تعمیر هارد اکسترنال adata

تعمیر هارد اکسترنال adata

ای‌دیتا (adata) تولیدکننده هارد نیست؛ این کمپانی با هدف ساخت باکس های زیبا و جذاب برای انواع هارد اکسترنال راه اندازی شد.همچنیین تمرکز این برند، روی هاردهای اکسترنال ۲/۵ و ۳/۵ اینچی با مدل های مختلف است. ای دیتا  تعامل خوبی با برندهای معروف هارد دیسک مثل seagate , Toshiba , Samsung  دارد و این باعث شده تا داخل باکس های ای‌دیتا از این برندها بیشتر استفاده کند.همچنین  هارد های ای‌دیتا (adata) دارای برد های تبدیل USB3 است، که سرعت فوق العاده ای برای انتقال داده ها ایجاد می‌کند. با این همه تعاریف این هارد دیسک ها هم به مشکلاتی برمی خوردند که در ذیل شرح خواهم داد.

تعمیر هارد اکسترنال adata

بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد ایدیتا adata

یکی از مشکلات رایج هارد دیسک های  سیگیت ، توشیبا و سامسونگ ، عدم شناسایی هارد دیسک است که مشکلاتی نظیر خرابی فریم ور , خرابی هد , سوختگی برد , نوسان برق باعث این مشکل می شود که کانون بازیابی اطلاعات، با بهره از دانش فنی و تسلط کارشناسان به ساختار هارد دیسک های فوق می تواند اطلاعات از دست رفته را با استفاده از ریکاوری هارد، بازیابی کند. در بعضی از مواقع بدسکتور در هارد باعث عدم دسترسی به اطلاعات یا نشان ندادن اطلاعات می شود بدین معنا که هارد دیسک شما به محض اتصال به سیستم هنگ می کند یا اینکه در Device Maneger شناسایی می شود اما پارتیشن مورد نظر و درایو را در Disk Management نشان نمی‌دهد ، توجه کنید که تا پارتیشن در Disk Management نشان داده نشود شما دسترسی به اطلاعات نخواهید داشت. در بعضی از مواقع شما اطلاعات را می بینید اما با مشکل کپی نشدن اطلاعات هارد مواجه می شوید که این نشان دهنده وجود بدسکتور یا ضعف هد در هارد دیسک شما است.

وقتیکه هارد از نظر سخت افزاری به مشکل میخورد یعنی اینکه هد هارد قادر به خواندن سطح پلتر یا همان مکانی که اطلاعات ذخیره می شود نمی باشد بر اساس نوع خرابی باید قطعه معیوب هارد مورد نظر تعویض شود و لازمه این کار نیاز به متخصصین مجرب دستگاه های ریکاوری هارد از همه مهمتر کلین روم باز شود دیگر برای همیشه باید با اطلاعات خود خداحافظی کنید کانون بازیابی اطلاعات با بهره جستن از متخصصین جراحی و ابزار ریکاوری استاندارد ریسک جراحی هارد شما را  تا ۹۹% کاهش میدهد.

مشکلات مربوط به هارد اکسترنال ADATA به شرح زیر است:

• خرابی در برد هارد دیسک

• خرابی در سیستم عامل یا همان فریم ویر هارد دیسک

• خرابی که مربوط به ضربه به هارد اتخاذ می شود

سوختن برد تبدیل یا برد اصلی

هارد اکسترنال ADATA به علت قابل حمل بودن بیشتر در معرض نوسان و ضربه می باشد و با یک نوسان احتمال خرابی برد تبدیل یا برد اصلی هارد وجود دارد که با سوختن برد تبدیل با جداسازی برد تبدیل و اتصال مستقیم به کامپیوتر این مشکل حل می شود لازم به ذکر است در بعضی از موارد نیز در این نمونه از هارد ها برد تبدیل وظیفه ی اینکریپشن هارد را اتمام می دهد و اطلاعات را  بصورت رمز گذاری روی هارد قرار می دهد که به هیچ عنوان درصد پارتیشن بندی مجدد هارد نباشید.

سوختن برد اصلی هارد نیز از دلایل دیگر خرابی هارد دیسک می باشد در بعضی از موارد که هارد دچار نوسان میشود برد اصلی هارد دیسک نیز آسیب میبیند که نیاز به یک برد دقیقا شبیه برد اصلی هارد جهت مشاهده سازی بوده لازم به ذکر است چون برد هارد دیسک یونیک بوده با تعویض برد خراب با برد سالم مشکل حل نخواهد شد و بعضی از المان های برد خراب باید دقیقا شبیه سازی روی برد سالم شود.

خرابی و نقص در سیستم عامل یا فریم ویر هارد

همان طور که در بالا توضیح دادیم درون هارد های ADATA هارد های دیگر وجود دارد براساس برند هارد سیستم عامل های مختلفی نیز هارد دارد هد هارد بر اساس برند دارنده به دیفکت لیست یا لیست خرابی بوده که در بیشتر مواقع این لیست پر شده و هارد را از کار انداخته و اطلاعات هارد را از دسترس خارج میکند که این امر و اصلاح این پروسه مستلزم دستگاه خوب و کارشناسان خبره بوده که درصد رفع این مشکل برآیند و تا زمانی که این نقص برطرف نشود دسترسی به دیتا مقدور نمی باشد.

مشکلات مربوط به ضربه خوردن هارد دیسک

همه ی هارد ها براساس نوع برند با ضربه مشکل داشته و احتمال خرابی براساس ضربه وجود دارد که ممکن است هد هارد یا سطح پلتر هارد را آسیب بزند که در این صورت نیاز به جراحی هارد دیسک می باشد و در این پروسه تعمیر هارد چندان مقرون به صرفه نبوده و حتما باید اطلاعات ارزشمند باشد و جراحی هارد دیسک صرفا جهت بازیابی اطلاعات می باشد.

کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از بروز ترین ابزار جراحی هارد دیسک و کلین رم کلاس ۱۰۰ هارد شما را به بهترین نحو ممکن جراحی و اطلاعات از دست رفته شما رابازیابی می کند پس اگر هارد شما دچار آسیب فیزیکی شد از دستکاری افراد غیر متخصص پرهیز کنید که در بعضی از موارد ممکن است اطلاعات شما برای همیشه از بین برود.

خدمات کانون بازیابی اطلاعات در تعمیر هارد اکسترنال ای‌دیتا، شامل موارد زیر است:

  • تعمیر هارد اکسترنال adata  در صورت شناسایی نشدن و عدم دسترسی به داده ها
  • ریکاوری هارد اکسترنال adata در ضربه خوردن هارد دیسک
  • بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال  adata در صوذت خرابی های هد
  • ریکاوری هارد اکسترنال adata در کپی نشدن اطلاعات
  • ریکاوری هارد اکسترنال adata در نشان ندادن اطلاعات
  •  جراحی هارد اکسترنال adata در صدای غیر عادی مانند تق تق کردن هارد

پیشنهاد می کنیم بخوانید:

تعمیر هارد اکسترنال سیگیت
تعمیر هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

۵/۵ - (۱ امتیاز)