به مرکز تعمیر هارد ایران خوش آمدید

تعمیرات تخصصی انواع هارد اکسترنال و اینترنال با تحویل فوری در تهران.برای شروع فرآیند بازیابی اطلاعات، اکنون تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی | ۰۲۱۶۶۴۷۹۵۸۰
 • پاسخگویی ۲۴ ساعته
 • مشاوره رایگان
 • برسی هارد بدون هزینه
 • دارای گواهینامه معتبر
 • حفظ محرمانگی اطلاعات

 تعمیرات هارد اینترنال

کانون بازیابی اطلاعات خدمات پیشرفته ای را برای بازیابی اطلاعات از هارد ارائه می کند.یکی از نکاتی که در تعمیر هارد باید به آن توجه کنیم برسی علت خرابی هارد است.به همین دلیل باید یک برسی همه‌جانبه از مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری هارد دیسک انجام دهیم، که می‌تواند همزمان یا جدا ازهم در یک هارد مشاهده شود.خرابی هارد علائمی دارد که اگر آن را برطرف نکنیم، می‎تواند باعث ازبین رفتن اطلاعات شود.

عدم شناسایی هارد

ممکن است دلایل متعددی وجود داشته باشد که چرا هارد اینترنال یا اکسترنال شما توسط سیستم ویندوز شناسایی نمی شود. بررسی کنید که آیا هارد دیسک شما در Disk Management قابل مشاهده است یا خیر. برای حل مشکل شناسایی نشدن هارد می توانید از راه حل های ارائه شده در این مطلب بهره مند شوید. اگر با این روش ها موفق نشدید، برای بازیابی اطلاعات از هارد دیسک با کانون بازیابی تماس بگیرید.

خرابی پلتر هارد

اگر سطح پلتر هارد دیسک خراشیده شود ، آسیب وارد شده جبران ناپذیر می باشد. حتی اگر تعویض هد هارد انجام شود ، هد جدید فورا آسیب می بیند. خرابی پلتر به آسانی از حلقه های مخدوش دورانی بر روی سطح پلتر و یا علائم خراشیدگی روی سطح پلتر قابل تشخیص می باشد.برای تعویض پلتر نیاز به یک محیط ایزوله به نام کلین روم نیاز است.به همین دلیل توصیه می کنیم هارد دیسک را درمنزل بازنکنید.

هارد دیسک نمی چرخد

موتور دوکی یا اسپیندل موتور (Spindle Motor) یکی از اجزاء الکترونیکی هارد دیسک است، که  وظیفۀ آن چرخاندن پلاتر درایو است. میانگین سرعت گردش پلاترهای درایو ۷۲۰۰ دور در دقیقه است. زمانیکه بلبرینگ های اسپیندل موتور هارد دیسک قفل می کند ( مثلا بر اثر شوک فیزیکی و ضربه خوردن ) درایو برای شناسایی اولیه تلاش می کند اما چون یاطاقان اسپیندل موتور قفل شده ، توانایی چرخاندن پلاتر را ندارد.

هارد بدسکتور دارد

برای فهم بهتر این مشکل باید بدانید که بدسکتور چیست.هنگامی که اتفاق برای هارد بیافتد، داده ها در آن بخش ها معمولا از بین می روند.بد سکتور فیزیکی هارد، همانطور که از اسمش پیداست ناشی از بروز مشکلات فیزکی و ضربه خوردن هارد است.بدسکتور فیزیکی بدترین نوع این مشکل است.به دلیل اینکه بازیابی اطلاعات هارد از این نوع هارد بسیار مشکل و احتیاج به یک کارشناس یا مرکز بازیابی دارید.

 قفل شدن اسپیندل موتور

موتور دوکی یا اسپیندل موتور) (Spindle Motor یکی از اجزاء الکترونیکی در درایو هارد دیسک است ، که  وظیفۀ آن چرخاندن پلاتر درایو است. میانگین سرعت گردش پلاترهای درایو ۷۲۰۰ دور در دقیقه است. زمانیکه بلبرینگ های اسپیندل موتور هارد دیسک قفل می کند ( مثلا بر اثر شوک فیزیکی و ضربه خوردن ) درایو برای شناسایی اولیه تلاش می کند اما چون یاطاقان اسپیندل موتور قفل شده ، توانایی چرخاندن پلاتر را ندارد. در برخی موارد ما در کانون بازیابی اطلاعات،  تعمیرات هارد دیسک  با استفاده از ابزار فوق تخصصی موتور هارد دیسک قفل اسپیندل موتور را در صورتیکه آسیب جدی نباشد ، برطرف نموده و اطلاعات شما را بازیابی می کنیم. در سایر موارد ، هارد دیسک بصورت اسمبل نشده باقی و برای تعویض موتور و یا انتقال پلاتر به هارد دیسک با هویت مشابه و اسمبل مجدد ( اصطلاحاً جراحی هارد دیسک ) اقدام می شود.

خرابی برد هارد دیسک

از ایرادات شایع انواع هارد دیسک خرابی برد می باشد که با در نظر نگرفتن برند هارد برای اغلب هارد ها به وجود می آیند . نوسان برق , اتصال به تلویزیون , بر عکس زدن پاور برد هارد شما را دچار آسیب می نماید لازم به ذکر است زمانی که هارد دیسک شما دچار سوختن برد می شود در بعضی از حالات به هارد دیسک شما هم آسیب وارد می نماید و هارد شما از نظر فیزیکی نیز دچار مشکل می شود اما کانون بازیابی اطلاعات با دارا بودن کاملترین آرشیو برد هارد دیسک در ایران مشکل عدم وجود را ندارد و برد هارد دیسک شما را با هر برند در دسترس دارد و در صورتی که با تعویض برد هارد متوجه شویم که به مدیای هارد شما نیز آسیب وارد شده است هارد شما را  در صورت اهمیت داشتن اطلاعات جراحی می نمائیم.

سیستم فایل خراب است

از نرم افزار بازیابی اطلاعات برای بازیابی اطلاعات از دست رفته به دلیل خرابی سیستم فایل ناشی از خاموش شدن نامناسب سیستم، آلودگی به ویروس و غیره استفاده کنید.

ازبین رفتن پارتیشن

خرابی پارتیشن معمولاً زمانی ایجاد می شود که در فرآیند بوت شدن، سیستم نتواند پارتیشنی را که حاوی داده های بوت است پیدا کند یا MBR خراب شود.نوسان برق , اتصال به تلویزیون , بر عکس زدن پاور هارد شما را دچار آسیب می نماید.

هارد RAW شده باشد

هنگامی که هارد ظرفیت واقعی خود را نمایش نمی دهد.این حالت هارد RAW نامیده می شود.برای رفع مشکل RAWشدن هارد مطلبی با همین عنوان در سایت قراردادیم. اگر با راه حل های ارائه شده، مشکل برطرف نشد با ما تماس بگیرید.

هارد ویروسی شده

باج‌افزارها یا همان ویروس های باج گیر با استفاده از خللی که در پارتیشن ایجاد می‌کنند باعث عدم دسترسی به اطلاعات هارد می شوند و از شما بابت دسترسی به هارد درخواست واریز وجه می کنند.در مطلبی با عنوان بازیابی اطلاعات هارد ویروسی شده به روش های مختلفی جهت ریکاوری هارد اشاره کرده ایم.

تعمیر انواع برندها و مدل های هارد، تخصص ماست


در تعمیر هارد، نقش برند بسیار پررنگ است؛  چرا شرکت های سازنده هارد ساختار یکسانی برای تولید هارد ندارند و باید از روش های خاصی برای تعمیرات هارد بهره گرفت.بازیابی اطلاعات از هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال مارک های معروف مانند: Western Digital®، Seagate®، Samsung®، Transcend®، Toshiba®، Lenovo®، LACIE®، و غیره را داریم.

WD تعمیر هارد وسترن

بازیابی اطلاعات با انواع رابط های هارد

SATA eSATA USB
PATA SAS SCSI
IDE Fiber Channel Firewire

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما در کانون بازیابی اطلاعات پاسخگوی سئوالات شما هستند

تعمیر هارد با در نظرگرفتن همه سناریوهای ممکن

در برخی از موارد برگرداندن اطلاعات پاک شده از هارد، به تخصص نیاز دارد. افتخار ما بازیابی ۱۰۰٪ اطلاعات از انواع هارد اینترنال و اکسترنال است. حتی در مواردی که ریکاوری هارد فرآیند پیچیده ای باشد.

هارد صدای کلیک می دهد

هد ظریف‌ترین بخش فیزیکی هارد است؛ که وظیفۀ آن خواندن و نوشتن اطلاعات روی پلتر  با استفاده از امواج مغناطیسی است.اگر هد آسیب ببیند، عملیات خواندن یا نوشتن اطلاعات روی پلتر مختل می شود و نتیجه آن عدم دسترسی به اطلاعات خواهد بود.یکی از نشانه های خرابی هد، بلند شدن صدای غیر عادی از هارد است.

هارد صدای تق تق می هد

اگر هد هارد شکسته شود، هنگام عملیات خواندن/نوشتن بر روی پلتر ،صدای خراشیدگی  ایجاد می کند.

صدای خراش پلاتر هارد دیسک

اگر هارد دیسک روی صفحه خود خط و خش داشته باشد و در حین عملیات خواندن/نوشتن، سر هارد دیسک با تماس با نواحی خراشیده صفحه شروع به تولید صدا می کند.

صدای گیر کردن هد هارد

وقتی هد هنگام خواندن/نوشتن اطلاعات در هر قسمتی روی پلتر متوقف می شود، صدای گیر کردنیجاد می شود. (هد توانایی بازگشت به جای اصلی خود را ندارد و  همچینی موتور اسپیندل نمی چرخد)

گرمای زیاد

بیشتر هارد دیسک ها، طوری طراحی شده‌اند که تحمل گرما در دمای ۵ تا ۵۰ درجه سانتیگراد را دارند، اما در این میان برخی از هارد دیسک‌های مدرن می توانند تا ۶۰ درجه سانتیگراد را نیز تحمل کنند. گرچه گرمای بیش از حد معمولاً آسیب جدی به هارد وارد نمی‌کند،اما در موارد مشابه ما شاهد از دست رفتن اطلاعات و خطاهای خواندن هستیم. نکته مهم اینست که کامپیوتر، لپ تاپ و یا هارد اکسترنال خود را همیشه در دمای متعال نگه دارید ، مخصوصاً در ماهای گرمِ سال. در موارد شدید ، گرما حتی می تواند باعث شود برد مدار الکترونیکی که کنترل تمام هارد دیسک را در اختیار دارد آسیب ببیند، بطوریکه  تعمیر هارد را با استفاده از نرم افزاری که برای کار انتخاب کرده اید غیرممکن سازد.

ممکن است هارد سوخته باشد

بدون تردید مهمترین بخش از اجزای الکترونیکی هارد، برد آن است.وقتی می گوییم هارد سوخته، منظورمان برد آن است.اگر این قطعه به هردلیلی به مشکل بخورد، نتیجه آن عدم شناسایی هارد توسط سیستم خواهدبود.وقتی برد هارد دیسک (pcb) معیوب شود.برای تعمیر آن از ۲ روش مرسوم استفاده می کنیم: ۱- از یک هارد قدیمی مشابه استفاده کرده و برد هارد معیوب را جابجا می‌کنیم. ۲-برد هارد را تعمیرکنیم.منظور از تعمیر تعویض قطعه ای به نام(ROM) است که روی هارد تعویض می‌شود.

خرابی ناشی از ضربه

یکی از دلایل متداول خرابی هد هارد دیسک ها که کارشناسان تعمیرات هارد ما با آن مواجه می شوند ، آسیب بر اثر ضربه می باشد. آسیب فیزیکی به هارد دیسک معمولا بر اثر پرتاب یا سقوط تصادفی یک درایو هارد دیسک اکسترنال ، یا لپ تاپ می باشد. این اتفاق باعث آسیب جدی به فرآیند پارک کردن هد هارد دیسک شده و مانع از برگشت هد به ناحیه پارکینگ می شود. در مواردی دیگر نیز وارد شدن شوک به هارد دیسک باعث بلند شدن هد از روی پلاتر و غیرممکن شدن فرآیند خواندن و نوشتن هارد دیسک می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر می‎‌توانید به صفحه تعمیر هارد ضربه خورده مراجعه کنید.

به پایان رسیدن عمر هارد

بر اساس طول عمر هارد دیسک، سیگنال خروجی از هد به قسمت الکترونیکی هارد دیسک کاهش می یابد. زمانیکه سیگنال بسیار ضعیف می شود ، درایو هارد دیسک توانایی خواندن و نوشتن خود را از دست می دهد که موجب عدم دسترسی به اطلاعات می شود.

پیام unallocated نمایش می‌دهد

درصورت مواجه با این مشکل ، ۲ راه پیش رویمان قراردارد:
 • اگر اطلاعات مهمی در هاردنداریم، می توان براحتی از گزینه Format برای پارتیشن بندی استفاده کرد.
 • اگر از قبل اطلاعات درهاردذخیره باشد، نباید از گزینه فرمت(Format) استفاده کنیم.در این صورت برای رکاوری به یک مرکز بازیابی مراجعه می کنیم.

بد افزارهای مخرب(باج‌افزارها)

باج‌افزارها یا همان ویروس های باج گیر با استفاده از خللی که در پارتیشن ایجاد می‌کنند باعث عدم دسترسی به اطلاعات هارد می شوند و از شما بابت دسترسی به هارد درخواست واریز وجه می کنند.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ای با عنوان باج افزار چیست را بخوانید.فعالیت این باج گیرها در دنیا به یک روش معمول اخاذی تبدیل شده است.اما با مشاهده این باج گیرها به هیچ وجه نباید مبلغی واریز شود و برای بازیابی هارد،باید به یک مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنیم.

بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد

برخی از نرم افزارهای سلامت هارد می تواند به شما در مورد طول عمر هارد و نیز رفع برخی از مشکلات نرم افزاری کمک کند. در ادامه به موثرترین انها اشاره می کنیم.

HDDScan نرم افزار کاربردی اسکن هارد

HDDScan نام نرم افزاری کاربردی و حرفه‌ای برای اسکن و گزارش‌گیری از وضعیت سلامت هارد درایو

HD Tune Pro| قوی‌ترین نرم افزار تست سلامت هارد

HD Tune Pro  نام یک نرم افزار جدید و قدرتمند با هدف تست سلامت هارد است.

HDD Regenerator | قوی ترین نرم افزار رفع بدسکتور هارد

HDD Regenerator نرم افزاری قدرتمند، برای باسازی و ریکاوری سکتورهای معیوب هارد، بدون از دست دادن

HDD Low Level Format | نرم افزار فرمت هارد بدون بازگشت

این برنامه برای فرمت اطلاعات از روی هارد و حافظه های جانبی است.با این نرم افزار

Disk Drill | قویترین نرم افزار ریکاوری هارد+لینک دانلود

Disk Drill نرم افزاری قدرتمند برای بازیابی فایل های پاک شده از انواع درایوها، مخصوص فلش

Recoverit | نرم افزار ریکاوری فایل های حذف شده

برای بازیابی عکس های حذف شده  از سطل زباله، می‌توانید با استفاده از  یک نرم افزار

هزینه بازیابی هارد چقدر است؟

محاسبه و برآرود هزینه ریکاوری اطلاعات پس از برسی و تست اولیه ارائه می شود.برای مشاهده قیمت ها و نحوه محاسبه، روی برآورد هزینه بازیابی اطلاعات کلیک کنید.

هارد فرمت شده هنگام اتصال یه گوشی یا TV

 • با ظرفیت ۱ ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • با ظرفیت ۲ ترابایت از ۱.۲ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۴ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۶ میلیون تومان

هاردی که شناسایی نمی شود

 • با ظرفیت  کمتر از ۱ ترابایت  ۵۰۰ هزار تومان
 • با ظرفیت ۱ ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • با ظرفیت ۲ ترابایت از ۱.۴ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۷ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۲ میلیون تومان

هارد سوخته است یا برق داخل هارد نمی رود

 • با ظرفیت ۱ ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • با ظرفیت ۲ ترابایت از ۱.۲ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۴ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۶ میلیون تومان

پر تکرار ترین سئوالات

به سئوالات شما در مورد هزینه، نحوه بازیابی و امنیت داده ها در حد توانمان پاسخ داده ایم.

هزینه ریکاوری هارد با توجه به برند، میران آسیب، ظرفبت هارد و  همچنین زمان تحویل متفاوت است. برای تعمیرات جزئی هارد هزینه ای بین ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان  و برای خرابی های بزرگتر بین ۱ تا ۳ میلیون تومان دریافت خواهد شد.

بله، قبل از شروع پروسه بازیابی اطلاعات، همکاران ما با شما تماس گرفته و هزینه دقیق را اعلام خواهند کرد.در صورت رضایت شما از قیمت ریکاوری، فرایند بازیابی شروع خواهد شد.در غیر این صورت هارد شما مرجوع میشود.

دربیشتر موارد خیر. میزان داده های بازیابی شده بر قیمت تأثیری ندارد. قیمت با میزان آسیب، قطعات مورد نیاز، زمان صرف شده و میزان پیچیدگی برای بازیابی داده ها لحاظ می شود.

خط‌ مشی ما در کانون بازیابی دریافت هزینه پس از تکمیل فرایند بازیابی اطلاعات است. قبل از ارسال هارد یا تحویل آن مبلغ از شما دریافت خواهد شد.برای شروع فرآیند بازیابی نیازی به ارائه جزئیات پرداخت ندارید.

در صورتی که به هردلیلی اطلاعات شما را بازیابی نشود، هزینه‌ای برای زمان صرف شذه و تجهیزات بکاررفته از شما دریافت نمی‌کنیم.

زمان تحویل قطعه در کانون بازیابی مبتنی بر سه روش زیر است:

اورژانسی- فوری: زمان بازیابی و تحویل هارد در این حالت، کمتر از ۳ ساعت خواهد بود.

استاندارد: ۲-۵ روز کاری.روز های تعطیل محاسبه نمی شود.

سلب مسئولیت: زمان بازیابی را نمی توان بصورت دقیق اعلام کرد. عوامل متعددی ممکن است بر زمان لازم برای فرآیند بازیابی کامل اطلاعات تأثیر بگذارد، از جمله: پیچیدگی بازیابی، موارد پیش بینی نشده.

بسته به ظرفیت داده های بازیابی شده دارد.اطلاعات شما باتوجه به ظرفیت آن روی یک فلش یا هارد اکسترنال ریخته میشود.

شرکت کانون بازیابی اطلاعات از اعضای اتحادیه است. همچنی سایت ما دارای نماد اعتماد است.یعنی اینکه در صروت بروز تخلف حق شکایت مشتریان محفوظ است. بنابراین اطلاعات شما امن و محرمانه نگه داری می شوند.

با افتخار نرخ بازیابی موفق ۹۶ درصدی در هارد به نام شرکت ما ثبت شده است.

بله. زمانیکه که بازیابی به تکنسین نیاز داشته باشد،  هارد دیسک را به صورت فیزیکی باز کنند.فرایند بازکردن هارد و تعمیر آن همگی در کلین روم است

در بیشتر مواردهاردی که توسط مشتری قبلا بازشده به سختی تعمیر شده و احتمال ریکاوری آن وجود ندارد یا بسیار مشکل است.بنابراین توصیه می‌کنیم از بازکردن هارد برای تعمیر یا تعویض خودداری کنید.

بله.برای تعمیر هارد ضربه خورده به کلین روم نیاز است و بدون آن امکان بازیابی و تعمیرهارد وجود ندارد.این تجهیزات در کانون بازیابی اطلاعات وجود دارد.

برخی از هارد درایوهای معیوب بعد از تعمیر امکان ریکاوری نداشته و فقط می توان اطلاعات جدیدی روی آن ریخت.همچنین برخی از هارد دیسک ها هم فقط ریکاوری شده و قابلیت تعمیر ندارند.

باتوجه به نوع خرابی هارد دریافت هزینه متفاوت خواهد بود.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ای که در باره هزینه تعمیر هارد نوشته شده را مطالعه بفرمایید.

۱۶۶ دیدگاه برای “تعمیر هارد
 1. صادق گفته:

  سلام و درود
  من یک هارد هیتاچی ۷۵۰G دارم که روی لپ تاپ نصب است مدتی قبل پیام خطا داد و اعلام می کرد که بک آپ بگیرم الان سرعت کپی کردن یا انتقال داده ها به خارج هارد یا درون هارد به کندی صورت می‌گیرد و گاهی هنگ می کند با بعضی از نرم افزارها مثل hddscan و hddreg قصد داشتم بد سلکتور را پیدا کنم که وسط کار پیام خطا می‌دهد و متوقف می شود لطفا بفرمایید مشکل از کجاست
  با تشکر

 2. سیدعباس سیدعزیزاله گفته:

  سلام وقت بخیر . هارد اکسترنال من یک ترابایت هست چند روزه هیچ سیستمی نمیشناستش فقط پیغام میده باید فرمت بشه . اطلاعات داخلش مورد نیازمه . اگر فرمت بشه قابل دسترسی به اطلاعات هست یا خیر ؟ و آیا اینکه اصلاً امکان استفاده مجدد از آن هست یا خیر . اولویت با اطلاعات داخل آن است . با تشکر . نیازمند راهنمایی هستم .

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   پیغام فرمت به دو دلیل است خرابی فیزیکال و خرابی لاجیکال
   اگر تشخیص در خرابی لاجیکال یا نرم افزاری باشه به کمک نرم افزار های ریکاوری اطلاعات رو می تونید در هارد دیگه ریکاوری کنید
   اما اگر پیغام فرمت به خاطر خرابی فیزیکال باشه به کمک نرم افزار شما نمی توانید به اطلاعات برسید
   به هیچ عنوان هارد رو فرمت نکنید چون فرمت یک مشکل به مشکل هارد اصافه می کند بدون فرمت می تونید از نرم افزار کمک بگیرین

 3. soltan گفته:

  سلام وقت بخیر
  یه هارد ADATA HD830 چهار ترابایت که تقریبا ۵۰۰ گیگ فضای خالی داره رو دارمش که به مشکل خورده
  هیچ ضربه ای بهش وارد نشده و هیچ صدای تق تق یا چیزه دیگه ای نمیده
  وقتی که به سیستم وصل میکنم سنسور شوکش فعال میشه و چراغ سنسور از رنگ آبی به قرمز چشمک زن تغییر میکنه کابلشو عوض کردم و با چند سیستم دیگه تست کردم بازم هاردم روشن نمیشه
  ممنون میشم توضیح بدین مشکل از کجاست و آیا قابل تعمیر هستش یا نه.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد الان عدم دیتکت شده است و باید از باکس خارج و به دستگاه های سخت افزاری متصل تا خرابی اون مشخص شود کاری از دست شما بر نمی یاد
   بهتره برای جلوگیری از اسیب بیشتر دیگه هم به سیستم متصل نکنید.

 4. پژمان گفته:

  سلام خسته نباشید من سه تا هارد دارم یگی از هاردم با برنامه تست میگیرم زده سلامتیش ۲۵ درصد دوقسمت داره performance 100 , health 25 درصد میزنه کار میکنه سر صدا هم نداره اما موقع کار هنگ میکنه باید ریست کنم تمام قطعاتو چک کردم همه درستن فقط همینه که نمیدونم چطوری درست کنم

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بهتره که اطلاعات رو از این هارد تخلیه کنید وبرای بررسی دقیق شرکت ارسال کنید باید خرابی از هارد مشخص سپس در صورت لزوم اصلاح یا از هارد حذف شود.

 5. محمد زند گفته:

  سلام من هارد ۶ ترا صفر مدل وستر دیجیتال بنفس خریداری کردم .بدون گارانتی . هارد روزی که دستم رسید خراب بود . سیستم روی قسمت بوت هارد رو میشناسه ولی سیستم هنگ میکنه و جلو تر نمیره. روی چند سیستم چک کردم اینجور بود .مشکلش چیه؟ آیا درست میشه؟ چقدرهزینه داره ؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   درست شدن و نشدن این هارد بستگی به بررسی اولیه داره به عنوان مثال اگر هارد مشکل فیزیکی داشته باشه و هد خراب باشه غالبا قابل تعمیر نیست.

 6. افشین گفته:

  هارد سامسونگ من حدود دو ماه بود که ارورر میداد که از اطلاعات بک آپ بگیرید یا هارد را عوض کنید

  من چک کردم متوجه شدم هارد را ۱۰۰ درصد سالم می نه اما عمر هارد ازش گذشته ، با هاش کار میکردم و این ارورر هم هر چند دقیقه مخصوصا زمان نوشتن روی هارد داده میشد مثل کپی یک فایل یا ضبط کردن

  اما الان مدتی هست که اصلا ویندوز بالا نمیاد آیا میتوانید این هارد را بدون از دست دادن اطلاعات برایم درست کنید تا بتوانم ازش استفاده کنم؟ من برای لود نشدن ویند‌ز اررورهای زیر را میگی م :
  0xc000001
  0xc000007
  بعد از پاسخ دادن از طریق ایمیل اعلام کنید که چک کنم

 7. افشین گفته:

  هارد سامسونگ من حدود دو ماه بود که ارورر میداد که از اطلاعات بک آپ بگیرید یا هارد را عوض کنید

  من چک کردم متوجه شدم هارد را ۱۰۰ درصد سالم می نه اما عمر هارد ازش گذشته ، با هاش کار میکردم و این ارورر هم هر چند دقیقه مخصوصا زمان نوشتن روی هارد داده میشد مثل کپی یک فایل یا ضبط کردن

  اما الان مدتی هست که اصلا ویندوز بالا نمیاد آیا میتوانید این هارد را بدون از دست دادن اطلاعات برایم درست کنید تا بتوانم ازش استفاده کنم؟ بعد از پاسخ دادن از طریق ایمیل اعلام کنید که چک کنم

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید هارد ارسال بشه تا بررسی کنم اما غالبا هاردی که دچار خرابی میشه باید اطلاعات در هارده دیگه ریکاوری سپس بعد از تایید مشتری این هارد تهمیر شود چون تعمیر هارد باعث نابودی اطلاعات قبلی و باعث غیر قابل باز گشت کردن اطلاعات خواهد شد

   • افشین گفته:

    درود الان هاردم به جایی رسیده که ویندوز بالا نمی آمد ولی وقتی بالا اومد هیچ برنامه ی exe کار نمیکنهو ارور 0xc000000d the application was unable to y correctly میدهد ولی دیگر فرمت ها کار می‌کنند و چراغ هارد هم همیشه روشن هست و اول کند است بعد از مدتی کمی بهتر میشه
    من نمی دانم علتش ارهارد است یا ویندوز که بخواهم خدمتتان بیاورم

    چون هارد هیچ صدایی ندارد و هیچ ضربه ای هم نخورده سامسونگ اینترنال ۱۶۰ گیگ است

    • محمد نامدار گفته:

     سلام
     باید هارد رو از سیستم جدا کنید و به عنوان هارد دوم به یک لپ تاپ یا PC اتصال دهید اگر مشکل از ویندوز باشه می تونید به این طریق اطلاعات رو روی یه هارد دیگه کپی کنید اما اگر روی یک سیستم دیگه شناسایی نشه باید هارد رو برای کانون بازیابی یا تعمیر ارسال کنید.

 8. افشین گفته:

  درود من هارد سامسونگ دارم با برنامه تست کردم سالم است اما عمر هارد به پایان رسیده و حتی از آن گذشته است و مدام ارورر میگیرم و ویندوز بالا نمیاد الان‌ هم که چند روز هست حتی با سی دی ویندوز هم لود نمیشه و صفحه آبی می بینم آیا می توانی عمر هارد را برایم صفر کنید تا بتوانم دوباره ازش استفاده کنم؟
  پرسش بعدی
  آیا مشکل از عمر هارد است؟

 9. Farhad290 گفته:

  سلام سوال داشتم با نرم افزار تست هارد تست کردم عمر هارد کمتر از۵۰۰ روز نشون می ده میشه درستش کرد عمر هارد یا قابل درست شدن نیست ‌تعمیر میشه کرد؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اون یک دیفالت خود نرم افزار هست شما می توانید فعلا تا زمانی که سلامت هارد ۱۰۰ می باشد از اون هارد استفاده کنید

    • محمد نامدار گفته:

     سلام
     منظور شما رو بنده متوجه نشدم اگر به عنوان مثال عمری که نرم افزار های تست سلامت هارد رو می گین تا زمانی که سلامت هارد تغییری نکرده اما مثلا عمر هارد بر اساس نرم افزار تمام شده است مشکلی برای استفاده ندارید.

 10. احمد گفته:

  سلام و خسته نباشید. یک هارد یک ترا مخصوص دستگاه nvr دارم که مدتی هست وقتی دستگاه ری استارت میشه هارد رو دیتکت نمیکنه ولی از داخل منو دستگاه اگر فرمت بشه دوباره شروع بکار میکنه تا زمانی که برق قطع بشه یا دستگاه ری استارت بشه که مجدد به مشکل میخوره. دستگاه رو با هارد دیگه تست کردم مشکل نداره. به نظر شما مشکل هارد چی میتونه باشه. ممنون از راهنمایی شما. در ضمن با کامپیوتر هم شناسایی میشه ولی وقتی میخوام فرمت کنم پیفام ورود و خروج خطا رو میده و نمیشه فرمت کرد.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام روی دستگاه شما زمانی که برق قطع میشه مشکل می خوره ممکنه در سیستم های دیگه هم وقتی که برق قطع بشه دچار مشکل بشه.
   اما اینکه خراب منطقی نیست یا هارد خراب است یا سالمه و با قطعی برق نباید هارد دچار مشکل شود مگر اینکه خود هارد ایراد اساسی داشته باشد بهتره هارد رو یک بار با نرم افزار low level format یک بار کامل فرمت کنید اگر کامل فرمت نشود صد درصد هارد خراب و قطعی برق ربطی ندارد.

   • احمد گفته:

    احتراما وقتی سیستم ری استارت میشه هم هارد رو دیتکت نمیکنه. با کامپیوتر هم نمیشه فرمت کرد.چون کامپیوتر هم درست دیتکت نمیکنه که بشه فرمتش کرد. فقط بصورت آنلوکیتت میشناسه و گزینه فرمت غیر فعاله. با این حال میشه ارسال کنم براتون؟

 11. محمد گفته:

  سلام
  من دو تا هارد دیسک لپ تاپی دارم
  سامسونگ ۱TB و هیتاچی ۶۴۰GB
  هیتاچی و سامسونگ وقتی به سیستم وصل میکنم درایورش رو داخل Device Manager میشناسه و فقط هیتاچی دو درایو داخل This PC نمایش میده و اصلا باز نمیشه و ظرفیتی نشون نمیده.همچنین داخل Disk Managment بعضی مواقع یه قسمتی میاد به نام Offline و سریع میره
  آیا قابل تعمیره اگر مربوط به قسمت مکانیکی شامل هد و پلاتر و … باشه؟اطلاعات داخل اصلا مهم نیست جهت ریکاوری

  پنجشنبه ۱۳ خرداد هستید هارد هارو بیارم؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام.بله شرکت تا ساعت ۲ بعدظهر پذیرش داره.قبل از ساعت ۲ تشریف بیارید و برای هماهنگی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۶۱۵۴۹۷۷ تماس بگیرید.ممنون

 12. جلال گفته:

  سلام. خسته نباشید. ممنون از سایت خوبتون و توضیحات مفیدتون. ببخشید ۲ تا سوال داشتم خدمتتون.
  اول یه هارد سیگیت لپتاپ ۲ ترابایت دارم. اکسترنال کرده بودم. ضربه هم تا اونجایی که یادمه نداشته. الان هاردو چه اکسترنال چه داخلی استفاده میکنم وصل نمیشه. تو ستاپ کامپیوترم نمیشناسه. از هارد صدای بوق بوق ریز میاد. ولی کار نمیکنه و دیسک توش نمیچرخه. اطلاعاتش مهم نیست برام. ارزش تعمیر دارد بفرستم خدمتتون؟
  و سوال دوم با توجه به قیمت بالای هارد ، یه هارد ۸ ترا ۳،۵ اینچ توشیبا n300 میخوام وارد کنم. بین راه احتمال ضربه های کوچیک هست. ولی هارد تو بسته بندی مشما حباب دار هست. ایا هارد ۳،۵ اینچ در مقابل ضربه مقاوم تر از هارد ۲،۵ اینچ است یا نه ، انجام این کار ریسک است؟ ببخشید بازم وقتتون رو میگیرم. تشکر.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   صدای تیک تیک هارد شما نشان دهنده گیر کردن هد هارد روی سطح پلتر هست هارد درست بشو نیست فقط اطلاعات قابل نجات هست که برای شما مهم نیست این گیر سه دلیل داره:
   یک ضربه دو نوسان و سومی کشیدن ناگهانی هارد از سیستم کلا فرقی نمی کنه هارد دو ونیم اینچ با سه ونیم اینچ نسبت به ضربه حساس هست اما بهر حال تمام هارد های ایران به همین شکل وارد می شود باید از باب گارانتی مطمین شوید که اگر هارد خراب بود بتونید مرجوع کنید.

   • جلال گفته:

    تشکر. لطف کردید بابت پاسخگویی.
    و ببخشید یه سوال دیگه داشتم شاید کمی بی ربط باشه. عذر میخوام.
    هارد ظرفیت بالا لازم دارم. به شدت گرون شده برا ارز دیجیتال . خیلیها میگن جهانیه.‌ ولی سایتای خارج قیمت پایینه. صبر کنیم قیمت هارد میاد پایین ؟ یه هارد ۸ ترا رو ۱۸ میلیون قیمت میدند.

    • محمد نامدار گفته:

     سلام
     عزیز شما از من پیش بینی اینده بازار رو می خوای ؟
     من نمی تونم فعلا چیزی بگم اما مطمینا در هارد مشکلی که در کارت های گرافیک پیش اومد پیش نخواهد امد زیرا کارت گرافیک قابل گذشت ونخریدن بود اما هارد چیزی نیست که طرف از خرید ان صرفنظر کند مطمینا هارد چیزی هست که عدم وجود ان به کل سیستم IT در دنیا اسیب خواهد رساند

     • جلال گفته:

      تشکر. واقعا از توضیحات شما استفاده میکنیم. خیلی ممنون بابت پاسخگو بودن و صداقت شما. لطف کردید.

 13. سعیدی گفته:

  ممنونم از پاسختون
  ایا بدون این نرم افزار و با استفاده از ابزار خود ویندوز (disk management) هم می شود full format کرد؟
  و دوم برای تشخیص اینکه مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری ایا استفاده از نرم افزار های تست سلامت مثل HD tune کمکی به ما می کند؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بله هنگام فرمت در ویندوز ۱۰ اگر تیک quick format را بردارین Full Format انجام می شود
   برای تشخیص مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری همانطور که از اسم نرم افزار بر می اید هیچ نرم افزاری قادر به تشخیص خرابی نرم افزاری یا سخت افزاری نیست
   واگر هم در نهایت شما به هر دلیل مشکل هارد رو بتوانید حل کنید log های save شده روی سرویس ایریا را نمی توانید پاک کنید و ان هم عموما باید توسط سخت افزار انجام شود

 14. سعیدی گفته:

  سلام و تشکر از اطلاعات مفید سایتتون
  سوال من اینه ایا بر فرض مشکلات نرم افزاری و عدم نیاز به اطلاعات موجود بر هارد آیا می توان با format کردن مشکلات را برطرف کرد؟ اگر خیر روش مرسوم دیگری وجود دارد؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   مشکلات عمده هارد بر دواساس هست :
   ۱-مشکلات سخت افزاری
   ۲-مشکلات نرم افزاری یا خرابی های لاجیکال
   اگر مشکلات لاجیکلی باشه با فرمت مشکلات حل خواهد شد اما Full Format نه Quick Format!!!
   اما اگر مشکلات سخت افزاری باشه کاری از دست شما بر نخواهد امد و باید با دستگاه های سخت افزاری کار شود
   اما برای مشکلات نرم افزاری می تونید از نرم افزار low level format استفاده کنید.

 15. ساقی گفته:

  سلام وقت بخیر. من یه هارد ۲۹۸ سیگیت دارم. جدیدا اینجوری شده که یه بار وصل می کنم میاد یه بار نمیاد. یه چند بار کابلشو با دست فشار دادم اومدم ولی بعدش همینم جواب نداد. نمیدونم مشکل از خودشه یا کابل؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   ممکنه بوده مشکل از کابل بوده باشه اما خرابی کابل هم در بیشتر مواقع اگر اصلاح نشود به هارد اسیب وارد می کند پیشنهاد من به شما در ابتدا تعویض کابل شما است تا مطمین شویم الان در حال حاضر کابل سالم است یا نه اگر مشکل حل نشد باید به دست کارشناسان کانون بفرستین بررسی کنند.

 16. امیر گفته:

  سلام.من هارد دوربین مدار بستم چند بار خیلی شدید به زمین افتاد روی سرامیک بعد وقتی از روی زمین برداشتمش داخلش صدای تق تق میداد یه چیزی تکون میخور یا چیزی از جاش دراومده بود انگار.هارد خراب شده؟؟هزینش چقدر میشه؟؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اصولا ضربه به هارد در بیشتر مواقع باعث نابودی کامل هارد میشه وبا وجود صدا از هارد شما هد هارد شما مشکل خواهد داشت و این هارد تعمیر نخواهد شد
   اما اگر اطلاعات مهمی داشته باشین باید با هزینه بالا جراحی شود واطلاعات رو نجات داد در غیر این صورت بی خیال هارد شوید وهارد رو باید عوض کرد.

 17. مرتضی خانگل زاده گفته:

  سلام مدتیه لپ تاپم دچار مشکل شده اونم اینه که وقتی دکمه پاور رو میزنم بعد چندثانیه صدای فن لپ تاپ ومیشنوم که انگار رو دور تند هستش ولی ویندوز بالا نمیاد هرچند وقت یبار روشن میشه ولی وقتی خاموش میکنم باز همون داستان پیش میاد خواهشن اگه کسی اطلاعاتی داره که به دردم میخوره راهنماییم کنه.با تشکر

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   لپ تاپ اصولا هرد سال نیاز به سرویس داشته ویک سرویس لپ تاپ اصولا باعث طول عمر زیاد و عدم وجود مشکلات بالا خواهد شد.

 18. یاسین گفته:

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید بنده یه هارد دیسک WD blue 2Tb دارم
  ازش برای گیم استفاده میکنم
  تقریبا چند ماه این مشکل پیش اومده که وسط بازی یا زمانیکه کپی پیست میکنم یه صدایی از هارد میاد و برای دو دیقه از کار میافته و دوباره اون صدا رو میده و شروع به کار کردن میکنه
  از دیروز تا به الان وقتی لوددینگ بازی ها تموم میشه صفحه سیاه میشه و میندازه بیرون
  و باز هم مشکل که در بالا گفتم رو دارع
  بازی رو منتقل کردم اس اس دی و مشکلی نداره
  شما میدونید مشکل از چی هست و ایا قابل تعمیره؟ و یا اینکه ببرم برای گارانتی ؟ بنده اصلا ضربه یا …. ای به هارد وارد نکردم و فقط تا به الان استفاده عادی داشتم
  داخل اپلیکیشن Hard disk sentinel سلامت هارد رو ۱۰۰ درصد نشون میده
  متشکرم از شما

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   برای فهمیدن سلامت هارد یک بار هارد شما کلا باید low level format شود.بعد تست هد read انجام شود.برای این کار بهتره ارسال کنید شرکت بررسی ودر صورت خرابی مشکل ان برطرف شود سپس دوباره استفاده کنید

 19. عرفان زمانی گفته:

  با سلام من هارد وسترن دیجیت دارم و دقیقا هر مشکلی گفتین رو این داره یعنی هم گاهی دیتکت نمیشه و کلا خاموش میشه سیستم میگه هارد موجود نیست و هم کند میشه گاهی هم اطلاعات رو از رو فلش و گوشی گاهی کپی نمیکنه هم بعضی وقتا ک فیلم میزارم یا موسیقی یهو یه صدای زیقی میاد ازش باز قطع میشه اگه میشه راهنمایی کنید چیکار کنم هارد ۱ ترا سبز هستش

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بهتره سریع تر اطلاعات این هارد رو تخلیه کرده چون تمام موارد ناامنی هارد رو نشون می ده سپس برای حل مشکل هارد این هارد رو به یک مرکز تخصصی تعمیر ارسال کنید تا مشکل هارد رو برطرف کرده سپس مجدد از هارد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)