تعمیر هارد اکسترنال

تعمیر هارد اکسترنال شامل همه اقداماتی است که به بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال ختم شود.این فرآیند ممکن است، شامل تعمیر فیزیکی هارد یا برگرداندن اطلاعات توسط دستگاه بازیابی باشد. ما در این نوشته سعی کردیم نگاه جامعی به  خرابی‌های هارد اکسترنال و روش های تعمیر آن داشته باشیم تا بتوانیم بر اساس آن ، با ارائه یک برنامه ریکاوری مناسب برای هارد اکسترنال اطلاعات  آن را به خوبی بازیابی کنیم.درادامه همراه ما باشید.

آیا هارد اکسترنال قابل تعمیر است

اگر هارد اکسترنال، در اثر ضربه یا بی دقتی آسیب فیزیکی نبیند، به احتمال زیاد دچار آسیب منطقی شده اند.اگر تاکنون با پیام خطای وحشتناک «Corrupt Hard Drive» مواجه شده باشید، قطعا از میزان ناامیدی حاصل از این پیام آگاه هستید. اما هنوز هم جای امید باقی بوده و ممکن است بتوان داده‌های از دست رفته را بازیابی کرد. در این صورت اگر هارد دیسک خود را به یک رایانه‌ی دیگر متصل کنید، ممکن است متوجه شوید که فقط سیستم عامل دچار مشکل شده و وضعیت سلامت باقی داده‌ها خوب است. بنابراین صرفا می‌توانید با کپی کردن داده‌های سالم آن به یک هارد دیسک سالم دیگر، مشکل یاد شده را برطرف کنید. آیا هارد ضربه خورده تعمیر می شود؟

تعمیر برد هارد اکسترنال

برد که رابط بین هارد و کامپیوتر است در صورت خرابی ،نمیتواند فرکانس و ولتاژ مورد نظر را به مدیا برساند و هارد را روشن نمی‌کند و در بعضی از موارد هارد بصورت ناقص روشن میشود که پس از تعویض برد و مشابه سازی رام (ROM)  هارد اکسترنال آسیب دیده تعمیر و یکاوری خواهد شد.برای مشاهده هزینه تعمیر هارد اکسترنال به این صفحه مراجعه کنید.(تعمیر هارد اکسترنال سوخته)

علائم خرابی برد هارد

_ بوی سوختگی از هارد دیسک
_ رطوبت در محیط
_ استفاده هارد دیسک در فضای گرم
_ دیده شدن شکستگی در سوکت
_ آب خوردگی در بردها

تعمیر هارد اکسترنال در اثر خرابی مدیا

برای تعمیر هارد اکسترنال، پس از برسی برد  در مرحله بعد سراغ مدیا هارد که محل قرار گرفتن هد پلتر و اسپیندل موتور هارد میرویم. اگر هارد صدای غیر متعارف داشت ، نیاز به تعویض هد یا اسپیندل موتور از طریق هارد مشابه میباشد که این امر ، نیاز به کلین روم ، ابزار دقیق تعویض هد و پلتر میباشد و نیز متخصصین مجرب کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از کاملترین ابزار جراحی و متخصصین مجرب که عملا دوره های خارج از ایران در زمینه ی جراحی هارد میباشند را دیده و ریسک جراحی هارد شما را تا ۹۵% کاهش میدهند . نکته: اگر صرفا تعمیر هارد اکسترنال مد نظر است و اطلاعات ذخیره شده در هارد اکسترنال اهمیت چندانی ندارد، از نظر هزینه تعمیر هارد مقرون به صرفه نیست.

رفع مشکل کندی هارد اکسترنال

اکر هارد اکسترنال شما به شدت کند شده، بطوریکه برای انتقال اطلاعات خود زمان زیادی را منتظر می‌مانید؛ باید برسی دقیقی از هارد خود داشته باشید تا مشکل آن را برطرف کنید.برخی از دلایل کاهش عملکرد هارد اکسترنال را می توان به فهرست زیر اشاره کرد:

 • بررسی خرابی محفظه یا خود هارد
 • بررسی کابل ها و در صورت لزوم تعویض آنها
 • زیاد بودن فعالیت هارد دیسک
 • چک کردن درایو و کامپیوتر برای ویروس ها و بدافزارها
 • غیر فعال کردن ایندکس کردن ویندوز برای عملکرد سریعتر
 • هارد اکسترنال دچار بدسکتور شده(+)
 • خرابی هد، باعث کندی شده
 • هارد اکسترنال شما ایرادات فریموری داشته باشد.

هریک از موارد بالا تاثیر مستقیمی بر عملکرد هارد اکسترنال شما خواهد داشت.

تعمیر هارد اکسترنال؛ با اصلاح فریمور

فریم ویر یا همان ساختار کلی هارد که در زمان ساخت هارد از طریق شرکت سازنده ساخته شده است ؛ممکن است دچار خرابی شود که در این نمونه از خرابی ها با اصلاح فریمور، شما به هدف خود که همان تعمیر هارد اکسترنال خود میباشد رسیده و دیتا روی خود هارد باقی میماند.مشاهده شده است که خرابی های فریم ویری که در بعضی از حالت ها کمتر از چند دقیقه بیشتر اصلاح آنها طول نمیکشد ، توسط افراد غیر متخصص تخریب شده و در بعضی از موارد این خرابی ها برای همیشه دسترسی شما جهت تعمیر هارد اکسترنال خود و حتی دیتای آن هارد را از بین میبرد.

تعمیر هارد اکسترنال در صورت باز نشدن

در این حالت هارد اکسترنال، در Device Maneger شناسایی می شود اما پارتیشن مورد نظر در My computer یا Disk Management قابل شناسایی نیست.که تا بصورت کامل شناسایی نشود اطلاعات قابل دسترس نخواهد بود. بازنشدن پارتیشن یا درایو هارد اکسترنال بسیار رایج است که هارد دیسک شما روشن می شود و بدون صدای غیر عادی کار می‌کند ولی درایو شما را باز نمی کند؛ یا در مواقعی مشاهده می‌شود که پیام فرمت ظاهر می شود دراین حالت توصیه میکنیم به هیچ عنوان گزینه فرمت را انتخاب نکنید.چون در ریکاوری هارد بسیار مشکل خواهد بود. پیشنهاد مطالعه: رفع مشکل باز نشدن هارد اکسترنال

تعمیر هارد اکسترنال با عدم شناسایی پسورد

برخی از هاردهای اکسترنال موجود در بازار به طور پیش فرض دارای پسورد هستند. برخی از این پسوردها از طریق شرکت سازنده مانند اسمارت ویر، که متعلق به شرکت وسترن رمز گذاری و برخی از آنها هارد دیسک هایی هستند که توسط ویندوز پسورد گذاری شده اند. در اصطلاح دارای پسورد سخت افزاری بوده پس از مدتی ممکن است دچار ایراد شود و در حالی که شما پسورد هارد را دانسته و درست پسورد را میزنید اما اطلاعات هارد شما قابل دیدن نمیباشد و به اطلاعات خود دسترسی ندارید اگر هارد دچار پسورد سخت افزاری باشد و روی لپتاپ باشد از لپتاپ جدا و در کمتر از ۳۰ ثانیه پسورد برداشته و به اطلاعات هیچگونه اسیب نمیرسدو اما در مورد تعمیر هارد اکسترنال یا پسورد اسمارت ، ریکاوری به همین راحتی نبوده و در چند ماه اخیر مشاهده شده بعضی از مراکز که در زمینه بازیابی تخصص کافی نداشته با مواجه با این مشکل هارد مشتری را فرمت و سپس شروع به ریکاوری با نرم افزار نموده یا بیش از چند بار پسورد مورد نظر را وارد کرده و پس از مشاهده یک پیغام خاص ندانسته پیغام را اوکی کرده و برای همیشه اطلاعات خود را از دست میدهند . پیشنهاد مطالعه: بازیابی پسورد هارد وسترن دیجیتال

اگر هارد به هر دلیلی فرمت یا بیش از چند بار پسورد اشتباه وارد شود بخاطر مسائل امنیتی هارد ممکن است شروع به امحا اطلاعات کند و برای همیشه اطلاعات خود را از دست بدهید .

اگر هارد شما دچار این مشکل شد کارشناسان ما با دستگاه پی سی ۳۰۰۰ قادرند پسورد شما را بایپس کرده و به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند و اطلاعات شما را ریکاوری کرده و در صورت صحت اطلاعات حال میتوانید هارد خود را فرمت یا کلا امحا کرده و از هارد خود مجددا استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم بخوانید:

تعمیر هارد اکسترنال wd

هارد اکسترنال وسترن، علاوه بر زیبایی از مقاومت خوبی بهره می‌برد….

تعمیر هارد اکسترنال seagate

هارد اکسترنال سیگیت، یکی از محبوب ترین هارد دیسک های موجود دربازار است….

تعمیر هارد اکسترنال سیلیکون پاور

هارد اکسترنال سیلیکون پاور، یک هارد مستقل نیست بلکه، یک پوشش و محافظ برای ….

تعمیر هارد اکسترنال adata

هارد اکسترنال ای‌دیتا، یکی از پرکاربردترین هارد دیسک های موجود دربازار است….

۴.۸/۵ - (۱۲ امتیاز)
53 دیدگاه برای “تعمیر هارد اکسترنال
 1. Neda گفته:

  سلام خسته نباشید. من یه هارد درایو Toshiba دارم که واقعا نمی‌دونم چه اتفاقی براش افتاده، ضربه نخورده ویروس هم نداره، درست کار میکرد ولی یهویی صدای کلیک ازش شنیده میشه و باز نمیشه، فایلش هم تو مای کامپیوتر میاد ولی به محض اینکه وصل میکنم کلا لپ تاپ هنگ میکنه. باید چیکار کنم؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هد هارد احتمالا خرابه می تونه به دلیل ضربه یا نوسان این مشکل به وجود آمده باشد اما در حال حاضر اگر اطلاعات مهم نیست باید هارد رو عوض کنید چون قابل تعمیر نیست اما اگر اطلاعات مهم است ممکنه با جراحی و استفاده از یک هارد مشابه بشه به اطلاعات شما رسید چون شما در مشکلتون نگفتید اطلاعات مد نظر هست یا فقط می خواید هارد تعمیر بشه اما باید بیارید از نزدیک بررسی کنیم

 2. داودپاشائی گفته:

  سلام. مطالبتون خیلی مفید هستن.
  من هارد یک ترا مای پاسپورت دارم که حدود سال ۹۰خریدم، یکبار با osd به گوشی موبایلم وصل کردم که پیغام فرمت داد و سهوا ok رو زدم و بلافاصله کابلشو از گوشی جدا کردم. از اونموقع دیگه در هیچ سیستمی بالا نمیاد،یعنی هیچ سیستمی نشونش نمیده.
  میشه بفرمایید مشکلش چیه؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   چون فرمت به صورت کامل انجام نشده است فایل سیستم هارد به مشکل خورده است اگر اطلاعات مهم نیست می تونید در قسمت disk management هارد را مجدد فرمت کنید تا مشکل حل شود اما اگر اطلاعات مهم است حتما باید بیارید شرکت از نزدیک بررسی کنیم و ابتدا اطلاعات رو ریکاوری کنیم سپس مشکل فایل سیستم رو حل کرده و هارد رو هم تعمیر کنیم

   ۱
 3. علیرضا طهماسبی گفته:

  سلام وقتتون بخیر من یه هارد اکسترنال tooshiba canvio gaming خریداری کردم برای ایکس باکس سری اس که بازی انتقال بدم.
  از خود دستگاه میتونم بدون مشکل بازیو انتقال بدم به هارد ولی وقتی از هارد میخوام به خود دستگاه انتقال بدم همه ی بازیارو تا جایی میره و بعد دیگه نمیره و ارور میده خواستم بدونم مشکل از چی میتونه باشه ایا با ریست کردن هارد درست میشه؟

 4. علی یاسری گفته:

  یه سوال دیگه هم داشتم، تو کدوم یکی از برندهای موجود اکسترنال از هارد داخلی وسترن استفاده شده؟
  با یک یوتیوبر خارجی مشورت کردم گفت از سیگیت اجتناب کن، این در حالیه که وقتی اکسترنال می خریم حق انتخابی برای اصل هاردی که تو اون کاور هست نداریم.

  • محمد نامدار گفته:

   هر هارد اکسترنالی دارای یک برند مشخص است. مانند هارد سیگیت، وسترن و توشیبا. هر کدوم از این هارد ها خریداری شود مطمئنا هارد داخلی آن هم همانند برند است. اما اگر هارد های اکسترنالی مانند ADATA و غیره خرید کنید چون این مدل ها تولید کننده باکس هستند نه هارد ممکنه هر برندی داخل آن باشد البته نرم افزار های مانند هارد دیسک سنتینال نیز می توانند مدل درونی این باکس ها را به شما بگوید

 5. علی یاسری گفته:

  سلام وقت بخیر.
  با توجه به تجربه تون از تعمیر هاردهای اکسترنال، کدوم برند و مدل رو برای استفاده پیشنهاد می کنید؟
  بنده بدون تحقیق کافی adata 680 گرفتم و متوجه شدم هاردهای داخلش یا سیگیت هست یا توشیبا و از طرفی سوکت ضعیفی داره. می خواستم بفروشمش و به جاش سیلیکون پاور مدل Armor A60 بخرم. نظرتون چیه؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد اکسترنال خاصی ما در حال حاضر نمی توانیم پیشنهاد کنیم فقط در حال حاضر پیشنهاد ما نخرید هارد های وسترن به خاطر مشکلات آن می باشد اما در هارد های adata و غیره چون فقط تولید کننده باکس هستند ممکنه در همین مدل برند دیگه وجود داشته باشد

 6. فاطمه گفته:

  سلام
  من یک هارد اکسترنال ۱ ترا دارم. برند ای دیتا هست و حدودا ۴ساله که خریدمش. مدتی بود که هنگام کار با فایلها صدای ریز عجیبی میداد، تقریبا ۲ماه پیش وسط انتقال تعدادی تصویر گیر کردن و یه سری از فایل تصاویرم رو خراب کرد. انگار که عکسهام سوخته باشه. قابل اجکت کردن نبود. برای همین سیستم رو ریستارت کردم. بعد از اون دیگه هرموقع هاردم رو به سیستم وصل میکنم چیزی نشون نمیده. یه چراغ آبی رنگ روی خود هاردم روشن میشه. اون صدای عجیب رو هم میده ولی اصلاً فایل هاردم رو توی سیستم نشون نمیده که بتونم بازش کنم. فقط در قسمت device سیستم، نشون میده و میشه اجکتش کرد. تنظیمات ویو رو هم چک کردم، هاید نیست.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 7. نگین بابادی گفته:

  سلام من یک هارد ۱ ترا برند adata دارم
  تا بحال به هیچ عنوان ضربه نخورده، تحت فشار نبوده و در آب هم نیوفتاده.
  فکر میکنم دو سال و تیم تا ۳ سال باشه دارمش.
  مدتی بود به لپتاپ که وصل میکردم از قسمت اتصال کابل به خود بدنه هارد دچار قطعی میشد، باید تکونش میدادم یا در وضعیت خاصی قرار میدادم تا اجرا می‌شد. الان دیگه همونم کابل اتصال رو برقرار نمیکنه.
  نمیدونم شاید جای کابل روی خود بدنه هارد آسیب دیده
  این امکان تعمیر داره؟ اگر داره حدودی چقدر هزینشه؟
  و اینکه من کرج هستم
  جایی رو می‌شناسید بتونم توی کرج بدم برای تعمیر
  چون تهران اومدن برام واقعا مشکله

 8. حمیدرضا گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  هارد اکسترنال من بعد از وصل شدن به درگاه usb روشن میشود و شروع به کار میکند اما بعد از ۴-۵ ثانیه خاموش میشود
  .در کامپیوتر هم شناسایی نمیشود.
  هارد هم از باکس دراوردم و مستقیما به پورت sata وصل کردم اما باز هم مشکل همینه
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد شما فیزیکالی احتمالا خرابه چند ثانیه روشن میشه اما به خاطر مشکل فیزیکی بعد از چند ثانیه قطع میشه و هارد کلا خاموش می شود اگر اطلاعات مهم است باید ارسال کنید شرکت برای جراحی اما اگر اطلاعات مهمی ندارید قابل تعمیر نیست

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   احتمالا هارد شما مشکل داشته اگر با کپی به هارد دیگه مشکل حل می شود حتما اطلاعات رو روی یک هارد دیگه بک اپ بگیرید یا همان اطلاعات مورد نظر خود را در هارد دیگه کپی و سپس باید هارد توسط یک متخصص بررسی دقیق انجام شود ودر صورت خرابی یا داشتن فضای خراب در هارد مشکل برطرف و سپس اون موقع می تونید با خیال راحت از هارد استفاده کنید

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   دلایل زیادی می تونه باشه مانند خرابی فیزیکالی هارد آسیب فیزیکی برد هارد دیسک مشکلات بد سکتوری خرابی فریم ویر هارد و مواردی دیگه که باید توسط یک کارشناس و به کمک ابزار سخت افزاری ایراد مشخص و بر اساس نوع ایراد بهترین راهکار آن انتخاب شود

 9. سینا گفته:

  سلام ودرود
  یه هارد یک ترا دارم استفاده زیادی نشده بود بعد یه مدت میخواست اطلاعاتی روش سیو کنم وقتی وصل می کنم تق تق ریز صدا میده .اطلاعاتی خاصی نداره صرفه هست تعمیرش وآیا امکان تعمیرداره یانه کلا بی خیال بشم.هارد اکسترنال چی پیشنهاد می کنید؟باسپاس??

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر در حال حاضر یک صدای ریزی می دهد و اطلاعات مهمی ندارید ارزش تعمیر نداره ودر اصل قابل تعمیر شدن نیست این هارد ممکنه به علت نوسان یا کشیدن ناگهانی هد روی سطح پلتر گیر کرده ودر اصطلاح هد پارک شده است و قابل تعمیر نیست و در خرید هارد اکسترنال ما فعلا در حال حاضر فقط هارد های وسترن را پیشنهاد نمی کنیم

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   احتمالا باج افزار هست ممکنه سیستم آلوده به باج افزار شده برای اطمینان اصولا پسوند تمام فایل ها به یک نام تغییر کرده است و اصولا در یک فایل به نام read me یک گزارش و آدرس کیف پول مجازی را برای شما ارسال کرده است ریکاوری این پیچیده ودر بعضی از مواقع برای حال حاضر غیر قابل انجام هست و نیاز به زمان و پیدا کردن دیکیریپت آن است اما ممکنه مشکل نیز از جای دیگه ای هم باشد که نیاز به بررسی بیشتر است

 10. مهران گفته:

  سلام، من یه هارد اکسترنال توشیبای ۱ گیگا دارم، که ۱۱ ساله دارمش، میخواستم بدونم خرابی سوکت کابل چقدر زمان می‌بره چون چندوقتیه که باید کابل رو تکون بدم تا کانکت بشه اخیرا هم دیگه اصلا با تکون هم وصل نمیشه. تشکر

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   این هاردها دو نمونه است یا کابل USB یک تیکه با برد است یا دارای یک مبدل است که هارد Sata هست و یک مبدل usb به sata داره اگر برد یک تیکه باشه کاری نمیشه کرد اما اگر برد دارای مبدل باشه میشه با تعویض مبدل آن هارد را دوباره عملیاتی کرد

 11. نوید گفته:

  سلام
  من یک هارد ۲ ترابایت توشیبا دارم که از دست افتاد. الان که میزنم به لپ تاپ چراغش روشن میشه ولی همش چشمک میزنه و می‌نویسه
  You need to format the disk in drive before you can use it
  میخواستم ببینم امکان تعمیر و بازیابی اطلاعات هست؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   به دلیل ضربه هاردتون دچار اسیب فیزیکی شده است این هارد قابل تعمیر نبوده فقط با شرایط خاص قابل ریکاوری می باشد بهر حال از اتصال بیشتر برای جلوگیری از اسیب بیشتر خودداری کنید وارسال کنید بررسی کنم

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   صدای بیش از اندازه از هارد به دلیل اسیب فیزیکی اون هست ممکنه به دلیل ضربه یا نوسان هاردتون به مشکل خورده
   بهر حال اگر اطلاعات مهم نیست هارد قابل تعمیر نیست اما اگر اطلاعات مهم است باید به کمک یک هارد سالم دیگه جراحی انجام بدیم وهارد رو بالا اورد ودر نهایت فقط میشه اطلاعات به شرط سالم موندن پلتر نجات داد وهارد حتی بعد از جراحی هم قابل استفاده مجدد نخواهد شد

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اینکه امیدی هست یا خیر ،بدون بررسی امکان پذیر نیست. اما اغلب هارد ها قابل ریکاوری هستند اما وقتی که اسیب فیزیکی می بینند دیگه تعمیر نمی شوند.
   در این مقطع شما باید تصمیم بگیرین که اطلاعات این هارد چقدر مهم است چون به نظر می رسد هارد شما علاوه بر مشکل فیزیکی قبلشم در حال scan ترم افزاری بودین واین ریکاوری هارد شما رو سخت تر می کند.

 12. امین گفته:

  سلام، وقتتون بخیر، من یه هارد لپ‌تاپی اس‌اس‌دی ۱۲۰ گیگ اینتل دارم، ولی فقط ۷ مگابایت ازش دیتکت میشه، حتی دیلیت پارتیشنش هم میکنم بازم ۷ مگ در دسترسه، با hdd regenarator هم اسکن میکنم کلا همون ۷ مگ اسکن میشه، راهکاری برای درست شدنش هست؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   فایل سیستم اغلب هاردها NTFS است وقتی به تلویزیون وصل می کنید تبدیل فرمت به FAT می شود پس هارد شما فرمت و FAT تبدیل شده است
   از ریختن اطلاعات جدید روی هارد پرهیز کنید وان هارد برای رسیدن به اطلاعات حتما باید ریکاوری شود.

   ۱
 13. علیرضا گفته:

  باسلام هنگام ریکاوری فایل ها برق برود و دوباره هرموقع برق بیاید ودوباره از اول کار ریکاوری فایلها را انجام دهیم در رفت و آمد برق در حین ریکاوری اطلاعات آسیب میبیند یا نه یعنی فایلی خراب میشود که بعدا فایل را اجرا کنیم فایل خراب شده باشد و هنگام اجرا کردن فایل خطا بدهد مثلا فایلها عکس و ویدیو و… باشد
  باتشکر از شما

 14. علیرضا گفته:

  با سلام و خسته نباشید من اطلاعات هارد قدیم را به هارد جدید cut past کردم و بعد از مدتی که کار انتفال تمام شد و هارد جدید را از سیسستم eject کردم و هارد جدید را زمان دیگری به سیستم زدم خطای raw شدن هارد را داد و من مشکل raw شدن هارد جدید با عمل ریکاوری و… انجام شد ولی یک مشکلی ایجاد شد
  ۱.بعضی از فایلها مثلا عکس و ویدیو خراب شدن و اجرا میکنید خطا میدهد با روش سخت افزاری این فایلها را میشود سالم کرد چکار باید کرد این فایلها درست شوند.
  باتشکر از شما

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   چراغ یک LED روی برد هست که مهم نیست
   اما بالا نیامدن هارد دلایل مختلفی دارد باید بررسی شود
   بدسکتور
   اسیب فیزیکالی هارد
   خرابی FW یا پر شدن دیفکت لیست
   اما در این مواقع بررسی صدای هارد مهم است اگر روشن وبی صدا باشدن مشکل فیزیکی کمتر و درصد تعمیر بالا رفته اگر هارد با صدا کار کند وبعد از مدتی خاموش شود ایراد فیزیکالی
   واگر اصلا روشن نشود خرابی برد دلیل عمده می باشد
   حال بر اساس هر کدام از گزینه های فوق درصد ریکاوری یا تعمیر مشخص می شود

   ۲
   ۱
 15. محمد روحاني گفته:

  سلام يك هاردintesioچهارترابايت دارم دوترابايت استفاده كردم هيچ مشكلي نداره ولي إز اين ببعدفايل ضبط شده رانگه نميداره بعدازجداشدن هارد اطلاعات هم حذف ميشه
  اون دوترابايت سرجاش هست
  چه دستوري ميديد؟
  ممنون

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   امکان این امر وجود نداره که اطلاعات بریزن کامل ریخته بشه بعد وجود نداشته باشه.فقط تنها احتمال ویروس می باشد که بعد از ریختن اطلاعات فایل های شما رو Hiden می کند ودراصل هست اما به صورت مخفی در هارد پنهان شده است می تونید از یک انتی ویروس اورجینال استفاده کنید.

   ۲
  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر اطلاعات جدیدی رو ی هارد نریخته باشین همان دو سال پیش هم باید اگر به یک مرکز معتبر هارد رو ارسال می کردین اطلاعات باید به صورت کامل ریکاوری می شد.زمان تاثیر چندانی نداره چیزی که مهم است نریختن اطلاعات جدید است.بهر حال می تونید توسط یک مرکز معتبر دوباره شانس تون رو امتحان کنید البته پروژه ریکاوری چندان به شانس متکی نیست تخصص در کنار ابزار خیلی می تونه به شما کمک کنه

   ۳

دیدگاهتان را بنویسید