کار هر مرد نیست بازیابی اطلاعات! سیستم های پیشرفته می خواهد و ..

کار هر مرد نیست تعمیر هارد!

کسی که می خواهد هارد خراب، سوخته و … خود را تعمیر کنید و اطلاعات آن را برگرداند قطعا اطلاعات مهمی در آن دارد، اما بسیار دیده شده تعمیر و بازیابی اطلاعات با رفتار های غلط توسط افراد هارد را به طور کلی از بین برده اند. در اینجا حسب تجربه متخصصین کانون بازیابی اطلاعات به چند مشکل و سوال رایج در خصوص تعمیر هارد پاسخ می دهیم.

یک آیا هارد را یک فرد می تواند تعمیر کند؟

یک آیا هارد را یک فرد می تواند تعمیر کند؟

هارد مشکلات مختلفی می تواند داشته باشد مشکلاتی که نشانه های آن بعضا یکسان است و تنها گروه مجرب که به وسایل و ابزار پیشرفته ای چون  PC3000و MRTPRO  مجهز است می تواند از مشکلات هارد سردربیاورد. برای اجتناب از هرگونه دلخوری و نتایج ناگوار چون از دست رفتن اطلاعات، ریسک نکنید و هارد را به دست دوست و آشنا ندهید!

دو نرم افزار بد سکتور دانلود!

بسیاری از افراد مثلا حرفه ای تا می بیننند کپی شدن اطلاعات کمی کند شده یک نرم افزار بد سکتور دانلود می کنند و به جان هارد نگون بخت می افتند! در بیشتر موارد این نرم افزار ها خود بد سکتور ساز هستند و به هارد لطمات جبران ناپذیری وارد می کنند.

سه بیا به سیستم من بزن شاید شناخت؟

اگر بعد از دو سه دفعه زدن هارد به سیستم متوجه شدید که هارد تان بالا نمی آید و بعد به هر سیستمی که رسیدید هارد را وصل کردید تا شاید فرجی شود! بدانید که با هر بار وصل کردن هارد به سیستم فرصت بازیابی اطلاعات از بین می رود. این فرصت مخصوصا که اگر هد هارد شما خراب شده باشد بسیار کاهش می یابد چرا که هد خراب هد سالم را نیز خراب می کند.

چهار احمد کارش درسته بده به اون هاردتو!

خرابی هارد علت های مختلفی می تواند داشته باشد به فرد در تعمیر هارد هیچ وقت اعتماد نکنید! البته اگر اطلاعات هاردتان برایتان اهمیت دارد!

پنج هارد رو باز کنیم شاید سیمی قطع شده!

شاید عجیب باشد ولی دیده شده افراد هارد های مهم خود را به امید های واهی و پوچ خود باز می کنند و دل روده هارد را تماشا می کنند! این رفتار بسیار غلط است و تحت هیچ شرایطی تکرار میکنیم تحت هیچ شرایطی هاردتان را باز نکنید!

شش نمی دونم چی شده!

  کابل هارد ها و همچنین جک یو اس بی هارد ها بسیار حساس است اگر هارد شما را سیستم شناسایی نکرد اولین کار تست هارد با یک سیم است. ساده برای هاردتان گریه نکنید!

  موارد و سوالات بالا نمونه ای از رفتار هایی است که افراد به دست خودشان هاردشان را نابود می کنند، پیشنهاد می کنیم اگر اطلاعات هاردتان برایتان مهم هستند و نسبت به آنها تعصب دارید از رفتار های بالا اجتناب کنید و به راحتی و با خیالی مطمئن هارتان را به کانون بازیابی اطلاعات بسپارید. در این کانون هارد شما با رعایت استاندارد ها بررسی و خرابی آن مشخص می شود و عملی که باید برای به دست آوردن اطلاعات لازم است انجام شود نیز به شما اعلام می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *