چگونه تصاویر و فیلم ها پاک شده،از سطل زباله را بازیابی کنیم؟

چگونه می توان تصاویر و فیلم ها پاک شده را از سطل زباله بازیابی کرد؟

گاهی اوقات ما عکسی را از سیستم خود حذف می‌کنیم و بعدا متوجه می‌شویم که آن عکس به اشتباه حذف شده و باید برگرداننده شود. خوشبختانه ، در ویندوز(Windows) و مک(Mac)  ، عکس های حذف شده از یک پوشه  برای همیشه حذف نمی شوند ، آنها فقط به سطل زباله(Recycle Bin) منتقل می شوند. با استفاده از چند روش ساده می‌توانید به راحتی عکس های حذف شده را از سطل زباله بازیابی کنید.

اما اگر آن عکس ها را به طور دائم ازRecycle Bin پاک شوند،امکان بازیابی آنها هست؟ این اتفاق می افتد که شما به عمد به سطل زباله بروید و عکس را از آن حذف کنید ، یا به طور عمدی یا تصادفی کل سطل زباله را خالی کنید. در این حالت ، شما نمی توانید عکس ها را از سطل زباله بازیابی کنید ، زیرا آنها برای همیشه حذف شده اند. چگونه می توان عکس های حذف شده دائمی را از Recycle Bin بازیابی کرد؟ برای حل این مشکل با در ادمه همراه ما باشید.

نحوه بازیابی عکسهای حذف شده از سطل زباله

بازیابی تصاویر حذف شده از سطل زباله بسیار آسان است. اگر تصاویر خود را از هر پوشه یا هر مکان در رایانه شخصی خود حذف کرده اید ، قرار است قبل از حذف دائمی آنها ، آن تصاویر یا پرونده ها داخل سطل زباله (Recycle Bin) بروند. بنابراین ، اگر سطل آشغال خود را خالی نکرده اید یا آن عکس ها را به طور دائم از سطل زباله حذف نکرده اید ، می توانید به سادگی به سطل زباله رفته و آن تصاویر را بازیابی کنید.

مرحله اول. برای بازیابی عکس های حذف شده از Recycle Bin در رایانه شخصی ویندوز ، ابتدا باید از روی دسک تاپ خود به Recycle Bin بروید. وقتی در صفحه اصلی هستید ، به دنبال نماد Recycle Bin در جایی در گوشه باشید ، بر روی نماد کلیک کنید تا وارد Recycle Bin شوید. اگر نمیتوانید نماد را پیدا کنید ، به سادگی به صفحه جستجو در نوار وظیفه بروید و Recycle Bin را جستجو کنید.چگونه می توان تصاویر و فیلم ها پاک شده را از سطل زباله بازیابی کرد؟

مرحله دوم. وقتی داخل سطل بازیافت هستید ، باید عکس هایی را که می خواهید بازیابی کنید از سطل زباله پیدا کنید. می توانید از طریق Recycle Bin حرکت کنید تا عکس ها را جستجو کنید ، از نوار جستجو استفاده کنید ، یا می توانید همه پرونده ها را مطابق با نام ، اندازه پرونده یا در تاریخ مرتب سازی کنید ، پرونده ها حذف شدند. این روش ها به شما کمک می کنند تا سریعتر پرونده ها را پیدا کنید.چگونه می توان تصاویر و فیلم ها پاک شده را از سطل زباله بازیابی کرد؟

مرحله سوم. برای بازیابی عکس ها از سطل زباله ، باید عکس هایی را که در آن قرار گرفته اید انتخاب کنید. می توانید به سادگی عکسی را که می خواهید بازیابی کنید انتخاب کنید ، یا می توانید از کلیدهای “Ctrl” یا “Shift” برای انتخاب چندین عکس استفاده کنید. تمام عکسهای مورد نیاز برای بازیابی از Recycle Bin را انتخاب کنید.چگونه می توان تصاویر و فیلم ها پاک شده را از سطل زباله بازیابی کرد؟

مرحله چهارم. پس از انتخاب همه عکس ها و فیلم هایی که می خواهید از سطل زباله بازیابی شوند ، “راست کلیک” کرده و از فهرست بازشده گزینه “Restore” را انتخاب کنید. به محض اینکه روی گزینه Restore کلیک کنید ، تمام عکسهای انتخابی شما بازیابی از سطل زباله را آغاز می کنند و به محل اصلی‌شان  برگردانده می شوند.چگونه می توان تصاویر و فیلم ها پاک شده را از سطل زباله بازیابی کرد؟

اکنون ، بعد از اینکه که عکسهای حذف شده از سطل زباله خود را بازیابی کرده اید ، می توانید به سادگی به مکان اصلی آنها بروید تا دوباره به عکس ها دسترسی پیدا کنید.

چگونه می توان عکس های حذف شده دائمی از سطل زباله را بازیابی کرد؟

فرض کنید همه داده ها را از سطل زباله خود به اشتباه یا عمداً حذف کرده اید. اکنون ، بازیابی عکس از سطل زباله به کمک Restore امکان پذیر نیست. ]x,v می توان عکس های حذف شده دائمی را از Recycle Bin بازیابی کرد؟آیا راهی برای حل این مشکل نیز وجود دارد؟ اجازه دهید ابتدا امکان بازیابی پرونده های حذف شده دائمی از Recycle Bin را با هم مرور کنیم.

آیا بازیابی پرونده ها پس از خالی کردن سطل زباله(Recycle Bin) امکان پذیر است؟

بله! بعد از خالی کردن سطل بازیافت ، می توانید پرونده ها را بازیابی کنید.اما چطور ممکن است؟لپ تاپ ها و رایانه های شخصی هنگام اجرای  ویندوز ، Mac یا هر سیستم عامل دیگر به شکلی طراحی شده اند که به شما این امکان را می دهد؛ که عکس های حذف شده از سطل زباله را بازیابی کنید. می توانید هر پرونده حذف شده دائمی را از سیستم خود بازیابی کنیدوقتی به طور تصادفی فایلی را از سیستم شما حذف می‌کنید ، تنها مکان فایل یا به عبارت بهتر آدرس آن حذف می‌شود،اما اطلاعات آن در درایو پنهان می ماند. برای بازیابی آن پرونده ها می توانید از یک نرم افزار بازیابی اطلاعات استفاده کنید.

اما استفاده از نرم افزار همیشه اثربخش نیست.توجه داشته باشید که پرونده ها فقط تا زمانی قابل بازیابی اند که با هیچ داده دیگری رونویسی نشوند.به محض اینکه داده جدیدی را وارد کنیم بازیابی اطلاعات آنها غیر ممکن خواهد بود.

بازیابی اطلاعات Recycle Bin با نرم افزار ریکاوری

برای بازیابی عکس ها پس از خالی کردن سطل بازیافت ، به شما کمک می کند تا با کمک یک نرم افزار حذف سطل زباله حذف شده برای ویندوز ، مراحل بازیابی اطلاعات زباله را طی کنید. توصیه می کنیم برای بازیابی عکس ها از سطل زباله از نرم افزار Recoverit Data Recovery استفاده کنید.

Recoverit یک نرم افزار کاربردی برای  بازیابی عکس ها و فیلم ها از Recycle Bin است. به جرات می توان گفت این نرم افزار در مقایسه با سایر برنامه‌های بازیابی موجود در بازار، یکی از قدرتمندترین آنهاست.Recoverit به شما امکان می دهد عکس ها را از تمام درایوها  سیستم خود ، از جمله از سطل زبال بازیافت شده ، بازیابی کنید.

Recoverit با دو حالت اسکن مختلف ، یک اسکن All-Around و یک اسکن عمیق برای نتایج بهتر بازیابی در هنگام بازیابی عکس های حذف شده از Recycle Bin همراه است.

با Recoverit ، می توانید قبل از بازیابی عکس های حذف شده از Recycle Bin ، تمام پرونده های اسکن شده را مرور کنید.

بازیابی می تواند به شما در بازیابی فایلهای حذف شده از انواع دستگاههای ذخیره سازی مانند کارت SD ، هارد درایو ، رایانه شخصی ، لپ تاپ ، ویندوز ، دوربین دیجیتال و غیره کمک کند.

 

۴.۲/۵ - (۸ امتیاز)

82 thoughts on “چگونه تصاویر و فیلم ها پاک شده،از سطل زباله را بازیابی کنیم؟

 1. ا says:

  با سلام من ۶ ماه پیش عکسی رو که حاوی اطلاعات بود پاک کردم و اکنون به اون اطلاعات نیاز دارم لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم که اون عکس برگرده

  ۱۶
  ۱
  • محمد نامدار says:

   سلام
   شرط برگشت اطلاعات عدم ریختن اطلاعات جدید در همان فضا هست. اگر شما اطلاعاتی رو پاک کنید اطلاعات همچنان روی حافظه باقی خواهد ماند، اما زمانی که اطلاعات جدیدی می ریزین این اطلاعات جدید در بعضی از مواقع روی اطلاعات قبلی قرار خواهند گرفت ودرصد ریکاوریش پایین می اید.

   ۳
   ۴
   • ارشک says:

    سلوم حاجی من عکسام تو سطل زباله بودن ۵ ساعت نیست که حذف شدند یه راه ی پیش پام بزارین

    ۰
    ۰
   • سوگب says:

    سلام من نمیدونستم ک سطل زباله ی گالریم روی گزینه ی بعد از ۳۰ روز خودش پاک بشه تنظیم شده الآن ک اومدم برگردونم از سطل زباله دیدم نیست .چیکار کنم؟

    ۰
    ۰
    • محمد نامدار says:

     سلام
     اگر اطلاعات مورد نظر در گوشی بوده حتما باید توسط مراکز بازیابی این کار انجام بشه و اگر از زمان حذف تا به حال از گوشی استفاده کردید بعید می دونم اطلاعات ریکاوری بشه اما اگر هارد مورد نظر هست اون هم عدم اور رایت مهم است و باید بررسی بشه

     ۰
     ۰
   • hemati says:

    سلام من هم این مشکل رو دارم ولی نمیدونم کدوم برنامه رو دان کنم ک بتونم ریکاوری کنم .میشه لطف کنید کمکم کنید ک عکسهایی ک پاک کردم رو برگردانم اخه عکسای کارت حافظه ام پاک شده نمیدونم چطوری ولی عکسا و فیلما م و موسیقی همه پاک شده ولی همه برنامهام هستن ..حالا میخام عکسارو برگردانم چه برنامه ای بریزم .ممنون میشم جواب بدین کمکم کنین..مرسی از لطفتون.

    ۰
    ۰
    • محمد نامدار says:

     سلام
     اول باید مشخص شود هدف ریکاوری چه نوع حافظه ای هست دوم باید مشخص شود بعد از پاک شدن اطلاعات چه کاره های روی حافظه مورد نظر انجام شده سپس میشه گفت قابل ریکاوری هست یا خیر

     ۰
     ۰
 2. فاطمه بیاتی says:

  سلام !
  وقتتون بخیر.
  من یک فیلم رو پاک کردم و اشتباهی از سطل زباله هم پاک کردم ولی اشتباه شده و الان به اون کیلیپ به شدت نیاز دارم لطف کنین راهنماییم کنید ممنون

  ۸
  ۴
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بهتره از ریختن اطلاعات جدید روی هارد خودداری کرده واز نرم افزار های ریکاوری مانند ریکاوری مای فایل یا نرم افزار های دیگه استفاده کرده واز ریختن اطلاعت ریکاوری شده روی خود هارد خودداری کنید

   ۲
   ۰
 3. Sadegh says:

  سلام خسته نباشید من کل درایوها را فرمت کردم بعد پاک کردم بعد از سطل زباله هم پاک کردم الان کامپیوتر روشن میشه ویندوز ارور میده میندوز ۱۰ هم نصب نمیشه راهنمایی کنید ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   فرمت کردین دیلیت کردین خوب حالا چی می خواین اطلاعات می خواین فقط می خواین ویندوز نصب کنید کلا مشکلتون چیه
   اگر مشکل نصب ویندوز دارین اول هارد مجدد با نرم افزار low level format فرمت کنید سپس نصب ویندوز رو انجام بدین
   اگر اطلاعات مهم است به هیچ عنوان اطلاعات جدیدی حتی ویندوز هم نریزین واز نرم افزار های ریکاوری از سایت استفاده کنید

   ۱
   ۱
 4. کرمی says:

  سلام من یه پوشه حاوی کلی فیلم رو حذف کردم ولی داخل سطل اشغال لپ تاپ نرفته گیج شدم و نمیدونم باید چکار کنم ممنون میشم کمک کنید?

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   همیشه recycle.bin فضای کافی نداره ودر اکثر مواقع وقتی حجم بالا است مستقیم پاک می کند لازم به ذکر است که وقتی شما از دکمه shift delet استفاده می کنید مستقیم اطلاعات را پاک می کند
   اما بهر حال بهترین کار ممکن عدم ریختن اطلاعات جدید یا همان اوررایت است و سپس استفاده از نرم افزار های بازیابی بوده ودر صورت جواب نگرفتن بهتر است ارسال کنید شرکت تا با ابزار سخت افزاری و نرم افزاری برای شما این کار رو انجام بدیم.

   ۱
   ۰
   • مسلم درویشی says:

    سلام
    من چند تا عکس را اشتباهی از سطل زباله گوشی خود حذف کردم آیا راهی هست ک آنها را برگردانم؟؟؟

    ۴
    ۱
 5. Mrjn says:

  سلام من عکسایی ک تو درایوم داشتمو پاک کردم و از سطل اشغالم دائمی پاک کردم
  میتونم واقعا اونارو برگردونم؟
  همون عکسارم تو فلشم داشتم ولی پاک شده میخام بدونم از تو فلشم چجوری میتونم برگردونم؟
  ب دو سوالم جواب بدین ممنون میشم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   پاک کردن از هرد دو سورس قابل انجام هست اما باید دید وقتی پاک کردین اطلاعات جدید اوررایت شده یا نه!

   ۰
   ۰
 6. ناشناس says:

  سلام ببخشید خواهر من فیلم هاش حذف شده و گوشیش هم A8+ هست که سطل زباله نداره الان باید چی کار کنه تا اونارو بازیابی کنه؟لطفا راهنمایی کنید?

  ۰
  ۰
 7. فدرا says:

  سلام
  ممنون که به سولات جواب میدید من recycle bin چند تا عکس و پاک کرده بودم که با کمک برنامه ریکاوری برگردونمشون منتها مشکل اینجاست که عکسها ریکاوری شدن ولی باز نمیشن و پیغام میده که این فرمت عکس و نمیشه باز کرد فرمت عکسها png هست اینجوری که باز نمیشه هیچ فایده ای نداره چیکار کنم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   این عکس ها احتمالا از بین رفته است برای اطمینان بیشتر می تونید کل هارد رو scan کنید اگر هنوز فایل ها باز شد اما خراب بود احتمالا بعد از پاک کردن اطلاعات دیتای جدیدی روی هارد ریختن واین اطلاعات اوررایت شده است.

   ۰
   ۰
 8. محمد پور says:

  سلام. من یه پوشه رو که تو یه درایو داشتم ۲ ماه پیش کلا پاک کردم و بعد از سطل اشغال هم پاکش کردم. توی اون درایو اطلاعات جدید اضافه کردم اما تو اون پوشه که عکس ها بودن نه، یعنی تو خود اون پوشه هیچ چیز جدیدی نیومده. حالا عکس ها قابل برگشت هستند یا چون اطلاعات جدید به این درایو اضافه شده دیگه راهی نیست؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید یک scan کامل بشه اصولا وقتی اطلاعات جدیدی بریزین اطلاعات به صورت random روی هارد ریخته میشه و توی اون پارتیشن هر کجا ممکنه اون اطلاعات ریخته بشه و خالی بودن یا نریختن اطلاعات توی اون پوشه چندان مهم نیست چون از فضای خالی اون پوشه نیز حتما استفاده خواهد شد.

   ۰
   ۰
 9. نگین says:

  سلام ببخشید میشه لطفا منو راهنمایی کنید .یه فیلم خیلی مهم تو مموری موبایلم داشتم بعد موبایلمو وصل کردم به کامپیوتر و متاسفانه بدون اینکه کپیش کنم از کامپیوتر وارد مموری موبایل شدم و حذفش کردم ،بعد فهمیدم که کپی نکرده بودم تو سطل زباله هم نیستش .الان میتونم فیلمو از ویندوز ریکاوری کنم؟چون با کامپیوتر از مموری موبایلم حذفش کردم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بعضی از گوشی ها دو حافظه پشتیبانی می کنند حافظه داخلی و حافظه اکسترنال یا خارجی اگر از حافظه خارجی پاک شده است حافظه را جدا و به یک کامپیوتر اتصال داده واز طریق نرم افزار های ریکاوری اقدام به ریکاوری کنید اما در بعضی از موارد مانند فیلم های دوربین های canon ریکاوری این فیلم ها پیچیده و باید توسط یک کارشناس بازیابی شود.اگر هم حافظه داخلی خود گوشی بوده گوشی را خاموش تا از اوررایت جلوگیری شود سپس گوشی را برای ریکاوری حتما باید شرکت ارسال کنید

   ۰
   ۰
   • نگین says:

    ببخشید فقط باید از گوشی ریکاوری بشه؟چون من گوشیو وصل کردم به کامپیوتر و وارد مموری شدم و حذفشون کردم .الان نمیشه از کامپیوتر ریکاوری کنم؟

    ۲
    ۰
 10. A says:

  سلام من عکس و فیلم های بسیار زیادی رو ب طور تصادفی از سطل زباله پاک کردم و به شددددددت زیاد الان به همه احتیاج دادن مدارک یک پرونده اند چطور میتونم دوباره بازیابی کنم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر اطلاعات جدیدی روی هارد نریزین ممکنه با نرم افزار های معرفی شده در سایت قابل بازیابی باشه اما اگر هارد از مدل های جدید باشه ممکنه دیگه نرم افزار جواب نداده و با دستگاه های سخت افزاری باید ریکاوری شود.اما شما اول نرم افزار ها را چک کنید

   ۰
   ۰
 11. h says:

  سلام. چجوری میشه عکس رو در سطل زباله دید بدون اینکه برگردونده بشه به کامپیوتر؟؟ گزینه دیدن عکس رو نداره

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   توی سطل زباله اصولا ادرس این اطلاعات هست نه خود اطلاعات به خاطر همین شما نخواهید توانست این اطلاعات را اونجا ببینید فقط اگر از اونجا هم به طور کامل پاک نشده باشه می تونید این اطلاعات رو ریستور کنید ودر مکان اصلی این اطلاعات رو ببینید

   ۰
   ۰
 12. Shaki says:

  سلام من توی درایوم ۳ تا فولدر عکس و فیلم داشتم که به اشتباه دستم خورد و اون فولدرا پاک شدند و چون حجم زیادی داشتند وارد سطل زباله نشدند ایا بازم قابل برگشته؟خواهش میکنم جواب بدین

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   سه دلیل برای عدم برگشت اطلاعات وجود دارد
   ۱ هارد ssd و فعال بودن قاعده تریم که باعث نابودی کامل اطلاعات پاک شده هارد می شود
   ۲: بعد از پاک شدن اطلاعات دیتای جدیدی روی هارد ریخته شود ودر اصطلاح اطلاعات اوررایت شود
   ۳: یکسری هارد های جدید وسترن که بعد از پاک شدن اطلاعات به صورت فقط سخت افزاری قابل ریکاوری هست
   در غیر این صورت اطلاعات قابل ریکاوری هست.

   ۰
   ۰
 13. کریمی says:

  سلام من میخواستم یه فیلم پاک کنم بعد ‌کلا تمام عکس فیلم من پرید و حافظه درایو eمن خالی شد پوشه ها هستن ولی فایل ها نیست

  ایا بر میگرده

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بستگی داره باید scan بشه بعد میشه دقیق نظر داد اما نباید روی این هارد مجدد اطلاعات جدیدی بریزین
   اصولا در حال حاضر ریکاوری به عدم اوررایت و مدل هارد بستگی دارد در یک سری هارد های جدید با پاک کردن یک فایل یا فرمت اطلاعات به راحتی قابل بازیابی نیست.

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بله اگر بعد از حذف اون فیلم ها اطلاعات جدیدی روی هارد کپی نکردین اطلاعات هنوز هم قابل بازیابی می باشد.

   ۰
   ۰
 14. سایدا says:

  سلام
  من چند فیلمم رو اشتباهی حذف کردم توی سطل زباله هم حذف کردم و اون فیلما رو میخوام میشه یه راهنمایی کنید

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بستگی به حافظه های نگهدارنده داره
   از گوشی پاک شده یا هارد
   اما اگر از حافظه های هارد یا رم یا فلش پاک نکرده باشین و اطلاعات جدیدی اوررایت نکرده باشین احتمال زیاد قابل بازیابی است
   اما باید اول بررسی کنیم

   ۰
   ۰
 15. دینا says:

  سلام، من لپ تابم قاطی کرده روی هر فولدری که میزنم حذفش میکنه میذارمش تو سطل زباله، ولی میرم اونجا نمیتونم برگردونم. یعنی تا راست کلیک میکنم سریع پیام میاد میخواد حذف کنی یا نه. احتمالا لپ تابم ویروسی شده ولی این فایل های سطح زباله برگشت پذیرند؟ حتی اگه ویندوز عوض بشه؟! آخه پوشه خیلی مهمی توش دارم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام شما ویندوز رو عوض نکنید این هارد رو از سیستم جدا کرده وبه یک سیستم دیگه اتصال داده واطلاعات رو کپی کنید بعد اگر خواستین ویندوز رو عوض کنید

   ۰
   ۰
 16. جمشید نادری says:

  یه فیلم اهفته پیش گرفتم نتونستم بازیابی اش کنم ولی فیلم ایی که پارسال گرفتم بازیابی شد

  ۰
  ۰
 17. جمشید نادری says:

  اقای نامداری یه اتفاق بدی واسم افتاده لطفن شماره تماستون بزاریدنمیتونم اینجا بگم دارم مییمیرم تورخدااا بزارید شماره تماس رو؟

  ۰
  ۰
 18. الهه says:

  سلام من یه فایلی رو از سطل زباله پاک کردم و شدیدا بهش نیاز دارم چجوری باید برش گردونم از برنامه ریکاوری مای فایل هم استفاده کردم ولی برنگشت چیکار باید بکنم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر اطلاعاتی از حافظه پاک بشه به شرطی اینکه اطلاعات جدیدی نریزین قابل ریکاوری هست اما اگر اطلاعات جدیدی ریخته باشین در بعضی وقت ها قابل ریکاوری نیست

   ۰
   ۰
 19. امیر مهدی says:

  سلام من یک هفته پیش فیلم های داداشم رو پاک کردم shiftوDeleteکردم الان باید چی کار کنم

  ۱
  ۰
 20. مژگان says:

  سلام و شبتون بخیر جناب نامدار
  من دقیقا یک هفته پیش عکس و فیلمهای بچگی بچهء یکی از دوستام رو از هارد اکسترنالم پاک کردم چون بهم گفت که همش رو توی لب تاب ذخیره کرده و متایفانه مجبو.ر شدن لب تاب رو ویندوزش رو عوض کنند منم نمیدونستم و بخاطر حجم بالاش همه رو از روی هاردم پاک کردم ، امروز یه برنامه ریکاوری ریختم روی کامپیوترم و اول درایوی رو که قبلا اونجا بود گشتم که خیلی چیزها رو آورد که نمیخواستم و بعد زدم اسکن کنه هارد رو ولی هیچی نیاورد ، نه اینکه نیاره آورد ولی اون عکس و فیلمها توش نبود و خدا شاهده اون بچه دو روزه که همش داره گریه میکنه و با باباش دعوا کرده و قهر کرده که عکس و فیلمهای بچگیم همش پاک شده ، آیا راهی وجود داره بتونم دل این بچهء ۶ ساله رو شاد کنم ؟ ممنون میشم جواب بدید
  با تشکر از شما شجاعی

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید دقیق بررسی بشه و مشخص بشه چرا اطلاعات مد نظر شما ریکاوری نشده البته عواملی مانند اوررایت اطلاعات و غیره می تونه دخیل باشه اما باید دید که زمانی که اطلاعات رو از دست دادین چه کار هایی روی اون هارده انجام دادین بهتره اطلاعات جدیدی فعلا روی اون هارد نریزین

   ۰
   ۰
 21. میرباقری says:

  سلام
  من کلی عکس با فرمت png که اسکرین شات گرفتم از روی صفحه کامپیوتر و روی درایو ذخیره کردم بعدا دیلیت کردم و از روی سطل زباله هم دیلیت کردم حالا با هر نرم افزاری می خوام برگدونم نمیشه میشه راهنمایی کنین ممنونم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام ریکاوری به موارد زیادی بستگی داره
   اولین مورد تخصص است
   علاوه بر این باید بررسی بشه نوع هارد چیه در بعضی از هارد ها مانند هارد های جدید وسترن حتما باید به صورت سخت افزاری ریکاوری شود
   یا هارد های SSD وقتی که اطلاعات پاک می شود قاعده TRIM فعال هست و اطلاعات کلا از روی هارد پاک می شود
   پس اگر با نرم افزار های مختلف جواب نگرفتین باید موارد بالا حداقل بررسی شود

   ۰
   ۰
 22. sam says:

  سلام من لبتابم خراب شد دادم بیرون درست کردن ویندوزش پریده بود بعد الان هر چیزی که پاک میکنم داخل سطل زباله نمیره میشه راهنمایین کنین

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اصولا نیازی نیست که در سطل زباله بره وقتی شما اطلاعات رو shift delet می کنید اطلاعات مستقیم از هارد پاک میشه یعنی نیازی به اطلاعات نیست اما اغلب اگر شما اطلاعت رو فقط delet خالی کنید ممکنه در سطل زباله شما بره

   ۰
   ۰
 23. دریا says:

  سلام خسته نباشید من گوشیم a31 و به اشتباه یه پوشه کل عکسمامو و اسناد و موسیقم حدف شده خیلی نیازشون دارم و از سطل زباله حذف شده باید چه کنم توروخدابگین تمام فایلای درسیم توشه

  ۱
  ۰
 24. فاطمه says:

  سلام. من اصلا پوشه توی لب تاپم رو حذف نکردم فقط داشتم جا به جا میکردم بعد انگار داخل یه پوشه دیگه رفت، اما هر چی گشتم دیگه نبود…. علتش چیه چرا نیس؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   شما داشتین کار می کردین دلیلش رو از من می پرسین باید دید دستتون به چی خورده شاید چیزی غیر عمد پاک کردین بهر حال اگر اطلاعات مهم است باید حتما اطلاعات جدیدی روی هارد نریزین و بیارین شرکت بررسی کنیم و بعد از scan هارد میشه فهمید چکار کردین واطلاعات مورد نظر رو ریکاوری کرد

   ۰
   ۰
 25. محمد says:

  سلام من یه پوشه خیلی مهم رو از یکی درایو هام حذف به اشتباه حذف کردم حالا اصلا داخل سطل آشغال نیست باید چیکار کنم بسیار بسیار مهم بود

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر اطلاعاتی رو شما shift delet کنید یا حجم اطلاعاتی رو که پاک می کنید زیاد باشه توی سطل زباله نرفته و مستقیما از هارد شما حذف خواهد شد
   بهر حال بهترین کار در حال حاضر نریختن اطلاعات جدید روی هارد به خاطر جلوگیری از اوررایت اطلاعات و در صورتی که تخصص کافی ندارید بهتره ارسال کنید شرکت که کار بازیابی اطلاعات اون رو به صورت امن انجلم شود

   ۰
   ۰
 26. Amir Ali says:

  با عرض سلام و خسته نباشید به شما مدیران عزیز?من در یکی از درایور هام چندین سریال و فیلم در فولدر هایشان ذخیره کردم بودم.اما بعد از یک هفته متوجه شدم که در اون درایوی که سریال هام ذخیره بودن حذف شن که احتمال میدم بخاطر دستکاری خواهر زاده های کوچیکم یا به عمد یا ناخواسته حذف شدن؛ و اینکه در درون سطل آشغال کامپیوتر (Recycle Bin) هم چیزی نبودش. به نظر من وقتی سریال ها و فیلم ها حذف شدن چون حجم شون بالا بوده به داخل (Recycle Bin) نرفته باشن چون من قبلا وقتی سریال هایی با حجم بالا که حذف میکردم به داخل سطل اشغال نمیرفتش و اینکه اگه هم خواهر زاده هام حذف شون کردن و به درون سطل آشغال کامپیوتر (Recycle Bin) هم رفته باشه و حذفشون کرده باشن من باید چکار کنم که اون ها رو ریکاوری کنم؟ تورو خدا کمکم کنیم…ویندوز کامپیوتر من هم ویندوز ۱۰ هستش…

  ۱
  ۰
 27. حسین says:

  من از توی کامیپیوترم یک فایل بسیار مهم رو پاک کردم لطفا اگر راه یا روشی بلدید بگید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ما روش های زیادی بلدیم که بر اساس مشکل مدل هارد تاریخ خرید و خیلی موارد دیگه استفاده می شود و بعضی از این روش ها و آموزشش در سایت وجود دارد که می تونید استفاده کنید متاسفانه سوال شما خیلی کلی و عدم ذکر جزییات خرابی است که من دقیقا نمی تونم چیزی رو در حال حاضر پیشنهاد کنم

   ۰
   ۰
 28. ا. says:

  سلام من ی فیلمی رو حذف کردم اشتباهی از قسمت سطل زباله هم پاک کردم راهی هست بَرش گردونم؟؟
  خواهش میکنم راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ریکاوری به عوامل زیادی بستگی داره مانند نوع حافظه ای که اطلاعات از روی اون پاک شده اگر هارد است تاریخ خرید هارد و برند آن و آیا بعد از حذف آیا اطلاعات جدیدی روی حافظه مورد نظر ریخته اید یا نه همه موارد و موارد دیگه ای برای ریکاوری مهم است ودر نهایت باید دید این اطلاعات وارد سطل زباله هارد شده یا مستقیما پاک شده
   بهر حال پیشنهاد من عدم اوررایت اطلاعات جدید و کمک گرفتن از یکسری نرم افزار خاص که هر کدوم ممکنه برای مشکلی خاص طراحی شده باشد

   ۰
   ۰
 29. tushna says:

  سلام . وقت بخیر
  پوشه عکس رو با تاریخ سیو کرده بودم پاک شده تو سطل آشغالم نیست ۱ ماه از تاریخش میگذره چطور میشه برگردوند ریکاوری کردم نشد خیلی مهمه ، لطفا راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر اطلاعات shift delete شود مستقیما اطلاعات از روی هارد پاک می شود فقط در صورتی که اطلاعات delete شود و حجم اطلاعات کم باشد در recycle bin وارد می شود و شما می توانید آن را restore کنید اما بهر حال ریکاوری به عوامل زیادی مانند نوع هارد تاریخ خرید عدم اوررایت و نوع دیتای پاک شده و عواملی دیگه بستگی دارد که بهتره این کار رو شما به یک متخصص ارجاع دهید

   ۱
   ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   برنامه recycle bin ما نداریم اون مربوط به کامپیوتر است که وقتی حجم کوچیکی از اطلاعات delete می شود در این پوشه می رود و شما اگر نیاز داشتید می تونید اون رو برگردونید لازم به ذکر است اگر اطلاعات shift delete شود مستقیما از روی هارد پاک می شود و نیز اگر حجم اطلاعات زیاد باشد و شما فقط delete هم کنید به علت فضای کم recycle bin مستقیما از روی هارد پاک می شود

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر از اون قسمت پاک کنید به شرطی که اطلاعات جدیدی روی هارد نریخته باشین احتمال ریکاوری وجود دارد باید بررسی شود البته برند هارد و تاریخ هارد هم تاثیر گزار است

   ۰
   ۰
 30. ? says:

  من دوماهی میشه یه عکس خیلی مهم‌ر حذف کردم چه تو گالری چ تو سطل زباله و همه چیز
  و الان خیلی لازم دارم اون عکسو و به یه روش اسون بگید چیکار کنم اون عکس رو برگردونم گوشیم

  ۱
  ۰
 31. یوسفی says:

  سلام
  من گوشیو وصل به کامپیوتر کرده بودم و ویدئو هایی که پاک شده همونطور که گفتید حجمش زیاد بود و مستقیم حذف شد الان اینجوری هم امکان برگشتش هست؟؟؟ داخل رم گوشی اطلاعات جدید نریزم یا داخل هارد سیستم؟؟

  ۰
  ۰
 32. یوسفی says:

  سلام
  من گوشیو وصل به کامپیوتر کرده بودم و ویدئو هایی که پاک شده همونطور که گفتید حجمش زیاد بود و مستقیم حذف شد الان اینجوری هم امکان برگشتش هست؟؟؟ داخل رم گوشی اطلاعات جدید نریزم یا داخل هارد سیستم؟؟
  اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

  ۰
  ۰
 33. Sima says:

  سلام خسته نباشید. من یسری عکس رو پاک کردم از کامپیوترم و از سطل زباله هم‌پاک کردم.
  و نمیخوام هیچوقت این عکسا برگردانده بشه. روشی هست که این عکسها کامل از روی هارد پاک بشن؟؟ و اینکه ویندوزم رو هم عوض کردم که شاید تاثیر داشته باشه روی پاک شدن عکسها

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   تعویض ویندوز تاثیر زیادی دارد البته به شرطی که اطلاعات در پارتیشن C ذخیره شده باشد من در سایت مقاله ای تحت این عنوان دارم اما اگر اون‌مقاله رو نخوندید دو کار راحت وجود دارد پرکردن حجم کل هارد با اطلاعات به درد نخور و سپس پاک کردن این اطلاعات این کار باعث اوررایت شدن اطلاعات قبلی و عدم ریکاوری اون اطلاعات خواهد شد یا یک فول فرمت کردن هارد سپس نصب مجدد ویندوز

   ۰
   ۰
 34. سمیرا says:

  سلام .من میخوام لب تابم بفروشم‌.اطلاعاتم پاک کردم .استرس دارم یه وقت عکسا و فیلمایی که داشتم بتونن برگردونن .راهی هست که من اطلاعاتم پاک کردم برنگرده؟؟و نتونن ریکاوری کنن؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   کلا ما سه راهکار می تونیم پیشنهاد بدیم
   ۱ : هارد رو جدا کرده و روی یک سیستم دیگه اتصال داده و یک فرمت کامل یا همان full format شود مجدد روی لپ تاپ گذاشته و یک ویندوز جدید نصب شود
   ۲: اطلاعات شخصی پاک شود سپس هارد رو از اطلاعات بی اهمیت مانند فیلم سینمایی و غیره پر کنید سپس همین اطلاعات بی اهمیت پاک شود اطلاعات شخصی شما اوررایت شده و به هیچ عنوان قابل ریکاوری نخواهد بود
   ۳: از طریق نرم افزار معرفی شده در سایت امحای فضای خالی هارد انجام شود به کمک این نرم افزار اطلاعات موجود در هارد مانند اطلاعات ویندوزی دست نخورده می ماند اما اطلاعات که پاک کردین از بین می رود و غیر قابل ریکاوری می شود

   ۱
   ۱
 35. میمی says:

  سلام خسته نباشید
  من چند عکس رو به سطل زباله انتقال دادم همه رو با هم بازیابی کردم ولی هیچ کدوم بر نگشتن چیکار کنم ؟
  ایا میتونم پیداشون کنم چون من فقط بازیابی کردم پاک نکردن از سطل زباله خیلی مهمه لطفا جواب بدید

  ۱۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اول باید مشخص بشه اطلاعات در چه حافظه ای بوده و بعد از بین رفتن اطلاعات آیا اطلاعات جدیدی کپی شده یا نه بعد از مشخص شدن موارد فوق میشه یک نظر داد که اطلاعات قابل بازیابی هست یا نه سوال شما کلی هست جزییات ذکر نشده است

   ۰
   ۰
 36. ... says:

  سلام خیلی عذر می خوام من یسری فایل بود که توی کارت حافظه م داشتم( عکس و فیلم) اومدم حدود ۷۵۰ تاش رو به یه پوشه تو همون کارت حافظه انتقال دادم که بتونم بقیه ی فایل هارو هم کم کم مرتب کنم، اومدم همه ی این ۷۵۰ تا فایل رو به سطل زباله منتقل کردم تا کارم راحت تر بشه، بدون اینکه حواسم باشه از تو مدیریت فایل بخش کارت حافظه، هر چی که بود و نبود رو ترکیب کردم ریختم تو یه پوشه بدون اینکه حواسم باشه پوشه ی android و dcim رو نباید انتقال بدم، یهو دیدم کل فایلام حذف شده، با کلی استرس بالاخره کم کم بعد حدود ۶ ساعت برگشتن ولی اصلا فایل های تو سطل زباله بر نمی گردن، روشون علامت ! داره، یه برنامه ی ریکاوری نصب کردم که کمکم نکرد چون فایل های خیلی قبل تر رو هم آورد و نتونستم فایلامو پیدا کنم توش، حذف کردم برنامه رو، برای امتحان کردن اومدم چند تا فایل رو هم دوباره به سطل زباله انتقال دادم و حذف کردم بازم چیزی نشد، هنوز چیزی رو به کارت sd انتقال ندادم یا ازش حذف نکردم لطفا یه راه حلی بگید???

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید بیارید بررسی کنم من نفهمیدم اطلاعات در حافظه داخلی بوده یا حافظه خارجی بهر حال بهتره بیشتر استفاده نکنید چون با این کار ها شما در حال اوررایت هستید

   ۰
   ۰
 37. میمی says:

  من داخل حافظه داخلی گوشیم یک پوشه کامل رو به سطل زباله انتقال دادم بعد گذشت سه روز همه رو با هم برگردوندم ولی هیچ کدوم بر نگشتن چون اون پوشه مال دوربین بود توی طول این مدت هم عکس داخل اون پوشه رفته و هم عکس پاک کردم بازم میتونم عکس ها رو برگردونم از ریکاوری هم استفاده کردم ولی کارساز نبود تو رو خدا راهنمایی کنید همش عکس های یادگاری بوده

  ۱
  ۰
 38. طاها says:

  سلام ببخشید محدودیت زمانی روی عکس ها وجود داره در سطل اشغال
  مثلا بعد ۲ روز نشه اونا را برگرداند یا نه مثلا اگه یک هفته هم بشه مشکلی نداره؟؟
  لطفا کمکم کنید.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   من متوجه نشدم حافظه شما چی هست و شما از کجا متوجه شدید اطلاعات در سطل اشغال شما هست چون بعضی از وقت ها اطلاعات مستقیما از هارد پاک و وارد سطل اشغال یا اسم درست ریسای کلوین شما نمی شود و ریکاوری آن به عدم اوررایت خیلی بستگی داره ممکنه مدت زیادی از پاک شدن اطلاعات شما بگذره اما اطلاعات جدیدی اوررایت نکرده باشید که این امر به ریکاوری خیلی کمک می کنه و ممکنم هست مثلا کمتر از یک ساعت از پاک شدن گذشته باشه و حجم زیادی روی هارد اوررایت شده باشد باید این موارد مشخص شود بعد امکان نظر وجود دارد

   ۰
   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *