به دلیل آسیب PCB و المانهای آن که موجب روشن نشدن هارد دیسک می شود

اگر هارد دیسک شما روشن نمی شود ،ضمنا هیچ صدا و لرزشی از هارد دیسک نمی‌شنوید و یا بویی شبیه سوختن هارد می‌شنوید ، به احتمال زیاد برد هارد دیسک شما سوخته است.

اگر برد هارد  شما بسوزد و یا قطعاتی از آن آسیب دیده باشند ، متخصصین ما در کانون بازیابی اطلاعات،ابتدا تعمیرات برد هارد دیسک شما را بر روی اجزاء آن انجام داده تا بصورت موقتی هارد دیسک شما شروع بکار کند و در مرحله بعد ریکاوری اطلاعات، را انجام دهیم. اگر برد هارد دیسک شما دارای قطعات آسیب دیده از جمله چیپ کنترلر موتور ، دیود ، مقاومت ، خازن ، قطعی اتصال دیتا و یا جریان ولتاژ شده باشد ، ما تمامی آنها را تعمیر خواهیم کرد و به کمک مولتی متر برای تشخیص صحیح اشکال قطعات قطعات معیوب را یافته و با استفاده از هویه ، هیتر حرارتی و اینفرارد تعمیر برد هارد دیسک را انجام خواهیم داد. برای هارد دیسک های مدرن ، تعویض برد هارد  برای مدت زیادی دوام نخواهد داشت و برای تغییر آن نیاز به فرم ویر منحصر بفرد آن نمونه را دارد. ما توانایی انجام نمونه سازی فرم ویر را نیز داریم و محتویات چیپ فرم ویر را برای شما نمونه برداری و بر روی چیپ فرم ویر جدید قرار خواهیم داد؛ همچنین توانایی بازیابی اطلاعات کلیه برند های هارد دیسک با هر سیستم عاملی را خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی: از کجابفهمیم هارد اکسترنال ما سوخته؟

برد هارد دیسک

دلایل اصلی و متداول که باعث خرابی برد هارد دیسک می شوند:

 • اتصال هارد دیسک به منبع تغذیه نا مناسب که معمولا در هارد دیسک اکسترنال اتفاق می افتد و باعث خرابی برد هارد دیسک می شود
 • اتصال نادرست کابل برق به هارد دیسک که از دلایل خرابی برد هارد دیسک می باشد
 • نوسان برق ، شوک تخلیه الکترو استاتیک و هرگونه شوک الکترونیکی که باعث آسیب برد هارد دیسک و خرابی اجزاء الکترونیک برد هارد دیسک می شود
 • بروز اتصالی در اثر برخورد قطعات فلزی و رسانا که در زمان روشن بودن هارد دیسک می تواند باعث بروز اتصال کوتاه و خرابی برد هارد شود
 • جدا شدن قطعات از روی برد هارد دیسک در زمان جدا کردن و یا وصل کردن هارد دیسک
 • آسیب برد هارد دیسک بر اثر ریختن یا سقوط به داخل آب و مایعات که به شدت باعث اتصال قطعات برد هارد و خرابی آن می شود
 • افزایش بیش از حد حرارت به دلیل کارکرد نادرست قطعات روی برد هارد دیسک

خبر خوش ما اینست که ، در ۹۵% موارد بازیابی اطلاعات از هارد با برد خراب ، موفقیت آمیز می باشد. این موفقیت زمانی افزایش می یابد که خرابی برد هارد، باعث آسیب به قطعات دیگر از جمله هد و موتور هارد دیسک نشده باشد. البته تقریبا همیشه اتفاق خوب رخ خواهد داد و بازیابی اطلاعات هارد شما با برد خراب موفقیت آمیز به پایان رسیده و کپی اطلاعات شما بر روی هارد دیسک دیگری به شما تحویل داده خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: آیا هارد آسیب دیده تعمیر می‌شود؟

فرآیند بازیابی اطلاعات از هارد دیسک با برد خراب :

 1. تشخیص صحیح خرابی برد هارد دیسک از لحاظ اینکه برد هارد دیسک خراب است یا نه و در صورت خرابی کدام بخش از آن آسیب دیده است.
 2. ارائه برآورد زمان و هزینه مورد نیاز برای بازیابی اطلاعات از هارد دیسک با برد خراب و دریافت تائیدیه شما برای تعمیر برد هارد دیسک و بازیابی اطلاعات هارد دیسک شما.
 3. تعمیر برد هارد دیسک شما بصورت موقت تنها برای بازیابی اطلاعات هارد دیسک شما و ارائه اطلاعات بازیابی شده به شما جهت اطمینان از سالم بودن آنها.
 4. در برخی موارد بعد از تعمیر برد هارد دیسک ، مشکلات دیگری از هارد دیسک مانند خرابی فرم ویر ، بد سکتور ، خطای خواندن اطلاعات توسط هد هارد دیسک ، خرابی سیستم فایل پارتیشن ها و یا سایر خرابی های داخلی هارد دیسک مشاهده می شود. در این موارد که نیاز به کار و بررسی مجدد تعمیر خرابی هارد دیسک می باشد ، پس از اعلام خرابی ، هزینه و زمان مورد نیاز افزوده و تائید شما ، مجددا متخصصین ما در کانون بازیابی اطلاعات،قدام به رفع خرابی هارد دیسک کرده و اطلاعات شما را بازیابی می کنند.
 5. پس از بازیابی اطلاعات موفقیت آمیز ، از اطلاعات شما بر روی هارد دیسک دیگری کپی برداری می شود. در صورتیکه نیاز به هارد دیسک اکسترنال داشته باشید ، ما آن را برای شما فراهم می نمائیم و اطلاعات شما را به آن منتقل می کنیم.
 6. در این مرحله شما می توانید به دفتر مرکزی ما مراجعه نموده و اطلاعات مهم و حیاتی خود را بررسی نمائید و یا درخواست کنید تا اسکرین شات لیست فولدرها و فایل هایتان از طریق ایمیل برایتان ارسال شود. در این مرحله فرآیند بازیابی اطلاعات هارد دیسک شما به پایان رسیده و می توانید با تسویه مبلغ ریکاوری اعلام شده به شما ، اطلاعات خود را بر روی هارد دیسک اکسترنال تحویل بگیرید.
 7. پس از تحویل اطلاعات به شما و خوشحال شدن شما ما مرحله بعدی تعمیر برد هارد دیسک را برای رسیدن به کیفیت و کارآیی مطلوب شروع خواهیم نمود و در صورتیکه قطعات و اجزاء هارد دیسک کارآیی مناسبی را برای کارکرد داشته باشند ، برد هارد دیسک را بصورت قطعی تعمیر و پس از کنترل کیفیت عملکرد با ابزار تخصصی ، آنرا به شما تحویل و هزینه برآورد شده جهت تعمیرات را نیز با شما تسویه خواهیم نمود.

به دنبال راهکار ارزانتر هستید؟

در صورتیکه با وجود خرید هارد دیسک جدید ، به هارد دیسک قبلی نیاز ندارید ، می توانید هارد دیسک قدیمی خود را به ما برگردانید تا علاوه بر کسر هزینه تعمیر هارد دیسک ، مبلغی نیز بابت خرید هارد دیسک به شما پرداخت شود تا ما در فرآیندهای بعدی بازیابی اطلاعات سایر مشتریان از اجزاء آن استفاده کنیم.

۳.۵/۵ - (۴ امتیاز)

3 دیدگاه برای “بازیابی اطلاعات هارد با برد سوخته

 1. اسماعیل گفته:

  سلام
  من یه هارد سامسونگ دارم درمادربرهای سوکت ۷۷۵ دربایوش شناسایی نشده ولی درویندوز شناسایی میشود که به عنوان هارد دوم به سیستم وصل میکنم وویندوز حدود چنددقیقه دیرترمیادبالا ولی هارد شناسایی وفایلها قابل پخش است
  ولی درمادربردهای سوکت ۱۱۵۵ راحت شناسایی شده چه دربایوس وچه درویندوز
  ولی جدیدا که به مادربردهای ۱۱۵۵ هم میزنم دیگه شناسایی نمیشه مشکل ازهارده یا فریمور یا چیز دیگه ای ؟
  هزینه تعمیر چقدره؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر هارد دریک سیستم شناسایی شود تقریبا می تونیم مطمین شویم هارد سالم است در بعضی از وقت ها باید درdisk managment برای اون یک نام مانند پارتیشن D یا یک اسم که ویندوز داری اون نام نیست انتخاب کرده وهارد در مای کامپیوتر شناسایی شود

   ۰
   ۰
 2. اسماعیل گفته:

  ببخشید یادم رفت این هارد که شناسایی نمیشه صدای مشکوکی نمیده وموتورش هم کارمیکنه

  ۰
  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *