Recuva قدرتمندترین نرم افزار ریکاوری برای اطلاعات پاک شده!

Recuva | قدرتمندترین نرم افزار ریکاوری برای اطلاعات پاک شده

اگر به دنبال یک نرم افزار رایگان قوی برای ریکاوری فایل های پاک شده خود هستید،Recuva می تواند گزینه مناسبی باشد.نرم افزارهای ریکاوری بسیاری برای بازیابی اطلاعات وجود دارند اما برخی از آنها از نگاه کاربران بسیار مطلوب و مناسبند.برخی از برنامه های ریکاوری هم برای کامپیوتر و هم برای موبایل مناسبند.

حال این حافظه ممکن است هارد دیسک یا فلش یا … باشد بهرحال در حال حاضر دسترسی به اطلاعات برای شما مهیا نمی باشد.هر کدام از این نرم افزار کارکرد های متفاوتی دارند ما در این مقاله قصد داریم یکی از قویترین برنامه‌های ریکاوری رایگان به نام Recuva با تلفظ Recover را به شما آموزش دهیم.

قابلیت های  کاربردی نرم افزار Recuva :

  1. کوچک بودن سرعت بالا
  2. توانایی بازگردانی فایل های حذف شده ، حتی از داخل سطل آشغال یا همان Recyclbin
  3. پشتیبانی از انواع فرمت تصویر ویدئو ، موزیک و حتی ایمیل
  4. توانایی بازگردانی از روی انواع حافظه های قابل حمل مانند مموری(Flash ، (Memory ، هارد های اکسترنال و هارد های اینترنال
  5. گرافیک آسان و کاربری

آموزش Recuva با لینک دانلود

ابتدا نرم افزار را از لینک زیر دانلود کنید.

Recuva دانلود

در مرحله اول همانطور که از شکل  پیدا است معرفی کلی نرم افزار و یک بررسی احمالی بود و برای رفتن به مرحله بعد باید دکمه Next را زده

Recuva | قدرتمندترین نرم افزار ریکاوری برای اطلاعات پاک شده

در مرحله بعد از شما فایل درخواستی را می خواهد فایل های عکس ، موزیک ، فایل های ویدیویی و … شما می توانید تک فایل یا برای انتخاب بیش از یک فایل از گزینه All Files را انتخاب کرده که تمام فایل هایی را که پشتیبانی می کند را محو کند.

Recuva | قویترین برنامه ریکاوری

مرحله سوم نیز از شما سوال می کند که می خواهید فایل حذف شده را انتخاب کنید No Recover Direct From My Drive یا می خواهید از حافظه خود یک ایمیج بگیرید Yes  Creat a Disk Image

Recuva | قویترین برنامه ریکاوری

در مرحله ۴ شما می توانید حافظه خود را که قصد ریکاوری آن را دارید انتخاب نمائید.

Recuva | قدرتمندترین نرم افزار ریکاوری برای اطلاعات پاک شده

گزینه آخر یا همان In a Specific Location و سپس گزینه Browse هارد یا حافظه خود را پیدا کرده و پس از انتخاب آن Ok کرده ، سپس در نهایت گزینه Next را انتخاب نمائید تا وارد مرحله بعد شویم.

در مرحله ۵ یا آخر از شما می خواهد که با انتخاب گزینه Enable Deep Scan فقط یک Scan  معمولی و مقدماتی انجام دهد.

قویترین برنامه ریکاوری

شما می توانید با عدم انتخاب این گزینه به نرم افزار اعلام کرده اید که یک Search کامل نیاز دارید.

شما بعد از انتخاب مرحله ۵ نرم افزار شروع به Search  کامل می نماید و در نهایت همانطورکه در شکل پائین می بینید تمام فایل های حذف شده را به شما نمایش می دهد.

Recuva | قدرتمندترین نرم افزار ریکاوری برای اطلاعات پاک شده

شما در نهایت با انتخاب فایل های مورد نظر خود یا انتخاب همه فایل های حذف شده می توانید مسیر ریکاوری فایل های خود را به نرم افزار بدهید.

Recuva | قدرتمندترین نرم افزار ریکاوری برای اطلاعات پاک شده

نکته مهم : مطمئن شوید مسیر ریکاوری فایل های حذف شده نباید همان مسیر هارد یا حافظه ای باشد که اطلاعات از درون آن پاک شده است.

همانطور که در شکل بالا مشاهده می نمائید نرم افزاری کاربردی و مفید برای ریکاوری فایل های حذف شده بوده اما یکی از عمده مشکلات این نرم افزار قدرت کم در ریکاوری ROOT یا همان دسته بندی اصلی مشتری بوده و در صورت مهم بودن اطلاعات به صورت دسته بندی اولیه این نرم افزار چندان کارایی نداشته و ما نرم افزار Esas Data را برای ریکاوری با دسته بندی فایل ها معرفی می نمائیم.

فیلم آموزشی نرم افزار ریکاوری Recuva
۳.۶/۵ - (۹ امتیاز)