دلیل شناسایی نشدن هارد بعد از اتصال به تلویزیون چیست؟

دلیل شناسایی نشدن هارد بعد از اتصال به تلویزیون چیست؟

دلیل شناسایی نشدن هارد بعد از اتصال به تلویزیون چیست؟

یکی از مشکلاتی که همواره بسیاری از کاربران با آن روبرو هستند، متصل نشدن هارد اکسترنال به تلویزیون است. این مشکل می‌ تواند دلایل مختلفی داشته باشد و اگر شما دلایل آن را به خوبی بشناسید می‌ توانید، در کمترین زمان آن را برطرف کرده و هارد خود را به تلویزیون متصل کنید.

گاهی مواقع برخی از افراد تصور می‌ کنند، که برای هارد آن ها مشکل جدی مانند سوختن به وجود آمده است، در صورتی که این چنین نیست و شما با بررسی یکسری موارد جزئی و رفع آن ها می‌ توانید با خیال راحت دستگاه هارد را به تلویزیون متصل کنید.

در این مقاله برای شما در مورد دلیل شناسایی نشدن هارد بعد از اتصال به تلویزیون صحبت می‌ کنیم.

علت شناسایی نشدن هارد پس از اتصال به تلویزیون

امروزه یافتن علت اینکه چرا تلویزیون هارد را نمی‌ خواند می‌ تواند، به دلایل مختلفی بستگی داشته باشد. به عبارتی گاهی مواقع نیاز است، تا دلیل شناسایی نشدن هارد بعد از اتصال به تلویزیون به صورت تخصصی بررسی شود. اما در ادامه مهم ترین و اصلی‌ترین دلایلی که باعث به وجود آمدن این مشکل می‌ شود، را برای شما توضیح می‌ دهیم:

  • خرابی بخشی از تلویزیون
  • خرابی کابل رابط
  • درست متصل نشدن کابل به درگاه USB
  • عدم پشتیبانی تلویزیون شما از درگاه رابط برای اتصال هارد به آن
  • فعال بودن قابلیت YouView در تلویزیون
  • خراب بودن هارد به جهت سوختن برد هارد

به دلیل اینکه بسیاری از کاربران تمایل دارند فیلم و سریال مورد نظر خود را به وسیله هارد در تلویزیون مشاهده کنند، در نتیجه یافتن پاسخ قطعی دلیل شناسایی نشدن هارد بعد از اتصال به تلویزیون از مهم‌ ترین و حیاتی‌ ترین موارد برای بسیاری از کاربران است.

 

علت شناسایی نشدن هارد پس از اتصال به تلویزیون

رفع مشکل اتصال هارد به تلویزیون

پس از اینکه از مهم ترین دلیل شناسایی نشدن هارد بعد از اتصال به تلویزیون اطلاع پیدا کردید، اکنون زمان آن رسیده است، که به کمک روش‌ های تایید شده اقدام به رفع این مشکل کنید. در ادامه مهمترین روش‌ هایی که می‌ تواند باعث متصل شدن هارد اکسترنال به تلویزیون شود، را برای شما توضیح می‌ دهیم:

۱. بررسی کردن تلویزیون و اطمینان از داشتن قابلیت پشتیبانی از دستگاه هارد اکسترنال

اولین موضوعی که برای یافتن دلیل شناسایی نشدن هارد بعد از اتصال به تلویزیون اهمیت پیدا می‌ کند، این است، که آیا اصلاً تلویزیون شما این قابلیت را دارد، که بتوان دستگاه هارد را به آن متصل کرد یا نه؟

برخی از دستگاه‌ های قدیمی این قابلیت را ندارند و شما برای اطلاع دقیق می‌ توانید، به دفترچه راهنما و تنظیمات تلویزیون خود مراجعه کرده، تا از داشتن این قابلیت و پشتیبانی از آن اطمینان یابید.

۲. نصب کردن برنامه مینی تول و تغییر دادن حالت MBR هارد

عوض نمودن حالت MBR هارد را می‌ توانیم یکی دیگر از مهم ترین روش‌ ها جهت رفع مشکل عدم شناسایی هارد در تلویزیون معرفی کنیم. در این روش کاربردی شما باید MBR هارد خود را با تغییر حالت ویژه ای ازGPT  بهBasic  مواجه سازید.

البته توجه داشته باشید، که حتماً باید تلویزیون شما هوشمند باشد، به این منظور نیاز است، تا از نرم‌ افزارهایی مانند Mini Tool Partition Wizard Professional استفاده کنید. در نظر داشته باشید استفاده از این برنامه باعث پاک شدن اطلاعات هارد نمی‌ شود، اما بهتر است شما از محتوای داخل هارد حتماً بکاپ بگیرید.

۳. تعمیر هارد سوخته

هنگام بررسی دلیل شناسایی نشدن هارد بعد از اتصال به تلویزیون ممکن است اصلاً مشکل از تلویزیون و اتصالات نباشد و هارد شما سوخته باشد. در این مواقع برای اطمینان لازم باید هارد خود را به نزد یک تعمیرکار ببرید، تا از سالم بودن یا سوختن آن اطمینان یابید.

۴. رجیستر کردن هارد

گاهی مواقع ممکن است ناهماهنگی نرم‌ افزاری به وجود بیاید، که همین موضوع از مهم‌ ترین دلیل شناسایی نشدن هارد بعد از اتصال به تلویزیون به حساب می‌ آید. در این مواقع اگر هارد اکسترنال خود را رجیستر کنید، می‌ توانید مشکل به وجود آمده، را برطرف نمایید البته حتماً از اطلاعات موجود روی هارد بکاپ بگیرید.

نکته مهم در مورد شناسایی نشدن هارد پس از اتصال به تلویزیون

در حال حاضر شاهد این موضوع هستیم، که بسیاری از افراد پس از اینکه متوجه می شوند هارد آن ها به تلویزیون متصل نمی‌ شود، یا به عبارتی تلویزیون هارد آن ها را نمی‌ خواند، اقدام به بررسی هارد یا تلویزیون بدون داشتن تخصص خاصی می‌ کنند.

در این قسمت برای شما در مورد دلیل شناسایی نشدن هارد بعد از اتصال به تلویزیون و راه‌ های موثر رفع آن ها صحبت کردیم. اما در صورتی که راه‌ های ذکر شده را انجام دادید و نتیجه نگرفتید، بهتر است، از متخصصین و افراد با تجربه بخواهید برای بررسی کردن این مشکل به منزل یا محل کار شما بیایند و مشکل را به صورت تخصصی بررسی کنند.

در این مواقع هیچگاه خود به تنهایی اقدام به دستکاری کردن هارد یا قسمت‌ های مختلف تلویزیون نکنید، که این موضوع می‌ تواند سبب آسیب به این دستگاه‌ ها شود. علاوه بر این، دستکاری کردن بیش از اندازه هارد یا رجیستر کردن، آن بدون داشتن اطلاعات قبلی، ممکن است سبب پاک شدن اطلاعات مهم از روی این دستگاه شود. پس اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید حتماً با افراد با تجربه و ماهر مشورت کنید.

نکته مهم در مورد شناسایی نشدن هارد پس از اتصال به تلویزیون

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله برای شما در مورد دلیل شناسایی نشدن هارد بعد از اتصال به تلویزیون توضیح دادیم، این مشکل می‌ تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گاهی مواقع انجام کارهای ذکر شده کافی نیست و برای یافتن علت دقیق و رفع آن نیاز به کمک متخصصان و افراد با تجربه در این مسیر دارید.

به این منظور برای رفع این مشکل می‌ توانید، از کارشناسان کانون بازیابی کمک بگیرید. مجموعه ما اقدام به ارائه خدمات مختلف از جمله بازیابی اصولی اطلاعات هارد در کمترین زمان برای افراد و شرکت‌ ها می‌ کند. همچنین ارائه مشاوره تخصصی نیز در زمینه بازیابی اطلاعات هارد و رفع هرگونه مشکلات سرور و هارد نیز از دیگر تخصص ما می‌ باشد.

از رای شما سپاسگزارم