نحوه ریست فکتوری دستگاه dvr

نحوه ریست فکتوری دستگاه dvr

نحوه ریست فکتوری دستگاه dvr از فرآیند های کلیدی شبکه است، که به منظور بهینه سازی وضعیت ذخیره سازی اطلاعات انجام می شود. قدرت سیستم های امنیتی به ابزار آلات و نوع قرار گیری آن در ساختمان بستگی دارد.

در دوربین های مداربسته، dvr نقش ضبط کننده را ایفا می کنند. در صورتی که این ماشین از روند اصلی خود خارج شد، به واسطه فرآیند ریست فکتوری، راندمان آن را کنترل نمایید.

در ادامه درباره مراحل آن و شیوه صحیح ریست فکتوری dvr صحبت می شود، با ما همراه شوید.‌

اهمیت ریست فکتوری dvr

در ابتدای مقاله نحوه ریست فکتوری دستگاه dvr، درباره اهمیت این فرآیند کاربردی صحبت می کنیم. ریست فکتوری (Factory reset) یک قابلیت مهم است، که در دستگاه‌ های DVR (Digital Video Recorder) و دیگر وسائل الکترونیک می باشد.

اجرای این عمل برای بازنشانی تمام تنظیمات به حالت اولیه کارخانه ‌ای دستگاه استفاده می ‌شود. وقتی DVR ریست فکتوری می ‌شود، همه ‌ی تنظیمات شبکه، زمان و تاریخ، پسورد ها و سایر پیکربندی ‌ها به حالت پیش ‌فرض بازنشانی خواهند شد.

اهمیت این عمل برای دستگاه‌ های DVR این است که، در صورت بروز مشکلات نرم‌ افزاری یا فنی، انجام ریست فکتوری به عنوان یک راه ‌حل موثر برای رفع مشکلات موردنظر به حساب می آید.

مبحث نحوه ریست فکتوری دستگاه dvr، قواعد و مقررات این فرآیند را بازگو می کند. همچنین، اگر کاربران قصد واگذاری دستگاه را داشته باشند، این عمل، یک روش امن برای حذف تمام اطلاعات و تنظیمات شخصی است. علاوه بر آن از دسترسی غیر مجاز افراد به اطلاعات حساس جلوگیری می کنند.

پیش از انجام ریست فکتوری، باید از اطلاعات مهم و تنظیمات اصلی دستگاه پشتیبان بگیرید. این عملیات تخصصی منجر به پاک شدن دائمی اطلاعات ذخیره شده در دستگاه می ‌شود و بعد از آن امکان بازیابی آن ‌ها وجود نخواهد داشت.

اهمیت ریست فکتوری dvr

علل اصلی ریست فکتوری دستگاه dvr

در این بخش از مقاله نحوه ریست فکتوری دستگاه dvr، دلایل بهره وری از این عملیات را نشان می دهیم. در برخی اوقات، ریست فکتوری DVR  تنها راه برای بهبود شرایط الکتریکی فرآیند است. این عمل، شرایط کاری شما را آسان می سازد. در زیر دلایل اجرای ریست فکتوری را در سیستم های امنیتی نشان می دهیم؛

 • فراموشی پسورد: اگر کاربر پسورد ورود به DVR خود را فراموش کرده باشد و دسترسی به دستگاه را از دست داده است، ریست فکتوری راهی برای بازنشانی پسورد و دسترسی مجدد به آن می باشد.
 • مشکلات نرم ‌افزاری: در برخی موارد، این تجهیز با مشکلات نرم ‌افزاری مواجه می شود. در چنین وضعیتی، کاربر با عملکرد نامناسب یا قطعی در ضبط و پخش تصاویر رو به رو خواهد شد. این عمل، مشکلات شما را برطرف می کند.
 • تنظیمات نادرست: مقاله نحوه ریست فکتوری دستگاه dvr، یک راهنما برای آشنایی بیشتر با ادوات الکتریکی در دوربین های مداربسته است.

در صورتی که تنظیمات DVR به ‌طور نادرست تغییر کنند، اختلال در فرآیند ضبط تصاویر و ویدئو ها به وجود می آید. با کمک از این فرآیند، روند الکتریکی سیستم را بهبود ببخشید.

 • انتقال مالکیت: اگر کاربر DVR را به فرد دیگری واگذار کند، انجام ریست فکتوری برای حذف تمام داده‌ ها و تنظیمات شخصی و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مهم ضروری است.
 • بهبود عملکرد: این عمل به عنوان یک راهکار برای بهبود عملکرد و سرعت دستگاه های ضبط کننده به کار گرفته می شود. از طریق آن، تمام بار های نرم ‌افزاری و تنظیمات غیر ضروری را حذف کنید.
 • حفاظت از اطلاعات: این دستگاه دارای اطلاعات حساس یا مهم است. باید پس از استفاده از دستگاه، فضای داخلی آن را از طریق ریست فکتوری پاک گردانید.

مبحث نحوه ریست فکتوری دستگاه dvr، جالب و هدفمند است. قبل از انجام ریست فکتوری بر روی DVR، حتماً به اهمیت پشتیبان ‌گیری از اطلاعات مهم و تنظیمات قبلی دستگاه توجه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

مراحل ریست فکتوری دستگاه dvr

مقاله نحوه ریست فکتوری دستگاه dvr، صفر تا صد این فرآیند را توضیح می دهد. این فرآیند، تمام داده‌ های موجود در فضای ذخیره‌ سازی دوربین را پاک می کند. این عمل، شرایط فیزیکی و الکتریکی دوربین را بهینه می گرداند.

مراحل ریست فکتوری این تجهیز بسته به مدل و تولید کننده دستگاه متفاوت می باشد. اگر به علومی مثل؛IT  تسلط دارید، می توانید طبق مراحل پیش، دستگاه ضبط کننده خود را ریست نمایید؛

 • یافتن دکمه ریست یا ریست فکتوری: برخی از DVR ها دارای یک دکمه ریست مخصوص هستند، که برای انجام عملیات ریست فکتوری استفاده می ‌شود. این دکمه در پشت یا روی دستگاه قرار دارد.
 • خاموش کردن DVR: قبل از شروع هر گونه عملیاتی، دستگاه مد نظر را خاموش کنید.
 • نگه داشتن دکمه ریست: دکمه ریست یا ریست فکتوری را فشار دهید و نگه دارید. باید این دکمه را حداقل برای ۱۰ ثانیه فشار دهید.
 • روشن کردن دوباره DVR: مبحث نحوه ریست فکتوری دستگاه dvr، کاربردی و مفید است. پس از نگه داشتن دکمه ریست، DVR را دوباره روشن کنید، تا عملیات تکمیل شود.
 • تنظیمات اولیه: پس از انجام فرآیند، دستگاه به حالت کارخانه‌ یا حالت پیش ‌فرض باز می ‌گردد. شما باید دوباره تنظیمات مورد نیاز را انجام دهید. از جمله آن ها؛ تنظیمات زبان، زمان و تاریخ، شبکه و… است.

مبحث نحوه ریست فکتوری دستگاه dvr، یکی از پیش نیاز های کار با دوربین های مداربسته را به شما یاد می دهد. قبل از انجام  این عمل، دستورالعمل‌ ها و راهنمایی‌ های تولید کننده را مطالعه کنید.

با گرفتن یک پشتیبان از اطلاعات خود، اطلاعات خود را در فضایی ایمن ذخیره نمایید. ضبط کننده ها، کیفیت اطلاعات را مشخص می کنند. اگر توانایی انجام این عملیات برای شما سخت است، از شرکت های مخصوص کمک بگیرید. در این عرصه مجموعه هارد ریپیر به کمک شما می آید.

سخن پایانی

نحوه ریست فکتوری دستگاه dvr به نوع دستگاه و فناوری dvr بستگی دارد. اگر با مشکلاتی نظیر؛ فضای ناکافی، بروز ویروس و عدم دسترسی به داده ها مواجه شدید، با استفاده از این فرآیند، قدرت شبکه را بازگردانی کنید.

در مجموعه هارد ریپیر، نمونه های مختلفی از سخت افزار ها و نرم افزار ها به فروش می رسد. این مجموعه، خدمات غیرحضوری نیز به مردم ارائه می دهد. با مراجعه به آن، سطح امنیت ساختمان را ارتقا دهید.

۱/۵ - (۱ امتیاز)