ریکاوری رم دوربین عکاسی و فیلم برداری

اگر از کسانی که در حوزه عکاسی و فیلمبرداری فعالیت دارند بپرسید، بدترین اتفاق ممکن در کارشما چیست ؟  قطعا یکی از پاسخ هایی که خواهند داد این است که تمام عکس ها و فیلم هایی را که با زحمت تهیه کرده ای به صورت کاملا اتفاقی و یا بی دفتی پاک شود یا دسترسی به انها امکان پذیر نباشد.تصور اینکه تمام عکسهایی را که در مراسم عروسی ،تولد،جشن نامزدی و….. را که قرار بود  به بخشی ار خاطرات شما تبدیل شود به دلیل سهل انگاری یا بی دقتی همگی پاک شوند ناگوار است. اینجاست که ارزش بازیابی اطلاعات ، نمایان می شود. بازیابی اطلاعات مهم است چرا که انتظار شما از یک شرکت بازیابی اطلاعات، ریکاوری کامل و بی نقص تما فایل ها و عکس ها ی پاک شده است.

دوربین دیجیتال

 یک دستگاه الکترونیکی در ابعاد مختلف می باشد که وظیفه آن ثبت فیلم و عکس در درون حافظه های که به جای فیلم عکاسی از حسگر های حساس به نور از نوع  CCDو CMOS استفاده می کنند و تصاویر ثبت شده طی چند مرحله و فرآیند های مختلف درنهایت به حافظه دوربین برای استفاده شخص ارسال می شود.

مزیت های دوربین های دیجیتال نسبت به دوربین های آنالوگ

 1. ۱.عکس بردای های متوالی که این امکان را به تصویر بردار می دهد که با فشار دادن دکمه شاتر می توان هزاران عکس را در یک کارت حافظه کوچیک ذخیره کرد در حالی که دوربین های آنالوگ به طور معمول بیشترین تعداد عکس برداری متوالی ۳۶ عدد می باشد.
 2. ۲.نگهداری بهتر : امکان آرشیو میلیون ها عکس در یک فضای کم با ماندگاری بالا در عکس های آنالوگ که نیاز به یک آلبوم و نگهداری سخت بود به رور زمان هم کیفیت عکس دچار افت می شد هم مکان خراب شدن عکس وجود داشت.
 3. ۳.هزینه بسیار کم دوربین های دیجیتال نسبت به آنالوگ کمتر می باشد برای گرفتن عکس جدید در دوربین های دیجیتال با خالی کردن حافظه دوربین امکان ثبت هزاران عکس جدید در حافظه دوربین محیا می شود بر خلاف دوربین های قدیم که هر بار نیاز به تهیه فیلم های ۳۶ تایی جدید بود.
 4. ۴.شاید بارزترین و اصلی ترین دلیل و استقبال دوربین های دیجیتال جدید قدرت بالای مخابره بود که این امر به دلیل در خواست موسسات تحقیقات فضایی از تولید کنندگان تجهیزات عکاسی برای مخابره نام برد.
 5. ۵.از فرصت های دیگر می توان خلاصه به نگهداری ارزان ریسک پایین ، خطای کمتر ، کیفیت بهتر وسرعت بیشتر نامید.

برخی برند های سرشناس دوربین بر پایه حروف الفبا از آنالوگ تا دیجیتال

 1. آگفا
 2. الیمپوس
 3. پنتکس
 4. ریکو
 5. زنیت
 6. سونی
 7. فوجی
 8. کاسیو
 9. کانن
 10. کداک
 11. کونیکا
 12. لایکا
 13. لومو
 14. لینهوف
 15. مامیا
 16. نیکون

ریکاوری دوربین دیجیتال

در بالا سعی بر آشنایی با انواع دوربین دیجیتال بود با افزایش کیفیت و سرعت اما استفاده از دوربین های دیجیتال نیز برای کاربر فاقد ریسک نبوده ، در دوربین های دیجیتال به علت وجود حافظه جانبی دارای مشکلات خاص در درون خود بوده

خرابی های حافظه های دوربین های دیجیتال

 1. خرابی LOGICAL یا نرم افزار
 2. خرابی  سخت افزاری

خرابی های LOGICAL  یا نرم افزاری

۸۰% مشکلات کاربران دوربین های دیجیتال، مشکلات نرم افزاری می باشد که منظور از مشکلات منطقی یا نرم افزار به این معنی است که شخص به صورت غیر عمد اطلاعات خود را فرمت یا دیلیت می کند در بعضی از مواقع نیز MBR یا فایل سیستم رم به مشکل می خورد، در این موارد دیگر اطلاعات ضبط شده قابل دیدن نمی باشد البته در بعضی از موارد نیز به علت ویروس در کامپیوتر نیز باعث عدم دیدن اطلاعات می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه رفع مشکل عدم شناسایی هارد مراجعه کنید.

در موارد بالا عدم دیدن اطلاعات همیشه به منزله عدم وجود اطلاعات نیست در دوربین های دیجیتال هنگامی که اطلاعات فرمت می شود حال نوع دوربین در ریکاوری حائز اهمیت می شود در این مواقع با فهمیدن نوع دوربین دیجیتال راهکار مناسب برای ریکاوری باید اتخاز شود.

ریکاوری نرم افزاری دوربین کانن

ریکاوری نرم افزاری دوربین کانن کمی پیچیده می باشد این دوربین ها که اغلب با پسوند MP4 و   MOV شروع به ضبط تصاویر می نمایند هنگام فرمت ما را دچار سختی فراوان خواهد کرد.

دوربین های  CANON  هنگام تصویر برداری در اصطلاح حافظه خارجی دوربین را دو دسته می کند که در زیر توضیح می دهیم

فیلم هایی که با فرمت MOV و MP4 دردوربین کانن گرفته می شود دارای دو قسمت عمده می باشد

 1. HEADER
 2. BODY یا  CONTACTS
 1. هدر به قسمتی از فیلم اطلاق می شود که مربوط به تنظیمات دوربین نوع فیلم برداری ، FRAM RATE و کدک صدا و ……. می باشد.
 2. BODY  یا COONTACTS به قسمت اصلی فیلم اطلاق می شود که محتوای کامل فیلم در آن نهفته می باشد و هنگام که در این BODY سالم باشد امکان باز سازی HEADER نیز می باشد.

تنظیمات بالا مربوط به نوع فیلم های ذخیره شده با دوربین دیجیتال کانن می باشد حال این در اصطلاح دو دسته گی بودن در رم های این دوربین ها نیز در دو جای مختلف نیز ذخیره می شود یعنی هنگام فیلم برداری هدر اوایل حافظه های دوربین و BODY یا CONTACT در اتمام تمام HEADER شروع به ذخیره می کند این ذخیره دوگانه فیلم های CANON باعث زحمت فراوان هنگام ریکاوری می شود به طور مثال  TRACK50 فیلم برداری دارای TRACK 100 بعد از ریکاوری شده که نیاز به جای گذاری می باشد که این امر نیز اصولا باعث عدم پخش فیلم ها شده و یا باعث عدم ناهمخوانی تصویر با صدا و غیره می باشد پس در بالا دلیل سخت بودن و پیچیده بودن ریکاوری فیلم های CANON را توضیح دادیم.

ریکاوری نرم افزاری دوربین های SONY

دوربین های SONY برخلاف CANON فیلم ها را با پسوند MTS ذخیره می کند حال به تبع مشکلات فرمت های MTS شبیه MOV  در CANON نمی باشد اما ریکاوری MTS نیز دارای پیچیدگی هایی می باشد که یک نمونه را در پایین شرح می دهیم.

اصولا فیلم های MTS به علت یک پارچه بودن و نداشتن HEADER  بزرگ باعث نا آشنایی بیشتر نرم افزار ها و سخت افزار ها می شود.

به این معنی که نرم افزار ها و سخت افزار های خاصی قدرت تشخیص نمودن فیلم های SONY  با پسوند MTS را دارا می باشند که مشاهده شده اغلب مراکز غیر تخصصی فیلم ها با فرمت   MTS را اغلب چند باره به عنوان مثال یک فیلم ۵ دقیقه ای را به صورت ۳۰ ترک ۱۰ ثانیه ای ریکاوری می کنند.

خرابی های سخت افزاری یا physical

اصولا خرابی های سخت افزاری به خرابی اطلاق می شود که فیلم عمدا” یا سهوا” پاک نشده است بلکه به صورت کاملا دست نخورده درون حافظه دوربین موجود می باشد اما حافظه خارجی دوربین(رم یا SD کارت) به علت آسیب فیزیکی که عمده آن نوسان برق می باشد دچار عدم دیتکت شده و در هیچ  کامپیوتری قابل پخش نمی باشد و هیچ کامپیوتر با هیچ سیستم عاملی تونایی شناساندن این حافظه را نداشته .

حال در این مواقع باید توضیحات مختصری در رابطه با RAM  توضیح دهیم اصولا RAM در دوربین های دیجیتال که به صورت اکسترنال یا خارجی می باشد دارای یک CHIP اصلی می باشد که این CHIP محل ذخیره اطلاعات می باشد حال اصولا” این چیپ ها دو دسته می باشند چیپ های استاندارد و چیپ های غیر استاندارد

از قوی و کامل ترین ابزار ریکاوری این چیپ ها PC3000 FLASH می باشد که در صورت استاندارد بودن چیپ نیاز می باشد که چیپ این RAM ها از روی برد اصلی جدا شده و به تنهایی زیر دستگاه PC3000 FLASH افتاده و به کمک PC3000 FLASH شروع به بازسازی TRANS LATOR و سپس بازخوانی RAM نماییم  که این امر در کنار تجهیزات نیاز به متخصص ویژه ای دارد که قدرت بازسازی TRANS LATOR و در نهایت رسیدن صحیح به اطلاعات درون RAM  نمایید.

نکات مهم در حفظ و نگهداری رم دوربین های دیجیتال

 1. قبل از استفاده کارت های حافظه خود را در دوربینی که قصد استفاده دارید فرمت کنید ، فرمت کردن رم با همان دوربین باعث بازسازی صحیحMBR و به تبع عدم به وجود آمدن مشکلات در MBR دوربین های دیجیتال
 2. قبل از جدا سازی کارت حافظه حتما دوربین را ابتدا خاموش کرده و سپس کارت حافظه را از دوربین جدا کنید عدم خاموش کردن در بعضی از مواقع باعث آسیب به RAM  می شود.
 3. هنگام استفاده از کارت خوان USB برای جدا سازی رم حتما از EJECT کردن درست رم مطمعن شوید.
 4. قبل از اتمام شارژ باطری حتما باطری خود را عوض کنید اگر هنگام ضبط تصاویر باطری دوربین تمام شود احتمال آسیب به RAM وجود دارد.
 5. از قرار دادن رمز بر روی کارت های حافظه جدا” خود داری کنید وجود رمز بر روی کارت حافظه در بعضی از مواقع به علت آسیب به RAM  ممکن است علاوه بر غریبه باعث عدم دسترسی خود کاربر به اطلاعات درون رم می شود.
 6. سعی کنید برای جلو گیری از آسیب به کارت های حافظه خود برای نگهداری RAM های خود از قاب های پلاستیکی استفاده کنید وجود این قاب های پلاستیکی باعث آسیب فیزیکی کمتر به RAM شما شود.
 7. هنگام از دست دادن اطلاعات به هیچ عنوان اطلاعات جدید روی رم خود کپی نکنید کپی اطلاعات جدید بر اساس حجم باعث از بین رفتن قسمتی یا در بعضی از موارد همه اطلاعات شما خواهد شد در نهایت کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از کاملترین نرم افزارها و سخت افزار های روز دنیا و مخصوصا بهره گیری از PC3000 FLASH جهت ریکاوری RAM ها بامشکلات عدم دیتکت در سال گذشته تواسته است با ریکاوری بالای ۹۵% از رم های ورودی به مجموعه رکورد جدیدی در این زمینه ثبت نمایید.

ریکاوری دوربین های عکاسی و فیلم برداری، مناسب برای آتلیه‌ها و استودیو های فیلم برداری

ما در کانون بازیابی اطلاعات، با ارائه روش هایی خاص و منحصر به فرد توانایی بازیابی و ریکاوری اطلاعات از انواع دوربین های عکاسی با کیفیت با را فراهم کرده ایم.ما ارزش خاطرات شما و لحظه های ناب شما را می دانیم به همین دلیل تمام تلاشمان در ریکاوری با کیفیت بالا و بدون هیچ گونه کاستی است.

برخی از این تجارب شیرین بازیابی اطلاعات دوربین های دیجیتال کمپانی های زیر می باشد:

 • بازیابی اطلاعات دوربین دیجیتال کانن Canon PowerShot , Canon IXUS Digital Camera , Canon EOS
 • ریکاوری دوربین سونی Sony Cyber-shot
 • بازیابی اطلاعات دوربین دیجیتال نیکون Nikon Coolpix
 • ریکاوری دوربین دیجیتال کداک Kodak Easyshare
 • بازیابی اطلاعات دوربین دیجیتال پاناسونیک Panasonic Lumix
 • بازیابی اطلاعات دوربین دیجیتال فوجی فیلم Fujifilm FinePix
 • بازیابی اطلاعات دوربین دیجیتال المپوس Olympus PEN , Olympus Tough , Olympus Stylus
 • ریکاوری اطلاعات دوربین دیجیتال کاسیو Casio Exilim
 • بازیابی اطلاعات دوربین دیجیتال پنتاکس Pentax Optio
 • ریکاوری دوربین گوپرو GoPro مدلهای GoPro Hero ، GoPro Hero 2 ، Hero 3 ، GoPro Hero 4 (Black and Silver) – all models و GoPro Hero 5 (Black and Silver) – all models

بسیاری از شرکتهای ارائه خدمات پشتیبانی دوربین دیجیتال ، کانون بازیابی اطلاعات را برای ریکاوری اطلاعات دوربین مشتریان خود برگزیده اند ؛ این انتخاب به پشتوانه سیاست های حفظ محرمانه از اطلاعات مشتریان است که ما در مرامنامه شرکت خود را پایبند آن می دانیم.به همین دلیل بسیاری از آتلیه داران که با دوربین های حرفه ای عکاسی و فیلم برداری کار می کنند، برای ریکاوری دوربین دیجیتال خود ترجیح می دهند، از خدمات یک مرکز حرفه ای بازیابی اطلاعات استفاده کنندوچرا که قرار است اطلاعات ارزشمند و بساری شخصی افراد بازیابی شود.

برخی از خدمات ریکاوری دوربین های دیجیتال ، شامل موارد و آسیب های زیر هستند :

 • خرابی دوربین دیجیتال بر اثر سقوط در مایعات و یا شکستگی بر اثر ضربه خوردن
 • شناسایی نشدن ناگهانی رم دوربین
 • بازیابی عکسهای پاک شده دوربین های دیجیتال
 • ریکاوری عکس دوربین اندروید
 • ریکاوری رم دوربین فیلمبرداری
 • بازیابی فیلم های پاک شده دوربین دیجیتال
 • برگرداندن عکسهای پاک شده از مموری دوربین
 • ریکاوری فیلم رم دوربین های فیلمبرداری موجود در بازار

کانون بازیابی اطلاعات، با سالها تجربه و تخصص و همچنین ارائه درصد بالای موفقیت بازیابی اطلاعات دوربین دیجیتال آماده ارائه خدمات بازیابی اطلاعات دوربین های عکاسی و فیلمبرداری دیجیتال شما می باشد. ما با پیشینه موفق و نیم قرن تجربه کارشناسان در هنر و صنعت عکاسی ، به رموز و اهمیت این حرفه آشنایی کامل داریم و می دانیم از دست دادن اطلاعات دوربین ها چه عکاسی و چه فیلمبرداری ، می تواند توام با از بین رفتن خاطرات شیرین و یا حاصل تلاش بر روی موضوعات مختلف وجمع آوری داده ها برای منظوری با ارزش باشد. کانون بازیابی اطلاعات، موفقیت خود را در این سالها بر روی بازیابی اطلاعات دوربین دیجیتال، از برند های معتبر ساخت دوربین دیجیتال نشان داده است

۴/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید