بازیابی اطلاعات پارتیشن حذف شده با نرم افزار Test Disk

بازیابی اطلاعات پاک شده با نرم افزار Test Disk

 نرم افزار Test Disk.and Photo Rec که در ادامه آموزش می دهیم هم برای فضای تخصیص نداده مانند (unallocated) و هم فضایی از هارد دیسک که فرمت شده و سپس پارتیشن بندی شده بود نیز مناسب می باشد.

نام این نرم افزار Test Disk.and Photo Rec بوده که در مورد قابلیت های اصلی نرم افزار مختصر توضیحاتی ارائه می دهیم.قبل از شروع کار با این نرم افزار ،از طریق لینک زیر آن را دانلود کنید.(نرم افزار فوق با پسورد  kanoonbazyabi خدمت شما عزیزان جهت استفاده)

دانلود Test Disk

  • پشتیبانی از انواع سیستم عامل ها مانند :NTFS،FAT،FAT32،FAT16،HFS،exe FAT،ext2،ext3،btrfs،BEFS،HFS،JFS

  • پشتیبانی از ۴۴۰ فرمت فایل شامل Msoffice ، JPG و غیره …
  • دو نرام افزار با دو قابلیت متفاوت و کامل در قالب یک نرم افزار
  • قابلیت Scan فضای خالی از اطلاعات یا فضای پر شده از اطلاعات
  • قابلیت بازیابی اطلاعات به صورت ROOT (دسته بندی اولیه مشتری) و RAW بدون دسته بندی (بدون دسته بندی و فقط با فرمت خام)
  • نرم افزاری خیلی قوی برای بازیابی انواع عکس ، ویدیو ، انواع فایل های متنی و غیره
  • قابلیت بازیابی انواع ریکاوری با خرابی های Format  ، shiftdlet و تغییر پارتیشن بندی هارد دیسک

آموزش تصویری نرم افزار Test Disk.and Photo Rec

ابتدا برای شروع نرم افزار که در تصویر پایین نمایش داده شده است به قسمت  q Photorec مراجعه و Run as administrator را زده تا فضای نرم افزار باز شود.

بازیابی اطلاعات هارد بعد از پارتیشن بندی

 

۲- سپس همانطور که در تصویر پایین نیز می توانید ببینید در قسمت Plese select a media to recover from می توانید حافظه مورد نظر خود را انتخاب کنید و یک یا تمام هارد دیسک را برای اسکن انتخاب کرده

و سپس در قسمت Free   Whole می توانید با انتخاب یکی از این گزینه ها فضای خالی از اطلاعات Free یا فضای کامل هارد دیسک Whole انتخاب نمایید.

و در قسمت Plese Select a destination to save آدرس محل ذخیره اطلاعات را مشخص نمایید لازم به ذکر است به هیچ عنوان نباید آدرس هاردی که اطلاعات از روی آن پاک شده را انتخاب نمایید چون در این صورت باعث از بین رفتن کامل اطلاعات خواهد شد.

در نهایت گزینه search را انتخاب نمایید که کل هارد یا فضای خالی هارد را کامل اسکن نماید و در نهایت نیز اطلاعات را در محلی که در بالا  مشخص نمودیم Save  می نماید.

بازیابی اطلاعات هارد بعد از پارتیشن بندی

بازیابی اطلاعات هارد بعد از پارتیشن بندی

در کل تمام موارد فوق جهت ریکاوری موفقیت آمیز شما در منزل می باشد و در پایین نیز نرم افزار فوق برای نصب قابل دانلود می باشد.

3 دیدگاه برای “بازیابی اطلاعات پارتیشن حذف شده با نرم افزار Test Disk

  1. mohsen گفته:

    با درودهای فراوان خدمت حضور شما اساتید .۵ ماه هاردم پرید و قبل از پریدن طبق گفته جنابتان دقیقا دقیقا و ۱۰۰ دقیقا همین اشتباه هات فاحش نصب ویندوز مسبب این امر شد سه ماه بیشتر شده برنامه های ریکاوری نصب کردم تا ۷۰ درصدم آورد ولی بار نشدن فایل وای خدا خیرت بده روح رفتگانتان شاد دمت شما گرم بابا نمی دانستم به چه شکل مشکلم را تو گوگل مطرح کنم یه زیر نویس خراب paste copy کردم شما رو دیدم به امید حق درست می شه خیلی خیلی ممنون شاد و پر رنگ باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت شماره تماس

شماره تماس خود رابه صورت کامل وارد نمایید

مثال 0912000000