چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده

چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده

چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. ماشین های مجازی، یاور و همراه سرور های سیستم ویندوز هستند. آن ها با ایجاد قابلیت های جدید بر کامپیوتر شما، مدیریت و سازماندهی شبکه را آسان می سازند.

این دسته از ماشین ها، کلید موفقیت شبکه شما هستند. در صورتی که به علت خرابی ویندوز، اطلاعات شما از بین رود، می توانید از طریق بازگردانی این سری از ابزار آلات، به اطلاعات خود دست یابید.

در ادامه شیوه صحیح بازگردانی ماشین های مجازی پاک شده توضیح داده می شود، با ما همراه شوید.

ماشین های مجازی سرور چیست؟

در این بخش از مقاله چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده، به معرفی این دسته از تجهیزات کامپیوتری می پردازیم. سرور های مجازی یا “ماشین های مجازی سرور”، تکنولوژی ای است، که امکان اجرای چندین سیستم عامل و برنامه را بر روی یک سخت افزار فیزیکی فراهم می کند.

در واقع، با استفاده از نرم افزار های مدیریت ماشین های مجازی، امکان تقسیم یک سرور فیزیکی را به چندین سرور مجازی وجود دارد. این سرور های مجازی از منابع مشترک سخت افزاری مانند؛ پردازنده، حافظه و ذخیره سازی بهره می برند.

مقاله چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده، مهارت های شما را در کار با سیستم عامل های ویندوز افزایش می دهد. با استفاده از این فناوری هوشمند تغییراتی مثبت در روند کاری شبکه به وجود می آید.

همچنین مجموعه با امکاناتی مثل؛ کارآیی قدرتی، افزایش امنیت، انعطاف پذیری بالا و مدیریت آسانتر سرور ها رو به رو خواهد شد. با استفاده از ماشین های مجازی برنامه ها و سرویس ها را در محیطی جداگانه از یکدیگر اجرا کنید، تا منابع سرور به صورت بهینه تر مدیریت گردد.

این محصول به کاهش هزینه ها و بهبود بهره وری سرور ها موثر است. آن ها به شرکت ها و سازمان ها کمک می کند، تا با افزایش انعطاف پذیری بر بحران ها پیروز شوند. این تکنولوژی به دلیل قابلیت های مناسبش، در بسیاری از شرکت ها و مراکز داده استفاده می شود.

چگونگی استفاده از ماشین های مجازی

چگونگی استفاده از ماشین های مجازی

مقاله چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده، شیوه صحیح استفاده از این فناوری را به شما یاد می دهد. این وسیله کاربردی، انعطاف پذیری مجموعه را بالا می برد و بر قابلیت ها و امکانات آن ها می افزایند.

به کمک این ماشین، وضعیت فیزیکی و الکتریکی شبکه خود را تغییر دهید. تکنولوژی های این صنعت رابطه مستقیمی با قدرت و عملکرد سرور دارد. هر چه فناوری انتخابی شما پیشرفته تر باشد، سیستم نیز توانایی بیشتری در آپلود و ذخیره سازی اطلاعات خواهد داشت. در زیر نحوه استفاده از این نرم افزار ها را به شما یاد می دهیم؛

 1. انتخاب پلتفرم مجازی سازی: ابتدا باید پلتفرم مناسب مجازی سازی را انتخاب کنید. نرم افزار های معروفی مانند؛ VMware vSphere ،Microsoft Hyper-V و KVM از جمله گزینه های پرکاربرد پیش روی شما هستند.
 2. تهیه سرور فیزیکی: مقاله چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده، اطلاعات ارزشمندی در بر دارد. شما باید یک سرور فیزیکی با منابع کافی مانند؛ پردازنده، حافظه و ذخیره سازی تهیه کنید. این سرور فیزیکی سپس توسط نرم افزار مجازی سازی به ماشین های مجازی تقسیم می شود.
 3. ایجاد ماشین های مجازی: با استفاده از نرم افزار مجازی سازی، ماشین های مجازی خود را ایجاد کنید و سیستم عامل مورد نظر را بر روی شبکه نصب گردانید.
 4. مدیریت و پیکربندی: پس از ایجاد ماشین های مجازی، باید آن ها را مدیریت کرده و پیکربندی های لازم را اعمال کنید. این شامل؛ تنظیمات شبکه، امنیت، و مدیریت منابع مانند؛ CPU و RAM می شود.
 5. نگهداری و پشتیبان گیری: حتماً باید به نگهداری روزانه ماشین های مجازی و پشتیبان گیری از داده ها توجه نمایید، تا از امنیت و پایداری سیستم اطمینان حاصل کنید.
 6. مانیتورینگ و بهینه سازی: با استفاده از ابزار های مانیتورینگ، عملکرد ماشین های مجازی را نظارت کرده و در صورت نیاز، بهینه سازی های لازم را انجام دهید.
 7. امنیت: مقاله چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده، جامع و کاربردی است. حفاظت از ماشین های مجازی در برابر حملات سایبری و اجرای بروزرسانی های امنیتی ضروری می باشد، تا از اطلاعات محرمانه و عملکرد سیستم محافظت شود.

چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده

مبحث چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده، اطلاعات ارزشمندی درباره بازگردانی اطلاعات شبکه های الکتریکی توضیح می دهد. ماشین های مجازی سرور، شما به یک فایل پشتیبان (backup) از ماشین های مجازی خود نیاز دارید. در این قسمت چگونگی بازگردانی آن را به وسیله فایل پشتیبان نشان می دهیم؛

 1. ابتدا فایل پشتیبان را به سیستم مدیریت ماشین های مجازی خود اضافه کنید. برنامه های مختلفی برای مدیریت ماشین های مجازی وجود دارند. این مرحله بسته به نرم افزار مورد استفاده شما متفاوت خواهد بود.
 2. سپس فایل پشتیبان را انتخاب کرده و به عنوان یک ماشین مجازی در سیستم مدیریت ماشین های مجازی خود اضافه کنید.
 3. مقاله چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده، را برای سازماندهی بهتر شبکه مطالعه کنید. حالا ماشین مجازی شما بازیابی شده است و شما می توانید آن را راه اندازی نمایید. اگر فایل پشتیبان شما بروز نباشد، باید نسبت به بروزرسانی های آن اقدام کنید.
 4. در صورتی که از محیط گرافیکی برای مدیریت این فناوری استفاده می کنید، از گزینه های موجود برای اتصال به ماشین های مجازی، مشاهده ویرایش تنظیمات و راه اندازی آن بهره ببرید.
 5. اگر به واسطه خط فرمان، این سری از نرم افزار ها را کنترل می کنید، می توانید دستورات مربوط به بازگردانی ماشین مجازی را وارد نمایید. سپس فرایند بازگردانی را انجام دهید.

مبحث چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده، یک پکیج آموزشی برتر برای کاربران است. با انجام این مراحل، ماشین مجازی شما بازگردانی شده و آماده استفاده مجدد خواهد بود. لطفا توجه داشته باشید، که این فرایند بسته به نرم افزار مورد استفاده دارای تنظیمات خاصی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نکات قابل توجه در بازگرداندن ماشین های مجازی سرور

در این قسمت از مقاله چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده، درباره نکات مهم این فرآیند صحبت می کنیم. در زمان بازگردانی ماشین های مجازی سرور، این نکات شما را راهنمایی خواهند کرد. از جمله آن ها عبارتند از؛

 • اعتبارسنجی فایل پشتیبان: قبل از شروع فرایند بازگردانی، مطمئن شوید، که فایل پشتیبان ماشین مجازی شما سالم و کامل است. این اعتبارسنجی از وقوع مشکلات احتمالی در حین بازگردانی جلوگیری می کند.
 • پشتیبان گیری از تنظیمات جدید: اگر تنظیمات جدیدی پس از ایجاد فایل پشتیبان اعمال شده است، این تنظیمات در فایل پشتیبان نیز باید در نظر بگیرید.
 • مدت زمان بازگردانی: مقاله چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده، کاربردی و مفید است. بسته به حجم فایل پشتیبان و سرعت سیستم، فرایند بازگردانی زمان بر می باشد. برای اینکه مشکلاتی در این زمان به وجود نیاید، فرآیند را در زمان های کم ترافیک انجام دهید.
 • نظارت بر فرایند: حین فرایند بازگردانی، مانیتورینگ برای پیگیری وضعیت و اطمینان از صحیح بودن آن ضروری است. در صورت وقوع هر گونه مشکل، باید به سرعت واکنش نشان دهید.
 • آزمون و تست: پس از بازگردانی ماشین مجازی، حتماً تست های لازم را انجام دهید، تا همه چیز به درستی بازگردانی شود و سیستم به درستی کار کند.
 • تنظیمات امنیتی: این فرآیند باید همراه با بررسی و اعمال تنظیمات امنیتی مناسب باشد. از مواردی مانند؛ بروز بودن پچ ها، تنظیمات دیواره آتش و محافظت از دادهها مطمئن شوید.

مبحث چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده، چگونگی مدیریت و سازماندهی داده ها در فضای دیتاسنتر به شما یاد می دهد. با رعایت نکات بالا، ماشین های مجازی سرور خود را با موفقیت بازگردانی کنید.

کلام آخر

چگونگی بازگرداندن ماشین های مجازی پاک شده به نوع ماشین و سیستم پشتیبان بستگی دارد. در مجموعه بزرگ هارد ریپیر می توانید بهترین ابزار های شبکه را برای سیستم خود سفارش دهید. این وب سایت در تمام ساعات کاری آماده خدمت به مشتریان است.

از رای شما سپاسگزارم