به مرکز تعمیر هارد ایران خوش آمدید

تعمیرات تخصصی انواع هارد اکسترنال و اینترنال با تحویل فوری در تهران.برای شروع فرآیند بازیابی اطلاعات، اکنون تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی | ۰۲۱۶۶۴۷۹۵۸۰
 • پاسخگویی ۲۴ ساعته
 • مشاوره رایگان
 • برسی هارد بدون هزینه
 • دارای گواهینامه معتبر
 • حفظ محرمانگی اطلاعات

 تعمیرات هارد اینترنال

کانون بازیابی اطلاعات خدمات پیشرفته ای را برای بازیابی اطلاعات از هارد ارائه می کند.یکی از نکاتی که در تعمیر هارد باید به آن توجه کنیم برسی علت خرابی هارد است.به همین دلیل باید یک برسی همه‌جانبه از مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری هارد دیسک انجام دهیم، که می‌تواند همزمان یا جدا ازهم در یک هارد مشاهده شود.خرابی هارد علائمی دارد که اگر آن را برطرف نکنیم، می‎تواند باعث ازبین رفتن اطلاعات شود.

عدم شناسایی هارد

ممکن است دلایل متعددی وجود داشته باشد که چرا هارد اینترنال یا اکسترنال شما توسط سیستم ویندوز شناسایی نمی شود. بررسی کنید که آیا هارد دیسک شما در Disk Management قابل مشاهده است یا خیر. برای حل مشکل شناسایی نشدن هارد می توانید از راه حل های ارائه شده در این مطلب بهره مند شوید. اگر با این روش ها موفق نشدید، برای بازیابی اطلاعات از هارد دیسک با کانون بازیابی تماس بگیرید.

خرابی پلتر هارد

اگر سطح پلتر هارد دیسک خراشیده شود ، آسیب وارد شده جبران ناپذیر می باشد. حتی اگر تعویض هد هارد انجام شود ، هد جدید فورا آسیب می بیند. خرابی پلتر به آسانی از حلقه های مخدوش دورانی بر روی سطح پلتر و یا علائم خراشیدگی روی سطح پلتر قابل تشخیص می باشد.برای تعویض پلتر نیاز به یک محیط ایزوله به نام کلین روم نیاز است.به همین دلیل توصیه می کنیم هارد دیسک را درمنزل بازنکنید.

هارد دیسک نمی چرخد

موتور دوکی یا اسپیندل موتور (Spindle Motor) یکی از اجزاء الکترونیکی هارد دیسک است، که  وظیفۀ آن چرخاندن پلاتر درایو است. میانگین سرعت گردش پلاترهای درایو ۷۲۰۰ دور در دقیقه است. زمانیکه بلبرینگ های اسپیندل موتور هارد دیسک قفل می کند ( مثلا بر اثر شوک فیزیکی و ضربه خوردن ) درایو برای شناسایی اولیه تلاش می کند اما چون یاطاقان اسپیندل موتور قفل شده ، توانایی چرخاندن پلاتر را ندارد.

هارد بدسکتور دارد

برای فهم بهتر این مشکل باید بدانید که بدسکتور چیست.هنگامی که اتفاق برای هارد بیافتد، داده ها در آن بخش ها معمولا از بین می روند.بد سکتور فیزیکی هارد، همانطور که از اسمش پیداست ناشی از بروز مشکلات فیزکی و ضربه خوردن هارد است.بدسکتور فیزیکی بدترین نوع این مشکل است.به دلیل اینکه بازیابی اطلاعات هارد از این نوع هارد بسیار مشکل و احتیاج به یک کارشناس یا مرکز بازیابی دارید.

 قفل شدن اسپیندل موتور

موتور دوکی یا اسپیندل موتور) (Spindle Motor یکی از اجزاء الکترونیکی در درایو هارد دیسک است ، که  وظیفۀ آن چرخاندن پلاتر درایو است. میانگین سرعت گردش پلاترهای درایو ۷۲۰۰ دور در دقیقه است. زمانیکه بلبرینگ های اسپیندل موتور هارد دیسک قفل می کند ( مثلا بر اثر شوک فیزیکی و ضربه خوردن ) درایو برای شناسایی اولیه تلاش می کند اما چون یاطاقان اسپیندل موتور قفل شده ، توانایی چرخاندن پلاتر را ندارد. در برخی موارد ما در کانون بازیابی اطلاعات،  تعمیرات هارد دیسک  با استفاده از ابزار فوق تخصصی موتور هارد دیسک قفل اسپیندل موتور را در صورتیکه آسیب جدی نباشد ، برطرف نموده و اطلاعات شما را بازیابی می کنیم. در سایر موارد ، هارد دیسک بصورت اسمبل نشده باقی و برای تعویض موتور و یا انتقال پلاتر به هارد دیسک با هویت مشابه و اسمبل مجدد ( اصطلاحاً جراحی هارد دیسک ) اقدام می شود.

خرابی برد هارد دیسک

از ایرادات شایع انواع هارد دیسک خرابی برد می باشد که با در نظر نگرفتن برند هارد برای اغلب هارد ها به وجود می آیند . نوسان برق , اتصال به تلویزیون , بر عکس زدن پاور برد هارد شما را دچار آسیب می نماید لازم به ذکر است زمانی که هارد دیسک شما دچار سوختن برد می شود در بعضی از حالات به هارد دیسک شما هم آسیب وارد می نماید و هارد شما از نظر فیزیکی نیز دچار مشکل می شود اما کانون بازیابی اطلاعات با دارا بودن کاملترین آرشیو برد هارد دیسک در ایران مشکل عدم وجود را ندارد و برد هارد دیسک شما را با هر برند در دسترس دارد و در صورتی که با تعویض برد هارد متوجه شویم که به مدیای هارد شما نیز آسیب وارد شده است هارد شما را  در صورت اهمیت داشتن اطلاعات جراحی می نمائیم.

سیستم فایل خراب است

از نرم افزار بازیابی اطلاعات برای بازیابی اطلاعات از دست رفته به دلیل خرابی سیستم فایل ناشی از خاموش شدن نامناسب سیستم، آلودگی به ویروس و غیره استفاده کنید.

ازبین رفتن پارتیشن

خرابی پارتیشن معمولاً زمانی ایجاد می شود که در فرآیند بوت شدن، سیستم نتواند پارتیشنی را که حاوی داده های بوت است پیدا کند یا MBR خراب شود.نوسان برق , اتصال به تلویزیون , بر عکس زدن پاور هارد شما را دچار آسیب می نماید.

هارد RAW شده باشد

هنگامی که هارد ظرفیت واقعی خود را نمایش نمی دهد.این حالت هارد RAW نامیده می شود.برای رفع مشکل RAWشدن هارد مطلبی با همین عنوان در سایت قراردادیم. اگر با راه حل های ارائه شده، مشکل برطرف نشد با ما تماس بگیرید.

هارد ویروسی شده

باج‌افزارها یا همان ویروس های باج گیر با استفاده از خللی که در پارتیشن ایجاد می‌کنند باعث عدم دسترسی به اطلاعات هارد می شوند و از شما بابت دسترسی به هارد درخواست واریز وجه می کنند.در مطلبی با عنوان بازیابی اطلاعات هارد ویروسی شده به روش های مختلفی جهت ریکاوری هارد اشاره کرده ایم.

تعمیر انواع برندها و مدل های هارد، تخصص ماست


در تعمیر هارد، نقش برند بسیار پررنگ است؛  چرا شرکت های سازنده هارد ساختار یکسانی برای تولید هارد ندارند و باید از روش های خاصی برای تعمیرات هارد بهره گرفت.بازیابی اطلاعات از هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال مارک های معروف مانند: Western Digital®، Seagate®، Samsung®، Transcend®، Toshiba®، Lenovo®، LACIE®، و غیره را داریم.

WD تعمیر هارد وسترن

بازیابی اطلاعات با انواع رابط های هارد

SATA eSATA USB
PATA SAS SCSI
IDE Fiber Channel Firewire

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما در کانون بازیابی اطلاعات پاسخگوی سئوالات شما هستند

تعمیر هارد با در نظرگرفتن همه سناریوهای ممکن

در برخی از موارد برگرداندن اطلاعات پاک شده از هارد، به تخصص نیاز دارد. افتخار ما بازیابی ۱۰۰٪ اطلاعات از انواع هارد اینترنال و اکسترنال است. حتی در مواردی که ریکاوری هارد فرآیند پیچیده ای باشد.

هارد صدای کلیک می دهد

هد ظریف‌ترین بخش فیزیکی هارد است؛ که وظیفۀ آن خواندن و نوشتن اطلاعات روی پلتر  با استفاده از امواج مغناطیسی است.اگر هد آسیب ببیند، عملیات خواندن یا نوشتن اطلاعات روی پلتر مختل می شود و نتیجه آن عدم دسترسی به اطلاعات خواهد بود.یکی از نشانه های خرابی هد، بلند شدن صدای غیر عادی از هارد است.

هارد صدای تق تق می هد

اگر هد هارد شکسته شود، هنگام عملیات خواندن/نوشتن بر روی پلتر ،صدای خراشیدگی  ایجاد می کند.

صدای خراش پلاتر هارد دیسک

اگر هارد دیسک روی صفحه خود خط و خش داشته باشد و در حین عملیات خواندن/نوشتن، سر هارد دیسک با تماس با نواحی خراشیده صفحه شروع به تولید صدا می کند.

صدای گیر کردن هد هارد

وقتی هد هنگام خواندن/نوشتن اطلاعات در هر قسمتی روی پلتر متوقف می شود، صدای گیر کردنیجاد می شود. (هد توانایی بازگشت به جای اصلی خود را ندارد و  همچینی موتور اسپیندل نمی چرخد)

گرمای زیاد

بیشتر هارد دیسک ها، طوری طراحی شده‌اند که تحمل گرما در دمای ۵ تا ۵۰ درجه سانتیگراد را دارند، اما در این میان برخی از هارد دیسک‌های مدرن می توانند تا ۶۰ درجه سانتیگراد را نیز تحمل کنند. گرچه گرمای بیش از حد معمولاً آسیب جدی به هارد وارد نمی‌کند،اما در موارد مشابه ما شاهد از دست رفتن اطلاعات و خطاهای خواندن هستیم. نکته مهم اینست که کامپیوتر، لپ تاپ و یا هارد اکسترنال خود را همیشه در دمای متعال نگه دارید ، مخصوصاً در ماهای گرمِ سال. در موارد شدید ، گرما حتی می تواند باعث شود برد مدار الکترونیکی که کنترل تمام هارد دیسک را در اختیار دارد آسیب ببیند، بطوریکه  تعمیر هارد را با استفاده از نرم افزاری که برای کار انتخاب کرده اید غیرممکن سازد.

ممکن است هارد سوخته باشد

بدون تردید مهمترین بخش از اجزای الکترونیکی هارد، برد آن است.وقتی می گوییم هارد سوخته، منظورمان برد آن است.اگر این قطعه به هردلیلی به مشکل بخورد، نتیجه آن عدم شناسایی هارد توسط سیستم خواهدبود.وقتی برد هارد دیسک (pcb) معیوب شود.برای تعمیر آن از ۲ روش مرسوم استفاده می کنیم: ۱- از یک هارد قدیمی مشابه استفاده کرده و برد هارد معیوب را جابجا می‌کنیم. ۲-برد هارد را تعمیرکنیم.منظور از تعمیر تعویض قطعه ای به نام(ROM) است که روی هارد تعویض می‌شود.

خرابی ناشی از ضربه

یکی از دلایل متداول خرابی هد هارد دیسک ها که کارشناسان تعمیرات هارد ما با آن مواجه می شوند ، آسیب بر اثر ضربه می باشد. آسیب فیزیکی به هارد دیسک معمولا بر اثر پرتاب یا سقوط تصادفی یک درایو هارد دیسک اکسترنال ، یا لپ تاپ می باشد. این اتفاق باعث آسیب جدی به فرآیند پارک کردن هد هارد دیسک شده و مانع از برگشت هد به ناحیه پارکینگ می شود. در مواردی دیگر نیز وارد شدن شوک به هارد دیسک باعث بلند شدن هد از روی پلاتر و غیرممکن شدن فرآیند خواندن و نوشتن هارد دیسک می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر می‎‌توانید به صفحه تعمیر هارد ضربه خورده مراجعه کنید.

به پایان رسیدن عمر هارد

بر اساس طول عمر هارد دیسک، سیگنال خروجی از هد به قسمت الکترونیکی هارد دیسک کاهش می یابد. زمانیکه سیگنال بسیار ضعیف می شود ، درایو هارد دیسک توانایی خواندن و نوشتن خود را از دست می دهد که موجب عدم دسترسی به اطلاعات می شود.

پیام unallocated نمایش می‌دهد

درصورت مواجه با این مشکل ، ۲ راه پیش رویمان قراردارد:
 • اگر اطلاعات مهمی در هاردنداریم، می توان براحتی از گزینه Format برای پارتیشن بندی استفاده کرد.
 • اگر از قبل اطلاعات درهاردذخیره باشد، نباید از گزینه فرمت(Format) استفاده کنیم.در این صورت برای رکاوری به یک مرکز بازیابی مراجعه می کنیم.

بد افزارهای مخرب(باج‌افزارها)

باج‌افزارها یا همان ویروس های باج گیر با استفاده از خللی که در پارتیشن ایجاد می‌کنند باعث عدم دسترسی به اطلاعات هارد می شوند و از شما بابت دسترسی به هارد درخواست واریز وجه می کنند.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ای با عنوان باج افزار چیست را بخوانید.فعالیت این باج گیرها در دنیا به یک روش معمول اخاذی تبدیل شده است.اما با مشاهده این باج گیرها به هیچ وجه نباید مبلغی واریز شود و برای بازیابی هارد،باید به یک مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنیم.

بهترین نرم افزارهای تست سلامت هارد

برخی از نرم افزارهای سلامت هارد می تواند به شما در مورد طول عمر هارد و نیز رفع برخی از مشکلات نرم افزاری کمک کند. در ادامه به موثرترین انها اشاره می کنیم.

HDDScan نرم افزار کاربردی اسکن هارد

HDDScan نام نرم افزاری کاربردی و حرفه‌ای برای اسکن و گزارش‌گیری از وضعیت سلامت هارد درایو

HD Tune Pro| قوی‌ترین نرم افزار تست سلامت هارد

HD Tune Pro  نام یک نرم افزار جدید و قدرتمند با هدف تست سلامت هارد است.

HDD Regenerator | قوی ترین نرم افزار رفع بدسکتور هارد

HDD Regenerator نرم افزاری قدرتمند، برای باسازی و ریکاوری سکتورهای معیوب هارد، بدون از دست دادن

HDD Low Level Format | نرم افزار فرمت هارد بدون بازگشت

این برنامه برای فرمت اطلاعات از روی هارد و حافظه های جانبی است.با این نرم افزار

Disk Drill | قویترین نرم افزار ریکاوری هارد+لینک دانلود

Disk Drill نرم افزاری قدرتمند برای بازیابی فایل های پاک شده از انواع درایوها، مخصوص فلش

Recoverit | نرم افزار ریکاوری فایل های حذف شده

برای بازیابی عکس های حذف شده  از سطل زباله، می‌توانید با استفاده از  یک نرم افزار

هزینه بازیابی هارد چقدر است؟

محاسبه و برآرود هزینه ریکاوری اطلاعات پس از برسی و تست اولیه ارائه می شود.برای مشاهده قیمت ها و نحوه محاسبه، روی برآورد هزینه بازیابی اطلاعات کلیک کنید.

هارد فرمت شده هنگام اتصال یه گوشی یا TV

 • با ظرفیت ۱ ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • با ظرفیت ۲ ترابایت از ۱.۲ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۴ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۶ میلیون تومان

هاردی که شناسایی نمی شود

 • با ظرفیت  کمتر از ۱ ترابایت  ۵۰۰ هزار تومان
 • با ظرفیت ۱ ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • با ظرفیت ۲ ترابایت از ۱.۴ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۷ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۲ میلیون تومان

هارد سوخته است یا برق داخل هارد نمی رود

 • با ظرفیت ۱ ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • با ظرفیت ۲ ترابایت از ۱.۲ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۴ میلیون تومان
 • ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۶ میلیون تومان

پر تکرار ترین سئوالات

به سئوالات شما در مورد هزینه، نحوه بازیابی و امنیت داده ها در حد توانمان پاسخ داده ایم.

هزینه ریکاوری هارد با توجه به برند، میران آسیب، ظرفبت هارد و  همچنین زمان تحویل متفاوت است. برای تعمیرات جزئی هارد هزینه ای بین ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان  و برای خرابی های بزرگتر بین ۱ تا ۳ میلیون تومان دریافت خواهد شد.

بله، قبل از شروع پروسه بازیابی اطلاعات، همکاران ما با شما تماس گرفته و هزینه دقیق را اعلام خواهند کرد.در صورت رضایت شما از قیمت ریکاوری، فرایند بازیابی شروع خواهد شد.در غیر این صورت هارد شما مرجوع میشود.

دربیشتر موارد خیر. میزان داده های بازیابی شده بر قیمت تأثیری ندارد. قیمت با میزان آسیب، قطعات مورد نیاز، زمان صرف شده و میزان پیچیدگی برای بازیابی داده ها لحاظ می شود.

خط‌ مشی ما در کانون بازیابی دریافت هزینه پس از تکمیل فرایند بازیابی اطلاعات است. قبل از ارسال هارد یا تحویل آن مبلغ از شما دریافت خواهد شد.برای شروع فرآیند بازیابی نیازی به ارائه جزئیات پرداخت ندارید.

در صورتی که به هردلیلی اطلاعات شما را بازیابی نشود، هزینه‌ای برای زمان صرف شذه و تجهیزات بکاررفته از شما دریافت نمی‌کنیم.

زمان تحویل قطعه در کانون بازیابی مبتنی بر سه روش زیر است:

اورژانسی- فوری: زمان بازیابی و تحویل هارد در این حالت، کمتر از ۳ ساعت خواهد بود.

استاندارد: ۲-۵ روز کاری.روز های تعطیل محاسبه نمی شود.

سلب مسئولیت: زمان بازیابی را نمی توان بصورت دقیق اعلام کرد. عوامل متعددی ممکن است بر زمان لازم برای فرآیند بازیابی کامل اطلاعات تأثیر بگذارد، از جمله: پیچیدگی بازیابی، موارد پیش بینی نشده.

بسته به ظرفیت داده های بازیابی شده دارد.اطلاعات شما باتوجه به ظرفیت آن روی یک فلش یا هارد اکسترنال ریخته میشود.

شرکت کانون بازیابی اطلاعات از اعضای اتحادیه است. همچنی سایت ما دارای نماد اعتماد است.یعنی اینکه در صروت بروز تخلف حق شکایت مشتریان محفوظ است. بنابراین اطلاعات شما امن و محرمانه نگه داری می شوند.

با افتخار نرخ بازیابی موفق ۹۶ درصدی در هارد به نام شرکت ما ثبت شده است.

بله. زمانیکه که بازیابی به تکنسین نیاز داشته باشد،  هارد دیسک را به صورت فیزیکی باز کنند.فرایند بازکردن هارد و تعمیر آن همگی در کلین روم است

در بیشتر مواردهاردی که توسط مشتری قبلا بازشده به سختی تعمیر شده و احتمال ریکاوری آن وجود ندارد یا بسیار مشکل است.بنابراین توصیه می‌کنیم از بازکردن هارد برای تعمیر یا تعویض خودداری کنید.

بله.برای تعمیر هارد ضربه خورده به کلین روم نیاز است و بدون آن امکان بازیابی و تعمیرهارد وجود ندارد.این تجهیزات در کانون بازیابی اطلاعات وجود دارد.

برخی از هارد درایوهای معیوب بعد از تعمیر امکان ریکاوری نداشته و فقط می توان اطلاعات جدیدی روی آن ریخت.همچنین برخی از هارد دیسک ها هم فقط ریکاوری شده و قابلیت تعمیر ندارند.

باتوجه به نوع خرابی هارد دریافت هزینه متفاوت خواهد بود.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ای که در باره هزینه تعمیر هارد نوشته شده را مطالعه بفرمایید.

۱۶۶ دیدگاه برای “تعمیر هارد
  • محمد نامدار گفته:

   سلام به آدرسی که در قسمت تماس با هست ارسال کنید و یا با شماره های موجود درسایت تماس بگیرید راهنماییتون میکنن

 1. قزوینه گفته:

  سلام
  دوست عزیز من یه هارد ۲۵۰ سیگیت دارم که به مرور زمان شروع به کند شدن کرد ؛ بعضی اوقات ویندوز لود نمیشد تا اینکه کلا از کار افتاد و دیگه شناسایی نمیشه ، بنظر شما امکان راه اندازی هارد یا بکاپ گیری از هارد وجود داره ؟
  ممنون از سایت خوب و اطلاعات کاملتون?

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بله باید ارسال کنید شرکت برای بازیابی .اغلب هارد های که قرار است در اینده دچار مشکل شود قبل از از کار افتادن کامل به ما الارمهایی نشان می دهد قطع و وصل شدن کند شدن و غیره بهر حال هارد شما قابل تعمیر نیست فقط در صورت لزوم می توان اطلاعات ان را نجات داد.

 2. جابر عسگری گفته:

  سلام خسته نباشید من پاک کردن و پارتیشن بندی هارد(WD) لپ تاپ(Lenovo g510) برا یکی رو انجام دادم و مدتی بعد از نصب ویندوز ارور Windows detected a hard disk problem اومد که با برنامه تعمیر بد سکتور رفع موقت شد ولی بعد از یه مدتی دوباره سرکله اش پیدا میشه هارد رو هم چندین بار فرمت و پارتیشن بندی کردم و خیلی کارهای نرم افزاری روش انجام دادم ولی فایده نکرد میخواستم ببینم تعمیر سخت افزاری لازمه روش انجام بشه یا باید هارد عوضش کنم

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید بررسی کنم.اصولا فرمت هارد چندان به عملکرد بهتر هارد کمک نمی کند اون فقط ادرس دیتا رو از روی هارد پاک می کند.اصولا در این مواقع باید در صورت ممکن اطلاعات رو از هارد خارج کنید و هارد رو برای یک مرکز معتبر جهت تعمیر اساسی ارسال کنید که اگر هارد فضای خراب یا هد خرابی دارد برای همیشه از روی هارد حذف شود.شما اصولا مشکل رو موقت حل می کنید سپس بعد از استفاده از هارد دوباره بعد از رسیدن به مناطق خراب هارد مجدد دچار مشکل می شود

 3. امید گفته:

  سلام و عرض ادب
  متاسفانه بنده هارد را در شرایط غیر ایزوله باز کردم.هارد بنده از نوع hdd لپ تاپی است.
  به نظر شما آیا این هارد قابل تعمیر خواهید بود؟؟
  شایان ذکر است هارد به صورت اکسترنال و با رابط های موجود در بازار استفاده میشد.
  ممنون میشم کمک کنید
  سپاس فراوان

 4. سیه چهره ناصر گفته:

  با سلام
  هارد اکسترنال WD My password !T دارم به کامپیوتر وصل می کنم صفحه فقل میاد البته نسبت به قبل با تاخیر و بعدش با تاخیری تمام درایوها میاد ولی داریو پیغام غیرقابل دستیبابی رو میزنه هیچکاری نمی تونم بکنم لطفا راهنمایی بفرمایید

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اغلب هارد ها با خرابی نرم افزاری(لاجیکال) یا سخت افزاری(فیزیکال) ابتدا کند شده، ولی بعد از مدتی کلا از کار افتاده و دیگه دیتکت نخواهد شد اگر دسترسی به اطلاعات دارید، باید اطلاعات را استخراج در غیر این صورت نباید بیشتر به هارد فشار بیارین و ارسال کنید شرکت برای بازیابی اطلاعات.

 5. Sooren گفته:

  سلام خسته نباشید
  هارد بنده قسمتی که در آن سيم ساتا جای میخورد کمی کج شده است
  یعنی محل جای گیری کابل ساتا همون زردا که کابل داخلشون می ره یکی دوتاشون فقط کج شدن دچار مشکل نيستند یکی از فامیل هایمان گفت با موچین میشه سر جایش آورد آیا راست است و آیا این کار عمریست ممنون میشم جواب دهيد

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   بنده در موارد غیر کارشناسی و غیر تخصصی نظر نمی توانم بدم
   هارد محل ذخیر اطلاعات انسان که در بعضی از موارد با از دست رفتن ان ممکنه انسان چه از نظر مالی و چه از نظر معنوی ضرر های زیادی کند پس لطفا در موارد شبیه این از دست کاری فیزیکی خودداری ودر صورت نیاز این امر را به افراد متخصص محول کنید

 6. Erkan kaya گفته:

  سلام آقا من هارد کامپیوترم مشکل دارد و شناسایی نمیکند و من میخواهم اطلاعاتم را ازش بردارم آیا امکان دارد لطفا چون اطلاعاتم‌برام‌خیلی مهم هست

  • محمد نامدار گفته:

   سلام بله امکانش هست اما قبلش چن تا سئوال دارم :
   ۱-ایا می خواین خودتون کار انجام بدین ؟
   ۲-ایا می خواین ارسال کنید جایی ریکاوری کنند؟
   ۳-چه اتفاقی برای هاردتون پیش اومده ؟
   ودر نهایت چه کمکی از دست من بر میاد سوالتون خیلی کلی هست.

 7. حسن گفته:

  سلام جناب خسته نباشید . سیستم من موقع ستاپ و بالا اومدن ارور smart hard disk و hard disk problem
  رو میده و وقتی هم که سیستم بالا میاد خیلی خیلی کنده و هنگ میکنه و جدیدا هم خودش خودشو ریست میکنه . درحالی که اینکه بیشتر فضای سیستم خالیه و نرم افزار سنگین هم اجرا نمیکنم بنده . خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

  • محمد نامدار گفته:

   سلام هارد شما دچار مشکل شده وارور اسمارت به همین دلیل سریع اطلاعات رو خارج کنید. هارد شما به هیچ عنوان امن نیست.
   خرابی هارد ربطی به خالی یا پر بودن هارد نداشته هارد شما در چند روز اینده دیگه به احتمال بالغ بر ۹۰ درصد دیگه بالا نخواهد امد
   درصورت خارج کردن اطلاعات هارد رو برای تعمیر می تونید ارسال کنید.اما اگر برای خارج کردن اطلاعات هم به مشکل خوردین به هارد زیاد فشار نیارین که اول ریکاوری بعد تعمیر بشه

 8. آرش گفته:

  سلام خسته نباشید.ممنون از توضیحاتتون.من یک هارد اکسترنال ۵۰۰ سونی دارم.پورت usb3 خراب شده و وقتی سیم بهش وصل میکنم لق میزنه و توسط کامپیور شناسایی نمیشه ،قابل تعمیر هست؟

 9. mahdi گفته:

  سلام استاد خسته نباشید.
  من یه مدت وقتی هارد رو به کامپیوتر یا دستگاه دیجیتال وصل میکردم تند تند قطع وصل می شد<بعد چند مدت دیگه اطلاعات هارد رفت و
  هد هارد میره روی دیسک و دوباره برمیگرده سرجاش همین روند پیش میره و هد هارد سر جاش نمیمونه.
  ((هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710 ظرفیت ۱ ترابایت))
  ۱_مشکل سخت افزایه یا نرم افزاری؟
  ۲_اطلاعات رفته شده بر میگرده!؟
  ممنون از اطلاعات جامع و مفیدتون.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اصولا صدا از هارد چیز خوبی نست نشان از مشکلات سخت افزاری است اما مطلق نمیشه گفت
   اما بهر حال اطلاعات جایی نمیره تو مکان خودش هست اما در نهایت خرابی فیزیکالی که عمده ان هد است باعث عدم دسترسی به اطلاعات می شود که در نهایت نیاز به جراحی وتعویض هد ودر نهایت ریکاوری اطلاعات در هارد دیگر hsj.

 10. پیمان گفته:

  سلام وقتی لپ تاپ روشن میشه هیچ اطلاعاتی رو نمیاره و وقتی وارد تنظیمات میشم فقط اسم هارد رو میاره و حجم رو میزنه صفر

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   هارد شما یا احتمالا فقط در حال حاضر برد ان را دیتکت می کند و اون اطلاعات مربوط به برد هارد شما می باشد
   یا احتمالا هارد شما الان دچار مشکل فریم ویر یا افت ظرفیت شده است در نهایت باید بررسی کنید که ایا هارد شما در disk managment بالا می اید یا نه
   شناسایی هارد در این مد نشان از سالم بودن حداقل قسمتی از هارد می باشد

 11. علیرضا فراهانی گفته:

  سلام من تعداد زیادی هارد لپ تاپ معیوب دارم دنبال جایی هستم که با هزینه مناسب برام تعمیرشون کنن ایرادات هاردها عمدتا ۴ دسته اند ۱-صدای اضافی ۲-دیتکت نشدن بدون صدای اضافه ۳-نشان دادن ظرفیت ۲ترا برای هارد ۵۰۰ ۴-بدسکتور
  خواستم ببینم میتونم از شما کمک بگیرم ؟؟؟ تعداد هاردها حدود ۵۵۰ عدد می باشد
  ممنون میشم اگه کمکم کنید

 12. ثنایی گفته:

  سلام، هارد اکسترنالم به گوشی وصل بود که یهو هنگ کرد و دیگه باز نشد بعدش که دوباره به گوشی وصل می کنم چراغش روشن میشه و صدایی هم برای چند ثانیه میده
  و قطع میشه ولی هارد باز نمیشه، آیا هارد تعمیر میشه و اطلاعاتش قابل بازیابی است؟
  متشکرم

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   روشن بودن چراغ دلیل به سلامت یا خاموش بودن آن دلیل عدم سلامت هارد نیست. اگر بعد از چند ثانیه صدا و قطع صدا همراه با خاموشی هارد باشد علت به احتمال زیاد خرابی فیزیکالی یا هد هارد است
   اغلب هاردها قابل ریکاوری هستند اما هاردهایی که صدا می دهند قابل تعمیر نیستند

 13. حسن گفته:

  سلام خسته نباشید
  سیستم من بعضی وقت ها صدای بیب میده بعد ویندوز چند ثانیه کار نمیکنه چند بار انجام میده تا کلا سیستم میپره وقتی هم بالا می یاد اولش کلی نوشته میاد که ۱۰ دقیقه طول میکشه نوشته ها تمام بشه تا ویندوز بالا بیاد
  ایرادش از هارد میتوانه باشه
  ممنون

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر این صداها از هارد میاد باید برای تعمیر و ریکاوری هارد تون لطفا با مرکز تعمیر هارد مون تماس بگیرید تا برسی بشه.در مورد نوشته ها اگه منظورتون صفحه ابیه به احتمال زیاد از هاردتون می تونه باشه.علتش هم ممکنه نوسان برق باشه.

 14. محمد حسین گفته:

  سلام خسته نباشید
  من مدتی که ویندوز کامپیتور ام پریده و هر جا میبرم که برا کامپیوتر ام ویندوز نصب کنن میگن ک نمیشه هارد ات مشکل داره
  میخواستم بدونم هارد من قابل تعمیر هستش؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام.باید مشخصات دقیق تری از هاردتون بدید.برای برسی بیشتر می تونید با کارشناسامون تماس بگیرید و یا هارد رو برامون ارسال کنید.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام.اگه منظورتون اینه که هارد شناسایی نمیشه می تونه دلایل مختلفی داشته باشه.باید برسی بشه که مشکل هارد شما چیه.هارد شما کلا روشن نمیشه یا صدای غیر عادی داره.لطفا توضیح بدید یا برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.ممنون

 15. حسین گفته:

  سلام.من یه دونه هارد اکسترنال ادیتا دوترابایت دارم که موقعی که وصلش کردم به گوشی به درستی کار میکرد اما چند بار پشت سر هم به خاطر لقی که کابلش داشت تکون خورد و خاموش و روشن شدو بعد از اون دیگه هارد رو نخوند.الان که وصلش میکنم چراغ ابی هارد روشن میشه که به معنی درستی هارد هست اما اصلا توسط گوشی و لپتاپ خونده نمیشه.البته لپتاپ و گوشی تشخیص میدن که یه چیزی بهشون وصل شده ولی نمیخوننش چراغ هارد هم که روشن میشه که وصل شده ولی بالا نمیاد.ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)