روش بازگردانی اطلاعات از درایو فرمت شده

روش بازگردانی اطلاعات از درایو فرمت شده

اگر روی درایو فرمت شده اطلاعات جدیدی بازنویسی نشود، امکان بازگردانی فایل های پاک شده تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.

بازیابی  اطلاعات از درایو فرمت شده امکان پذیر است.بعد از فرمت داده‌ها را روی هارد درایو پاک نمی‌شوند ، بلکه فقط آدرس جداول داده‌ها تغییر می‌کند.به عبارت دیگر دیتای شما روی هارد ذخیره شده،با این تفاوت که چون آدرس ها حذف شده اند امکان خوانش اطلاعات وجود ندارد. این کار تا زمان انتقال اطلاعات  جدید در هارد ادامه دارد.

به همین دلیل است که بعد از فرمت کردن اطلاعات قبلی قابل مشاهده نیست.

مهم نیست که درایو به چه دلیل فرمت شده است،واقعیت این است که روش های متفاتی برای بازگردانی فایل‌های فرمت شده پیش رویمان است که براحتی می توانیم داده‌های پاک شده را برگردانیم.در ادامه به برسی دلایلی که پیغام فرمت ظاهر می شود را برسی می کنیم:

خرابی سیستم فایل هارد دیسک (File System Corruption)

زمانیکه درایور فایل سیستم هارد دیسک ( NTFS , FAT , HFS ) آسیب می بیند، داده های موجود بر روی هارد دیسک غیر قابل دسترسی می شوند.در این به صورت خودکار پیغام فرمت ظاهر خواهد.با مشاهده این پیام، در این صورت استفاده از هارد را متوقف کرده و به هیچ عنوان فرمت نکنید.

علت ظاهر شدن پیغام فرمت هنگام اتصال به سیستم ، نشانه آن است که درایو شما یک مشکل غیر منتظره تجربه می کند.استفاده بیش از حد یک دار یو مقدمه ای برای بروز انواع مشکلات است. از جمله ، کندشدن هارد،عدم شناسایی دیسک توسط سیستم و حتی بدسکتور است.

تبدیل سیستم فایل NTFS و FAT  در ویندوز

برای نصب سیستم عامل روی هارد درایو، به سیستم فایل (NTFS,FAT32)  نیاز است.در مواردی نیاز داریم تا این سیستم فایل را به یک دیگر تبدیل کنیم.در این موقعیت مجبورید تا درایو خود را فرمت کنید.برای با آشنایی با این مورد پیشنهاد می کنیم «آموزش تبدیل NTFS به FAT32 و بلعکس» را مطالعه کنید.

چگونه اطلاعات درایو فرمت شده را بازگردانیم؟

بازیابی اطلاعات درایو فرمت شده بستگی به نوع فرمت کردن دارد که از چه نوع فرمتی استفاده شده است که فول فرمت(Full format) یا کویئک فرمت (Quick format) می باشد.

Full format : دراین نوع از فرمت، شانس کمتری برای بازگردانی اطلاعات درایو فرمت شده وجود دارد.پیشنهاد ما در این حالت رجوع به یک مرکز ریکاوری هارد است.

Quick format: در این از قالب بندی، شانس بازیابی درایو فرمت شده بسیار بیشتر از قبل است.چرا که در این نوع فرمت، فایل های درایو از بین نرفته و قادر به بازیابی اطلاعات هستید و می توان از برنامه های قدرتمند ریکاوری برای بازگرداندن اطلاعاتتان کمک بگیرید و بدون نیاز به تخصص و دانش زیاد در این امر اطلاعات  از دست رفته درایو خود را دوباره بازیابی کنید.

نکته: زمانی که پارتیشن را فرمت کردیم (که هم فرمت Full  است و هم فرمت Quick ) در اصل داریم به روت خسارت میزنیم و آن را پاک میکنیم و فرق فرمت Full با Quick در این است که فرمت  Full آن ناحیه را Verify  هم میکند و تست میکنند که ناحیه بدسکتوری ok است یا نه .

.

نرم افزار بازگردانی فایل های فرمت شده  Ontrack EasyRecovery

اگر می خواهدی براحتی فایل های پاک شده را بازگردانی کنید EasyRecovery گزینه مناسبی خواهد.برای مشاهد قابیت های این نرم افزار و دانلود ان روی ادامه مطلب کنید.

چکیده:

اگر با برنامه های ریکاوری هارد اطلاعات کامپیوتر شما بازیابی نشد، می توانید با دریافت مشاوره از یک مرکز ریکاوری ؛اطلاعات از دست رفته خود را دوباره احیا کنید.تکرار این جمله خالی از لطف نیست که برای نتیجه گیری در بازیابی هارد فرمت شده، هیچ گاه با ریحتن اطلاعات جدید هارد خود را نابود نکنید.

۴.۲/۵ - (۱۰ امتیاز)

156 thoughts on “روش بازگردانی اطلاعات از درایو فرمت شده

  • سمانه says:

   سلام وقت بخیر اینکه میگن ممکنه کله اطلاعات بالا نیاد درسته؟من دستم خورد و حذف شد همین دیشب??

   ۳
   ۰
   • اشکان says:

    خانم سمانه برمیگردن ولی بدین دست کسی که کارش اینه یعنی ریکاوریه چون اونا میدونن چه نرم افزاری استفاده کنن تا همه ی فایل هاتون بدون خرابی حالا چه عکس و ویدیو شخضی باشه چه هرفایل دیگه ای اما اگه حجم اطلاعات درایوی که میخواید برگشت و ریکاوری داده بشه هر چی اطلاعات بیشتر هزینه بیشتر،موفق باشید

    ۰
    ۱
 1. عبدالغفار says:

  سلام
  مه میخواستم که فلش را توسط برنامه بوتیبل نمایم اشتباه شد در برنامه به جای فلش هادرد دسک را بوتیبل ساختم وتمام داده ها درهمان هاد دسک بو . کمپیوترم دو هارد دسک داشت اگر امکان دارد رهنایی نماید

  ۰
  ۱
  • محمد نامدار says:

   سلام
   من نمی دونم چه اسیبی زده ایا فقط به عنوان boot ساخته یا اطلاعاتی مانند boot windows نیز ریخته شده هرکدام شرایط ودرصد ریکاوریش متفاوته

   ۴
   ۰
   • آیناز says:

    من هاردم رو از طریق مبدل به گوشی وصل کردم ، ولی اطلاعات نیومد ، دوباره به کامپیوتر که وصل کردم دیدم همه چی از هارد رفته ، میشه اطلاعات رو بازگرداند؟

    ۱
    ۱
 2. علیرضا says:

  تا چند ساعت پیش هارد اکسترنال من سالم سالم بود . من روی درایوC ، دیفراگمنت یا همون اوپتیمایز در ویندوز ۱۰ رو اجرا کردم و رفتم دنبال کارهام . مطمئن هم هستم که فقط روی درایو C این دیفراگ رو انجام دادم. اما وقتی برگشتم می بینم اسم هاردم که ADATA HD710 بود رو نمیاره و فقط Local Drive D نمایش داده میشه . برای دیدن اسم درایو اکسترنال باید روی Properties درایو اکسترنال برم تا اسمش دیده بشه ولی همچنان با هر حرکتی ازم میخواد که هارد رو فرمت کنم.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   به احتمال زیاد mbr هارد به مشکل خورده است باید ارسال کنید شرکت برای ریکاوری در غیر اینصورت واگر اطلاعات مهمی ندارین فرمت کنید هارد درست خواهد شد

   ۲
   ۰
   • مونا says:

    سلام من کامپیوترو ریکاوری کردم همه ی عکسام که داخل درایو G بود برنگشت میشه دوباره ریکاوری کنم که شاید بقیه ی عکسا برگرده؟

    ۰
    ۰
 3. امیر says:

  سلام من خواستم اوبونتو لایو بزنم همرا ویندوز دهی که داشتم متاسفانه درست نصب نشد و ویندوز سیستم هم با همه درایوهاش فرمت شده و الان روی سیستم اوبونتو اونم بصورت ناقص نصب شده ، میخواستم بدونم اطلاعات درایوهای من امکان بازیابی رو دارن چون خیلی اطلاعات مهمی داشتم ?

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام اوبونتو لایو نیاز به نصب نداره در اصطلاح لایو هست اما شما احتمالا لایو نزدین واقعا نصب کردین اطلاعات ویندوز رو از بین بردین و فایل سیستم جدید نصب کردین چه به صورت ناقص چه کامل
   باید ارسال کنید شرکت بررسی کنیم

   ۰
   ۰
 4. رضا says:

  با سلام یک هارد اکسترنال یک ترابابت با کلی فیلمهای دوربین هندی کم با حجم بالا داشتم ،دیروز اشتباهی به گوشی وصل کردم و کل هارد رو فورمت کرد با دو سه تا نرم افزار ریکاوریرامتحان کردم ولی عکسها و فیلمهای کم حجم که با گوشی گرفته شده رو میاره ولی فیلمهای حجم زیاد هندی کم رو نمیتونه ریکاوری کنه ،بنظرتون راهی هست ؟

  ۰
  ۱
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ریکاوری این فیلم ها کار شما نیست این فیلم باید بر اساس نوع فیلم نرم افزار مناسب انتخاب بشه در بعضی از مواقع هم نیاز هست که بعد از ریکاوری کار repair این فیلم ها انجام بشه
   ریکاوری این فیلم ها نیاز به تخصص خاصی دارد

   ۰
   ۰
   • حسین says:

    با سلام من با برنامه mini tool پارتیشن فلش رو ریکاوری کردم ولی فایلها در هم و برهم هست و مثل اول ترتیبشون نیست پیشنهاد شما استفاده از چه برنامه ای هست که فولدر هام رو مثل روز اول بیاره

    ۰
    ۰
    • محمد نامدار says:

     سلام
     در بعضی از وقت ها فلش چون پارتیشن FAT بوده ریکاوری دسته بندی اولیه مشکل می شود شما می توانید از ریکاوری مای فایل هم چک کنید ممکنه مشکلتون حل شود

     ۰
     ۰
 5. محمد says:

  سلام
  چند تا فایل مهم روی سی دی کپی شده بود ( متاسفانه burn نشده بود )
  اشتباهی سی دی فرمت شده و فایل ‌ها نیست.
  الان چطور می‌تونم فایل ها رو بازیابی کنم؟

  ۰
  ۰
 6. مرتضی says:

  سلام وقت بخیر ، سال نو مبارک ، جسارتا اگر محبت کنید در خصوص این مشکل راهنمایی کنید واقعا ممنونتون میشم ، بنده در هنگام نصب ویندوز ارور MBR میداد ک ب فرمت gpt تبدیل شه . وقتی سرچ کردم برای رفع این مشکل از فرمان های cmd استفاده کردم .
  Diskpart
  listdisk
  Select disk 0
  Clean
  Convert gpt
  Exit
  که اشتباه بزرگ ک کردم فرمان clean زدم اصلا فکر نکردم پاک کردن کل دیتا هس متاسفانه .
  بعد این دیگه کاری انجام ندادم تا راحلی پیدا کنم برای بازگردادنه. پارتیشن و اطلاعات . واقعا ممنون میشم راهنمایی کنید در این خصوص . ایا امکان بازگشت کامل ۳ پارتیشن بدون اسیب جدی هس با توجه به این که بعد فرمت هیچ اطلاعاتی یا اقدامی انجام نگرفته .

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اصولا در دستور clean اگر زمانی کوتاهی طی شود مثلا زیر یک دقیقه اطلاعات در بیشتر مواقع با همان ترتیب اولیه قابل بازیابی بوده
   برای این منظور بهتر است ارسال کنید شرکت برای بازیابی.

   ۰
   ۰
 7. امیررضا کوثری says:

  سلام ببخشید من ویندوز ۱۰ نصب کردم و الان فقط درایو c رو دارم و بقیه درایو ها نیستند تمام اطلاعاتم پاک شده میشه ریکاوری کرد

  ۰
  ۱
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر اطلاعات جدید نریزین اطلاعات ریکاوری میشه
   فقط اشتباه شما در نوع پارتیشن بندی زمان نصب ویندوز جدید بوده است واطلاعات قبلی رو شما پاک کردین
   اما اطلاعات به احتمال زیاد ریکاوری خواهد شد

   ۰
   ۰
   • علی says:

    سلام منم دیشب داشتم ویندوز نصب میکردم که اشتباه کردم یه هارد مهمو فرمت کردم و ویندوز روی اون نصب شد و واقعا حالم گرفته شد الان با برنامه شما دارم ریکاوری میکنم ۳ ساعت رفته تازه ۱۰ درصد شد بنظرتون بالا میاد اطلاعات؟ چون خیلی مهم بود:/

    ۰
    ۰
 8. جهاندیده says:

  سلام
  میبخشید من امروز میخاستم فلش رو فرمت کنم به اشتباه یکی از درایو هارو فرمت کردم آیا امکان بازیابی اطلاعات هست؟لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بله امکانش هست
   اما از این هارد به هیچ عنوان مجدد استفاده نکنید چون باعث اوررایت واز بین رفتن اطلاعات خواهد شد

   ۰
   ۰
 9. azar says:

  سلام من با این نرم افزار سایت شما عکسامو ریکاوری کردم اما نمیدونم چطور سیوشون کنم؟ میشه لطفا رتهنمایی کنین؟

  ۰
  ۰
 10. حسین says:

  سلام
  مادربرد عوض کردم و طرف بجای نصب ویندوز در درایو سی در درایو دی که حاوی اطلاعات بود ویندوز اکس پی نصب کرد
  الان من ویندوز سون در درایو سی نصب کردم و درایو دی اطلاعات قبلی پاک شده
  آیا با ریکاوری قابل برگشته؟؟؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   متاسفانه اوررایت از مواردی هست که صد درصد بخشی از اطلاعات ودر بعضی از مواقع ROOT اطلاعات یا همان طبقه بندی اولیه از بین خواهد رفت
   البته حجم اوررایت هم خیلی مهم است مثلا اگر دریک پارتیشن شما ۱۰۰ گیگ اطلاعات داشتین ۱۰ گیگ اوررایت کنید در خوشبینانه ترین حالت شما ۹۰ گیگ از اطلاعات قابل بازیابی است
   البته این امر هم دقیق نیست وبه موارده دیگه ای هم بستگی دارد
   اما بهر حال توصیه های مهم ما عدم سپردن هارد به مراکز غیر حرفه ای می باشد

   ۰
   ۰
 11. حسین says:

  سلام
  سه تا پارتیشن در هارد قرار داده بودم که به علت تعویض مادربرد طرف ویندوز اکس پی در درایو دی نصب کرد(قبلاً ویندوز سون ۶۴بیت در درایو سی بود) که حاوی اطلاعات شخصی ام بود و البته فرمت نکرد اما اکنون که دوباره ویندوز سون در درایو سی نصب کردم اطلاعات درایو دی فقط مربوط به ویندوز اکس پی است.
  برای برگشت اطلاعات چه کاری باید انجام بدم؟

  ۰
  ۰
 12. مهدی says:

  سلام اگه فایل ها از روی درایو ها فرمت شده باشه و همچنین ویندوز هم پرونده باشه ایا فایل ها رو میشه بازیابی کرد؟

  ۱
  ۰
 13. مبینا says:

  سلام من کلی فایل اموزشی داخل sd card داشتم حواسم نبود آل فرمت زدم ، آیا امکانش هست برگرده ؟ خیلی مهم بودن

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بله امکان ریکاوریش هست اما بعضی وقت ها فیلم ها ریکاوری میشه اما پخش نمیشه یا صدا مشکل داره اما ریکاوری این فیلم ها در بیشتر مواقع دو مرحله ای هست یعنی یک بار فیلم ها ریکاوری وسپس repair وصدا وتصویر درست بشه

   ۰
   ۰
 14. رامین says:

  سلام ببخشید من لبتابمhpبعد ی برنامه روش نصب کردم که تمام اطلاعاته درایوپاک کرده وویندوزهم پریده حالا امکان بازگشت اطلاعتش هست چون خیلی نیاز دارم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   هنگامی که اطلاعات پارتیشنی به هر علت بالا نمی اید شما باید سعی کنید از دست کاری یا ریختن اطلاعات جدید روی هارد خودداری کنید و هارد را برای بررسی بیشتر برای کارشناسان شرکت ارسال کنید
   در بعضی از موارد ویندوز شما یا اطلاعات پاک نمی شود بلکه دسترسی به ان از بین رفته است و در اصطلاح هارد به مشکل خورده است و بعد از بررسی و حل مشکل اصلی هارد دسترسی به اطلاعات محیا شده ومیشه اطلاعات رو در هارد دیگه ریکاوری کرد

   ۰
   ۰
 15. Seyyed Rasool says:

  سلام وقت بخیر ، جسارتا اگر محبت کنید در خصوص این مشکل راهنمایی کنید واقعا ممنونتون میشم
  بنده در هنگام نصب ویندوز ارور MBR میداد ک ب فرمت gpt تبدیل شه . وقتی سرچ کردم برای رفع این مشکل از فرمان های cmd استفاده کردم .
  Diskpart
  listdisk
  Select disk 0
  Clean
  Convert gpt
  Exit
  که اشتباه بزرگ ک کردم فرمان clean زدم اصلا فکر نکردم پاک کردن کل دیتا هس متاسفانه .
  بعد این مجددا پارتیشن بندی کردم و در آخر نصب ویندوز . واقعا ممنون میشم راهنمایی کنید در این خصوص ؛ ایا امکان بازگشت کامل ۳ پارتیشن بدون اسیب جدی هس با توجه به این که بعد فرمت اقدامی انجام گرفته .

  ۳
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر ویندوز عوض کردین حجمی از اطلاعات پارتیشن C غیر قابل دسترسی شده است اما برای پارتیشن های دیگه باید بررسی انجام بشه شما باید از ریختن اطلاعات جدید روی این هارد خودداری کنید و هارد رو برای بررسی بیشتر به شرکت ارسال کنید.
   در مورد سوال شما که قابل بازیابی هست یا خیر.
   عوامل دخیل در بازیابی به موارد زیادی بستگی دارد مانند مدل هارد تاریخ ساخت اخر تغییرات بعد از فرمت و عوامل دیگه….

   ۰
   ۰
 16. _علیرضا says:

  سلام ، هارد رو به گوشی متصل کردم، و همه چی فرمت شد، امکان داره که برگرده؟! و اینکه همه چی بر میگرده یا مثلا فایل هایی که اخیرا ریخته بودم توی هارد

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بستگی داره شما هنگامی که وصل کردین و سپس فرمت شد بعدش ایا اطلاعات جدیدی ریختین یا نه اگر فقط فرمت شده است پس اطلاعات قبلی شما کامل بر می گردد اما اگر فرمت شده و اطلاعات جدیدی ریختین به حجم اطلاعات جدید بستگی دارد
   بر اساس حجم جدیدی که ریختین به همان حجم از اطلاعات قبلی را اوررایت واز بین بردین

   ۰
   ۰
 17. محمد says:

  سلام وقت بخیر
  سی دی که رو لبتابم خوند وقتی که رو صفحه بالا اومد و این پیام اومد با دو گزینه
  How do you want to use this disc?
  like a usb flash drive
  with a cd dvd player
  چون روگزینه اول بود منم زدم nextبعد نمیدونم چرا یهو نوشت فرمت اطلاعاتمم پی دی اف بور چجوری برگردونم ممنون میش راهنمایی کنید؟

  ۰
  ۰
 18. Azam says:

  سلام من موقع نصب ویندوز xpروی درایو cفرمت quickزدم از نوع ntf .بعد از نصب ۳ تا درایو اول رو نشون میده ۴ تای دیگه رو ادغام کردم و بعنوان فصای خالی تو diskmanagerنشون میده یعنی اطلاعاتمو پاک کرده حالا باید چیکار کنم؟تا اطلاعاتم برگرده

  ۰
  ۰
 19. Azam says:

  سلام
  من قبلن روی یکی از درایو هام قفل زدم الان رمزش رو فراموش کردم چندین بار هم ویندوز عوض شده چیکار کنم تا اطلاعات درایومو دوباره ببینم؟ممنون بابت پاسخ شما

  ۰
  ۰
 20. محمد says:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده یک هارد ssd رو به جای دی وی دی رم جایگزین کردم. قبل از این کار روی یک فلشریکاوری درایو گرفتم و قصد داشتم که با اون‌ فلش ویندوز رو روی هارد جدید بالا بیارم. اما متاسفانه نشد و فکر میکنم در پارتیشن بندی دچار مشکل شد. وقتی ویندوز جدید رو نصب کردم کلیه اطلاعات هارد قبلی از بین رفت. آیا اطلاعات هارد قبلی قابل بازیابی هست؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بله قابل انجام هست اما به مواردی از جمله عدم اوررایت و غیره باید توجه کنید سوالات شما غالبا کلی هست و جواب دادنش نیاز به دانستن جزییات بیشتری هست.

   ۱
   ۰
 21. Meysam Askari says:

  با سلام
  من امروز بجای فلش یک درایوم رو کوئیک فرمت کردم بعدش وسط فرمت کنسلش کردم .
  الان فرمت درایو شده NTFS و وقتی میخوام بازش کنم میگه حتما باید فرمت بشه.
  من به هیچبش دیگه دست نزدم گذاشتم سوال کنم بعد اقدام کنم لطفا خواهش میکنم ی راه حل کامل جلو روم بذارین واسه بازیابی اطلاعات و با ی برنامه کاآمد و بهترن راه.
  خییلی ممنون توروخدا کمکم کنید ۱ ترابایت اطلاعاته?

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   هارد شما احتمالا الان RAW شده است دلیل دستور فرمت هم نیمه فرمت کردن هارد واسیب به MBR هارد می باشد بهر حال برای ریکاوری یک نرم افزار وجود ندارد که ما بتونیم کاملترین نرم افزار در دنیا حساب کنیم بهر حال نوع ریکاوری این هارد هم به مدل هارد بستگی دارد اما رهر حال شما می توانید از نرم افزار recover my files استفاده کنید

   ۰
   ۰
 22. محمد says:

  سلام من ۴ تا فیلم داخل فلش داشتم و بعد فرمت فلش رو عوض کردم و ۴ تا فیلم پاک شدند ممنون میشم راهنمایی کن چطوری برگردونمشون.?????????

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر فلش مورد نظر الان در دسترس شما است نباید اطلاعات جدیدی بریزین.و از نرم افزار های ریکاوری مانند ریکاوری مای فایل و غیره استفاده کنید
   اما غالبا بعضی از فرمت های فیلم مانند فرمت فیلم های canon علاوه بر ریکاوری اولیه با این نرم افزار ها باید خود فیلم هم repair شود که این کار شما نیست من پیشنهاد می کنم صفر تا صد رو به کانون بازیابی واگذار کنید.

   ۰
   ۰
 23. زهرا says:

  سلام تورو خدا کمکم کنید تو محیطcmdاشتباهی به جای فلش درایو eرو فرمت کردم و الان حتی اسم درایو هم تو مای کامپیوتر نیس تمام اطلاعاتم روی این درایو بود خواهش میکنم بگید چجوری برگردونمش

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ندیدن توی فضای مای کامپیوتر می تونه دلیل Raw شدن هارد یا فلش شما باشد.شما می تونید در قسمت disk managment هارد خود یا فلش خود را دیده واز اونجا در صورت سالم بودن open کنید
   اما اگر به هر دلیلی فرمت کردین می تونید از نرم افزار های توی سایت مانند Recover My Files استفاده کنید.اما در بعضی از مواقع این نرم افزار برای ریکاوری فیلم های canon به مشکل می خوره که ریکاوری اون رو باید به یک متخصص ارجاع دهید.

   ۰
   ۰
 24. آرمیتا says:

  سلام ببخشید من وقتی که میخواستم ویندوزم رو عوض کنن بکنم تن یه ویروسی داشت لپتاپم که درایو دی م رو بلاک کرده بود و اجازه نمیداد که ویندوز نصب کسی که داشت برام نصب میکرد فورمت درایوم رو اگر اشتباه نکنم به جی پی ار تغییر داد که بتونی ویندوز نصب کنه ولی اطلاعاتم از روی اون درایو دی پاک شد الان کاری میشع کرد؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   دیگه ویندوز نصب نکنید و اطلاعات جدیدی روی هارد نریزین. باید به کمک نرم افزار یا سخت افزار اطلاعات ریکاوری بشه بعد از ریکاوری یک بار هارد به صورت کامل فرمت شود سپس مجدد ویندوز نصب شود.

   ۰
   ۰
 25. برجسته says:

  با سلام
  بنده درایو f لب تابم رو اشتباها فرمت کردم
  الان برای برگشت اطلاعات فرمت شده نرم افزار ontrack èasyrecovery رو نصب کردم اما برای ریکاوری فایل هام باید با دلار خریداری کنم این نرم‌افزار رو
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   می تونید از سایت کانون بازیابی اطلاعات نسخه پرتابل این نرم افزار رو دانلود کنید.یا از سایت های ایرانی برای دنلود به همراه کرک استفاده کنید.
   EasyRecovery دانلود

   ۰
   ۰
 26. مهدی یار says:

  سلام هارد اکسترنال رو به وسیله ی otgبه موبایل وصل کردم و اشتباها فرمت شد و حدود ۲۵۰ گیگ اطلاعات پرید
  اگر راهنمایی کنین که چجوری میشه بر گردوندشون ممنون میشم لطفا کمک کنین

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   شما می توانید از نرم افزار های ریکاوری مانند recovery my file استفاده کنید اما به هیچ عنوان از اوررایت یا همان ریختن اطلاعات ریکاوری شده روی هارد پرهیز کنید.

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ما چند بار کفتیم مجدد تکرار می کنیم!!! هزینه براساس خرابی مشخص می شود وربطی به حجم اطلاعات و مدل هارد ندارد به عنوان مثال ممکنه هزینه بازیابی یک رم ۳۲ گیگ بالغ بر یک ملیون بشود اما یک هارد ۴ ترا بایت فقط با هزینه ۵۰۰ هزار تومان مشکل ان حل شود.
   بدون بررسی خرابی تخمین قیمت نمیشه زد.

   ۰
   ۱
 27. حسن says:

  سلام. بنده تعدادی فایل مهم در Desktop ویندوز داشتم اما مجبور به تعویض ویندوز شدم و متاسفانه درایو C فرمت شد. الان که ویندوز رو نصب کردم هیچ فایل جدیدی در desktop قرار ندادم. ایا امکان ریکاوری وجود دارد؟ یه سری فایل هم در بخش my document داشتم. ایا اونا هم قابل ریکاوری هستن؟
  ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   مجبور به تعویض شدین ؟
   شما نیازی به تعویض ویندوز نداشتین باید هارد رو جدا کرده وبه یک سیستم دیگه که دارای ویندوز بود وصل می کردین اطلاعات رو اول در هارد دیگه کپی می کردین سپس این هارد به کیس قبلی یا لب تاب قبلی وصل می کردین اون موقع ویندوز عوض می کردین باید بیارین بررسی کنیم مطمینا
   حجمی از اطلاعات از بین رفته
   اطلاعات به احتمال زیاد با دسته بندی قبلی ریکاوری نخواهد شد

   ۰
   ۰
 28. LIMAN_SAQEB says:

  سلام علیکم
  سیستم را روشن کردم و مرتب اعلان می کردکه هارد را فرمت کنید.
  هاردارتیشن بندی بود ومنم یک پارتیشن خالی وکم حجم را فرمت کردم اما متاسفانه کل اطلاعات روی هارد حذف شد.
  حالا امیدی هست یا نه ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام اگر هارد فرمت شود از عوامل موفقیت امیز در ریکاوری مدل هارد و عدم اوررایت بعد از فرمت می باشد باید هارد رو ارسال کنید بررسی کنیم و از ریختن اطلاعات جدید روی هارد پرهیز کنید.

   ۰
   ۰
 29. بهنام says:

  سلام
  من یک هارد اکسترنال یک ترا ADATA رو یک ماهه خردیم که موقع انتقال فایل بیش از ۴ گیگ یک خطا رو می داد من متاسفانه در اینترنت به صورت سرسری سرچ کردم که نوشته بود این موضوع به دلیل این هست که هارد من نوع سیستمش ntfs با انجام تنظماتی که در قسمت فرمت وجود داره این مشکل رو حل کرد من هم متاسفانه بدون توجه به اینکه با انجام روش گفته اطلاعات به کامل فرمت میشه اون روش انجام دادم و هاردم به طور کامل با وجود حدود ۴۰۰ گیگ حذف شد
  می خواستم ببینم به نظرتون میشه اطلاعات هاردمو بازیابی کنم ؟ممنونم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   دلیل بیش از ۴ گیگ که اجازه کپی داده نمی شد فرمت فایل سیستم Fat بوده است که با تبدیل به Ntfs این مشکل حل خواهد شد اما شما یا اول باید از اطلاعات بک اپ گرفته بعد فرمت وبه Ntfs تبدیل می کردین یا از نرم افزار هایی مانند mini tools partition استفاده می کردین که با حفظ اطلاعات این کار انجام می گرفت
   بهر حال در حال حاضر به هیچ عنوان اطلاعات جدیدی نباید روی هارد کپی کنید و ارسال کنید تا اطلاعات شما را بازیابی کنیم.

   ۱
   ۰
 30. حمید کاظمی says:

  سلام
  من داشتم ویندوز ۱۰ دانبود میکردم که یه درایو برای ذخیره سازی خواست، من هم هارد اکسترنالم را انتخاب کردم، حالا هاردم بوتیبل شده و دسترسی به اطلاعاتم ندارم، راهی برای بازگرداندن اطلاعات هست؟ همه چیزم روی هارد بوده، هارد ۴ ترا وسترن

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   مسلما هارد شما فرمت و اوررایت انجام شده است اما احتمال ما ROOT اطلاعات رو با این کار از دست داده ایم و احتمالا شما به دسته بندی اولیه نخواهید رسی اما قابل بررسی است

   ۰
   ۰
 31. قادر says:

  سلام من فلشم رو با otgبه گوشی زدم و گزینه drives زدم و دیدم فیلم نیست حذف شده و بعدش دوباره در آوردم otgرو به گوشی زدم ببینم هست یا نه دیدم نیست و بعدش یکبار به تلویزیون و یک بارم روز بعدش به دستگاه ماهواره زدیم ببینیم هست یا نه ولی دیدیم نیست اما هیچی نریختم اصلا بهش و فقط یکبار فیلمبردار فیلم ریخته بود که با دوربین فیلمبرداری هم بود و فقط یدونه فیلم ۱۴ دقیقه ای بود و بردم چند جا ریکاوری کردن نیومد و بروم یه جا با چند تا برنامه انجام داد فایل رو آورد اما پخش نکرد آیا راحله دیگع ای هست من انجام بدم برگرده اگه کسی میدونه راهنمایی کنه ؟؟؟

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   احتمالا فیلم شما با دوربین Canon گرفته شده این فیلم ها بعد از فرمت با هیچ نرم افزاری قابل بازیابی نیست.باید روی این حافظه هیچ اطلاعاتی نریخته و ارسال کنید شرکت که بتونیم این اطلاعات رو برای شما ریکاوری کنیم.فیلم های دوربین های حرفه ای اغلب هیچ نرم افزاری توانایی ریکاوری اون رو نداشته صرفا نیاز به توانایی کار کردن دستی اصلاح فرم ها اصلاح صدا و غیره می باشد.

   ۰
   ۰
 32. پرنا says:

  سلام ببخشيد من به جاي فرمت كردن فلشم اشتباهي درايو d رو پاك كردم برنامه recovery my files رو نصب كردم و يه چيزايي برگردوند ولي موقع سيو براي من آن لاين سيو و آفلاسن سيو و …مياره نتونستم سيو كنم اينا چيه بايد چيكار كنم تو هيچ كدوم از فيلما نبود اين مورد ممنون ميشم بگين چجوري سيو كنم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   این نرم افزار ها کمی کرکش مشکله بهتره نسخه پرتابل او رو از سایت های دانلودی پیدا کرده و از اون نسخه استفاده کنید این نرم افزار ها باید اول نصب وسپس کرک شود
   این مشکل شما به خاطر همین مشکله

   ۰
   ۰
 33. همایون says:

  سلام.
  سرعت کامپیوترم کند شده بود به خاطر همین ویندوز رو دوباره نصب کردم. کامپیوترم ویندوز ۷ هست. اما من در حین نصب مجدد ویندوز ، اشتباهی یکی از درایو ها مو فرمت کردم. ایا دوباره میتونم اطلاعات درایو رو بر گردونم ؟ راهی هست

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید دید پارتیشن شما بعد از فرمت ایا ویندوز هم نصب شده یا خیر چون اگر ویندوز نصب شده باشد اون پارتیشن اوررایت شده و حجمی از اطلاعات از دست رفته و شما دسته بندی اولیه هارد خود را نیز از دست داده است.این مورد در هاردها جدید وسترن برای ریکاوری نیاز به دستگاه سخت افزاری بوده اما اگر تولید هارد شما غیر از وسترن یا اگر هم وسترن بوده مربوط به قبل از سال ۲۰۱۸ باشد

   ۰
   ۰
 34. حسام شاه کرمی says:

  سلام خسته نباشید بنده آتلیه عروس دارم یکی از sd کارتم خالی نکردم یکی از قسمت مراسم عروسی پاک شده نمیدونستم که خالی نکردم ۱هفته بعد رم را با دوربین فرمت کردم و روش تصویر گرفتم امکان برگردوندن فایل های هفته قبل هست

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر حجم زیادی بعد از فرمت پر شده است اطلاعات جدید روی اطلاعات قدیم نشسته است پس غیر قابل ریکاوری می باشد

   ۰
   ۰
 35. سیمین says:

  سلام . من کلی فایل و بک آپ نرم افزار حسابداریم رو درایو D بوده که الان همش پریده. امکان بازیابی مجدد همه شون هست؟

  ۰
  ۰
 36. Ali says:

  سلام خسته نباشید
  من موقع نصب ویندوز ۱۰ اشتباهی یه درایو رو فرمت کردم و فکر کنم فیلمای خانوادگی مون پریده چون هنوز ویندوز نصب نکردم
  میشه ریکاوری کردش
  خواهش میکنم زود جواب بدید دارم سکته رو میزنم

  ۰
  ۰
 37. نادر says:

  سلام هارد اکسترنال رو به تلویزیون وصل کردم دیگه بالا نمیاد با نرم افزار هایی که گفتین ریکاوری کردم. فرمت فایلها ور شناسایی نمیکه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   هنگام اتصال به TV ممکنه دیگه با نرم افزار های معمولی ریکاوری نشه بعضی از هارد های جدید بعد از فرمت باید سخت افزاری ریکاوری شود دیگه این هارد ممکنه با نرم افزار های معمولی قابل بازیابی نباشه

   ۰
   ۰
 38. سبحان says:

  سلام من میخواستم تغیراتی در پارتیشن ها با یک نرم افزار ایجاد کنم و پس از اعمال کامپیوتر ریستارت شد و نرم افزار در حال اجرا بود اما روی ۹۵ درصد گیر کرد منم دکمه ریستارت رو زدم ولی بعد از بالا آمدن ویندوز دوتا درایوی که حجمشون رو کم کردم و به درایو c اضافه کردم باز نمیشن و فرمتشون raw شده چکار کنم فایل های مهمی تو درایو ها بودن به محض باز کردن درایو پیغام فرمت کردن ظاهر میشه خواهش میکنم بهم بگید چطوری درستش کنم

  ۰
  ۰
 39. فرهاد says:

  سلام و عرض ادب. من لپ تاپمو میخواستم ویندوزشو با نرم افزار win to hdd عوض کنم، بعد از run شدن نرم افزار و در ابتدای کار ازم پرسید میخوای رو همین فرمت فعلی پارتیشن بندیت باشه یا uefi یا mbr، منم یکم عجله کردم اشتباهی تیک uefi رو زدم در صورتی که باید همون فرمت خودش که گمونم mbr بود رو میزدم، یهو کل لپ تاپ پرید و رفت تو حالت بوت و در انتظار یک سی دی یا فلش بوتیبل، یعنی کل اطلاعات پرید. منم چون هنوز نمیدونستم اطلاعات پریده یا فقط ویندوز پریده، یه سی دی ویندوز گذاشتم تا رسیدم به مرحله ی انتخاب درایو نصب ویندوز و دیدم کل پارتیشنا و اطلاعاتم نیست و ۱۸۵۰ گیگ فضای خالی دارم، به همون صورت تک پارتیشن (یعنی بدون ساخت پارتیشن جدید) ویندوزو نصب کردم. الان ویندوز بالا اومده، تو دیسک منیجمنت هم یه تک پارتیشن دارم که کلا خالیه. الان میخواستم بدونم که کل اطلاعاتم پاک شده س و باید وارد مرحله ی ریکاوری بشم یا اینکه امکانش هست بدون ریکاوری هارد رو به حالت اولش برگردونم؟
  اطلاعاتم مهمه برام و میخوام برگردن همه، حدود ۱۷۰۰ گیگ اطلاعات داشتم. لپ تاپم ایسوسه و هاردم دو ترابایت hdd. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   وسط کار متوجه یک ایراد شده اید اما متاسفانه این کار رو تا انتها انجام دادین
   بهر حال پارتیشن های قبلی پاک شده است و پارتیشن بندی جدید انجام شده است باید بررسی کنیم
   نصب ویندوز هم کار اشتباهی بوده است اما بیشتر از این نباید اوررایت یا اطلاعات جدیدی روی هارد بریزین و ارسال کنید بررسی کنیم

   ۰
   ۰
 40. علی says:

  باسلام من یه هارد یک ترابایت دارم که به پنج درایو تقسیم کرده بودم و یکی از درایو ها برای ویندوز بود و داخل چهار درایو های دیگه عکس و فیلم و یه سری اطلاعات مهم داشتم وقتی ویندوز رو عوض کردم دیدم که چهار تا درایو فرمت شده و به جای چهارتا درایو یه پارتیشن درست شده یعنی دو تا درایو الان توسیستم موجوده میخواستم ببینم اطلاعاتم قابل ریکاوری هست یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین
  باتشکر

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بله بازیابی به احتمال زیاد به شرط عدم ریختن اطلاعات جدید امکان پذیر هست اما برای بررسی دقیق تر باید توسط کارشناسان کانون بازیابی بررسی شود

   ۰
   ۰
 41. علی says:

  با سلام
  من یه هارد یک ترابایت داشتم که به پنج درایو پارتیشن بندی کرده بودم و روی یکی از درایو ها ویندوز نصب کرده بودم و بروی چهار درایو باقی مانده فیلم و عکس و یک سری اطلاعات بسیار مهم داشتم دیروز داشتم ویندوز عوض میکردم که وقتی ویندوز عوض شد و بالا اومد دیدم کل چهار درایوها پاک شده و همه تبدیل به یک درایو شده ولی درایو cویندوز تغییر نکرده بود میخواستم بدونن آیا اطلاعاتم قابل باز یابی است یا خیر؟ ممنون میشم جواب بدین
  باتشکر

  ۰
  ۰
 42. محمد says:

  سلام. من یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال دارم از نوع My Book. متاسفانه به دلیل شکستگی و اتصال پایه کابل آن ا فرمت آن Raw شده. هرچه باانواع نرم افزارهای های ریکاوری تست کردم نتونستم فایلهای روی ان را برگردونم. در بهترین حالت تعدادی فایل با پسوندهای مختلف پیدا شدند که عملا اونی نبودند که من دنبالش بودم. موقع اتصال هارد پیام نیاز به فرمت می ده. دستور چک دیسک رو در cmd اجرا نمیکنه به این دلیل که فرمت هارد raw هست. لطفا منو راهنمایی کنید.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   کاری از شما بر نمی اید در هارد های وسترن بر خلاف بقیه هارد ها قطعه USB علاوه بر وظیفه مبدل بودن اغلب اطلاعات را اینکیریپت می نماید و با خرابی ان شما به هیچ عنوان به اطلاعات با هیچ نرم افزاری دسترسی پیدا نخواهید کرد
   دو راه حل دارد
   ۱: اصلاح قطعه ای USB یا تعمیر ان
   ۲: ارسال برای کانون بازیابی اطلاعات و ریکاوری ان به کمک دستگا های سخت افزاری

   ۰
   ۰
 43. اسماعیل says:

  سلام
  من درایو f لپتاپ اشتباهی کوییک فرمت زدم با این برنامه انجامش میدم آخرش مینویسه no data found

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ریکاوری در هارد های جدید پیچیده تر شده است بر اساس مدل هارد وتاریخ تولید هارد در بعضی از مواقع ریکاوری نرم افزاری کارساز نیست و باید حتما سخت افزاری انجام شود
   بهتر است شما از یک نرم افزار دیگه کمک بگیرین اگر مجدد همین مشکل وجود داشت برای ریکاوری باید ارسال کنید شرکت بررسی دقیق تر انجام شود.

   ۰
   ۰
 44. محمدمهدی says:

  سلام و وقت بخیر
  یک روز در هارد سیستم من یه فایل دیدم بنام book.pdf که فکر میکردم برادرم یه کتاب رو همینجوری انداخته اونجا وبرای مرتب کردن اونو باز کردم که باز نشد، همون موقع احساس کردم ویروس بوده و فورا پاکش کردم ولی کار خودش رو کرده بودو من نمیدونستم.
  وقتی سیستم رو برای دفعه بعد روشن کردم درایوهای e و f بطور کلی فرمت شده بود و درایو g هم قسمت اعظم فایلها فرمت شده بود ولی یه قسمت از فایلها در g باقی بود
  دیگه فایلی در درایوها کپی نکردم و با دو نرم افزار ریکاوری کردم ولی فایلها رو خیلی بهم ریخته و با نامهای عوض شده میاره.
  میخواستم بدونم راهی هست که فایلهام رو با همون ترتیب خودش، و آدرس دهی های قبلی بازیابی کنم؟
  ضمنا خیلی از فیلمها و آموزشهام رو هم نتونسته بود ریکاوری کنه!!
  ممنون میشم جواب بدید.
  باتشکر

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   دو حالت داره
   یک پسوند فایل ها عوض شده
   دو فقط اطلاعات پارتیشن فرمت شده است
   اگر پارتیشن فرمت شده است که من بعید می دونم با نرم افزار های بازیابی شما می توانید اطلاعات رو ریکاوری کنید
   اما اگر پسوند اطلاعات عوض شده این باج افزار هست و با نرم افزار شما نمی توانید کاری کنید و باید یک یا چند فایل ارسال کنید شرکت بررسی و نوع باج افزار مشخص شود و دیددایا قابل دیکیرپت هست یا نه.

   ۰
   ۰
 45. امیر says:

  سلام خسته نباشید ببخشید من درایو G وDرو دلیت کردم و الان می خوام اطلا عتش رو بر گردونم
  و الان توی هر دو درایو اطلا عات ریختم
  آیا می شود اطلاعاتش رو برگر داند

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   عملا شما مراحل امحای اطلاعات ( از بین بردن اطلاعات بدون بازگشت ) را به درستی انجام داده این اما هنوز ریکاوری یا عدم ریکاوری به حجم اطلاعات جدید ریخته بستگی داره مثلا اگر حجم اطلاعات قبلی ۱۰۰ گیگ بوده وشما پاک کردین و۵۰ گیگ ریختین در خوشبینانه ترین حالت به ۵۰ گیگ از اطلاعات قبلی خود اون هم به صورت raw یعنی بر اساس پسوند فایل قابل ریکاوری هست

   ۰
   ۰
 46. خاطره says:

  سلام وقتتون بخیر.من اشتباهی به جای فلش درایو Eرا فرمت کردم،الان خیلی احتیاج دارم به فایل هاش چی کار کنم؟؟؟

  ۰
  ۰
 47. مهدی اسماعیل زادگان says:

  سلام خسته نباشید
  من برای نصب ویندوز مشکل داشتم چون درایو های هاردم همش dynamic بود
  مبجبور شدم بااین دستورات کارکنم والان هاردم فرمت شد
  diskpart
  list disk
  select disk #

  list volume

  select volume#

  clean
  Create Part pri
  Active
  format fs=NTFS label=DEE Z quick p
  Assign Letter=C.
  exit
  ایا بعد از نصب ویندوز میشه اطلاعات رو برگردوند

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر شما الان ویندوز نصب نکردین بهتره تا رسیدن به اطلاعات خود این کار رو انجام ندین مخصوصا اگر اطلاعات مهمی در پارتیشن C دارین
   اما در نهایت ریکاوری یا عدم ریکاوری هارد شما به مواردی مانند مدل هارد اوررایت اطلاعات جدید و غیره بستگی داره که کلیه موارد باید توسط یک متخصص بررسی شود

   ۰
   ۰
 48. Hamed says:

  سلام من یک هارد دارم چند وقته که میخوام وصل کنیم به کامپیوتر نه اسم هارد میاد نه وصل میشه واین کار روی گوشی هم انجام دادم ولی وصل نمیشود.
  بعد که وصل میکردم به کامپیوتر یه صدای جیک جیک میومد‌ بیاد چه کار کنیم میشه بگین؟
  الان که ویس تون رو گوش دادم گفتین نباید اطلاعات بریزیم و ما این اشتباه رو کردیم و بگین که میشه درست کنید یا نه؟

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر هارد شناسایی نشود شما هم به طبع نخواهید توانست اطلاعات جدیدی روی هارد بریزین چون هارد دچار عدم شناسایی شده است
   اما بهر حال اگر اطلاعاتی از هارد پاک نشده باشد و شما اطلاعات جدیدی ریخته باشین به غیر از فشار به هارد مشکل دیگه ای به وجود نمی اورد اما اگر اطلاعات قدیم قابل رویت نیست و شما اطلاعات جدیدی ریخته اید این باعث اوررایت اطلاعات قبلی و در بعضی از مواقع براساس حجم اطلاعات جدید ممکنه دسته بندی قدیم از بین و حتی حجمی از اطلاعات قدیم نیز غیر قابل بازیابی شود
   بهر حال این هارد باید به صورت دقیق بررسی شود

   ۰
   ۰
 49. ماهان says:

  سلام وقت بخیر من هنگام عوض کردن ویندوز به اشتباه همه پارتیشن هارو پاک کردم آیا امکان بازیابی هست؟
  و اینکه ویندوز رو عوض نکردم سریع سیستم رو بستم لطفا کمک کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بله بعد از انجام یک خراب کاری بهترین کار متوقف کردن این کار وادامه ندادن ان است و اصولا بدترین عامل عدم ریکاوری هارد اوررایت و ریختن اطلاعات جدید در هارد می باشد
   اگر هارد شما اصولا SSD یا هارد های جدید وسترن تکنولوژی ۲۰۱۷ به بعد نباشد قابل بازیابی می باشد

   ۰
   ۰
 50. AMIR says:

  سلام وقت بخیر،
  من یکسری فایل و عکس و فیلم مهم و با حجم بالا در هارد ۵۰۰GB داشتم، اما وقتی با OTG به گوشی وصلش کردم همه فایل ها پرید (بعدش اصلا اوررایت نکردم)، ممنون میشم راهنمایی کنید که امکان برگشت اطلاعات هست؟ و ریکاوریش چطوریه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   هارد رو وقتی به OTG ودر نهایت به گوشی متصل می کنید به علت عدم شناسایی فایل سیستم هارد توسط گوشی برای شناسایی گوشی یک بار گوشی رو با فایل سیستم موردنظر خود فرمت می کند تا بتوان در گوشی شناسایی شود فرمت کردن در گوشی باعث از بین رفتن اطلاعات خواهد شد.
   ریکاوری به مواردی مانند عدم اوررایت نوع هارد و موارد دیگه ای بستگی دارد باید هارد توسط یک کارشناس بررسی شود.

   ۰
   ۰
 51. رضا says:

  سلام من اشتباهی هارد اکسترنالمو فرمت کردم و بعد فرمتش از ntfs به exfat تغییر دادم و چندتا فایلم ریختم توش الان قابل ریکاوری هست؟

  ۰
  ۰
 52. رضا says:

  سلام وقت بخیر دو درایو هارد رو ادغام کردم و متاسفانه اطلاعات یکیش فرمت شده. حالا امکان برگردوندن و ریکاوری وجود داره؟؟ راهنمایی کنید لطفا

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ریکاوری به عواملی مانند عدم اوررایت مدل هارد دیسک تاریخ خرید هارد دربعضی از مدل های خاص نوع دیتای مد نظر و غیره مهم است که تمام موارد فوق نیاز به تجربه و تخصص کافی می باشد پیشنهاد من سپردن این امر به متخصصین این امر هست چون ممکنه بی تجربگی باعث از بین رفتن کامل اطلاعات شود

   ۰
   ۰
 53. احسان says:

  سلام
  من به اشتباه یکی از لوکال دیسک ها رو فرمت کردم چطور می توانم برگردونمش؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ریکاوری به موارد مختلفی مانند مدل هارد دیسک تاریخ تولید هارد و غیره بستگی دارد در بعضی از هارد های جدید ریکاوری نرم افزاری دیگه جواب گوی ما نیست و اصولا ما برای ریکاوری از دستگاه های سخت افزاری استفاده می کنیم اما در نهایت ما چند نرم افزار در سایت معرفی کردم می تونید بر اساس نیازتون از یکی از اونها استفاده کنید

   ۰
   ۰
 54. گلناز says:

  سلام
  چند وقت قبل خیلی ناگهانی مموری موبایلم ارور فرمت اجباری داد و کلا دیگه باز نشد و حتی روی لپتاپ هم میخواستم باز کنم میگفت اول باید فرمت کنم تا بتونم بازش کنم.
  من دیگه هیچ کار نکردم و توی موبایلم نذاشتم و همونجوری خارج از هر سیستمی نگهش داشتم.
  آیا این ارور بدون اینکه اطلاعات روی مموری پاک بشن قابل رفعه؟ یا باید حتما فرمت کنم؟ اگر فرمت کنم بعدا اطلاعاتش قابل بازیابیه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   دلایل ارور فرمت دو دلیل می تونه باشه
   یک سوختن فلش یا مموری که حتی قابلیت فرمت شدن نیست
   دو مشکل در MBR هارد که آدرس اطلاعات و پارتیشن های درست رو پیدا نمی کنه اگر مشکل شما اولی باشه که رسیدن به اطلاعات فقط توسط دو سه مرکز در تهران امکان پذیر است و اگر هم مشکل شما مشکلات در MBR هارد باشه اگر ارسال کنید شرکت بدون حذف اطلاعات این مشکل قابل رفع است و بدون فرمت اطلاعات روی همون رم باقی مانده اما فرمت کردن این رم مشکلی به مشکل اصلی هارد شما اضافه می کند

   ۰
   ۰
 55. میلاد says:

  سلام ممنون میشم راهنمایی کنید بجای فلش یکی از درایو های اکثترنالم پاک کردم چونه بازیابی کنم با هر برنامیی میرم نمیشه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بار ها گفتیم و مجدد تکرار می کنم ریکاوری به عواملی مانند نوع هارد یا هر حافظه دیگری به تاریخ تولید هارد اتفاقی که بعد از از دست دادن اطلاعات افتاده است مکان قرار گرفتن اطلاعات آیا اوررایت انجام شده است یا نه و غیره بستگی دارد بدون دونستن موارد فوق امکان گزارش وبدون بررسی کارشناس از نزدیک نمیشه در این مورد چیزی اعلام کرد باید هارد ارسال و توسط کارشناسان ما بررسی شود

   ۰
   ۰
 56. طاها says:

  سلام هارد من رو برادم زد به لب تاب و کامل فرمت کرد
  راهی برای بازگردانندن هست
  بعد یه سوال دیگر من رم دارم و چند کقت هست میداتم ویروسی شده اسم های هجیب غریب با فایل ها با فرمت مختلف و الکی است و فایل هایم هم از توش پاک شده میشه کمک کنید فایل های مهمی دارم توش

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ریکاوری به نوع فرمت مدل هارد دیسک تاریخ تولید هارد دیسک و غیره بستگی دارد از اوررایت باید پرهیز کرده و رم های شما نیز طبق همین قاعده می باشند بهر حال موارد شما متفاوت است و برای هر کدوم باید بهترین راه کار را ارایه داد باید حافظه های خود را ارسال کنید تا بررسی وبه صورت امن اطلاعات ریکاوری شود

   ۰
   ۰
 57. سعید says:

  سلام
  هارد اکسترنالم رو به تلوزیون وصل کردم. بعد از تلوزیون جدا کردم و به لپ تاپ زدم الان اطلااعاتش هست اما نمی تونم بازش کنم. پیغام is not accessible میده . میشه راهنماییم کنید؟

  ۰
  ۰
 58. فاطمه says:

  فلشو میزنم به گوشی میاد که باید قالب بندی شه ، و اگه قالب بندی بشه تمام عکس و فیلما پاک میشن ، راهی هست که درست بشه ؟ و عکسا پاک نشن و اگه پاک بشن ، احتمال بازگشتشون هست؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   احتمالا به علت ناشناخته بودن فایل سیستم توسط گوشی شما این پیغام را خواهید دید اگر فلش سالم باشه شما می توانید اون رو به کامپیوتر وصل کنید و اطلاعات رو استخراج کنید بهر حال در هیچ موردی ما فرمت کردن سپس ریکاوری رو پیشنهاد نمی کنیم و این یک کار صد درصد غلط است ودر بعضی از موارد باعث از بین رفتن اطلاعات برای همیشه خواهد شد

   ۰
   ۰
 59. Ali says:

  سلام من درایوم کهدبا bitlocker قفل شده بود فرمت شده آیا میتونم دوباره ریکاوری کنم ؟ اگه میشه راهنماییم کنید ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بازیابی هاردی که ابتدا با بیت لاکر قفل و سپس فرمت شده است کاره پیچیده ای است و اغلب نرم افزار ها توانایی بازیابی این مدل هارد ها را نداشته ریکاوری این مدل هارد ها مستلزم دو چیز مهم است انتخاب ابزار درست برای ریکاوری و در نهایت داشتن پسورد درست و نداشتن هر کدام از عوامل فوق باعث عدم رسیدن به نتیجه درست خواهد شد بهر حال ریکاوری این مدل کار شما نیست و باید ارسال کنید شرکت بررسی کنم

   ۰
   ۰
 60. میلاد says:

  سلام
  خسته نباشید
  اگر براتونپیش اومده باشه بعد از ریکاوری فایل‌ها تحت یک عنوان واحد نام‌گذاری می‌شن یعنی من اگ یه فیلم twin peaks و یه فیلم hours داشتم تحت عنوان‌های found 1 و found 2 ریکاوری می‌شن، چطور می‌تونم بفهمم نام قبلی‌شون چی بوده؟ چه برنامه‌ای می‌تونه تحت‌عنوان عناوین اصلی و قبلی فایل‌ها رو ریکاوری کنه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   قاعدتا این مشکل برای هارد های با پارتیشن تیبل FAT پیش می اید و برای فایل سیستم های NTFS پیش نمی اید زیرا بعد از فرمت ممکنه در پارتیشن تیبل های FAT اون ROOT اصلی از بین رفته چند نرم افزار وجود دارد که می تونه این مشکل رو رفع کنه اما متاسفانه نسخه کرک این نرم افزار ها موجود نیست

   ۰
   ۰
 61. فاطمه says:

  سلام وقت بخیر من بک هارد ۲ ترابایتی دارم که تقریبا پر بود و پر از اطلاعات مهم
  متاسفانه خواهرم به گوشیش وصل کرده و الان کل اطلاعات پاک شده و فقط فیلمی که ریخته هست امکانش هست بتونم اطلاعات رو برگردونم؟ چطور باید این کارو بکنم؟

  ۰
  ۰
 62. محمد says:

  با سلام هاردم ۲ درایور دارد یکی ویندوز و دیگری روش اطلاعاتم بود که اونو full فرمت کردم نه quick فرمت ایا اطلاعاتم بر می گرده روی درایور هیچی نریختم

  ۰
  ۰
 63. محمد says:

  با نرم افزارهای مختلف امتحان کردم هیچی پیدا نکرده حتی ی عکسم برنگردونده میشه کاری کرد فقط عکس هام برگرده شما می تونید؟

  ۰
  ۰
 64. محمد says:

  نرم افزار روش جواب مگر راه دیگه ایی باشه خواهش میکنم اگه میتونید بگید کا بیارم خدمتتون فول فرمت شده متاسفانه

  ۰
  ۰
 65. بی نام says:

  سلام وقتتون بخیر
  من بخاطر افزایش حجم یک درایو مجبور شدم یک درایوم رو دلیت کنم و داخل همون درایو فایل مخفی داشتم که فراموش کردم پشتیبان گیری کنم الان میتونم اون فایلو با این برنامه برگردونم؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر هارد شما SSD یا هارد های جدید وسترن نباشد و در هارد اطلاعات جدیدی بعد از پاک کردن نریخته باشید ریکاوری می شود اما به هیچ عنوان اطلاعات ریکاوری شده رو مجدد در اون هارد انتقال ندهید

   ۰
   ۰
 66. امیر says:

  سلام داداش وقتتون بخیر
  داداش ببخشید بنده میخواستم ۲ تا درایور رو باهم یکی کنم وقتی این کارو انجام دادم اطلاعات یکی از درایو ها ب کلی رفت هر نرم افزاری ک بود تست کردم ولی هیچی پیدا نکردم ممنون میشم کمکم کنید

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر نرم افزار های معرفی شده در سایت کمکتون نکرده باید بیارید شرکت بررسی کنیم ببینیم دلیل عدم ریکاوری چی هست یا مراحل ریکاوری رو درست انجام ندادین یا نرم افزار درست انتخاب نکردین یا هارد شما از هارد های جدید وسترن بوده که با فرمت ساده قابل بازیابی نمی باشد بهر حال بهتره بیشتر رو هارد فشار نیارید و ارسال کنید بررسی کنم

   ۰
   ۰
 67. سولماز says:

  با سلام
  هارد اکسترنال من بعد از اتصال به موبایلم فرمت شد و متاسفانه دوباره روش حدود ۱۰۰ مگ فیلم ریختم
  کانون بازیابی اطلاعات با وجودی که بنظر خودم غیر ممکن بود تمام اطلاعات قبلیم رو برام برگردوندند
  واقعا ازشون ممنونم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   خوب خدارو شکر که به اطلاعات رسیدید امیدوارم که دیگه مشکلی پیش برای شما پیش نیاید اما سعی کنید همیشه از فایل های مهم خود یک بک اپ بگیرید

   ۰
   ۰
 68. میلاد عزیزی says:

  سلام،
  بنده هاردم Raw شده بود بدون اینکه اطلاعات جدیدی روش بریزم با نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizard اطلاعات رو با همون فولد و نام ها نمایش میداد چند ساعتی ظول کشید که ریکاوری کنه بعد اینکه ریکاوری شدن مجدد هارد رو بصورت quick فرمت کردم و داخلش کپی شون کردم اما روز بعد متوجه شدم بعضی فایل های داخل فولدرها یا ریکاوری نشدن یا اگر شدن ناقص هستن و باز نمیشن. حالا همون کار رو کردم دیگه متاسفانه فولدرهای قبلی بالا نمیان و نشستن روی لایه قبلی انگار. میخواستم ببینم دیگه امکانش هست یا نه؟ یا همون نهایت تلاشی بوده که شده و اونایی که برنگشتن ناقص شدن؟
  ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   مهم‌ترین موارد ریکاوری عدم ریختن اطلاعات جدید روی هارد فرمت شده بوده ‌دست نزدن حافظه اصلی تا اطمینان از سالم بودن اطلاعات شما پروسه اول رو به درستی انجام دادین اما پروسه بعدی که ابتدا اطلاعات رو چک کنید اگر سالم بود حال می تونید حافظه رو دست بزنید رو انجام ندادید حال هارد شما اوررایت شده و کاری دیگه نمیشه انجام داد ما درسایت نرم افزار معرفی کردیم اما یادتون نره که ریکاوری کاری سخت و نیاز به سال‌های تجربه و تخصص بوده و با یک آموزش ساده به دست نمی اید اگر این هارد رو به شرکت ارجاع می دادید نیازی به ریکاوری نبوده و اطلاعات شما بی کم و کاست در خود هارد با حل مشکل MBR که دلیل RAW شدن هارد بوده باقی می ماند

   ۰
   ۰
 69. محمد says:

  سلام
  من یک کامپیوتر نقره ای داشتم هنگام ریستارت شدن ناگهانی ویندوزو عوض کردم پارتیشن های f و g و h حذف شدند
  آیا قابل ریکاوری تو درایو های d و e هست؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ریکاوری گوشی به موارد زیادی مانند مدل گوشی استفاده نکردن بعد از کات شدن و غیره پیچیدگی های خودش رو داره و در بعضی از گوشی های جدید نیز با پاک کردن یا کات کردن دیتا برای همیشه غیر قابل دسترسی میشه

   ۰
   ۰
 70. احمدوند says:

  سلام ، روزتون بخیر
  ببخشید من ویندوزم پرید بردم ویندوزمو عوض کردن همه اطلاعاتمم پاک شد بعد چن روز باز به مشکل خورد بردم گفتن باید هاردش عوض بشه ، حالا میشه از روی هارد قدیمی اطلاعات مو ریکاوری کرد ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   قالبا تعویض درست ویندوز فقط باعث از دست رفتن اطلاعات پارتیشن C می شود نه بقیه پارتیشن ها و اگر هارد مشکل داره و اطلاعات بقیه درایو ها ریکاوری شود بهر حال قابل بررسی هست

   ۰
   ۰
 71. سوشانت says:

  سلام. ببخشید من یه هارد اکسترنال دارم. امروز میخواستم با روش CMD و وارد کردن کد CONVERT *: /FS:NTFS /X هاردمو فرمتشو به NTFS تغییر بدم. اما وسطاش حواسم نبود CMD رو بستم. الان هاردم هیچ فایلی رو نشون نمیده اما توی مای کامپیوتر وقتی داره حافظشو نشون میده مثل قبل هست که ۷۰۰ گیگش پر بود و ۱۶۰ گیگش خالی…..چیکار کنم؟ توروخدا کمکم کنید خیلی اطلاعات مهمی توش داشتم..چطوری درستش کنم؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بهترین کار برای این هارد ادامه ندادن مراحل قبل یا انجام ندادن کد های قبلی بوده در حال حاضر شما می توانید هارد را با نرم افزار Scan کرده و اطلاعات موردنظر را در هارد دیگه ریکاوری کنید سپس درصورت رسیدن کامل به اطلاعات هارد خود را فرمت و مجدد از هارد استفاده کنید اگر برای ریکاوری نیز مشکل داشتید بهتره هارد به مرکز ارسال تا ریکاوری امن انجام شود و برای اطلاعات شما مشکلی پیش نیاید

   ۰
   ۰
 72. Ze says:

  سلام سوالی داشتم میخواستم بدونم من ویندوز ۷ رو نصب کردم ولی کل درایو هاش رو کلا حذف کردم فک کنم فرمت شد توی اون مرحله که ویرایش روی درایو ها انجام میدیم اما نباید این کارو میکردم و اطلاعات مهمی حذف شده میشه برش گردوند یا راهی نیس

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   تعویض درست ویندوز هیچ موقع باعث حذف اطلاعات پارتیشن های دیگه نخواهد شد پس مسلما شما ویندوز رو درست عوض نکردید اما بهر حال ریکاوری به عواملی مانند اتفاقات بعد از دست دادن اطلاعات مدل هارد و موارده دیگه بستگی داره که باید توسط یک کارشناس به درستی بررسی شود اما بهترین پیشنهاد تا رسیدن به اطلاعات عدم اوررایت اطلاعات و غیره هست

   ۰
   ۰
 73. مهران says:

  سلام.
  من یک هارد اکسترنال ۵ ترابایتی adata داشتم که جای سوکتش از برد کنده شد و دیگه بُردش قابل استفاده نبود، یه قاب هارد جدید براش گرفتم و وقتی به کامپیوتر وصلش کردم ارور فرمت اجباری میده. چجوری این ارور رو رفع کنم؟ یا اگه مجبور به فرمت کردن شدم، آیا میشه اطلاعاتم رو بازیابی کنم؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   نباید فرمت کنید بهتره با نرم افزار های که در سایت گذاشتم یک کویک SCAN کنید سپس اطلاعات نمایش داده می شود و اطلاعات رو در هارد دیگه save کرده سپس اگر خواستید فرمت کنید اما بهترین کار عدم فرمت هارد می باشد چون ممکنه اطلاعات برای همیشه غیر قابل ریکاوری شود

   ۰
   ۰
 74. میترا گیشا says:

  فایل اکسپلورر را با زدن کلید های Windows key + E باز کنید. درایو فلش USB شما در بخش پارتیشن های هارد کامپیوتر وجود دارد.
  روی درایو فلش راست کلیک کنید و روی Format بزنید
  برای شروع فرمت روی Start بزنید. در پنجره فرمت همچنین می توانید file system درایوهای فلش خود را مجددا تنظیم کنید. برای مثال سیستم فایل را از FAT32 به NTFS تغییر دهید
  سیستم به شما هشدار می دهد که این کار باعث حذف کلیه داده های موجود در درایو فلش شما می شود. OK را برای ادامه انتخاب کنید
  پس از پایان عملیات فرمت ، به شما اطلاع داده می شود. برای اتمام بر روی OK کلیک کنید.

  ###من با این روش اشتباهی بجای یو اس بی.درایو H رو پاک کردم.و هنوز چیزی به درایو ذخیره نکردم و کوییک فرمت زدم عایا میشه ریکاوری کرد؟

  ۰
  ۰
 75. مهکا says:

  سلام
  وقتتون بخیر
  در برنامه زوم میتینگ یکسری ویدیوهایی کلاس هایم را رکورد کرده بودم و این ها را اشتباها دیلیت کردم، در حال حاضر نه از طرق برنامه زوم دیگر به آن فایل ها دسترسی دارم و نه میتوانم ریکاوری کنم. لطفا مرا راهنمایی کنید که چه کار کنم؟ ایا خود برنامه زوم پشتیبانی میکند؟ یا راهی هست که آن فایل ها را ریکاوری کنم؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید دید این برنامه در کامپیوتر بوده یا در گوشی چون هر کدام در مراحل ریکاوری فرق می کنه اما بهر حال عدم اوررایت اطلاعات جدید اصلی ترین مسیله رسیدن به اطلاعات می باشد

   ۰
   ۰
 76. مسیحا says:

  سلام من از اطلاعات لبتاپ بکاپ گرفتم
  اگر این بکاپ رو پاک کنم تمام اطلاعات اصلی روی لبتاپ هم پاک میشه ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر منظورتون بک اپ روی یک‌حافظه دیگه می باشد خیر مشکلی پیش نمی اید مثلا من از اطلاعات لپ تاپم یک بک اپ روی یک هارد اکسترنال گرفته ام خوب با از دست رفتن بک اپ برای حافظه اصلی هیچ اتفاقی نخواهد افتاد

   ۰
   ۰
 77. Mohammad Hossein says:

  سلام
  من هنگام پارتیشن‌بندی به اشتباه درایوی رو که توش فایل داشتم، حذف کردم.
  راهی برای بازیابی هست؟

  ۱
  ۰
 78. محمد says:

  سلام
  بنده روی لپتاپ ویندوز هفت نصب کردم که وقتی بالا آمد فقط هارد SSD که روش ویندوز نصب شده بود رو نشون میداد و اون هارد ۵۰۰ گیگی که بصورت چهارتا درایو بو رو نشون نمی داد. بعدش رفتم توی قسمت پارتیشن بندی هارد دیدم که اون هارد آفلاین هست اما نه بصورت چهار تا درایو بلکه بصورت یک داریو ۵۰۰ گیگی که وقتی روش کلیک راست کردم و عملیات بازگشت هارد رو زدم فقط یک داریو که ۱۰۰ گیگ بود به صفحه مای کامپیوتر برگشت اما اون سه تا درایو دیگه اصلا برنگشت

  کسی اگر در این زمینه اطلاعات داره خواهشاً راهنمایی کنه چون توی اون سه درایو دیگه اطلاعات مهم داشتم

  کسی بلد هست راهنمایی کنه ؟؟؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   پارتیشن به صورت تصادفی حذف نمی شود ودر نهایت یک‌اشتباه باعث حذف اطلاعات یا حذف پارتیشن می شود بهترین ‌درست ترین کار عدم اوررایت یا همان نریختین اطلاعات جدید روی هارد و ریکاوری به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری می باشد

   ۰
   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *