هزینه بازیابی اطلاعات

روال محاسبه و برآرود قیمت بازیابی هارد پس از برسی اولیه و تست هارد(رم،فلش،مموری و ..) تعیین می شود. سیاست ما در «کانون بازیابی اطلاعات» دریافت هزینه پس از اتمام کار است!اما قبل از اجرای مراحل تعمیر هارد،مشتری  ازمقدار دقیق هزینه بازیابی مطلع خواهد شد.

قیمت ریکاوری هارد چطور محاسبه می‌شود؟


هزینه ریکاوری هارد به عوامل مختلفی بستگی دارد. انچه که در مراکز بازیابی، معیار هزینه بازیابی قرار میگیرد، از ۳ حالت خارج نیست:

 • حالت اول: مشکل هارد برسی و میزان خسارت وارد شده به هارد،تعیین و به مشتری اعلام می‌شود.
 • حالت دوم: مقدار حجم اطلاعات، مبنای محاسبه قیمت قرار می‌گیرد.(مقدار گیگ بیشتر=هزینه بیشتر)
 • حالت سوم: متاسفانه در این حالت براساس میزان نگرانی مشتری به دلیل حساسیت و ارزش اطلاعات قیمت بازیابی محاسبه می‌شود.(مشتریانی که عکس های خانوادگی یا شرکت هایی که اطلاعات ارزشمندی دارند)

مشتریانی عزیز می خواهند بدانند که هزینه ریکاوری هاردشان(فلش مموری،دوربین دیجیتال،دوربین مداربسته )چه قدر آب می‌خورد؟به همین دلیل اصرار دارند قیمت دقیق توسط کارشناسان مشخص شود.تعیین قیمت در حرفه بازیابی اطلاعات از جهاتی شبیه به ویزیت مریض توسط دکتر برای تشخیص بیماریست. بدون تشخیص درست از ایراد هارد،نمی‌توان قیمت را اعلام کنیم.

در کانون بازیابی اطلاعات تشخصی خرابی هارد به صورت کاملا رایگان انجام می شود.به شرط انکه هارد باز نشده باشد(توسط مشتری یا شرکت های دیگر)

تست اولیه هارد و تخمین قیمت ریکاوری اطلاعات

هنگام دریافت هارد در «کانون بازیابی اطلاعات» پس از برسی هارد، ایرادات آن به مشتری اعلام می‌شود. اما این تازه شروع کاراست،باید توجه داشت که همیشه امکان تعیین تمامی ایرادات در زمان کوتاه وجود ندارد. چرا که ممکن است برای تشخیص دقیق خرابی قطعه،لازم باشد چند ساعت با دستگاههای تعمیر هارد آنالیز شود.

 • تشخیص سالم بودن هارد : گاهی اوقات هارد سالم است و مشتری بدون دلیل به ما مراجعه کرده است.به عنوان مثال در برخی موارد که هارد توسط سیستم شناسایی نمی شود، ایراد از هارددیسک نیست بلکه از کامپیوتر یا لپ‌تاپی است که هارد آن وصل است.
 • خرابی هد ها و یا قطعات داخلی: گاهی لازم است مشتری در اسرع وقت دریابد که انجام تعمیر و یا بازیابی اطلاعات هارد او کار ساده ای نمیباشد و یا زمان بر است و همچنین نیازمند قطعات و یا هارد مشابه است.
 • قیمت اولیه بازیابی اطلاعات هارد: گاهی مشتری به این فکر است که قیمت بازیابی اطلاعات هارد او مثلا فقط ۱۰۰ هزار تومان است و اصلا ارزش اطلاعات او بیش از این نباشد. پس لازم است در بدو ورود او بداند که ممکن است مثلا قیمت بازیابی اطلاعات هارد ایشان از حداقل ۲۰۰ هزار تومان شروع شود. شاید بهتر باشد او به دنبال راه ساده تری برای بازیابی اطلاعاتش باشد و اصلا” ممکن است با صرف کمی زمان دوباره آنها را خودش بسازد.
 • دریافت اطلاعات کامل از مشتری: در تمامی پروژه های بازیابی اطلاعات لازم است که پس از تست اولیه مشتری تمامی دانسته های خود در مورد چگونگی پیدایش خرابی را به تکنسین ما توضیح دهد تا روشی بهتر ، سریع تر و ارزان تر برای بازیابی اطلاعات در نظر گرفته شود.
 • تشریح مراحل بازیابی اطلاعات و روشن کردن ذهن مشتری: لازم است که برای مشتری توضیح داده شود که ایراد قطعه ایشان چیست. شاید مشتری قصد تمیر و یا بازیابی اطلاعات را نداشته باشد و شاید خود ایشان راه هایی را برای رفع ایراد بلد باشند.
 • تست رایگان در زمان ورود هارد:شاید مشتری فقط بخواهد بداند که مشکل از کجا پیش آمده است. در کانون بازیابی اطلاعات بدون دریافت مبلغی برای تست این توضیحات بصورت کامل برای ایشان داده خواهد شد. تست هارد کاملا” مجانی میباشد.

 شروع پروسه بازیابی اطلاعات و اعلام  قیمت نهایی بازیابی اطلاعات هارد

پس از آنکه مشتری با قیمت اولیه موافقت کرد، پروژه بازیابی اطلاعات آغاز میشود. هارد دیسک بصورت دقیق و کامل تست و بررسی میشود. یک تکنسین بازیابی اطلاعات و یا تعمیر هارد باید اول یک متخصص تشخیص عیب باشد. چرا که باید تشخیص درست باشد تا بتوان درمان خوبی را هم برگزید.مهمترین یرادات هارد را می‌توان به چند دسته تقسیم بندی نمود:

 • ۱- ایرادات نرم افزاری:

در کل و بصورت خلاصه باید عرض کنم که در این حالت هیچگونه مشکل سخت افزاری ، سوختگی برد و خرابی برد الکترونیکی، خرابی مکانیکی، اثر ضربه یا خرابی بر اثر افتادن و … وجود ندارد و مشکل تماما نرم افزاری است. اما همیشه مشکلات نرم افزاری ساده نیستند و گاهی برطرف کردن آن ها سخت تر و برخی از موارد غیر ممکن خواهد بود. اما خوشبختانه  بسیاری از موارد نرم افزاری بر طرف می‌شوند و جای نگرانی وجود ندارد. بوسیله تکنیک های برتر، مهندسین کارآزموده و ابزارآلات به روز دنیا قادر است تمامی موارد و مشکلات را حل کند. قیمت بازیابی اطلاعات هارد در این موارد عموما بستگی دارد به زمانی که برای یک پروژه صرف میشود بعلاوه ابزار و تکنیک استفاده شده. مسلم است که قیمت بازیابی اطلاعات با یک نرم افزار ۳۰۰ دلاری با بازیابی اطلاعات بوسیله یک ابزار ۲۰ هزار دلاری تفاوت دارد همانطور که جابجایی یک بار به وسیله دو نفر آدم با هزینه جابجایی باری بوسیله یک جرثقیل ۲۰۰ تنی فرق میکند. لذا بهتر است مشتری یک هارد بانک جهت استخراج و ذخیره سازی اطلاعات در حین بازیابی اطلاعات به این مرکز ارسال نماید تا در زمان صرفه جویی شود.

 • ۲- ایرادات سخت افزاری :

مشکلاتی از قبیل خرابی هد، خرابی سطح پلتر، خرابی برد(pcb) ، اسپیندل موتور، ضربه خوردن و… در کل هرآنچه که مربوط به قطعه  باشد، جزو ایرادات سخت افازاری است.با تشخیص درست قطعه معیوب و تعویض آن، میتوان هارد دیسک را به حالت اول برگردانیم.اما انجام اجرای همین کار به ظاهر ساده،نیاز به تجربه و دانش لازم دارد.ضمن اینکه در این حالت نیاز به قطعه یدکی هم از عوامل تعیین کننده قیمت میباشد. مثلا برای تعویض هد هارد، باید هد را از درون یک هارد سالم جدا کرده و انتقال دهیم که البته این هارد نیز باید شرایط و مختصات خاص خودش را داشته باشد.

 • ۳- ایرادات و خرابی نرم افزاری و سخت افزاری:

گاهی ایرادات صرفا نرم افزاری یا سخت افزاری نیستند یا شاید چندین ایراد سخت افزاری و یا چندین ایراد نرم افزاری پیش آمده باشد. مثلا” به دلیل نوسانات ولتاژی در زمانی کوتاه اطلاعاتی به اشتباه دوباره نویسی شده و به جداول پارتیشن آسیب وارد شده است ، همچنین متاسفانه هد بر روی پلتر خوابیده و شکسته است. Raid پریده است و متاسفانه یک یا چند هارد نیز آسیب دیده اند و یا نوسانات ولتاژی برد را خراب کرده و در عین حال یکی یا چند هد خواندن و نوشتن را نیز معیوب ساخته و… کار مرحله به مرحله جلو میرود و هر چند برای مشتری ناخوش آیند است اما واقعتی است که امکان دارد اتفاق بیافتد.

قیمت هارد مشابه (دونر Donor Drive 🙂

مشتریان عزیز توجه داشته باشند که جهت عملیات جراحی هارد و تعویض هد هارد و یا پلتر مراحل خاصی انجام می شود  که توضیح کامل آن را در صفحه جراحی هارد دیسک تعویض هد هارد موجود است. اما قیمت هارد مشابه ممکن است کمی کمتر از قیمت هارد نو باشد ( به دلیل دست دوم بودن ) و یا ممکن است چندین برابر قیمت نو آن هارد در زمان خودش ( به دلیل نایاب بودن و یا قدیمی بودن هارد ). برای هارد های مشابه دو مشکل زیر گاها وجود دارد:

پیدا کردن هارد مشابه: ممکن است هارد مشابه مرد نیاز برای مشتری،درآرشیو ما نباشد و مجبور شویم  از خارج از کشور تهیه کنیم و یا در داخل به دنبال آن بگردیم و این زمان بر است.

قیمت هارد مشابه: گاهی قیمت یک هارد مشابه برای جراحی، بیش از چند برابر قیمت خود هارد آسیب دیده باشد. چون ممکن است هارد نایاب و یا قدیمی باشد که دیگر از رده خارج شده باشد.اگر بخواهید هارد را از خارج از کشور نیز تهیه کنید باتوجه به اینکه قیمت ها به دلار است هزینه های سنگینی را متحمل خواهید شد.

روش محاسبه هزینه ریکاوری هارد


برای محاسبه قیمت بازیابی اطلاعات هارد ابتدا مشکل هارد برسی می شود.پس از برسی ، خرابی هارد را می توان به ۲ قسمت کلی تقسیم بندی کرد:

 • خرابی هارد به دلیل ایرادات سخت افزاری-مکانیکی(خرابی هد،پلتر و ….)
 • خرابی منطقی – نرم افزاری(ایرادات فریم ویر،مشکل raw شدن،….)

به طور کلی ایرادات نرم افزاری ، کمترین هزینه  ریکاوری را به خود اختصاص می دهند وبیشترین قیمت  مربوط به جراحی هارد و ریکاوری سخت افزاری هارد است.هزینه بازیابی اطلاعات با توجه به مدل هارد و مشکل هارد به صورت زیر مشخص می شود:

 • رفع بدسکتورگیری هارد
 • ایرادات ماژولی ( دیتکت نشدن هارد)
 • ریکاوری هارد فرمت شده،حذف شده(+)
 • شکستن قفل درایو بیت لاکر Bitlocker
 • ریکاوری هارد با صدای غیرعادی (تق تق ،کلیک و یا نویز)
 •  بازیابی اطلاعات هارد ضربه خورده
 • بازیابی هارد با نوسان برق
 •  تعمیر یا تعویض قطعات هارد (برد هارد سوخته،تعمیر پلتر و هد)
 • کند شدن هارد و گیر کردن هارد اکسترنال
 • و دیگر مشکلات هارد

در برخی از مراجعات، امکان بازیابی اطلاعات هارد وجود ندارد.چون قبلا هارد بازشده است.بنابراین برای نتیجه گیری بهتر و بازیابی حداکثری توصیه میکنیم هارد خود را دست کاری نکنید. در صورت باز شدن هارد امکان بیشتر شدن هزینه تعمیرهارد وجود دارد.تعمیر هارد،درمواردی که اطلاعاتش مهم نیست، هزینه مشخصی دارد وبا توجه به ظرفیت و نوع هارد محاسبه می‌شود؛ که معمولا یک سوم قیمت محاسبه خواهد شد.

چکیده:

ممکن است  بعد از تست اولیه هارد،رقم مشخصی به عنوان هزینه ریکاوری اعلام شود.اگر هیچ مشکل خاصی در حین پروژه پیش نیاید از شما همان رقم توافق شده دریافت خواهد شد.اما اگر بعد از برسی مشکلات هارد،بیشتر شد با شما تماس گرفته خواهد شد و قیمت جدید، به شما اعلام خواهند کرد. قیمت بازیابی اطلاعات هارد به عوامل زیادی بستگی دارد که میتوان به مهم ترین آنها بدین شرح اشاره نمود: نوع خرابی هارد، روش تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد، زمان صرف شده جهت بازیابی اطلاعات هارد، قطعات استفاده شده برای بازیابی اطلاعات هارد و ترمیم و تعمیر هارد، نوع دستگاه و ابزار آلات استفاده شده. اما گاهی قیمت حتی برای مرکز بازیابی اطلاعات نیز مقرون به صرفه نمیباشد زیرا زمان بسیار زیادی برای بازیابی هارد صرف شده و یا نوع و جنس اطلاعات ممکن است بصورتی باشد که برای مشتری مرون به صرفه نباشد به همین دلیل آپشن آخر توافق میباشد.

94 دیدگاه برای “هزینه ریکاوری هارد؛برای بازیابی هارد خود چه قدر باید هزینه کنیم؟

 1. ali گفته:

  سلام
  من میحوام باهاتون تماس بگیرم زنگ میزنم جواب نمیدید حس مسکنم برای کرونا تعطیله اونجا. به شماره برام ارسال کنید یا به شناره ی ۰۹۱۱۹۳۴۹۵۳۲ تماس بگیرید. کارم فوریه ممنون

  ۰
  ۰
 2. سارا گفته:

  سلام خسته نباشید من گوشیم سامسونگ گرند۲ و خاموش شده و روشن میکنم روی لوگوی کمپانی میمونه فلش هم بردم اما نشد فلش کنن گفتن هارد گوشیم سوخته اگ هاردشو عوض کنم اطلاعات قبلیمم پاک میشه؟

  ۰
  ۰
 3. محمد گفته:

  سلام وقت خوش من هاردم تازه خریدم کارمیکرد ولی یهو صفحه آبی مرگ اومد و دیگه ویندوز بالا نیومد بعدش خاستم نصب ویندوز کنم که درمرحله نصب هاردهابالانمیومدند بعددرب کیسو بازکردم ببینم هارد سالمه دیدم صدای چرخش هم میاد وصدا هم میده ولی اصلا ویندوز روشن نمیشه همش میپره

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام باید هارد رو جدا کنید وارسال کنید شرکت هارد شما خراب شده است واگر اطلاعات مهم است ریکاوری در غیر این صورت باید تعمیر شود

   ۰
   ۰
   • محمد گفته:

    اطلاعات مهمی ندارم که بازیابی کنم واسه همین میخام بدونم همینجوری درست نمیشه حتی اگه لازم باشه فرمت بشه چون صدامیادکه داره کارمیکنه؟

    ۰
    ۰
    • محمد نامدار گفته:

     وقتی هارد بالا نیاید شما چطور می تونید فرمتش کنید
     و اصولا فرمت کردن هارد بر خلاف نظر عام هیچ تاثیری در سلامت ودرست کردن هارد خراب ندارد

     ۰
     ۰
     • محمد گفته:

      بله من امروز بردم خدمات کامپیوتری بهم گفتن ویندوزشو خراب نصب کردین وهزینه۶۰تومن بابت درست کردنش میگیرن وگفت هارد مشکلی نداره ویندوز خراب نصب شده

      ۰
      ۰
 4. محمد گفته:

  بله من امروز بردم خدمات کامپیوتری بهم گفتن هارد داره خراب میشه وباید روش کارکنیم تادرست بشه بنظرشما هزینه ک بخان بگیرن چقدر درمیاد؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   با توجه به اطلاعاتی که شما به ما دادین بازیابی اطلاعات شما تقریبا غیرممکنه.بعید میدونم یه خدمات کامپیوتری بتونه این کارو انجام بده چون تجهیزات خاصی نیاز داره

   ۰
   ۰
 5. فاطمه گفته:

  سلام وقت بخیر.هارد منو پسرم به دستگاه دیجیتال وصل کرده بود وقتی متوجه شدم خارجش کردم و بعد به سیستم وصل کردم اما متوجه شدم چراغش روشن نمیشه و بالا نمیاد یعنی الان هاردم سوخته؟؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام بدون بررسی هیچ نظری نمی تونم بدم باید اول هارد رو ارسال کنید شرکت بررسی کنم خرابی هارد رو اعلام می کنیم

   ۰
   ۰
 6. حسن گفته:

  سلام. خسته نباشید. هارد من بالا نمیومد و بردم تعمیر گفتن برد و سیلندر خراب شده اما اطلاعات قابل بازیافته. باید فرستاده شه تهران. برگردوندن اطلاعات همچین موردی حدودا چقدر هزینه داره؟مدل هارد هم وسترن دیجیتال
  WD1DEZEX
  یک ترابایت

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هزینه بر اساس نوع خرابی مشخص می شود
   ممکنه هد هارد اسیب دیده باشه ممکنه قطعات فیزیکی کاملا سالم و فقط فریم ویر یا خود نرم افزار هارد اسیب دیده باشه بهر حال بدون بررسی امکان اعلام هزینه نیست

   ۰
   ۰
 7. parham گفته:

  با سلام

  من یک هارد نیم ترا دارم که وقتی وصلش میکنم اصلا بالا نمیاد ولی چراغ خود هارد روشن میشه .
  اطلاعاتش اصلا واسم مهم نیست میخوام بدونم خود هارد قابل تعمیر هست یا خیر ؟
  اگر بله برای تعمیر باید به کجا مراجعه کنم ؟
  با تشکر

  ۰
  ۰
 8. امیرعلی گفته:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من هارد روی سیستمم بوده و ارور تعویض ویندوز می داده الان می خواهم ویندوز رو عوض کنم هارد رو نمی شناسه اطلاعات مهمی هم روش دارم
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام ارور مربوطه به خاطر به خاطر خرابی هاردتون بوده
   در نهایت هارد باید درست بشه و شاید نشه تعمیر بشه. اما در نهایت باید اطلاعات از هارد معیوب ریکاوری بشه

   ۰
   ۰
 9. میثم گفته:

  سلام عرض ادب
  جناب من یه فایل بکاپ از گوشی آیفون درون درایو C لپ تاپم داشتم که به خاطر بالا بودن حجمش پاکش کردم
  میخواستم بدونم ایا مرکز شما قادر به ریکاوری اون فایل هست یا نه؟
  هارد از نوع SSD و کاملا سالم میباشد که تقریبا حدود ۸۰ GB است
  ممنون میشم جواب بدید خیلی برام مهم و حیاتی است.
  باتشکر

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   پاک کردن ssd در محیط های مختلف رفتار مختلفی دارد مثلا در ویندوز ۱۰غیر قابل بازیابی است در ویندوز ۷ قابل بازیابی است و….
   اما همه این موارد نیز به عواملی دیگه هم بستگی داره مانند این که شما بعد از پاک کردن ایا مجدد اطلاعات زیادی ریختین یا نه حجم اطلاعات در صورت ریختن چقدر بوده وخیلی عوامل دیگه در بازیابی وعدم بازیابی دخیل است

   ۰
   ۰
 10. زینب نعمتی گفته:

  سلام کامپیوترم خیلی کند کارمیکرد
  دیروز داشم ی برنامه اتوکد نصب میکردم ک کلا پرید تزبرنامه بیرون و دیگ ویندوزم بالا نیمد بردم بیرون گفتن هارد مشکل پیدا کرده و‌باید کلا فرمت کنیم همه ی اطلاعات پاک میشه میخواسم ببینم راهی هست ک پاک نشه اطلاعاتم؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   زمانی که هارد از نظر ساختار داخلی یا همان سیستم عاملی خود به مشکل می کند در بعضی از موارد اوایل کند وسپس no detect می شود پس مشکل هارد شما داخلی یا همان FW است که شما دسترسی ندارین و فرمت ربطی به به FW داخلی نداره وسیستم عامل قبلی رو پاک ویک سیستم عامل جدید نصب می کنه این چه ربطی به اصلاح هارد داره

   ۰
   ۰
 11. zahra گفته:

  سلام،خسته نباشید.گوشی من سامسونگ J7 2015هست.بعد از چند روز که روشن و خاموش میشد ،خاموش شد و دیگه روشن نشد…حافظه داخلیش هم پر بوده،و ظاهرا مشکل از هارده ،تعمیر هارد بدون پاک شدن اطلاعات امکان پذیره؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام.برای برسی دقیق تر می تونید گوشی رو ارسال کنید و یا اگه نیاز به راهنمایی دارید می تونید با کارشناسان ما در تماس باشید.

   ۰
   ۰
 12. باغی یزدی گفته:

  سلام من هارد اکسترنال دارم یه مدت پیش گرفتم خیلی از عمرش نمیگذره بردم خانه هارد در استان یزد ایشون گفتن هاردش سوخته و قابل تعمیر نیست. ولی با توجه به صحبت های شما هارد سوخته هم قابل تعمیر . میخواستم بدونم اگه اطلاعاتش نیاز نداشته باشم که بازیابی کنند و فقط تعمیر بشه هزینه اش چه قدر می شه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر هارد سوخته باشه یعنی فقط برد فیزیکالی ان سوخته وبا تعویض برد شما می توانید هارد تعمیر و ریکاوری شود اما در بعضی از مواقع این سوختن برد باعث اسیب به مدیای داخلی هارد خواهد شد ودر نهایت برای ریکاوری در صورت اسیب به مدیا باید جراحی شود در غیر این صورت واطلاعات مهم نباشد اگر فقط صرفا برد باشه تعمیر میشه

   ۰
   ۰
 13. کاربر گفته:

  یک سوال داشتم تعویض هارد چند روز طول می کشد ؟و اینکه مگر بعداز تعویض هارد موبایل نیاززبه ریکاوری اطلاعات است چند روز طول می کشد ؟ چون نزدیک بهیک هفته دادم برای تعمیر

  ۰
  ۰
 14. محسن گلوانی گفته:

  سلام من هاردم آسیب دیده و صدای های ناهنجاری از داخلش میاد صدای طق طق و اصلاقابل شناسایی از کامپیوتر نیست و یک بار هم برای تعمیر سخت افزاری تهران فرستاده بودم که حل نشده است

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد با صدای اضافه مانند این قابل تعمیر نیست فقط در صورت داشتن اطلاعات باید جراحی شود و مراحل جراحی خرید یک هارد با ظرفیت و همان مدل بوده ودر نهایت در صورت جراحی موفق اطلاعات باید در هارد سوم مشتری ریکاوری شود واین هارد حتی با جراحی موفقیت امیز نیز قابل استفاده نخواهد بود

   ۰
   ۰
 15. مهدی گفته:

  سلام
  ببخشید
  من هاد اینترنال دارم به خاطر تکون خوردن خراب شد اگه هارد بفرستم برا تون میتونین درست کنین اطلاعات قبلی رو هم میخوام
  این قزیه مال سال ۹۷بود اطلاعاتش بر میگرده یا نه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر هارد اسیب فیزیکی دیده باشه در نهایت در بیشتر مواقع درست نخواهد شد فقط میشه اطلاعات اون رو نجات داد
   اطلاعات قبلی که مربوط به ۹۷ رو متوجه نشدم
   ایا اطلاعات درون ان مربوط به ۹۷ است و از زمان موقع هارد خراب شده یا اطلاعات سال۹۷ چیزی غیر از اطلاعات حال حاظر هارد است
   بهر حال اگر اسیب فیزیکی باشد هیچ صدر درصدی وجود ندارد باید ارسال کنید بررسی کنیم

   ۰
   ۰
 16. قادری گفته:

  سلام
  مهندس عزیز
  برای اینکه بدانیم یک مرکز بازیابی اطلاعات مورد تایید مراجع قانونی است و تخت نظارت است چه راهی وجود دارد و ضمنا مرکز شما تعهد کتبی حفظ اطلاعات مشتری را هم ارائه می دهد؟
  با تشکر

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   تمام مراکزی که ارسال می کنید باید حتما از اتحادیه مجوز دریافت داشته باشند.نیازی نیست شما تعهد کتبی بگیرین برای اجرای قانون نیاز به تایید کتبی نیست تمام شرکت ها موظف به حفظ اطلاعات شخصی شما و بقیه مشتریان خودشون هستند واین یک قانون هست هر وقت از این امر تخطی صورت گرفت شما براحتی طبق قوانین می تونید از اونها شکایت کنید.و مسئله دوم تا به امروز کانون بازیابی اطلاعات و هیچ مرکزی در تهران وحتی ایران حتی یک عکس نیز از اسرار مشتریاشون لو نرفته وبعد از خروج مشتری و تحویل گرفتن اطلاعات بعد از ۲۴ ساعت تمام اطلاعات مشتری از روی سیستم پاک خواهد شد

   ۰
   ۰
 17. yas گفته:

  سلام وقت بخیر
  من یه هارد سیگیت دارم که سیستم نمیخونتش، زمانی که سیستم روشن میشه توی مرحله ی بوت خیلی سر و صدا میکنه، روی سیستم دیگه ای تست کردم کلا باعث شد ویندوز اون سیستم لود نشه، امیدی هست بشه مشکلش رو حل کرد هارد ارشیو هست و جمع کردن دوباره اون همه اطلاعات سخته

  ۰
  ۰
 18. چاوشی گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من یه سری عکس خانوادگی داشتم روی کامپیوتر و چندساله حذف شدن ..تا بحال هم فکر نمیکردم بشه برگردوندشون ..الان سایت شمارو دیدم یه روزنه امید برام روشن شد..
  آیا بعد از چند سال امکان باز یابی اون عکس ها هست ؟
  ممنون میشم جواب بدین مهمه برام

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   زمان تاثیری نداره،مهم این است که از ان زمان تا به حال اطلاعات جدیدی روی هارد ریختین یا نه و اگر ریختین چه حجمی بوده
   اما اگر اطلاعات جدیدی نریختین به احتمال زیاد ریکاوری خواهد شد.

   ۰
   ۰
 19. چاوشی گفته:

  چون من نمیدونستم امکان بازیابی هست متاسفانه بله اطلاعات ریختم روی هارد …
  با این وجود هم امکان بازیابی هست؟؟؟
  )حدود ۴۰۰ تا عکس بوده که پاک شده)

  ۰
  ۰
 20. بهزاد گفته:

  سلام.من یه هارد hhdروی سیستم داشتم که وقتی اقای مهندس خواست دی وی دی رایتر وصل کناتصال اشتباه زد ازش دود بلند شد و سیستم دیگه هاردو نمیخونه میخواستم بدونم در هرصورت خرابی هارد اطلاعاتش قابل ریکاوری هست؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   برد هارد صد درصد سوخته است ممکنه فقط برد اسیب دیده باشه ممکنه نوسان به مدیای هارد شما هم اسیب زده باشه اما بهر حال ابتدا باید خرابی برد اصلاح یا تعویض سپس در صورت وجود مشکل دنبال خرابی دوم یا درصورت عدم خرابی اطلاعات ریکاوری شود.

   ۰
   ۰
 21. محمد گفته:

  سلام خوبین
  : من یک هارد اینترنال مکستور ۱۲۰ گیگ دارم تقریبا ۷۰٪ اطلاعات توش هست
  کابل برق رو برعکس وصل کردم بوی سوختگی داد
  فرستادمش مرکز هارد ایران بعد یک و نیم ماه بهم گفتن ایمیجی ک ازش گرفتیم دمج داره و نمیشه اطلاعاتشو خارج کرد اطلاعاتش برام مهمه امکانش هست اینو اطلاعاتشو رو یک هارد دیگه برام بازیابی کنین
  حدود هزینه اش چقد میشه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر برد سوخته باشه ابتدا برد تعویض می شود سپس ممکنه نوسان برق به خود مدیای هارد نیز اسیب وارد کند که این امر در بیشتر مواقع باعث اسیب به هد هارد می شود
   ایمیج کپی برابر اصل هارد شماست ایمیج دمیج خورده تقریبا در این امر غیر ممکنه یا ایمیج گرفتن یا نگرفتن اگر گرفتن پس کپی اطلاعات شماس اگر نگرفتن پس باید بگن ایمیج نگرفتیم
   هزینه بعد از بررسی امکان اعلام کردن است

   ۰
   ۰
 22. امیر مهدی گفته:

  سلام بنده یک هارد داشتم ولی هاردم به دلایل نا معلوم دیگه بالا نمیومد و بردمش شرکت گارانتیش اونجا تعمیرش کردن ولی تمام اطلاعاتم پاک شده و حدود ۶۰۰گیگ بوده الان امکانش هست که اطلاعاتم برگرده؟ و اینکه هزینش چقدر میشه

  ۰
  ۰
 23. avp گفته:

  سلام خسته نباشید
  هادر من از نوع ssd و ظرفیتش هم یک ترا هست
  تقریبا دو هفته پیش وقتی کامپیوترم رو روشن کردم موقع بالا اومدن ویندوز صفحه آبی مرگ اومد و ارور UNMOUNTABLE BOOT VOLUME رو اورد.
  هرکاری که کردم درست نشد امروز سی دی ویندوز گزاشتم و روی نصب ویندوز کلیک کردم اما درایور ها رو شناخت میخواستم بدونم امکان تعمیر و استفاده دوباره از هارد هست و اینکه هزینه تعمیرش چقدر میشه ؟؟؟
  با تشکر.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   احتمال زیاد مشکل از خود هارد دیسک است اما هزینه اصولا اگر اطلاعات مهم نباشد سی درصد هزینه هارد نو می باشد
   البته چون ظرفیت هارد شما هم بالاست ( البته در SSD)

   ۰
   ۰
 24. آرش گفته:

  سلام و درود بر شما
  من یک مینی لب تاپ دارم .بدون اینترنت خوب کار می کند بدون مشکل . اما به محض وصل شدن به اینترنت سرعتش به حدی میاد پایین که نمیشه باهاش کار کرد. صدای هاردش هم میاد. ممنوم میشم اگر می تونید مشکلش رو حل کنید بفرمایید بیارم خدمتتان .

  ۰
  ۰
 25. حمید گفته:

  سلام. هارد اکسترنال سیگت من خودبخود هی خاموش و روشن میشه. انگار که safe remove میشه و مجدد وصل میشه. جدیدا خیلی بیشتر شده و تا چندتا فولدر باز میکنم و … ایجکت میشه. با یک رابط usb3 دیگه و حتی یک سیستم دیگه هم چک کردم مشکل داشت. حالا شاید مشکل از آداپتور باشه. میشه راهنمایی کنید.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   در بیشتر مواقع مشکل اداپتور باعث عدم دیتکت کامل میشه
   این مشکل باید بررسی بشه میشه خرابی یک هد یا خرابی دیفکت لیست پر شدن دیفکت لیست بد سکتوری و عوامل دیگه باشه بهر حال باید بررسی بشه

   ۰
   ۰
 26. رضا گفته:

  سلام لپ تاپ من مدتی هست که گهگاه صدای تق تق شدید میده و هنگ میکنه و بعدش ریستارت میکنه اما دیگه بالا نمیاد و مجبور میشم با دکمه پاور خاموشش کنم. بعضی وقت ها هم ساعت ها با اون کار میکنم اما مشکلی نداره. آیا ایراد اون مربوط به قسمت هارد هست؟ چون قبلا یک تعمیرکار خمیر سیلیکون cpu رو عوض کرد اما باز هم درست نشد

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   پیشنهاد من به شما سرویس کامل لب تاب سپس در صورت عدم رفع مشکل احتمالا خرابی مربوط به هارد هست وبهتره ابتدا قبل از انجام هر کاری از اطلاعات خود را در هارد دیگه بک اپ بگیرین و برای بررسی بیشتر هارد رو به مراکز تخصصی تعمیرات هارد ارسال کنید

   ۰
   ۰
 27. فرشاد گفته:

  سلام و وقت بخیر
  ۲ تا هارد ۲ ترا سیگیت اینترنال دارم بعد از ضربه که به رک خورد صدا میده ( زمانی که به پاور وصل میشه مثل این هست که ۲ تا سطح فلزی رو هم کشیده میشه)
  تست هم نکردم که ببینم بالا میاد یا نه اطلاعاتش هم مهم نیست . آیا به نظرتون امکان تعمیر دارن؟
  ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر هارد ضربه دیده است واطلاعات مهمی ندارین ودر حال حاظر صدای ناهنجاری می دهد هارد غیر قابل تعمیر است فقط در صورت مهم بودن اطلاعات باید با جراحی واستفاده از یک هارد مشابه همان هارد اطلاعات رو نجات داد.

   ۱
   ۰
 28. مهدی کسائی گفته:

  سلام ، لطفا به من کمک کنید
  هارد اکسترنال my passport ultra دارم کار عکاسی وفیلمبردای میکنم از حیات وحش در حدود پنج سال هست همه رو در این هارد ریختم امروز به اشتباه پنج بار رمز ورود رو اشتباه وارد کردم بعدم یه صفحه دیگه بازشد و یک تیک زدم فکر کنم در عرض چندثانیه همه اطلاعات رو پاک کرد ولی وسط کار دکمه کنسل زدم الان هارد رو وصل کامپیوتر می کنم یه کادری ظاهر میشه و این پیام رو میده
  :drive unlocked
  your drive is now unlocked
  note: to unlock a different wd drive , please open the wd drive unlock cd associated with teh desired, and then run the wd drive unlock application to unlock th drive

  میشه بهم کمک کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید بررسی بشه مشخص نیست چه زمان متوقف شده و باعث چه اسیبی شده است شما از دست کاری بیشتر باید پرهیز کنید و هارد رو به شرکت ارسال کنید تا بررسی بشه اگر کامل پاک شده با نرم افزار های معمولی ریکاوری نخواهد شد
   اما اگر هنوز پسورد روی هارد وجود دارد باید پسورد بای پس شود سپس اطلاعات ریکاوری شود

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید دید دلیل خاموشی گوشی چی هست ممکنه خرابی خود هارد گوشی باشه که سوخته باشه
   اما در اکثر موارد بهتره دلیل خاموشی مشخص بشه در بعضی از موارد شما هم به اطلاعات می رسین هم به خود گوشی

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام‌
   تعمیر اصولی یک هارد یعنی که هارد کاملا سالم بوده وشما می توانید به عنوان یک هارد نو از این استفاده کنید اما اصولا زمان استفاده از هارد به نحوه استفاده شما از هارد بستگی دارد
   استفاده درست از هارد تضمین عمر هارد در اغلب موارد است.

   ۰
   ۰
 29. Zahra گفته:

  سلام خسته نباشید من مموریم رو گوشیم و کامپیوتر و هیچی شناسایی نمیکنه و وقتی میذارم تو گوشیم فقط هشدار میده که این دستگاه نمیتونه کارت اس دی رو بخونه و از اطلاعات پشتیبانی کنید.
  میخواسم ببینم اطلاعات قابل بازگشت هست؟ خیلی برام حیاتیه ،

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   این حافظه سوخته و قابل استفاده مجدد نیست اما اگر اطلاعات مهم می باشد باید ارسال کنید شرکت به کمک دستگاه های سخت افزاری اگر چیپ های Nand سالم مونده باشد قابل بازیابی است

   ۰
   ۰
 30. Reza گفته:

  سلام. وقت شما بخیر

  یه هارد ۱ ترا ساتا هیتاچی(اینترال) دارم که از کار افتاده و متاسفانه به دلیل ناآگاهی دست یک آشنایی دادم که فکر میکرد میتونست تعمیرش کنه و بازش کرد و پلاترش کثیف شده

  آیا برای بازیابی اطلاعاتش راهی هست ؟
  ممنون از شما

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد باید در فضای کاملا clean با تجهیزات جراحی و شرایط خاص خودش باز شود و بعد از باز کردن هم نباید هیچ خطای انسانی رخ دهد
   هر گونه خطای انسانی باعث عدم دسترسی کامل به اطلاعات خواهد شد
   برای هارد شما چون این شرایط انجام نشده متاسفانه هیچ کاری نمیشه برای این هارد کرد.

   ۰
   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *