دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD

دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD

دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD، راهی برای استفاده بهینه از این ابزار هوشمند است. هارد های سری اکسترنال با تمام خطا ها و مشکلاتی که برای کاربر به وجود می آورد، در بین آن ها بسیار محبوب هستند.

این قطعه دیجیتال، امکان آپلود و ذخیره سازی فایل های تصویری، صوتی و ویدویوئی را در اختیار فرد می گذارد. هارد اکسترنال وسترن در کنار تمام خوبی هایش، بدی هایی هم دارد. در گذر زمان، سرعت آن افت می کند. به همین خاطر عملکرد کامپیوتر هم پایین می آید.

در ادامه دلایل اصلی کند شدن این هارد را ذکر می کنیم، با ما همراه شوید.

هارد WD و ویژگی های آن

در ابتدای مبحث دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD، این تجهیز را معرفی می کنیم. هارد اکسترنال WD، یک دستگاه ذخیره سازی قابل حمل است، که توسط شرکت Western Digital (WD) تولید می شود.

این سری از دستگاه ها به عنوان یک راه حل ساده و موثر برای ذخیره و انتقال داده ها بین دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند با اجرای آن بر روی سیستم عامل خود، محیطی ایمن برای آپلود فایل های خود خواهید داشت. در زیر به شرح ویژگی های بارز آن می پردازیم؛

 • ظرفیت ذخیره سازی: مقاله دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD به شرح مشخصات بارز این دستگاه می پردازد. این قطعه در ظرفیت های مختلف ارائه می شود.
 • پورت های اتصال: اکثر هارد های اکسترنال WD دارای پورت های اتصالی مانند؛ USB 3.0 ،USB Thunderbolt و HDMI هستند. این ویژگی امکان اتصال آن را به انواع دستگاه ها را فراهم می گرداند.
 • سرعت انتقال داده: این قطعه سخت افزاری به سرعت انتقال داده ها را انجام می دهند. علاوه بر آن، دسترسی آسان و کپی کردن سریع فایل ها مقدور می سازد.
 • قابلیت های امنیتی: برخی از مدل های آن از قابلیت رمز گذاری و حفاظت از داده ها با رمز عبور مخصوص برخوردار هستند، که امنیت اطلاعات شما را افزایش می دهند.
 • پشتیبانی از انواع سیستم عامل: هارد های سری اکسترنال WD معمولاً با انواع سیستم عامل ها، سازگار هستند.
 • و…

مقاله دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD، یک منبع موثق برای جمع آوری اطلاعات درباره این محصول است. هارد های اکسترنال WD یکی از برند های محبوب در زمینه ذخیره سازی داده ها محسوب می شود، که برای استفاده در محل کار، خانه و حتی مسافرت مناسب می باشند.

قابلیت های هارد اکسترنال WD

در این بخش از مقاله دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD به شرح قابلیت های آن می پردازیم. هارد اکسترنال شرکت Western Digital (WD) دارای قابلیت های متعددی است، که آن ها را از سایر دستگاه های ذخیره سازی متمایز می کند. از مهم ترین آن ها عبارتند از؛

 • قابلیت های امنیتی: برخی از مدل های آن، قابلیت های امنیتی ویژه ای در اختیار کاربران می گذارد. رمز گذاری داده ها، حفاظت با رمز عبور و نرم افزار های مدیریت امنیتی از جمله امکانات این سخت افزار است. با بهره وری از آن ها از اطلاعات خود در مقابل دسترسی غیرمجاز محافظت کنید.
 • پشتیبانی از پلتفرم های مختلف: این محصول عموماً با انواع سیستم عامل ها مثل؛ ویندوز، مک، لینوکس و… سازگار می باشد.
 • سرعت انتقال بالا: مبحث دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD، قدرت شبکه را از نظر فرمت ذخیره سازی بررسی می کند. بسیاری از آن ها دارای سرعت انتقال بالا برای کپی کردن و انتقال داده ها می باشند، که به کاربران امکان انجام وظایف خود را در سرعت های بالا را می دهد.
 • ضد آب و ضد ضربه: این تجهیز، ضد آب و ضد ضربه می باشد. ساختار مخصوص آن از دیسک ها در برابر خسارت های وارده محافظت می نماید.
 • قابلیت اشتراک گذاری: نمونه های توسعه یافته آن، امکان اشتراک گذاری داده ها را بین چند دستگاه فراهم می کند. این خصوصیت برای کار های گروهی یا استفاده های خانوادگی مفید خواهد بود.
 • پشتیبانی از نرم افزار های مخصوص: هارد های اکسترنال WD همراه با نرم افزار های مخصوص برای پشتیبان گیری اتوماتیک، مدیریت داده ها و امور دیگر عرضه می شوند.
 • و…

مقاله دلایل کند شدن هارد اکسترنال ،WD علل اصلی ناکارآمدی این تجهیز را توضیح می دهد. انتخاب هارد اکسترنال WD باید با توجه به نیاز ها و اولویت های خاص خود، صورت گیرد، تا روند ذخیره سازی اطلاعات با موفقیت به پایان برسد.

دلایل اصلی کند شدن هارد اکسترنال WD

مقاله دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD، محتوایی کامل با بیانی ساده است. این قطعه سخت افزاری کاملا بی عیب نیست. در برخی مواقع از خود ضعف نشان می دهد، نمی تواند آن طور که باید عمل کند.

هارد اکسترنال WD، به دلایل مختلفی کند می شود. با شناخت آن ها، وضعیت الکتریکی تجهیز را حفظ کنید. موارد زیر دلایل شایع خرابی این تجهیز را نشان می دهد؛

 1. فعالیت زیاد: استفاده مداوم و فعالیت زیاد هارد اکسترنال باعث گرم شدن دستگاه و کند شدن عملکرد آن می شود.
 2. فضای خالی کم: حجم محدود فضای داخلی از مهم ترین دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD است. طبق نیاز مجموعه ظرفیت هارد را مشخص کنید.
 3. فایل های بزرگ: اگر فایل های بزرگی بر روی هارد اکسترنال ذخیره کرده اید، کندی در خواندن و نوشتن داده ها به آن مربوط می شود.
 4. فرمت نادرست: فرمت نادرست قطعه باعث افت عملکرد این سخت افزار خواهد شد. بررسی و تصحیح فرمت مناسب، این مشکل را حل می کند.
 5. نرم افزار های ناسازگار: استفاده از نرم افزار های ناسازگار یا بروز رسانی های نامناسب تهدید بزرگی برای سیستم شما است.
 6. ویروس ها و نرم افزار های مخرب: حضور ویروس ها و نرم افزار های در کند شدن هارد اکسترنال موثر است. این سری از بد افزار ها به سیستم امنیتی کامپیوتر نیز لطمه می زنند.
 7. خرابی سخت افزاری: خرابی یا فشار زیاد بر روی سخت افزار هارد اکسترنال را جدی بگیرید. این دو عامل ضربه سختی به شبکه شما وارد می کند.
 8. و…

دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD، به عوامل ساختاری و بیرونی بستگی دارد. برای رفع مشکل کند شدن هارد اکسترنال WD، اقداماتی از قبیل؛ حذف فایل های غیر ضروری، بررسی ویروس ها و نرم افزار های مخرب، انجام بررسی و تعمیر سخت افزاری، بروز رسانی نرم افزار ها و درایور ها را انجام دهید.

راه هایی برای کنترل کند شدن هارد اکسترنال WD

در ابن بخش از مقاله دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD، درباره راه های مقابله با این مشکل صحبت می کنیم. برای کنترل و پیشگیری از کند شدن این سخت افزار، اقدامات زبر مفید خواهد بود؛

 • حفظ فضای خالی: هارد اکسترنال باید حداقل ۲۰٪ تا ۳۰٪ فضای آن آزاد باشد. فضای کافی برای عملکرد بهتر و سریع تر تجهیز ضروری است.
 • فرمت مناسب: این محصول از فرمت مناسبی برای ذخیره سازی فایل ها استفاده می کند. برای ویندوز معمولاً NTFS و برای مک فرمت HFS+ مناسب می باشد.
 • نرم افزار ضد ویروس: مقاله دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD، به مطالب مختلفی درباره این جحصول اشاره می کند. نصب و بروز رسانی نرم افزار ضد ویروس بر روی سیستم خود به حفظ امنیت داده ها و جلوگیری از کندی عملکرد آن کمک می کند.
 • برنامه های غیر ضروری: محدود کردن تعداد برنامه های در حال اجرا و پردازه های غیر ضروری با بهبود عملکرد هارد اکسترنال همراه می باشد.
 • و…

مقاله دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD را حتما برای بهبود وضعیت الکتریکی مجموعه مطالعه کنید. با انجام اقدامات فوق، می توانید کندی هارد اکسترنال WD را کاهش دهید و از عملکرد بهتر و پایدار آن لذت ببرید.

 

راه هایی برای کنترل کند شدن هارد اکسترنال WD

سخن پایانی

دلایل کند شدن هارد اکسترنال WD پیچیده است. برای تشخیص دقیق این مشکل از کارشناسان مجموعه هارد ریپیر کمک بگیرید. این موسسه خدماتی به صورت غیر حضوری، خدمات عرضه می دارد. با مراجعه به آن، علاوه بر ثبت سفارش خود با کارشناسان فروش گفت و گویی داشته باشید.

از رای شما سپاسگزارم