تخمین هزینه ریکاوری اطلاعات پس از برسی و تست اولیه درایو (هارد،رم،فلش،مموری و ..) تعیین می شود. همچنین دریافت هزینه پس از اتمام کار است.

اما قبل از اجرای مراحل بازیابی اطلاعات ،مشتری از مقدار دقیق هزینه ریکاوری اطلاعات مطلع خواهد شد.این هزینه شامل تمام  فرایندی است که روی درایو صورت می گیرد.

برآورد هزینه بازیابی اطلاعات

هزینه ریکاوری اطلاعات به عوامل مختلفی وابسته است. انچه که در مراکز بازیابی، معیار هزینه بازیابی قرار میگیرد، از ۳ حالت خارج نیست:

حالت اول: مشکل هارد برسی و میزان خسارت وارد شده به هارد،تعیین و به مشتری اعلام می‌شود.

حالت دوم: مقدار حجم اطلاعات، مبنای محاسبه قیمت قرار می‌گیرد.(مقدار گیگ بیشتر=هزینه بیشتر)

حالت سوم: متاسفانه در این حالت براساس میزان نگرانی مشتری به دلیل حساسیت و ارزش اطلاعات قیمت بازیابی محاسبه می‌شود.(مشتریانی که عکس های خانوادگی یا شرکت هایی که اطلاعات ارزشمندی دارند)

مشتریانی عزیز می خواهند بدانند که تعرفه خدمات ریکاوری انواع هارد(فلش مموری،دوربین دیجیتال،دوربین مداربسته )چه قدر میشود؛ به همین دلیل اصرار دارند قیمت دقیق توسط کارشناسان مشخص شود.

تعرفه خدمات ریکاوری چطور محاسبه می شود؟

تعیین قیمت در حرفه بازیابی اطلاعات از جهاتی شبیه به ویزیت مریض توسط دکتر برای تشخیص بیماریست. بدون تشخیص درست از ایراد هارد،نمی‌توان قیمت را اعلام کنیم. در کانون بازیابی اطلاعات تشخصی خرابی هارد به صورت کاملا رایگان انجام می شود.به شرط انکه هارد باز نشده باشد(توسط مشتری یا شرکت های دیگر).در ادامه با توجه به نوع خرابی قیمت به شرح زیر تعیین می شود:

اطلاعات هارد بدلیل ویروسی شدن پاک شده است  ( باج افزار یا باجگیر جزو این مورد محاسبه نمی گردد)

 • هزینه ها برای هارد های کمتر از ۱ ترابایت از ۴۰۰ هزار تومان
 • هارد های ۱ ترابایت با مشکل ویروسی شدن از ۵۰۰ میلیون تومان
 • قیمت ریکاوری هارد ویروسی شده با ظرفیت 2 ترابایت از ۱ میلیون تومان
 • هزینه ریکاوری اطلاعات هارد ویروسی شده با ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۵ میلیون
 • قیمت بازیابی اطلاعات هارد ویروسی شده با ظرفیت ۴ ترابایت از 2.6 میلیون محاسبه می گردد.

 هارد فرمت شده است (هزینه هارد فرمت شده که به گوشی و یا تلویزیون وصل شده است)

 • هزینه ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده بعد از اتصال به گوشی یا تی وی با ظرفیت ۱ ترابایت از 1.3 میلیون تومان
 • قیمت بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده یا پیغام فرمت می دهد با ظرفیت ۲ ترابایت از 1.5 میلیون
 • هزینه ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده با ظرفیت ۳ ترابایت از 1.7 میلیون
 • هزینه بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده بعد از اتصال به تلویزیون یا گوشی موبایل ۴ ترابایت از 2.5 میلیون محاسبه می گردد.

هزینه ریکاوری هارد :

 • هزینه بازیابی اطلاعات هارد که دیتکت نمی شود و شناسایی ندارد هارد های کمتر از ۱ ترابایت از 1.6 میلیون تومان
 • قیمت ریکاوری هارد ۱ ترابایت که دیتکت نمی شود  از ۱ میلیون تومان
 • هزینه ریکاوری دیتای هارد که شناسایی نمیشود ۲ ترابایت از ۱.۵ میلیون تومان
 • هزینه ریکاوری اطلاعات هارد که توسط سیستم شناسایی نمی شود با ظرفیت ۳ ترابایت از .۶ میلیون
 • هزینه بازیابی اطلاعات هارد ۴ ترابایت از 2.8 میلیون محاسبه می گردد.

هارد سوخته است یا برق داخل هارد نمی رود و هارد خاموش است

 • هزینه ریکاوری هارد سوخته با ظرفیت کمتر از 1 ترابایت از ۱ تومان
 • قیمت بازیابی هارد خاموش ۱ ترابایت از 1.5 میلیون تومان
 • هزینه بازیابی اطلاعات هارد سوخته ۲ ترابایت از 1.6 میلیون تومان
 • هزینه ریکاوری اطلاعات هارد سوخته که توسط سیستم شناسایی نمی شود با ظرفیت ۳ ترابایت از ۱.۵ میلیون
 • هزینه بازیابی اطلاعات هارد سوخته با ظرفیت ۴ ترابایت از 2.8 میلیون محاسبه می گردد.

مبنای محاسبه و تخمین قیمت ریکاوری هارد

هنگام دریافت هارد در «کانون بازیابی اطلاعات» پس از برسی هارد، ایرادات آن به مشتری اعلام می‌شود. اما این تازه شروع کاراست،باید توجه داشت که همیشه امکان تعیین تمامی ایرادات در زمان کوتاه وجود ندارد. چرا که ممکن است برای تشخیص دقیق خرابی قطعه،لازم باشد چند ساعت با دستگاههای تعمیر هارد آنالیز شود.

 • تشخیص سالم بودن هارد : گاهی اوقات هارد سالم است و مشتری بدون دلیل به ما مراجعه کرده است.به عنوان مثال در برخی موارد که هارد توسط سیستم شناسایی نمی شود، ایراد از هارددیسک نیست بلکه از کامپیوتر یا لپ‌تاپی است که هارد آن وصل است.
 • خرابی هد ها و یا قطعات داخلی: گاهی لازم است مشتری در اسرع وقت دریابد که انجام تعمیر و یا بازیابی اطلاعات هارد او کار ساده ای نمیباشد و یا زمان بر است و همچنین نیازمند قطعات و یا هارد مشابه است.
 • قیمت اولیه بازیابی اطلاعات هارد: گاهی مشتری به این فکر است که قیمت بازیابی اطلاعات هارد او مثلا فقط ۱۰۰ هزار تومان است و اصلا ارزش اطلاعات او بیش از این نباشد. پس لازم است در بدو ورود او بداند که ممکن است مثلا قیمت بازیابی اطلاعات هارد ایشان از حداقل ۲۰۰ هزار تومان شروع شود. شاید بهتر باشد او به دنبال راه ساده تری برای بازیابی اطلاعاتش باشد و اصلا” ممکن است با صرف کمی زمان دوباره آنها را خودش بسازد.
 • دریافت اطلاعات کامل از مشتری: در تمامی پروژه های بازیابی اطلاعات لازم است که پس از تست اولیه مشتری تمامی دانسته های خود در مورد چگونگی پیدایش خرابی را به تکنسین ما توضیح دهد تا روشی بهتر ، سریع تر و ارزان تر برای بازیابی اطلاعات در نظر گرفته شود.
 • تشریح مراحل بازیابی اطلاعات و روشن کردن ذهن مشتری: لازم است که برای مشتری توضیح داده شود که ایراد قطعه ایشان چیست. شاید مشتری قصد تمیر و یا بازیابی اطلاعات را نداشته باشد و شاید خود ایشان راه هایی را برای رفع ایراد بلد باشند.
 • تست رایگان در زمان ورود هارد:شاید مشتری فقط بخواهد بداند که مشکل از کجا پیش آمده است. در کانون بازیابی اطلاعات بدون دریافت مبلغی برای تست این توضیحات بصورت کامل برای ایشان داده خواهد شد. تست هارد کاملا” مجانی میباشد.

 شروع پروسه بازیابی اطلاعات و اعلام  قیمت نهایی بازیابی اطلاعات هارد

پس از آنکه مشتری با قیمت اولیه موافقت کرد، پروژه بازیابی اطلاعات آغاز میشود. هارد دیسک بصورت دقیق و کامل تست و بررسی میشود. یک تکنسین بازیابی اطلاعات و یا تعمیر هارد باید اول یک متخصص تشخیص عیب باشد. چرا که باید تشخیص درست باشد تا بتوان درمان خوبی را هم برگزید.مهمترین یرادات هارد را می‌توان به چند دسته تقسیم بندی نمود:

 • ایرادات نرم افزاری:

بصورت خلاصه باید عرض کنم که در این حالت هیچگونه مشکل سخت افزاری ، سوختگی برد و خرابی برد الکترونیکی، خرابی مکانیکی، اثر ضربه یا خرابی بر اثر افتادن و … وجود ندارد و مشکل تماما نرم افزاری است. اما همیشه مشکلات نرم افزاری ساده نیستند و گاهی برطرف کردن آن ها سخت تر و برخی از موارد غیر ممکن خواهد بود. اما خوشبختانه  بسیاری از موارد نرم افزاری بر طرف می‌شوند و جای نگرانی وجود ندارد. بوسیله تکنیک های برتر، مهندسین کارآزموده و ابزارآلات به روز دنیا قادر است تمامی موارد و مشکلات را حل کند. قیمت بازیابی اطلاعات هارد در این موارد عموما بستگی دارد به زمانی که برای یک پروژه صرف میشود بعلاوه ابزار و تکنیک استفاده شده. مسلم است که قیمت بازیابی اطلاعات با یک نرم افزار ۳۰۰ دلاری با بازیابی اطلاعات بوسیله یک ابزار ۲۰ هزار دلاری تفاوت دارد همانطور که جابجایی یک بار به وسیله دو نفر آدم با هزینه جابجایی باری بوسیله یک جرثقیل ۲۰۰ تنی فرق میکند. لذا بهتر است مشتری یک هارد بانک جهت استخراج و ذخیره سازی اطلاعات در حین بازیابی اطلاعات به این مرکز ارسال نماید تا در زمان صرفه جویی شود.

 •  ایرادات سخت افزاری :
 • ایرادات و خرابی نرم افزاری و سخت افزاری:

مشکلاتی از قبیل خرابی هد، خرابی سطح پلتر، خرابی برد(pcb) ، اسپیندل موتور، ضربه خوردن و… در کل هرآنچه که مربوط به قطعه  باشد، جزو ایرادات سخت افازاری است. با تشخیص درست قطعه معیوب و تعویض آن، میتوان هارد دیسک را به حالت اول برگردانیم.اما انجام اجرای همین کار به ظاهر ساده،نیاز به تجربه و دانش لازم دارد.ضمن اینکه در این حالت نیاز به قطعه یدکی هم از عوامل تعیین کننده قیمت میباشد. مثلا برای تعویض هد هارد، باید هد را از درون یک هارد سالم جدا کرده و انتقال دهیم که البته این هارد نیز باید شرایط و مختصات خاص خودش را داشته باشد. گاهی ایرادات صرفا نرم افزاری یا سخت افزاری نیستند یا شاید چندین ایراد سخت افزاری و یا چندین ایراد نرم افزاری پیش آمده باشد. بعنوان مثال به دلیل نوسانات ولتاژی در زمانی کوتاه اطلاعاتی به اشتباه دوباره نویسی شده و به جداول پارتیشن آسیب وارد شده است ، همچنین متاسفانه هد بر روی پلتر خوابیده و شکسته است. مقاله مرتبط: ریکاوری اطلاعات پارتیشن حذف شده Raid پریده است و متاسفانه یک یا چند هارد نیز آسیب دیده اند و یا نوسانات ولتاژی برد را خراب کرده و در عین حال یکی یا چند هد خواندن و نوشتن را نیز معیوب ساخته و… کار مرحله به مرحله جلو میرود و هر چند برای مشتری ناخوش آیند است اما واقعتی است که امکان دارد اتفاق بیافتد.

قیمت هارد مشابه یا دونر Donor Drive

مشتریان عزیز توجه داشته باشند که جهت عملیات جراحی هارد و تعویض هد هارد و یا پلتر مراحل خاصی انجام می شود  که توضیح کامل آن را در صفحه جراحی هارد دیسک تعویض هد هارد موجود است. اما قیمت هارد مشابه ممکن است کمی کمتر از قیمت هارد نو باشد ( به دلیل دست دوم بودن ) و یا ممکن است چندین برابر قیمت نو آن هارد در زمان خودش ( به دلیل نایاب بودن و یا قدیمی بودن هارد ). برای هارد های مشابه دو مشکل زیر گاها وجود دارد: پیدا کردن هارد مشابه: ممکن است هارد مشابه مرد نیاز برای مشتری،درآرشیو ما نباشد و مجبور شویم  از خارج از کشور تهیه کنیم و یا در داخل به دنبال آن بگردیم و این زمان بر است. قیمت هارد مشابه: گاهی قیمت یک هارد مشابه برای جراحی، بیش از چند برابر قیمت خود هارد آسیب دیده باشد. چون ممکن است هارد نایاب و یا قدیمی باشد که دیگر از رده خارج شده باشد.اگر بخواهید هارد را از خارج از کشور نیز تهیه کنید باتوجه به اینکه قیمت ها به دلار است هزینه های سنگینی را متحمل خواهید شد.

روش محاسبه هزینه ریکاوری هارد

برای محاسبه قیمت بازیابی اطلاعات هارد ابتدا مشکل هارد برسی می شود.پس از برسی ، خرابی هارد را می توان به ۲ قسمت کلی تقسیم بندی کرد:

 • خرابی هارد به دلیل ایرادات سخت افزاری-مکانیکی(خرابی هد،پلتر و ….)
 • خرابی منطقی – نرم افزاری(ایرادات فریم ویر،مشکل raw شدن،….)

به طور کلی ایرادات نرم افزاری ، کمترین هزینه  ریکاوری را به خود اختصاص می دهند وبیشترین قیمت  مربوط به جراحی هارد و ریکاوری سخت افزاری هارد است.هزینه بازیابی اطلاعات با توجه به مدل هارد و مشکل هارد به صورت زیر مشخص می شود:

 • رفع بدسکتورگیری هارد
 • ایرادات ماژولی ( دیتکت نشدن هارد)
 • ریکاوری هارد فرمت شده،حذف شده(+)
 • شکستن قفل درایو بیت لاکر Bitlocker
 • ریکاوری هارد با صدای غیرعادی (تق تق ،کلیک و یا نویز)
 •  بازیابی اطلاعات هارد ضربه خورده
 • بازیابی هارد با نوسان برق
 •  تعمیر یا تعویض قطعات هارد (برد هارد سوخته،تعمیر پلتر و هد)
 • کند شدن هارد و گیر کردن هارد اکسترنال
 • و دیگر مشکلات هارد

در برخی از مراجعات، امکان بازیابی اطلاعات هارد وجود ندارد.چون قبلا هارد بازشده است.بنابراین برای نتیجه گیری بهتر و بازیابی حداکثری توصیه میکنیم هارد خود را دست کاری نکنید. در صورت باز شدن هارد امکان بیشتر شدن هزینه تعمیرهارد وجود دارد. تعمیر هارد درمواردی که اطلاعاتش مهم نیست، هزینه مشخصی دارد وبا توجه به ظرفیت و نوع هارد محاسبه می‌شود؛ که معمولا یک سوم قیمت محاسبه خواهد شد. چکیده: ممکن است  بعد از تست اولیه هارد، مبلغ مشخصی به عنوان هزینه ریکاوری اعلام شود.اگر هیچ مشکل خاصی در حین پروژه پیش نیاید از شما همان مبلغ توافق شده دریافت خواهد شد.اما اگر بعد از برسی مشکلات هارد بیشتر شد با شما تماس گرفته خواهد شد و قیمت جدید، به شما اعلام خواهند کرد. قیمت بازیابی اطلاعات هارد به عوامل زیادی بستگی دارد که میتوان به مهم ترین آنها بدین شرح اشاره نمود:

 • نوع خرابی هارد.
 • روش تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد.
 • زمان صرف شده جهت بازیابی اطلاعات هارد.
 • قطعات استفاده شده برای بازیابی اطلاعات هارد و ترمیم و تعمیر هارد.
 • نوع دستگاه و ابزار آلات استفاده شده.

اما گاهی قیمت ریکاوری حتی برای مرکز بازیابی اطلاعات نیز مقرون به صرفه نمیباشد زیرا زمان بسیار زیادی برای بازیابی هارد صرف شده و یا نوع و جنس اطلاعات ممکن است بصورتی باشد که برای مشتری مقرون به صرفه نباشد به همین دلیل آپشن آخر توافق میباشد.

۴.۴/۵ - (۱۰ امتیاز)
150 دیدگاه برای “برآورد هزینه بازیابی اطلاعات
 1. Zahra گفته:

  سلام خسته نباشید من مموریم رو گوشیم و کامپیوتر و هیچی شناسایی نمیکنه و وقتی میذارم تو گوشیم فقط هشدار میده که این دستگاه نمیتونه کارت اس دی رو بخونه و از اطلاعات پشتیبانی کنید.
  میخواسم ببینم اطلاعات قابل بازگشت هست؟ خیلی برام حیاتیه ،

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   این حافظه سوخته و قابل استفاده مجدد نیست اما اگر اطلاعات مهم می باشد باید ارسال کنید شرکت به کمک دستگاه های سخت افزاری اگر چیپ های Nand سالم مونده باشد قابل بازیابی است

  • محمد نامدار گفته:

   سلام‌
   تعمیر اصولی یک هارد یعنی که هارد کاملا سالم بوده وشما می توانید به عنوان یک هارد نو از این استفاده کنید اما اصولا زمان استفاده از هارد به نحوه استفاده شما از هارد بستگی دارد
   استفاده درست از هارد تضمین عمر هارد در اغلب موارد است.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید دید دلیل خاموشی گوشی چی هست ممکنه خرابی خود هارد گوشی باشه که سوخته باشه
   اما در اکثر موارد بهتره دلیل خاموشی مشخص بشه در بعضی از موارد شما هم به اطلاعات می رسین هم به خود گوشی

 2. مهدی کسائی گفته:

  سلام ، لطفا به من کمک کنید
  هارد اکسترنال my passport ultra دارم کار عکاسی وفیلمبردای میکنم از حیات وحش در حدود پنج سال هست همه رو در این هارد ریختم امروز به اشتباه پنج بار رمز ورود رو اشتباه وارد کردم بعدم یه صفحه دیگه بازشد و یک تیک زدم فکر کنم در عرض چندثانیه همه اطلاعات رو پاک کرد ولی وسط کار دکمه کنسل زدم الان هارد رو وصل کامپیوتر می کنم یه کادری ظاهر میشه و این پیام رو میده
  :drive unlocked
  your drive is now unlocked
  note: to unlock a different wd drive , please open the wd drive unlock cd associated with teh desired, and then run the wd drive unlock application to unlock th drive

  میشه بهم کمک کنید

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   باید بررسی بشه مشخص نیست چه زمان متوقف شده و باعث چه اسیبی شده است شما از دست کاری بیشتر باید پرهیز کنید و هارد رو به شرکت ارسال کنید تا بررسی بشه اگر کامل پاک شده با نرم افزار های معمولی ریکاوری نخواهد شد
   اما اگر هنوز پسورد روی هارد وجود دارد باید پسورد بای پس شود سپس اطلاعات ریکاوری شود

 3. فرشاد گفته:

  سلام و وقت بخیر
  ۲ تا هارد ۲ ترا سیگیت اینترنال دارم بعد از ضربه که به رک خورد صدا میده ( زمانی که به پاور وصل میشه مثل این هست که ۲ تا سطح فلزی رو هم کشیده میشه)
  تست هم نکردم که ببینم بالا میاد یا نه اطلاعاتش هم مهم نیست . آیا به نظرتون امکان تعمیر دارن؟
  ممنون

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر هارد ضربه دیده است واطلاعات مهمی ندارین ودر حال حاظر صدای ناهنجاری می دهد هارد غیر قابل تعمیر است فقط در صورت مهم بودن اطلاعات باید با جراحی واستفاده از یک هارد مشابه همان هارد اطلاعات رو نجات داد.

 4. رضا گفته:

  سلام لپ تاپ من مدتی هست که گهگاه صدای تق تق شدید میده و هنگ میکنه و بعدش ریستارت میکنه اما دیگه بالا نمیاد و مجبور میشم با دکمه پاور خاموشش کنم. بعضی وقت ها هم ساعت ها با اون کار میکنم اما مشکلی نداره. آیا ایراد اون مربوط به قسمت هارد هست؟ چون قبلا یک تعمیرکار خمیر سیلیکون cpu رو عوض کرد اما باز هم درست نشد

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   پیشنهاد من به شما سرویس کامل لب تاب سپس در صورت عدم رفع مشکل احتمالا خرابی مربوط به هارد هست وبهتره ابتدا قبل از انجام هر کاری از اطلاعات خود را در هارد دیگه بک اپ بگیرین و برای بررسی بیشتر هارد رو به مراکز تخصصی تعمیرات هارد ارسال کنید

 5. حمید گفته:

  سلام. هارد اکسترنال سیگت من خودبخود هی خاموش و روشن میشه. انگار که safe remove میشه و مجدد وصل میشه. جدیدا خیلی بیشتر شده و تا چندتا فولدر باز میکنم و … ایجکت میشه. با یک رابط usb3 دیگه و حتی یک سیستم دیگه هم چک کردم مشکل داشت. حالا شاید مشکل از آداپتور باشه. میشه راهنمایی کنید.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   در بیشتر مواقع مشکل اداپتور باعث عدم دیتکت کامل میشه
   این مشکل باید بررسی بشه میشه خرابی یک هد یا خرابی دیفکت لیست پر شدن دیفکت لیست بد سکتوری و عوامل دیگه باشه بهر حال باید بررسی بشه

 6. آرش گفته:

  سلام و درود بر شما
  من یک مینی لب تاپ دارم .بدون اینترنت خوب کار می کند بدون مشکل . اما به محض وصل شدن به اینترنت سرعتش به حدی میاد پایین که نمیشه باهاش کار کرد. صدای هاردش هم میاد. ممنوم میشم اگر می تونید مشکلش رو حل کنید بفرمایید بیارم خدمتتان .

 7. avp گفته:

  سلام خسته نباشید
  هادر من از نوع ssd و ظرفیتش هم یک ترا هست
  تقریبا دو هفته پیش وقتی کامپیوترم رو روشن کردم موقع بالا اومدن ویندوز صفحه آبی مرگ اومد و ارور UNMOUNTABLE BOOT VOLUME رو اورد.
  هرکاری که کردم درست نشد امروز سی دی ویندوز گزاشتم و روی نصب ویندوز کلیک کردم اما درایور ها رو شناخت میخواستم بدونم امکان تعمیر و استفاده دوباره از هارد هست و اینکه هزینه تعمیرش چقدر میشه ؟؟؟
  با تشکر.

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   احتمال زیاد مشکل از خود هارد دیسک است اما هزینه اصولا اگر اطلاعات مهم نباشد سی درصد هزینه هارد نو می باشد
   البته چون ظرفیت هارد شما هم بالاست ( البته در SSD)

 8. امیر مهدی گفته:

  سلام بنده یک هارد داشتم ولی هاردم به دلایل نا معلوم دیگه بالا نمیومد و بردمش شرکت گارانتیش اونجا تعمیرش کردن ولی تمام اطلاعاتم پاک شده و حدود ۶۰۰گیگ بوده الان امکانش هست که اطلاعاتم برگرده؟ و اینکه هزینش چقدر میشه

 9. محمد گفته:

  سلام خوبین
  : من یک هارد اینترنال مکستور ۱۲۰ گیگ دارم تقریبا ۷۰٪ اطلاعات توش هست
  کابل برق رو برعکس وصل کردم بوی سوختگی داد
  فرستادمش مرکز هارد ایران بعد یک و نیم ماه بهم گفتن ایمیجی ک ازش گرفتیم دمج داره و نمیشه اطلاعاتشو خارج کرد اطلاعاتش برام مهمه امکانش هست اینو اطلاعاتشو رو یک هارد دیگه برام بازیابی کنین
  حدود هزینه اش چقد میشه؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   اگر برد سوخته باشه ابتدا برد تعویض می شود سپس ممکنه نوسان برق به خود مدیای هارد نیز اسیب وارد کند که این امر در بیشتر مواقع باعث اسیب به هد هارد می شود
   ایمیج کپی برابر اصل هارد شماست ایمیج دمیج خورده تقریبا در این امر غیر ممکنه یا ایمیج گرفتن یا نگرفتن اگر گرفتن پس کپی اطلاعات شماس اگر نگرفتن پس باید بگن ایمیج نگرفتیم
   هزینه بعد از بررسی امکان اعلام کردن است

 10. بهزاد گفته:

  سلام.من یه هارد hhdروی سیستم داشتم که وقتی اقای مهندس خواست دی وی دی رایتر وصل کناتصال اشتباه زد ازش دود بلند شد و سیستم دیگه هاردو نمیخونه میخواستم بدونم در هرصورت خرابی هارد اطلاعاتش قابل ریکاوری هست؟

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   برد هارد صد درصد سوخته است ممکنه فقط برد اسیب دیده باشه ممکنه نوسان به مدیای هارد شما هم اسیب زده باشه اما بهر حال ابتدا باید خرابی برد اصلاح یا تعویض سپس در صورت وجود مشکل دنبال خرابی دوم یا درصورت عدم خرابی اطلاعات ریکاوری شود.

 11. چاوشی گفته:

  چون من نمیدونستم امکان بازیابی هست متاسفانه بله اطلاعات ریختم روی هارد …
  با این وجود هم امکان بازیابی هست؟؟؟
  )حدود ۴۰۰ تا عکس بوده که پاک شده)

 12. چاوشی گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من یه سری عکس خانوادگی داشتم روی کامپیوتر و چندساله حذف شدن ..تا بحال هم فکر نمیکردم بشه برگردوندشون ..الان سایت شمارو دیدم یه روزنه امید برام روشن شد..
  آیا بعد از چند سال امکان باز یابی اون عکس ها هست ؟
  ممنون میشم جواب بدین مهمه برام

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   زمان تاثیری نداره،مهم این است که از ان زمان تا به حال اطلاعات جدیدی روی هارد ریختین یا نه و اگر ریختین چه حجمی بوده
   اما اگر اطلاعات جدیدی نریختین به احتمال زیاد ریکاوری خواهد شد.

 13. yas گفته:

  سلام وقت بخیر
  من یه هارد سیگیت دارم که سیستم نمیخونتش، زمانی که سیستم روشن میشه توی مرحله ی بوت خیلی سر و صدا میکنه، روی سیستم دیگه ای تست کردم کلا باعث شد ویندوز اون سیستم لود نشه، امیدی هست بشه مشکلش رو حل کرد هارد ارشیو هست و جمع کردن دوباره اون همه اطلاعات سخته

 14. قادری گفته:

  سلام
  مهندس عزیز
  برای اینکه بدانیم یک مرکز بازیابی اطلاعات مورد تایید مراجع قانونی است و تخت نظارت است چه راهی وجود دارد و ضمنا مرکز شما تعهد کتبی حفظ اطلاعات مشتری را هم ارائه می دهد؟
  با تشکر

  • محمد نامدار گفته:

   سلام
   تمام مراکزی که ارسال می کنید باید حتما از اتحادیه مجوز دریافت داشته باشند.نیازی نیست شما تعهد کتبی بگیرین برای اجرای قانون نیاز به تایید کتبی نیست تمام شرکت ها موظف به حفظ اطلاعات شخصی شما و بقیه مشتریان خودشون هستند واین یک قانون هست هر وقت از این امر تخطی صورت گرفت شما براحتی طبق قوانین می تونید از اونها شکایت کنید.و مسئله دوم تا به امروز کانون بازیابی اطلاعات و هیچ مرکزی در تهران وحتی ایران حتی یک عکس نیز از اسرار مشتریاشون لو نرفته وبعد از خروج مشتری و تحویل گرفتن اطلاعات بعد از ۲۴ ساعت تمام اطلاعات مشتری از روی سیستم پاک خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *