شکستن درایو قفل شده توسط bitLocker در ویندوز

بازیابی رمز درایو قفل شده،توسط BitLocker

قبل از شروع آموزش شکستن قفل درایو بیت لاکر، ابتدا باید بدانیم که بیت لاکر چیست؟ رمز گذاری درایو، یکی از روش های پر استفاده کاربران برای افزایش امنیت اطلاعات است.این کار توسط نرم افزارهای رمز گذاری انجام می شود.bitlocker نام افزاری است که کاربران برای رمز گذاری درایو ها از آن استفاده می کنند. هدف از این مقاله ارائه روش‌هایی برای بازیابی رمز بیت لاکر در صورت فراموشی است.

بازکردن رمز bitlocker در صورت فراموش کردن آن در ویندوز

نرم‌افزار رمزگذاری BitLocker که توسط شرکت مایکروسافت توسعه یافته است، همیشه شما را در هنگام راه‌اندازی آن مجبور می‌کند تا یک کلید پشتیبان (Recovery Key) بسازید. ممکن است که پس از ساختن این کلید پشتیبان، آن را چاپ کرده، در جایی یادداشت کرده و یا آنرا به صورت فایل ذخیره کنید. یا حتی ممکن است آنرا به صورت آنلاین، در حساب کاربری مایکروسافت خود ذخیره کنید. اگر درایوی که با BitLocker رمزگذاری‌شده باز نمی‌شود، کلید پشتیبان تنها گزینه‌ی شما برای بازیابی اطلاعات در صورت فراموشی کردن رمز بیت لاکر است.

علت قفل شدن درایو با bitLocker چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است درایو شما قفل شده باشد. شاید دلیل آن، TPM کامپیوترتان باشد که قفل درایو شما را به صورت خودکار باز نمی‌کند. یا ممکن است که رمز یا پین‌کد آن را فراموش کرده‌باشید. اگر بخواهید درایوی که با بیت لاکر قفل شده‌ را از کامپیوتر جدا کرده و آنرا در یک کامپیوتر دیگر باز کنید، وجود رمز یا پین‌کد ضروری است. اگر TPM در کامپیوتر اول وجود نداشته باشد، برای بدست آوردن پسورد bitlocker به کلید پشتیبان (Recovery Key) نیاز خواهید داشت.

کلید پشتیبان (Recovery Key) خود را پیدا کنید.

اگر کلید پشتیبان (Recovery Key) خود را پیدا نمی‌کنید، به زمانی که رمز BitLocker را تعیین کردید، فکر کنید. در آن زمان، از شما خواسته شد که این کلید پشتیبان را در جایی یادداشت کرده، آنرا چاپ کرده، و یا آنرا به صورت فایل در درایو اکسترنال مانند USB ذخیره کنید. همچنین به شما گزینه‌ای نمایش داده شد تا کلید پشتیبان بیت لاکر را به صورت آنلاین در حساب کاربری مایکروسافت ذخیره کنید.

اگر این کلید پشتیبان را بر روی کاغذ چاپ کرده و یا در درایو اکسترنال ذخیره کرده‌اید، باید آنرا در جایی ایمن نگه‌داری کنید.

بازیابی رمز بیت لاکر؛شکستن درایو قفل شده توسط BitLocker

 

برای ریکاوری کلید پشتیبانی (Recovery Key) که بر روی سرورهای مایکروسافت بارگذاری یا آپلود شده‌است، لازم است که به صفحه‌ی OneDrive Recovery Key رفته و با همان حساب کاربری مایکروسافت و مربوط به کلید پشتیبان، متصل شوید. اگر کلید پشتیبان را در این حساب کاربری آپلود کرده باشید، آنرا در این صفحه خواهید دید. اگر کلید پشتیبان را مشاهده نمی‌کنید، حساب‌های کاربری دیگری که از آن استفاده می‌کنید را بررسی کنید.

اگر چندین حساب کاربری دارید، می‌توانید از “Key ID” که بر روی صفحه‌ی BitLocker نشان داده شده‌است، کمک بگیرید و آن را با Key ID نشان داده شده بر روی صفحه‌ی وب، مطابقت دهید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا کلید صحیح را پیدا کنید.

اگر کامپیوتر شما به یک دامنه متصل است (اغلب کامپیوترهای شرکتی و کامپیوترهایی که برای کارمندان یا دانش‌آموزان فراهم می‌شود)، به احتمال زیاد مدیر شبکه (network administrator) کلید پشتیبان را داشته باشد. با مدیر شبکه تماس گرفته و کلید پشتیبان را از او بگیرید.

بازیابی رمز بیت لاکر؛شکستن درایو قفل شده توسط BitLocker

 

اگر کلید پشتیبان خود را ندارید، متاسفانه شانس زیادی ندارید. امیدوارم که یک نسخه‌ی پشتیبان از تمامی اطلاعات خود داشته باشید! دفعه‌ی بعد، دقت کنید که کلید پشتیبان را بنویسید و آن را در جای امنی قرار دهید (یا آنرا در حساب کاربری مایکروسافت خود ذخیره کنید).

حالت اول. کامپیوتر شما قفل درایو بیت لاکر را هنگام  بوت شدن باز نمی‌کند.

درایوهایی که با BitLocker رمزگذاری شده‌اند، معمولا در هنگام بوت، قفل درایو با TPM کامپیوتر به صورت خودکار باز می‌شود. اگر بازکردن از طریق TPM امکان‌پذیر نبود، با صفحه‌ی ارور “BitLocker Recovery” مواجه خواهید شد که از شما می‌خواهد تا “کلید پشتیبان را برای این درایو وارد کنید. (اگر کامپیوتر خود را طوری برنامه ریزی کرده اید که با هر بار بوت کردن، رمز، پین‌کد، درایو USB یا کارت هوشمند بخواهد، بنابراین پیش از ورود به صفحه‌ی BitLocker Recovery، به طور معمول صفحه‌ی بازکردن قفل را مشاهده خواهید کرد. اگر رمز آن را نمی‌دانید، کلید Esc را فشار داده تا وارد BitLocker Recovery شوید.)

برای ادامه‌ی کار، کلید پشتیبان را وارد کنید. با وارد کردن کلید پشتیبان، درایو شما باز خواهد شد و کامپیوتر شما به طور عادی راه‌اندازی خواهد شد.

کد ID نشان داده‌شده در اینجا، به شما کمک می‌کند تا اگر چندین کلید پشتیبان به صورت چاپ‌شده یا ذخیره‌شده دارید، کلید پشتیبانی درست و صحیح را شناسایی کنید.

بازیابی رمز بیت لاکر؛شکستن درایو قفل شده توسط BitLocker

 

حالت دوم. اگر قصد دارید که درایو را از طریق ویندوز باز کنید.روش بالا به شما در بازکردن قفل درایو و هر درایو دیگر، از طریق فرآیند بوت کمک می‌کند.اما با این حال، شاید بخواهید درایوی که با بیت لاکر رمزگذاری شده‌است را در داخل ویندوز باز کنید. شاید شما یک درایو اکسترنال یا USB داشته باشید که با BitLocker رمز گذاری شده و اکنون قفل آن به طور معمول باز نمی‌شود، یا شاید درایو رمزگذاری شده‌ای را از کامپیوتر دیگر برداشته‌اید و آنرا به کامپیوتر فعلی خود وصل کرده‌اید.

برای بازکردن قفل آنها، ابتدا درایو خود را به کامپیوتر متصل کنید. قسمت Control Panel را باز کرده و به بخش System بروید. سپس از قسمت Security، به قسمت BitLocker Drive Encryption بروید. این کار را تنها می‌توانید در نسخه‌های حرفه‌ای ویندوز انجام دهید، زیرا تنها این نسخه‌ها هستند که دسترسی به نرم‌افزار BitLocker را فراهم می‌کنند.

درایو مورد نظر را در پنجره‌ی BitLocker پیدا کرده و بر روی گزینه‌ی “Unlock Drive” در کنار آن، کلیک کنید.

بازیابی رمز بیت لاکر؛شکستن درایو قفل شده توسط BitLocker

 

از شما خواسته می‌شود تا رمز، پین‌کد یا هر اطلاعات لازم دیگری را وارد کنید تا قفل درایو را باز شود. اگر این اطلاعات را ندارید، بر روی قسمت More Options کلیک کرده و سپس بر روی قسمت Enter Recovery Key کلیک کنید.

بازیابی رمز بیت لاکر؛شکستن درایو قفل شده توسط BitLocker

برای باز کردن قفل درایو، کلید پشتیبان (Recovery Key) را وارد کنید. به محض اینکه کلید پشتیبان را وارد کنید، قفل درایو باز خواهد شد و می‌توانید به فایل‌های درون آن دسترسی داشته باشید. کد ID نشان داده شده در این قسمت به شما کمک می‌کند تا در صورت داشتن چندین کلید پشتیبان ذخیره شده، کلید صحیح را انتخاب کنید.

بازیابی رمز بیت لاکر؛شکستن درایو قفل شده توسط BitLocker

 

اگر کامپیوتر شما پس از هر بار راه‌اندازی (Boot)، صفحه‌ی خطا و ارور BitLocker را نشان می‌دهد و هیچ راهی برای ارائه‌ی کلید پشتیبان ندارید، میتوانید از گزینه‌ی عیب‌یابی “reset this PC” استفاده کنید تا کامپیوتر خود را از شر آن خلاص کنید. با انجام این کار، می‌توانید دوباره از کامپیوتر و درایو خود استفاده کنید، اما تمامی داده‌های ذخیره‌شده بر روی کامپیوتر خود را از دست خواهید داد.

اگر یک درایو اکسترنال دارید که با BitLocker رمزگذاری شده است و کلید پشتیبان و راهی برای بازکردن آنرا در اختیار ندارید، می‌توانید همین کار را انجام دهید. درایو را فرمت کرده و تمامی محتوای آن را پاک کنید، اما حداقل می‌توانید دوباره از این درایو استفاده کنید.

سوالات متدوال

اگر رمز بیت لاکر خود را فراموش کنیم،امکان ریکاوری رمز وجود دارد یا خیر؟

خیر. فراموش کردن رمز bitlocker یا نداشتن RECOVERY KEY FILE، باعث عدم دسترسی کامل به اطلاعات خواهد شد و با هیچ روشی امکان بازیابی اطلاعات بدون رمز یا RECOVRY KEY وجود ندارد.

من روی هارد کامپیوترم رمز bitlocker نداشتم، اما برای بازکردن هارد درخواست رمز بیت لاکر دارد.علت چیست؟

از سال ۲۰۱۴ به بعد در دنیا با گسترش NETWORK و هکر های فعال در این زمینه شاهد گروگان گیری اطلاعاتی هستیم. یک هکر خارجی با دسترسی به کامپیوتر شما به دلیل رعایت نکردن موارد امنیتی وارد سیستم شما شده است و کامپیوتر شما را با بیت لاکر فعال نموده اسر برای دادن پسورد bitlocker از شما تقاضای مبالغ هنگفت خواهد کرد؛ که البته بدون دانستن آن اطلاعات شما غیر قابل بازیابی می باشد.

من رمز bitlocker خود را میدانم وحتی فایل ذخیره شده را نیز دسترسی داردم اما بعد از وارد کردن پسورد، دسترسی به اطلاعات ندارم؟

دلیل بالا بعد از ندانستن پسورد از سوالات متداول در زمینه bitlocker می باشد و این هم امکان پذیر می باشد و با زدن پسورد یا RECOVERY KEY  هارد را باز نکرده ، این به دو دلیل می باشد :

 مشکل در MBR.همان قسمتی که آدرس پارتیشن های فعال ، هارد را ذخیره می کند می باشد که به علت عدم کارکرد صحیح تشخیص درست یا نادرست بودن پسورد را ندارد و شما با وارد کردن پسورد صحیح به علت کارکرد نا صحیح در قسمت MBR اطلاعات باز نمی شود و در اصطلاح هارد شما قفل باقی می ماند .

پیشنهاد می کنیم بخوانید: MBR چیست؟

خرابی فیزیکی یا نرم افزاری هارد.خرابی فیزیکالی : هارد به علت بدسکتور های فیزیکال یا لاجیکال یا خرابی یک یا چند هد توانایی باز کردن را  نداشته و شما با وارد کردن پسورد صحیح نیز به اطلاعات خود دسترسی ندارید.

هارد من دارای پسورد bitlocker بوده و ناخواسته فرمت شده است، آیا مراکز بازیابی اطلاعات قادر به بازیابی اطلاعات آن خواهند بود یا خیر؟

هارد با قفل bitlocker بعد از فرمت نیز به صورت کامل قابل بازیابی است اما بازیابی این گونه هارد ها کمی مشکل و در اصطلاح دو مرحله ای می باشد به این معنی که در مرحله اول شروع یا همان پیدا کردن مشخصات bitlocker بوده و پس از اعمال پسورد در این مرحله حال مانند یک هارد معمولی اسکن و اطلاعات مانند روز اول قابل ریکاوری می باشد.

به هر حال همانطور که در بالا به صورت مفصل شرح دادیم ریکاوری BitLocker نیاز به تخصص ویژه ای داشته و بیشتر مراکز غیر تخصصی توانایی بازیابی این نوع هارد ها را ندارند.

کلام آخر:

کانون بازیابی اطلاعات، در هر شرایطی البته با دانستن پسورد یا RECOVERY KEY  درست توانایی ریکاوری اطلاعات شما را داشته و چه با خرابی فیزیکالی ، خرابی در قسمت MBR یا مشکلات فرمت کردن پارتیشن نگران از دست رفتن اطلاعات خود نباشید.البته مشاهده شده است که سپردن این هارد ها با این پیچیدگی های خاص به مراکز غیر تخصصی گاه باعث از دست رفتن تمام اطلاعات شما خواهد شد.

63 دیدگاه برای “شکستن درایو قفل شده توسط bitLocker در ویندوز

 1. امیر گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  چند روزی هست یه مشکل واسه لپ تاپم‌ پیش اومده..میخواستم یکی از درایوهارو‌ با برنامه بیت لاکر‌ قفل کنم.. بعد چند تا مرحله کنسلش کردم..وقتی لب تاپ و خاموش روشن کردم درایو‌ d چیزی رو نشون نداد…فقط اسمش هست ..یه جا بردم چندتا روش و استفاده کرد ولی بازم درست نشد..میخواستم بدونم میشه بدون اینکه فرمت یا حذف بشه درستش کرد..محتویات درایو d خیلی واسم با ارزش..ممنون میشم کمکم کنید..اگر میشه درستش کرد حضوری خدمتتون برسم..ویندوز۷ ..با تشکر

  ۲
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید ارسال کنید بررسی کنم البته اگر بید لاکر ست کرده باشین حتما باید پسوردشم داشته باشین
   بهر حال ارسال کنید بررسی کنم ۲۴ ساعته جوابش رو بهتون می دم

   ۱
   ۰
   • امیر گفته:

    با سلام مجدد..عرض کردم خدمتتون بید‌ لاکر‌ کردم ولی نصفه کاره کنسلش کردم ..یعنی تا ۹۸ درصد انجام داد بعد کنسل کردم الان هم میزنم رو همون ۹۸ درصد ثابت می مونه..وقتی هم روشن میکنم و رو درایو d که خراب شد کلیک میکنم همین برنامه بید لاکر یه پیامی میده که راستش سر در نمیارم‌..وقتی رو همون پیام کلیک میکنم ..اون ۹۸ درصدی که انجام داده رو نشون میده..چشم سعی میکنم تو همین هفته حضوری خدمت برسم که به امید خدا مشکلمو‌ حل کنید ..ممنون که جواب دادین

    ۰
    ۰
  • فائزه گفته:

   سلام من با بیت لوکر یه درایو از لپ تاپم رو قفل کردم
   بعدش ویندوز لپ تاپ رو عوض کردم
   فایل پشتیبانی حذف شد
   ولی رمز رو یادمه
   به نظرتون اطلاعات اون درایو قابل برگشت؟؟؟
   خیلی برام مهم لطفا راهنمایی کنید 🙏🙏🙏

   ۰
   ۰
   • محمد نامدار گفته:

    سلام
    اگر اطلاعات مورد نظر پارتیشنی غیر از ویندوز باشد و اطلاعات جدیدی روی هارد اوررایت نکرده باشین و پسورد درست رو هم داشته باشین اطلاعات توسط شرکت قابل بازیابی است اما باید بررسی دقیق توسط کارشناسان شرکت انجام شود

    ۰
    ۰
 2. فرهاد گفته:

  سلام و خسته نباشید. دوستان من ویندوز ۱۰ داشتم و یکی از درایو هارو با بیت لاکر قفل کرده بودم. حالا ویندوزم رو به ۷ تغییر دادم و درایوم قفل مونده. از طرفی هم رمز و هم recovery key و identifier رو دارم اما وقتی روی درایو کلیک میکنم اررور میده که access denied و میگه درایو قفلش باز نمیشه. خواهشا راهنمایی‌م کنید. اطلاعات مهمی داخلش دارم و نمیخوام فرمت کنم. باید چیکار کنم. ممنونم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام هارد رو حتما باید ارسال کنید شرکت
   این هارد دیگه از دست شما کاری ساخته نیست این حتما باید ریکاوری شود نیاز به یک دستگاه سخت افزاری هست از دست شما دیگه کاری ساخته نیست

   ۰
   ۰
 3. امیر گفته:

  سلام
  ببخشید ..همون جور که دستور دادین تماس گرفتم و با یکی از تکنسین هاتون‌ صحبت کردم و مشکلی که واسه درایو پیش اومده رو توضیح دادم ..همکارتون بهم گفت (بعد از اینکه حضوری اومدم خدمتتون) روزی که تماس گرفتیم باید یه هارد بیارید که اطلاعات این درایو و کپی کنیم داخل هارد..سوال داشتم خدمتتون.. من خودم هارد ندارم و نتونستم از کسی هم هارد قرض کنم ..اول اینکه حتما باید یه هارد جدا باشه واسه کپی؟ یعنی اینکه نمیشه اطلاعات و رو لب تاپ خودم بریزید..و دوم اینکه اگه هارد و نتونستم بیارم ..میتونم بجای هارد ..یه لب تاپ دیگه بیارم که اطلاعات درایو و کپی کنید داخلش..خیلی ممنون میشم کمکم کنید

  ۰
  ۰
 4. ahmad گفته:

  باسلام.فایل پشتیبان ریکاوری رو روی سیستم ذخیره کردم.وقتی سیستم بالا می یاد .رمز ریکاوری رو می خواهد که ندارم .و با مطالعه مطالب فوق به نظر بازکردن از طریق TPM امکان‌پذیر نیست، و باید سیستم رو ریست کنم . اما برای ریست هم ارور ذیل می یاد.خواهشا راهنمایی بفرمایید:
  there was a problem resetting your pc

  ۰
  ۰
 5. مهدی گفته:

  با سلام من چند سال پیش یسری اطلاعات رو روی یه درایو ذخیره کردم و مدتی بعد ویندوز رو عوض کردم و از اون به بعد دیگ اون درایو باز نمیشه رمزش رو دارم ولی ریکاوری کی رو نه وقتی رمز رو میزنم میگه درخواست امکان پذیر نیست امیدی به بازیابی اطلاعاتم وجود داره؟؟؟

  ۰
  ۰
   • علي حيدري گفته:

    سلام دقیقا برای منم همچین حالتی پیش اومده / ویندوزم رو عوض کردم دیگه بیت لاکر پسووردم رو قبول نمیکنه و کد ریکاوری هم ندارم .چیکار کنم ؟

    ۰
    ۰
 6. عطا گفته:

  سلام هارد اکسترنال رو با بیت لاکر رمزگذاری کردم ولی الان از حجم هارد خیلی استفاده شده دلیلش چی میتونه باشه باز بیت لاکر رو غیر فعال کردم فرقی نکرد

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام بدون بررسی نمیشه راهنمایی درستی کرد. اصول بیت لاکر این نیست.اما شما می تونید اطلاعات اضافی رو با نرم افزار low level format حذفش کنید

   ۰
   ۰
 7. mahdi گفته:

  ویندور ۷ اینترپرایس ۶۴ بیتی رو سیسامنصب بود
  روی هارد اکسترنال بیت لاکر رو فعال کردم. اما فقط ۲درصد. اجازه دادم و کنسل کردم
  در موقع نصب هارد پسورد رو میزدم و باز میشد تا اینکه ویندوز رو عوض کردم به ویندوز ۷ پرفشنال ۳۲ بیت
  از اون به بعد پسورد رو قبول نمیکنه. ریکاوری کی هم ندارم
  امیدی هست ؟؟

  ۰
  ۰
 8. بهروز گفته:

  سلام
  من چن روز پیش نصفه نیمه برا دو تا از درایوهام بیت لاکر فعال کردم ارمزو لپ تابم همش ریستارت شد مجبور شدم ویندوز عوض کنم رمز رو یادمه میزنم باز نمیکنه و کلید اصلی رو میخاد اونم ندارم چون داخل همون درایوهاست

  چکار کنم؟

  ۰
  ۰
 9. ریحانه گفته:

  سلام خسته نباشید من روی یک درایوم بیت لاکر گذاشتم و سیستمم دچار مشکل شد و ویندوزم رو عوض کردم از ۱۰به ۷ارتقا دادم ، الان رمز درایوم رو میزنم ایراد میگیره و اینکه ریکاوری کی هم تو درایو سی بوده وبعد از ویندوز عوض کردن پاک شده ، الان نمیدونم چیکار کنم و اطلاعات مهمی هم داخلش بوده اگه میشه راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   راهنمایی که بنده می تونم کنم ارسال هارد به شرکت است
   پسورد بیت لاکر اگر بگه اشتباه است صد درصد اشتباه است اگرهم هم سیستم در حالت هنگی رفته و درست یا غلط بودن را گزارش نده پس پسورد سالم اما ریکاوری ان به علت خرابی MBR بدسکتوری خرابی فیزیکالی و…. قابل باز شدن بدون دستگاه های سخت افزاری نیست

   ۰
   ۰
 10. دنیا گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من چند وقت پیش یه درایو رو بیت لاکر زدم و رمزشو بکاپ گرفتم رو usb
  و رمزم یادم رفت
  یه مدت با فلشم فقط بازش میکردم تا اینکه
  ویندوزمو دوبار عوض کردم
  الان درایوم قفله و باز نمیشه حتی کد ریکاوریو میزنم
  یا usb
  خواهش میکنم اگه راه حلی هست بگید لطفا 😭تمام اطلاعاتم رو درایوه

  ۰
  ۰
 11. اسلام طاهری گفته:

  هر مشکل یا سوالی درباره بیت لاکر دارید من در خدمتم
  قفل گشایی بدون از دست دادن اطلاعات
  با من تماس بگیرید.

  ۰
  ۲
 12. ابوالفضل گفته:

  سلام وقتتون بخیر من کامپیوترم قبل از بالا اومدن ویندوز به صفحه ابی میره همون که شما هم بالا عکسشو گذاشتین و نمیتونم برم داخل و هرچی تایپ میکنم تایپ نمیکنه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد شما قفل بیت لاکر دارد این قفل مربوط به ویندوز بوده و توسط کاربر فعال شده در نهایت شما می توانید با وارد کردن پسورد یا ریکاوری کی وارد محتویات هارد خود شود ودر صورت نداشتن پسورد شکستن این قفل در دنیا غیر قابل انجام می باشد وباید اطلاعات حود را فراموش کنید.
   اما در صورت اورجینال بودن نسخه ویندوز شرکت مایکرو سافت مبتکر این نوع کد گذاری می توانید هارد شما را باز و اطلاعات خود را استخراج نمایید

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر اطلاعات درایو پارتیشن های بیت لاکر مهم نیست شما پارتیشن بندی کنید و استفاده کنید.اما اگر اطلاعات مهم است و پارتیشن غیر از C رو می خواین ( چون c رو فرمت و ویندوز جدید ریختین ) به شرطی که پارتیشن های بیت لاکر اطلاعات جدیدی نریزین ریکاوری خواهد شد.

   ۰
   ۰
 13. Pouria گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من رمز هارد رو دارم اما وقتی unlock drive رو میزنم ارور the bitlocker encryption on this drive isnt compatible with your version of windows.
  بایوس رو هم اپدیت کردم. ویندوز هم اپدیته ولی باز همون ارور میاد

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   این از مشکلات بیت لاکر هست.مشکل بد سکتوری در مناطقی از هارد عدم تشخیص پسورد درست رو بهمراه داره.بهر حال باید از طریق دستگاه های سخت افزاری به هارد ورود کرده وپسورد را وارد واگر مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری داشت رفع بشه که در نهایت اطلاعات ریکاوری بشه.

   ۰
   ۰
 14. کوروش اسفندیاری گفته:

  با سلام.
  من ویندوزم ده بود و به دلیل ویروس مجبور شدم درایو سی را فرمت و ویندوز ده را دوباره نصب کنم. سه عدد از درایوهای هاردم بیت لاکر بودند اما پس از تعویض ویندوز یکی از آنها پسورد را قبول نمیکند، حتی ریکاوری کی هم داشتم و آیدی ریکاوری کی هم کاملا با آیدی بیت لاکر درایو یکسان بود [از طریق CMD هم اقدام کردم یعنی چک کردن آی پی ریکاوری کی که دیدم کد ریکاوری کی من درست است ولی درایو باز نمیشود] اما نه پسورد را قبول میکند و نه ریکاوری کی را. امیدی به شکستن قفل است یا باید فرمت کرد؟. دیگر اینکه چرا اینطور میشود؟.
  با تشکر.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بله باز کردن ان صد درصد است اما نه از طریق شما باید ارسال کنید شرکت بررسی کنم به کمک دستگاه های سخت افزاری امکان پذیر است

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   ممکنه هارد شما دچار بدسکتور شده باشه باید بررسی کنیم در صورت نیاز در هارد دیگه ایمیج بگیریم تا مشکل بدسکتور بر طرف بشه و در هارد دوم پسورد وارد شود.بهر حال باید توسط یک کارشناس این مسیله بررسی شود.

   ۰
   ۰
 15. فاطمه گفته:

  سلام خسته نباشید
  من زمانی که درایومو قفل کردم ویندوزه ده داشتم
  اما الان هشت نصب کردم و از اون تایم به بعد هرچی پسووردو میزنم باز نمیکنه درایوو واسم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   صد درصد پسورد درست را وارد نمی کنید
   همانطور که شما می گین هر چی پسورد می زنم باز نمیکنه پسورد هر چی نیست پسورد فقط یک چیز هست اگر درست بزنید می تونید ورود کنید

   ۰
   ۰
 16. فیروز حناچی گفته:

  جالبه این همه کامنت رو خوندم اماوکسی این سوال اساسی رو نپرسیده که
  به فرض درایوم با بیتلاکر قفله. لپ تاپ و هارد هم کاملا سالمه. اما پسورد و کی رو اصلا ندارم. ایا میشه باز کرد درایو رو بدون از دست دادن اطلاعاتش؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بیت لاکر یک کد امنیتی فوق امن هست که در صورت نداشتن پسورد یا recovery key غیر قابل بازیابی در کل دنیا هست و شکستن این کد امنیتی غیر ممکن است.
   کلا ما دونوع پسورد گذاری داریم:
   ۱- پسورد های سخت افزاری
   ۲- پسورد های نرم افزاری
   پسورد های نرم افزاری به علت تنوع در این نرم افزار ها غیر قابل شکستن هست اما پسورد های سخت افزاری قابل شناسایی است و در اغلب موارد قابل شکستن هست.

   ۰
   ۰
 17. احسان گفته:

  با سلام
  من دو تا از درایوهای لپ تاپم رو با بیت لاکر قفل کردم بعد از چند روز بعلت ویروسی بودن یندوز۱۰ عوض کردم و ویندوز ۸ نصب کردم اما حالا رمز میزنم قبول نمیکنه ریکاوری کی هم میزنم درایو باز نمیشه آیا میشه اطلاعاتم نجات بدم.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بله قابل ریکاوری هست اما باید توسط ابزار سخت افزاری انجام شود برای انجام این کار شما می توانید هارد رو با recovery key ان ارسال کنید تا در نهایت اطلاعات در هارد دوم ریکاکری شود.

   ۰
   ۰
 18. مهدی گفته:

  سلام من یکی از درایو های لپ تاپم رو روی ویندوز ۱۰قفل کرده بودم اما به دلایلی قفلش رو برداشتم الان وقتی میخوام دوباره درایو رو قفل کنم گزینه turn on bitlocker نمیاد چیکار باید بکنم؟؟؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   پیشنهاد می کنم این کار رو انجام ندین چون در بعضی از مواقع با مشکل پیدا کردن هارد یا مشکلات در Mbr و غیره اطلاعات شما غیر قابل دسترس خواهد شد و برای رسیدن به اطلاعات باید هاردتون رو به مراکز سخت افزاری ارسال کنید.اما برای نصب بیت لاکر هم از کلید راست روی پارتیشن یا از control panel هم می تونید اقدام کنید.

   ۰
   ۰
 19. مهدی روشن گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای نامدار..اگه میشه جواب آقای حناچی رو بدین چون سوال بنده هم هست..فرض بر این که کلا همه چی سالمه..و اصلا یه هارد اکسترنالی که نه رمزش رو میدونیم نه ریکاوری کی اون رو، باز با این اوصاف اطلاعات قابل ریکاوری هستند و احتمال شکستن قفل وجود داره؟احتمال فرمت چه طور؟

  ۰
  ۰
 20. amin گفته:

  با سلام خدمت شما. من در ویندوز ۱۰ درایو دی رو بیتلاکر کردم. فایل ریکاوری کی رو هم سیو دارم. الان تصمیم گرفتم به ویندوز ۸ مهاجرت کنم. خواستم بپرسم با نصب ویندوز ۸ برای درایو دی که بیتلاکر شده مشکلی پیش نمیاد؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   تا زمانی که اطلاعات رو خارج نکردین به هیچ عنوان این کار رو انجام ندین
   اول اطلاعات رو در هارد دیگه save کنید سپس در صورت تمایل حالا می تونید ویندوز رو عوض یا ارتقاع بدین
   اما اگر هم اطلاعات ندارین این کار رو انجام بدین و پارتیشن بید لاکر رو مجدد فرمت و استفاده کنید

   ۰
   ۰
 21. KAMYAR_SM80 گفته:

  سلام وقت بخیر
  من سه تا درايو اينترنال دارم و يکی اکسترنال
  هر سه درایو اینترنال این قابلیت بیت لاکر رو دارن
  هارد اکترنال هم قبلا که ویندوز عوض کنم داشتم این قابلیت رو ولی الان نمیدونم چرا نداره
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  (ویندوزم همون که قبلا ریختم همونه نسخه اینترپرایزه ویندوز ۱۰)

  ۰
  ۰
 22. Northern light گفته:

  سلام.ببخشید من هاردم دچار مشکل‌ شده بود و خیلی زود به زود نیاز به تعویض ویندوز پیدا میکرد.چندوقت پیش خواستم درایوم رو‌از بیت لاکر دربیارم و تا حدود ۵۰-۶۰ درصد رفت ولی بعدش ویندوزم پرید و دیگه هیچجوره‌نیومد.هاردم رو حتی بیرون هم بردم اما اون درایو باز نشد و‌ریکاوری هم نشد.ولی ویندوز قبلی هنوز روش‌نصبه با این که دیگه کار نمیکنه.به نظرتون راه حلی مونده؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بستگی به دیتای شما داره باید دید الان اطلاعات رو می خواین یا خیر?
   اگر اطلاعات مورد نیاز است باید ارسال کنید شرکت برای بازیابی چون بازیابی ان سخت و پیچیده است چون احتمالا حجمی از اطلاعات پارتیشن هنوز قفل بوده و حجمی از اطلاعات قفل نیست و تشخیص ان نیاز به متخصص دارد .اما اگر اطلاعات مهم نیست یک Full Format بزنید سپس ویندوز نصب کنید اما اگر فرمت کامل انجام نشد احتمال خرابی هارد نیز وجود دارد وهارد رو با برای تعمیر ارسال کنید.

   ۱
   ۰
 23. ستاره گفته:

  سلام ببخشید بنده بیت لاکرمو قفل کرده بودم و چون زیاد اشنایی نداشتم وقتی که ریکاوری کی و سیو کردم فکر کردم متن بی اهمیتیه و نیاز ندارم و نمیدونستم ریکاوری کی هستش الان چند ماه گدشته پسورد یادم نمیاد چیکار کنم لطفا کمکم کنیدددد

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   اگر پسورد و ریکاوری کی رو نداشته باشین دسترسی به اطلاعات در دنیا محال و غیر ممکن است
   اما من در جایی خواندم که اگر ویندوز اورجینال باشد شما می توانید از طریق کمک از مایکروسافت به اطلاعات خود برسین. اما این امر رو من مطمعن نیستم فقط چیزی که بنده اطلاع دارم اینه که اگر پسورد رو شما نداشته باشین ریکاوری این غیر ممکنه.

   ۰
   ۰
 24. محسن گفته:

  سلام وقت بخیر
  من روی فلش بیت لاکر رو فعال کردم و الان پسورد و ریکاوری کی رو ندارم و اطلاعات هم برام اهمیتی نداره ایا میتوانم به خود فلش دسترسی داشته باشم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر اطلاعات مهم نیست می تونید پارتیشن رو فرمت کنید وقتی فرمت کنید بید لاکر از بین رفته و می تونید اطلاعات جدیدی روی فلش بریزین و مجدد فلش رو استفاده کنید

   ۰
   ۰
 25. محمد سجاد گفته:

  سلام وقت بخیر
  من به محض روشن کردن لپ تاب برام این صفحه ی bitlocker میاد و من پسورد و ریکاوری کی ندارم
  اطلاعاتی هم روی لپ تاب ندارم
  لپ تاب سرفیس هست و ویندوز اورجینال
  ایا کاری میشه کرد؟
  ممنون می شم راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هنگام set کردن پسورد bitlocker به هیچ عنوان نمیشه به اطلاعات هارد بدون داشتن پسورد دسترسی پیدا کرد اما اگر اطلاعات مهمی نداشته باشین و ودر نهایت نیازی به ویندوز اورجینال نباشه میشه هارد رو فرمت و مجدد نصب ویندوز و ودوباره پارتیشن بندی واز هارد استفاده کنید

   ۰
   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *