی برای هاردم افتاد‌ه?

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   سوال شما خیلی کلی است و دلایل بالا نیامدن زیاده مانند خرابی کابل رابط مشکل در خود هارد مانند مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری و خیلی چیز های دیگه
   سوال شما مانند این مثال می مونه که می گید من یک مریض دارم به نظرتون چه مشکلی دارد

   ۰
   ۰
 75. احمد گفته:

  سلام وقتی هارد اکسترنال رو به کامپیوتر وصل می کنم ۶ بار صدای تق میده و پیغام driver is unavailable میاد چطور مشکل رو رفع بکنم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   من دقیقا مشکل رو نفهمیدم اما با مواردی که گفتین احتمالا بعد از صدا هارد خاموش شده و دیتکت نمی شود اگر همین موضوع هست احتمال زیاد هارد غیر قابل تعمیر است اما اگر اطلاعات مهمی درون هارد دارین باید ارسال کنید که با جراحی فقط اطلاعات رو نجات داد و بعد از جراحی هم هارد غیر قابل استفاده است اما بهر حال تمام موارد باید از نزدیک بررسی شود و بدون بررسی نمیشه دقیقا مشکل رو فهمید

   ۰
   ۰
 76. میلاد گفته:

  درود بر شما
  فایل های منتقل شده از هارد اکسترنال هم قابل برگشت هست؟
  از هارد منتقل کردم به فلش الان اون فلش سوخته و میگن چون تزریقی هست نمیشه کاریش کرد سلیکون پاور هست

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید مواردی بررسی شود مانند بعد از انتقال در حافظه اصلی چه اتفاقی افتاده است آیا اطلاعات پاک شده است آیا بعد از حذف اطلاعات اطلاعات جدیدی روی اون حافظه ذخیره شده است یا خیر مدل هارد چه مدلی هست تاریخ تولید آن چه تاریخی است و موارد و سوالات بیشماری که باید مشخص شود بهتر است هارد خود را به مرکز بازیابی کانون ارسال کنید که بعد از یک scan کامل نتیجه رو‌دقیق به شما اعلام کنند

   ۰
   ۰
 77. مفاخری گفته:

  سلام خسته نباشید
  من در حال کار یک هارد اکسترنال و یک فلش همزمان به سیستمم وصل بود و میخواستم فلاش رو فرمت کنم که به اشتباه هارد رو فرمت زدم و اون پیغام یس و نو رو هم یس زدم ولی تازه متوجه ماجرا شدم که فقط همون پیغام اخر که اوکی یا کنسل میده رو اوکی نزدم. الان هارد رو میزنم میگه فرمت کنم
  امکان حلش هستش
  سپاسگذارم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بله امکانش هست اما باید دید که فرمت شده یا فقط پارتیشن تیبل به هم ریخته اما بهر حال درست ترین کار عدم فرمت هارد است ودر این وضعیت باید ریکاوری شود پیشنهاد من عدم دست کاری ‌سپردن این هارد به یک مرکز تخصصی هارد می باشد

   ۰
   ۰
 78. حمید رضا گفته:

  سلام هارد من بطر خیلی ناگهانی و بدون اینکه ضربه ای خورده باشه یا نوسان برقی پیدا کرده باشه همه ی فایل هاش پاک شده و خالی شده ایا امکانش هست که فایل ها برگرده؟ چه اقدامی باید بکنم؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   پاک شدن به علت نوسان یا ضربه به وجود نمی اید به علت نوسان یا ضربه اغلب دسترسی به اطلاعات سخت یا غیر ممکن می شود اما پاک شدن یا عمدی یا به واسطه ویروس انجام می شود اما ریکاوری به عواملی مانند برند و غیره بستگی داره که بهتره توسط کارشناسان شرکت انجام شود

   ۰
   ۰
 79. اعظم گفته:

  سلام
  من Creat pool در قسمت Manage storage spaces در تنظیمات ویندوز ۱۰ را زدم و کل اطلاعات هاردم از بین رفت! امکان بازیابی اطلاعاتم هست؟
  باتشکر

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر اطلاعات جدیدی نریختین باید توسط یک کارشناس بررسی شود که ریکاوری با عواملی مانند مدل هارد و غیره مرتبط است که باید بررسی شود اما کاری که شما کردید باعث از فرمت شدن هارد های شما شده است

   ۰
   ۰
 80. زهره رمضانی گفته:

  سلام خسته نباشید من یه هارد یه ترابایت داشتم به صورت یک دفعه ای بخش زیادی از اطلاعات رو نمایش نداد هر کاری کردم نشون بده نیاورد منم با لپتاپ ریکاوری کردم ممکنه اطلاعات بازیابی بشود ؟ چون روش عکس ها و فایل های شخصی هست امکان دادن برای تعمیر ندارم

  ۰
  ۰
 81. سوین شاه حسینی گفته:

  سلام قت بخیر ببخشید من برای فایل حجیم خواستم تغییر فرمت بدم
  بعد تغییر فرمت تمام عکس و فیلم های موجود در هارد پاک شد
  چگونه عکس و فیلم ها رو برگردونم؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   تغییر فرمت باعث پاک شدن اطلاعات خواهد شد چون پارتیشن قبلی فرمت و مجدد پارتیشن بندی میشود به هیچ عنوان نباید اطلاعات جدیدی روی هارد بریزید و به کمک نرم افزار های ریکاوری شده در سایت این کار رو انجام داده یا ارسال کنید شرکت که ما به کمک دستگاه های سخت افزاری ریکاوری کنیم

   ۰
   ۰
 82. .sansdf گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید من هارد را به گوشی موبایل وصل کردم.و نمیدونستم که به محض وصل کردن گوشی اطلاعات هارد از بین رفته و چون نمیدونستم که اطلاعات پاک شده همون موقع که به گوشی وصل بود یک فیلم را ریختم روی هارد وقتی زدم به لپ تاپ دیدم به جز اون فیلمی که تازه ریختم همه اطلاعات پاک شده.یکبار ریکاوری کردم ولی نمیدونم درست بود یا نه چون چیزی برنگشت روی هارد .خواهش میکنم راهنماییم کنید.ایا میشه اطلاعات را برگردوند خیلی مهم هستن.ممنونم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   زمانی که بهر دلیل اطلاعات از بین می رود بزرگ‌ترین اشتباه ریختن اطلاعات جدید مثلا برای چک کردن هارد می باشد اما بهر حال هارد رو باید بیارید شرکت بررسی کنم اما دیگه نباید اطلاعات جدیدی بریزین یا مجدد فرمت کنید

   ۰
   ۰
 83. Fatemah گفته:

  هارد اکسترنال رو به گوشیم وصل کردم ،هرچی ک داشتم فرمت شده تقریبا بیشتر عکس و فیلم بودن ،امکانش هست برگردن

  ۰
  ۰
 84. امین گفته:

  سلام و خسته نباشید هارد اکسترنال من ویروس hhwq گرفته تو پست وند هاش این نام گذاری شده اینو باید چی کار کنم ؟؟؟ باید فرمتش کنم و بعدش ریکاری کنیم اطلاعاتم بیاد یا ویروس کشیش کنیم ؟؟؟ لطفا سریع جواب دید من کلی اطلاعات دارم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد شما دچار ویروس باج گیر شده به هیچ عنوان فرمت نکنید چون بعد از فرمت هم اگر خیلی خوش شانس باشید به همین اطلاعات ویروسی خواهید رسید نوع باج افزار در رسیدن به اطلاعات مهم است ودر حال حاضر این باج افزار قابل ریکاوری نیست اما در آینده احتمال ریکاوری آن زیاد هست و بعضی از باج افزار های گذشته با گذشت زمان و آمدن کلید آن قابل ریکاوری هستند اگر زمان اهمیتی نداره فقط فعلا باید صبر کنید در غیر این صورت ما هیچ راهکاری برای حال حاضر نداریم

   ۰
   ۰
 85. نوید گفته:

  سلام من هارد اکسترنال وسترن دیجیتال که حدود یه ترابایت اطلاعات داشت با روشن کردن بیت لاکر انکریپت کردم و بعد از خاموش کردن بیت لاکر و دیکریپت شدن هارد تقریبا قابل دسترسی نیست کارکرد هارد به ۱۰۰ میرسه هنگ میکنه و نمیتونم اطلاعاتش رو بخونم
  به تلویزیون میزنم میتونه مقداری بخونه اما گاهی گیر میکنه اما باز هم اطلاعات رو میخونه ممکنه فولدری که دارای مقدار زیادی عکس باشه رو رو تلویزیون نتونه بخونه و هنگ کنه
  اما رو سیستم اولا یکم کار میکرد اما الان کامل هنگ و کار نمیکنه
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  ۰
  ۰
 86. پرهام بندلی گفته:

  سلام خسته نباشید ممنون از توضیحات خوب و مفیدتون واقعا سپاسگذارم.یه سوال داشتم ازتون.من هاردم وصل کردم ب کوشیم.یهو پیام قالب بندی اومد.نفهمیده زدم تایید کردم همچیزم پاک شده.الان باید چیکارکنم.کار من آهنگسازیه همه پروژه هام داخل همین هاردبود.همه سمپل ها و لوپ ها پاک شدن خیلی برام مهم هستن چیکارکنم تروخدا کمک کنید

  ۰
  ۰
 87. راحله گفته:

  سلام من یک سری فایل که در کامپیوتر داشتم یکجا انتخاب و به هارد انتقال دادم ولی متاسفانه پوشه ها خالی هستند و فایل ها هم از کامپیوتر پاک شده اند آیا می توانم فایلها را بازیابی کنم؟

  ۰
  ۰
 88. عظیم گفته:

  سلام و عرض ادب، من یک هارد WD یک ترابایت دارام که اشتباها فرمتش کردم و همه اطلاعات ام پاک شده است،،خواستم بدانم امکانش هست که به طور غیر حضوری اطاعات را بازیابی کنم.با تشکر شماره تماس بنده ———-

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   امکان ریکاوری اطلاعات به صورت غیر حضوری ممکن نیست و حتما باید هارد به کمک ابزار نرم افزاری و سخت افزاری در محل انجام شود

   ۰
   ۰
 89. علی گفته:

  سلام خسته نباشید من یک هارد ۲ ترابایت توشیبا دارم ولی تمام اطلاعاتش پاک شده و هیچ ازش نمونده و بعدش چیزی نریختم و کاری نکردم و فقط با لپتاب فرمت کردم
  امکان برگرداندن تمام اطلاعاتش هست. ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   با سلام با توجه اینکه اطلاعات جدیدی روی هارد نریختین امکان بازیابی هارد شما خیلی بالاست.

   ۰
   ۰
 90. Kourosh گفته:

  سلام وخسته نباشید،من هاردم رو زدم به لب تاب تابرای بچه هام کارتون بریزم ولی لب تاب هنگ کردو اومدم ری استارت کردم ووقتی روشن شد هاردم رو همه اش زدکه فرمت کنم،من ازسایتهانگاه کردم وچندتاروش رفتم ونشدوچندروزپیش ازطریقcmdرفتم که باید درایوروانگاری پاک میکردودوباره یه درایوجدید میساخت،حالانمیدونم اصلا چی شده ومیخوام بدونم اطلاعاتم برمیگرده؟چون هنوزم باز نمیکنه ولی گزینه فرمت دیگه نمیاد
  اگه برمیگرده فعلا اصلاعاتی داخلش نریزم

  ۰
  ۰
 91. Dorsa گفته:

  سلام وقت بخیر
  من یک هارد جدا گونه از سیستم دارم که به گوشیم متصل کردم و حالا که به لب تاب متصل میکنم هیچ کدوم از فایل هام نیستند به جزپوشه Android همین طور شرایط بردن پیش یک متخصص هم ندارم و از مطالب سایت شما و بخش نظرات متوجه شدم هاردم تغییر فرمت داده چطور باید درستش کنم و فایل هام رو بازگردانم هنوز با هارد هیچ کاری انجام ندادم فایل جدیدی هم داخلش نریختم لطفا راهنمایی م کنید

  ۰
  ۰
  • Dorsa گفته:

   حقیقتا با اتفاقی که افتاد و همین طور مطالب داخل سایت ناامید شدم هارد من بهش ضربه نخورده واقعا اتفاقی براش نیفتاده فقط متاسفانه به گوشی متصلش کردم که واقعا نفهمیدم چطور اما در وقتی که متصل بود یه عملیاتی انجام ش که من واقعا نمیدونستم چی شده وقتی به لب تاب متصلش کردم هیچ پیام فرمتی نیاورد و خواستم خودم کاری انجام بدم اما چون زبان انگلیسی بود و منم وارد نیستم کاری انجام ندادم میتونم اطلاعاتم رو برگردونم؟ میتونم بازم از هارد استفاده کنم بله؟لطفا راهنمایی م کنید
   ممنون از زحمات و مطالب سایت تون

   ۰
   ۰
   • محمد نامدار گفته:

    سلام
    در بیشتر مواقع زمان اتصال به گوشی به علت عدم پشتیبانی از فایل سیستم آن گوشی از شما سوال می کنند آیا نیاز به فرمت دارید یا خیر و شما نااگاهانه بله را انتخاب و هارد رو فرمت و فایل سیستم آن را مطابق با خود گوشی فرمت می کند و اطلاعات از بین می رود اما بهترین کار عدم اوررایت و ریکاوری آن توسط مراکز تخصص در این امر می باشد

    ۰
    ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   در بیشتر مواقع زمان اتصال به گوشی به علت عدم پشتیبانی از فایل سیستم آن گوشی از شما سوال می کنند آیا نیاز به فرمت دارید یا خیر و شما نااگاهانه بله را انتخاب و هارد رو فرمت و فایل سیستم آن را مطابق با خود گوشی فرمت می کند و اطلاعات از بین می رود اما بهترین کار عدم اوررایت و ریکاوری آن توسط مراکز تخصص در این امر می باشد

   ۰
   ۰
 92. الهام عسکری زاده گفته:

  درود
  من یک هارد مای پاسپورت دارم وقتی وصلش می کنم به جای علامت هارد شکل سی دی را نشان می ده و پیام می ده که شما تلاش زیادی برای بازیابی پس ورد انجام دادین و می گه که unplug کنین و هیج اطلاعاتی را باز نمی کنه
  میشه لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم

  ۰
  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *