تفاوت فرمت کامل با فرمت سریع در چیست؟

تفاوت فرمت کامل با فرمت سریع در چیست؟

فرمت(قالب بندی) هارد،فلش مموی یا کارت حافظه بهترین ابزار ممکن برای پاکسازی درایو است.اما کدام نوع فرمت(Full format,Quick Format) برای هارد انتخاب مناسبی است؟با ادامه این نوشته همراه ما باشید.

برای فرمت کردن درایو کافی روی ان کلیک راست کرده و گزینه فرمت را انتخاب کنیم.دراین حالت با دونوع فرمت مواجه می شویم که با توجه به نیاز یکی را باید انتخای کنیم.پیشنهاد می کنیم برای فهم بهتر تفاوت این دونوع فرمت فایل صوتی زیر را به دقت گوش کنید.

فرمت کامل (Full Format) چیست؟

اکثر کارشناسان بازیابی براین باورند که انتخاب فرمت کامل قالب (ترجیحاً NTFS بیش از FAT) برای کاربران کامپیوتر مناسب تر است. به دلایل متعدد، این گزینه بهترین انتخاب است. یک فرمت کامل، هارد دیسک شما را کاملاً پاکسازی می کند.

پس از فرمت کامل هارد(Quick Format)،اطلاعات آن قابل بازیابی نخواهد بود و این مهمترین دلیل تفاوت بین دو نوع فرمت است. مطلب مرتبط: آیا اطلاعات درایو فرمت شده قابل بازیابی است؟ هنگام اجرای فرمت کامل هارد،سکتورهای درایو برسی شده و بدسکتورها ترمیم می‌شوند. هارد دیسک های قدیمی بیشتر مستعد ابتلا به بدسکتور هستند .اگر بعد از فرمت توسط سیستم بدسکتورها شناسایی شوند ، ان را رفع خواهد کرد. رفع بدسکتور به این معناست که هارد شما یک بار دیگر کاملاً عمیاتی است و می توانید از تمام فضای موجود در آن استفاده کنید.

فرمت سریع(Quick Format) چیست؟

نقطه مقابل فرمت کامل، فرمت سریع است که تقریباً برعکس آن عمل می‌کند.این نوع فرمت به جای درمان بخش های مختلف هارد نوع آدرس جدوال درایو را حذف می کند. ب این نوع فرمت محل قرارگیری اطلاعات در هارد از بین می رود.اطلاعات از بین نمی روند در واقع ادرس دهی آنها از بین می رود.یک قالب سریع این ژورنال را به راحتی پاک می کند و یک سیستم پرونده جدید ، ساده و خالی را در بالا قرار می دهد. خودشه. اجرای فرمت سریع سیستم فایل را بازسازی نمی کند ، بدسکتوری گیری نمی کند ، و داده های موجود در آن را حذف نمی کند.

بنابراین ، با فرض اینکه هیچ داده جدیدی بر روی هارد دیسک بازنویسی نشود، برای بازیابی اطلاعات قبلی یا  “پنهان” ، می توان از یک برنامه بازیابی فایل، برای ریکاوری داده های حذف شده استفاده کرد. . همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، اگر نگران امنیت هستید ، این بهترین انتخاب نیست.   چکیده: اگر درایوی دارید که مشکلی برای شما ایجاد کرده و به دلیل خرابی سیستم فایل یا ویروسی شدن هارد عملکرد آن با کندی هارد همراه است،گزینه فرمت کامل را انتخاب کنید.برای برسی علت کند شدن هارد روی ادامه مطلب کلیک کنید. در صورتی که بخواهید کامپیوتر یا هارد خود را بفروشید و فایلهای مهم در دان اشته باشید ،باید یک فرمت کامل را انجام دهید. یک فرمت سریع می تواند برای یکپارچگی پرونده های شخصی شما مضر باشد زیرا بازیابی فایل‌ها پس از فرمت سریع، امکان پذیر و بسیار آسان است. با یک نرم افزار ریکاوری هارد براحتی  می‌توان پرونده‌ها ، عکس‌ها ، و غیره را بازیابی کرد.

۴.۶/۵ - (۷ امتیاز)