چرا در برخی از مواقع هارد اکسترنال خود را به سیستم (لپ تاپ و کامپیوتر) وصل می‌کنیم؛ اما هارد باز نمی‌شود و یا کامیپیوتر خود را روشن می‌کنیم اما ویندوز بالا نمی‌آید و اصطلاحا هارد دیتکت نمی شود؟ شما به اطلاعات خود دسترسی ندارید.چه طور این مشکل بازنشدن هارد را رفع کنیم ؟ در ادامه برای رفع این مشکلات همراه ما باشید.

آیا کامپیوتر شما هارد دیسک را نمی‌شناسد، یا بایوس اصلا آن را تشخیص نمی‌دهد (دیتکت نمی‌کند)؟ آیا کامپیوتر، کابل‌ها، یا چیز دیگری پشت هارد اکسترنال شما دیگر نشان داده نمی‌شود؟ آیا ا مشکل از هارد دیسک است یا مربوط به چیز دیگری می باشد ؟

هنگامی که هارد دیسک اینترنال یا اکسترنال دیتکت نشود، مهمترین کاری که می‌توان انجام داد تشخیص علت مشکل است.

اگر طرز انجام این کار را نمی‌دانید ، در این صورت باید قبل از بدتر شدن اوضاع هارد دیسک، با یک شرکت متخصص مانند کانون بازیابی اطلاعات در تماس باشید.اگر هارد دیسک شما به‌خاطر سقوط از ارتفاع، برخورد، تکان ناگهانی یا وارد شدن هر نوع ضربه دیگر به آن دیگر توسط کامپیوتر شناسایی نشود، لطفا این صفحه را مطالعه کنید (در این شرایط، قبل از بررسی متخصص بازیابی اطلاعات نبایستی آن را به کامپیوتر وصل کنید).

علت عدم شناسایی هارد اکسترنال توسط کامپیوتر چیست؟

مشتری گزارش داد که هارد اکسترنال وسترن‌دیجیتال مای‌پاسپورت وی در گذشته خوب کار می کرده است اما ناگهان توسط کامپیوتر شناسایی نشد. او آن را جدا کرد و دوباره وصل کرد و کامپیوتر نشان داد که چیزی به پورت USB وصل شده، اما هارد دیسک نشان داده نشد. چراغ آن چشمک می‌زند و هارد دیسک از هر نظر سالم به نظر می‌رسید.

تمام عکس‌های فرزندان و اطلاعات مالی کسب‌وکار خانگی مشتری داخل این هارد دیسک بود، بنابراین او برای مشاوره تلفنی رایگان با ما تماس گرفت. ما در زمینه برچسب‌گذاری بسته و نحوه بسته‌بندی ایمن هارد دیسک او را راهنمایی کردیم. پس از دریافت هارد دیسک، مهندس ما مشخص کرد که اشکال در واقع از هد خواندن/نوشتن و فریمور است. در این مورد لازم بود مجموعه هد تعویض شود و چند مرحله کار روی دستگاه تعمیر هارد دیسک ما روی آن انجام گیرد. توانستیم دوباره این هارد دیسک را به شرایط کاری مناسب برگردانیم تا حدی که بتوان آن را به‌طور کامل بازیابی کرد.

برای حل مشکل باز نشدن هارد چه باید کرد؟

اولین واکنش به این شرایط اضطراری در نهایت تعیین‌کننده سرنوشت اطلاعات شماست. صرف زمان خیلی زیاد برای حدس و گمان یا انجام کارهای اشتباه می‌تواند به هارد دیسک آسیب زده و اوضاع را خیلی بدتر کند.در این مطلب سعی می‌کنیم تا با ارائه راهنمایی و مبانی پایه درک پیام‌های خطایی که ممکن است با آنها مواجه شوید به شما کمک کنیم، اما مهمتر از همه این است که بدانید آیا به متخصص نیاز دارید یا خیر. این برای تشخیص مشکل هارد دیسک‌هایی مانند هاردهای اکسترنال وسترن‌دیجیتال مثل مای‌پاسپورت یا مای‌بوک یواس‌بی یا هارد دیسک‌های اینترنال، اکسترنال، لپ‌تاپ یا دسک‌تاپ هر سازنده دیگر صدق می‌کند.

حل مشکل باز نشدن هارد اکسترنال

تفاوت‌ها و شباهت‌های بین خطاها، پیام‌ها، علائم رایج هارد دیسک شناسایی نشده

 • «عدم چرخش هارد دیسک»
 • «نشان داده نشدن هارد اکسترنال یواس‌بی(usb)»
 • «شناخته نشدن هارد اکسترنال»
 • «نشان داده نشدن هارد دیسک در بایوس»
 • «وجود نداشتن هارد دیسک در بخش مدیریت دیسک»

مشکل باز نشدن هارد اکسترنال به علت خرابی برد تبدیل USB یا برد اصلی هارد

از دلایل عمده باز نشدن هارد اکسترنال نقص در برد هارد دیسک می باشد هارد های اکسترنال به دو صورت عمده می باشند در بعضی ازنمونه های هارد مانند ADATA , Buffalo , Transcend.

هارد شامل دو برد می باشد برد اصلی هارد و یک برد رابط.در بعضی از این نمونه هارد ها برد تبدیل دچار مشکل شده است و بعد از جداسازی برد تبدیل و اتصال مستقیم به کامپیوتر اطلاعات قابل دیدن می باشد لازم به ذکر است این تبدیل در بعضی از مواقع نیز علاوه بر تبدیل به USB وظیفه اینکریپت کردن هارد را نیز برعهده دارند که ممکن است زمان اتصال به کامپیوتر به صورت خام مشاهده کنید.

در این مواقع به هیچ عنوان پارتیشن بندی نکنید.در بعضی از نمونه های دیگر هارددیسک برد یکپارچه دارد مانند هارد های وسترن دیجیتال خرابی برد در این نمونه از هارد ها زیاد نمی باشد و کمتر برد اصلی دچار آسیب می شوند.

باز نشدن هارد اکسترنال

مشکل باز نشدن هارد اکسترنال به علت خرابی در سیستم عامل هارد دیسک

هد هارد دیسک براساس برند خود از یک سیستم عامل یا در اصطلاح علمی فریم ویر پشتیبانی می کند نقص عملکرد دراین سیستم عامل از دلایل باز نشدن هارد اکسترنال می تواند باشد لازم به ذکر است این فریم ویر در بیشتر مواقع یونیک بوده و حتما باید اصلاح شود نه جاگذاری وظیفه این سیستم عامل کنترل کل هارد دیسک شما می باشد و یکی از عمده دلایل خوانده نشدن هارد اکسترنال می باشد.هارد دیسک ها از تکنولوژی خود درمانگری برخوردارند که نتیجه آن مثلا هارد دیسک بصورت اتوماتیک بدسکتورها را شناسایی و وارد لیست خرابی خود می کند و در نهایت این سکتور ها را قرنطینه می نماید طبیعی است برای باز شدن این هارد دیسک این لیست خرابی باید دوباره سازی شود تا بتوان اطلاعات را بازیابی نمائیم.

مشکل نشناختن هارد اکسترنال به دلیل آسیب فیزیکی به مدیا هارد

از دلایل دیگر باز نشدن هارد اکسترنال آسیب فیزیکی خود هارد دیسک بوده که در اثر ضربه یا نوسان اتفاق می افتد همان طور که می دانید هار های اکسترنال به علت قابلیت جابه جایی بیشتر در معرض آسیب می باشد و حساسیت هارد های اکسترنال به حدی می باشد که با کوچکترین ضربه اطلاعات را از دسترس خارج می نماید هارد های اکسترنال از قطعات مکانیکی زیادی در درون خود برخوردار می باشد که این خرابی ها یکی از دلایل باز نشدن اطلاعات می باشد.

کانون بازیابی اطلاعات مجهزترین مرکز جراحی هارد دیسک در ایران می باشد که با بهره گیری از متخصصین دوره دیده و داشتن کاملترین ابزار جراحی هارد دیسک زمانی که هارد شما به مشکل بربخورد به راحتی می توانند این مشکل را با جراحی هارددیسک برطرف نمایند لازم به ذکر است زمانی که هارددیسک شما دچار آسیب فیزیکی شود زمانی این عمل مقرون به صرفه می باشد که اطلاعات درون هارد مهم باشد و زمانی که فقط زنده ماندن هارد ملاک باشد جراحی هارد دیسک پیشنهاد نمی شود.

بدسکتوری روی سطح هارد دیسک

از دلایل عمده دیگر  باز نشدن هارد دیسک،وجود بدسکتور روی سطح Data Aira می باشد که این بدسکتورها به شما اجازه باز کردن هارد را نمی دهد حال براساس نوع بدسکتور باید ابتدا به اطلاعات رسیده سپس در صورت مهم بودن اطلاعات ابتدا اطلاعات را ریکاوری کرده سپس شروع به بدسکتورگیری نمائیم به هیچ عنوان قبل از رسیدن به اطلاعات اقدام به بدسکتور گیری نمائید که این امر در بعضی از مواقع خسارات جبران ناپذیری به هارد دیسک شما وارد می نماید.

دلیل بالا نیامدن هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون چیست؟

برای دیده شدن اطلاعات هارد اکسترنال در تلویزیون باید سیستم فایل هارد اکسترنال FAt32 باشد.نمایشگرهای خانگی برای خواندن اطلاعات به طور پیش فرض از این سیستم فایل استاندارد بهرهمند هستند.

یکی از دلایلی که بعدا ز اتصال هارد به تلویزیون به شما پیغام فرمت می دهد همین است.در واقع با این پیغام می خواهد سیستم فایل شما را تغییر دهد.توصیه مهم اینکه بعد از مشاهده این پیغام بسرعت هارد اکسترنال را از تلویزیون جدا کرده  تا هارد شما فرمت نشود.

راهکار:برای مشاهده فایل های هارد اکسترنال در ال سی دی،اگر مطمعن هستید که فرمت آرایش فایل در هارد اکسترنال شما NTFS است؛ اطلاعات آن را روی حافظه دیگری کپی کرده سیستم  چینش فایل را به FAT32 تغییر دهید و دوباره اطلاعات را روی هارد اکسترنال خود کپی کنید.حال می توانید براحتی فایل های خود را در تلویزیون مشاهده نمایید.

پیشنهاد می کنیم بخوانید:آموزش تبدیل فرمت NTFS به FAT32

رفع مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال؛نمایش پیغام خطای usb device not recognized

این پیام خطا توسط یکی از پورت‌های ارتباطی نظیر یواس‌بی، فایروایر، تاندربولت، و غیره ایجاد می‌شود و بدین معناست که کامپیوتر شما تشخیص داده که چیزی به آن وصل شده، اما قادر به شناسایی هیچگونه جزئیاتی درباره آن دستگاه نیست. این یکی از رایج ترین خطاها است، زیرا  تا زمانی که هارد بتواند روشن بماند و صدای اضافه ندهد بالغ بر  ۹۰%  بازیابی هارد اکسترنال با موفقیت قابل انجام است .

بالا نیامدن هارد اکسترنال

بسیاری از ایرادات هارد دیسک می‌تواند باعث ایجاد این خطا شود، بنابراین تشخیص صحیح خطا می‌تواند غیرممکن باشد. هدهای معیوب یا در حال خراب شدن، بدسکتور خیلی زیاد، آسیب رسانه (دیسک)، خرابی سیستم فایل، قطعات مکانیکی یا الکتریکی معیوب همگی می‌توانند مظنون باشند.

کار بعدی می‌تواند تعیین این عامل باشد که آیا اطلاعات شما اصلا با موفقیت قابل بازیابی هستند یا خیر.

نشانه متداولی که به مشتریانمان کمک می‌کنیم تا هنگام بحث راجع به اوضاع خود بر آن چیره شوند، این است که «هارد اکسترنال وسترن‌دیجیتال من شناسایی نمی‌شود». وسترن‌دیجیتال به داشتن این نوع مشکلات معروف است. اکثر اوقات حل موقت خطای مزبور و توانایی مشاهده اطلاعات این هارد دیسک به فناوری پیشرفته نیاز دارد.با این حال، اطلاعات معمولا قابل بازیابی هستند.

رفع مشکل نشناختن هارد تو سط کامپیوتر

گاهی اوقات باید فریمور هارد دیسک موقتا تعمیر شود تا دسترسی به داده‌ها امکان پذیر شود، حتی اگر قابل تشخیص نباشد. (فقط چند دستگاه در دنیا قادر به انجام این کار است که بسیار گران است.)

اصولا وقتی هارد اکسترنال شما نشان داده نمی‌شود، ممکن است شروع به چرخش کند و سپس احتمالا به نظر بیاید که در حال بارگذاری درایور است، اما بعد از آن از کار بایستد. این درایو هنوز می‌چرخد و چراغ آن به چشمک زدن ادامه می‌دهد.

عدم شناسایی هارد در صورت چشمک زدن

چند مورد از علائم و صداهای دیگری که ممکن است با آنها برخورد کنید عبارتند از تیک‌تیک، بوق زدن، سمباده زدن، تق‌تق، وزوز، سایش.

در مسیر device manager/computer management/disk manager ممکن است خطاهایی با این عناوین بیابید:

«The disk you inserted is not readable by this computer» (دیسکی که وارد کرده‌اید توسط این کامپیوتر قابل خواندن نیست)

«The volume does not contain a recognized file system» (این درایو حاوی سیستم فایل شناخته شده نیست)

«Unknown device» (دستگاه ناشناخته)

«You need to format the disk in drive H: before you can use it» (لازم است دیسک موجود در درایو H: را پیش از آنکه بتوانید از آن استفاده کنید، را فرمت نمایید)

«Unallocated» (تخصیص نیافته)

«USB device not recognized» (دستگاه یواس‌بی شناسایی نشد)

«One of the USB devices attached this computer has malfunctioned» (یکی از دستگاه‌های یواس‌بی متصل به این کامپیوتر درست کار نکرده است)

«The last USB device connected to the computer malfunctione» (آخرین دستگاه یواس‌بی وصل شده به این کامپیوتر درست کار نکرد)

«Windows does not recognize it» (ویندوز آن را شناسایی نمی‌کند)

«No media» (رسانه‌ای وجود ندارد)

این کاملا متفاوت از سایر انواع مشکلات هارد دیسک است. یک مثال برای آن موقعی است که هارد دیسک هنگام بوت شدن توسط سیستم عامل تشخیص داده نمی‌شود و یا پیدا نمی‌شود. هر کاری بکنید این هارد دیسک هیچ جا نشان داده نمی‌شود.

عدم شناسایی هارد بعد از نصب ویندوز

مشکلات هارد دیسک نظر «hard drive not found» (هارد دیسک پیدا نشد) یا « internal hard disk drive not found» (هارد دیسک اینترنال پیدا نشد)، وقتی کامپیوتر شما هیچ هارد دیسکی تشخیص نمی‌دهد.

آیا تا بحال خطای «هیچ هارد دیسکی دیتکت نشد» موجب نگرانی شما شده است؟ کامپیوتر شما هشداری ایجاد می‌کند که هارد دیسک شناسایی نشد؛ منظورش چیست؟ این به معنای آن است که هارد دیسک اینترنال شما توسط بایاس پیدا نشده تا برای بوت شدن دنبال سیستم عامل بگردد. الان به بازیابی داده نیاز دارید!

عدم شناسایی هارد در بایوس

وقتی کامپیوتر شما موقع بوت شدن هارد دیسک را پیدا نمی‌کند، به معنای خرابی آن است. گاهی نیز می‌گوید که نتوانست سیستم عامل را پیدا کند، دیسک دیگری را در کامپیوتر انتخاب کنید. این یک نمونه کلاسیک خرابی هارد دیسک است.

نشناختن هارد هنگام بوت شدن

وقتی یک هارد دیسک اینترنال یا انواع دیگر اسکازی، ساس، ساتا دارید که در بایاس دیتکت نمی‌شوند، نشانه یک مشکل جدی است. این درایو باید عیب‌یابی شود تا دلیل این خرابی مشخص شود.این می‌تواند ناشی از کابل یا شکستگی هد (وقتی هد واقعا با سطح دیسک برخورد می‌کند) باشد. اغلب وقتی هارد دیسک نشان داده نمی‌شود، مشکل مربوط به هارد دیسک است نه کامپیوتر یا کابل.

نشناختن هارد در بایوس

چه چیزی باعث خطای «هارد دیسک دیتکت نشد» یا «بایوس هارد دیسک را شناسایی نمی‌کند» می‌شود؟

برای این اتفاق می‌توان چند دلیل آورد. به همین دلیل، انتخاب شرکت بازیابی اطلاعات با تجهیزات و تخصص مناسب برای تعیین دلیل خرابی هارد دیسک کاملا حیاتی است.تنها و مهمترین مرحله ای که بسیاری از متخصصان کامپیوتر و IT نادیده می‌گیرند، تعیین عامل بازیابی فایل‌های شما در این موقعیت است.تجهیزات خاص که بسیار گران است و برای بهره برداری از آن نیاز به تکنیسین بسیار ماهر است، در اکثر این موارد بازیابی اطلاعات لازم است.

دلایل رایج عبارتند از:

 • بدسکتور شدید
 • هد در حال خراب شدن یا معیوب
 • ماژول‌های فریمور آسیب دیده در ناحیه سرویس
 • قطعات الکترونیکی معیوب
 • موتور معیوب
 • خرابی مکانیکی
 • آسیب رسانه (دیسک)
 • خرابی سیستم عامل (معمولا دلیل آن یکی از موارد فوق است)
 • ایراد کابل
 • پورت یواس‌بی معیوب
 • سقوط هارد دیسک

آیا شما هم همین علائم را دارید؟ موارد زیر نمونه ای از درخواست‌های واقعی است که به‌طور روزمره از طریق فرم نظرات آنلاین خود دریافت می‌کنیم:

 • «هارد اکسترنال وسترن‌دیجیتال من شناسایی نمی‌شود. آیا محصولات وسترن‌دیجیتال به درد نمی‌خورد؟»
 • «هارد دیسک من دیتکت نمی‌شود. چطور می‌توانم اطلاعاتم را نجات دهم؟»
 • «نمی دانم چکار کنم، کامپیوتر من هارد اکسترنال را نمی‌شناسد»
 • «کامپیوتر هارد دیسک را در بایاس دیتکت نمی‌کند»
 • «کامپیوتر هارد اکسترنال را نمی‌خواند، همه کابل‌ها را چک کردم و مشکل از آنها نبود»
 • «هارد اکسترنال من نشان داده نمی‌شود، چطور می‌توانم آن را حل کنم»
 • «هارد اکسترنال من کار نمی‌کند؛ آیا همه فایل‌هایم از دست رفت؟»
 • «به دادم برسید! کامپیوتر هارد دیسک من را نمی‌شناسد»

مطالب دیگر درباره مشکلات هارد دیسک:

 • بدسکتور
 • فریمور خراب یا آسیب دیده
 • هدهای خواندن و نوشتن معیوب، در حال خراب شدن و شکسته
 • دیسک‌های خراشیده شده
 • اطلاعات حذف شده
 • سروصدای تیک‌تیک یا بوق زدن

در هر صورت ما با ارائه این توضیحات سعی بر آشنایی بیشتر عزیزان با مشکلات عدم شناسایی هارد اکسترنال یا اینترنال خود شوید.اما بیشتر مواقع عدم شناسایی هارد مستلزم دستگاه ، تخصص ، تجربه و …. بوده که عدم وجود یکی در بیشتر مواقع باعث عدم رسیدگی به اطلاعات در بعضی از موارد نیز باعث نابودی کامل اطلاعات می شود.

به هر حال هیچ کدام از موارد فوق به تنهایی در خانه قابل حل نمی باشد.

چرا کانون بازیابی اطلاعات؟

کانون بازیابی اطلاعات یکی از معتبر ترین مراکز بازیابی اطلاعات در ایران می باشد که متخصصین و کادر کانون بازیابی اطلاعات از با تجربه ترین و موفق ترین در زمینه بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد بوده که در سال گذشته با ریکاوری بالغ بر ۹۰% هارد های ورودی خود توانسته است رکوردی در این زمینه به وجود بیاورند.

توصیه های مهم :

 • در صورت عدم شناسایی از سپردن هارد خود به مراکز غیر متخصص خود داری نمایید.
 • اگر به هر دلیل هارد خود را فرمت یا DELET نمودید از ریختن اطلاعات جدید روی هارد خود جدا  پرهیز کنید.
 • در صورت صدای اضافی هارد دیسک از اتصال مجدد هارد خود به کامپیوتر جدا”خود داری کنید چون اتصال پی در پی هارد دیسک باعث آسیب فیزیکی بیشتر به هارد دیسک می شود

 

 

 

۲.۳/۵ - (۷ امتیاز)

252 دیدگاه برای “عدم شناسایی هارد | رفع مشکل نشناختن هارد اینترنال و اینترنال

 1. محمد گفته:

  سلام بایوس سیستم من گاهی هارد و درایو dvd رو دیتکت میکنه گاهی نه. طبیعیه وقتی هارد دیتکت نمیشه سیستم هم بالا نمیاد
  گاهی حتی هارد دیتکت هم میشه اما سکتور بوت رو نمیشناسه.
  بعضی مواقع هم بدون هیچ مشکلی بوت میشه.
  چندین بار ویندوز عوض کردم مشکل حل نشد.
  میشه راهنماییم کنید؟
  ممنون

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام بدون بررسی دقیق نمیشه گفت
   باید کیس رو بفرستین دفتر بررسی بشه
   اما می تونه از رم دستگاه باشه

   ۲
   ۰
  • ایمان گفته:

   سلام
   دقیقا من هم همین مشکل را دارم. برای همین مجور شدم یک ویندوز هم روی هارد قبلی ریختم تا وقتی ssd را نشناخت با اون یکی بوت بشه، البته مین من قدیمیه ماله ۲۰۰۹ ، BIOSS هم آپدیت کردم منتها باز هم مشکلش حل نشد.
   لطفا اگر راه حلی برای سیستم خودتون پیدا کردید من را هم راهنمایی کنید ، ممنون

   ۰
   ۰
 2. محمد امین گفته:

  سلام، وقت بخیر،
  حافظه SSD اینترنال ۲۵۰ گیگابایت WD BLUE مدل WDS250G2B0A رو خریداری کردم
  ۲ تا جای مختلف بردم، بنظرم تلاش کردند، اما نتونستند بجای درایو نوری به لپ تاپم وصلش کنند، با مبدل یو اس بی جواب میده، اما روی کَدی هایی که امتحان کردند (فکر کنم hdd caddy ATA با مدل های مختلف داشتند) جواب نداد، یک هارد با مشخصات دیگه رو یکی از تعمیرکارا تست کرد، جواب داد. حتی فکر کنم یکیشون بجای هارد اصلی گذاشت، جواب داد، اما خود هارد اول رو بجای درایو نوری با کَدی گذاشت، جواب نداد، شما تجربه یا پیشنهادی ندارید؟
  مدل لپ تاپم lenovo z51 – 70 سال ۲۰۱۵ هست

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   من دقیقا متوجه نشدم مشکل تون کجاست و لی بدون بررسی و کارشناسی های امکان پاسخگویی دقیق نیست.برای پاسخ به مشکلتون می تونید با شماره ۰۹۱۲۶۱۵۴۹۷۷ تماس بگیرید و از طریق همین صفحه توضیح دقیق تر بدید

   ۱
   ۰
 3. Gh.kandi گفته:

  سلام هارد اكسترنال وسترن ديجيتال يك ترابايت راهميشه به تلويزيون منزل متصل مي كردم يك بار به تلويزيون ديگري زدم كار نكرد بارديگر كه به تلويزيون هميشگي هم كه زدم كار نكرد . هارد را به يك تعميركار هارد دادم تعميركار گفت بايد جراحي بشه پس از مراجعه گفت جراحي جواب نداده به نظر شما قابل ريكاوري هست؟ درصورت پاسخ مثبت آدرس مراجعه را اعلام فرماييد

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام.وصل کردن هارد به تلویزیون به علت عدم برق رسانی درست به هارد اشتباه است حتی اگر چند سال این کار رو هم انجام داده این
   هارد شما احتمالا به علت برق رسانی نامناسب دچار خرابی فیزیکی شده و احتمالا باید جراحی شود.
   برای ارسال هارد یا مراجعه حضوری میتوانید به ادرس ذکر شده در سایت مراجعه کنید

   ۲
   ۰
 4. مسعود نوری راد گفته:

  با سلام هارد اینترنال در حال کار کردن بود که یکباره هنگ کرد و دیگر بالا نمی آید ولی در سیستم دیگر به صورت هارد دوم بالا می آید ودر آنجا می توان اطلاعات را کپی کنم در هارد خودم حال سوال اینجاست چرا در سیستم قبلی هارد شناسایی نمی شود .

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   ایا روی این سیستم با داشتن os بالا اومده یعنی ویندوز داشته وبالا می اومده که مشکل از ویندوز بوده وبا تعویض ویندوز مشکل حل می شود

   ۲
   ۰
 5. Kh گفته:

  سلام
  من هاردم رو زدم به لپتاب کسی بعد ویروسی شد الان کامپیترم میاره بالا ولی اطلاعات نمیاد بالا میخواستم بدون اگر ویروس کشی کنم اطلاعات پاک میشه؟؟؟
  بعد اگر نیاز به ریکاوری باشه چقدره هزینش ممنون میشم سریع جواب بدید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هزینه ریکاوری اصولا بر اساس خرابی تعیین می شود شما هارد رو ارسال می کنید سپس بررسی می شود وبر اساس خرابی اعلام هزینه می شود ودر صورت موافقت شما ادامه کار انجام می شود

   ۰
   ۰
 6. Kh گفته:

  سلام
  من هاردمو زدم به لپتاب ویروسی شد خواستم بدونم اطلاعات پاک میشه ویروس کشی کنم؟؟؟
  اگر نیاز به ریکاوری دلره هزیتش چقدره؟

  ۰
  ۰
 7. محمد گفته:

  سلام وقت به خیر هارد من پس از وصل کردن به کامپیوتر چند بوق میزنه (خود هارد بوق میزنه)و در کامپیوتر هم بالا نمیاد و موتور هارد کار میگنه مشکل از کجاست

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام بدون بررسی نمی تونم نظر قطعی بگم
   اما به احتمال زیاد اسیب هد می باشد
   اگر اسیب هد باشد باید اگر اطلاعات مهم است باید جراحی شود در غیر این صورت اطلاعات مهمی نداشته باشین هارد غیر قابل تعمیر واستفاده مجدد است

   ۰
   ۰
  • آوا کاظمی گفته:

   سلام من هارد یک ترا seagate expansion دارم بارها ب تلویزیون زده بودمش ب تازگی به یک تلویزیون دیگه وصلش کردم چندبار بوق زد برای وصل شدن ب تلویزیون اذیت میکرد ولی وصل شد حالا وقتی ب سیستمم میزنم سیستم نشون میده که وصل شده ولی وقتی کلیک میکنم روش پیغام میده is not accesible
   کلی اطلاعات شخصی و مهم دارم و نمیتونم بدمش ب جایی ک درستش کنن میشه بگید مشکلش چیه؟؟؟

   ۰
   ۰
   • محمد نامدار گفته:

    سلام
    اشتباه شما وصل کردن هارد به تلویزیون است هارد باید به لب تاب وصل شود و لب تاب در نهایت از طریق کابل Hdmi به تلویزیون وصل شود
    این در نهایت درست کردن ان کار شما نیست باید دید مشکلش کجا هست ودقیقا تا چه حدی میشه اطلاعات رو نجات داد.اینکه شما می گید اطلاعات شخصی دارین کلا هارد وسیله ای برای ذخیره اطلاعات شخصی غیر شخصی اطلاعات حساب شرکت و غیره می باشد و مراکز بازیابی وظیفه اول انها امنیت اطلاعات ودر نهایت بازیابی اطلاعات است.

    ۰
    ۰
 8. مرتضی گفته:

  سلام
  من یه هارد نو خریدم که کنار هارد اس اس دیم یه حافظه بهتری بهم بده
  تو سیستم وصلش کردم و با گوشی هم نسن کردم که دیدم هارد هم روشن شد ولی توی بخش پارتیشن بندی اولیه پیداش نمیکنم اگه میتونید راهنماییم کنید یا یک سایت و پست بهم معرفی کنید تا برم مشکل رو جویا شم
  ممنون 🙂

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام اگر هارد در disk managment به صورت درست شناسی نشود یا مشکل از هارد است یا سیستم یا os در صورت سلامت موارد فوق ممکن است باید از سلامت هارد مطمین شوید

   ۰
   ۰
 9. تقی زاده گفته:

  سلام و وقت بخیر
  من یک هارد SSD مارک ADATA گرفتم از مدل M2 نوع NVMe و ویندوز ۱۰ رو روش نصب کردم. البته پارتیشن بندی MBR رو انجام دادم. الان گاهی با این هارد بوت میشه و گاهی با ویندوز قبلی که روی هارد معمولی هست بالا میاد. لطفا راهنمایی کنید. متشکرم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام باید یک سری تغییرات در بوت سیستم انجام بدین اما بهرحال در صورت عدم نیاز به دوتا OS بهتره یک OS باشه چون بیشتر وقتها احتمال حتی بالا نیامدن سیستم هست
   در صورت نیاز می تونید بعد از بوت شدن سیستم هارد دوم را با رعایت نکات درست انجام بدین
   اما در صورت عدم وجود ویندوز نیازی نیست

   ۰
   ۰
 10. ایسوس من گفته:

  سلام
  لپ تاپ من بالا نمیاره از بایوس هم هارد قابل شناسایی نیست، با یه هارد دیگه که امتحان کردم بالا اومد و اوکی بود، و صدای خرت خرت هم از هارد میاد، به نظرتون مشکل چیه؟ از هد خوانه؟ ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام اگر لب تاب با یک هارد دیگه بالا بیاد وبا هارد اصلی بالا نیاد سه دلیل عمده داره
   ۱: خرابی OS یا همان سیستم فایل
   ۲: خرابی لاجیکای هارد که بیشتر به علت وجود بد سکتور روی هارد است
   ۳: خرابی فیزیکالی هارد که منجر به اسیب به هد یا هردو می باشد
   اما در نهایت با گزارش شما و صدای اضافی از هارد فعلا مشهود ترین دلیل خرابی خرابی فیزیکالی هارد است
   بهر حال در صورت مهم بودن اطلاعات باید هارد برای بررسی کارشناسی ارسال بشه شرکت تا ریکاوری انجام شود و اگر اطلاعات مهم نباشد در صورت ظرفیت بیش از ۵۰۰ نیز باید برای تعمیر ارسال کنید

   ۰
   ۱
 11. امیرحسین گفته:

  سلام من یک هارد یک ترا اکسترنال دارم هنگام پارتشین بندی با برنامه Paragon Hard Disk Manager™ ۱۷ Advanced که بطور اتفاقی عملیات پارتشین بندی لغو شد الا هارد رو روی اون برنامه شناسایی می کنه ولی روی Computer Folder شناسایی نمی کنه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   باید از نزدیک بررسی کنم اما اگر اطلاعات مهمی نداری می تونی هارد رو در Disk managment بررسی کنی اونجا فرمت کن دوباره پارتیشن بندی کن یا می تونی به کمک نرم افزار های wipe هارد رو کلا زیرو یا اوایل ان رو پاک کنی سپس مانند یک هارد خام شده دوباره می تونی پارتیشن بندی کنی

   ۰
   ۱
 12. arshia گفته:

  سلام
  من یه هاردtrandscend پونصد گیگ دارم
  وقتی به لپ تاپم وصل میکنم چراغش روشن میشه ولی برای لپ تاپم چیزی بال نمیاد
  به تلویزون هم که وصل میکنم چیزی بالا نمیاد

  امکان داره مشکل از سیم باشه؟

  ۱
  ۱
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   احتمال خرابی کابل هم هست اما کمه
   بهرحال روشن بودن چراغ دلیل سالم بودن هارد نیست

   ۲
   ۰
 13. حسین گفته:

  سلام خسته نباشید
  من سیستم رو روشن میکنم تا Verifying DMI pool data میرسه بعد صفحه سیاه میمونه ویندوز بالا نمیاد-وقتی هم خواستم ویندوز عوض کنم هارد رو شناسایی نکرد
  بنظرتون مشکل از هد هست یا بورد؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بعضی وقت ها نمایش یک ایراد در ویندوز کلی بوده و اصولا کامپیوتر وظیفه شناسایی دقیق ایراد رو نداره ممکن می تونه از مواردی که شما اشاره کردین باشه وممکن هم هست هیچ کدوم از موارد بالا نبود و ایرادات دیگر مثل وجود بد سکتور پر شدن Difect List اسیب FW و مواردزیادی دیگه هست که میشه عنوان کرد
   اما در نهایت هارد شما باید از سیستم خارج و به دستگاههای سخت افراری که وظیفه اصلی انها چک واصلاح خرابی هارد است وصل ورفع ایراد شود

   ۲
   ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   استفاده از نرم افزار خود وسترن می تونید این کار را انجام بدین البته هارد باید متعلق به خودتون باشه وپسورد رو داشته باشین

   ۰
   ۰
 14. ایسان گفته:

  سلام من داشتم از هاردم استفاده میکردم که یهو انگار قطع شد من گفتم شاید از لپ تاب باشه به خاطر همین ریستارتش کردم اما باز که وصل کردم چراغ هارد روشن میشه و صدای وصل شدن از لپ تاپ میاد اما توی وبندوز بالا نمیاد و هنگام وصل کردن هاردم چند صدای تک تک میده یه هارد دیگه رو هم که وصل میکنم اونو میاره ولی اینو نه

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   می تونه خرابی هارد باشه قطع و وصل ناگهانی می تونی به هارد اسیب های جبران ناپذیری بزنه اما بهر حال باید بررسی بشه می تونه از مبدل ها و حتی کابل هم دلیل خرابی باشه

   ۰
   ۰
 15. مهرداد سلطانی گفته:

  سلام وقت بخیر
  من یک هارد اکسترنال یک ترابایت WD دارم. یک مرتبه از کار افتاد . وقتی به لپ تاپ یا رایانه متصل می کنم ابتدا آیکون قفل که مربوط به رمز ورود است ظاهر میشود پس از کلیک کردن پیغام می دهد که قفل باز شده است ولی آیکون هارد ظاهر نشده و هیچ اتفاقی نمی افتد. لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   در این موارد دو دلیل دارد
   ۱ هارد خراب شده است
   ۲ ممکن هارد زمان ورود پسورد تشخیص درست بودن پسورد رو نداده ودر نهایت هارد شما باز نمی شود.

   ۰
   ۰
 16. روح اله گفته:

  سلام من یه هارد اکسترنال مای پاسپورت دارم به سیستم وصلش میکنم چراغ هارد روشن میشه ولی در سیستم بالا نمیادش کابلش رو هم عوض کردم تاثیری نداشت اطلاعات هارد واسم مهم نیستش ولی خود هارد واسم خیلی مهمه ایا بنظرتون سوخته هارد من ؟ از طریق manage سیستم هم چک کردم اما درایو هارد اکسترنال رو نمیشناسه .میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد شما از نظر سخت افزاری مشکل دارد باید هارد شما تعمیر شود شما می توانید هارد خود را به آدرس شرکت ارسال کنی.د تعمیر هارد با مشکلات سخت افزاری از توانایی شما خارج است نیاز به ابزار سخت افزاری برای تعمیر دارد.

   ۰
   ۰
 17. حمید گفته:

  سلام وقت بخیر من یه هارد اکسترنال داشتم بعد از یه مدت رو سیستم خونگی نصبش کردم ومثه یه درایو کنار بقیه درایوها داشتم. چن روز پیش با سشوار مشغول تمیز کردن گرد و خاک داخل سیستم شدم از اون موقع دیگه هاردم رو شناسایی نمیکنه.علت چی میتونه باشه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اصولا سشوار خالی نمی تونه باعث این خرابی بشه ضربه نوسان یا خرابی مقطعی خود هارد که در نهایت این مشکل رو همون روز نشون داده
   اما بهرحال اگر اطلاعات مهمی دارین یادر نهایت اطلاعات نداشته باشین بخواین هارد تعمیر بشه و مجدد استفاده کنید باید ارسال کنید شرکت برای تعمیر یا بازیابی اطلاعات.

   ۰
   ۰
 18. Erfan گفته:

  سلام
  من یه هارد ۱ ترا WD مدل Elements دارم ظرفیتش کامل پر بود شاید ۱ گیگ یا کمتر خالی بود همش هم فایل mkv و فیلم بودن وصل به تلویزیون بود و داشتم باهاش فیلم میدیدم که یهو قطع شد (بدون هیچ برخوردی، قطعی، و….) فقط یهو پرید از هارد بیرون بعد هارد رو برداشتم وصل کردم به پی سی و پی‌سی هم نخوندش میگفت باید فرمت بشه میشه بگید چکار کنم که درست بشه چون واقعا نمیخوام ۱ ترابایت فیلمی که به سختی جمعشون کردم حذف بشه الان حفظ اون فیلم ها از خود هارد برام اهمیتش بیشتره ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اصولا در بیشتر مواقع اطلاعات از خود هارد ارزشمند تر است اما بهر حال اتصال هارد به تلویزیون به علت نوسان شدید ممکن است به هارد اسیب های جبران ناپذیری بزند باید هارد رو ارسال کنید بررسی کنم بعد می تونم خدمتتون گذارش بدم

   ۰
   ۰
 19. Mohammadreza گفته:

  سلام وقت بخیر.
  من یه هارد اکسترنال wd دارم که وقتی وصلش میکنم به لپتاپ،اون رو شناسایی میکنه ولی نشونش نمیده.اما توی یه تلویزیون که امتحان کردم،تلویزیون اون رو شناسایی کرد و نشونش داد.بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   مشکل از Master boot record می تونه باشه در قسمت Disk managment می تونید درایو رو ببینید می تونید روی این هارد کلیک راست کرده chang drive letter رو انتخاب کرده و سپس add ودر نهایت اوکی کنید اینجا احتمال بالا اومدنش هست اگر با این روش بالا نیومد می تونید ارسال کنید شرکت بررسی ودر نهایت در صورت نیاز ریکاوری بشه.

   ۰
   ۰
 20. homayon گفته:

  باسلام هارد اکسترنال وای فای سیگیت ۱T دارم که خوب کار میکرد ولی الان مدتی هست که این پیغام در زمان اتصال از طریق وای فای به کامپیوتر یا تبلت برام میاد:
  The Database has not been initialized or mounted yet!
  البته در زمانی که با کابل به کامپیوتر وصل میشم ،فایلها و … رو میتونم ببینم ولی بصورت وای فای که عکس و فیلم و متن و.. اینهارو میتونستم ببینم ،قابل دیدن نیست.
  ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   دلیل اصلی ان خرابی هارد می تونه باشه اما ممکنه دلایل دیگری هم داشته باشه اما اگر اطلاعات رو می تونید ببینید اما در نهایت باز نمیشه می تونه بدسکتور در سطح هارد یا خرابی یک هد و دلایل دیگه ای هم باشه اما باید توسط یک کارشناس بررسی بشه

   ۰
   ۰
 21. علی مسلمی گفته:

  سلام من یه هارد اکسترنال وسترن دارم وصلش میکنم به کامپیوتر ارور دیوایس میده اما به موبایل که وصل میکنم درست کارمیکنه مشکلش از چیه؟؟؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام اصولا می تونید در قسمت disk managment هارد رو مجدد پارتیشن بندی بر اساس NTFS کنید البته اطلاعات فرمت می شود اما اگر در نهایت اطلاعات مهمی ندارین این کار رو انجام بدین

   ۱
   ۰
 22. مهدی گفته:

  سلام
  هارد اکسترنال بنده با usb2 کار می کنه منتها قبلش تقاضای اسکن میکنه. ولی با usb3اصلا نمی شناسه. میشه بفرمائید چیکارش میشه کرد؟یا مشکل آش چه هست؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اصولا در اغلب موارد هاردی که با USB 2 کار کند با USB 3 هم کار می کند حتی اگر هم نسل هارد قدیمی باشد و فقط یا USB2 را ساپورت کند با USB 3 هم خوانده شده اما با همان سرعت USB 2 ترنسفر دیتا را انجام می دهد
   بهتر است از سالم بودن پورت USB 3 خود اول مطمین شوید

   ۰
   ۰
 23. حسین گفته:

  سلام
  من دوتا هارد قدیمی(IDE) داشتم با مبدل وتبدیل کردن به یو اس بی به لپتاپ وصل کردم یکیش بدون مشکل بالا میاد ولی دومی فقط علامت نصب و شناخته شدن در حالت یو اس بی رو نشون میده ولی تو مای کامپیوتر باز نمیشه و درایو هارو نشون نمیده

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر اطلاعات مهمی ندارین تعمیر این هارد ها ارزش ریالی نداشته و به جای تعمیر وهزینه تعمیر شما می توانید یک هارد دیگه جایگزین هارد خودتون کنید اما اگر اطلاعات مهم است در نهایت باید برای ریکاوری ارسال کنید شرکت

   ۰
   ۰
 24. رحیم بیگ زاده گفته:

  سلام وقت بخیر به دلیل نصب نشدن ویندوز جدید به لپتابم مجبور شدیم اطلاعات رو تو هارد بریزیم تا هارد لپتاب خالی بشه و fdisk کنیم وسط کار هارد اکسترنال هنگ کرد بعد از اون با هر بار وصل کردن پیام فرمت میداد ناچارا فرمت کردیم تا بعدا ریکاوری بشه ولی الان با وصل کردن به لپتاب صدای شناسایی از لپتاب میاد و چراغ هارد روشن و صدای چرخش سالم از توش میاد ولی کامپیوتر هارد رو نمیشناسه و بعد از ۲۰یا ۳۰ثانیه چراغ هارد هم خاموش میشه به نظرتون راه رفع مشکل چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام باید دید نیاز شما چی هست
   اگر اطلاعات رو از هارد لب تاب می ریختی وهنوز فعالیت تکمیل نشده بود پس در هارد لب تاب اطلاعات موجود است یا در نهایت اطلاعاتی در هارد اکسترنال داشتی والان اون هارو می خوای باید ببینم نیاز شما چیست
   اما بهر حال دلیل فرمت کردن هارد رو نفهمیدم وهیچ جای دنیا برای ریکاوری نیاز به فرمت هارد نیست واصولا وقتی که مشکل هارد شما چیز دیگری است با فرمت فقط مشکلی به مشکلات افزوده می شود.

   ۱
   ۰
 25. رحیم بیگ زاده گفته:

  ممنون اقای نامدار جهت پاسختون مشکل اینه که هارد اکسترنال دستور فرمت میداد که مجبور شدیم فرمتش کنیم الان دیگه تو لب تاب یا پی سی بالا نمیاد و چراغش بعد چند ثانیه خاموش میشه

  ۰
  ۰
 26. رحیم بیگ زاده گفته:

  اقای نامدار ممنون از بابت پاسخ دهیتون مشکل اینه که بعد از اینکه هارد اکسترنال هنگ کرد دیگه تو هیچ لب تاب یا پی سی بالا نیومد غیر از اینکه موقع وصل به کامپیوتر صدای چرخش هارد میاد ولی بعد چند ثانیه چراغ خاموش میشه

  ۰
  ۱
  • محمد نامدار گفته:

   خواهش می کنم
   در نهایت خاموش شدن بعد از چند ثانیه چندان علامت خوبی نیست ویکی از دلایل ان می تونه خرابی هد باشه اما بهر حال اینجا دیگه کاری از دست شما بر نخواهد اومد باید ارسال کنید شرکت که در نهایت برد مدیا و هد های هارد بررسی ودر نهایت بعد از بررسی و تشخیص خرابی اطلاعات رو بتونیم ریکاوری کنیم

   ۰
   ۰
 27. افسری محمدعلی گفته:

  سلام
  dvrسه پورت برای دامداری از چه هاردی با چه ظرفیتی استفاده کنم که به موبایل هم وصل بشه؟
  بدون هارد میشه مستقیم به موبایل وصل بشه؟
  ارسال پاسخ به ایمیل درصورت امکان مزید امتنان است
  ‌ سپاس

  ۰
  ۰
 28. سیاووش آقازاده گفته:

  سلام خسته نباشین . ببخشید من به تازگی لپتاپ تهیه کردم و نمیدونم چرا هارد اکسترنال منو نمیخونه و یعنی در واقع اصلا توی دیسک منیجمنت نمایش نمیده ؟ دو بار نمایش داد ولی دیگه کلا نمایش نداده

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   کمی عجیبه هاردتون رو به لپ تاب های دیگه هم بزنید و از سلامت هارد و کابل رابط مطمعن بشین. سپس شاید باید تنظیمات خاصی رو لپ تاب اعمال بشه که البته زیاد مرسوم نیست ولپ تاب به صورت اتوماتیک باید بشناسه
   البته از خود رابط داخلی usb لپ تاب هم باید مطمعن شد.

   ۰
   ۰
 29. سعید رضایی گفته:

  سلام وقت بخیر.
  بنده هارد اکسرنال وسترن دیجیتال دارم با ظرفیت ۱ ترابایت .
  متاسفانه لپ تاپ آیکون هارد رو نشون میده ولی اطلاعات بالا نمیاد و سرعت سیستم رو کند میکنه. ولی زمانی که به TV وصل میکنم اطلاعات کامل بالا میاد و مشکلی برای مشاهده نیست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  ۰
  ۱
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   وقتی اگر هارد سالم باشه بعید می دونم در سرعت لپ تاب تاثیری ایجاد کنه. ممکنه مشکل از جایی دیگه باشه اما بهر حال به هیچ عنوان دیگه به TV وصل نکنید چون ممکنه اسیب فیزیکی به علت نوسان کنترل نشده تلویزیون پیدا کنه.
   اما سیستم فایل هارد عوض شده البته باید در Disk managment چک کنید.برای اینکار بهتر در انجا کلیک راست کرده و گزینه add را انتخاب کنید. یک اسم برای اون انتخاب کنید مثلا اگر هارد ویندوزتون دو پارتیشن داره اول C دومی D واین را به عنوان مثال E معرفی کنید تا هارد رو بشناسه البته همه اینها باید جدا جدا بررسی بشه.

   ۱
   ۰
 30. Sanam گفته:

  سلام ببخشید من یه هارد اکسرتال وسترن دو ترا دارم
  تا دو ساعت قبل که ازش استفاده کردم کار می کرد اما دفعه بعد که وصل کردم لبتاپ هارد رو شناسایی می کرد اما تو قسمت درایو ها نشونش نمی داد بدون اینکه اطلاعاتش حذف بشه درست می شه آیا و اینکه اگه درست میشه خودم می تونم درستش کنم یا باید ببرمش پیش یه متخصص

  ۰
  ۱
  • محمد نامدار گفته:

   سلام کار شما نیست
   باید ارسال کنید شرکت برای ریکاوری
   در بعضی از موارد هم اطلاعات هارد ریکاوری و هم هارد تعمیر میشه و در بعضی وقت ها هم فقط میشه اطلاعات رو نجات داد باید بررسی بشه.

   ۱
   ۰
 31. نیلوفر گفته:

  سلام ،وقتتون بخیر ،هارد اکسترنال یک ترابایت وسترن دبجیتال سری مای پاسپورت دارم ،وقتی به کامپیوتر وصل میکنم پسورد رو شناسایی میکنه هارد رو باز میکنه فولدرها رو نشون میده اما اطلاعات رو نشون نمیده ،درواقع مثلا اگر بخوام یک عکس باز کنم هنگ میکنه یا باز نمیشه ، سعی کردم فولدر هارو کپی کنم ،اما کپی هم نمیکنه ، سابقه ضربه فیزیکی به دستگاه یا وصل کردن به تلوزیون هم نداره ،بنظر شما مشکل از کجاست ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   این کندی دو دلیل داره
   ۱: مشکل FW یا مشکل در difect list هارد
   ۲: خرابی یک هد
   بهرحال اگر فولدر باز نشه در بیشتر مواقع کپی هم نخواهد شد
   بعضی از مواقع بعد از چند روز هارد دیگه بالا نخواهد امد
   بهر حال باید به یک متخصص برای بازیابی اطلاعات مراجعه کنید

   ۱
   ۰
   • مریم گفته:

    سلام
    من هارد رو فقط به تلوزیون زدم امروز برای اولین بار فیلمم قطع و وصل شد(یه لحظه تصویر وایمیسته)
    علتش چی میتونه باشه؟
    آیا راه حلی وجود داره که فیلمم به خالت قبلی برگرده؟
    هارد من مدل وسترن هستش

    ۱
    ۰
    • محمد نامدار گفته:

     سلام وصل کردن هارد به TV باعث اسیب به هارد شود
     اما دربیشتر مواقع هارد به کلی بالا نخواهد امد نه اینکه یک فیلم در هارد قطع و وصل شود اما شما می توانید اگر اطلاعات دیگری در هارد دارین چک کنید ممکنه تشخیص اشتباهی دادین واگر در بقیه اطلاعات هم این مشکل وجود داشت باید به یک متخصص ارجاع دهید

     ۱
     ۰
 32. محمد گفته:

  سلام
  من هارد ۱ترا ترنسندم را فرمت کردم که در حین فرمت اتصالش به لپ تاب قطع شد،بعد از آن سیستم هارد را نمی شناسد و پیغام عدم راه اندازی می دهد.مشکل چیست؟ممنون

  ۰
  ۰
 33. میرزایی گفته:

  سلام وقت بخیر هارد من مدل ترنسند هستش و متاسفانه از دستم افتاد حالا به تی وی وصلش میکنم میگه هارد مشکل دارد لطفا بررسی.. به کامپیوترم وصل میکنم میاره بالا اما خالیه،درحالیکه۷۰۰گیگ پر از اطلاعاتی هست که واقعا برام اهمیت داره. بنظرت چکارش کنم؟
  قبلا دو بار اینجوری شد ولی چند روز بعد خود به خود درست شد البته اونسریا روی کامپیوتر هم بالا نیاوردن…

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد ضربه خورده اتصال زیادش به کامپیوتر به هیچ عنوان درست نیست
   هاردی که ضربه بخوره اصولا دچار عدم شناسایی میشه و به هیچ عنوان بالا نخواهد امد اما بهر حال باید هاردرو ارسال کنید شرکت بررسی بشه

   ۳
   ۰
 34. شهداد گفته:

  سلام من یک لپ تاپ ایسوس با مدل x44h دارم ، حدود سه هفته پیش یکهو بلواسکرین ظاهر شد و من بعد از ریستارت دوباره تونستم کار کنم و طی این مدت چند بار تکرار شد و متاسفانه بی اعتنایی کردم تا دو روز پیش که این بلواسکرین با کد 0x0000007B ( که به معنی دسترسی نداشتن به هارد درایو بوت هست ) مواجه شدم ولی هارد در بایوس شناسایی میشه و به عنوان درایو بوت اجرا میشه ، در کنارش وقتی می‌خوام دوباره ویندوزی نصب کنم هیچ هارد درایوی نشون نمیده و درواقع دیتکت نمیکنه . من هارد رو روی یک سیستم دیگه هم چک کردم و دقیقا همون ارور رو میده ( موقع استارت ویندوز یکهو بلواسکرین ظاهر میشه ) . هارد و لپ تاپ هیچ آسیب فیزیکی هم نداشته . میخواستم ببینم آیا میشه کاری برای این هارد کرد؟ و راهی هست که بشه هارد دیتکت بشه و بتونم از اطلاعات پشتیبان گیری کنم ؟ ممنون از شما

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   شما می توانید هارد رو به یک سیستم دیگه اتصال داده ونه به عنوان بوت فقط به عنوان یک هارد دوم
   سپس در صورت دسترسی داشتن اطلاعات خود را استخراج نمایید در غیر این صورت و عدم شناسایی حتی به عنوان هارد دوم حتما باید ارسال کنید شرکت برای بازیابی دیگه شما برای رسیدن به اطلاعات خود کاری نمی تونید انجام بدین

   ۱
   ۰
 35. الیاس گفته:

  سلام من دیشب هارد به تلوزیون زدم الان بالا نمیاد و به من اخطار NTFCمیدهد میشه راهنمایی کنید راهی برای درست شدن داره

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد احتمالا از طریق تلویزیون فرمت شده اگر اطلاعات مهمی دارین باید ارسال کنید شرکت برای بازیابی در غیر این صورت می تونید هارد را مجدد فرمت ودر هنگام انجام این کار فرمت هارد را NTFS انتخاب کنید.

   ۰
   ۰
 36. مجید گفته:

  سلام خسته نباشید
  من هارد مای پاسپورت دارم تا قبل از تعویض ویندوزم درس کار میکرد الان که ویندوزو عوض کردم باز نمیکنه همه درایور ها هم نصبه تو سیستمای دیگه باز میکنه تو سیستم خودم نه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام اصولا تعویض ویندوز دلیلی به باز کردن هارد یا باز نکردن هارد نداره دلیل اصلی ان توی تنظیمات ویندوز می تونه باشه یه دلیل دیگه هم باید در disk managment حتما باید یک درایو با اسم انگلیسی انتخاب کنید روی هارد خود کلید راست کرده و تنظیمات رو از طریق add کردن می تونید درایو رو یا همون هارد را معرفی کنید.

   ۱
   ۰
 37. سالار ابراهیمی صابر گفته:

  ببخشید هارد رو سیستم اول بالا میاره اما تا میزنم که باز کنه کلا سیستم قفل میکنه فورمت هم نمیتونم بکن حتی با گوشی هم نتونستم فرمت کنم با تلوزیون هم تست کردم هارد رو نمیخونه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد خرابی فیزیکال دارد احتمال خرابی یک هد است اگر ظرفیت هارد از ۵۰۰ به بالا است می تونید ارسال کنید شرکت برای تعمییر

   ۰
   ۰
 38. Xr گفته:

  اقا سلام خسته نباشید من امروز ی هارد برای لپ تاپم گرفتم برای تست زدم به لپتاب و خوندش رفتم وارد my pc شدم و وارد فایل شدم دو تا برنامه بود من برنامه اولی رو پلی کردم و نصبو زدم یهو لپ تابم ی اخطار داد بعدم دوبار خاموش شد روشن شد بعدش درست شد …. هم موس بی سیمم از کار افتاد هم اون پوشه هارد در my pc دیگه نیست توروخدا کمکم کنید واردم نیستم میترسم خراب شده باشه نه موسم کار میکنه هرچی به usb وصل میکنم هم هارد بالا نمیاد

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   عزیز باید بررسی کنم اما اصولا شاید به خاطر نصب ناصحیح ویندوز می باشد که درایورها درست نصب نشده باشه

   ۰
   ۱
   • Matin گفته:

    سلام وقتتون بخیر امروز که میخواستم ویندوز بزنم به کامپیوترم بعد اینکه دستگاه رو رستارت کردم با این خطا مواجهه شدم “هاد دیسک شناسایی نشد سیستم را رستارت کنی “چند بار این عملو تکرار کردم ولی بازم همین خطا رو میده حتی هارد رو از سیستم جدا کردم و دوباره وصل کردم ولی درست نشد ممنون میشم اگه بگید مشکل از کجاست و به چ دلیل هستش

    ۰
    ۰
    • سعید گفته:

     هارد رو با پیچ گوشتی به هر طریق ممکن باز کن و داخلش تمیز کن
     به هر حال یا درست میشه یا مثل اولش کار میکنه در هر دو مورد ضرر نکردی

     ۰
     ۰
 39. بنیامین گفته:

  با سلام و درود خدمت دوستان عزیز؛ من یک هارد اکسترنال یک ترای سیگیت دارم که تا امروز درست کار میکرد امروز بعد از اینکه از لپ تاب جداش کردم و به سیستم دسکتاپم وصلش کردم دیگه شناسایی نشد در اتصال مجدد به لپ تاب هم شناسایی نمیشه ، چراغش روشنه و موتورشم کار میکنه ، با یک کابل دیگه هم تست کردم همینطور بود و تغییری حاصل نشد، چیکار باید بکنم؟
  در Disk management هم شناسایی نمیشه ولی در safe to remove USB گرینه اش میاد و البته وقتی میزنم Reject نمیشه.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام اگر در disk managment شناسایی نشود حتما مدیای هارد مشکل دارد اما شناسایی در safe to remove فقط شناسایی برد مبدل هارد است و دلیلی بر سلامت هارد نیست باید از یک معتبر برای ریکاوری استفاده کنید چون برای ریکاوری این هارد مسلما نرم افزار به درد شما نخواهد خورد و باید از ابزار سخت افزاری برای ریکاوری هارد یا تعمیر هارد استفاده کرد.

   ۰
   ۰
 40. عاطفه گفته:

  سلام من یه هارد wd my passport ultra دارم یه مدتیه که لپ تاپم آب ریخت روی کیبوردش و الان کیبوردش سوخته الان لپ تاپ مستقیم به برق وصله و باهاش کار میکنم بعد هارد که وصل میکنم یکم که میگذره یه صدای برفکی مانند ازش میاد میشه بگید دلیلش چیه؟کاملا بالامیاد رو لپ تاپ همه اطلاعاتش هم بالا میاد سرعتش هم خوبه مشکلی نداره فقط همین صداش نگرانم کرده ممکنه از لپ تاپ باشه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اول لپ تاپ رو درست کنید چون احتمال نوسان زدن به لپ تاپ و اسیب بیشتر وجود دارد.دوم اینکه بهتره از اطلاعات یک back up بگیرین سپس می تونید هارد رو به یک مرکز تعمیر ارسال کنید که به صورت کامل بررسی بشه.

   ۰
   ۰
 41. محمد امین گفته:

  سلام خواستم بدونم اگه هار اکسترنال رو به کنسول ps4 وصل کنم و مدام ازش استفاده کنم مشکلی بوجود نمیاد؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   در اغلب کنسول های بازی هم یک هارد وجود دارد اگر درست استفاده کنید خیر مشکلی پیش نخواهد امد

   ۰
   ۰
 42. tannaz گفته:

  سلام وقت بخیر
  هارد اکسترنال موقع اتصال به لپ تاب های دیگه بالا میاد ولی در لپتاب من هنگام کلیک روی درایو ها ارور a device wich does not exist was spicified رو میده علتش چیه و چگونه میشه برطرفش کرد

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   می تونه مشکلات زیادی باشه اما مطمعنم از لپ تاپ شما هست نه از هارد دیسک.می تونه مشکل تنظیمات خود لپ تاب باشه می تونه از عدم نصب درایور های لپ تاب و…. باشه.

   ۰
   ۰
 43. مجید گفته:

  سلام وقت‌بخیر
  به Ps4 پسرم هارد اکسترنال ۳ترا سیگیت وصل کردم و بازی نصب کردم،امروز درحین بازی کابل هارد از کنسول جدا شد و بعد از وصل کردن دیگه هارد را نمی‌شناسه و unsupported می‌زنه و درخواست فرمت کردن هارد !!!!
  خاموش روشن و…. کردم درست نشد
  راه داره درست بشه؟
  ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر اطلاعات مهم است باید ارسال کنید MBR هارد به مشکل خورده باید MBR بازسازی بشه که اطلاعات اسیب نبینه اما اگر اطلاعات مهم نیست فرمت کنید

   ۰
   ۰
 44. اعظم گفته:

  سلام من یه هارد ای دی تا دارم که به گوشی از طریق otgوصل میشد اما الان وصل نمیشه میگه ارتباط برقرار نمیشه میشه بدونم علت چیه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   می تونه از این موارد باشه می تونه هم نباشه،شما می تونید درصورت لزوم مبدل و یک کابل جدید تهیه کنید در صورت برطرف نشدن هارد رو برای یک متخصص ارسال کنید.

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد رو به کامپیوتر یا لب تاب وصل کنید واز اتصال و شناسایی ان توسط سیستم های دیگر مطمین شوید اگر اتصال برقرار شد کابل رابط را بررسی کنید اگر اتصال برقرار نشد مشکل از کابل نیست و خود هارد مشکل دارد

   ۰
   ۰
 45. زهرا گفته:

  سلام خسته نباشید، من کامپیوترم رو روشن کردم خیلی بیشتر از حد معمول طول کشید تا بالا بیاد؛ بعد هم وارد مای کامپیوتر شدم ودیدم سه تا از درایو هام نیستن ولی سه تای دیگه هستن ( دو تا هارد دارم)، از قسمت منیج و دیسک منیجمنت هم نتوستم پیداشون کنم؛ داخل کیس رو چک کردم که شاید سیم ها جدا بشن ولی همه چی اوکی بود؛ چیکار کنم بنظرتون؟ نمیخوام اطلاعات هارد از دست بره… خیلی کلافه و نگرانم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد دوم شما عدم دیتکت شده است می تونید در disk managment بررسی کنید اگر هارد رو اونجا شناخت خوب ممکنه دلیل خرابی یا مشکل در MBR هارد شما باشه یا بدسکتور اما اگر در اونجا شناسایی نشود پس حتما دچار عدم دیتکت شده که دلایل متعددی می تونه باشه

   ۰
   ۰
 46. اسماعیل احمدیان گفته:

  سلام من هارداکسترنال WD را به تلویزیون وصل کردم فرمت خواست انجام دادم دیگه این هارد توسط کامپیوتر قابل شناسایی نیست لطفا کمکم کنید

  ۰
  ۰
 47. علی ره گشائی گفته:

  احتمالا تلویزیون هارد را به شکل لینوکس فرمت کرده این هارد درکامپیوتر دیده نمیشود ولی اگه دوباره به تلویزیون وصل کنید هارد دیده میشه

  ۰
  ۰
 48. Ali گفته:

  سلام من هارد اکسترنال silicon power مدل Armor A30 دارم درحال کپی کردن بودم که اتصالش یه دفعه قطع شد از سیستم خارجش کردم دوباره به سیستم زدمش کپی کردم مشکل نداشت روز بعد به سیستم زدمش چراغش ثابت روشن میشه ولی سیستم اونو دیتکت نمیکنه توی disk management هم نمیاد به نظر شما مشکل جدی براش پیش اومد چون اطلاعات حساس دارم روش؟؟؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   شناسایی نشدن در disk managment نشان دهنده عدم دیتکت کامل هارد است.این امر می تونه خرابی کابل ، مبدا sata به usb یا خرابی خود مدیای هارد باشه .باید بررسی کنیم

   ۰
   ۰
 49. رضا گفته:

  سلام و وقت بخیر. یک هارد اکسترنال قدیمی دارم که پیام The disk you inserted is not readable by this computer رو میده. با هر نرم افزاری هم سعی کردم باز نشد. چطوری میشه خیلی سریع این مشکل رو رفع کرد؟
  سپاسگزارم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید هارد بررسی بشه خرابی مشخص واگر قابل رفع باشه رفع کنیم.پیشنهاد می کنم اگر در disk managment شماسایی شد با نرم افزار low level format یک بار کامل format ودر صورت رفع نشدن مشکل به یک متخصص مراجعه کنید.

   ۰
   ۰
 50. محمدرضا مولائی گفته:

  سلام و وقت به خیر.
  لبتاب من ایسوس x540ub-a هستش.من یه ssd بهش اضافه کردم و مشکلی نداشت.
  مدتی پیش که میخواستم روشن کنمش ارور reboot and pers a key رو میداد که سیستم بوت نمیشد.ویندوز رو عوض کردم ولی اینبار وقتی باسیستم کار میکردم ناگهان کلا پارتیشن های هارد اصلی میپرید.این مشکلو یکی از دوستانم رفعش کرد و ۳ ماه کار داد.ولی این اواخر بازم ویندوز بوت نمیشه و تنظیمات اولیه هم گاهی هارو رو نشون میده و گاهی اصلا شناسایی نمیکنه.هر دوتا هاردام رو هم چک کردم و بدافزار نداره و سالمن.ولی هیچ کسی نمیدونه مشکلش چیه.لبتابم نوهستش ولی نمیدونم این مشکل از کجا پیش اومده.راهنمایی میکنین که چیکار باید بکنم؟

  ۰
  ۰
 51. مهدی گفته:

  سلام جناب نامدار
  هارد من وصل کردم به یک گوشی الان کار می کنه ۲-۳ سالی اما همیشه باید برم تنظیمات و Change Drive Letter and Paths یک حرف بهش اختصاص بدم درصورتی که هارد دیگری دارم خودش خودکار انجام می دهد و نیاز به این کار نیست
  مشکل این هارد وسترن اکسترنال چیست؟
  ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   برای حل این مشکل شما می توانید از نرم افزار low level format اوایل هارد یا کل هارد را یک فرمت کامل کنید سپس پارتیشن بندی مجدد کنید این مشکل بر طرف می شود اما باید در نظر بگیرین که اگر اطلاعات داشته باشین اطلاعات از بین می رود می تونید اطلاعات را روی یک هارد دیگه بریزین این کار را انجام بدین بعد از برطرف شدن این مشکل دوباره اطلاعات رو روی خود هارد بریزین هارد شما مشکلی ندارد.

   ۰
   ۰
 52. QR7X گفته:

  سلام من لپتاپ لنوو G5070 دارم میخوام به جای هارد خودش که seagate 1TB هست یه ssd 256 adata بندازم . و میخوام هارد یک ترابایتیم رو با باکس تبدیل به اکسترنال کنمو با یو اس بی وصل کنم. فقط میخواستم بدونم که الان ویندوز روش نصبه اگه من رو ssd ویندوزو نصب کنم و بعد بیارم بالا اگه هارد ۱ ترا رو وصل کنم با سیم به لپتاپم با اینکه ویندوز روش نصبه آیا میتونم به اطلاعاتم دسترسی داشته باشم یا اینکه باید فرمت بشه و روش ویندوز نباشه تا بشه استفاده کرد ؟ ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   برای اتصال هارد به لپ تاپ که خود لپ تاپ یا pc ویندوز دارد نیاز به نصب ویندوز روی هارد دوم ندارد فقط نیاز است که هارد دوم را با مبدل یا همان تبدیل sata به usb به لب تاب متصل کنید سپس شما به عنوان هارد دوم می توانید از این هارد استفاده واطلاعات ریخته یا بردارین.

   ۰
   ۰
 53. داوری گفته:

  سلام / من به‌تازگی یه هارد وسترن دیجیتال ۴ ترا مای پسپورت گرفتم. میخوام دائم وصل سیستم باشه ولی با روشن شدن سیستم، هارد شناسایی نمیشه و حتما باید هارد رو جدا کنم و دوباره وصل کنم. همه کارهایی که تو اینترنت گفته رو انجام دادم ولی باز همینطوره. گارانتی هم چندین بار زنگ زدم ولی جواب درست و حسابی نمیدن. به نظرتون ایراد با هارده یا مشکل از مادر بورده. مادر بورد من Gigabyte P61_S3 هست. ممنون از پاسخگوییتون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   ایراد از هارد نیست
   اما شما می توانید هارد رو یک بار با نرم افزار Low level format یک بار از اول هارد تا اخر فرمت کنید سپس ممکنه مشکل حل شود
   البته اگر اطلاعات دارین اطلاعات از بین خواهد رفت
   پروسه بعدی هنگامی که هارد رو وصل می کنید روی my pc کلید راست کرده ودر قسمت manage روی disk managment می تونید هارد رو ببینی ودر این مرحله باید یک لیبل برای هارد معرفی کنید برای این کار روی همون هارد کلید راست کرده سپس change drive letter رو انتخاب کرده ود قسمت add یک نام انتخاب کنید

   ۰
   ۰
 54. Mohammad گفته:

  سلام علیکم خدمت شما و ضمن عرض خسته نباشید ، متشکرم از سایت خوبی که دارید
  در خواست راهنمایی داشتم از شما دوست عزیز
  یک مشکلی که برای هارد مای پسپورت وسترن دیجیتال بنده پیش اومده ، اینه که وقتی به سیستم وصلش میکنم هیچ اتفاقی جز سعی در خوانش اون هارد نمیوفته و سیستم فقط زور میزنه که هارد رو بخونه ، حالت چراغ هارد هم چشمک زن آهسته میشه ؛ بعضی اوقات هم یک درایو جدید با لوگوی سیدی (و نه شکل درایو و هارد) تو منوی this PC ایجاد میشه که فقط میشه نگاهش کرد و اصلا هم حتی نمیشه به داخل properties ش رفت انقدر که سیستم داره زور میزنه
  با دو سیستم با رم های ۶ و ۸ امتحان کردم هیچی به هیچی
  با اخرین استفاده ی اخیرم ، هیچ مشکلی تو خوانش ش پیش نیومده بود
  با تشکر از شما

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد داری یک سیستم خود درمانی داشته که شروع به اصلاح خود می کند
   اما اگر این خرابی ها در سطح هارد زیاد شود باعث از کار افتادن هارد شما خواهد شد.در این مرحله دیگر کاری از دست شما بر نخواهد امد.اگر اطلاعات مهمی دارین باید هارد رو برای کانون بازیابی ارسال نمایید .در این مرحله هارد شما به دستگا های سخت افزار اتصال داده شده ودر صورت داشتن اطلاعات اطلاعات شما در هارد دیگر ریکاوری شده ودر مر حله دوم هارد تعمیر شود یا مجدد بتوانید از این هارد استفاده کنید.تعمیر هارد باعث نابودی اطلاعات شما خواهد شد پس ابتدا باید اطلاعات به کمک دستگا ه های سخت افزاری ریکاوری سپس هارد شما در مرحله دوم تعمیر شود.

   ۱
   ۰
   • Mohammad گفته:

    از شما سپاسگزارم
    از چه طریقی میتونم با مجموعه ی شما ارتباط برقرار کنم؟
    و به نظر شما تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد حدودا چه مدت زمانی طول میکشه؟

    ۰
    ۰
    • محمد نامدار گفته:

     در صفحه تماس با ما شماره های شرکت و راههای ارتباطی قرار داد شده اند.اگر نیاز به مشاوره برای برآورد هزینه دارید بعد از ارسال هارد و برسی کارشناسی به شما اعلام خواهد شد تا در صورت تمایل عملیات ریکاوری انجام شود.برای مشاوره می تونید با شماره ۰۹۱۲۶۱۵۴۹۷۷ تماس بگیرید.

     ۱
     ۰
 55. امید گفته:

  با سلام
  من یه هارد adata دارم که وصلش میکنم به پورت پشت کیس قشنگ بالا میاد ولی وصلش میکنم به اسلات usb3 که نصب کردم شناسایی میشه داخل device manenger ولی اصلا بالاد نمیاد داخل سیستم ولی فلش میزنم به همون پورت قشنگ بالا میاره میشه کمکم کنید.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد شما مشکلی نداره مشکل از پورت usb می تونه باشه احتمالا برق تامین کننده برای هارد کم بوده و نمی تواند هارد رو روشن کند اما چون برق تامین کننده فلش کم می باشد فلش را به درستی شناسایی کرده و فلش در سیستم شناسایی می شود

   ۰
   ۰
 56. رمضانی گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من یه هارد اکسترنال دارم که تا الان مشکلی برای اتصال نداشته
  اما الان وسط انتقال داده اتصالش قطع شد و دیگه توسط لپ تاپم شناسایی نشد
  الان وقتی وصل میکنم به سیستم چراغ روشن میشه اما چشمک نمیزنه و چرخیدن دیسک حس میشه اما لپ تاپ شناساییش نمیکنه و صدای عجیبیم از هارد شنیده نمیشه
  اطلاعات سنگینی هم روش نیست فقط فیلم و فایل ورده
  تاحالا هم به چیزی جز لپ تاپ و کامپیوترم وصلش نکردم
  ممنون میشم راهنماییم کنید چجوری مشکل رو حل کنم
  ویندوز لپ تاپ رو هم به تازگی عوض کردم.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   قطعی هارد یا خاموشی ناگهانی هارد از مواردی هست که اصولا هد هارد شما اسیب خواهد دید
   و صحبت شما به عنوان شنیدن صدای عجیب موید این امر می باشد
   و بحث دوم سنگینی یا غیر سنگینی روی هارد امری غیر علمی بوده و نوع دیتا تاثیری روی خرابی یا عدم خرابی هارد ندارد
   از مواردی که باعث افزایش طول عمر هارد می شود استفاده صحیح از هارد می باشد
   بهر حال دیگه کاری از دست شما بر نمی اید باید هارد خود را ارسال کنید که خرابی ان مشخص شود و بر اساس خرابی روش درست گرفته شود
   اما احتمالا حدس بنده اینه که شاید دیگه هاردتون درست نشه فقط بشه اطلاعات رو نجات داد

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد رو توی disk managment چک کنید شاید اونجا نیاز باشه یک درایو براش تعریف کنید مثل درایو D و غیره البته این غیر FORMAT هست

   ۰
   ۰
 57. محمد گنجی گفته:

  سلام صبح بخیر
  هاردم را بهلب تاپ وصل کردم اما متاسفانه درایو را شناسایی نکرد و پیام فرمت / کنسل داد لطفا بفرمایید مشکل چیست البته اطلاعاتش هم برام بسیار مهمه .اما نمی دانم باید چه کار کنم لطفا راهنمایی می فرمایید .با تشکر

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   مشکلات می تونه این موارد باشه:
   ۱- خرابی فیزیکالی هارد
   ۲- مشکل در MBR هارد
   ۳- بدسکتوری در قسمت MBR هارد
   و چیز های دیگه بعضی وقت ها هم درست شناسایی نشدن هارد ممکنه کابل یا رابط به صورت درست وصل نشده مجدد امتحان کنید

   ۰
   ۰
 58. ارین گفته:

  سلام من هارد اکسترنال ۵ ترا سلیکون پاور دارم وقتی به سلامتی هارد نگاه می کنم ۸ درصد نشون میده که ارور های ۱۹۷ و ۱۹۸ هستن ولی من با هارد هیچ مشکلی ندارم منظور نه قطع و وصل هیچی ولی برنامه نشون میده الان من چیکار کنم ممنون می شم راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   ما هارد سیلیکون پاور نداریم اینها غالبا باکس هستند که در نهایت بعد از باز کردن باکس درون این باکس ها هارد دیگه ای وجود دارد
   اما پایین بودن سلامت دو دلیل دارد:
   ۱- هارد در حال خراب شدن است
   ۲- هارد دست دوم بوده تعمیر شده اما گرارش قبلی پاک نشده
   البته دومی به شرط چک کردن در زمان خرید معنی دارد و اگر بعضی مدتی استفاده این کار رو انجام دادین دیگه نمیشه گفت هارد دست دوم بوده یا خیر
   اما این یک لاگ از ارور های هارد بوده و بی توجهی به ان باعث از کار افتاده هارد در اینده واحتمالا از دست رفتن اطلاعات شما خواهد شد.

   ۰
   ۰
   • ارین گفته:

    ممنون فقط به نظر شما تا کی کار می کنه چون می خاستم یه هارد جدید بگیرم اطلاعات رو انقال بدم به اون بعد اینو به گارانتی بفرستم

    ۰
    ۰
    • محمد نامدار گفته:

     سلام
     قابل حدس نیست ممکنه یک هفته ممکن هم هست سالها کار کنه زمانی که خرابی جدید روی هارد پیدا شود وهارد بر اساس سیستم خود درمان این موارد خراب رو به دیفکت لیست ارسال کند وزمانی که این دیفکت لیست پر شود هارد دچار عدم دیتکت شده و دسترسی شما به اطلاعات از بین می رود

     ۰
     ۰
 59. آیدین گفته:

  سلام وقت شما بخیر

  من یه هارد اکسترنال Seagate Backup Plus 4TB دارم که یک دفعه چراغش خاموش نشد. کیبل های مختلف امتحان کردم و روی چند کامپیوتر هم امتحان کردم ولی باز هم هیچ
  ممکن هست راهنمایی بفرمایید لطفا؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   یعنی چی چراغ روشن نشد چراغ اون یک LED کوچیک روی برد هارد دیسک هست که روشن شدن یا نشدن ان چندان مهم نیست
   الان مهم اینه که ایا هارد شما بالا می اید یا نه اگر بالا می اد استفاده کنید اما اگر هارد بالا نمی اید شما می توانید ارسال کنید کانون وبرای شما این کار رو انجام بدن

   ۰
   ۰
 60. جواد گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من یه هارد اکسترنال ADATA HD710 1TB دارم. یه مشکلی واسم پیش اومده که وقتی به سیستم میزنم توی تب پایین نشون میده که نرم افزارش بدون مشکل نصب شده حتی صدای نصب شدن هم میادش، توی لیست هارد درایوهام توی Device Manager هم هستش و درایورش رو میگه بدون مشکل نصب کرده. فقط توی لیست درایوهای مای کامپیوتر نشونش نمیده. بنظرتون مشکل نرم افزاری هست یا سخت افزاری؟؟ بعد بنظتو چکار باید کنم؟ چون اطلاعات داخلش واسم خیلی خیلی مهم هستن. ممنون از راهنماییتون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   تمام مواردی که گفتین شناسایی می شود در اصل برد هاردتون رو دیتکت می کنه نه خود هارد رو .
   کاری از دست شما بر نمی اید شناسایی هارد در Disk Managment هست و الان که در اونجا شناسایی نمی شود پس حتما هارد یا مبدل هارد شما مشکل دارد بهتر است هارد خود را برای بررسی بیشتر به کانون بازیابی ارسال نمایید.

   ۱
   ۰
   • ارین گفته:

    سلام ببخشید من با برنامه hard disk sentinel نگاه می کنم که اون برنامه ۸ درصد سلامتی نشون میشه واسه هارد دوتا ارور هست وقتی اونارو خاموش می کنم سلامتی هارد ۹۷ میشه و خودم هم اصلا با هارد مشکلی ندارم نه صدا نه قطع و وصل هارد هم سلیکون پاور هست

    ۰
    ۰
 61. پژمان گفته:

  سلام
  لب تاب من ۴تا درگاه یو اس پی داره که ۲تاش درگاه یو اس پس ۳ هستش و دوتای دیگه درگاه یو اس پی ۲ هستش
  جدیدا هارد رو به دوتا از درگاههای ۳ میزنم هارد بدون مشکلی چراغش روشن و شر وع به چرخیدن میکنه ولی تو مای کامپیوتر نشون نمیده.با چندتا هارد دیگه هم تست کردم جالبه همون هاردها رو به درگاه دیگه میزنم کار میکنه بدون مشکل!!! چطری باید اون دوتا درگاه لب تاب که نمیخونه رو اوکی کنم؟(هاردها سالمه مشکل از یو اس پی سیستم هستش که نشونشون ویندوزم ۱۰ هستش) لطفا راهنمایی بفرمایید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   لپ تاب باید توسط یک کارشناس چک شود روشن شدن بدون دیتکت شدن یعنی یک مشکل بهر حال چیزی نیست که بشه از طریق راهنمایی مشکل رو حل کرد اگر ویندوز درست نصب شده ودرایو های خود لب تاب به درستی نصب شده است احتمال مشکل سخت افزاری لب تاب وجود دارد

   ۰
   ۰
 62. جوادی گفته:

  هارد اکسترنال من وسترن است و مدتیست پسوورد را میزنم باز نمی شود و رمز هم درست است است کامپیوتر هم می شناسد .مشکل از کجاست و راه حل چیست ممنون از کمک و راهنمایی شما

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   در بعضی از مواقع به علت وجود مشکل در خود هارد حتی با دانستن پسورد درست ممکنه دسترسی به اطلاعات نداشته باشین بهر حال اگر اطلاعات مهم باشد باید ارسال کنید شرکت که به کمک ابزار سخت افزاری پسورد by pass یا ورود با پسورد صحیح در اطلاعات داشته باشیم ود نهایت در هارد دیگری اطلاعات را ریکاوری کرده اما با نرم افزار های موجود در بازار امکان ورود به منطقه اطلاعات در این هارد موجود نیست.

   ۱
   ۰
 63. علی گفته:

  سلام
  یک سوال
  من هارد دوم را با استفاده از hdd caddy به لپ تاپ متصل کردم.
  ولی در اکثر مواقع، روی مانیتور اصلی لپ تاپ چیزی نمایش داده نمیشه (هرچند در پشت صحنه سیستم عامل رو بالا میاره. و این رو بخاطر این فهمیدم که وقتی مانیتور دوم رو با کابل به لپ تاپ وصل می کنم … روی مانیتور دوم تصویر دارم.)
  می خواستم بدونم این مشکل از کجا نشات می گیره؟؟؟
  وقتی هم که هارد دوم رو خارج می کنم … سیستم بدون اشکال بالا میاد.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  باتشکر

  ۰
  ۰
 64. امیر گفته:

  سلام. هارد من adata با ظرفیت یک ترابایت هست. سوگتش قدیمی یا همون usb2
  مشکل هارد من اینه که تا هفته پیش سالم بود و کار می کرد اما یه دفعه
  هارد دیگه روی کامپیوتر شناسایی نمیشه. وقتی کابل هارد رو به کامپیوتر یا
  لپ تاپ وصل می کنم چراغ هارد روشن میشه اما صدای وصل شدن نمیاد و هارد هم
  هیچ لرزشی نداره که میتونه نشونه کار نکردن هارد باشه
  لطفا برام درستش کنید و بگین چطوری براتون بفرستم؟ من در شهر آمل زندگی می کنم.
  تو رو خدا جواب بدین

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   مشکلی نیست می تونید به ادرس سایت مراجعه واز طریق تیپاکس یا پست ارسال کنید بعد از یک روز دست ما خواهد رسی و همان روز نتیجه رو اعلام می کنیم

   ۰
   ۰
 65. محمد گفته:

  سلام
  هارد اکسترنال ۱ ترا توشیبا مدل Canvio Ready دارم که برادر کوچیکم از روی کنجکاوی با کابل OTG به گوشی وصلش کرد و از اون موقع به بعد وقتی هاردو به پی سی وصل میکنم دیسکش شروع به چرخش میکنه اما چراغ هارد روشن نمیشه چه مشکلی براش پیش اومده؟ اطلاعات مهمی روی هارد داشتم ممنون میشم جواب بدید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   شما می توانید در قسمت disk managment چک کنید ایا هارد اونجا شناسایی می شود یا نه!
   اگر شناسایی نشود مشکل می تونه از کابل مبدل usb به sata یا خود هارد باشد
   اما این هارد ها دو دسته هستند اگر باکس یا خارج کنید یا یک تبدیل کوچک اون رو به usb تبدیل کرده است که می تونه اون به مشکل خورده باشد که برای اطمینان می تونید یک مبدل دیگه استفاده کرده یا اگر تونستید به یک مادربرد با همان حالت sata وصل کنیداگر بالا اومد هارد مشکل ندارد یا اگر برد یکپارچه usb باشد دیگه خود هارد مشکل داشته و باید ارسال کنید برای بازیابی اطلاعات.

   ۲
   ۰
 66. حامد سوری گفته:

  سلام آقای نامدار؛
  هارد ۲ترا سیلیکون پاور armor a65 سفید دارم. به لب تاب وصلش کردم که از اطلاعات داخلش استفاده کنم. اول لب تاپ هنگ کرد هارد رو جدا کردم و بعد از ریستارت لب تاپ و وصل مجدد، هارد مثل همیشه کار کرد. بعد از جدا کردن و وصل مجدد هارد، علامت اتصال usb و تیک سبز رنگ روش در گوشه صفحه desktop میاد و هارد جیک جیک میکنه و بعد از گذشت حدود ۱۵ ثانیه دوباره با صدای جیک جیک، اتصالش با لب تاپ قطع میشه. البته در این مدت چند ثانیه ای هارد بالا نمیاد فقط علامت اتصال usbگوشه صفحه desktop میاد و بعد از صدای مجدد جیک جیک اونهم میره.
  چراغ هارد در این مدت۱۵ ثانیه بصورت ثابت و برنگ آبی روشن میمونه.
  با یه لب تاپ دیگه هم امتحان کردم وضع بر همین منوال بود.
  ممنون از راهنماییتون.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   صدای جیک جیک یا همان تیک تیک روی هارد نشان دهنده خرابی فیزیکی هارد است، که هد روی سطح پلتر گیر کرده است البته به خاطر اکسترنال بودن هارد این هارد باید از باکس جدا و خارج از باکس هم چک شود اگر همین صدا رو هم خارج از باکس بده اطلاعات رو با جراحی میشه نجات داد اما هارد تعمیر نخواهد شد.
   صدای علامت اتصال usb هم غالبا شناسایی برد مبدل هارد می باشد شناسایی درست هارد در disk managment می باشد.

   ۱
   ۰
 67. امیر گفته:

  سلام. دو تا هارد WD دارم در لپ تاپ قدیمی ام و دیگر لپ تاپها کار می کند. در لپ تاپ جدید با ویندوز ۱۰ پرو تشخیص داده نمی شود. با وجود اینکه پورتهای USB سالم اند و فلشها را میخوانند. چراغ هارد روشن است و به نظر چرخش هم دارد ولی هیچ پیامی در ویندوز نمی آید. سپاسگزارم راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   می تونید در قسمت disk managment چک کنید اگر اونجا شناسایی بشه می تونید open کنید اما ممکنه اونجا اجازه open نده که باید برای در قسمت add یک اسم انتخاب کنید سپس می تونید وارد هارد شوید و محتویات هارد رو ببینید.

   ۱
   ۰
 68. مجتبی گفته:

  با سلام خدمت شما
  ببخشید من یه هارد ۵۰۰GB دارم تا دیروز ازش استفاده میکردم که یهو خودش برا خودش قطع شد بعد هر بار که وصلش میکردم روی سیستم شناسایی میشه رمز شو که میزنم باز میشه ولی نمیتونم وارد دیسک بشم و پیغام is not accessible نشون میده
  وضعیت هارد ههم وقتی وصلش میکنم چراغش روشن میشه و هیچ صدای غیر معمولی ازش در نمیاد فقط بعضی وقتا که وصل هستش یه صدای مثل گیر کردن ازش در میاد اونم کمتر از یه ثانیس صداش
  به نظرتون مشکلش چیه ؟ تقریبا همه راه هارو از نظر سیستمی رفتم و درست نشد اطلاعاتشم واسم مهم هستش ایا قابل بازیابی هست ؟ درست میشه هارد اصلا؟
  مشکل از کجاشه ؟
  هزینش چطوره اونوقت ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   این هارد باید بررسی بشه صدا غیر عادی از هارد چیزه خوبی نیست
   ممکنه مشکل بدسکتور خراب هد یا گیر کردن هد روی سطح پلتر باشه اما بهر حال این که می گین پسورد هم قبول می کنه نشان دهنده اینه که حتما الان قسمتی از هارد سالمه که می دونه پسورد داره و از شما می خواد پسورد رو وارد کنید
   هزینه و خرابی بعد از بررسی اولیه مشخص میشه

   ۱
   ۰
 69. محمدصادق شادکام گفته:

  سلام مهندس وقت بخیر
  من یک هارد اکسترنال ۵۱۲GB دارم که وقتی به لب تاب وصل کردم اطلاعات نشون میداد ولی کپی یا پاک نمیکرد . چند بار سعی کردم که به یکبار تمام اطلاعاتم فرمت شد . مجدد شروع به ریکاوری کردم که حدود ۷۰ درصد اطلاعات ریکاوری شد ولی باز مجدد باز نشد و الان هم به محض وصل کردن به لب تاب فقط اختار فرمت کردن هارد میده و وقتی گزینه فرمت میزنم میگه قادر به فرمت کردن نیست . چراغ ال ای دی هارد هم روشن هست و چرخش هارد دیسک هم طبیعی است . حال باید چکارش کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   من نمی دونم کی به شما یاد داده که وقتی هاردی یک مشکل داره با فرمت کردن میشه مشکلو حلش کرد!!!
   وقتی که هارد کپی نمیشه دلیل خرابی قسمتی از هارده که هد read قادر به خواندن ان منطقه نیست.حالا شما وقتی فرمت کردین یک مشکل به مشکل هارد اضافه کردین واین اطلاعات هم صد درصد اطلاعاتی هست که شما بدون فرمت می تونستین کپی کنید.بهر حال بهتره دیگه خراب تر نکنید و ارسال کنید شرکت اول ایمیج از کل هارد بگیرن سپس یک اسکن کنند و اطلاعات شما رو ریکاوری کنند.

   ۱
   ۰
 70. علی گفته:

  سلام من هارد adata hd720 با ظرفیت ۴ ترا دارم
  دیشب کار کردم باهاش سالم بود امروز وقتی به pc متصل کردم دیدم دیسک هارد میچرخه و pc میزنه usb متصل شد اما چیزی در مای کامپیوتر نمیاد و چراغ هارد قرمز خیلی خیلی کم رنگه که به زور میشه دیدش هارد ضربه هم نخورده اصلا حجم هاردم تشخیص نمیده
  نمیدهچه اتفاقی افتاده؟
  باید چیکار کنم؟

  ۲
  ۱
  • محمد نامدار گفته:

   سلام‌
   شما دیگه نمی تونید کاری کنید باید هارد رو ارسال کنید از باکس خارج بشه گارانتی کلا از بین میره بعد مشخص میشه هارد شما دچار چه مشکلی شده است
   که بر اساس مشکل راه کار مناسب انتخاب شود.

   ۱
   ۰
   • علی گفته:

    الان ۲ سال گارانتی تعویض هارد باقی مونده بعد اطلاعات مهمی هم دارم شرکت اونگ گفت تعمیرات نداریم ولی بازیابی هم میتونیم کنیم اطلاعاتو?
    چزوری ممکنه اخه؟
    ولی ۵۰/۵۰ درصد ریکاوری میشه
    حالا من موندم بفرستمش برای شما که اگه بفرستم گارانتی از بین میره یا بفرستمش برای اونگ که ممکنه اطلاعاتتم از بین بره . . .
    نظر شما چیه؟

    ۰
    ۰
    • محمد نامدار گفته:

     سلام
     هارد رو هنگامی که ارسال می کنید ما مجبوریم از باکس خارج کنیم خارج کردن از باکس منجر به باطل شدن گارانتی خواهد شد
     اما ما هم‌نمی توانیم تضمین اطلاعات شما را بدهیم چون تا هارد باز نشود تشخیص خرابی داده نشود امکان تشخیص وجود ندارد
     بررسی ما هم به صورت نرم افزاری بوده هم سخت افزاری در صورت لزوم از هر کدام به تشخیص کارشناس استفاده خواهد شد
     اما اصولا گارانتی فقط با نرم افزار توان کار کردن را داشته وتخصص اصلی انها چیزی غیر از ریکاوری می باشد اما به خاطر ورودی زیاد این کار را هم به عنوان یک کار در کنار کار های دیگه هم انجام می دهند
     حال تشخیص اهمیت اطلاعات با شماست

     ۰
     ۱
 71. علی طبیبی گفته:

  سلام وقت شما بخیر
  یک هارد اکسترنال وسترن آداپتوردار جهت بک آپ دارم، که آخرین بار به کامپیوتر وصلش کردم و safety remove نمی شد متاسفانه کابل اتصال usb اش رو کشیدم و دیگه بالا نمیاد، در قسمت file explore هارد رو نشون نمیده ولی در قسمت disk management آن را به صورت unallocated نشان می دهد. احتمالا با فرمت کردن هارد درست بشه ولی اینجوری اطلاعات هارد رو از دست می دهم. (لازم به ذکر است قبل از کشیدن کابل اتصال هارد،تمام محتویات هارد رو در یک فولدر بروی همان هارد ریخته بودم) در ضمن با نرم افزار HDD Regenerator هارد رو اسکن کردم و بدسکتور یا خرابی نداره. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  ۰
  ۰
 72. حسين بياباني گفته:

  سلام خسته نباشید
  هارد ۴ ترا ادیتا اکسترنال دارم
  هارد به سیستم وصل بود و به خوبی استفاده میکردم
  بعد همانطور ک هارد به سیستم وصل بود
  اقدام به تعویض ویندوز کردم از ۷ به ۱۰سوپرلایت
  بعد از بالاامدن ویندوز هارد اکسترنال من توسط سیستم شناسایی نشد
  تعویض ویندوز به ۸.۱ انجام دادم اما باز شناسایی نشد
  ولی در نرم افزار مینی پارتیشن تولز هارد بالا اومد و توش هم دیدم پوشه هامو ولی زده بود هارد پر است
  در بایوس سیستم هم هنگام روشن شدن اسم هاردم هست ک‌شناسخته
  اما تو ویندوز بالا نمیاد ک استفاده کنم
  هاید هم نشده
  وقتی وصل میکنم ایکنش میاد وسیستم میره و میمونه رو حالت شناسایی
  ممنون‌میشم مشکلم رو حل کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد رو به سیستم وصل کنید سپس روی this pc کلید راست کنید و سپس در disk managment هارد رو پیدا کنید روی هارد کلید راست کرد سپس chang drive letter and رو زده و سپس در قسمت add زده سپس ok کنید اینجا باید هارد شناسایی شود

   ۰
   ۰
 73. مجید گفته:

  من تازه یک هارد اکسترنال اپیسر ۲ ترابایت خریدم این پیغام رو میاره چکار کنم

  this device is currently in use. close any programs or windows that
  might be using the device and then try again

  ۰
  ۰
 74. Danial گفته:

  سلام منم ویندوزم ۷ چندروز پیش هارد رو وصل کردم ب سیستم هارد روشن میشد اما تو قسمت دیسک منیجمنت اصلا نشون داده نمیشه بعدشم تو قسمت دیوایس منیجر با علامت تعجب زرد نشون داده شده
  حتی Eject هم میاره و تو قسمت دیوایس و پرینتر هم با علامت تعجب زرد رنگ نشون داده شده هرکاری کردم نتونستم اطلاعات هارد رو بالا بیارم تو تلویزیون که زدم به خوبی کار میکرد و و اطلاعات رو نشون داد اما تو سیستمم نیاورد
  حتی دو سیستم دیگه رو امتحان کردم و رو ویندوز ۱۰ هم امتحان کردم اما همه جا همون مشکل رو داشت ممنون میشم جوابم رو بدید
  چراغ هارد روشن میشه و هیچ صدای اضافی هم نمیده تو تلویزیون به خوبی کار میکنه

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   شناسایی در دیوایس منیجر شناسایی فقط برد هارد دیسک است مهم شناسایی در دیسک منیجمنت است اما اگر در تلویزیون شناسایی شود اصولا باید در دیسک منیجمت هم باید شناسایی شود در غیر این صورت باید هارد شما توسط یک کارشناس بررسی شود

   ۰
   ۰
 75. عرفان بتوئی گفته:

  سلام ، من تو استفاده از هارد ۱ ترابایت my passport ام مشکلی نداشتم تا اینکه وصلش کردم به یه لپ‌تاپ خیلی ضعیف و اون موقع حس کردم ممکنه بخاطر سنگین بودن هارد لپ‌تاپ تو اجراش مشکل داشته باشه ، از اون به بعد هارد رو به هر دستگاهی که قبلاً وصل میکردم ، وصل میکنم تا چند بار مشکل شناسایی داره و بعد از مدتی حتی اگه شناسایی هم بکنه فایل های داخلش اجرا نمیشه

  ۰
  ۰
 76. علی گفته:

  سلام.خسته نباشید
  من چند وقت پیش ی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال خریدم.شب اول توش یکسری فایل ریختم.یکم ک حجم موارد ارسالی به هارد افزایش پیدا کرد(تعداد فیلم های انتخاب شده برای انتقال به هارد)کامپیوتر و هارد هر دو هنگ کردن.بعد چند دقیقه که از این حالت در اومدن هارد رو ک متصل میکنم شناسایی میشه اما فایلهایی ک ریختم تو هارد نمایش داده نمیشه.ارور میده.فایل جدیدی هم نمیتونم بریزم داخل هارد.صدای تق تق هم پیدا کرده.
  اما وقتی به سیستم دیگه ای متصلش میکنم هیچکدوم از این ایرادها رو نداره.صدا نمیده و فایلها کاملا بدون مشکل اجرا میشن.

  ۰
  ۰
 77. رضا گفته:

  سلام و وقت بخیر
  من قبلاً از با استفاده پشتیبان گیر ویندوز ۷ از فایلهای سیستمی درایو C پشتیبان گرفتم و الان که کامپیوتر رو بوت کردم جهت بازیابی ویندوز در قسمت بایوس و گزینه بوت نام هارد اسکترنال که به کیس وصل هم هست شناسایی نمیشه می شه بفرمایید اشکال از چی هست ضمناً فرمت هارد رو هم NTFS کردم متشکرم

  ۰
  ۰
 78. محمد گفته:

  سلام.وقت بخیر.یک هارد ۱تزابایت ترانسنت دارم.وقتی وصلش میکنم به لپ تاپ صدای وصل شدن از اسپیکر شنیده میشه چراغ هارد روشن میشه.صدای اضافی نمیده.درایوش در divice manager دیده میشه.اما در مای کامپیدتر گاهی اوقات درایوش دیده میشه و همینطور مای کامپیوتر در حالت لود کردن میمونه و درایو رو باز نمیکنه.در قسمت disk managment هم تا وقتی هارد وصل هست باز نمیشه و به محض کشیدن هارد باز میشه و فقط هارد لپ تاپ رو نشون میده.البته گاهی که هارد رو میکشم سیستم میگه که format باید بشه هاردت.با این حالت هم دوباره وصلش میکنم و دکمه فورمت رو که از قبل روی صفحه مونده میزنم و همینطور لودینگ میکنه بعدشم ارور میده که نمیتونه فورمتش کنه.امروز واسه یک لحظه به دستگاه رسیور وصلش کردم فولدرها در تی وی باز شد.دوباره زدم نشد.!!!!ممنون میشم راهنماییم کنید .

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   دیدن در disk manager شناسایی صرفا برد هارد می باشد مهم شناسایی در disk managment است که شناسایی نمی شه.بهر حال اگر اطلاعات هارد مهم است چرا شما هارد رو فرمت می کنید چون فرمت کردن این هارد مشکلی به مشکل هارد شما اضافه خواهد کرد.اگر اطلاعات هارد شما مهم است باید به کمک ابزار سخت افزاری ریکاوری و بعد از ریکاوری درصورت نیاز تعمیر نیز شود.
   اما بهر حال از شما دیگه کاری ساخته نیست و باید این هارد رو به کانون بازیابی اطلاعات ارسال نمایید.

   ۱
   ۰
 79. محمد گفته:

  تشکر.از راهنمایی شما.متاسفانه تا وقتی هارد اکسترنال متصل هست هر برنامه ریکاوری که نصب میکنم اجازه باز شدنش رو نمیده و به محض خارج کردن هارد از سیستم برنامه ریکاوری باز میشه و هارد لپ تاپ رو نشون میده

  ۰
  ۰
 80. رضا گفته:

  سلام و خسته نباشید و عرض ادب خدمت شما. راستش من هارد اکسترنال یه ترا وسترن دیجیتال مای پاسپورت داشتم که خیلی و خوب عالی کار میکرد ولی یه روز که وصل کردم به سیستم دیدم سیستم شناسایی نمیکنه با اینکه بنظر سالم میاد و چراغ هارد هم چشمک میزنند ولی هارد به طور کلی شناسایی نمیشه
  میشه راهنمایی کنید مشکل چیه و باید چیکار کرد؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   روشن بودن LED دلیل به سلامت هارد شما نیست کاری از دست شما بر نخواهد امد باید توسط یک کارشناس و ابزار سخت افزاری اطلاعات به صورت امن ریکاوری شود

   ۰
   ۰
 81. مهدی م گفته:

  با سلام، ببخشید سوالی داشتم ازتون
  من یه لب تاب لنوو g500 دارم، چند سالی بود دوتا پورت usb3 کنار هم کار نمی‌کرد،وقتی هارد یا فلش میزدم چراغ هارد و فلش روشن نمیشد، متوجه شدم کلا usb3 لب تاب یا برقش ضعیفه یا کلا برق نداره، خلاصه اینکه دیروز یه شارژر موبایل ۵ ولت ۲ آمپر به یکی از پورتهای usb3 زدم. وبه پورت دوم usb3 هارد رو وصل کردم هارد بالا اومد، جالبیش اینجا بود که وقتی فایلی از هارد کپی کردم یا داخل هارد ریختم با سرعت بالا انجام می‌شد.
  حال سوالم اینه با این روشی که usb3 رو فعال کردم بعدها مشکلی برای هارد پیش نمیاد.؟
  ممنون میشم به سوالم جواب بدید.

  ۰
  ۰
 82. کاوه گفته:

  سلام. هارد اکسترنال adata من مشکلی نداشته جدیدا دیگه روی لب تاپ بالا نمیاد اما در قسمت devices and printer شناسایی میشه. چه راهکاری پیشنهاد میدید.البته در قسمت مای کامپیوتر هم قابل رویت نیست که بشه از cmd یا mount استفاده کنیم برای فیکس کردن مشکلش

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   این هارد در حال حاضر روی سیستم شما شناسایی نمی شود اون شناسایی هم مربوط به برد هارد دیسک شماست
   اینکه می گین چه پیشنهادی می دین باید اول خرابی هارد مشخص شود بعد بر اساس خرابی راهکار مشخص شود بهتره ارسال کنید شرکت برای بررسی دقیق تر و کارشناسی.

   ۰
   ۰
 83. علی گفته:

  توروخدا راهنمایی کنین:
  سلام من هارد مای بوک وسترن ۲ترا دارم چراغ هارد روشن میشه و در سیستم شناسایی میشه ولی مینویسه my book 1170 device unplugged لطفا راهنمایی کنید و درایوها نمیان

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   چند بار گفتیم دوباره تکرار می کنیم روشن شدنوچراغ led روی برد نشان دهنده سلامت و عدم سلامت هارد نیست اون فقط متصل به برد هارد است واگر به تنهایی هم به کامپیوتر اتصال دهین اون چراغ روشن میشه مهم شناسایی هارد در disk managment است واگر اونجا شناسایی نشود پس هارد شما دچار عدم دیتکت شده است
   حال این خرابی می تونه مربوط به خرابی برد خرابی خود هارد بدسکتور و خرابی های دیگه ای هم باشند که باید حتما توسط یک کارشناس بررسی شود

   ۰
   ۰
 84. سارا گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من یک هارد اکسترنال سیلیکون پاور یک ترا دارم تا یک هفته پیش مشکلی نداشته زمانی که به لپ تاپ با سیستم عامل iOS وصل کردم و یک فایلی رو با حجم ۷۰ گیگ داخلش ریختم بدون هیچ مشکلی فایل ریخته شد اما امروز دچار مشکل شده با لپ تاپ با سیستم عامل iOS بعضی مواقع هارد رو باز میکنه و داخل فایل ها میشه ( اما بعد از چند دقیقه هنگ میکنه ) و بعضی مواقع اصلا داخلش نمیره با لپ تاپ با سیستم ویندوز هم امتحان کردم اما تغییری نکرد می خواستم بدونم به خاطر فایل با حجم زیادی هست که داخل هارد ریختم یا مشکل دیگه ای دارد ؟ لطفا راهنماییم کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اصولا ریختن اطلاعات به تنهایی نمی تواند برای هارد مشکل ساز شود
   اما در بعضی از مواقع قسمتی از هارد مشکل داشته اما از این فضا استفاده نشده است و با ریختن اطلاعات و استفاده از این فضا حالا این خرابی خودش رو نشون می ده یا هارد در حال خراب شدن بود و هم زمان بودن این دو کار این تصور رو ایجاد می کنه که ریختن این اطلاعات باعث به وجود امدن این مشکل شده است
   اما بهر حال این هارد باید چک شود اما بهتره قبل از انجام هر کاری از این هارد یک بک اپ تهیه کنید که در اینده برای اطلاعات مشکلی پیش نیاید

   ۰
   ۰
 85. سعید گفته:

  سلام من یک هارد اکسترنال ۳۲۰ گیگا بایت دارم که مدتی به تلویزیون متصل بوده است اکنون که به کامپیوتر وصل میکنیم فقط اسم هارد را نشان می‌دهد ولی وارد هارد نمی‌شود و وقتی به تلویزیون وصل میکنیم بدون هیچ مشکلی عکس ها و فیلم ها را نشان می‌دهد امکان داره راهنمایی بفرمایید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   چند دلیل می تونه باشه باید بررسی بشه اما به کل زدن هارد به TV پیشنهاد نمی شود چون در نهایت TV به علت نوسان و تغییر در فایل سیستم ممکنه شما رو به مشکلات این مدلی گرفتار کند
   برای حل این مشکل اول باید دید که هارد در Disk managment به چه صورت قابل مشاهده است
   در بعضی مواقع باید برای اون هارد در disk managment کلید راست کرده و گزینه chang drive letter را زده سپس در صفحه بعد گزینه add را زده ودر نهایت ok کرده
   اما اگر هارد در این قسمت به صورت raw نمایش داده شود حتما باید از نرم افزار های بازیابی برای رسیدن به اطلاعات در کامپیوتر خود استفاده کنید
   بهر حال در حال حاضر به خود هارد شما بستگی دارد

   ۰
   ۰
 86. پریا گفته:

  سلام هارد دیسک ما seagate هستش و پس از اتصال به یک لپ تاپ تغییر فرمت داده ظاهرا و درایو باز نمیشود و گزینه format یا cancel نمایان میشود و هارد قابل خواندن نیست ولی محتوا دست نخورده باقی مونده و ویندوز ۷ ما نمیتونه هارد رو accses کنه راه چاره چیه ایا باید ریکاوری بشه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بله این هارد نباید فرمت شود تنها راه ان در حال حاضر فقط ریکاوری در یک هارد دیگه ودر صورت تایید کل اطلاعات و کم و کسر نبودن همه اطلاعات سپس می توانید حال فرمت واز هارد استفاده کنید اما اگر این کار رو به کانون بازیابی اطلاعات ارجاع دهید اطلاعات روی خود هارد بدون فرمت شدن باقی خواهد ماند

   ۰
   ۰
 87. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید آقای نامدار ❤

  ی هارد اکسترنال adata مدل HD830 باظرفیت ۵tترابایت دارم ک امروز خیلی معمولی وصل بود تا این که لبتابم هنگ کرد ریستارت کردم بعد ریستارت توی مای کامپیوتر لبتابم درایو هارد رو نمایش نمی داد کابل رو جدا کردم مجدد وصل کردم اعلان وصل شدن میاد از قسمت پایین هم میتونم اجکت کنم هاردو توی
  disk management هاردم رو بشکل ناشناس و عبارت ( not initialized) نمایش میده بدون این که مقدار حجم فضارو نشون بده, به محض ورود ب دیسک منیجمنت ارور initialized disk با دو گرینه MBR/GPT رو نشون میده ک دستش نزدم و پنجره رو بستم روی هاردم ک ناشناس زده راست کلیک ک میکنم ۴ گزینه
  initialized disk (محو غیر قابل کلیک ) / آفلاین / پروپرتیس و help رو نشون میده ب کامپیوتر دیگه هم وصل کردم باز ب این صورت بودش کلیپای آموزشی حل این مشگل بیشتر با آپدیت کردن درایور و خاموش و روشن کردن سیستم اشاره داره , من از طریق device manager روی سیستم دیگه آپدیت درایو گرفتم و بعد از ورود ب دیوایس منیجمنت و بستن پنجره مربوط ب MBR/GPT روی هارد ناشناسم ک Not initialized زده راست کلیک میکنم گزینه initialized disk دیگه محو نیست و قابلیت کلیک گرفته فقطم رو دستگاهی ک آپدیت درایو گرفتم ب این شکل هست هارد هیچگونه صدای اضافی نمیده و موتورش کار میکنه خیلی اطلاعاتش برام ضروری هست ممنون میشم راهنماییم بفرماید ک چطور میتونم ب اطلاعاتم دسترسی پیدا کنم سپاس از سایت خوبتون و پاسخگوییتون ممنون میشم پاسخ بدید ??

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   این هارد فعلا به نظر می رسه پارتیشن یا MBR هارد پاک شده است و به هیچ عنوان نباید در این حالت تغییری روی هارد انجام بدین و یک دلیل دیگه هم می تونه باشه و اونم خرابی فیزیکالی هارد باشه
   اما بهر حال برای رسیدن به اطلاعات این هارد نیازی به تغییر در وضعیت حال حاضر هارد نیست فقط باید هارد در همین حال بررسی شود شما می تونید از یکسری از نرم افزار های درون سایت استفاده کنید اما اگر سرعت SCAN پایین بود دیگه ادامه ندید چون ممکنه خرابی فیزیکالی هارد باشه و باید حتما ارسال کنید شرکت برای بررسی کارشناسی هارد

   ۰
   ۰
 88. احمد گفته:

  باسلام و خسته نباشید
  یک هارد وسترن یک ترا را با کدی به لپ تاپ لنوو متصل کردم.در بایوس شناسایی میشه ولی در دیسک منیجمنت گاهی شناسایی میشه ولی اکثر مواقع شناسایی نمیشه.هارد سالمه و از طریق واسط در پورت USB به درستی کار می‌کنه .در ضمن ویندوز سیستم ۱۰ هستش که به تازگی روی یک هارد ssd نصب کردم به نظر شما مشکل از کجاست؟
  می‌تونه کدی یا پورت سیستم خراب باشه یا مشکل نرم افزاری هستش؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   در بعضی از مواقع اگر هارد در disk managment شناسایی شود اما در this pc بالا نیاید باید باید در disk managment کلید راست کرده chang drive letter را زده سپس در صفحه بعد گزینه add را زده ودر صفحه بعدی ok کرده حالا هارد شناسایی می شود اما اگر هارد در disk managment کلا دیده نشود مشکل می تونه از چیز های دیگه مانند کدی و غیره باشه

   ۰
   ۰
 89. فرزین گفته:

  سلام.من هارد داخلی لپ تاپ رو به هارد اکسترنال تبدیل کردم. بعد از مدتی بعد از اتصال هارد با کابل به لپ تاپ،زیر یکی از فولدر ها نوشته ی NTFS درج شده و وقتی روی فایل کلیک میکنم پیغام Access is denied رو میده.ولی وقتی هارد رو به تلویزیون متصل میکنم فولدر باز میشه.راهکاری هست تا فولدر رو داخل لپ تاپ باز کنم؟اطلاعات داخل فولدر رو لازم دارم.

  ۰
  ۰
 90. Mohandes گفته:

  فکر میکنم فایل هاتون مخفی شده و خاصیت فایل سیستمی گرفته راهکار folder options/show hidden files/hide system files

  ۰
  ۰
 91. ابراهیمی گفته:

  سلام
  من تاره لپ تاپ خریدم
  تو اطلاعاتش همssd و هم hdd داشت
  اما فقط حافظه ی ssd رو من میبینم
  ایا ممکنه فعال نباشه hdd ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر هاردی به لپ تاپ وصل باشه حتما باید در disk managment شناسایی شود شما باید در disk managment چک کنید و حتما دوتا هارد اتصال داده شده باشد ممکنه هارد دومی که متصل هست پارتیشن بندی نشده باشد که این امر سبب می شود هارد به صورت un allocated نمایش داده شود و نیاز به پارتیشن بندی باشد

   ۰
   ۰
 92. نیما گفته:

  سلام
  من با کامپیوتر کار میکردم که یهو وایساد، ریستارتش کردم نوشت a disk read error occurred ، هارد رو در آوردم و با تبدیل به کامپیوتر دیگه وصل کردم یکم طول کشید همه اطلاعات رو آورد بجز درایوی که ویندوز روش نصب بود (اصلا هیچی نشون نمی ده ازش و وقتی روش کلیک میکنم گیر می‌کنه). یه فایلی رو حذف کردم حذف شد وقتی یه فایل دیگه رو انداختم توش صدای تق تق داد. بنظرتون مشکل از چیه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   صدا از هارد دربیشتر موارد نشان گر خرابی هد می باشد اما اینکه اطلاعات بقیه پارتیشن ها به غیر از C الان قابل مشاهد است ممکنه نقص در خرابی هد باشه اما بد سکتوری شدید در اوایل هارد که خود این امر به علت استفاده بیش از حد از هارد بوده که باید بررسی دقیق انجام شود سپس میشه دلیل خرابی رو به طور دقیق گفت

   ۱
   ۰
 93. علی گفته:

  سلام ،وقتتون بخیر ،هارد اکسترنال یک ترابایت وسترن المنتز دارم از طریق ویندوز ۸.۱ روش رمز گذاشتم یکی دوسال استفاده می کردم بعد از یه مدت سخت بالا میومد و بعد اگر فایلی میخواستم کپی کنم از داخلش به بیرون خیلی کند و یا خطا میداد و در نهایت ویندوز عوض کردم گاهی محل رمز زدنش میاد میزنم باز نمیکنه و سرعت لپتاپ کند میشه زیاد و هنگ میکنه و بعد چند دقیقه یه صدای بق کوچیک میزنه وچراغشم اکثر اوقات یکسر روشن هست ، با کامپیوترهای دیگم تست کردم همینطوری تقریبا .به تلوزیون نزدم تاحالا اسیب فیزیکیم نداشته می خواستم بدونم علتش چیه اطلاعاتم برام خیلی مهم امکان بازیابی اطلااتش هست؟ مشکل سخت افزاری ای نرم افزاری؟؟؟ ممنونم از شما که وقت میذارید و پاسخ میدین

  ۰
  ۰
 94. هستی گفته:

  سلام وقت بخیر
  یه هارد transcent خریدم، در ابتدا دو پوشه ی recoverx , transcentlit داخلش بود که فروشنده این دو تا فایل را در سیستم خودش کپی کرد (اولین سوالم اینه که چرا این کار را انجام داد؟ (خودش جواب درستی به من نداد))
  سوال دومم اینه که این دو فایل برای چه هستند و می توانم اینها را حذف کنم یا نه؟

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هر هارد با هر برندی دارای یک نرم افزار روی خودش هست که مثلا یک اپشن محسوب میشه مثلا در بعضی از برند های وسترن نرم افزار پسورد گذاری وجود دارد و غیره برداشتن از هارد شما مهم نیست چون اصولا می تونسته این فایل هارو هم از خود سایت مرجع هم دانلود کنه.
   حذف اونها هیچ مشکلی برای شما پیش نمی اره و شما می تونید این فایل هارو حذف کنید

   ۱
   ۰
 95. مهران گفته:

  سلام هارد وسترن ۴ ترا مدل المنت دارم میزنم به لپتاپ شناسایی نمیشه اجکت دوباره میزنم به لپتاپ شناسایی میشه مشکلش چیه؟؟

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   این هارد مشکل عدم دیتکت به خاطر بدسکتور یا خرابی هد و خرابی های فیزیکالی دیگری می باشد که بعد از بررسی اولیه قابل تشخیص هست مشکل این هارد با دستگاه های سخت افزاری قابل حل می باشد

   ۰
   ۰
 96. Sajad hasani گفته:

  سلام درحال انتقال فایل از هارد به گوشی توسط کامپیوتر بودم که یهو قطع شد بعد هارد دوباره وصل کردم ولی بالانیاورد درحالی کع چراغ پاورش روشن بود ولی چشمک نمیزد توبخش disk management بررسی کردم نوار مشکی بالاش بود وun allocated بود ولی اازه پارتیشن بندی نمیداد وگزینش غیر فعال بود وقتی کلید راست میکردی فقط دوگزینه آخر برای بررسی فعال بود تمام زندگیم توهارده لطفا راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   پارتیشن هارد الان غیر قابل دسترسی است و ساختن پارتیشن جدید باعث از بین رفتن اطلاعات شما خواهد شد و یک مشکل به مشکل اصلی هارد شما اضافه می شود بهر حال بهترین کار در حال حاضر سپردن این هارد به دست یک متخصص می باشد

   ۱
   ۰
 97. Mmd گفته:

  سلام
  قبلا هارد wd قفل شده بود که فقط با یک سیستم بشه لاگین کرد الان اون سیستم دیگر وقتی ب اون سیستم هم میزنم شناسایی نمیکنه پیغام : The request could not be performed because of an I/O device error
  نمایش داده میشه ممنون میشم بفرمایید چطور میشه این مشکلو حل کرد

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   پسوندی smart وسترن هارد شما رو قفل کرده و برای دسترسی به اطلاعات حتما باید پسورد رو داشته باشین و برای وارد کردن پسورد باید در قسمت disk management یک پارتیشن چند مگ زیر همون پارتیشن هارد وجود دارد که اونجا می تونید ورود کنید و پسورد رو وارد کنید اما اگر اون پارتیشن خراب شده باشه به شما این اجازه رو نمی ده و باید حتما این نرم افزار که اگر اشتباه نکنم smart security wd رو دانلود و روی سیستم نصب کنید وقتی که این نرم افزار رو نصب کنید خودش تشخیص می ده کدوم هارد پسورد داره و می تونید پسورد رو وارد کنید و به اطلاعات دسترسی پیدا کنید و می تونید پسورد رو هم برای همیشه وردارین اما اگر پسورد رو ندارین یا برای نصب نرم افزار مشکل دارین باید هارد رو ارسال کنید شرکت تا مراحل ریکاوری یا تعمیر از طریق دستگاه های سخت افزاری انجام شود

   ۰
   ۰
 98. حیدری گفته:

  سلام.وقتتون بخیر
  هارد۵۰۰ وسترن سبز اینترنال دارم که سلامتش حدود ۸۹ درصد بود یکدفعه سیستم هنگ کرد و ارور صفحه ابی داد و ریستارت شد و هارد شناسایی نشد بعد از ربع ساعت سیستم روشن کردم و ویندوز اومد بالا ولی باز پس از گذشت ده دقیقه مجدد تکرار شد و ارور صفحه ابی زد و اجازه مطالعه نداد و سیستم ریستارت و دیگه هارد شناسایی نشد حالا از طریق کابل ساتا روی مادربورد بعنوان هارد دوم یا اصلی با هر سیستمی در ویندوز و بوت مادربورد قابل شناسایی نیست ولی با تبدیل ساتا به usb در ویندوز در سیستم منیجر و سیستم منیجمنت شناسایی میشه ولی در منیجمنت حجم منفی پنج هزار کیلو هست. با ی هارد مشابه فقط برد جابجا کردم(فقط ظاهری برد عوض شد. فریمور یا تنظیمات یا کار خاصی اگه باید برای برد عوض کردن انجام بشه , انجام ندادم) و باز هیچ تفاوتی ایجاد نکرد . هارد صدای خشن و غیر عادی ندارد .لطفا راهنمایی بفرمایید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد شما disk connect شده است و اگر در سیستم دیگه به عنوان هارد دوم هم شناسایی نشود هارد شما مشکل داشته و بدون دستگاه های سخت افزاری قادر به تشخیص و قابل رفع نیست نداشتن صدای اضافه نیز چیزی خوبی است و کمی ما رو امیدوار می کنه که مشکل هد نداشته باشد.

   ۰
   ۰
 99. عبدالقدیر گفته:

  سلام
  من چند روز قبل یک هارد HDD 500GB رو خریداری کردم و از هارد قبلیم به عنوان هارد اکسترنال می خواستم استفاده کنم اما اونو وقتی وصلش میکنم روی دیسک منجمنت نشون میده اما غیر فعاله و همچنین اصلا روی مای کامپیوتر نشون نمیده و همچنین روی برنامه مینی تول پارتیشن ویزارد هم کل درایو های داخل هاردو با تمام مشخصاتش نشون میده میشه بگید مشکل این چی میتونه باشه؟

  ۰
  ۱
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   در قسمت disk management باید کلید راست کرده سپس گزینه change drive letter and را زده و در صفحه جدید شما می توانید گزینه Add را انتخاب کرده ودر صفحه آخر ok نمایید حالا هارد را هم از قسمت my pc می تونید وارد آن شوید هم از همین disk management

   ۰
   ۰
 100. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید
  من هارد دست دوم خریدم و روس سیستم سوار کردم ولی متاسفانه در همان ابتدای روشن شدن پیسی در بایوس (اگر اشتباه نکنم) ارور می دهد که بوت نمی شود
  کمک کنید چکار کنم.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   سوال شما قاعدتا با جواب بوده هارده دست دوم پس هنوز ما در سلامت این هارد مطمئن نیستیم که دنبال حل مسایل دیگه برویم اما در حال حاضر بیشترین دلیل خرابی هارد شما بوده ودر بیشتر مواقع برای یک هارد دست دوم سلامت هارد را به همراه فرمت کردن در حضور مشتری چک کرده و به مشتری اطمینان داده که هارد سالم است که این موارد نشان دهنده سالم بودن هارد نبوده و زیرا فرمت فقط اوایل هارد انجام می شود و اواسط و اواخر هارد اصلا چک نمی شود ودر نهایت فرمت کردن و فرمت شدن هارد فقط شاید حدود یک ملیون از هارد درگیر می شود البته بر اساس ظرفیت این عدد نیز متفاوت است و با بالا رفت هارد این عدد هم افزایش می یابد پس هارد باید از سلامت آن با یک write و read کامل چک شود وبعد از انجام این پروسه می توان اطمینان به سلامت هارد پیدا کنیم

   ۰
   ۰
 101. amir mahdi گفته:

  سلام عصر بخیر من سوال داشتم اینکه می خواهم هارد لپتاپ رو با سیم به مادربرد کامپیوتر وصل کنم و جای ساتا هاش پره یعنی جای هارد دوم و بعد از یه مدتی جداش کنم و به حالت اول برگردونم آیا برای هر جا به جایی نیاز به فرمت کردن هست یعنی اتصال هارد به سیستم نیاز داره و بلعکس؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   دو کار می تونید انجام بدین با کابل ساتا و برق به کامپیوتر اتصال دهید یا برای هارد لپ تاپ یک باکس تهیه کنید و از طریق پورت USB3 به کامپیوتر وصل کنید و برای شناسایی اون نیازی به فرمت کردن درایو نیست زمانی که اتصال دهید بدون هیچ مشکلی در سیستم با اطلاعات شناسایی می شود

   ۰
   ۰
 102. NO NAME گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من که هارد اکسترنال تهیه کردم نو هم هست ، با لبتاپم به خوبی کار می کنه اما کامپیوتر باز نمی کنه ، توی مای کامپیوتر نیست . ( کامپیوترم قدیمی هست ) رم : ۴ _ سی پی یو : ۲ هسته ای هست .
  چکار کنم ؟ باید کامپیوترم را ارتقا بدم ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   در کامپیوتر توی مای کامپیوتر کلید راست کرده manage رو بزنید سپس در قسمت disk management احتمالا هارد اونجا شناسایی شده است روی این هارد کلید راست کرده و change drive letter رو بزنید سپس گزینه add رو زده و سپس ok کنید احتمالا هارد شناسایی می شود

   ۰
   ۰
 103. سمانه گفته:

  سلام روزتون بخیر
  من تمام جواب هاتون رو خوندم ولی بازم متوجه مشکل هاردم نشدم، من هارد مای پسپورت دارم خیلی خوب کار میکرد ولی الان میزنم ب سیستم بازش نمیکنه، توی قسمت device management هم اسمش بود ولی مای کامپوتر ب صورت درایو E نشونش میده و سعی میکنه بازش کنه ولی درنهایت نمیشه، هارد هیچ صدا و ضربه دیدگی هم نداره

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر هارد در disk management شناسایی شود روی همون هارد باید کلید راست کرده و گزینه درایو letter را زده و سپس گزینه add رو زده سپس ok کنید در این حالت هارد در my pc شناسایی می شود اما اگر در این وضعیت شناسایی نشود ممکنه خود هارد هم مشکل داشته و باید با دستگاه سخت افزاری تعمیر یا ریکاوری شود

   ۰
   ۰
 104. بهنام ریعانی گفته:

  سلام من یک هارد اکسترنال adataدارم روی هر کامپیوتر ی باز میشه به جز کامپیتر خودم همه چی رو چک کردم حتی ویندوز را عوض کردم باز هم کامپیتر شناسائی میکنه ولی پیغام not initialising میده مشکل از کجاست

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هاردی که روی هر سیستمی بیاد بالا سالمه پس مشکل از خود کامپیوتر شما می باشد خرابی های مانند خرابی های پورت USB و موارد دیگه می تونه دخیل باشه که باید توسط یک کارشناس بررسی شود

   ۰
   ۰
 105. adllan گفته:

  سلام
  سیستم رو روشن میکنم همه چیز کار میکنه اما لامپ موس و کیبورد و نه مانیتور میاد بالا، چراغ چشمک زن هارد اول اینکه روشن میکنی روشن میشه و بعدش خاموش میشه و سیستم چیزی نشون نمیدع اماا صدای فنش میاد و کار میکنه

  ۰
  ۰
 106. مینا گفته:

  سلام من بر روی هارد اکسترنالم دستورات بوتیبل کردن در cmd را اجرا کردم : (diskpart>List Disk>Select Disk X>Clean>Create Partition Primary) بعد از اون دیگه کامپیوتر هارد را نمیشناسه و خطای device driver software was not successfulyy installed را میدهد. لطفا راهنمایی بفرمائید.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد رو می تونید در قسمت disk management ببینید و می تونید همون جا هارد را فرمت کنید حالا باید دید دلیل این کار چی بوده و چرا خواستید هارد بوت بشه اما بهر حال می تونید در قسمتی که گفتم هارد رو ببینید

   ۰
   ۰
 107. هژیر گفته:

  سلام ، من هارد اکسترنال دارم با ظرفیت ۵۰۰ و شناسایی میشود و پیام Unallocated رو نشون میده و یک پیام Initial disk میاد .آیا راهی هست که من اطلاعات رو برگردانم .

  ۰
  ۰
 108. صادقی گفته:

  سلام وقتتون بخیر دقیقا هارد اکسترنال من هم توسط سیستم شناخته میشه اما فدلدری برای باز شدن نمایش داده نمیشه و ما تصمیم گرفتیم وه بدیم برای تعمیر اما میترسیم که اطلاعات از دست بره یا حالا دیده بشه . میخواستم بدونم، با این شرایط راهی هست که بشه از اطلاعات ها بک اپ گرفت و بعد برای تعمیر داد؟
  ممنون میشم راه نمایی کنید .

  ۰
  ۰
 109. yahya گفته:

  سلام هارد اکسترنال در سیستم دسکتاپ به یک باره نمایش داده نمیشه و در قسمت disk management به صورت unallocated نمایش داده میشه اما در لپ تاب بدون مشکل شناسایی و قابل استفاده هست. چگونه در سیستم دسکتاپ عیب را بدون پارتیشن بندی مجدد و از دست رفتن اطلاعات برطرف کنم؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   منظورتون رو از دسکتاپ نفهمیدم اما هاردی که در یک سیستم بدون مشکل بالا می اد ودر یک سیستم دیگه دیتکت درست نمی شود مشکل قالبا از هارد نیست و از سیستم شما می تونه باشه

   ۰
   ۰
 110. مجتبی گفته:

  سلام . من یک هارد goflex دارم ۵۰۰ گیگ وقتی به کامپیوتر متصل میکنم چراغش روشن میشه و در منوی تسکبار هم میاد که متصل هست ولی در مای کامپیوتر دیده نمیشه که برم داخل محتویاتش رو ببینم

  ۰
  ۰
 111. VISTA BIDAR گفته:

  سلام من هارد ADATA دارم که ADATA HD700- 1T هستش
  من داشتم به عکس ها نگاه میکردم که که دستم خورد و از لبتاب جدا شد
  بعدش که وصل کردم بازم یه اتفاقی افتاد دوباره دستم خورد هارد از لبتاب جدا شد
  وقتب دوباره وصل کردم فولدر باز نمیشد
  و روش نوشته میشد = location is not available
  E:l is not available
  the file or directory is currupted and unreadable
  بی زحمت بگین من چیکار کنم تو خونه این درست بشه و بازش کنه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید توسط نرم افزار های بازیابی اطلاعات scan و اطلاعات مورد نظر در یک هارد دیگه ریکاوری بشه

   ۰
   ۰
 112. مهیار گفته:

  سلام مهندس جان
  من یک هارد ssd samsung برای لپ تاپم خریدم. برای همین لپ تاپم رو باز کردم و هارد خودش رو درآوردم و این ssd رو جاش گذاشتم، (با این طرز فکر که اون هارد قدیمی که خود لپ تاپ داشت رو بذارمش داخل hard drive enclosure و ازش استفاده کنم.)
  بنده هارد ssd رو در لپ تاپم نصب کردم و میندوز ۱۱ رو نصب کردم.
  ولی الان هارد قدیمی من رو invalid میدونه و بازش نمیکنه که من درایو C هارد قدیمیم رو Format کنم و به عنوان یک هارد External ازش استفاده کنم.
  ممنون میشم کمکم کنید.
  مرسی

  ۰
  ۰
 113. یلدا گفته:

  سلام … هاردم به دستگاه متصل میشه و علامت اتصال فلش هم واسم میاد ولی وقتی میخوام واردش بشم نیستش میشه راهنماییم کنید لطفا

  ۰
  ۰
 114. عباس گفته:

  سلام.هارد اکسترنال بنده یکی از پارتیشنها رو وقتی به کامپیوتر میزنم باز نمیکنه و نوع فایل سیستم هم خالی است یعنی ntfs نداره.ولی دو پارتیشن دیگه رو باز میکنه ووقتی به tv میزنم کلا هنگ میکنه وباید تلوزیون از برق بکشم.لطفا راهنمایی بفرمائید چون اتفاقا تو همون پارتیشن اطلاعات مهمی دارم.سپاسگذارم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام‌
   اتصال هارد به TV اشتباه است چون به علت نوسان و تغییر فایل سیستم هم ممکنه به هارد آسیب فیزیکی وارد بشه هم هارد فرمت شود بهر حال الان باید هارد توسط کارشناسان مرکز بررسی ‌درصد خرابی مشخص و بر اساس خرابی راه کار مورد نظر انتخاب و اطلاعات در هارد دیگه ریکاوری شود چون ما الان هارد رو بررسی نکردیم راه کاری هم نمی توانیم ارایه بدهیم

   ۰
   ۰
 115. موسوی گفته:

  سلام. هارد من وسترن دیجیتال یک ترا هست.
  مدتیه وقتی به پورت usb 3 وصل میکنم بالا نمیاد و در قسمت Disk management هم نمایش داده نمیشه ولی با پورت usb2 مشکلی نداره. میشه این ایراد رو برطرف کرد؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   کامپیوتر رو به یک خدمات کامپیوتری نشان دهید مشکل از هارد نبوده و مشکل از کامپیوتر بوده مثلا ممکنه قسمت پورت USB 3 کامپیوتر شما مشکل داشته باشد اما مطمئنا مشکل از هارد نیست

   ۰
   ۰
 116. f گفته:

  سلام
  هارد من وی دی المنتز هست
  میومد بعد از چند وقت زدم به کامپیوتر همون اخطار میده و نمیاد میگه یو اس بی شناسایی نشد
  الان باید چکار کنم؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   این خطا به خاطر نشناختن کامل هارد به علت خرابی خود هارد می باشد و اول باید مشکل هارد توسط کارشناس و ابزار آلات سخت افزاری بررسی و رفع گردد و در نهایت اطلاعات قابل بازیابی است البته برای اطمینان شما می توانید از یک کامپیوتر دیگه و یک کابل دیگه هم کمک بگیرید چون خرابی پورت USB کامپیوتر یا خرابی کابل نیز باعث به وجود آمدن این خطا هم می شود

   ۰
   ۰
 117. H گفته:

  سلام، من یک هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مای پاسپورت ۲ ترابایت دارم و دو سالی است گرفتم و فقط به کامپیوتر وصل میکردم و به تلویزیون و … وصل نکردم و تا حالا ضربه نخورده و زیاد استفاده نمی کردم نهایتش سالی چهار بار و اطلاعات مهمی داخلش دارم. من هر بار که به کامپیوترم که ویندوز ۱۰ است وصل می کردم راحت میشد با هارد کار کرد ولی اخیرا وقتی وصل می کنم در مای کامپیوتر نشون نمیده ولی در Disk management شناسایی شده و زده Offline و وقتی موس رو روی علامت آبی رنگ تعجب میزارم دلیلشو اینجوری میگه The disk is offline because of policy set by an administrator
  چیکار باید بکنم؟

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید هارد از نزدیک بررسی شود هارد های وسترن جدید خرابی های زیادی داشته و حتما باید به کمک ابزار سخت افزاری چک شود

   ۰
   ۰
 118. pouya گفته:

  سلام من هارد ۲ ترا دارم. خواستم وصل بشم به تلویزیون که نشدبعد زدم به لپ تاب که هارد رو نمیخونه ! چی کار کنم الان؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   وصل کردن هارد به TV به علت نوسان بالا کار درستی نبوده و در بعضی از مواقع به هارد آسیب وارد می شود اگر در حال حاضر به صورت کامل هارد در سیستم شناسایی نشود مطمئنا هارد آسیب جدی دیده است و باید برای ریکاوری یا تعمیر به شرکت ارسال کنید

   ۰
   ۰
 119. سعید گفته:

  سلام
  من یه هارد اکسترنال وسترن داشتم که به علت خرابیسوکت توسط سیستم شناسایی نمیشد هارد رو باز کردم و مستقیم به وسیله کابل وصلش کردم به سیستم اما اطلاعات رو نشون نمیده بااینکه هارد شناسایی شده یعنی پارتیشنی اضافه نشده و چون روی هارد اکسترنالم قفل داشتم بخاطر اون میتونه باشه کسی میدونه چطور یروی سیستمم راش بندازم؟

  ۰
  ۰
 120. لینا گفته:

  سلام ،وقتتون بخیر ،هارد اکسترنال یک ترابایت وسترن المنتز دارم از طریق ویندوز ۸.۱ روش رمز گذاشتم یکی دوسال استفاده می کردم بعد از یه مدت سخت بالا میومد و بعد اگر فایلی میخواستم کپی کنم از داخلش به بیرون خیلی کند و یا خطا میداد و در نهایت ویندوز عوض کردم گاهی محل رمز زدنش میاد میزنم باز نمیکنه و سرعت لپتاپ کند میشه زیاد و هنگ میکنه و بعد چند دقیقه یه صدای بق کوچیک میزنه وچراغشم اکثر اوقات یکسر روشن هست ، با کامپیوترهای دیگم تست کردم همینطوری تقریبا .به تلوزیون نزدم تاحالا اسیب فیزیکیم نداشته می خواستم بدونم علتش چیه اطلاعاتم برام خیلی مهم امکان بازیابی اطلااتش هست؟ مشکل سخت افزاری ای نرم افزاری؟؟؟ ممنونم از شما که وقت میذارید و پاسخ میدین

  ۰
  ۰
 121. محمد گفته:

  سلام وقتی هارد اکسترنال را به کامپیوتر یا لبتاب وصل می کنم شناسایی نمی کند ولی وقتی. به تلویزیون وصل میکنم شناسایی می کند. لطفا بگید چطور می توان این مشکل را حل کرد.

  ۰
  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *