دلیل اصلی روشن نشدن لپ تاپ چیست؟

داستان از آنجایی شروع می‌شود که یک روز درست زمانی که احتیاج دارید از  لپ تاپ خود استفاده کنید آن را باز میکنید؛ اما می بینی با زدن دکمه پاور هیچ اتفاقی نمی‌افتد و لپ تاپ شما قصد ندارد روشن شود!

چرا لپ تاپ من روشن نمی‌شود؟

این موقعیت برای خیلی از کاربران ممکن است به وجود آید. ما در این نوشته قصد داریم به مواردی اشاره کنیم که نتیجه آن ، روشن نشدن لپ تاپ شماست.اما همیشه این مشکل فنی و پیچیده نیست و ممکن است با یک راهکار ساده ، آن را برطرف نمود.

در صورتی که دکمه پاور لپ تاپ خود را فشار می دهید و هیچ علائمی از روشن شدن لپ تاپ در آن مشاهده نمی کنید ، ابتدا مطمئن شوید که باطری دستگاه شما شارژ کافی برای روشن کردن لپ تاپ را داراست . ممکن است مشکل از وارد نشدن جریان الکتریسیته به درون دستگاه ناشی شود .

اطلاعات کاربردی در مورد باطری لپ تاپ | باتری نوت بوک :

همواره در مورد لپ تاپ یا نوت بوک این گزینه را مد نظر داشته باشید که هرچه از عمر لپ تاپ و نوت بوک شما بیشتر بگذرد ، احتمال سالم بود باتری لپ تاپ / باطری نوت بوک کاهش می یابد . باتری لپ تاپ نو ، حداقل بین ۲ تا ۳ ساعت میتواند بدون نیاز به شارژ مجدد کار کند .(هرچند لپ تاپ هایی نیز هستد که این قاعده را شکسته اند و میتواند بیشتر از ۸ ساعت مداوم و بدون نیاز به شارژ مجدد کار کنند) اما پس از چندین سال از کار دستگاه ممکن است این رویه عوض شود و باتری لپ تاپ یا نوت بوک شما تنها به اندازه بوت شدن نوت بوک یا لپ تاپ شما شارژ نگه دارد . اگر نحوه کار شما به گونه ایست که به پریز برق دسترسی ندارید ، بهتر است به فکر تعویض باتری لپ تاپ خود باشد .

برای این منظور پیش از هر کاری ابتدا به سایت سازنده لپ تاپ خود مراجعه کنید و از طریق آن و پس از یافتن باتری مناسب لپ تاپ یا نوت بوکتان آن را تهیه نمایید . حتما به این نکته توجه کنید که باتری با ولتاژ ، اندازه و رابط مناسب لپ تاپ خود تهیه نمایید . ایده صرفه جویی ممکن است باعث شود که برای تهیه باطری لپ تاپ خود به سراغ یک باتری دست دوم بروید . توصیه کارشناسان کانون بازیابی اطلاعات بعنوان یک مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ این است که به دو دلیل به سراغ باتری دست دوم برای لپ تاپ و نوت بوک نروید .

 1. راهی برای بررسی طول عمر یک باتری دست دوم لپ تاپ وجود ندارد . ممکن است که زمانی که شما باتری را خریداری و تست می کنید ، میزان نگهداری شارژ باتری به میزان قابل قبولی باشد . اما پس از مدت کمی که از باتری دست دوم نوت بوک /لپ تاپ مشاهده کنید که به مشکل قبل دچار شده است .
 2. عدم مشخص شدن و پدیدار شدن مشکلات باتری به صورت نمایان ، ممکن است باعث شود صدمات جبران ناپذیری به لپ تاپ / نوت بوک شما وارد نماید . باتری ها به صورت بالقوه ای خطرناک هستند . در صورتی باتری دارای مشکل باشد ، ممکن است باطری لپ تاپ یا نوت بوک شما بیش از حد گرم شود یا حتی در مواردی منفجر شود . پس لطفا در این مورد خساست را کنار بگذارید و بهترین نوع باطری موجود در بازار را برای لپ تاپ خود تهیه نمایید .
 3. در صورتی که از سالم بودن باطری لپ تاپ خود مطمئن هستید ، بهتر است شارژر آن را چک نمایید . در برخی موارد ممکن است که باتری لپ تاپ / باطری نوت بوک شما ، شارژ تمام کرده باشد و شارژر آن به دلیل خرابی قادر به شارژ آن نباشد . در بسیاری از لپ تاپ ها و نوت بوک ها ، بر روی شارژر ال ای دی (LED) کوچکی است که در صورتی که برق به صورت صحیح وارد آنها شود ، ال ای دی روی شارژر لپ تاپ / شارژر نوت بوک به رنگ سبز یا در مواردی قرمز روشن می شود .
 4. ابتدا باتری لپ تاپ / نوت بوک خود را در بیاورید . شارژر خود را بکشید . شارژر را بررسی کنید تا قطعی و وصلی نداشته باشد . اگر در کابل برق شارژر لپ تاپ خود متوجه عامل خرابی و آسیب دیدگی شدید ، حال دیگر می دانید کدام قطعه را باید عوض کنید . در غیر این صورت ، تمامی اتصالات لپ تاپ خود را چک نمایید تا مطمئن شوید همه چیز به صورت محکم و پایدار به لپ تاپ شما وصل شده است . در صورتی که از لپ تاپ استفاده می کنید ، پس از چک کردن کابل برق ، حتما از سالم بودن شارژر دستگاه مطمئن شوید .
 5. همچنین اگر شارژر لپ تاپ یا نوت بوک شما به صورت صحیح کار کند ، حتی اگر باتری هم دچار مشکل باشد بازهم لپ تاپ و نوت بوک شما روشن میشود . تنها مشکل این مورد این است که به محض کشیدن شارژر از برق و یا رفتن ناگهانی برق ، لپ تاپ شما خاموش می شود . پس اگر پس از اتصال شارژر نیز قادر به روشن کردن لپ تاپ یا نوت بوک خود نبودید، یکی از گزینه های احتمالی خراب بودن شارژرلپ تاپ / شارژر نوت بوک است . پس حتما با یک شارژر مشابه که المان های مشابه شارژر شما دارد لپ تاپ خود را تست نمایید یا در صورتی که شارژر مشابه ندارید یا از منطبق بودن آن با دستگاه خود اطمینان ندارید ، به یک مرکز تخصصی لپ تاپ مراجعه نمایید و تست کنیدکه مشکل از شارژر است یا خیر.
 6. اطلاعات کاربردی در مورد شارژر لپ تاپ – شارژر نوت بوک
 • شارژر مرکز اصلی برق رسانی به لپ تاپ و نوت بوک شماست و در صورتی که همین عملیات بسیار به ظاهر ساده به خوبی صورت نگیرد ممکن است که صدمات غیر قابل جبرانی برای قطعات داخلی لپ تاپ / نوت بوک شما به وجود آورد .
 •  . ورودی های جریان برق هر لپ تاپ و نوت بوکی ( حتی اگر از یک کمپانی سازنده باشند ) متفاوت است و بر اساس نیاز دستگاه تنظیم می گردد .
 • اگر از خرابی شارژر لپ تاپ یا نوت بوک خود اطمینان دارید بهتر است که به یک مرکز تخصصی تجهیزات لپ تاپ یا فروشگاهی مناسب که بتواند شما را در این زمینه یاری کنید مراجعه نمایید و شارژر مناسب لپ تاپ یا نوت بوک خود را تهیه نمایید .

اگر پس از چک کردن این موارد ، همچنان لپ تاپ شما روشن نمی شود ، چیزی شبیه لامپ یا چراغ خواب را به همان پریز برق وصل کنید تا از سالم بودن پریز برق مطمئن شوید . اگر از سه راهی برق یا محافظ برق برای لپ تاپ استفاده می کنید ، مطمئن شوید که آن را خاموش نکرده باشید یا از سالم بودن آنها مطمئن شوید .

همچنین مطمئن شوید که پریز برق اتصالی نداشته باشد و باعث خرابی شارژر شما نشود .

لپ تاپ خود را در محیطی ساکت چک کنید و ببنید که صدای چرخش فن لپ تاپ خود را می شنوید یا خیر؟ همچنین چک کنید که ال ای دی های روی کیبرد لپ تاپ مخصوصا روی دکمه پاور روشن است یا خیر . در صورتی که صدای فن لپ تاپ خود را می شنوید و یا ال ای دی های روی کیبرد روشن است ، لپ تاپ خود را به یک محیط تاریک ببرید و با دقت صفجه نمایش را بررسی نمایید که آیا تصویری مشخص است یا خیر.

اگر صدای فن نوت بوک را می شنوید یا نور دکمه پاور روشن است ، باید به خرابی ال سی دی شک کنید . مانیتور یا صفحه نمایش از جمله قطعاتی است که در معرض خرابی قرار می گیرد . رابطی بین ال سی دی و مادربرد وجود دارد که در صورت باز و بسته نکردن صحیح درب لپ تاپ ممکن است دچار قطعی شود و تصویری در لپ تاپ شما نمایش داده نشود . دلایل عمده تری نیز برای خرابی و عدم نمایش تصویر در ال سی دی وجود دارد که در صورت بروز آنها در بسیاری از موارد نیاز به تعویض LCD / LED لپ تاپ خواهد بود 

در صورتی که لپ تاپ شما روشن شد اما وارد ویندوز نشد ، وارد قسمت بوت دستگاه شوید و چک کنید که هارد دیسک لپ تاپ شما شناخته شده باشد . در صورتی که درایو هارد دیسک شناخته شده بود ، از سلامت ویندوز لپ تاپ خود مطمئن شوید . چک کردن دقیق سلامت هارد دیسک لپ تاپ ممکن است برای کاربران عادی مشکل باشد . در صورتی که لپ تاپ شما دارای گارانتی است به هیج عنوان اقدام به بازکردن پشت لپ تاپ برای بررسی هارد نکنید زیرا بازکردن به منزله ی اتمام تعهد شرکت گارانتی نسبت به لپ تاپ شماست . در صورتی که به کمک بررسی های ظاهری نتوانستید مشکل لپ تاپ یا نوت بوک خود را حل کنید ، حتما در صورت داشتن گارانتی به مرکز گارانتی و در صورت اتمام گارانتی به شرکت های تخصصی تعمیرات لپ تاپ / تعمیرات نوت بوک مراجعه نمایید .

در صورتی که تمامی این موارد را بررسی کردید و مشکل شما حل نشد ، ممکن است مشکل از منبع تغذیه لپ تاپ شما باشد که در این صورت باید آن را تعویض نمایید .

در مورد تعویض آی سی شارژ نیاز به تجهیزات و همچنین تخصص تعمیرات مادربرد می باشد و از شما میخواهم که کار تعمیر لپ تاپ خود را به یک متخصص تعمیرات لپ تاپ بسپارید .

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

210 thoughts on “دلیل اصلی روشن نشدن لپ تاپ چیست؟

 1. آیسان says:

  سلام ببخشید من لپ تاپم هنگ کرد باتری رو خارج کردم و وصل کرد اما زوشن نشد وقتی هم که زدم به شارژ چراخ شارژش روشن میشه اما خودش نه

  ۱۴
  ۱
  • محمد نامدار says:

   سلام این ایراد دلایل زیادی دارد از جمله خود هارد یا مادربورد لب تاب بهرحال بدون بررسی تشخیص این ایراد امکانپذیر نیست
   می تونید هارد رو جدا کرده و به صورت اکسترنال چک کنید درصورت سالم بودن ایراد از خود لب تاب است

   ۰
   ۱
 2. صلاح says:

  سلام من دکمه پاور لپ تاپم روشن نمیشه ولی محل اتصال شارژر با لپ تاپ یه چراغ کوچکی هست که روشن میشه یعنی مشکل از شارژره یا قطعات لپ تاپ

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   دلایل مختلفی از جمله خرابی دکمه خرابی باطری اسیب به مدار شارژ وغیره می باشد که نیاز به بررسی دقیق و کارشناسی می باشد

   ۱
   ۱
  • Mim says:

   سلام من یهو لب تابم خاموش شد و روشن نمیشه و هیچ چراغی روشن نیست و هیچ صداییم ازش نمیاد به شارژم میزنم اصلا روشن‌نمیشه شارژ هم داشت که خاموش شد توشارژ بود یهو خاموش شد

   ۱۳
   ۱
    • پارسا نوروزی says:

     سلام من همین مشکل برام پیظ اومد و قهمیدم که کامپیوتر دیگه برق ذو وارد نمی کنه

     ۱
     ۰
     • امیر says:

      سلام منم این مشکل الان برام پیش اومد شما لپتاپتو درست کردی یا نه؟ مشکل لپ‌تاپ چی بود به منم بگو درستش کنم:/

      ۰
      ۰
   • مری says:

    سلام وقت بخیر لپ تاپم بعد زدن دکمه‌پاور اولش یه صدایی میکنه بعدش قطع میشه و روشن‌نمیشه،یه تا چراغ رو لپ تاپ روشنه ولی خودش روشن‌نمیشه فکر میکنید مشکل از کجاشه؟

    ۰
    ۰
    • محمد نامدار says:

     سلام
     گزینه های خرابی زیاده مانند مدار شارژ خرابی مادربرد و غیره بوده که باید توسط کارشناس بررسی شود در این موارد اپ تاپ باید باز شود و عیب یابی انجام شود

     ۰
     ۰
 3. عرفان says:

  سلام , من دکمه پاور لپتاپ رو میزنم , اما روشن نمیشه , به محض وصل کردن شارژر به اون و اتصال به برق روشن میشه و بدون مشکل کار میکنه , بعد اینکه از برق میکشم همون لحظه خاموش میشه , مشکل از چیه ؟

  ۲
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باطری لب تاب تموم شده وبرق لب تاب به کمک برق مستقیم تامین می شود پس با اتصال به برق می تونید روشن وبعد از قطع برق به علت نداشتن باطری سریع خاموش می شود

   ۲
   ۱
  • zahra says:

   منم همین مشکل رو دارم راهش چیه البته لبتاپ من هیچکدوم از قطعاتش جدا نمیشه و اینکه یه بار باطری رو عوض کردم

   ۰
   ۰
 4. علیرضا says:

  سلام من دکمه پاور رو میزنم لپ تاپ روشن نمیشه و به شارژر هم وصل میکنم شارژ نمیکنه.مشکل از مادربرد هست؟ باید تعمیر بشه یا عوض بشه؟
  گارانتی قبول میکنه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   می تونه از مدار شارژ مادر بورد و خیلی چیز ها باشه
   من گارانتی نیستم شرایط رو باید از گارانتی مربوطه بپرسین

   ۰
   ۰
 5. رضا says:

  سلام من لبتابم دکمه پاور میزنی روشن میشه بعد چند ثانیه خاموش میشه بعد چند با این کارو که انجام میدم روشن میشه ولی این دفعه بالا نمیاد فقط روشن و خاموش میشه
  چه ایرادی میتونه داشته باشه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   تنوع این ایراد زیاده اما بیشترین دلیل می تونه ایراد در مدار پاور باشه اما بدون بررسی دلیل قطعی نمیشه گفت

   ۰
   ۰
  • Diyans says:

   سلام وقت بخیر
   من لپتابم acer هستش
   یه مدتی بود ارور ریکاوری میداد هارد عوض کردیم دوباره ویندوز زدیم چن روزی خوب کار میکرد بعدش باز همونطور ارور میداد بعد خاموش که میکردم همه چی عادی و خوب بود ولی یا خیلی سخت روشن میشه یا کلا روشن نمیشه وقتی دکمه پاور میزنم خود دکمه روشن میشه اون چراغ کوچیکام روشن میشن و دوتاشونم ابی رنگ هستن و یکی دو ثانیه صدای فن هم میاد و بعدش صدای فن قط میشه و دکمه هام خاموش میشه باید چیکار کنم ؟؟؟راهنمایی میکنید لطفا؟؟؟

   ۰
   ۰
 6. A says:

  سلام وقت بخیر من لب تابم رو که روشن میکنم یه صفحه سفید میاد و همینطوری میمونه
  دلیلش چیه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سوال شما مانند اینه که از دکترتون بپرسین من یه مریض دارم اون اصلا بیهوش افتاده دلیل بیهوشیش چی هست
   باید بررسی بشه می تونه از کارت گرافیک چیپ گرافیک LCD یا LED هم باشه
   باید بررسی بشه

   ۰
   ۰
 7. تینا says:

  سلام من لپ تاپم دیگه روشن نمیشد
  پیش دو نفر هم بردم نتونستن تعمیر کنن
  ممکنه دیگه روشن نشه و کار نکنه واقعا؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام.مورد شما نیاز به برسی دقیق دارد.به همین دلیل توصیه میکنیم لپ تاپ رو به شرکت ارسال کرده و یا برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

   ۲
   ۰
 8. محمد حسین says:

  با سلام
  چند وقت پیش یه برنامه در لب تابم نصب کردم و ری استارت کردم ولی بعدش دیگه روشن نشد
  البته چراغ روشن شدنش چشمک میزنه . بنظر شما مشکل از چی میتونه باشه ؟

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   اصولا نرم افزار دلیلی به بالا اومدن هارد یا بالا نیومدن هارد نداره
   اما بهر حال می تونید هارد رو از لب تاب جدا کرده وبه صورت مستقیم یا به کمک تبدیل اکسترنال به یک سیستم دیگه اتصال داده واز سلامت هارد مطمین شوید ودر صورت عدم سلامت هارد رو باید برای ریکاوری به شرکت ارسال نمایید

   ۲
   ۰
 9. sみ♡ says:

  سلام.من بعضی وقت ها لب تابم خاموش میشه و یه چراغ زرد چشمک میزنه.نمیدونم چیکار کنم.لطفا راهنمایی کنید

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   دلیل موارد زیادی می تونه باشه مانند
   گرم شدن چیپ گرافیک
   اشغال گرفتن فن لب تاپ
   اما بدون بررسی دقیقا نمیشه دلیل اصلی رو پیدا کرد
   در بعضی از مواقع یک سرویس لب تاب که در نهایت لب تاب رو باز و کلا تمیز کردن فن وغیره خیلی می تونه به شما کمک کنه بهر حال می تونید از یک کارشناس کمک بگیرین

   ۰
   ۰
 10. محمد says:

  سلام
  من باتری لپ تاپم چند وقتی بود تموم شده بود و با برق کار میکردم؛ چند روز پیش که داشتم باهاش کار میکردم ارور debug system داد و یکدفعه خاموش شد؛ دیگه روشن نمیشه، ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باطری علاوه بر تامین شارژ هنگام عدم اتصال به برق وظیفه نوسان گیری را هم دارد که در صورت عدم وجود باطری یا عدم کارکرد درست ممکن است به لپ تاپ اسیب وارد کند.
   خود لبپ تاپ هارد لپ تاپ ممکنه اسیب دیده باشد باید توسط یک کارشناس چک شود.

   ۰
   ۰
 11. علی says:

  سلام لبتاب من باطریش خرابه و با برق مستقیم کار میکنه .مشکلی که پیش اومده اینه که وقتی ادابتور رو به برق میزنم چراغش روشن میشه اما وقتی سوکتش رو میزنم به لبتاب چراغ ادابتور خاموش میشه!با یه ادابتور سالم لبتاب دیگه هم امتحان کردم همین اتفاق افتاد !مشکل از خود لبتابه؟

  ۰
  ۰
  • استاد مبین says:

   سلام . این ایراد از اداپتور و بورد شارژر لپ تاپ شماست که بورد شارژ لپ تاپ اتصالی داره و اداپتور شماهام خراب شده و باید بورد شارژ و عوض کنید

   ۰
   ۰
 12. عذرا السادات says:

  سلام وقت به خیر
  من دکمه پاور لپتاپ رو میزنم ,اما روشن نمیشه , به محض وصل کردن شارژر به اون و اتصال به برق روشن میشه و بدون مشکل کار میکنه , بعد اینکه از برق میکشم خاموش نمیشه و خوب کار میکنه جایی نشون دادم مشکلش و متوجه نشدن به نظر شما مشکل از چیه ؟

  ۰
  ۰
 13. ناشناس says:

  سلام
  مدل لپ تاپ من Q536FD از سری Asus هست و باتری کاملا سالم دارد.وقتی دکمه پاورش رو دفعه اول میزنم صفحه ای سیاه با لوگوی Asus بالا میاد ولی جلوتر نمیره بعد وقتی دکمه پاورش رو میگیرم و خاموش و روشنش میکنم ، دستگاه به سرعت روشن میشه و بدون مشکل کار میکنه.میخواستم بپرسم عادی که دفعه اول لپ تاپ بالا نمیاد؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   خیر غیر عادی است باید توسط کارشناس دلیل بررسی بشه بعضی وقت ها یک الارم کوچک نشان دهنده یک خرابی هست که در اینده به وجود می اید.

   ۰
   ۰
 14. علی says:

  سلام من قبلا کابل شارژ لپ تاپ رو جدا میکردم بدون اینکه خاموش کنم چند بار اینکارو کردم ولی لپ تاپ روشن میشد ولی امروز هر کاری کردم روشن نشد وقتی دکمه پاور رو میزنم هیچ علایمی نمیاد مثل : صدا یا نور کم هیچی مشکلش چیه؟ و راه حل اش

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بهتره برای بررسی کارشناسی به یک مرکز معتبر مراجعه کنید خرابی باطری خرابی کابل شارژ ایراد در مدار شارژ از جمله عواملی هست که می تونه تاثیر گذار باشه

   ۰
   ۰
 15. علی says:

  سلام خسته نباشید من یک لپتاپ لنووideapad300دارم لیوان اب ریخت روش من سریع پاکش کردم اما از فرداش دیگه لپتاپم روشن نشد شارژر هم وصل میکنم نور شارژر روشن میشه اما پاور کار نمیکنه ایراد از کیبورده یا نه؟ ممکنه مادربورد سوخته باشه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام بدون بررسی نمی تونم بگم کجا اسیب دیده است
   اما بهتر بود به جای پاک کردن اصلا روشن نکرده وبه یک مرکز جهت سرویس کامل لب تاب و بررسی ایراد و رفع و جلوگیری از اسیب بیشتر اقدام می کردین.

   ۰
   ۰
 16. محمدصادق says:

  سلام.من چن مدتی هست لبتابمو بدون باتری روشن میکردم و مشکلی نداشت تازگیا وقتی لبتابو روشن میکنم صفحه سیاه میاد فکر کردم مشکل از صفحه نمایش باشه اما وقتی به یه مانیتور دیگه ام وصل کردم روشن نشد. وقتی دکمه پاورو میزنم صدای فن میاد، چراغ برق هم روشن میشه اما چراغ هاردش خاموش میشه و صفحه سیاه میمونه. ممنون میشم راهنمایی کنین

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   کلا اتصال مستقیم لب تاب به برق بدون اتصال باطری کاری اشتباه است.چون خود باطری حتی در صورت عدم شارژ یکی از وظایف اصلی ان نوسان گیر برق است.اما بهر حال این مشکل باید بررسی شود تا سطح اسیب مشخص شود

   ۰
   ۰
 17. یگانه says:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من باطری لب تابم و در آوردم وبابرق کار میکنه الان هرچی میزنم ب پیریز نه لب تابم‌روشن میشه نه چراغی ک پایینش وجود داره مشکلش برای چیه؟؟؟لطفا راهنماییم کنید

  ۰
  ۰
 18. رضانامجو says:

  سلام من دیشب یادم رفت لپ تاپمو از برق بکشم امروز اومدم مغازه دیگه روشن نمیشه میشه راهنمایی کنید؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   از ایرادات شایع میشه
   ۱: خرابی شارژر
   ۲: خرابی مدار شارژ
   ۳:خرابی مادر برد
   ۳:خرابی چیپ گرافیک
   و…

   ۰
   ۰
 19. فاطمه says:

  سلام، روی ال سی دی لپتام بدون اینکه ضربه ببینه لکه قرمز بزرگ افتاده، خاموش هم هست اون لکه مشخصه
  خط های خیلی ظریف و رنگی هم کنارش هست
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   برای حل این مشکل باید LCD شما کامل عوض بشه یا به همین صورت استفاده کنید زمانی که این لکه زیاد شد اون موقع LCD رو تعویض کنید
   بهر حال این مشکل قابل تعمیر نیست فقط باید تعویض کنید

   ۰
   ۰
 20. مجتبی says:

  سلام
  من لب تاب رو که خاموش میکنم و بعد روشن میکنم روشن میشه بالا نمیاد مگر اینکه بعد از خاموش کردن برقش رو قطع کنم یکی دو دقیقه بعد وصل کنم در این حالت روشن میشه و بالا میاد (باطری هم خرابه) ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   فعلا بهتره باطری لب تاب رو عوض کنید.ممکنه مشکل برطرف بشه در صورت بر طرف نشدن مشکل باید لب تاب رو برای بررسی مشکل به شرکت ارسال کنید

   ۰
   ۰
 21. حمید says:

  سلام وقت بخیر جناب مهندس
  لپتاپ من جدیدا با باطری روشن نمیشه ! اما وقتی میزنم به برق و سیستم بالا میاد تو ویندوز باطریو میشناسه و میزنه مثلا ۱۰۰% باطری رو در اوردنی هم میزنه خارج شد اما همینکه از برق میکشم با اینکه باطری روشه سیستم خاموش میشه به نظرتون مشکل از چیه لطفا راهنماییم کنین.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام اینکه باطری full بزنه همیشه نشان دهنده پر بودن نیست در بعضی از مواقع بعد از قطع برق به علت خرابی سریع de Charge شده واین نشان دهنده خرابی باطری می باشد

   ۰
   ۱
 22. حسن says:

  سلام خسته نباشید من لپ تاپم دست یه بچه اشنامون بود داشت فیلم میدید یهو مشت زد روی لپتاپ و لپ تاپ خاموش شد چراغ روشن بودن و چراغ شارژرش روشن مونده ولی به برق متصل نیست اصلا دیگه روشن نمیشه مشکل چیه
  قبلش هم برا بالا اومدن سیستم خیلی طول میکشید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ضربه به لب تاب روشن اولین و بزرگترین اسیب رو به هارد وارد می کند
   اما گزارشی که شما می دین به نظر می رسد علاوه بر هارد لب تاب مادر برد یا قطعات دیگه ای از این هارد نیز اسیب وارد شده است
   باید بررسی بشه مطمین باشید با ضربه به لب تاب این امر اتفاق امری طبیعی است

   ۰
   ۰
 23. فاطمه says:

  سلام،خسته نباشید. من لپ تاپم ایسوسه و وقتی شات دان یا ری استارت میکنمش و دکمه پاور رو میزنم صدای روشن شدن فن لپ تاپ میاد و چراغاشم روشن میشه ولی صفحه نمایش سیاهه و باید کلی خاموش روشنش کنم تا بالأخره روشن شه ولی این دفعه هر کار میکنم روشن نمیشه .جدیدا هم خیلی کند شده مشکل رمه؟باید چی کار کنم؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اصولا ممکنه مشکل فن شما باعث اسیب به بقیه قسمت ها شده باشد
   اصولا لپ تاب هر ۶ تا یک سال باید سرویس شود واین سرویس کامل به عمر لپ تاب و عدم به وجود این مشکلات در اینده خواهد شد
   اما اگر مشکل فن شما بوده باشه الان ممکنه علاوه به فن به قسمت های دیگه لپ تاب هم اسیب وارد شده وارد شده است بعید می دونم رم باشه اما اون هم یکی از گزینه ها است

   ۰
   ۰
 24. مهدی says:

  سلام و خسته نباشید من باتری لپ تابم خراب هست و با برق مستقیم باهاش کار میکنم و جدیدا یک مشکل پیدا کرده زمانی که در برق هست چراغ پاور روشن نمیشه و زمانی که از برق می کشم بعد از حدود ده ثانیه چراغ پاور چشمک میزنه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بهترین توصیه من به شما تعویض باطری سالم برای جلوگیری به نوسان به لپ تاب وبعد از ان مجدد بررسی مشکل ممکنه با نصب یک باطری سالم مشکل شما حل شود

   ۰
   ۰
 25. میلاد says:

  سلام جناب مهندس، وقت بخیر، چند مدتیست لپ تاپ بدون باطری و برق مستقیم کار میکنه، اخیرا در حین کار بطور ناگهانی خاموش میشه، گاها ممکنه یه هفته هم خاموش نشه، گاهیم ممکنه در عرض یک ساعت چندین مرتبه این اتفاق بیفته (حتی در زمانی که لپ تاپ خنک هست)…. در خیلی از مواقع بعد از خاموش شدن، دکمه پاور هم عمل نمیکنه! برای روشن شدن مجدد لپ تاپ باید شارژر رو خارج و مجدد وصل کرد، سپس دکمه پاور عمل میکنه…راهنمایی میفرمایید، باتشکر

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   این مشکل رو اول باید با یک باطری سالم چک کنید ودر صورت بروز مشکل همچنان باید ابتدا لب تاب یک سرویس کامل شود که در این مرحله مشکل احتمالا رفع می شود

   ۰
   ۰
 26. سعیده says:

  سلام
  یه مدتیه لپ‌تاپ با برق مسقیم کار میکنه،دیشب لپ تاپ روشن میشد ولی log inنمیومد،یه ارور میداد مثل اینکه ویندوز پریده باشه یا هارد قطع شده باشه(یا ازتوی بوت لپ‌تاپ هارد به عنوان لود کننده ویندوز پاک شده باشه)
  الان که به شارژر متصل کردم اصلا روشن نمیشه،اصلا هیچکدوم از چراغ‌هاش روشن نمیشه،میتونین بگین مشکل از چیه؟؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   روشن نشدن می تونه از خرابی شارژر می تونه مشکل از مدار پاور لب تاب یا اسیب کلی به مادر برد باشه
   اما بدون بررسی نمیشه چیزی گفت

   ۰
   ۰
 27. سعیده says:

  سلام
  لپ تاپ من مدتیه با برق مستقیم کار میکنه،دیشب که روشنش کردم log inنمیومد،ارور میداد؛مثل اینکه ویندوز پریده باشه یا از بوت هارد به عنوان لود کننده پاک شده باشه
  الان که به شارژر متصل کردم اصلا روشن نشد و هیچ چراغی هم چشمک نمیزنه
  میتونین بگین مشکلش چیه و راهنمایی کنین
  متشکرم

  ۱
  ۰
 28. بهاره says:

  سلام لپتاپ من ایسوس هست
  کمتر از یک ساله که خریدمش
  هیچ مشکلی نداشت ولی دیکه روشن نمیشه فقط چراغش روشن میشه ولی هیچ صدایی از فن نمیاد و lcd روشن نمیشه
  ممکنه بفرمایید علتش چی ممکنه باشه؟
  چند روز پیش هم بهم پیام داد که ویندوز باید آپدیت بشه و یک تایمی رو برای آپدیت ویندوز ازم خواست که مشخص کنم. ممکنه از ویندوز باشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ابدیت ویندوز ربطی نداره اصولا ویندوز ۱۰ چند روز یک بار ابدیت جدیدی ارایه می دهد
   اما الان روشن نشدن دلایل زیادی می تونه داشته باشه
   مثل خرابی شارژر
   خرابی هارد
   مشکل در مدار برق
   مشکل از خود مادر برد و ….

   ۰
   ۰
 29. علی says:

  با سلام من از قسمت تنظیماته باطری دستکاری کردم الان لب تابمو روشن میکنم ال ای دی میاد بالا اما از تصویر هیچی نمیاد مشکل میتونه از چی باشه من چجوری لب تابمو بیارم بالا

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   تنظیمات باطری ربطی نداره شما می توانید باطری رو جدا کنید سپس چک کنید
   ممکنه شما تنظمیات کیفیت تصویر رو دست زدین که حالا به خاطر عدم ساپورت تصویر رو نشون نده

   ۰
   ۰
 30. مینا says:

  سلام وقتتون بخیر من لب تابم دکمه پاورش روشنه کار میکنه ولی صفحش سیاهه چیزی بالا نمیادچیکار باید بکنم چن ساعته گذاشتم شارژش خالی شه تا کاملا خاموش شه لب تاب گرم شده ولی هنوز خالی نکرده

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ربطی به خالی و پر بودن باطری نداره احتمالا چیپ مادر برد ایراد دارد ممکنه از خود Lcd هم باشه بهر حال باید بررسی بشه
   بهتره دیگه دست کاری بیشتری رو لب تاب انجام ندین.

   ۰
   ۰
 31. رضا says:

  سلام جناب مهندس.
  لپ تاپ مدتیه بدون باطری کار میکنه جدیدا شارژرش هم عوض کردم و تا الان خوب کار میکرد اما یهو خاموش شد..چراغ محل اتصال شارژر به لپتاپ روشن خاموش میشه و اصلا اجازه ورود به ویندوز رو نمیده در عرض چند ثانیه اتصال برق قطع میشه و دوبارع وصل میشه هر بار همین اتفاق میافته و زود خاموش میشه…بنظرتون مشکل از شارژر جدیده یا مدار شارژ لپ تاپ یا چیز دیگری؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   شما برای اینکه مطمئن بشین باطری جدید مشکل داره یا نه می تونید باطری رو جدا وبدون ان چک کنید
   اما اگر مشکل حل نشد مدار شارژ خود مادربرد و موارد دیگه می تونه جز مظنونین به خرابی باشه
   باید توسط یک کارشناس چک شود.

   ۰
   ۰
 32. وحید says:

  سلام مهندس جان لبتاپ من مدیته وقتی تو شارژه همه چی اوکیه کار میکنه ولی وقتی از شارژ درمیارم لبتاپ روشن میمونه و صدای فیلمم پخش میشه ولی صفحه سیاه میشه . یعنی حتما باید توشارژ باشه صفحه معلوم باشه وقتی از شارژ درمیارم صفحه سیاه میشه اما لبتاپ کارخودشو داره میکنه یعنی روشنه فیلمو پخش میکنه منتها تصویر نیست . علت چی میتونه باشه ؟ سلامت باطریم تستشو گرفتم خودش ۳۷۰۰۰امپر بوده الان شده ۲۷۰۰۰ امپیر

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   مشکل شما یا از LED هست یا مادربرد احتمال زیاد باطری مشکلی ندارد در این مورد تصویر هست اما نور تصویر خیلی خیلی کم هست که شما تصویر رو نمی تونید ببینید
   در این مورد ولتاژ تغذیه LED یا از مادر برد درست نمی اید یا ولتاژ درست می اید اما خود LED توان پردازش ان را ندارد
   لازم به ذکر است LED هم با ۱۹ اداپتور کار می کند هم با ولتاژ ۱۰ باطری
   بهر حال حتما باید توسط یک متخصص درست بررسی شود

   ۰
   ۰
 33. داود says:

  سلام
  باطری لپ تاپ من مدتی بود که خراب شده بود و شارژ نگه نمیداشت. تا اینکه یک روزی دیگه لپ تاپ روشن نشد و مجبور شدم باطری را دربیارم که روشن شد و مدت ها بدون باطری کار میکردم. الان یک باطری نو خریدم ولی همون مشکل وجود داره و باطری را اصلا شارژ نمیکنه و خود لپ تاپ هم وقتی باطری توش هست روشن نمیشه. ممنون میشم راهنمایی نمایید.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   متاسفانه با گرانی دلار و جلوگیری از واردات بعضی از باطری ها فیک بوده و باطری خراب را مجدد تعمیر کرده لیبل قدیمی کنده و یک لیبل نو زده که استفاده این باطری ها علاوه بر کار نکردن در بعضی از مواقع هم به لب تاب اسیب وارد می کند.

   ۰
   ۰
 34. امیر منصوری says:

  با سلام. لپ تاپ من دارای سه چراغ هستش یکی نمایانگر روشن بودن یکی اتصال لپ تاپ به برق توسط شارژر و یکی هم برای روشن شدن هارد. قبل از همه اتصال شارژر رو چک کردم و متصل میشه و چراغ شارژر هم روشن میشه و با زدن دکمه پاور چراغ پاور هم روشن میشه ولی چراغ هارد نه. قبلا چراغ هارد هم روشن میشد. و وقتی دکمه پاور رو نگه میدارم برق به صورت کلی قطع میشه حتی اگر شارژر وصل باشه به صورت کلی برق قطع میشه. من این کار رو زمانی که لپ تاپ هنگ کرد انجام دادم دکمه پاور رو نگه داشتم و کلا برق قطع شد.اگر قبل از زدن دکمه پاور شارژر رو وصل کنم چراغ شارژر روشن میشه و وقتی پاور رو میزنم چراغ پاور هم روشن میشه اما چراغ هارد به هیچ عنوان روشن نمیشه. باز هم سعی کردم با نگه داشتن دکمه پاور و قطع برق به صورت کلی این مشکل رو بر طرف کنم ولی نشد و بعد از این کار وقتی دوباره دکمه پاور رو میزنم فقط چراغ پاور روشن میشه و دیگه چراغ شارژر روشن نمیشه هارد هم که کلا نمیشه مشکل از هارد هستش یعنی هارد کلا نابود شده؟

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   به احتمال زیاد هارد خراب شده
   برای اطمینان از این کار شما می تونید هارد رو از لب تاب جدا کنید وبه صورت اکسترنال یا اینترنال به یک لب تاب دیگه متصل کنید

   ۰
   ۰
 35. دانیال says:

  سلام.من داشتم با لبتاپم کار میکردم که یه دفعه ای خاموش شد ودیگه روشن نمیشه.به شارژ هم میزنم اصلا هیچ علائمی از خودش نشون نمیده.نه چراغی نه صدایی نه هیچی.نمیدونین مشکلش چیه؟؟

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اگر کلا روشن نمیشه شارژر رو جدا کنید بدون اون هم چک کنید
   بعضی وقت ها روشن می شود اما تصویر ندارید بعضی از زمان ها هم روشن نمی شود اما گزینه اصلی در صورت روشن نشدن در صورت سالم بودن کابل شارژ می تونه مادر برد لب تاب شما باشه

   ۰
   ۰
 36. سحر says:

  لبتاب م روشن نمیشه.حتی چراغ مربوط به زمانی که به شارژر وصل میشد روشن نیست.فقط یکبار ی نور نارنجی از جایی که باید نو ابی میداد وقتی میزنم تو شارژ یا روشن ش میکمم اومد.دیگه هیچ

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   غالبا نیامدن تصویر لب تاب دو دلیل عمده دارد:
   ۱-خرابی چیپ گرافیک یا همان مادربرد
   ۲- خرابی در lcd
   که هر دودلیل می تونه باعث ندیدن تصویر بشه.اما باید دید لب تاب شما تصویر ندارد یا اصلا روشن نمی شود.اگر روشن نشه عمده دلیل مدار شارژ یا همان مادر برد شما ایراد داشته باشد.

   ۰
   ۰
  • ریحانه says:

   احتمالا سیم شارژر شما از جایی قطع شده است. با اهم متر خروجی ولتاژ آداپتور را چک کن حدود ۱۸ ولت. البته برای هر لپتاپی مقدارش فرق میکند.

   ۰
   ۰
 37. علیرضا says:

  سلام
  من لپتابم مدت زیادیه با برق مستقیم کار میکنه الان مشکلی که چند وقته درگیرشم اینه که تا وقتی به جریان برق وصل باشه بدون مشکل روشن و خاموش میشه اما همین که جریان برق قط میشه یا برق میره یا شارژر رو از لپتاب بیرون میارم وقتی روشن میکنم فقط چراغ لپتاب روشن میشه ولی نه فن روششن میشه نه صفحه لپتاب بالا میاد باید هفت هشت دفعه هی سیم رو بکشم بیرون دوباره جا بزنم تا روشن بشه بعدش تا دوباره از برق نکشم یا برق نره خوب و مرتب روشن و خاموش میشه باطری داخلی لپتابم عوضش کردم بازم مشکل حل نشد

  ۰
  ۰
  • ریحانه says:

   احتمالا رله بخش تغذیه معیوب شده است. قبل از هر کاری حتماً بایوس را به تنظیمات اولیه برگردون.

   ۰
   ۰
 38. رضا says:

  سلام خسته نباشید لپ تاپ من لنوو هستش یهو خاموش شد و دیگه روشن نشد باطری و شارژرش رو خارج کردم بعد یه ربع باطری رو وصل کردم روشن شد شارژر رو هم زدم علامت شارژ میاد ولی باطری شارژ نمیشه و لپتاپ با شارژر روشن نمیشه یه شارژر نو هم خریدم ولی باز همونطوریه فک کنم اشکال از مادربردش باشه پیشنهاد شما چیه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   پیشنهاد من بررسی توسط یک کارشناسه چون لب تاب باید باز و نحوه اتصال برق مشخص بشه خرابی این مربوط به کدام قسمت می باشد.

   ۰
   ۰
  • ریحانه says:

   احتمالا باطری اول ایراد داشته و ارور در حافظه مانده. بایوس را به حالت اولیه برگردون. لنوو یک دکمه کوچک ریز بغل لپتاپ داره. جهت وارد شدن به بایوس.

   ۰
   ۰
  • ریحانه says:

   بایوس را به تنظیمات اولیه برگردون. یک دکمه کوچک بغل لپتاپ هست با اون لپتاپ را روشن کن وارد تنظیمات بایوس میشه.

   ۰
   ۰
 39. مسعود says:

  با عرض سلام خدمت شما
  لپ تاپ من وقتی دکمه پاور رو میزنم چراغ دکمه پاور روشن میشه ولی لپ تاپ روشن نمیشه باید چند بار خاموش روشن کنم که روشن بشه، چند روزی هست که دیگه با خاموش روشن کردن دکمه پاور دیگه روشن نمیشه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   این لب تاب باید بررسی بشه و دیگه توسط شما نباید روشن بشه چون در بعضی از موارد باعث اسیب بیشتر به لب تاب می شود
   مدار شارژ فن چیپ و خیلی موارد دیگه دلیش هست.

   ۰
   ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بالا نیومدن لب تاب ممکنه دلیل خرابی هارد یا خرابی ویندوز باشه باید درتنظیمات لب تاب نگاه کنید که ایا هارد رو شناخته یا نه در صورت شناسایی نشدن ایراد مطمینا از خود هارده
   می تونید هارد رو هم از لب تاب جدا کنید وبه صورت اکسترنال به یک سیستم اتصال دهید و می تونید از اون راه هم فهمید که خود هارد خرابه یا مشکل از جای دیگه است.

   ۰
   ۰
 40. علی says:

  سلام خسته نباشید .من وقتی لبتاب به شارر بودرفتم بیرون دیدم لب تاب روشن نمیشه .بعد نه دکمه پاور روشن میشه نه هیچی روشن نمیشه صدای سوتی از داخل لبتاب میاد.بعد لبتاب چند روز گذاشتم خاموش باشه رفتم به شارز زدم دیم لبتاب روشن شد بعد گذاشتم شارز بشه دیدم دیدم همون اتفاق دوباره تکرار شد .به نظرتون مشکل از کجاست ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   صدا می تونه دلیله خود هارد باشه اما زیاد مطمین نیستم باید به صورت تخصصی بررسی بشه.

   ۰
   ۰
 41. ابراهیم says:

  سلام خسته نباشید
  لبتابم اوایل به یختی شارژ میشد و با چرخوندن سیم شارژر میتونستم شارژش کنم بعد از تمام شدن شارزش و خاموش شدنش هرکاری کردم شارژ نشد و با شارژرهای دیگه ایی هم که امتحان کردم درحد ۱ ثانیه روشن و بعد کلا خاموش میشه و اصلا شارژ نمیکنه انگار اصلا لبتاب اجازه نمیده برق وارد مدارش بشه علتش رو چی میدونید؟
  پیش تعمیرکار هم بردم نتونست درستش کنه

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   قطع و وصل شدن ناگهانی اصولا باعث نوسان به لب تاب و خرابی مادربرد و قطعاتی از لب تاب میشه
   اصولا اگر تعمیر کار شما متخصص باشه باید می تونست مشکل رو حل کنه اما بهر حال بهتره ارسال کنید شرکت بررسی کنیم بعد می تونیم دلیل خرابی رو خدمتتون بگم.

   ۱
   ۰
 42. مهدوی says:

  سلام وقت بخیر
  لب تاب اچ پی دارم چند وقت هست باتری کار نمی کرد ولی با برق مستقیم کار می کرد امروز وقتی روشن می کنم چراغی که نشان دهنده وصل به برق است خاموش میشه و با باتری روشن میشه ولی چون باتری خرابه سریع خاموش میشه به عبارت دیگر لب تاب با روشن شدن خودبخود برق مستقیم را از مدار خارج می کنه و از باتری استفاده می کند ممنون میشم راهنمائی کنید

  ۰
  ۰
 43. امیر آستانی says:

  با سلام
  من لب تاپ خود را روشن کردم صفحه مونیتور کاملا سفید است و هیچ اتفاق دیگری نمی افتد چند بار خاموش و روشن کردم و حتی باطری را تعویض کردم باز هم همینطور است . لطفا راهنمایی کنید .

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   دلیل این امر ازسه چیز خارج نیست
   یا خود LCD خراب است یا فلت متصل به LCD یا خود مادربرد
   بهر حال بهتره که این سیستم توسط یک کارشناس چک شود

   ۱
   ۰
 44. محمد says:

  سلام لب تاب من قبلا موقعی که شارژ داشت بدون شارژر هم روشن میموند الان فقط در صورتی که شارژر بهش وصل باشه روشن میمونه چه شارژر داشته باشه چه نه یعنی فقط یا شارژر میتونم باهاش کار کنم
  کسی میدونه مشکل کجاست؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   خب لب تاب شما در گذشته به علت سالم بودن باطری هنگامی که شارژر را قطع می کردین از باطری استفاده می شد اما در حال حاضر به علت خالی بودن و خراب شدن باطری فقط با برق مستقیم کار می کند.پس باطری خود را تعویض کنید.

   ۰
   ۰
 45. امیر says:

  سلام من یه لپ تاپ اچ پی به تازگی گرفتم
  امروز باهاش سر کلاس بودم بعد اومدم به هاب برق وصل کنم که یکهو لپ تاپ خاموش شد
  الان لپ تاپ چراغ هاش روشن نمیشه خودش هم همینطور
  فقط وقتی که دکمه پاور زده میشه شروع میکنه به داغ کردن
  ایراد از کجاست ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   یک سوال کلی هست که باید بررسی بشه مدار پاور مادر برد و خیلی چیز های دیگه هم دلیل این خرابی می تونه باشه لب تاب باید توسط یک کارشناس بررسی بشه.

   ۰
   ۰
 46. هستی says:

  سلام
  من شارژر لپ تاپم خراب شدن بود بعد از اینکه درستش کردم به لپ تاپ وصل کردم و بعد وقتی دکمه پاور رو زدم لوگوی سامسونگ اومد و بعدش دیگه روشن نشد میشه راهنماییم کنید ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ممکنه خرابی شارژر به خود لب تاب هم اسیب زده باشد بهتره لب تاب توسط یک کارشناس بررسی شود احتمالا مادربرد لب تاب اسیب دیده است.

   ۰
   ۰
 47. مریم says:

  سلام
  من لب تاب ایسوس مدل k45D دارم که پندوقت پیش دزد زد دوباره پیرا شده ولی دیگه روشن نمیشه.چند جا نشون دادم گفتن قطعه اش نیست.بنطر شما ایا میشه درس کرد یا نه بیخالش شم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید بررسی توسط یک کارشناس انجام بشه چه قطعه ای ازش خرابه که الان گفتن نیست اغلب قطعات توی بازار هست اما باید به صورت دقیق می گفتند چه قطعه ای خرابه.

   ۰
   ۰
 48. ﻛﻭﺛﺭ says:

  سلام
  من دیروز وقتی واستم لپ تاپ رو خاموش کنم هرکاری کردم نتونستم با دکمه پاور اونو خاموش کنم وبرای همین هم از قسمت ویندوز انو خاموش کردم.امروز که خواستم روشنش کنم دکمه پاور کار نمیکنه و صدای فن هم نمیاد.چراغ شارژ روشنه ولی لپ تاپ رو شن نمیشه.لپ تاپ رو هم پارسال فبل عید خریدم.امکانش هست آسیب جدی دیده باشه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید بررسی بشه از شارژر تا مادر برد ممکنه اسیب دیده باشه اینکه اسیب جدی دیده یا نه بدون بررسی امکان گفتنش نیست

   ۰
   ۰
 49. وحید says:

  سلام ، چند وقتهبعد از یه مدتی که لپ تاپو روشن میکنم چراغای کنارش روشن میشه و مشخصه که سیستم شروع به کار میکنه اما صفحه نمایش روشن نمیشه و وقتی که باطریو قطع و وصل کنم درست میشه.
  یعنی برا هر بار شروعبه کار مجبورم باطریو قطع و وصل کنم. مشکل سخت افزاریه به نظرتون یا بدم ویندوزشو عوض کنن؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید بررسی بشه ربطی به ویندوز نداره احتمال خرابی خود باطری هست قطع و وصل کردن باطری چندان کارساز نیست ممکنه اسیب به لب تاب بیشتر شود بهتره توسط یک کارشناس بررسی شود

   ۰
   ۰
 50. میلاد says:

  سلام اسم لب تاب من ایسوس است من وقتی می خواهم روشنش کنم چند بار اسم لب تابم را می آورد و همچین چیزی نوشته ای می آید: Preparing Automatic Repair لطفا لطفا لطفا جواب دهید.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   احتمال خرابی ویندوز هست که تقاضای repair می کنه
   البته خرابی خود هارد هم می تونه دلیل این ارور باشه

   ۰
   ۰
 51. Amir says:

  من لب تاب رو روشن میکنم چراغ کیبورد روشن میشه و چراغ دکمه پاور هم روشن میشه و صفحه اصلا روشن نمیشه خامهشه و صدای اروم تق و تق میده خیلی آرومم مشکل از کجا هست ؟؟؟

  ۰
  ۰
  • erfan says:

   سلام من هم همین مشکلی که amir داره رو دارم ولی بعضی وقت ها که دکمه رو نگه میدارم روشن میشه مشکل از چیه میشه راهنمایی کنید ؟ ممنون

   ۰
   ۰
   • erfan says:

    و اون تق تقی که داره مثل تپش قلبه وقتی هم دکمه پاور رو نگه میدارم چراغ پاور وقتی تق تق نداره روشن میشه و وقتی نداره روشن میشه یعنی مثلا اینجوری:تق تق -چراغ پاور -تق تق -چراغ پاور…….

    ۰
    ۰
  • erfan says:

   من هم مشکل amir رو دارم ولی بعضی وقتا که دکمه پاور رو نگه میدارم کامپیوتر روشن میشه

   ۰
   ۰
 52. فریبا says:

  سلام ببخشید داشتم با لپ تاپم کار میکردم بعد گذاشتم رو اسلیپ بعد یه ساعت رفتم دوباره کار کنم باهاش روشن نشد میزنم شارژ چراغ که مال شارژه رو لپ‌تاپ روشن‌نمیشه ولی چراغ خود شارژر روشن‌میشه و شارژر سالمه باطری هم‌درمیارم‌میزنم شارژ باز روشن‌نمیشه فقط وقتی میزنمش شارژ صدایی میده مشکلش چیه؟؟

  ۰
  ۰
 53. ثمین says:

  سلام روزتون بخیر
  من خواهرم داشت با لپ تاپ کار میکرد و موقع بستن درش یک طرف درش در اومد ولی نشکست و وقتی که درو گذاشتم جای اولش دیگه روشن نشد.به نظرتون اگه این کار هایی که گفتین رو انجام بدم روشن میشه؟

  ۰
  ۰
 54. محسن محسن پور says:

  سلام
  وقت بخیر
  برای روشن کردن اولیه لپ تاپ باید حتما شارژر وصل باشه ولی بعد آنکه سیستم بوت شد بدون نیاز به شارژر با بابرق باتری می تواند کار کند.
  همچنین اگر سیستم به stand by بره مجبورم چند لحظه شارژر را وصل کنم تا از stand by خارج بشه و بعدا دوباره می توانم شارژر را دربیاورم.
  لپ تاپم Fujitsu Ah531 هست.
  ممنون می شم راهنماییم کنید.

  ۰
  ۰
 55. رامی says:

  سلام ببخشید یعنی میگین اینکه لپتاب یهو خاموش میشه دیگه روشن نمیشه مشکل از پاوره چون من هم اینطوری شدم امروز میترسم سیپیو یا گرافیک سوخته باشه

  ۰
  ۰
 56. فراهانی says:

  سلام ببخشید ،من ی لپ تاپ امانت تک دستم هست ک گوشه سما راست آن شکسته وگوشه آن افتاده ولی دست من رسید نزدیک ۱۰،۱۲ بارروشن و استفاده شد ولی الان کلا خاموش شده و روشن نمی‌شود لطفا راهنماییم کنید چون امانت بوده و میترسم

  ۰
  ۰
 57. فراهانی says:

  سلام ببخشید ،من ی لپ تاپ امانت تو دستم هست ک گوشه سما راست آن شکسته وگوشه آن افتاده ولی دست من رسید نزدیک ۱۰،۱۲ بارروشن و استفاده شد ولی الان کلا خاموش شده و روشن نمی‌شود لطفا راهنماییم کنید چون امانت بوده و میترسم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   افتادن لپ تاپ باعث دو خرابی عمده در لپ تاپ خواهد شد خرابی های فیزیکالی مانند اسیب LCD یا قاب و غیره اما اسیب اصلی ضربه به هارد وارد می شود که باعث عدم دیتکت شدن لپ تاپ و موارد دیگه ای خواهد شد بهر حال این مشکل الان باید توسط یک متخصص بررسی شود و اسیب هایی که به لپ تاپ وارد شده بررسی واصلاح شود.

   ۰
   ۰
 58. مانی says:

  سلام لپ تاپ من در حالی که شارژر داره فقط با شارژر روشن میشه ولی وقتی روشن شد شارژر دربیاری خاموش نمیشه مشکل از چیه باتری؟

  ۰
  ۰
 59. goli says:

  سلام. من شارژر لپ تاپم رو که مستقیم به لپ تاپ بود از برق کشیدم، لپ تابم خاموش شد. و الان که میزنم روشن شه دکمع پاور فقط در حد چند وانیه روشن میشه و دوباره خاموش میشه. صدای رپشن شدن فن و چیزی نمیاد. ممکنه چه اتفاقاتی افتاده باشه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   کار شما باعث به وجود امدن نوسان در سیستم شما شده است و احتمالا خود مادربرد اسیب دیده است حتما باید لپ تاپ مخصوصا مادربرد ان توسط شرکت چک شود و اسیب وارده به علت نوسان مشخص شود

   ۰
   ۰
 60. ملیکا says:

  سلام خسته نباشید من وقتی که لبتابم رو روشن میکنم چراغ های پایین لبتاب روشن میشه صدای فن هم میاد فن روشن میشه اما صفحه لبتاب خاموشه و هیچی نشون نمیده باید صفحه لبتاب و عوض کنم کلا یا نه ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید بیارین بررسی کنم ممکنه هارد اسیب دیده باشه ممکنه خود مادربرد یا حتی LCD اما بدون بررسی اعلام دقیق خرابی ممکن نیست

   ۰
   ۰
 61. Kamran says:

  سلام خسته نباشید
  لپتاپ من ایسوس هست ظهر امروز که رفته بودم سراغش هیچ مشکلی نداشت و کار میکرد شارژش هم کامل بود.بعد از ظهر بود که دوباره رفتم سراغش و هر چی دکمه پاورش رو زدم روشن نشد حتی به شارژر هم متصلش کردم اما هیچ نوری ازش بیرون نمیومد که نشون بده لپتاپ درحال شارژه.هیچ صدا و نور و تصویر و علامتی ازش نیست.از سلامت شارژرش هم اطمینان دارم.میخواستم بدونم ایرادش چیه
  و اینکه این چند ماه اخیر باتریش زود تخلیه میشد

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   شما می تونید باطری رو جدا سپس بدون باطری هم چک کنید اما اگر از شارژر مطمین هستید می تونه مشکل از خود مادربرد شما باشه که باید توسط یک متخصص بررسی ودر صورت ممکن تعمیر شود

   ۰
   ۰
 62. امیررضا شکیبا says:

  سلام وقت بخیر.من فکر میکنم فن لپتابم سوخته چون چراغ شارژ روشن میشه ولی فن کار نمیکنه این اتفاق بعد از اینکه چندبار خاموش و روشن شد رخ داد چون چک کردم و دیدم مشکل از صفح نمایش و شارژر و… نیس و به احتمال زیاد فکر میکنم فن سوخته. هزینه تعویض فن سوخته با فن نو چقدر در میاد؟ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   شما خرابی رو حدسی تشخیص دادین همیشه روشن نشدن فن دلیل خرابی اون نیست ممکنه خود مادربرد مشکل داشته باشه و چون برقی برای سیستم تامین نمی کنه پس فن هم روشن نمی شود حالا اگر خرابی رو هم درست تشخیص داده باشین که ندادین مدل لپ تاپ و غیره هم در هزینه تاثیر داره
   تشخیص خرابی های لپ تاپ و کامپیوتر به همین راحتی و اسانی نیست

   ۰
   ۰
 63. ملیحه همتی says:

  سلام خسته نباشید
  من امروز با لپتاپم کار میکردم همه چیز درست بود
  امشب که اومدم دوباره کار کنم
  وقتی دکمه پاور رو میزنم در حد چند ثانیه روشن میشه بعد خاموش میشه اول فک کردم شارژ نداره به شارژر وصل کردم چراغ شارژر هم روشن شد
  بعد نیم ساعت که دوباره امتحان کردم مثل قبل بود
  دکمه پاور روشن میشه بعد چند ثانیه بدون اینکه هیچ اتفاقی بیفته خاموش میشه
  به نظر شما مشکل از چی هستش؟

  ۰
  ۰
 64. ناشناس says:

  سلام
  وقتی داشتم از لب تاپم استفاده میکردم خاموش شد بعدش زد working update
  داشت بروزرسانی میشید بعدش یه صفحه سیاه اوورد بعدش روی صفحه سیاه با موسم کلیک گردم و الان زده cleaning up بعدش الان ۰% و گفته لب تاپت رو خاموش نکن خیلی میترسم میشه کمکم کنید دارم از استرس گریه میکنم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   من دقیقا نمی دونم شما کدوم پروسه رو رفتین که به اینجا ختم شده اما در نهایت وقتی به پروسه clean رسیده و زمانشم طولانی هست این زیاد جالب نیست ممکنه این کا رو برای امحای کامل اطلاعات داره انجام می ده که اگر پروسه اون کار کامل بشه ممکنه اطلاعات برای همیشه غیر قابل بازیابی بشه

   ۰
   ۰
 65. هلیا says:

  سلام من لب تاپم وقتی باتری روش روشن نمیشه و وقتی میزنم به شارژ روشن میشه موقعی هم که روشن میشه باتری داره کاره میکنه حتی شارژ همه میشه ولی وقتی که باز شارژرم لبتاپم میکشم باز لب تاپم خاموش میشه
  وقتی باتری روش لبتاپم کار نمیکنه روش نمیش

  ۰
  ۲
 66. محسن says:

  سلام وقت بخیر، یه لپ تاپ hp مدل ۶c45 دارم که وقتی با برق مستقیم و بدون باتری ،روشنش می کنم دستگاه روشن میشه ولی صفحه نمایش سیاه هست و چیزی نشون نمیده ولی وقتی خاموشش می کنم و باتریش رو وصل می کنم و دوباره با باتری روشنش میکنم تصویرش میاد ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل از چی میتونه باشه… با سپاس

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   این می تونه از مادر برد لپ تاپ یا LCD باشه
   در بعضی از وقت ها LCD وقتی اسیب می بینه نمی تونه با ۱۹ ولت شارژر روشن بشه فقط توانایی روشن شدن با ۱۱ ولت باطری رو داره پس الان بزرگترین دلیل می تونه خود LCD باشه اما تا دقیق بررسی نشه دقیق نمیشه فهمید ایراد از کجا هست

   ۱
   ۰
 67. محسن says:

  در ادامه کامنت قبلی البته این نکته رو فراموش کردم بگم که برای ادامه روشن بودنش نیازی به باتری نداره و با همون وصل بودن به برق، روشن میمونه و کار می کنه و همه چیش درسته !!!!

  ۰
  ۰
 68. E says:

  سلام من لپ تاپ سونی ویو دارم
  چند سال باطریش رو در اوردم و با برق مستقیم کار میکنه
  الان چند ماه که برق میره یا خاموش میکنم برای روشن کردن مجدد وقتی دکمه پاور رو میزنم صفحه نمایش روشن نمیشه اما صدا روشن شدن مثل فن انگار میاد و باید در لپتاپ رو بخوابونم تا چند ساعت گرم بشه بعد وقتی گرم شد صفحه نمایش رو تا اگر برگردونم که تقریبا ۱۸۰ درجه باز بشه بعد از مدتی کوتاهی میبینم صفحه بایوس بالا میاد و سیستم کار میکنه مشکل از کجاست که باید داغ بشه تا کار کنه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   مسلما ایراد از خود مادربرد هست کار هایی که برای روشن کردن لپ تاپ انجام می دین فقط داره بیشتر به لپ تاپ اسیب وارد می کنه بهترین کار روشن نکردن و ارسال کردنه تا بررسی بشه وایراد رفع شود و این کار هایی که انجام می دین می تونه اسیب رو به لپ تاپ بیشتر بکنه

   ۰
   ۰
 69. هلیا says:

  سلام من لب تاپم وقتی باتری روش روشن نمیشه و وقتی میزنم روشن میشه موقعی هم که روشن میشه باتری داره کار می کن حتی روشنم میشه ولی وقتی که شارژره لب تاپم میکشم لب تاپم کاملا خاموش و هر چه دکمه پاور می زنم روشن نمیشه
  وقتی شارژر لب تاپم نزدم لب تاپم اصلا روشن نمیشه

  ۰
  ۰
 70. مرتضی says:

  سلام وقتتون بخیر
  وقتی لپ تاب رو مستقیم با برق آداپتور روشن میکنم گاهی اوقات لپ تاب اصلا روشن نمیشه، باید چند دقیقه به همون حالت بمونه یعنی متصل به برق و بعدش با یکبار قطع و وصل کردم برق لب تاب روشن میشه، مشکل این روشن نشدن چیه در این حالت باتری لپ تاب روش نیست؟
  در ضمن باتری لپ تاب مشکل داره یعنی وقتی روی لپ تاب باشه لپ تاب رو که روشن میکنم فقط چراغ های لپ تاب روشن میشه و دوباره لپ تاب خاموش میشه و همین طور مدارم روشن و خاموش میشه و باید باتری و برق شارژرو از لپ تاب جدا کنم و مستقیم بابرق روشنش کنم
  لطفا راهنماییم کنید خیلی ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   اصولا برقی که از طریق لپ تاپ تامین میشه با برقی که از طریق باطری تامین می شود متفاوت است مثلا در بعضی از مواقع خرابی LCD یا تصویر نیومدن در LCD می تونه خرابی خود LCD باشه اما مشتری به اشتباه تصور روشن نشدن لپ تاپ رو داره،اما در حالت شما به نظر می رسه عمده خرابی لپ تاپ شما مربوط به مادربرد لپ تاپ می باشد اما باید به صورت دقیق توسط کارشناس بررسی شود.

   ۰
   ۰
 71. محمد says:

  سلام ،خسته نباشید. اقای مهندس لطفا کامل بخوانید.
  من امروز لپتاپ ام موقعی که روشن بود ،یه علامت ضربدر اومد روی باتری و نوشت که باتری خالی است لطفا شارژر را وصل کنید، در صورتی که شارژر وصل بود ،هرچی با تنظیمات باتری و درایور ها مربوط، ور رفتم درست نشد ؛یکی دو ساعت هم روشن بود ،بعد از اینکه شارژر را درآوردم بعد از ۲۰ دقیقه کار کردن لپتاپ خاموش شد و ،الان هرچی دکمه پاور را می زنم روشن نمیشه ؛ شارژر هم به لپتاپ متصل هست اما روشن نمیشه ،چراغ پاور و چراغ باتری هم اصلا روشن نمیشه و هیچ صدایی هم از لپتاپ نمی آید.بدون اتصال شارژر هم‌امتحان کردم اما روشن نشد ،البته مدل لپتاب ایسوس x540 هست که برای خارج شدن باتری،لپتاپ باید باز بشه.

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ممکنه شارژر یا کابل های ارتباطی مشکل داشته باشد ابتدا سعی کنید از یک شارژر دیگه استفاده کنید اگر مشکل حل نشد پس ما می تونیم به خود مادربرد مشکوک شویم و بررسی خود مادربرد دیگه کار شما نیست باید بیارید کارشناس ما بررسی کنه و ودر صورت نیاز مادربرد تعمیر شود

   ۰
   ۰
 72. عباس says:

  سلام.بعد از مدت طولانی لب تاب را که روشن میکنم صفحه ویندوز بالا می آید ولی موقعی که میخواهی کار کنی موس قفل میشود و هیچ کاردیگری هم کار نمیکند بطوریکه باید با دکمه پاور خاموش کنم دفعه بعد هم که پاور را می زنم چراغش روشن میشود و صدایی هم می آید ولی روی صفحه چیزی نمایش نمیدهد.بعد چیست؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   می تونه نصب نادرست ویندوز یا از کار افتادن پورت های USB یا خرابی موس و غیره باشه بهتره توسط یک کارشناس بررسی شود

   ۰
   ۰
 73. ریما says:

  سلام وقت بخیر

  من لبتابم قبلا فنش با چراغش روشن میشد اما صفحه بالا نمیومد بعد ی نوشته ای میومد که میرفتم تاریخ و ساعت وارد میکردم روشن میشد. ی مدت نه کلا بدون باتری توی شارژ باهاش کار می‌کردم قبلا هم کارت گرافیکش عوض کردم
  الان فقط چراغش روشن میشه
  حتی دیگه صدای فنشم نمیاد مشکل از کجاست؟؟

  ۱
  ۰
 74. عرفان says:

  سلام لب تاپ من شارژ خالی بود زدم تو شارژ بعد شارژ روشن کردم بعد یه اعرور اومد بعد خاموش شد ولی چراخ ریز باتری و خاموش بودن لب تاپ روشن رنگ سفید هستش

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   امکان خرابی های زیادی مانند خرابی مادربرد و غیره است بررسی این مورد باید توسط یک متخصص انجام بشه

   ۰
   ۰
 75. ایمان says:

  سلام خسته نباشید من لی تابم بی شاژر با شاژر بی باتری با باتری هیچ عکس والعملی نشان نمی دهد وقتی روشنش می کنم یعنی فن نیز روشن نمی شود احتمال دارد سوخته باشد

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   احتمال خرابی خود مادربرد خرابی شارژ مشکل در مسیر پاور سیستم و مواردی دیگه می تونه باشه باید ارسال کنید کارشناس بررسی کنه حتی ممکنه با یک سرویس مشکل حل شود

   ۰
   ۰
 76. امیر says:

  سلام وقت بخیر لب تاب لنوو وقتی به شارژر وصل میشه چراغ شارژ روشن نمیشه و با باتری خودشم روشن نمیشه.چند بار دکمه پاور رو سی ثانیه نگه میداشتم و بعد با باتری روشن میشد.الان از اون طریق هم روشن نمیشه.راهنمایی بفرمایید تشکر .

  ۰
  ۰
 77. علی says:

  سلام آقای مهندس
  لپ تابمو وقتی روشن میکنم فقط برای ده ثانیه فن اش کار میکند و بعد خاموش میشود و صفحه همانطور سیاه است هیچی علایمی نداره اینگار خاموش است

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید بررسی بشه این خرابی ها عمدتا از خود مادربرد لپ تاپ می تونه باشه در بعضی از زمان ها هم با یک سرویس مشکل حل می شود اما بدون بررسی چیزی نمی تونم خدمتتون بگم

   ۰
   ۰
 78. Amir says:

  سلام لبتاب من ایسوس هستش من بعد از کارم خاموشش کردم و متعسفانه چند تا پوشه توی دسکتاب باز بود.من بعد از هاموش کردنش به شارژر وصلش کردم ولی شارژ نمیکرد و هیچ چراقی هم روشن نبود.سعی کردم روشنش کنم اما روشن نشد،الان برای لبتاب من دقیقاً چه اتفاقی افتاده؟

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   لپ تاپ باید بررسی بشه اما احتمالا مشکل از مادربرد هست نه خوده هارد اما این موارد چیزی نیست که من دقیقا خدمتتون بگم موارد زیادی می تونه خراب باشه

   ۱
   ۰
 79. وحید says:

  سلام لپتاپم اچ پی هستش بعد از روشن شدن پنجره taskeng.exe ظاهر شده بلافاصله خاموش میشه نمیدونم علت چیه میشه راهنمایی کنین ممنون

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   احتمالا مشکل شما در خود لپ تاپ هست و ممکنه خود مادربرد لپ تاپ به مشکل خورده باشد کاری قاعدتا از دست شما بر نمی اید باید ارسال کنید شرکت کارشناسان لپ تاپ بررسی کنند

   ۰
   ۰
 80. رضا says:

  سلام من لبتابم اولاش خیلی دیر مثلا به ۳ دیقه میکشید بعد روشن میشد الان انتی ویروس نصب کردم بعد حذف کردن نوشت ریستارت بعد ک ریستارتو زدم وسطش برق کشیده شد و لب تاب خاموش شد الان به ۳۰ دیقه هم میکشه اصلا روشن نمیشه سخت افزاره؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   احتمالا هارد خراب شده ممکنم هست قسمت های از لپ تاپ به مشکل خورده باشه بهر حال باید بیارید بررسی کنم

   ۰
   ۰
 81. Mry says:

  سلام وقت بخیر
  لپ تاپم بعد از آپدیت ویندوز دیگه بدون شارژر روشن نمیشه.هر چی پاور رو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته.۱۰۰درصدم شارژ داره ولی باید بزنم به شارژ تا بتونم روشنش کنم.وقتی روشن میشه شارژرو در میارم مشکلی نداره فقط برای روشن شدن مشکل داره.باتریشم مشکلی نداشت و فقط چند ماه استفاده شده..ممنون میشم راهنمایی کنین

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   در بعضی از وقت ها مشکل LCD می تونه باشه که برای تامین ولتاژ کافی نیاز به برق بیشتری دارد اما باید بررسی شود

   ۰
   ۰
 82. ari says:

  سلام خسته نباشید من حواسم نبود اشتباهی ای یو ایکس را به جا فلش وصل کردم بع جای جا خودش بعد سریع درش اوردم ولی یهو لبتاب خاموش شد و دیگم روشن نشد حتی چراغاش

  ۱
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ممکنه با این کار های شما خود هارد علاوه بر پاک شدن آسیب فیزیکی هم دیده باشد بهر حال باید الان بررسی شود دید آیا هارد در حال حاضر شناسایی می شود یا نه اگر شناسایی می شود باید با نرم افزار scan شود اما اگر در حال حاضر شناسایی نمی شود پس هارد دو مشکل دارد یک مشکل سخت افزاری یک مشکل پاک شدن بهر حال باید بررسی شود

   ۰
   ۰
 83. علی says:

  با سلام و خسته نباشید
  حدودا یه ساعت پیش لپتاپم رو روشن کردم و بعدش به اینترنت متصل شدم همه این کارا حدودا دو دیقه طول کشیدن بعدش که خواستم مرورگر رو باز کنم لپتاپم یه صدای تیک مانندی داد و بعدش کلا خاموش شد.الان هرچی پاورش رو میزنم یا به شارژ وصل میکنم اصلا علامتی نشون نمیده. از سلامت شارژرش مطمئنم ولی باتریش یه کم نسبت به قبل سریع تر خالی میشه
  و همینطور حدودا دو ماه پیش هم همچین اتفاقی افتاده بود ولی بعد از چند روز خودش درست شد ولی باتریش کلا خالی شده بود. اون موقع بردم تعمیرگاه گفتن مشکل از مادربرده و باید تعویض بشه ولی به خطر هزینه اش نتونستم بدمش تعمیر کنن ولی وقتی بردم خونه روز بعدش وصل کردم به شارژر و یه هو علامت شارژش روشن شد و بعدش دکمه پاور رو زدم و روشن شد و مثل قبل کار میکرد و هیچ مشکلی نداشت
  میخواستم بدونم مشکل همچنان از مادربردشه یا چیز دیگه ای هست؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بررسی این خرابی ها بدون بررسی لپ تاپ امکان پذیر نیست فقط شما الان یک گزارش از مراحل رو گفتید ممکنه مادربرد ممکنم هست در حال حاضر علاوه بر مادربرد به خود هارد هم آسیب وارد شده است بهر حال بهترین کار در همان موقع رفع اساسی مشکل بوده یا حداقل اگر در صورت عدم امکان هزینه روشن نکردن لپ تاپ تا رفع اساسی عیب لپ تاپ بوده

   ۰
   ۰
 84. ابراهیم says:

  سلام مهندس
  شارژ لبتابم تمام شد سپس خاموش شد
  بعد از اینکه به شارژر وصل کردم دیگه روشن نمیشه حتی چراغ شارژ لبتاب هم روشن نمیشه

  ۰
  ۰
 85. ارمین says:

  سلام خسته نباشید من لب نام رو روشن کردم دیدم دو تا چراغ اون پایین و چراغ پاور روشنه و کپی لوک هم داره چشمک میزنه چراغ
  فن هم با سرعت می چرخه ولی صفحه روشن نمیشه چیکار کنم

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   لپ تاپ باید توسط متخصص تعمیر کار لپ تاپ بررسی شود تا رفع ایراد شود این ایراد بدون بررسی نمیشه آیتم خرابی رو مشخص کرد

   ۰
   ۰
 86. H says:

  سلام لپ تاپم خود به خود روشن خاموش شد بعد وقتی خاموشش کردم دیگه روشن نمیشه ولی چراغ شارژش روشن میشه مشکل از چیه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   احتمال زیاد خود مادربرد مشکل پیدا کرده است اما بهتره شارژر آن هم چک شود که از اون مطمئن شویم اما به احتمال زیاد ایراد از خود مادربرد می باشد که باید توسط یک کارشناس چک شود

   ۰
   ۰
 87. بهار says:

  سلام وقتتون بخیر
  اینجا همه در مورد لپ تاپ سوال کرده بودن(طبیعتا) برای همین دودل بودم چیزی بپرسم یا نه
  من یه کامپیوتر دارم که چند وقت پیش موقع پخش فیلم هنگ کرد و به امید اینکه درست بشه از برق کشیدمش تا دوباره روشنش کنم ولی دیگه روشن نشد، چراغ دکمه ی پاور مانیتور روشن میشه ولی خودش بالا نمیاد ، کیس هم روشن میشه و صدای فن میاد اما بعد چند ثانیه خاموش میشه ، بعد دوباره کیس برای چند ثانیه روشن میشه و کار میکنه تا اینکه دوباره خاموش بشه و این قضیه تا وقتی کامپیوتر رو از برق بکشم ادامه داره.
  البته قبلا هم این اتفاق فکر میکنم براش افتاده بود متنها بعد چند وقت ( مثلا یادمه یه بار دوماه ) که دوباره امتحان میکردم کامپیوتر روشن میشد (اون موقع اصلا تعجب میکردم چرا بعد یه بار استفاده دیگه تا یه مدت روشن نمیشه، هنوزم برام سواله.)
  بنظرتون علت چی میتونه باشه؟

  ۰
  ۰
 88. زرپور says:

  سلام ببخشید من یه روز لبتابم رو روشن کردم خیلی دیر بالا اومد بعد از اینکه کارم باهاش تموم شد خاموشش کردم و زدمش شارژ فرداش روشن کردم چراغ روشن/خاموشش و باطریش روشن میشه اما از لبتاب هیچ صدایی نمیاد و روشن نمیشه علت این مشکل چیه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   ایراد خود مادربرد یا هارد می تونه باشه اما اگر کلا لپ تاپ توانایی روشن شدن نداره احتمال زیاد هارد سالم اما مشکل اصلی از مادربرد یا مدار شارژ می تونه باشه که باید توسط یک کارشناس دقیق بررسی بشه

   ۰
   ۰
 89. کمال says:

  سلام
  لپ تاپ من خاموش نمیشه و کلید پاور را نگه می دارم موقتی خاموش میشه انگار که هایبرنت هست . باطری را هم نمیتونم جدا کنم . چیکار کنم تا ریست بشه لا اقل ؟

  ۰
  ۰
 90. مشکات says:

  سلام
  لپتاپمو بردم پیش مهندس و هارد ssd بهش دادم تا جا بندازه جلوی من لپتاپو باز کرد هارد خود لپتاپو برداشت اینو گذاشت روشن نشد هارد قبلی رو هم گذاشت باز روشن نشد
  اصن هیچ دلیل منطقی نمیتونم پیدا کنم چرا باید اینطوری بشه وقتی لپتاپ سالمه
  نظر شما چیه ؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بدون بررسی نمی تونم چیزی خدمتتون بگم اما وقتی که لپ تاپ یا هارد خراب می شود دوستان می فرمایند تا دیشب هارد یا لپ تاپ درست کار می کرد امروز روشن کردیم بالا نیومد و غیره اما ممکنه لپ تاپ مشکل داشته و همون لحظه ایراد را نشون داده ممکنم هست باز کردن غیر اصولی باشه ‌دلایل دیگری که بدون بررسی نمی تونم نظری بدم

   ۰
   ۰
 91. حسن جلالی says:

  سلام من لپتاب توشیبا قدیمی دارم باتری هم ندارد یک بار صبح تا شب به برق بوده و الان روشن نمیشه مشکل چی هست

  ۱
  ۰
 92. حسین says:

  سلام آقای مهندس. من به خاطر اینکه قاب کف لپ تاپم که مادر بورد روش نصب میشه شکسته بود لپ تاپم را طبق فیلمی که از یوتیوب بود باز کردم و قاب و عوض کردم و بستم. الان موقع روشن کردن صدای فن میاد و چراغ هاش روشن میشه چند ثانیه. اما صفحه لپ تاپ روشن نمیشه و چند ثانیه بعد هم لپ تاپ خاموش میشه و همینطور خودش خود به خود روشن و خاموش میشه. انگار داره تلاش میکنه روشن بشه اما نمی تونه روشن بشه. به نظرتون مشکل از کدام قسمت هست؟ مادربورد یا پاور یا چی؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   مشکل باز کردن وسیله ای بوده که باید توسط یک کارشناس انجام شود نه یک انسان که برای بار اول با یک فیلم این کار رو انجام داده اغلب در فیلم های آموزشی همه چیز خیلی راحت بوده اما نتیجه چیزی هست که شما الان دچار اون شدید بیشتر دستکاری به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود باید لپ تاپ را به یک مرکز تخصصی یا کانون بازیابی ارسال کنید تا مشکل مشخص و حل شود و آسیب بیشتر به لپ تاپ وارد نشود

   ۰
   ۰
 93. علی says:

  سلام من اشتباهی دکمهdriver detailsرو زدم و لپ تابم خامو شد و روشن نمیشه لطفا کمکم کنید روشنش کنم

  ۰
  ۰
 94. اشکان says:

  سلام،وقتی رم جدید را به لپتاب وصل میکنم روشن نمیشه
  انواع رم هارو امتحان کردم اما جواب نداد
  مشکل چیه

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   بهتره این کار رو به یک متخصص ارجاع دهید تا از سالم بودن رم و مچ بودن رم با کامپیوتر شما اطمینان حاصل شود اگر لپ تاپ شما سالم باشد و واقعا مشکلی اصلی آن رم بوده و مشکلی دیگه نداشته باشه نباید مشکلی باشد

   ۰
   ۰
 95. محمد says:

  سلام ،لطفا بخونید تا آخر ،من ویندوزم رو می خواستم عوض کنم دفعه قبل توی برنامه ی Rufus یو اس بی بوتیبل درست کرده بودم و رو حالت mbr بود ولی فهمیدم لپ تاپم بایوس دارد نه EUFI خلاصه درست کردم مراحل نصب را داشتم انجام می دادم که ارور داد یه چند باری هم با دکمه ی پاور لپ تاپ رو خاموش و روشن کردم دفعه آخر که داشت ویندوز نصب می شد لپ تاپ خاموش شد و دیگه روشن نشد باتری و مابقی سالم اند ولی نه چراغ لپ تاپ روشن میشه نه خودش ،خواهشا راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   باید بررسی بشه اول باید هارد تون بررسی بشه اگر از بقیه قطعات مطمئن هستید هاردتون هم باید بررسی بشه می تونید هارد رو از لپ تاپ جدا کرده ودر یک سیستم دیگه هارد رو به عنوان هارد دوم متصل کنید اگر شناسایی نشد پس مطمئنا هاردتون مشکل داره

   ۰
   ۰
 96. Hana. says:

  سلام وقت بخیر
  من چند روز پیش با لپتاپم کار میکردم خاموشش کردم الان که اومدم روشنش کنم دکمه ی پاور رو که میزنم اصلا روشن نمیشه فن هم کار نمیکنه. شارژر رو وصل کردم احتمال دادم خالی باشه باتریش اما چراغ مربوط ب شارژرش روشن نشد با برق مستقیم هم کار نکرد.
  مشکل از چیه؟

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام
   مادربرد کابل شارژر و موارده دیگه که باید از نزدیک بررسی بشه بدون بررسی نمیشه که ایراد را مشخص کرد

   ۰
   ۰
 97. حامد says:

  سلام من لپتاپ ام چراغ های کیبورد روشن هست و فن هم کار میکنه اما صفحه اصلی روشن نمیشه و فن لپتاپ هم خاموش نمیشه و خود لپتاپ هم خاموش نمیشه لطفا جواب بدید

  ۰
  ۰
  • محمد نامدار says:

   سلام عزیز این مشکل باید توسط یک متخصص تعمیرات لپ تاپ حل شود باید لپ تاپ ابتدا باز شود سپس ایراد مشخص و در صورت قابل رفع بودن حل شود سوال شما مانند سوال از یک پزشک برای تشخیص دل درد بوده بدون بررسی بدون آزمایش و غیره این مشکلات حتما باید توسط یک متخصص تشخیص و رفع گردد

   ۰
   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *